Barbi @barbiversum - PCO/PCOS életmód

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 апр 2020
  • Infók, érdekességek, tippek, sztorik tabuk nélkül Anyáktól (leendő) Anyáknak!
    Logó: Blazsek Anita @pingallo.titkai
    Illusztráció: Szalma Lili @liliszalmadesign
    Animáció: Madroszkiewicz Tamás
    Zene: Bársony Bálint
    Támogatók:Famiily.hu
    Miu Anyatej Ékszer Manufaktúra
    Hangszersimogató
    Tudatos Hedonizmus
    Budai Jurtaközpont
    Bodza Villa
    Keress minket Instagramon - @anya_kozosseg és Facebookon is - ANYA közösség!

Комментарии • 1

  • @avoicecallingout7487
    @avoicecallingout7487 4 года назад +3

    Izgi amiket mondasz, és köszi, hogy ezt a videót így felvettétek.
    Főleg az un. "filozófiai" rész nagyon elgondolkodtatott, az, ahogyan ez a betegség valahogy párhuzamban van azzal is, hogy a nők manapság inkább férfi ideáloknak próbálnak megfelelni. Ezen így még nem gondolkodtam el, pedig én igenis "spiri" típus vagyok. Igen, minél jobban "férfiként" működünk, annál jobban (talán) adjuk a testünknek azt az üzenetet, hogy termeljen androgén hormonokat. Ezen mindképp érdemes elgondolkodni.
    És azt is nagyon - nagyon értékelem, hogy bevontál minket, terapeutákat a kezelési csoportba. Bár tudjuk, hogy amikor betegségekről van szó, sokszor nagy kérdés, hogy mennyibe kerül minden egyes további szakember, abszolút fontos bevonni egy olyan szakembert is, aki a betegség lelki vonataival foglalkozik és segít abban, hogy a dolgokat teljességében tudjad látni, ugye ez az EGÉSZ-SÉG.
    Mindenképpen fontosnak tartom minden betegség keretén belül az éltemódváltást vagy az életmódra való figyelést. Az én esetemben is nagyon sokat segített, hogy elkezdtem rendszeresen sportolni és figyelni arra, amit, és ahogyan eszek.
    Viszont van egy pont, amit szerintem fontos megjegyezni, és részben meg is jegyezted, hogy nem mindenkinek ugyanaz a "jó" megoldás.
    Kifejezetten problémásnak tartok két tanácsot a videóból:
    1. Naponta többször enni keveset káros hatással van az inzulin szintekre, mert mindig, amikor eszünk, az inzulin szintünk emelkedik és mivel a PCOS egy elsődlegesen anyagcserezavar, ami sok esetben inzulinresztenciához vagy akár 2-es típusú cukorbetegséghez is vezethet, igazából egy olyan diéta, amiben naponta kevesebbszer (1-szer vagy 2-szer), egyszerű szénhidrátokban és cukrokban szegény ételeket fogyasztunk, sokkal de sokkal hasznosabb lehet. Azaz: inkább naponta kevesebbszer többet (de inkább fehérjékben és zsírokban gazdagabb ételeket), mint naponta többször kevesebbet jobb enni, ha PCOS vagy, legalábbis a kutatások szerint. Természetesen, ha neked vagy bárki másnak inkább az előző válik be, hallelúja és de jó nekik. De ezt azért érdemes tudni. Linkeltem hozzá egy pár kutatást
    linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0306-9877(16)30863-5
    www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1871402117300115?via%3Dihub
    www.translationalres.com/article/S1931-5244(14)00200-X/fulltext
    2. Nem fogadni el fogamzásgátlós kezelést semmi esetben... Ezzel egyszerűen nem tudok így ilyen abszolút módon egyet érteni. Igen, fontos, hogy tudd, mit tesz egy fogamzásgátló a testedben. Igen, fontos, hogy megértsd a pro és kontra részeket. És fontos, hogy a te döntésed legyen, mert a te tested, és te tudod jobban, mi jó neki. De bizonyos esetekben, igenis lehet egy fogamzásgátlós kezelés egy jó megoldás számodra. Számomra az volt, több szempontból is.
    Nos, ezt a hosszúkás bejegyzést remélem értékelni fogjátok! Én személyesen nagyon értékelem ezt a csatornát, nagyon örülök, hogy van és a világon bárhonnan elérhető, köszi a belefektett erőt és figyelmet. Mivel én is a YouTubon dolgozok azon, hogy embereket fontos információkkal szeretnék elérni, tudom, hogy mekkora munka ez 🙋 Csak így tovább!
    üdvözlettel Svájcból: Juli