Już 20 odcineczek i za każdym razem słucham Ciebie z zaciekawieniem. Szkoda, że pozostało mi tylko 15 odcinków. Mam nadzieję, że jeszcze tą serie kiedyś zreaktywujesz. Pozdrawiam
Hehe, gdy kilka miesięcy temu oglądałem ten filmik nie umiałem w ogóle programować w C#, albo byłem na etapie Hello world i tabliczki mnożenia :D Poniżej nawet jest mój komentarz. Teraz kodzę własny silnik (pseudo) 3D. Naprawdę bardzo fajny język.
@@poprostuchazar954 O, miło, że pytasz :D Zakodziłem teksturowanie ścian, podłóg i sufitów w technice raycastingu. Moim celem było zakodzenie gierki/silnika a la Doom, bo takie gierki mają bardzo dużo uroku. Niestety okazało się, że działa to wolno i wygląda brzydko ;/ I wtedy załapałem zawiechę, mimo że rozkminiłem co robię nie tak. Tylko, że nie umiałem tego zakodzić przy użyciu biblioteki z której krorzystałem (SDL dla C#), bo nie ma jej dokumentacji 😞 Ale wkrótce do tego przysiądę jeszcze raz i spróbuję to rozkminić. Dalej powinno już być z górki: przeciwnicy, interface gracza, bronie, itd. itd. Doszedłem też do wniosku, że w Pythonie bym to prawdopodobnie dawno zakodził, bo akurat się do tego zastosowania nadaje dużo lepiej (ma dużą wspólnotę skupioną wokół Pygame i tworzenia gier w Pythonie), ale zamierzam dalej to kontynuować w C#, bo to piękny język i bardzo ogólnie rozwijający (programowanie obiektowe, interface'y, polimorfizm itd.).
@@plrc4593 szanuję za podejście do tworzenia wszystkiego samemu. Ja parę lat temu miałem kontakt z pygame zrobiłem w nim prostą gierkę ale na tym się skończyło ogólnie nie jestem fanem niestety robienia wszystkiego prawie od nowa. Teraz przeglądam sobie ten kursik właśnie by powtórzyć sobie najważniejsze rzeczy z c# jeszcze raz by korzystać z unity w pełni świadomie bo zauważyłem że mam jakąś dziurę z wiedzy o c#.
@@poprostuchazar954 Hehe, mam w domu dwa podręczniki do gamedevu w Unity, od nich zaczynałem naukę C# też. Planuję kiedyś się pobawić silnikami, rozważam głównie Unity i inne silniki w których można programować w C# (podobno też w Cry Engine i w Godot). Dotąd zajmowałem się niskopoziomowym, nazwijmy to, gamedevem, bez gotowych silników, bo uważam, że w ten sposób się zyskuje bardziej uniwersalne umiejętności programistyczne. Jakąś ciekawą gierkę zakodziłeś w Unity? :P
W Unity używa się C# więc składnia jest identyczna. Jedyne czym się różni to parę klas, ale od tego jest dokumentacja: docs.unity3d.com/2020.2/Documentation/Manual/UnityManual
Hej! Mam takie pytanko, czy ogólnie kolekcje w postaci ArrayList lub List generycznych uznawane są w tym języku jako dynamiczne tablice? Bo w zasadzie wszystkie operacje wykonywane tutaj przypominają mi tablice dynamiczne w innych jezykach, z którymi miałem do czynienia.
Już 20 odcineczek i za każdym razem słucham Ciebie z zaciekawieniem. Szkoda, że pozostało mi tylko 15 odcinków. Mam nadzieję, że jeszcze tą serie kiedyś zreaktywujesz. Pozdrawiam
23:12 to niezły pączek
Hehe, gdy kilka miesięcy temu oglądałem ten filmik nie umiałem w ogóle programować w C#, albo byłem na etapie Hello world i tabliczki mnożenia :D Poniżej nawet jest mój komentarz. Teraz kodzę własny silnik (pseudo) 3D. Naprawdę bardzo fajny język.
a jak teraz ci idzie ? silnik wyszedł?
