Дякую за перегляд відео, і за те що вирішили залишити, або просто погортати коментарі. Я їх всі читаю, але відповідати на всі - можливості нажаль немає, бо їх дуже багато. Також, з деяких причин, дуже мало буду лайкати коментарі під цим відео, особливо із закликами, чи історіями з досвідом щодо піратського контенту. Бо піратство я без заперечень засуджую, але... Якщо хочете поспілкуватись, завітайте до телеграм каналу - t.me/aboutgames_plato Всіх міцно обійняв ❤
У підлітковому віці піратство було для мене єдиним шляхом пограти в ігри, бо грошей тоді зовсім не було. Тепер, коли заробляю більше 100к, я купую ті ж самі ігри, навіть якщо не граю в них, щоб підтримати розробників і віддячити за їхню працю. Ці ігри стали частиною мого підліткового життя і сформували мої смаки. Можливо, без піратства я б ніколи не відкрив для себе цей дивовижний світ. Ціни від релізу вже зовсім інші, але хоч так я намагаюся віддячити розробникам. Дякую за те, що підняли таку важливу й неоднозначну тему!
Порада від 30-річного діда школярам, студентам і молодим працевлаштованим: якщо грошей немає чи впритик, а грати хочеться, - піратьте не замислюючись. Може в книжечку записуйте, на майбутнє. Колись гроші з'являться, але на ігри вже не буде ні часу, ні сил.
Особисто я бачу у піратстві цікавий плюс. Це збереження культурної спадщини. Є багато ігор, музики, фільмів або книжок які з тих чи інших причин вже неможливо придбати легально і ніколи не буде можливоту майбутньому. Видавець вирішив що ігра більше не приносить грошей та видалив її з усіх цифровий майданчиків типу стіма або епіка. Або ігри так з категорії abandonedware, наприклад BLOOD. Музикант помер а його спадщиною нема кому займатися. Наприклад Вєня Д'Ркін. Або унікальні регіональні видання альбомів. Фільми категорії B або навіть C, у яких також є свої фанати, нехай і малочисельні. Книжки маловідомих авторів, унікальні видання. Та безлічі всього іншого що створили люди.
👍👍👍 Важко не погодитись, бо хоч і звучить смішно, але бездонні "піратські трюми" і справді одне з найкращих місць для "архівації" та збереження культурної спадщини, бо справжній "пірат" ніколи нічого не видаляє!
Обожнюю цю фразу "заробляй більше". Навіть, якщо людина спроможна заробляти більше, то поки почнеш, то і витрат стає більше. Замкнене коло прям. Поки ти овертаймиа, посадив здоров'я, робиш операції, на зуби втрачаєш пару тисяч доларів, донатити не забуваєш, а може й взагалі дитина народилася, а це купа витрат ресурсів. Зп виросла з 25 років відчутно, наче і можна купить гру за 30-60$, але життя таке, шо кількість покупок майже не змінилася. Більшість по знижці 50-75%. Короче, бісить ця фраза. Завжди бісила.
Зарабатывай больше, беги быстрее, прыгай выше, живи дольше, дыши глубже, нервничай меньше. Могу дать ещё миллион таких же дебильных по своей эффективности советов.
Я, будучи школярем, міг раз на місяць піти на книжковий ринок і купити диск з грою за 20грн думаючи що це і є ліцензований продукт. Адже диск був з виду нормальний та навіть з голограмкою. І я щиро вважав що підтримую видавця
В цьому і є краса сучасного піратства. В наш час піратство нікому не шкодить якраз тому що у користувачів є вибір. Людина хоче/може, то купить, як ні то пограє через торенти, розкаже друзям які в свою чергу своїм друзям і хтось та купить ліцензію. Раніше ніякого вибору ніхто не мав, принаймні, в бідних країнах або малих містах.
Нещодавно срався з таким тіпом, який виїхав з України і каже "лол так заробляти треба більше. Тоді і регіональні ціни не будуть потрібні". А коли я сказав, що 20к на місяць це середня ЗП по Україні (офіційно, але ж всі пам'ятаємо що в Україні найвищі податки в світі, житло, їжа, комуналка, і залишилось тисячі 2-3), а його відповідь "Так 20к це норм, аж 9 ігор можна купити", "Ті, хто скаржаться, що в нас ціни на ігри високі, то не ціни високі, а ви мало заробляєте" А ще американці та європейці тупі, бо скаржаться на те що ігри по 60+ баксів то дорого (В них зарплата в рази вища за українську).
Коли я була студенткою, була новою гра UFO і це була тоді моя улюблена гра. Зараз, коли я вже в середині свого життєвого шляху і розумію, що авторам слід віддячувати, я купила в Стім цю гру, щоб віддячити авторам.
Ой вей, як добре шо у мої рекомендації потрапив такий дуже цікавий контент. Я якраз і складаю ще частину підлітків, вчусь на першому курсі у коледжі, але навіть при умові що я якісь гроші та отримає, але дідько, моя стипендія це тільки 1,5к на місяць, при умові що у такі скрутні часі мені доводиться чутливу частину грошей віддавати на туж комуналку чи хавчик, аби хоч трохи заспокоїти своє життя, я літераллі і ігри по розпродажам тим же у стімі не хапаю, бо і сотні бува жалко та соромно витрачати. Мені соромно що пірачу, але доводиться, бо кортиться ж, але при цьому є і частково "ідейним піратом", точніше є +- активним учасником на Толоці та намагаюсь поширювати українській контент (у сенсі, переклади ігор, т.д., ну і саму гру умовно) у такий спосіб, оскільки, наприклад один із моїх релізів була гра Сave Story, я її пройшов із задоволенням, але на інгліші, а потім, на офіційному сайті, я у списку завантажень супер мікромєлкотєкстове посилання на, о Боже, український переклад гри, я звісно гру не став перепроходити, але мене це так порадувало, що аж йобнув крочі, і я у текстовому файлі гри знайшов авторів перекладу, які схоже, були просто двома звичайними людьми, котрі захотіли перекласти гру.Я подякував за переклад, та пізніше з їх дозволу (хе, дозвіл розробника не треба а перекладача треба) створив реліз на тій ж толоці, звісно я не зробив гру якусь там хз, хіт 2024, їй усе таки 20 років та у свій час вже у неї мабуть вже пограли, але я побачив коментарі, котрі дякують за те що поділилися таким контентом у такому вигляді, я обов'язково колись придбаю всешозавгодно у розробника гри в тому ж стімі, але поки що я тільки поширив його гру, хоч і у такий іллегал спосіб. Я, звістно, майже не висловив думки, але це відео змусило мене задуматися про цю тему і подивитись на це з різних сторін, бо я як і на початку відео, чув тіко "зароби", не вдаватися у тонкощі життя, а я ж не одна така людина, у нас у всіх є якісь момєнти, у когось більше, у когось меньше, але не існує просто "зароби" чи "купи", бо ми на то й різні. P.s. мені здається я каши навалив якоїсь котру і прочитати складно, але сорян, потрапив на це відео у без 30 година ночі, пишучі при цьому борги з української літератури шоб отримати атестацію та можливу підвіщену стипендію, усім вдачі та мирного неба, чо ще написати
Коли я бачу, умовно, гру за 1000 грн у Steam і потім йду на SteamDB та бачу що у русаків гра коштує 458 грн, а у аргентинців чи турків - 156 і 163 грн відповідно, то це відбиває будь-яке бажання купувати гру
стім мене дратує фактом що ігри тобі не належать, ти купуєш сервіс доступу, який вони можуть забрати коли захочуть без повернення коштів. Якщо потрібна гра є на gog то я купую там, бо там гра належить тобі, та можна скачати інсталятор та він буде працювати навіть якщо сам gog чи навіть інтернет перетане існувати.
@@Siolioliтак, у порівнянні з тим як було раніше коли ігри купувалися, то так і є. Проте, зараз це вже давно стосується не лише ігор. Адже з музикою на спотіфаях усіляких та фільмами/серіалами на нетфліксах те ж саме - ви ж це вроді як там не скачаєте... І без інтернету не послухаєте/подивитесь
@@rottenwormeaten7897 нетфлікс дає качати, а далі треба це скачане піратити, щоб воно не пропало, але загалом так. Бізнес хоче УСЕ перевести на модель "підписки", усі прилади нові потребують доступу в інет щоб працювати, вони вже активно переводять нас на підписку, хочеш щоб твоя кавоварка працювала - плати підписку. Наразі ці підписки не потребують грошей, але все одно треба інет та реєстрація, потім захочуть грошей. В мене пилосос не працював бо сервер в інеті був недоступний, самсунг.
Вважаю, що не озвучено кілька важливих думок: - контент, це не щось таке життєво необхідно. Вкрасти шматок хліба чи ліки, що б поїсти і вижити, та вкрасти пісню, щоб послухати свіженьке не одне і теж. Ніхто не захворіє і не помре від непереглянутого фільму, непрослуханої пісні, непограної гри тощо. тому піратство це боротьба за невласні блага, а не необхідність - багато компаній контролюють піратське розповсюдження своєї власності. Насправді можливо створити незламуваний софт, є приклади, з контентом складніше звісно. Віндовс не стала б ОС по замовчуванню на ПК, а фотошоп не став би стандартом в індустрії, якби не пірати. Тому компанії, які в цьому шарять, тримають баланс між захистом і піратством, а іноді навіть самі анонімно зливають методи зламу. - безплатне розповсюдження з прийманням донатів не покриє розробку гри і знімання фільму категорії ААА. від 25% до 40% собівартості повертається донатами, саме собівартості, не кажучи вже по заробіток. Тому що більшість не вважає, що вони когось там мають чомусь підтримувати. Як варіант - краудфандинг, спочатку збираються гроші, потім контент. Не збереться, не буде контенту. Тоді "донатять" набагато активніше, але все одно не кожен "збір" може так закритись. Звісно, автори пісень можуть так навіть заробити, бо запис треків набагато доступніше, навіть вдома можна записати, прикупивши трохи обладнання.
