Кілія, Стара Некрасівка | Найстаріше місто України, географія та релігійна терпимість | Килия

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 июл 2024
  • Кілія - офіційно найстаріше місто України. Важливий порт на Дунаї, який був під владою давніх греків, князів Русі, генуезців та Османської імперії. У Кілії цікаві відносини з часом. З одного боку - час не пожалів більшість свідчень цікавої та довгої історії міста. З іншого боку - він тут наче застиг десь у 60-х роках 20 століття. Принаймні, так місто виглядає зараз. Пострадянський синдром. Ми покажемо, що зараз залишилось від фортеці, а також унікальну для Україну, поглиблену в землю церкву святого Миколая.
    Проте в наших подорожах, ми намагаємось відвідувати маловідомі пам’ятки, невідомі туристам. Село Стара Некрасівка - засноване повсталими козаками старообрядцями. Проте найцікавіше в ньому те, що через село проходила дуга Струве. Лінія пунктів спостереження, яка допомогла географам 19 століття уточнити параметри планети Земля.
    Бажаємо гарного перегляду! Подорожі Україною - цікаві та захоплюючі! З нетерпінням чекаємо нашої перемоги!
    0:00 Подорож Бессарабією триває
    00:35 Стара Некрасівка, дуга Струве
    03:05 Кілія: історія та сьогодення
    06:02 Унікальна Миколаївська церква
    06:56 Висновки, навігація Google-maps
    Подорож триває і саме час підписатись на канал та підтримати нас лайком і коментарем під відео!
    Використано треки:
    Independent Music Licensing Collective (IMLC) - Munich Bad Boys licensed with permission from the Independent Music Licensing Collective - imlcollective.uk
    MrFunandMusic - Fly High (Instrumental)
    Doctor Turtle - Jonah`s Message For New York
    З фонотеки «RUclips» та з ресурсу freemusicarchive.org/
    За ліцензією «Creative Commons»

Комментарии • 33

  • @lyudmilatymoshchuk9818
    @lyudmilatymoshchuk9818 Год назад +4

    Перший раз почула про Кілію! Дякую!

  • @user-yp7oz6bi8n
    @user-yp7oz6bi8n Год назад +2

    Дякую!

  • @ukropskarozvidka6366
    @ukropskarozvidka6366 Год назад +5

    назви стара Некрасівка (Некрасівка Вєке) нова Некрасівка (Некрасовец Ноуа) отримали назви у 1919 році в часи королівства Румунія. при російській імперії ці населенні пункти мали турецькі назви вважалися розкольницькими поселеннями і зневажалися російською владою. дуже пагано що у місті Ізмаїл вулицю Некрасова зараз перейменували де її назва існувала з румунських часів. навіщо нам радянська традиція - називати вулиці прізвищами людей яки не мали стосунків до Бессарабії. . .

    • @prokopenky
      @prokopenky  Год назад +3

      Було б непогано повернути справжні назви

  • @holovdenys
    @holovdenys Год назад +3

    Цікаво! Давайте ще!

    • @prokopenky
      @prokopenky  Год назад +3

      Після перемоги, як дамо!)

  • @user-ez1el3zv8j
    @user-ez1el3zv8j Год назад +6

    Чому не завітали до нашого краєзнавчого музею?Віктор Павлович провів би вам чудову екскурсію ,як по музею так і містом. Є ще багато чого,що ви ще не побачили та не показали:і Покровський собор початку 19 століття зі старовинними фресками ,і старообрядська церква ,єврейське кладовище,якому понад 600 років...рисові поля,сонячні батареї,є ще вихід до рукаву Дунаю (колишній судоходний канал,який з'єднувався із озером Китай),де старий пляж,вихід до великого Дунаю,де на протилежному березі вже знаходиться Румунія ,та видно навіть іх церкву та будинки .

    • @prokopenky
      @prokopenky  Год назад +2

      Цікаво! Будемо знати тепер. Дякую 🤗

  • @mykolalisetsky4321
    @mykolalisetsky4321 19 дней назад

    Шановний ведучий! На мою думку, деякою неповагою до місцевих жителів, як і всіх мешканців регіону, є не звертати увагу на наголоси у назвах. Місто називається КіліЯ (наголос на останньому складі). Будь ласка, будьте уважні. Уточнюйте назви, навіть якщо їхня вимова вам здається очевидною.
    Стосовно фортеці. А ви пробували зайти до неї? Мене теж переконували, що це неможливо. Але коли я зайшов до директора, і пояснив, що я турист з Києва, від без додаткових питань дозволив вхід. Я зробив декілька фотографій напівзруйнованої церкви. Я вважаю, що туристи, як і місцеві жителі, повинні боротися, щоб з руїни постав хоча б мінімум, який можна відновити.
    c8.staticflickr.com/6/5687/31109296135_608b56c306_o.jpg
    c4.staticflickr.com/6/5680/30995839211_05deaa123c_o.jpg
    Місто, на жаль, у жахливому стані. Але я сподіваюся, що як тільки до нього з'явиться нормальна дорога, воно оживе!