@@poprostuchazar954 O, miło, że pytasz :D Zakodziłem teksturowanie ścian, podłóg i sufitów w technice raycastingu. Moim celem było zakodzenie gierki/silnika a la Doom, bo takie gierki mają bardzo dużo uroku. Niestety okazało się, że działa to wolno i wygląda brzydko ;/ I wtedy załapałem zawiechę, mimo że rozkminiłem co robię nie tak. Tylko, że nie umiałem tego zakodzić przy użyciu biblioteki z której krorzystałem (SDL dla C#), bo nie ma jej dokumentacji 😞 Ale wkrótce do tego przysiądę jeszcze raz i spróbuję to rozkminić. Dalej powinno już być z górki: przeciwnicy, interface gracza, bronie, itd. itd.
Doszedłem też do wniosku, że w Pythonie bym to prawdopodobnie dawno zakodził, bo akurat się do tego zastosowania nadaje dużo lepiej (ma dużą wspólnotę skupioną wokół Pygame i tworzenia gier w Pythonie), ale zamierzam dalej to kontynuować w C#, bo to piękny język i bardzo ogólnie rozwijający (programowanie obiektowe, interface'y, polimorfizm itd.).
@@plrc4593 szanuję za podejście do tworzenia wszystkiego samemu.
Ja parę lat temu miałem kontakt z pygame zrobiłem w nim prostą gierkę ale na tym się skończyło ogólnie nie jestem fanem niestety robienia wszystkiego prawie od nowa.
Teraz przeglądam sobie ten kursik właśnie by powtórzyć sobie najważniejsze rzeczy z c# jeszcze raz by korzystać z unity w pełni świadomie bo zauważyłem że mam jakąś dziurę z wiedzy o c#.
@@poprostuchazar954 Hehe, mam w domu dwa podręczniki do gamedevu w Unity, od nich zaczynałem naukę C# też. Planuję kiedyś się pobawić silnikami, rozważam głównie Unity i inne silniki w których można programować w C# (podobno też w Cry Engine i w Godot). Dotąd zajmowałem się niskopoziomowym, nazwijmy to, gamedevem, bez gotowych silników, bo uważam, że w ten sposób się zyskuje bardziej uniwersalne umiejętności programistyczne.
Jakąś ciekawą gierkę zakodziłeś w Unity? :P
Jak zwykle super lekcja😀
Super kurs :D
Mega robota, dzięki wielkie za poradnik. Po nauce C++ postanowiłem się uczyć też C# i naprawdę genialnie tłumaczysz :) :)
I co, nauczyłeś się? :P
Bardzo dobry materiał :D
Jestem 9000 wyświetleniem. Wszyscy po mnie będą OVER 9000!!!! :3
Zajebisty kurs
dobry kurs
szef
Zapraszam do skorzystania z pełnej "ścieżki programisty C#":
strefakursow.pl/sciezki_kariery/net_developer.html?ref=87991
Fajny bardzo kursik i bardzo fajny język. Chyba się go spróbuję nauczyć. Szkoda, że nie jest tak popularny jak java.
Zrób proszę poradnik dla Unity. Zastosowanie tego wszystkiego co znajduje się w tym kursie itd.
W Unity używa się C# więc składnia jest identyczna. Jedyne czym się różni to parę klas, ale od tego jest dokumentacja: docs.unity3d.com/2020.2/Documentation/Manual/UnityManual
HEJ!
Jak za pomocą metody Remove, usunąć obiekt z listy ?
RemoveAt() usuwa po indexie, samo Remove() usuwa wskazany obiekt jeżeli czegoś nie mylę, bo mówię z głowy.
Hej!
Mam takie pytanko, czy ogólnie kolekcje w postaci ArrayList lub List generycznych uznawane są w tym języku jako dynamiczne tablice? Bo w zasadzie wszystkie operacje wykonywane tutaj przypominają mi tablice dynamiczne w innych jezykach, z którymi miałem do czynienia.
Nie do końca, dynamiczne obiekty w języku C# też występują ale działają nieco inaczej i używamy słówka dynamic, jest to poziom bardziej zaawansowany.
pączek!
pączek