Краутфандинг здавався цікавим рішенням, але ось туди пролізли шахраї, котрі обіцяли, робили вигляд бурхливої діяльності і таким чином залучали донати, а насправді витрачали гроші на себе і просто привласнювали їх. Наразі це дуже ризикована в плані очікувань платформа. Звичайно є випадки і успіху, але і ошуканих людей також вистачає.
А зараз штампують ігри класу АААА, і що, окупаються хіба?) А щодо пропрієтарного ПО - це помилка! Воно настільки деградуюче і топорне... що його треба замінити все нафіг! Просто поки немає кому цим зайнятись.
Ну, не все так однозначно Я от не знаю жодної людини котра може взяти і відмовитись повністью від споживання контенту, на кшталт: фільмів, музики, ігор і тд і тп Нє, ну звісно їжа, вода, ліки це важливо, дуже Але от якщо завжди під піратським флагом ходити, то ти ніби забираєш можливість їсти, пити і лікуватись для тих хто створює цей контент Наголошую саме на тому, коли це принципово і ти маєш можливість на це витратити кошти ))
Сколько фильмов с миллионным бюджетом пролетает как фанера над Парижем, а кого то беспокоит что я посмотрел фильм бесплатно? Возьмём тогда обратную ситуацию - кто мне компенсирует затраты на поход в кино если фильм мне не понравится?
Десь бдижче до середини відео додам, що піратство завжди піратство. Під будь-яким соусом. Навіть зараз знайти грошей на пк хороший важко. А потім ще віддай за софт, за гру, гра без підключення до інтернету не працює, а в мене параноя, що софт не буде працювати... І так далі і так далі. Сумбурно, але показав, як міг.
Впешу чергу подякую за відео ти підняв доволі цікаву й важливу тему. А щодо піратсва, то як на мене купівля ліцензійного продукту має бути вигідніша за її піратсво. Звичайно вигідно що творець отримує кошти й може виготовляти щось нове, але я більше хочу акцентувати саме вигоду для кінцевого споживача. Бо ми можемо багато чого говорити про моральний аспект, але потрібно мати реальні вигоди, котрі схилятимуть до покупки чи підписки
"... але культура не має існувати тільки для тих, хто здатен за неї платити.." - чудові слова! Кожен має дати відповіді собі сам. Головне тут - пам"ятати, що за всі дії наступають наслідки - завжди тримайте це в голові. Варто, чи ні?! На даний час, взгалі, вважаю що в Україні має максимально широко розповсюджуватися україномовний контент безкоштовно для максимальної популяризації і розповсюдження. Якби ще Держава цьому сприяла..
Дякую за відео. Нарешті додивився, а, і підписався! :) Як і зазвичай, актуально, якісно та пізнавально! Щодо EX`а. Так, там окрім піратського матеріалу люди викладали багато цікавого, в т.ч. різних книг, фільмів, ігор, музики та ін...., які вже неможливо ніде знайти та придбати при всьому бажанні (ну, крім зеленого магазину). От що робити в такому випадку??......
Хочу сказати що колись давно я дивився одне відео на ютубі також про піратство і мені запам'яталася одна фраза а саме "люди які піратять гру з великою вірогідністю цю гру куплять у майбутньому"
Мені подобаєтьмя погляд Австрійської економічної школи щодо цього. Також подобається підхід того самого Blender, щодо свого продукту. Вони змогли. А піратство у наші ранні роки породило велику кількість дешевих і якісних програмістів для тих, у кого ми колись крали.
Друже, я тебе недавно побачив, не знаю чи за рік 12 тисяч підписників це добре чи погано, але одне я точно можу сказати: Ти дуже файно робиш відео + приємний голос і трохи гумору, продовжуй в тому дусі і 100 тисяч підписників і більше не заставлять себе довго чекати. P.S: От такі рекомендації ютубу я люблю😌
8:00 цифровий оригінал будь-якого цифрового малюнку - це файл налаштувань програми, в котрій цей малюнок був зроблений. оригінали зазвичай не викладають у відкритий доступ, тільки експортовані зображення. тож, щоб викрасти саме оригінал, треба отримати доступ до носія чи носіїв, на яких зберігається оригінальний файл. не факт що це легше ніж викрасти фізичну картину
Ага... І виходить крякнути гра - вже не є навіть копією, а щось подібне до неї, новий вид інформацїі. А в ліцензії розказують, що ви не маєте права щось там змінювати, але зміна спотворює копію і "права" на неї не розповсюджуються насправді. Щось не сходиться у них! ;)
Обговорили піратство, коли, наприклад, корпорація випускає гру і продає її за 70 американських гривень і школяр її з торенту качає, але є ще піратство, коли ком'юніті програмістів десь на стаковерфлов роками допомагає колегам вирішувати проблеми, пише приклади коду і т.д, а потім якась корпорація без жодної згоди натравлює на всю цю базу знань парсери і тренує який-небудь свій ШІ, який продасть роботодавцям цих самих програмістів, і частину їх звільнять ефективні менеджери, замінивши на студента, який не вміє писати код, але може з цим ШІ працювати і просить 10% від зп програміста. І якщо когось за неліцензійних покемонів можуть розстріляти з вогнемета, то такі от корпорації вільно працюють в будь-якій країні, хоч завдають збитків і заробляють гроші на крадіжці чужих знань. Такі справи
Ви ж усвідомлюєте що майже усі ці програмісти починали з того що робили ctrl-c ctrl-v чужого коду. Він власне і викладений за принципом користуйся хто хоче. Розробники ШІ теж програмісти. З художниками такий підхід не пройде. + ШІ писати настільки якісний код щоб студик міг програміста замінити за 10% від зп не зможе і навряд чи зможе у найближчі роки.
@@Nomad-oc3cr ну так і аніме публічно по японському телебаченню показують, але якщо його беруть, перекладають, озвучують і викладають на якомусь сайті, то це в нас піратство, бо студія ще й десь на стрімінгу його продає. Так і програмісти допомагають товаришу по нещастю, а не безкоштовно тренують ШІ для корпоратів. Зараз замінити програміста ШІ не може, але не факт, що це довго триватиме, та і зараз банально на роботу можуть не брати, якщо ти якимось копайлотом не вмієш користуватись, навіть якщо і без нього нормально пишеш. Художників ШІ також підкосив в сегменті простих артів і 18+, я думаю, але комікси чи сюжетні арти ще не скоро почне якісно малювати
@@Nomad-oc3cr Всі ремесла так починають. Не можна нічому навчитися, якщо немає базису "як правильно", а це "копія" чужої роботи. Раніше з цим проблем не було. А зараз на знання навішують якісь ліцензії, лейбли і цінники. Це скотство!
@@bidanfullko1 Ок, спробуйте написати простий додаток для хрома, який буде парсити загальнодоступні контакти з Linkedin за пошуковим запитом і створювати щось типу маркетингової бази контактів. Побачимо, через скільки годин цей додаток знесуть, бо Linkedin хоче продавати рекруітерські преміум акаунти, а не щоб пара скриптів робила те ж саме
Коли був школярем, то піратство було єдиним способом не те що пограти в гру, а зрозуміти чи запуститься ця гра на моєму відрі. Зараз ігри не пірачу, тому що є знижки в стімі, ААА ігри я на пк не граю, він в мене тільки для стратегій та інді, які коштують дешево, а по знажках так взагалі за ціною 2 шавух. На плойці є підписка, яка за 2.5к на рік окупається з головою, а купити 1-2 гри на рік на плойці, не так вже і дорого. Інша справа з фільмами... У мене є підписка нетфлікс і мегого, але коли я хочу подивитися якийсь фільм з далекого 2000 року, то в 90% випадків його там немає взагалі... тоді єдиний шлях це - двитись спірачені фільми.
Я, особисто, донедавна піратив ігри і через якийсь час придбав ті ігри. котрі мені справді дуже сподобалися в знак подяки та підтримки розробників. Ну і перепройти можна буде, плюс стімовські досягнення, котрі спонукають проводити більше часу у грі. :)) Коротше кажучи, якщо немає грошей - спробуйте спіратити, але не зловживайте цим. Як не крути, а людям, котрі зробили продукт, теж треба за щось жити.
Досить часто, якщо гра коштує 2 тисячі і більше, то можу піти скачати піратку, пограти трохи і вирішити чи варта гра цих грошей. Було б чудово, якби до кожної ліцензованої гри була демка. Стосовно укр. озвучки аніме, то варто сказати, що сама її наявність вже дуже позитивно впливає, тому що головна задача укр.озвучки це змітити фокус уваги саме на неї і відбити бажання дивитись російською, бо "вони так все життя дивились". Мало хто сяде і буде з найуважнішим обличчям читати субтитри коли хоче подивитись якесь аніме. Сам з початком війни всіх друзів відвернув від російської озвучки аніме.
@@huffnpu44 за 2 години не завжди встигнеш зрозуміти, буває ігри в яких приблизно годину проведеш в налаштуваннях шоб воно на твоїй картоплині норм фпс видавало
Щось у тому є... Це як з тими ж фільмами. Купив дорогий квиток у перших місцях кінотеатру... Починаєш дивитись і розумієш що якась рідкісна хірня...що не пройшло 15 хвилин але далі дивитись це неможливо, то ж нащо себе мучити? Не за те ж стільки грошей віддав... Встаєш і йдеш... А гроші...гроші вже не повернуть..
