Még az iskola épületébe sem lehetett mobilt vinni | Egy német iskolai kísérlet a mobiltilalomra

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 сен 2024

Комментарии • 30

  • @gergelylazar6647
    @gergelylazar6647 12 дней назад +10

    "Régen nem volt okoseszköz így, úgy, amúgy" - hagyjuk ezt a baromságot. 2024 van, ne visszafelé nézzünk, hogy mi hogy tanultunk, hanem azt nézzük, hogy MOST hogy tanulnak. A felelős használatot kell megtanítani, mert bőven alkalmas a mobiltelefon JÓ dolgokra is. Ja és elvételkor az iskolának garantálnia KELLENE azt, hogy az okoseszköz ugyanabban az állapotban kerül vissza a tulajhoz, amilyenben az iskolába került. Erről pedig jegyzőkönyvet kell felvegyen, amelyet két tanúval aláírat. Ha meg megsérül az eszköz, akkor pedig kártérítési kötelezettsége van. Nincs ez a tiltás átgondolva, nagyon nincs.

    • @imrehamarics8352
      @imrehamarics8352 11 дней назад

      Hé Baromság! Az a két tanú, meg a jegyzőkönyv, meg a kártérítés, stb., legalább ezer éves jogi praktika. Ön azt hiányolja?! Hogy van ez baromság?!
      2024 van, ha férfi joga van szülni! Közben mobilozhat.

  • @andraspenczi
    @andraspenczi 13 дней назад +9

    Hát igen. Ez a háborús helyzet Magyarországon nem engedheti meg magának a tisztességes törvényalkotást.

  • @Apuborizukonnycseppe
    @Apuborizukonnycseppe 13 дней назад +7

    Orbán megoldotta ezt a társadalmi dilemmát is. Egy rendeletre volt csak szükség!

  • @U.S.A.
    @U.S.A. 10 дней назад +2

    Ebben szerintem a Puzsérnak van igaza, ha egy szűk közösségben betiltják a mobilhasználatot az szocializálódás szempontjából nem jó, ahogy Puzsér fogalmazott: "így gyárthatsz freak-eket".
    Általános iskolában az osztályban mi voltunk az utolsó előtti család akik bevezették az internetet és így én rengeteg mindenből maradtam ki, miközben osztálytársaim olyanokról beszélgettek amikhez én hozzá se tudtam szólni így nem is én voltam a legnépszerűbb gyerek az osztályban, és ami még jobban bosszant hogy mind ezt úgy hogy anyám informatikus apám meg villamos mérnök volt. Szóval lehet azon aggódni hogy vajon rossz irányban befolyásolja az internet a gyerekeket, de az internet hiánya lehet hogy még többet árt, szóval itt is az arany középútra kéne törekedni.

