Як зробити бюджетне ДБЖ своїми руками

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 сен 2024
  • Показую як можна зробити своїми руками легко безперебійник для інтернета всі комплектуючі купував на алі експрес крім батарей собі вартість вийшла ≈900 грн. Заряду хватає на 24 години безперервної роботи.
    Також хочу вам запропонувати мій телеграм канал по безкоштовним оголошенням приєднуйтесь: t.me/tyt_prost...

Комментарии • 23

  • @dmytro._
    @dmytro._ День назад +3

    Не погано. Але як завжди в коменьах від спеціалістів є але))
    Робіть ще відео на маленьку платку з алі на 18-24 ват. Вона червона або чорна буває. Потрібно краще брати з рез. котушкою маркування 150, вона не гаряча. бо з маркуванням 151 дуже гаряча (115-130 град).
    Собі зібрав на її основі.
    Матеріали: плата 24вт, б/ж 12в /3А, акб 4шт 21700 (послідовно 8,4в), ну і інші дрібниці. Все поклав в розподільчу коробку для проводів, сіра 100х100х70.
    Але вихід в неї тільки 12в.

  • @TECHNOCENTRE-SHPOLA
    @TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 дня назад +3

    А контроль сили струму заряду та напруги ? Без CC/CV БЖ буде дуть до максимуму скільки може.БМС не зменьшить стум. Плату з реле та 10000 мкф. прибрати замінивши двома шотки. Літій іон без CC/CV ..... якось страшно.

  • @жеканеизвестный-и2к

    це відео як робити не треба.чим обмежили струм заряду акумуляторів?.на відео не плата заряду а звичайний блок живлення на 12 вольт.розряджений літієвий акумулятор з'їсть цей блок живлення і він або згорить або піде на захист.плата перемикання вона не потрібна -навіщо ускладнювати схему в ній немає сенсу.замість блоку живлення беремо зарядне на 12.6 вольт на 2-5 ампер або в даному випадку якщо вже є даний бж беремо плату підвищувач з регулюванням тока.виставляємо 12.6 вольт у вашому випадку 2.5-3 ампери.решту залишаємо як є.а хто збирає з нуля замість плати перемикання береться два діоди шотки і ставиться один у розрив між блоком зарядки і платою яка йде на роутер у вашому випадку знижуюча а другий від акумулятора до тієї ж платі...і з приводу цієї плати перемикання -якщо у вас на 9 вольтовому роутері (зазвичай це слабенький роутер) довелося ставити два конденсатори то уявіть скільки треба конденсаторів та їх ємності щоб не перемикався роутер дводіапазонний(наприклад 12 в 1.5 ампера) -там гірлянда вже буде яка при відключенні світла та включенні буде тягнути такий великий струм що на захист йтиме будь-який бп або зарядка.спасе тільки мабуть що буде обмежаний струм

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@жеканеизвестный-и2к так я вас розумію з цією схемою можна по різному зробити я зробив так хтось по другому головне це що все працює принаймні в мене в процесі роботи я поставив ще зарядний пристрій для батареї а плату залишив для живлення короче я показав як я зробив собі я нікому не нав'язую робити так само.

  • @AOstudio1
    @AOstudio1 День назад +1

    *Це інструкція як спалити хату!* 😂

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@AOstudio1 хата ще на місці все працює нормально.

  • @SanekProger
    @SanekProger 9 часов назад

    інженери винайшли таку штуку як схема принципіальна електрична, можете теж користуватись 💋

  • @donaldduck4334
    @donaldduck4334 2 дня назад

    Замість плати вводу резерву з реле котре дає затримку, зазвичай роблять ввод на двух діодах Шоткі, котрі можна випаяти з негодних блоків живлення для компьютера.

    • @user-vm9ye5wm1z
      @user-vm9ye5wm1z 2 дня назад

      ну так конденсатори як раз і потрібні щоб не було затримки, але конденсатори звісно треба підібрати по потужності не роутера а плати, хоча є підозра що у автора якийсь неякісний конденсатор бо 10000 мкф то аж 0.26 ah то мало би вистачити на ото обладнання що у відео
      на промислових дбж там ну прям дуже менші, ну або десь щось не вірно зібрано, бо схоже що батарея від конденсатора заряджається тому так може акб миттєво спустошити конденсатор

  • @Evergod
    @Evergod День назад

    Оте шо ви називаєте "плата зарядки" то дуже схоже на простий блок живлення, при повністю розряджених акумах він або буде іти в захист або фігачити на акуми 6+ ампер, що для них не смертельно, але довго вони так не проживуть, і до кінця не буде заряджати.