Нещодавно завдяки піратству я купив гру. Вийшла Silent Hill 2 Remake і всі почали жужжати про неї що це гарна гра. Я не вірив бо Блубери робили доволі посередні ігри. В гри не було демки. А спробувати хотілося. А гратися в купив-рефанднув не хотілося бо у мене на той момент було і так багато рефандів, і стім би тупо забракував. Ну я вирішив спіратити щоб хоча б глянути чи норм гра як всі кажуть. Завантажив запустив...і через годину видалив, щоб одразу купити гру в Стім. Без цього я би наврядчи купив гру за фулл прайс не на знижках. Так от до чого я. Ситуацію з піратством можна було б покращити хоча б на 1% завдяки ДАЙТЕ ДЕМКИ. ДЕМКИ ЦЕ ВАЖЛИВО. Демка дасть хоч розуміння що за гра перед тобою. Відоса з геймплеєм та трейлера - МАЛО. От існують іноді ситуації де ти наче і хочеш гру, але не купуєш бо боїшся що не сподобається. І у тебе вибір або ризикувати або піратити. Демки прекрасно закривають цю проблему. Більше демок!
Демки не вигідні до речі(згадав), саме через вказані вами причини. Вони витрачають час розробників, але при цьому ставлять під загрозу "успішність продукту". Хоча це виразне лукавство ігро-індустрії, але ось так - відмовляються.
Смішно дивитись про "піратство" саме як крадіжку. Бо програмне забезпечення є предметом ліцензування, а не матеріальним майном. Тому ніхто, хоч трішечки жадібний, роздрібному покупцю ніколи нічого не продасть, за жодних обставин. Чому? Бо це значно вигідніше "продавцю": лише дати покористуватись, в обмін на гроші, обмежену відкличну не ексклюзивну ліцензію. Без "права перепродажу", а то й переміщення. Враховуючи ж інфраструктуру, то гроші віддаєте назавжди, а права користуватись можете бути позбавлені в будь-який момент. Бо, все, "награлись". Тому що, даючи свої гроші, поставили галочку "Прочитав (-ла) й погодився (-лась) з Умовами". Тож правильніше сприймати таку "купівлю" як оренду, а не отримання чогось у свою власність. Хіба у "продавця" є совість і той працює як GOG, а не купа інших "мережевих" посередників - дає фізичну змогу користуватись купленим незалежно від волі видавця. Хоч відео й наголошує на цьому ж, але використовує цілковито незастосовний термін. Вочевидь, бо є жертвою пропаганди правовласників: "Ви ж не станете завантажувати автомобіль?" - як питала одна така лобістська рекламна кампанія в США більше ніж 20 років тому. Тому й Кримінальний Кодекс України "піратство" карає статтями 176, 177 Кодексу, із Розділу 5 "Правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина ", а не Розділу 6 "Правопорушення проти власності". Бо неможливо вкрасти те, що не має правового статусу майна. І через цілковите нерозуміння даного аспекту, автор повністю проігнорував питання прав "покупця", контролю цієї сторони над тим, що той "купив": від збереження й можливості користуватись, до прав і змоги до модифікації. Автор навіть не згадав за DRM системи, які переобтяжують залізо тих, хто користується легально. Автор не згадав за тенденцію залежності ігор не лише від посередника-"продавця", але й нав'язування платформ від видавця гри. "Ой, ваша гра більше не обслуговується нашими серверами? Так Вам і треба - самі з Умовами використання погодились. Можливо, ми вам її ще разок колись "продамо", якщо схочемо" Тож, 3,5/10. "Можна краще"
@@AboutGames_Plato, 29:14? Це воно? Згоден із зауваженням - прослухав. Бо це прям стелс версія згадки. Не певен, що щиро ліцензійні, звичайні, користувачі (котрі не є прям фанатами геймінгу) навіть усвідомлюють факт того, що значна частина проєктів має гіршу якість саме в ліцензійній версії. А "піратська" ж має як помітно вищі ФПС, так і відсутність вимоги сидіти в Інтернеті, для здобуття однокористувацького досвіду, і не тільки (як ось граєш собі в стратегію, на масштабних модах, в сесії що займає кілька місяців - а тут бах, примусове оновлення й все перестає працювати. А Epic Games Store не дає тобі опції відкотитись до попереднього патчу. "You are welcome").
Блін, точно! ;) Якось не доводилось читати EULA, а там ось що заховано блін. Так навіть електронну техніку за схожою ліцензією продають, що ми - не є власником придбаного пристрою, а взяли його в бестрокову оренду. І типу ось чому, нам заборонено чіпати в них прошивку і міняти комплектуючі. Хоча це блін абсурд! Получається, виставляючи своє Б\В ми "порушуємо" ліцензію, для пристрою в стані позагарнатійного терміну.
@@НевашаСправа > ... GOG ..., дає змогу вільно користуватись купленим незалежно від волі видавця Насправді там та ж сама оренда ліцензії на право користування. Будь-яке розповсюдження заборонено, бо ви й не купляли право скинути інсталятор другові. І всякі факапи по типу вирізання ліцензійної музики з ігор там теж є, а можливість вибору білду це все на волю видавця.
Культура має бути для всіх, а не тільки для тих хто може її собі дозволити. Я впевнений, що якби ААА ігри коштували 20$ то на релізі їх купували б у 5 разів активніше. Тобто по грошам ці компанії не просіли б, але дали б значно ширшій аудиторії закохатись у їхні витвори і купувати їхні наступні продукти.
Істинне відео епохи метамодерну: підняття якоїсь важливої теми без чіткої відповіді та назва з малої букви. Як завжди чудова робота, єдиний мінус - відсутність згадки про жарт розробників Game Dev Tycoon над піратами. It's over. P.S. Тут мала бути "та сама фраза" для привернення уваги, але страшно...
Не можу не сказати, що мені не імпонують ідеї піратів про вільне ціноутворення. Але, в той же час, реалізувати це дуууже складно. В першу чергу тому що люди - доволі всраті істоти.
Не всі... просто соціум себе таким чином програмує. А може й ваша рація, бо тільки такі й виживають, коли виживають з життя інших. Це не проблема моралі, всі ці проблеми - глобальні.
З іграми в підписці взагалі смішно виходить. Піратити їх западло тому що вона коштує майже нічого і надає дуже багато ігр а з іншої ці люди і так отримали грощі за її реліз там. Для мене піратки більше як траял абож демо версії ігор. Якщо заходить та грається нормально купую якщо ні то скіп. Деякі ігри взагалі гріх не спиратити як наприклад Спейс Марін 2 або Вуконг там принципово ні копійки узеньким та червоноперим.
я вже багато років, як перестав піратити(за виключенням старих ігор, які вже ніде не купиш). Найголовніша причина, це мабудь колекціонування. Коли ти просто скачав гру на торенті, і коли вона в тебе в колекціі в стімі - це різні відчуття. Коли я дивлюся на купу ігр в бібліотеці, я почуваюся, як Скрудж МакДак з його купою золота:)) І, як та жадібна качка ніколи не витратить більшість своїх грошей, так і я ніколи не пройду всі ігри зі своєю бібліотеки:)) А піратство, я вважаю, прийнятною штукою, з моральної точки зору. Людина яка піратить і так би не купила продукт.
Коли поступив в унік і тут тобі з ноги перше завдання - зпи..., нелегально скачати програмне забезпечення. Просто не встиг поріг перейти. Не зміг вкрасти - тебе відраховано. Дивно так, наче не факультет хакерів поступав, а ломати приходиться.
Чувак, я донатив та ось бачу, нашу владу, Конституцію, це Мексика якась, і якщо до кінця війни не побачу хоч якусь надію, ні мене ні мого бізнесу, ні нічого тут не буде
Термін "крадіжка" в данному контексті неможливо розповсюдити на інформацію, бо її власник нічого не втрачає. В нього як були одиниці і нулі на комп'ютері в певній послідовності, так і лишились. Злочином може бути це хіба що тоді, коли хтось, отримуючи цю інформацію, підписує договір про її нерозголошення, але порушує його.
Піратство - це звичайно нелегально, але робити ігри, як новий ДА, це просто аморально. Якщо б я спочатку її скачав, нізащо би не потратив на неї ці 1500 грн. Й це далеко не єдиний приклад
Ну таке. Ви коли йдете в кінотеатр на новий фільм якийсь то всеодно платите... незалежно сподобається він вам чи виявиться відвертим гівном... А ще якщо заплатите за дівчину і доведеться змушувати себе якось додивлятись до кінця... І те що він виявиться для вас гівном, гроші ж вам за це не повернуть... А так і виходить,що зіпсували собі час, настрій і ще й за це все заплатили .. Так само як і заплатили майстру який зробив поганий ремонт чи нічого в результаті не зремонтував а ба навіть гірше - ще й зіпсув щось. Бо бачите, в нього сам виклик коштує 500 грн. Тому що платите ви за саму роботу. А ото вже яка вона....наскільки якісна...то вже інша історія... Таке життя, що поробиш.
От раріше було краще. Не було такого поняття, як піратство, справжній кібералізм. А зараз - біоленіністичний цифровий концтабір. І це при тому, що багато ігор та технологій сильно не змінилися, як на мою думку, а навпаки. І в усіх бідах я буду винити дата-аналітиків та кодерів захисту ДРМ. Можливо я у пастці ретроградного синдрому, але якщо подивитися на це з іншого боку, то стає зрозуміло, що деяка кількість контенту є лише перезапуском старого. Тому особисто я в ліцензії сенсу не бачу. Так, можна засуджувати мою вкрай цинічну думку, мовляв я звичайний бідний злодюжка та кіберволоцюга, більше заробляй. Але якщо знову ж таки, при кібералізмі ніхто би мені такого не казав, оскільки не було б такого поняття, як піратство, і я сам вважаю, що люди повинні мати безкоштовний доступ до контенту. А якщо це не вдасться, то це означає, що велика половина людей буде сама піратити, тому що так звикли)))))
Ще не подивився відео. Але в нас погано обговорена тема піратства. Це або просто "а нашо за шось платити", або "Треба садити за піратство" Тому дякую за відео, треба більше досліджувати цю тему, яка має багато корисного
Крадіжка буде злочином якщо ти вкрав щось і його вже немає у того, в кого вкрав. А цифрова це ніколи не було злочином, бо те що ти вкрав це тупо копія і у власника того що вкрав воно є
Щоб заробляти 500$+ на відносно простій роботі, - то треба в часи Ющенка повертатись, але у нас чомусь прийнято Ющенка ненавидіти та любити і голосувати за януковощів (лапоть) різного пошиву з усіма наслідками, - тому якось воно так і виходить все...