    • @prokopenky
      @prokopenky  18 дней назад

      Доброго здоров'я! Дякую за відгук.
      1. Ображатися справа тих ображається. Мети такої нема.
      2. Ніколи не заходимо до директора і ніколи ніде завчасно не домовляємося. Це принципова позиція. Ми показуємо те, що може побачити, відчути і почути кожен наш глядач. На нашому шляху десятки зачинених музеїв і церков. Але ми саме це і показуємо, хоча в багатьох випадках можна знайти, домовитись, тощо. Бо кожен хто поїде нашим шляхом має розуміти що він побачить, а що ні. Це наша філософія.
      3. Боротися за збереження і відновлення, так, потрібно, ми теж долучаємося періодично. Але канал не про це.
      4. Жахливий стан міста навряд чи наслідок поганої дороги. Скоріше навпаки. В місті при владі популісти (пишу саме це слово, щоб не нарватись на звинувачення в наклепі, хоча знаю трошки більше), їм не до міста і не до дороги. Місцевих це влаштовує, що ж... В громадах з адекватною місцевою владою завжди і з дорогами порядок

  • @user-mq5iy2nz2u
    @user-mq5iy2nz2u Год назад +3

    От не цікавить українців російська історія. Навіть якщо вона їхня. Некрасівці після повстання Булавіна ( Запорожці стали на сторону імперії, це був кінець дружби з донцями) відійшли на територію Ханства, на Кубань. Звідти втекли на Дунай до Османів. Російська імперія їх туди не переселяла.

    • @0Esplorativo0
      @0Esplorativo0 Год назад +2

      не цікавить, тому що не бажаємо жити у реальності. Людина звичайно одновекторна, їй щось просте подавай, де є супергерої і суперзлодії. А якщо вивчати всю історію, то і супергерої вже не такі і супер і суперзлодії не дуже то і злодії.

    • @ukropskarozvidka6366
      @ukropskarozvidka6366 Год назад +1

      так. і поселення запорізьких козаків що існували на території підконтрольній Кримського ханства не мають права називатись козацькою державою. а запорізьких козаків як маріонеток використовувала російська імперія.

  • @Alinkq-im3vh
    @Alinkq-im3vh Год назад +1

    Рідне місто

  • @stcury677
    @stcury677 Год назад +3

    За згадку про наше місто дякую ,але вік міста затверджено не міською радою,а постановою кабміну..А щодо цікавинок міста,то не компетентні у Вас були екскурсоводи.

    • @prokopenky
      @prokopenky  11 месяцев назад

      Рішення міської ради 135-7/О-6 від 21.09.2018

    • @prokopenky
      @prokopenky  11 месяцев назад

      А екскурсоводів не передбачено форматом. Найцікавіше що можна побачити приїхавши самостійно, а не з екскурсією. Доступність, навігація, гостинність...
      Дякую за Ваш відгук 🤗

  • @user-po2ev3ud6g
    @user-po2ev3ud6g 11 месяцев назад

    А в якому році знімався цей фільм? Дякую за відповідь.

  • @user-dh5cx5pw9b
    @user-dh5cx5pw9b 9 месяцев назад +4

    Шановний авторе! Перед тим, як їхати в КіліЮ (а не КІлію), треба було ретельніше ознайомись з документами, наприклад, з постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. 878 "Про затвердження Списку історичних населених місць України". І тоді б ви точно знали вік міста. Що стосується рішення міської ради, то в ньому, на підставі аналізу історичних документів, визначено рік заснування, і це не суперечить даним, прийнятим Кабміном.
    Що стосується п'яти метрів Дунаю, який ви могли бачити, то, до вашого відома, в Кілії будь-хто може пройтися (і навіть порибалити) берегом Дунаю не 5 метрів, а декілька кілометрів!
    І, до речі, вулиця, яку ви представили як головну, не є такою. Головною є вулиця Миру.

    • @prokopenky
      @prokopenky  9 месяцев назад

      Після слів "перед тим як" далі навіть не читаю. До побачення!

  • @user-gr6fs2xe4p
    @user-gr6fs2xe4p Год назад +2

    Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. N 878 "Про затвердження Списку історичних населених місць України" - досить цікавий документ, про офіційність.

  • @user-tq3vo2rh6t
    @user-tq3vo2rh6t Год назад +1

    Взагалі-то,не 682 р. до н.е.,а 862...

    • @prokopenky
      @prokopenky  Год назад +2

      Точно, дякую 🤗

  • @user-bl3si2px2i
    @user-bl3si2px2i 5 месяцев назад +1

    Выход к дунаю находится возле элеватора и срз. Там большая открытая местнось . Для рыбалки то что нужно. Через дунай на румынской стороне пос Килия веке там храм очень древний.

  • @user-ir2hj4le7h
    @user-ir2hj4le7h Год назад +1

    Не хочу ні кого образити але Керчь заносить у свою скарбничку 2600 років

    • @prokopenky
      @prokopenky  Год назад +1

      Не думаю, що хтось образиться. Український Керч - офіційна дата заснування - 530 р.до н.е., українська Кілія - офіційно - 862 до н.е. Кілія поки що всіх обігрує чи то по старості, чи по нахабності )

  • @user-zx9zc8nl7s
    @user-zx9zc8nl7s 10 месяцев назад

    какая разруха!!

    • @prokopenky
      @prokopenky  10 месяцев назад +1

      В сызрани краще?