  • @immodestom1628
    @immodestom1628 12 дней назад +8

    Azért baromság az egész mert sok helyen meg a könyvek helyett is már tableteket meg laptopokat használnak az iskolákban. A használatra nevelni kellene a gyerekeket és nem eltiltani tőle Őket. Ez egy jó nagy lépés vissza az időben. Irgalmatlan kárt fog okozni a következő generációnak! (bár remélem nem sokáig marad így)
    Észrevételem szerint olyanok értenek egyet az ilyen szigorú tiltásokkal, akik maguk is hadilábon állnak a technikákkal, a múlt ezredben ragadtak minden tekintetben és úgy gondolják, ha nekik jó volt régen is "a lovaskocsi, járjon mindenki most is azzal"! Na az ilyen felfogásúak döntenek egy olyan világ szülötteiről, akik minden információt az internetről szereznek be, nem tudnak pl. nyomtatott szótárt sem forgatni... mert nem is lesz szükségük rá az életben. Bankolni is a telefonjukon kellene megtanulniuk... stb. (nem ragozom tovább)
    Aki érti az érti, aki nem, és helyesli ezt a teljes tiltást, az nem is fogja megérteni már soha, mert menttethetetlenül lemaradt. (sajnos) ( @eszterkanalas2306 )
    Még valami a legtöbb felsorolt országban nem elvették a gyerekektől a telefonokat (nem tiltották ki!!!), hanem korlátozták a használatát! Nálunk a törvényben is "korlátozás" van, de ténylegesen elkobozzák tőlük egész napra! Ilyen viszont nincs sehol! (Főleg nem egy 16+ éves fiatalnál) A digitális kultúra része a mobiltelefon használatra nevelés... Na ez tegnap megszűnt Magyarországon. Jó dolog ez? Komolyan?
    És ne csak a mobilokról essen szó! A törvény ennél sokkal messzebb megy és ez még rosszabb!
    Áprilisi laptop osztás uniós forrásból cikk a Kormány oldalán:
    "A 2022-ben indított program keretében első körben 120 ezer eszközt osztottak ki tanároknak és diákoknak, tavaly további 140 ezret. A harmadik éve futó projekt mostani ütemében az 5., 6., és 9. évfolyamon tanulókhoz juttatnak el 193 ezer eszközt, és a laptoposztás a következő tanévben is folytatódni fog."
    És a lényeg:
    "A tanulók az iskolákban névre szóló gépeket használhatnak, amelyekbe jegyzetelhetnek, saját tartalmakat tölthetnek le rájuk. Az iskolában azok a gyerekek is megkapják a gépeket, akiknek a szülei nem veszik át az eszközt."
    Na most már max. otthon lehet jegyzetelni, mert a suliba be se lehet vinni őket... vagy ezeket is mobillal együtt kell leadni? Mert akkor még érdekesebb az eszközök kezelésének kérdése.
    Ez most is ott a Kormány hivatalos oldalán!
    Az pedig, hogy a digitális eszközöket összemossák a fegyverekkel, droggal és egyéb tiltott eszközökkel egy törvénytákolmányba... Aki tanult pszichológiát az tudja, hogy nem véletlenül vannak ilyen közel megfogalmazva ezek az eszközök egymáshoz. Kriminalizálják azokat a lehetőségeket, amik által veszélyesek lehetnek a fiatalok... a hatalomra!

    • @1Anonymu_S
      @1Anonymu_S 12 дней назад +1

      @immodestom1628
      Te be vagy tépve?

    • @immodestom1628
      @immodestom1628 12 дней назад +2

      @@1Anonymu_S keményen cáfoltad minden szavam… nem fogok vitatkozni drogosokkal.

    • @Maszkosalak
      @Maszkosalak 11 дней назад

      ​@@immodestom1628 És az, ha nem tanulnak meg nyomtatott szótárt használni, meg kézzel írni , az szerinted jó dolog? Miért volna az időben későbbi, mindig jobb? Az okoseszközök súlyos dopaminfüggőséget csinálnak, ez tény. Sokkal nagyobb a kísértés, hogy mással foglalkozzon a gyerek, még ha a feladattal is kezd el foglalkozni.

    • @immodestom1628
      @immodestom1628 10 дней назад +1

      @@Maszkosalak nem mondtam, hogy jobb. De ez a világ van/lesz most. A változásnak ellenállni olyan, mint régen volt a vasútépítés, vagy a motorizáció ellen tiltakozni…
      A mai fiatalok hüvelykujja pl. evolúciósan fejlettebb, mint az elődeiké. És jobban átlátnak olyan logikákat, amikre régebben nem volt szükség.
      Az írásra mindenhol egyre kevésbé lesz szükség. Hamarosan a digitális fejlődéssel még a gépelés is el fog tűnni.
      Akár jónak látjuk a mi “boomer” szemszögünkből akár nem.

  • @eldebrink588
    @eldebrink588 9 дней назад

    Ideje volt. "Jobb későn, mint soha!" 😂😂😂

  • @somasamtab8560
    @somasamtab8560 2 дня назад +1

    A személyes képernyővel van a baj, nem magaval a telefonnal. Ennyi. Ez meg informatikai probléma csak, ami megoldható mar így 2024-ben. Kontroll kell, nem teljes tiltás. Meg persze oktatás, nem digitális bennszülött mód. Csak hát otthon nem foglalkoznak a szülők ezzel, mert nem kényelmes. A suli ha csinálja, az meg baj. Ésszerű szabályok kellenek. De ez a szabadonengedés nem nevezhető nevelésnek.
    Plusz az vicc, hogy egy telefon méretű képernyőn jól lehet tanulni. Minimum egy 8 colos tablet kellene.
    ... csak ragaszkodtak a saját telefonokhoz, ezért lázadnak. Adni kell nekik megfelelő eszközt, nem csak tiltani nullára minden eszközt.