То не Ющенко был хороший, а просто ещё не всё успели разворовать. Логическая ошибка... Ющенко для Украины сделал столько же (ничего) сколько и остальные президенты
@airblast7108 Ти явно не з України, бо ти нічого не знаєш про життя тут за часів Ющенка! При Ющенку порівняно швидко почали рости зарплати, а весь імпорт подешевшав вдвічі, бо Ющенко розігнав кучминських блатних п'явок що контролювали таможню та накладали 100% оброк на все що завозили в Україну. Навіть після світової кризи 2008-го вже за пів року зарплати тут повністю індексувались! Я в ті часи в столярці особливо не напружуючись піднімав від 500$ до 1000$, як і ще багато хто. А хто взагалі не хотів заморочуватись - йшли вантажниками на складах магазинів - 400$ мали легко! - Але ж звідки тобі на болотах про це знати!)))
Тільки початок відео, то я трохи покваплюсь з коментарем, якщо що допишу після відео зміни. Давайте так, якщо у вас зп в 6000 грн., то питання "В яку гру пограти?" вас має хвилювати в саму останню чергу. Як мінімум після питань "Як виживати?". І ні, це не лукавлю з "Йди і заробляй більше лол". Це про пріорітети, якщо всьо хуйово з фінансами то треба вирішувати проблему, думати як зробити, щоб жилось краще ніж хуйово. І ну точно не казати: "А чого все так дорого?".
Так 6000грн, це гіперболізований, хоч і реальний приклад. Проте, навіть при зарплатні в 1000$/міс, купувати ігри і не прибігати до піратства взагалі - це доволі складна задача. А заробляти більше, вдається далеко не всім.
@@AboutGames_Plato скільки ігор вам потрібно? коли ж працювати? Ціни на ігри регіональні, вони в нас значно нижчі аніж в США і ЄС. Оце проблеми у людей під час війни))
Хз де працює друг платона, але в мене є знайома вчителька молодших класів - отримує біля 20к (це теж не багато, але і не 6к) і також знаю студентку пед фаху, вона підробляє в садику за десь 12к. По друге - 1000 долларів - це хорошф гроші в нашій країні. Я сам стільки заробляв і жив на них самостійно в києві, а також є друг котрий набагато довше заробляв в діапазоні 500-1к, живе з батьками. Так ось він не те що ігри може собі дозволити, він, навфть при не високій тоді зарплаті, зібрав топ комп спочатку під 1070ті, а ось нещодавно перезібрав його під 4070ті, має проф руль, вр, 3д принтер, встановив охорону на батьківську квартиру. І це усе при заробітку в районі 1к долларів. Я же жтву в києві, знімав квартиру завжди в районі 400-500 долларів, хз про які 1к ти пишеш. Нє, ну, звісно, що в центрі вони будуть коштувати багато, але не центром то єдині.
Неймовірне відео на непопулярну тему на українському гейм youtube! Я вважаю, що кожен геймер має дійти до висновку, що піратство для нього це погано і почне купляти ліцензійки. Гарно викладений матеріал та головне зрозуміло!! Дякую автору! Слава Україні!
Чув про ЕХ, але не користувався, а з приводу піратства вважаю непоганий варіант джентельменського флібустʼєра, тобто спіратив, пограв, сподобалось і купив
пофігу. з зарплатнею в 300 баксів (а ще житло знімать треба) я піратив, пірачу і буду піратити. в будь якому разі в ігри на релізі не граю, чекаю років 5-10 коли ціни на актуальне для них залізо буде коштувати не як нирка. і срав я на видавців і розробників, я граю в ігри бо мені треба з'їбаться з нестерпної реальності і бо крім них в мене нічо нема.
Якісний контент, ще й на цікаву тему і так мало переглядів! Треба це виправляти, тримай підписку і коментар. Я розумію, що це нікчемно мало тому, кожнен має так зробити! Про піратство. Треба платити тільки за хороші ігри тому, що не вистачить на ром, чи на нову пов'язку на око, чи на нову дерев'яну ногу! Папуга з плеча мені підказує хороший спосіб, як можна ознайомитися із грою до її покупки! Йо-хо-хо! Приклад за ретро геймінг, декілька років тому я зпіратив Blade of Darkness, як тільки гра з'явилась в GOG, я її відразу купив!
Є ігри, які мені настільки сподобалися, що я їх в майбутньому збираюся купити, навіть чисто, щоб подякувати розробникам. З іншого буку є такі, що я пройшов і мені не сподобалися і які, на мою думку, не варті тих грошей
Пам'ятаю, коли екранки фільмів викладались прямо у день прем'єри. Для зумерів та покоління альфа пояснюю: екранка - це копія фільму, відзнята на відеокамеру з екрану кінотеатру
Ну от у мене пенсія після відставки - 5500 грн., але я намагаюсь підтримувати наших розрообників чи компанії, котрі випускають гри з українською озвучкою. Хех... Придбав Врата Балдура 3 на виході - до сих пір не пройшов далі пролога...
На пенсії грати в ігри.... Ну не знаю... Не зустрічав таких.... Хоча було б непогано бо там ітак нема чим дуже зайнятись - не у всіх є села, дачі з городами...
Я вважаю, що великий контекст хто піратить Школяр в якого немає грошей це зрозуміло, а от люди які піратять ігри за сто гривень при тому мають заробітки в сумі від 22 тисяч, це вже дико
сам піратив, екс юа памʼятаю як вчора. коли його прикрили для мене підлітка це було трауром місяці на два. думав, що життя скінчилося і сенс його теж. звісно, існував такий ресурс як fs.to, але і йому не довго судилося жити. зараз для мене це виглядає не інакше як "ігрове виживання" і це було чудово. ажіотаж з яким ти заходив майже кожного дня на ексюа в пошуку останніх новинок і молитвах щоб твоє відро не відʼїбнуло від чийогось потужного репака, камон, це ж магія. звісно, це все пахне ностальгією і це лікується, але потужно дякую автору за потужний контент🤙 п.с. сам проти піратства, вже давно переріс це, обмазався тонною ігор в стімі і тепер нема в шо грати)
Є ще один момент, це умови придбання ігор у тому ж стімі. Ніби ти заплатив за безстрокову оренду гри, але не маєш права власності. Тому як кажуть на заході If buying isn't owning than pirating isn't stealing. І це теж аргумент. Зараз, я можу собі дозволити купляти ігри, раніше - ні. Чи став я піратити меньше - так. Чи перестав взагалі - ні. Чи купив би я те, що було спврачено - ні, або тільки після ознайомлення, якщо сподобалось. Так само я підтримую молодих виконавців музики, маючи пару фізичних релізів (навіть при тому, що я їх не слухав з диску жодного разу). Відьмака, я все ж, купив. Треба було девам подякувати. Короче піратство - морально сіра зона. Якщо нема проблем купити - купуйте. Не можете. Купите потім. Головне, розумно розпоряджайтесь власними фінансами
Ну... Не всі. Більшість людей купує ключі активації з лівих сайтів, так виходить дешевше ніж з офіційного. В будь якому випадку я не рекомендую піратити вінду, бо ти наврядчи дізнаєшся що з нею робили перш ніж вона тобі у руки потрапила. Якщо маєш змогу - купи, якщо ні то користуйся лінуксом, він в багатьох аспектах навіть кращий за вікна.
@_Rostyslav юзаю офіційну вінду, але кряк від ратіборуса прив'язав до аккаунта Майкрософт, і після перестановки вінди активація підтягується автоматом, тому все чисто
моя думка скоріше така: не можеш собі дозволити, не грай, не дивись і т.д. це не є чимось обов'язковим, без чого неможливо прожити. з іншого боку, завжди можна трошки почекати і назбирати кошти, або задовольнятись безкоштовними альтернативами, розпродажами і т.д.
Ми з другом купили The Crew 1, грали в нього, але небагато, потім були свої справи, і коли ми знову вирішили зіграти в неї, сервери гри не відповідали... а виявилося, що сервери гри закрили... Я вважаю що піратит це не погано, якщо не зловживати цим, я купив багато ігор з них мої улюблені: ArmA 3, Scrap Mechanic, Daying Light 1, Contagion, Clone Drone in the Danger Zone, 7 Days to Die, Deep Rock Galactic, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, TerraTech, left 4 dead, Shift Happens, The Forest, Forza Horizon 4, Всі серії ігор Metro і S.T.A.L.K.E.R. і ще багато багато чого, але в мене все одно є піратські ігри, і деякі з них не можна купити в Steam, деяких ігор там навіть нема і не було, деякі тільки думають туди потрапити, і останні, якщо вони там з'являться, я куплю їх, і не для колекції, а тому що мені реально подобаються ці ігри, ви платитимете за те, щоб вам давали неробоче гівно, яке не працює, або за те, що вам може й не сподобатися навіть за 10 годин гри, коли гру вже не можна повернути? особисто я ні. удачі... хоча «Удача тітка мінлива.» Л. Барнс/Пророк. Всім всього хорошого
Маю схожу ситуацію з відьмаком, ще в шкілі піратив 3 відьмак щоб пройти, дуже мені сподобався. А зараз пішовши на роботу придбав усі три частини в стім та копію на нінтендо свіч
Відео класне, дякую за такий контент! Але маю одне питання. Скажемо є книга по франшизі "Зоряні Війни", і я її хочу прочитати, але українською її не має, але вона офіційно видається на росії. російською я читати не збираюсь, єдиний варіант англійська. Отож, чи буде морально прийнятним для українця спіратити дану книгу?