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@Evergod так можна зарядку для акумулятора іншу поставити а цю плату обставити для живлення з цією схемою можна експериментувати як хоч.

  • @Greg-him
    @Greg-him 21 час назад

    Автор видали це відео...
    По перше починаємо з розбору онушки і роутера визначення напруги конденсатора шо стоїть по живленню, читання даташиту до DC-DC перетворювача шо в них по живленню (не обов"язково але про всяк випадок), конденсатор скоріш за все 16В в обох. Проміряємо про всяк випадок напругу після DC-DC перетворювачів у онушці та роутера, скоріш за все буде 3,3В у такому разі діапазон живлення буде 5-15В. Знизу запас для DC-DC перетворювача і зверху до 16В китайського конденсатора краще не наближатись.
    Маємо: роутер і онушка будуть живитись від 12В, тобто 3 акума 18650 або 6 по 2 впаралель хоч це і недобре. Без ніяких додаткових перетворювачів що знижуватимуть загальне КПД.
    BMS з балансуванням, DC-DC перетворювач обов"язково з контролем струму (дешеві бмски струм не обмежують), діод шотткі з мінімальним падінням напруги (я використав SB1540-3G), акуми, блок живлення вольт на 15-25 (від ноута наприклад).
    Порядок з"єднання: БЖ на 20В потім DC-DC перетворювач потім діод шотткі (не переплутати полярність шоб пропускав струм далі) потім БМСка і проводи до роутера-онушки впаралель.
    На DC-DC перетворювачі налаштовуємо напругу десь 13,5-14В та струм 1,5А (більше не варто бо під час заряду китайський і так грітиметься шо палець не втримаєш).
    Ніяких плат з реле та згладжуючих конденсаторів. Діод шотткі шоб струм від акумів не пішов світити діодами на виході DC-DC перетворювача.
    Все просто як валянок але я з ним продовбався тиждень. В результаті виявив шо акуми у провайдера дохнуть значно раніше за цей саморобний упс
    До речі роутер треба підбирати з мінімальним споживанням, мій asus rt-n12e на 10В при повному завантаженні 100мбіт жере до 0,2А, tp-link tl-wr740n жер значно більше, гігабітний мікротік ще більше.

  • @renameduser8210
    @renameduser8210 День назад

    корпус повербанка з али + кабель тригер на 9 в працює і ону 12 в і роутер

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@renameduser8210 так я робив еле замахався переключати після того як вимкнуть світло а потім увімкнуть і зробив щоб це було автономно.

  • @gennadiysavchenko2017
    @gennadiysavchenko2017 День назад

    Що за питання? Купіть на Аліекспрес плату за 70 грн. та припаяйте двійний провід з 5.2мм роз"емом. на платі є роз"ем тип-с та 2 корпуса під 18650 аккумулятори. до нього повебанк., а повербанк на зарядку в розетку і усьо. 100грн та 2 аккумулятори чи один

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@gennadiysavchenko2017 робив так та плата дуже гріється може ще щось загорітися.

    • @gennadiysavchenko2017
      @gennadiysavchenko2017 15 часов назад

      @@tyt-vse.i.pro-vse месяц пользуюсь и нормально все

  • @ihepo9441
    @ihepo9441 2 дня назад +1

    На алі плата дбж з 5 на 12в вартує 100 грн, вставляєш дві 18650 і немає проблем. До чого купа сміттєвого контенту ???

    • @dmytro._
      @dmytro._ День назад

      Плата часто проблемна. Бувають перезаряд акб.

    • @Evergod
      @Evergod День назад

      та плата лайно. при сівшому акумуляторі циклічно перезавантажується поки не висадить акум повністю, іноді згорає і фігачить на акум 5 В. Треба брати червону на 2S і на ній або міняти дросель або обмежити струм заряду до 500 мА, і при навантаженні до 10 ват нічного сильно не гріється шо на заряд шо на розряд.

    • @dmytro._
      @dmytro._ День назад

      @@Evergod
      Цієї плати вже є оновлена версія. Працює так само і нічого не гріється. Максимальний нагрів десь приблизно 60°.

    • @tyt-vse.i.pro-vse
      @tyt-vse.i.pro-vse  22 часа назад

      @@ihepo9441 пробував ту плату вона дуже гріється заміряв нагрівається до 90 градусів опасно.