  • @eszterkanalas2306
    @eszterkanalas2306 13 дней назад +8

    Okostelefonok előtt is volt élet,és elég jól ment. El is kell tiltani,ha valami meg mégis történik úgyis fognak szólni.
    Amerikàban is tiltottàk a mobilhasznàlatot az idei évtől, és nagyon sok helyen kezdik el bevezetni. Nem normàlis hogy egy 8-14 éves gyerek a telefonjàt nyomkodja egész tanidőben.

    • @Hookooo
      @Hookooo 12 дней назад +1

      Gimiseknek is tiltva van itthon. Amerikában, néhány államban van szabályozva.
      Okostelefonok előtt is volt élet, de manapság, ha nem tudod az informatikát használni akkor a munkák 50%-ára nem vagy alkalmas.

    • @8Mrd_views
      @8Mrd_views 9 дней назад

      ​@@Hookooo hagyjad a konzervgyárba is kellenek munkások

  • @magyarahun8982
    @magyarahun8982 11 дней назад +1

    Nekem az a véleményem, hogy valamire készülnek, amit nem akarnak, hogy a gyerekek ne tudjanak róla felvételt készíteni.

  • @vinetukolompar7716
    @vinetukolompar7716 11 дней назад +1

    Bezzeg a régi szép időkben nem telefonoztak... Redesen verekedtek, cigarettáztak és egymást gúnyolták mennyivel szebb volt...

    • @DWMagyar
      @DWMagyar  10 дней назад

      Saját tapasztalat?

    • @vinetukolompar7716
      @vinetukolompar7716 10 дней назад

      @@DWMagyar hát láttam már karón varjút 🤷

  • @TörökLajos
    @TörökLajos 11 дней назад +2

    De itt társadalmi egyeztetés folyik. Nem egy központi hatalom parancsa.

  • @folti82
    @folti82 9 дней назад

    Kulcsszó: saját hatáskör

  • @Maszkosalak
    @Maszkosalak 11 дней назад

    Tulajdonképpen mi a baj a palatáblával? Miért gondolja a modern ember, hogy ami időben későbbi, automatikusan jobb is? Előfordulhat, hogy egy konkrét feladathoz használható, és akkor vehessék elő , rövid időre, kivételesen, de nem gondolom, hogy általános oktatási eszköznek kéne használni. Egyrészt ha kifejezetten a tárgyhoz kapcsolódó feladathoz használják is, túl nagy a kísértés, hogy másra is fogják, és úgy egyáltalán, nem gondolom jó iránynak, hogy ha a fiatalok már így is túl függők az okoseszköz dopamintól, akkor ezt egyszerűen tudomásul vegyük, feltegyük a kezünket, és felszálljunk erre vonatra, mondván nincs mit tenni, ahelyett, hogy ellene próbálnánk ennek tartani, akkor is, ha ez nem mindig kellemes. Szóval azt mondom, hogy amit offline papíron/palatáblán is lehet, azt úgy csináljuk. Teljesen fölösleges UGYANAZT a táblázatot , amit a tanár fel is írhat a táblára krétával, vagy UGYANAZT a feleletválasztós tesztet, amit ki is lehet nyomtatni, átküldeni a gyerek telefonjára, csak hogy modernnek, és 21. századiak legyünk, és megpróbáljunk felülni a dopamin vonatra, miközben a gyerek feleletválasztós feladatot csinál a telefonon, mondom, UGYANAZT, amit papíron is csinálhatna. A számológép/netről nézett vers is legyen már szükségmegoldás, ha otthon hagyta/nincs benne a szöveggyűjteményben/elfogyott a fénymásoló keret, de ne legyen már alapértelmezett...