Як на мене, усе залежить від того, чи може людина дозволити собі купувати ігри у фінансовому плані. Якщо вона і так ледве виживає на свою зарплату, то засуджувати її за купівлю ігор немає сенсу. А для тих, хто стверджує, що зараз ігри не купуються, а лише орендуються, хочу нагадати про сервіс GOG, де ви дійсно купуєте ігри і маєте доступ до них без додаткових умов
Було б ще прикольно як в старі добрі часи мати можливість замовити фізичну копію, і нехай ставлять будь-яку (притомну) ціну. Якщо гра класна - вона того вартує.
Право завжди є класовим. В рамках панівної сьогодні буржуазної ідеології вкравший плавлений сирок сяде або буде примотаний скотчем до стовпа. В той же час крупний корупціонер і військовий злочинець або зовсім не буде покараний, або обійдеться формальним "айайай". А щоденна крадіжка буржуазією частини праці робітників - навіть законом не визнається як крадіжка.
Я для себе особисто вирішив так. Піратство в нашій країні нині це нормально. Чому? А тому що, коли ти отримуєш десь 6 тисяч гривень на місяць, тобі треба заплатити комуналку, купити пожерти щось, заплатити за інтернет, за лікування, купити ліки та ще іноді замінити старий рваний одяг на новий, то у тебе просто немає шансів на те, щоб по тисячі за одну гру віддавати. А зверху додайте той факт що в нас ще й військовий збір ввели і тепер будуть знимати гроші, з кого по 2% а з кого до 6% і більше, то в тебе майже нічого не залишиться щоб прожити місяць від зарплати до зарплати. Бо за такого розкладу треба отримувати зарплату десь до 30 тисяч, не більше. От тоді можна і трохи на ігри витрачати. Але тому що таку суму отримують хіба що бізнесмени та депутати, ні про які офіційно куплені ігри й мова не може йти. І це я ще мовчу про той факт що, майже кожна третя гра зараз на релізі, це недороблений кусок лайна. Згадайте Witcher 3 або Cyberpunk 2077. Та той самий наш Сталкер 2 хоч і не настільки поганий, але не в дуже хорошому стані. Тому віддавати свої кровні за гру, яка ще й не доведена до уму, я не збираюся. Тому краще спіратити в наших реаліях гру, ніж витрачати гроші і сидіти з нічим.
Піратство це крадіжка? Компанії розцінюють кожне неліцензійне завантаження як втрату грошей? Добре, звантажуєш гру, видаляєш її, звантажуєш ще 9 разів, компанія втратила 1000 баксів.)
10:13 - це в правилах ютубу є поняття "феір юз", але з точки зору укр законодавства навіть оцей двосекундний уривок з фільму формально є точно такою ж крадіжкою. Тому так авторе, вітаю, ти теж пірат (формально).
Доречи цікаво: А як можна справдити пораду "Так просто заробляй більше"?🤔 В теорії то не все так складно, можна вон і стрімами заробляти багато грошей (ну то як приклад)🤫
З жінкою на двох заробляємо 240 тисяч поки що. В Стім в мене зараз 322 гри. Але я інколи все ще пірачу гру, якщо не впевнений, що вона того варта і хочу просто спробувати. Система Стім з двома годинами на роздуми мене не влаштовує. Демки роблять рідко (за що я особисто засуджую розробників). А якщо у людини немає грошей, то вибір лише один. Засуджувати людину за це не бачу сенсу.
Моральна проблема хотіти більшого аніж можеш собі дозволити? Ну, це типово. Кожен вирішує сам за своїм моральним компасом. Я давно переліз на лінивий консольний геймінг. Є гроши - купляю шось, нема - не купляю. Купляти щось дорожче 20 баксів(окрім бг3) не бачу сенсу. Будуть акції, можна і рік, другий почекати.
доволі життєво, за все своє недовге життя я взяв тіки 1 гру по фул прайсу. . . ну як гру, длс до елдену в перший день через любий нахрюк інтернету про його афігенність (воно того не варте було, але я не шкодую)
Одразу лайк за приземленість. В твітерах кожен другий кричить про гроші на доларових депозитах, крипті ітд, а я не можу зрозуміти чи точно вони в Україні живуть.
Якщо ти просто гндн і хочеш нажитися на "лхах" - то це паскудство. Якщо ти живеш чесно, працюєш, виживаєш, і маєш право отримати якесь задоволення, не нанісши комусь шкоди що призведе до біди, то це - питання не до тебе, чому твоя багата на таланти і розумних людей країна, робить з тебе неплатоспроможним.
Дякую за відео, ця тема недостатньо висвітлена у нашому сегменті. Я сам пірачу іноді, особливо ігри класу а-а-а, бо в мене тупо нема 1.5-2к на якусь грульку віддати. І сталкера я буду качати з торентів, а от вже потім коли будуть знижки 50%+ куплю, якщо захочу перепройти. Я би можливо купив гру на зимовому розпродажі, якби лишили стару ціну в 900грн, а так однлзначно повз.
Хотів сказати, що навіть інді ігри дуже виросли у ціні. Пам'ятаю, як у 2020 купував другу частину rogue legacy всього за 200 гривень, а зараз вона коштує усі 500. Ті ж самі інді по типу Balatro чи anger foot зараз коштують набагато більше ніж інде раніше і знову-таки це через регіональні ціни, які зробили приблизно у початку - середині 2023 року. Тому дякую за можливість піратити ігри та дякую за відео.
Не ну є бесцелери як факторка, прожект зомбоід, спейс інженер(вже 49$) який разом з грою дає доступ до сервісу в інді за останні 5 років я бачу в рази більше ігор які ну просто гріх піратити, і 99% ААА які гріх не спіратити. То я до чого, за ціною росте і якість і маштаб, і ціна розробки(не завжди, згоден, але тенденції до поліпшеня якості є).
Витратити 2 000 на "Цивілізацію"... Давно хотілось. Але коли завантажив безкоштовний аналог і пройшов бажану кампанію, виявилось що воно мені не треба. Другий раз я її вже проходити не буду! І по відчуттях... 2000 воно не вартувало, і звісно, мені б їх ніхто не повернув, бо награв десь 5 не дуже цікавих годин. Але на 2000 міг би виживати тиждень!
розглядаю піратство як демку, якщо гра справді вартує своїх грошей я її купляю, якщо ж ні, то на хіба воно мені в бібліотеці. Можливо винятком будуть ігри з українською мовою. І я здебільшого дивлюся проходження ігор на ютубі, тому вже навіть піратити перестала від коли пішла на роботу.
В цілому напевне ціни на ігри виправдані, хоча могли б бути і меншими(а тим більше регіональні ціни в Україні), оскільки коли ти йдеш в кіно, ти платиш 250грн за 2-3 години розваги, а ігри можуть тобі запропонувати всі 10-20-50, тому і ціна відповідно більше, бо більше контенту. Книжки також можуть запропонувати розвагу на довший час, але ціна написання книги в тисячі разів менша ніж розробка гри. Тому через ці всі фактри і виходить, що ігри це найдорожча розвага.
Як згадали про ЕХ.UA я навіть просльозився. В 2012 купив діабло 3. І так коли в 2016 почала рости зарплата купив собі еліт денжерос, потім по знижці гта5 , пару ігор Тома Кленсі, в кінці навіть копію віндовс 10 купив (ключ), а зараз не можу собі дозволити нічого, приходиться піратити(
Злодіжка - діжка, в яку запроторюють злих людей, котрі полюбляють, хлібака медом не масти, когось критикувати, забуваючи при цьому подивитись спочатку на себе_)))
Дякую за перегляд відео, і за те що вирішили залишити, або просто погортати коментарі. Я їх всі читаю, але відповідати на всі - можливості нажаль немає, бо їх дуже багато. Також, з деяких причин, дуже мало буду лайкати коментарі під цим відео, особливо із закликами, чи історіями з досвідом щодо піратського контенту. Бо піратство я без заперечень засуджую, але...
Якщо хочете поспілкуватись, завітайте до телеграм каналу - t.me/aboutgames_plato
Всіх міцно обійняв ❤
У підлітковому віці піратство було для мене єдиним шляхом пограти в ігри, бо грошей тоді зовсім не було. Тепер, коли заробляю більше 100к, я купую ті ж самі ігри, навіть якщо не граю в них, щоб підтримати розробників і віддячити за їхню працю. Ці ігри стали частиною мого підліткового життя і сформували мої смаки. Можливо, без піратства я б ніколи не відкрив для себе цей дивовижний світ. Ціни від релізу вже зовсім інші, але хоч так я намагаюся віддячити розробникам. Дякую за те, що підняли таку важливу й неоднозначну тему!
В мене схожа ситуація. теж купую ігри в які грав раніше але знаю що більше грати не буду)
+@@ВалерійЛожка
69 лайків)
Я заробляю більше ляма в тиждень,тому теж купляю ігри ,деякі качаю коли їду в своєму ламборгіні
Головне лайно усіляке не купляти типу ігор юбісофт, вони повинні розоритися і не мають права отримувати бодай щось за те лайно, яке випускають
Порада від 30-річного діда школярам, студентам і молодим працевлаштованим: якщо грошей немає чи впритик, а грати хочеться, - піратьте не замислюючись. Може в книжечку записуйте, на майбутнє.
Колись гроші з'являться, але на ігри вже не буде ні часу, ні сил.
Добрий дідусь)
Не треба так всіх лякати)
Дуже прикро, якщо тобі в 30 не хочеться і не можеться грати, але такі точно не всі)
@@duleontoвін просто в ігри від fromsoftware не грав
@@duleontoну в 35 точно не буде сил.
підтверджую) грав багато піраток, потім іноді купував їх ліцензії та вже й навіть не сильно залипав в них бо нема часу) але борг з дитинства повернув)
Особисто я бачу у піратстві цікавий плюс. Це збереження культурної спадщини.
Є багато ігор, музики, фільмів або книжок які з тих чи інших причин вже неможливо придбати легально і ніколи не буде можливоту майбутньому.
Видавець вирішив що ігра більше не приносить грошей та видалив її з усіх цифровий майданчиків типу стіма або епіка. Або ігри так з категорії abandonedware, наприклад BLOOD.
Музикант помер а його спадщиною нема кому займатися. Наприклад Вєня Д'Ркін. Або унікальні регіональні видання альбомів.
Фільми категорії B або навіть C, у яких також є свої фанати, нехай і малочисельні.
Книжки маловідомих авторів, унікальні видання.
Та безлічі всього іншого що створили люди.
Стосовно самих ігор, з цим, частково, справляється GOG.
@@didkokos9068 А як? У ГТА 4-ій збережений оригінальний плейлист радіо-музики?
👍👍👍
Важко не погодитись, бо хоч і звучить смішно, але бездонні "піратські трюми" і справді одне з найкращих місць для "архівації" та збереження культурної спадщини, бо справжній "пірат" ніколи нічого не видаляє!
"піратські", точніше аматорські/фанатські озвучки то є часто топ і краще за "легальну", якщо вона взагалі звісно є.
Обожнюю цю фразу "заробляй більше". Навіть, якщо людина спроможна заробляти більше, то поки почнеш, то і витрат стає більше. Замкнене коло прям. Поки ти овертаймиа, посадив здоров'я, робиш операції, на зуби втрачаєш пару тисяч доларів, донатити не забуваєш, а може й взагалі дитина народилася, а це купа витрат ресурсів.
Зп виросла з 25 років відчутно, наче і можна купить гру за 30-60$, але життя таке, шо кількість покупок майже не змінилася. Більшість по знижці 50-75%.
Короче, бісить ця фраза. Завжди бісила.
То треба працювати над своїми витратами.
Бо тоді дійсно буде замкнуте коло з витратами і зп.
Тоді витрачай менше. А ще зростай і переставай бути інфантильною ланкою суспільства
Більшість людей,це тупі імбецили.
Це факт і нічого з тим не зробиш.
Зарабатывай больше, беги быстрее, прыгай выше, живи дольше, дыши глубже, нервничай меньше. Могу дать ещё миллион таких же дебильных по своей эффективности советов.
@airblast7108 .а для генія,можна порадити протилежне.
Не заробляй,не скачи,не біжи,не дихай,нервуй побільше.
Це ж геніально.
Я, будучи школярем, міг раз на місяць піти на книжковий ринок і купити диск з грою за 20грн думаючи що це і є ліцензований продукт. Адже диск був з виду нормальний та навіть з голограмкою. І я щиро вважав що підтримую видавця
По ходу всі так вважали. Але ж тоді і не було ліцензійних наскільки пам'ятаю. Нерентабельно би таке було мабуть
В цьому і є краса сучасного піратства. В наш час піратство нікому не шкодить якраз тому що у користувачів є вибір. Людина хоче/може, то купить, як ні то пограє через торенти, розкаже друзям які в свою чергу своїм друзям і хтось та купить ліцензію. Раніше ніякого вибору ніхто не мав, принаймні, в бідних країнах або малих містах.
Нещодавно срався з таким тіпом, який виїхав з України і каже "лол так заробляти треба більше. Тоді і регіональні ціни не будуть потрібні". А коли я сказав, що 20к на місяць це середня ЗП по Україні (офіційно, але ж всі пам'ятаємо що в Україні найвищі податки в світі, житло, їжа, комуналка, і залишилось тисячі 2-3), а його відповідь "Так 20к це норм, аж 9 ігор можна купити", "Ті, хто скаржаться, що в нас ціни на ігри високі, то не ціни високі, а ви мало заробляєте"
А ще американці та європейці тупі, бо скаржаться на те що ігри по 60+ баксів то дорого (В них зарплата в рази вища за українську).
З найвищими податками в світі не входити навіть в першу десятку це сумно😢😢😢😢
Взагалі то він правий, 9 ігор купити можна (з категорії менше 40 грн, хаха)
@@_Rostyslav або чекати розпродажів 😅.
Я зараз той самий "багатий" європеєць, але для €60 за гру, дорого, тож я, купую з укр регіональними цінами
@@MeL-cv7ov ти кріпак що втік, а не багатий європеєць
Коли я була студенткою, була новою гра UFO і це була тоді моя улюблена гра. Зараз, коли я вже в середині свого життєвого шляху і розумію, що авторам слід віддячувати, я купила в Стім цю гру, щоб віддячити авторам.
я досі граю в оригінальне UFO 1993го року, іронічно, що віддячити розробникам вже не можна, бо їх давно вже нема.
@@Siolioli Та і не парьтесь! В смерті - всі ми рівні.
Я не прихильник власне такого підходу(був), але який сенс вже...
Я купляю ігри тільки під час розпродаж, типу осінньої. Це ідеальний варіант, купити зі знижкою
Ой вей, як добре шо у мої рекомендації потрапив такий дуже цікавий контент. Я якраз і складаю ще частину підлітків, вчусь на першому курсі у коледжі, але навіть при умові що я якісь гроші та отримає, але дідько, моя стипендія це тільки 1,5к на місяць, при умові що у такі скрутні часі мені доводиться чутливу частину грошей віддавати на туж комуналку чи хавчик, аби хоч трохи заспокоїти своє життя, я літераллі і ігри по розпродажам тим же у стімі не хапаю, бо і сотні бува жалко та соромно витрачати. Мені соромно що пірачу, але доводиться, бо кортиться ж, але при цьому є і частково "ідейним піратом", точніше є +- активним учасником на Толоці та намагаюсь поширювати українській контент (у сенсі, переклади ігор, т.д., ну і саму гру умовно) у такий спосіб, оскільки, наприклад один із моїх релізів була гра Сave Story, я її пройшов із задоволенням, але на інгліші, а потім, на офіційному сайті, я у списку завантажень супер мікромєлкотєкстове посилання на, о Боже, український переклад гри, я звісно гру не став перепроходити, але мене це так порадувало, що аж йобнув крочі, і я у текстовому файлі гри знайшов авторів перекладу, які схоже, були просто двома звичайними людьми, котрі захотіли перекласти гру.Я подякував за переклад, та пізніше з їх дозволу (хе, дозвіл розробника не треба а перекладача треба) створив реліз на тій ж толоці, звісно я не зробив гру якусь там хз, хіт 2024, їй усе таки 20 років та у свій час вже у неї мабуть вже пограли, але я побачив коментарі, котрі дякують за те що поділилися таким контентом у такому вигляді, я обов'язково колись придбаю всешозавгодно у розробника гри в тому ж стімі, але поки що я тільки поширив його гру, хоч і у такий іллегал спосіб. Я, звістно, майже не висловив думки, але це відео змусило мене задуматися про цю тему і подивитись на це з різних сторін, бо я як і на початку відео, чув тіко "зароби", не вдаватися у тонкощі життя, а я ж не одна така людина, у нас у всіх є якісь момєнти, у когось більше, у когось меньше, але не існує просто "зароби" чи "купи", бо ми на то й різні.
P.s. мені здається я каши навалив якоїсь котру і прочитати складно, але сорян, потрапив на це відео у без 30 година ночі, пишучі при цьому борги з української літератури шоб отримати атестацію та можливу підвіщену стипендію, усім вдачі та мирного неба, чо ще написати
Коли я бачу, умовно, гру за 1000 грн у Steam і потім йду на SteamDB та бачу що у русаків гра коштує 458 грн, а у аргентинців чи турків - 156 і 163 грн відповідно, то це відбиває будь-яке бажання купувати гру
Висновок - не ходи на стімдб
стім мене дратує фактом що ігри тобі не належать, ти купуєш сервіс доступу, який вони можуть забрати коли захочуть без повернення коштів.
Якщо потрібна гра є на gog то я купую там, бо там гра належить тобі, та можна скачати інсталятор та він буде працювати навіть якщо сам gog чи навіть інтернет перетане існувати.
@@Siolioliтак, у порівнянні з тим як було раніше коли ігри купувалися, то так і є.
Проте, зараз це вже давно стосується не лише ігор.
Адже з музикою на спотіфаях усіляких та фільмами/серіалами на нетфліксах те ж саме - ви ж це вроді як там не скачаєте... І без інтернету не послухаєте/подивитесь
@@rottenwormeaten7897 нетфлікс дає качати, а далі треба це скачане піратити, щоб воно не пропало, але загалом так.
Бізнес хоче УСЕ перевести на модель "підписки", усі прилади нові потребують доступу в інет щоб працювати, вони вже активно переводять нас на підписку, хочеш щоб твоя кавоварка працювала - плати підписку.
Наразі ці підписки не потребують грошей, але все одно треба інет та реєстрація, потім захочуть грошей.
В мене пилосос не працював бо сервер в інеті був недоступний, самсунг.
@@Siolioli Ага.. є таке.
Вважаю, що не озвучено кілька важливих думок:
- контент, це не щось таке життєво необхідно. Вкрасти шматок хліба чи ліки, що б поїсти і вижити, та вкрасти пісню, щоб послухати свіженьке не одне і теж. Ніхто не захворіє і не помре від непереглянутого фільму, непрослуханої пісні, непограної гри тощо. тому піратство це боротьба за невласні блага, а не необхідність
- багато компаній контролюють піратське розповсюдження своєї власності. Насправді можливо створити незламуваний софт, є приклади, з контентом складніше звісно. Віндовс не стала б ОС по замовчуванню на ПК, а фотошоп не став би стандартом в індустрії, якби не пірати. Тому компанії, які в цьому шарять, тримають баланс між захистом і піратством, а іноді навіть самі анонімно зливають методи зламу.
- безплатне розповсюдження з прийманням донатів не покриє розробку гри і знімання фільму категорії ААА. від 25% до 40% собівартості повертається донатами, саме собівартості, не кажучи вже по заробіток. Тому що більшість не вважає, що вони когось там мають чомусь підтримувати. Як варіант - краудфандинг, спочатку збираються гроші, потім контент. Не збереться, не буде контенту. Тоді "донатять" набагато активніше, але все одно не кожен "збір" може так закритись. Звісно, автори пісень можуть так навіть заробити, бо запис треків набагато доступніше, навіть вдома можна записати, прикупивши трохи обладнання.
Якщо честно, то в ваших словах є правда.
Краутфандинг здавався цікавим рішенням, але ось туди пролізли шахраї, котрі обіцяли, робили вигляд бурхливої діяльності і таким чином залучали донати, а насправді витрачали гроші на себе і просто привласнювали їх. Наразі це дуже ризикована в плані очікувань платформа. Звичайно є випадки і успіху, але і ошуканих людей також вистачає.
А зараз штампують ігри класу АААА, і що, окупаються хіба?)
А щодо пропрієтарного ПО - це помилка! Воно настільки деградуюче і топорне... що його треба замінити все нафіг! Просто поки немає кому цим зайнятись.
Ну, не все так однозначно
Я от не знаю жодної людини котра може взяти і відмовитись повністью від споживання контенту, на кшталт: фільмів, музики, ігор і тд і тп
Нє, ну звісно їжа, вода, ліки це важливо, дуже
Але от якщо завжди під піратським флагом ходити, то ти ніби забираєш можливість їсти, пити і лікуватись для тих хто створює цей контент
Наголошую саме на тому, коли це принципово і ти маєш можливість на це витратити кошти ))
Сколько фильмов с миллионным бюджетом пролетает как фанера над Парижем, а кого то беспокоит что я посмотрел фильм бесплатно? Возьмём тогда обратную ситуацию - кто мне компенсирует затраты на поход в кино если фильм мне не понравится?
Немає в мене дилеми. Нема грошей - нема дилеми.
Тримай добра.
Десь бдижче до середини відео додам, що піратство завжди піратство. Під будь-яким соусом.
Навіть зараз знайти грошей на пк хороший важко. А потім ще віддай за софт, за гру, гра без підключення до інтернету не працює, а в мене параноя, що софт не буде працювати... І так далі і так далі.
Сумбурно, але показав, як міг.
@@OlexanderZnaharenkoUA економлю на софті використовуючи відкрите ПЗ🙃
Впешу чергу подякую за відео ти підняв доволі цікаву й важливу тему. А щодо піратсва, то як на мене купівля ліцензійного продукту має бути вигідніша за її піратсво. Звичайно вигідно що творець отримує кошти й може виготовляти щось нове, але я більше хочу акцентувати саме вигоду для кінцевого споживача. Бо ми можемо багато чого говорити про моральний аспект, але потрібно мати реальні вигоди, котрі схилятимуть до покупки чи підписки
Як казав, Габен - piracy is a service issue.
Відео чудове, дякую за вашу творчість
"Це нелегально, але..." Чудова фраза аби закінчити відео, яке було дуже цікавим. Дякую за вашу з монтажером працю ❤
"... але культура не має існувати тільки для тих, хто здатен за неї платити.." - чудові слова!
Кожен має дати відповіді собі сам. Головне тут - пам"ятати, що за всі дії наступають наслідки - завжди тримайте це в голові. Варто, чи ні?!
На даний час, взгалі, вважаю що в Україні має максимально широко розповсюджуватися україномовний контент безкоштовно для максимальної популяризації і розповсюдження.
Якби ще Держава цьому сприяла..
утопія
Дякую за відео. Нарешті додивився, а, і підписався! :) Як і зазвичай, актуально, якісно та пізнавально! Щодо EX`а. Так, там окрім піратського матеріалу люди викладали багато цікавого, в т.ч. різних книг, фільмів, ігор, музики та ін...., які вже неможливо ніде знайти та придбати при всьому бажанні (ну, крім зеленого магазину). От що робити в такому випадку??......
Хочу сказати що колись давно я дивився одне відео на ютубі також про піратство і мені запам'яталася одна фраза а саме "люди які піратять гру з великою вірогідністю цю гру куплять у майбутньому"
Мені подобаєтьмя погляд Австрійської економічної школи щодо цього.
Також подобається підхід того самого Blender, щодо свого продукту. Вони змогли.
А піратство у наші ранні роки породило велику кількість дешевих і якісних програмістів для тих, у кого ми колись крали.
Вважаю що піратство цифрового має більше плюсів.
@@michaelberyl5573це ті заяви де доводилась економічна недоцільність боротьби з піратством у своїх цифрових продуктах?
Друже, я тебе недавно побачив, не знаю чи за рік 12 тисяч підписників це добре чи погано, але одне я точно можу сказати:
Ти дуже файно робиш відео + приємний голос і трохи гумору, продовжуй в тому дусі і 100 тисяч підписників і більше не заставлять себе довго чекати.
P.S: От такі рекомендації ютубу я люблю😌
як завжди цікаве відео. Наскільки я знаю, тема піратства на ютубі є дещо небезпечною, тож тим паче дякую за розбір такої теми
Неймовірно ґрунтовне відео, дуже гарно і всестороннє розкрита ця тема.
8:00 цифровий оригінал будь-якого цифрового малюнку - це файл налаштувань програми, в котрій цей малюнок був зроблений. оригінали зазвичай не викладають у відкритий доступ, тільки експортовані зображення. тож, щоб викрасти саме оригінал, треба отримати доступ до носія чи носіїв, на яких зберігається оригінальний файл. не факт що це легше ніж викрасти фізичну картину
Ага... І виходить крякнути гра - вже не є навіть копією, а щось подібне до неї, новий вид інформацїі. А в ліцензії розказують, що ви не маєте права щось там змінювати, але зміна спотворює копію і "права" на неї не розповсюджуються насправді. Щось не сходиться у них! ;)
Можеш купити -- купляй , не можеш - пірять , є гроші , але не хочешь витрачати гроші - .... ну .... пірать хулі того життя
Обговорили піратство, коли, наприклад, корпорація випускає гру і продає її за 70 американських гривень і школяр її з торенту качає, але є ще піратство, коли ком'юніті програмістів десь на стаковерфлов роками допомагає колегам вирішувати проблеми, пише приклади коду і т.д, а потім якась корпорація без жодної згоди натравлює на всю цю базу знань парсери і тренує який-небудь свій ШІ, який продасть роботодавцям цих самих програмістів, і частину їх звільнять ефективні менеджери, замінивши на студента, який не вміє писати код, але може з цим ШІ працювати і просить 10% від зп програміста. І якщо когось за неліцензійних покемонів можуть розстріляти з вогнемета, то такі от корпорації вільно працюють в будь-якій країні, хоч завдають збитків і заробляють гроші на крадіжці чужих знань. Такі справи
Ви ж усвідомлюєте що майже усі ці програмісти починали з того що робили ctrl-c ctrl-v чужого коду. Він власне і викладений за принципом користуйся хто хоче. Розробники ШІ теж програмісти. З художниками такий підхід не пройде.
+ ШІ писати настільки якісний код щоб студик міг програміста замінити за 10% від зп не зможе і навряд чи зможе у найближчі роки.
@@Nomad-oc3cr ну так і аніме публічно по японському телебаченню показують, але якщо його беруть, перекладають, озвучують і викладають на якомусь сайті, то це в нас піратство, бо студія ще й десь на стрімінгу його продає. Так і програмісти допомагають товаришу по нещастю, а не безкоштовно тренують ШІ для корпоратів. Зараз замінити програміста ШІ не може, але не факт, що це довго триватиме, та і зараз банально на роботу можуть не брати, якщо ти якимось копайлотом не вмієш користуватись, навіть якщо і без нього нормально пишеш. Художників ШІ також підкосив в сегменті простих артів і 18+, я думаю, але комікси чи сюжетні арти ще не скоро почне якісно малювати
А суть у тім, що знання є загальнодоступними! І тому по великому рахунку не можуть обкладатися ціною.
@@Nomad-oc3cr Всі ремесла так починають. Не можна нічому навчитися, якщо немає базису "як правильно", а це "копія" чужої роботи. Раніше з цим проблем не було.
А зараз на знання навішують якісь ліцензії, лейбли і цінники. Це скотство!
@@bidanfullko1 Ок, спробуйте написати простий додаток для хрома, який буде парсити загальнодоступні контакти з Linkedin за пошуковим запитом і створювати щось типу маркетингової бази контактів. Побачимо, через скільки годин цей додаток знесуть, бо Linkedin хоче продавати рекруітерські преміум акаунти, а не щоб пара скриптів робила те ж саме
дуже класний розбір теми. лайк
Коли був школярем, то піратство було єдиним способом не те що пограти в гру, а зрозуміти чи запуститься ця гра на моєму відрі. Зараз ігри не пірачу, тому що є знижки в стімі, ААА ігри я на пк не граю, він в мене тільки для стратегій та інді, які коштують дешево, а по знажках так взагалі за ціною 2 шавух. На плойці є підписка, яка за 2.5к на рік окупається з головою, а купити 1-2 гри на рік на плойці, не так вже і дорого. Інша справа з фільмами... У мене є підписка нетфлікс і мегого, але коли я хочу подивитися якийсь фільм з далекого 2000 року, то в 90% випадків його там немає взагалі... тоді єдиний шлях це - двитись спірачені фільми.
Дякую за відео, дуже цікаво та круто
Вподобайка й комент на підтримку українського ютубу й контенту дякую за просування української у ютуб. Слава Україні
Я, особисто, донедавна піратив ігри і через якийсь час придбав ті ігри. котрі мені справді дуже сподобалися в знак подяки та підтримки розробників. Ну і перепройти можна буде, плюс стімовські досягнення, котрі спонукають проводити більше часу у грі. :))
Коротше кажучи, якщо немає грошей - спробуйте спіратити, але не зловживайте цим. Як не крути, а людям, котрі зробили продукт, теж треба за щось жити.
Досить часто, якщо гра коштує 2 тисячі і більше, то можу піти скачати піратку, пограти трохи і вирішити чи варта гра цих грошей. Було б чудово, якби до кожної ліцензованої гри була демка.
Стосовно укр. озвучки аніме, то варто сказати, що сама її наявність вже дуже позитивно впливає, тому що головна задача укр.озвучки це змітити фокус уваги саме на неї і відбити бажання дивитись російською, бо "вони так все життя дивились". Мало хто сяде і буде з найуважнішим обличчям читати субтитри коли хоче подивитись якесь аніме.
Сам з початком війни всіх друзів відвернув від російської озвучки аніме.
ну, якщо пограєш менше 2-х годин то у стімі одразу рефанднуть, вважай маєш демку
@@huffnpu44 Так ,а потім виявиться , що півтори години зїсть генерація шейдерів , чи катсцени.
@@huffnpu44 за 2 години не завжди встигнеш зрозуміти, буває ігри в яких приблизно годину проведеш в налаштуваннях шоб воно на твоїй картоплині норм фпс видавало
Щось у тому є...
Це як з тими ж фільмами. Купив дорогий квиток у перших місцях кінотеатру... Починаєш дивитись і розумієш що якась рідкісна хірня...що не пройшло 15 хвилин але далі дивитись це неможливо, то ж нащо себе мучити? Не за те ж стільки грошей віддав... Встаєш і йдеш...
А гроші...гроші вже не повернуть..
@@rottenwormeaten7897 Саме так
Нещодавно завдяки піратству я купив гру. Вийшла Silent Hill 2 Remake і всі почали жужжати про неї що це гарна гра. Я не вірив бо Блубери робили доволі посередні ігри. В гри не було демки. А спробувати хотілося. А гратися в купив-рефанднув не хотілося бо у мене на той момент було і так багато рефандів, і стім би тупо забракував. Ну я вирішив спіратити щоб хоча б глянути чи норм гра як всі кажуть. Завантажив запустив...і через годину видалив, щоб одразу купити гру в Стім. Без цього я би наврядчи купив гру за фулл прайс не на знижках. Так от до чого я. Ситуацію з піратством можна було б покращити хоча б на 1% завдяки ДАЙТЕ ДЕМКИ. ДЕМКИ ЦЕ ВАЖЛИВО. Демка дасть хоч розуміння що за гра перед тобою. Відоса з геймплеєм та трейлера - МАЛО. От існують іноді ситуації де ти наче і хочеш гру, але не купуєш бо боїшся що не сподобається. І у тебе вибір або ризикувати або піратити. Демки прекрасно закривають цю проблему. Більше демок!
Демки крута тема, правда
@@AboutGames_Platoпатчі до демок, перенесення демок. Демка Starcitizens❔
Перенос демок, патчі до демок.
Я купував у Стімі ігри, завантажував, пробував грати. Мені не сподобалося і я іх повертав. Стім без проблем повертав мені гроші
Демки не вигідні до речі(згадав), саме через вказані вами причини.
Вони витрачають час розробників, але при цьому ставлять під загрозу "успішність продукту". Хоча це виразне лукавство ігро-індустрії, але ось так - відмовляються.
Смішно дивитись про "піратство" саме як крадіжку. Бо програмне забезпечення є предметом ліцензування, а не матеріальним майном. Тому ніхто, хоч трішечки жадібний, роздрібному покупцю ніколи нічого не продасть, за жодних обставин. Чому? Бо це значно вигідніше "продавцю": лише дати покористуватись, в обмін на гроші, обмежену відкличну не ексклюзивну ліцензію. Без "права перепродажу", а то й переміщення.
Враховуючи ж інфраструктуру, то гроші віддаєте назавжди, а права користуватись можете бути позбавлені в будь-який момент. Бо, все, "награлись". Тому що, даючи свої гроші, поставили галочку "Прочитав (-ла) й погодився (-лась) з Умовами".
Тож правильніше сприймати таку "купівлю" як оренду, а не отримання чогось у свою власність.
Хіба у "продавця" є совість і той працює як GOG, а не купа інших "мережевих" посередників - дає фізичну змогу користуватись купленим незалежно від волі видавця.
Хоч відео й наголошує на цьому ж, але використовує цілковито незастосовний термін. Вочевидь, бо є жертвою пропаганди правовласників: "Ви ж не станете завантажувати автомобіль?" - як питала одна така лобістська рекламна кампанія в США більше ніж 20 років тому.
Тому й Кримінальний Кодекс України "піратство" карає статтями 176, 177 Кодексу, із Розділу 5 "Правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина ", а не Розділу 6 "Правопорушення проти власності". Бо неможливо вкрасти те, що не має правового статусу майна.
І через цілковите нерозуміння даного аспекту, автор повністю проігнорував питання прав "покупця", контролю цієї сторони над тим, що той "купив": від збереження й можливості користуватись, до прав і змоги до модифікації.
Автор навіть не згадав за DRM системи, які переобтяжують залізо тих, хто користується легально.
Автор не згадав за тенденцію залежності ігор не лише від посередника-"продавця", але й нав'язування платформ від видавця гри. "Ой, ваша гра більше не обслуговується нашими серверами? Так Вам і треба - самі з Умовами використання погодились. Можливо, ми вам її ще разок колись "продамо", якщо схочемо"
Тож, 3,5/10. "Можна краще"
@@AboutGames_Plato, 29:14? Це воно?
Згоден із зауваженням - прослухав. Бо це прям стелс версія згадки.
Не певен, що щиро ліцензійні, звичайні, користувачі (котрі не є прям фанатами геймінгу) навіть усвідомлюють факт того, що значна частина проєктів має гіршу якість саме в ліцензійній версії. А "піратська" ж має як помітно вищі ФПС, так і відсутність вимоги сидіти в Інтернеті, для здобуття однокористувацького досвіду, і не тільки (як ось граєш собі в стратегію, на масштабних модах, в сесії що займає кілька місяців - а тут бах, примусове оновлення й все перестає працювати. А Epic Games Store не дає тобі опції відкотитись до попереднього патчу. "You are welcome").
Звучить розумно
Блін, точно! ;) Якось не доводилось читати EULA, а там ось що заховано блін.
Так навіть електронну техніку за схожою ліцензією продають, що ми - не є власником придбаного пристрою, а взяли його в бестрокову оренду. І типу ось чому, нам заборонено чіпати в них прошивку і міняти комплектуючі.
Хоча це блін абсурд! Получається, виставляючи своє Б\В ми "порушуємо" ліцензію, для пристрою в стані позагарнатійного терміну.
@@НевашаСправа
> ... GOG ..., дає змогу вільно користуватись купленим незалежно від волі видавця
Насправді там та ж сама оренда ліцензії на право користування. Будь-яке розповсюдження заборонено, бо ви й не купляли право скинути інсталятор другові. І всякі факапи по типу вирізання ліцензійної музики з ігор там теж є, а можливість вибору білду це все на волю видавця.
Ніколи б не подумав, що я пасивний пірат. Активність моє все. Це відео змінило моє життя назавжди.
Занадто потужне відео, потрібно щоб хтось його скачав і передав нащадкам
Культура має бути для всіх, а не тільки для тих хто може її собі дозволити.
Я впевнений, що якби ААА ігри коштували 20$ то на релізі їх купували б у 5 разів активніше. Тобто по грошам ці компанії не просіли б, але дали б значно ширшій аудиторії закохатись у їхні витвори і купувати їхні наступні продукти.
Не факт. Бо з тими системними вимогами не так багато гравців її куплять. А 90% у кого відповідне залізо можуть дозволити собі і цю вартість.
@@OlegGordieiev-op5iw Несправедлива справедливість, блін! ;)
Істинне відео епохи метамодерну: підняття якоїсь важливої теми без чіткої відповіді та назва з малої букви.
Як завжди чудова робота, єдиний мінус - відсутність згадки про жарт розробників Game Dev Tycoon над піратами. It's over.
P.S. Тут мала бути "та сама фраза" для привернення уваги, але страшно...
Назва з малої літери, це ноухау для мого каналу, вирішив затестити)))
Не можу не сказати, що мені не імпонують ідеї піратів про вільне ціноутворення. Але, в той же час, реалізувати це дуууже складно. В першу чергу тому що люди - доволі всраті істоти.
Не всі... просто соціум себе таким чином програмує.
А може й ваша рація, бо тільки такі й виживають, коли виживають з життя інших. Це не проблема моралі, всі ці проблеми - глобальні.
З іграми в підписці взагалі смішно виходить. Піратити їх западло тому що вона коштує майже нічого і надає дуже багато ігр а з іншої ці люди і так отримали грощі за її реліз там. Для мене піратки більше як траял абож демо версії ігор. Якщо заходить та грається нормально купую якщо ні то скіп. Деякі ігри взагалі гріх не спиратити як наприклад Спейс Марін 2 або Вуконг там принципово ні копійки узеньким та червоноперим.
Скачавши репак від механіків, xatab чи fitgirl
Я так наприклад хочу спробувати Тарков і порівняти з Ареною Брейкаут. Ні буянову, ні тенсенту я, звісно, не занесу ні копійки.
я вже багато років, як перестав піратити(за виключенням старих ігор, які вже ніде не купиш). Найголовніша причина, це мабудь колекціонування. Коли ти просто скачав гру на торенті, і коли вона в тебе в колекціі в стімі - це різні відчуття. Коли я дивлюся на купу ігр в бібліотеці, я почуваюся, як Скрудж МакДак з його купою золота:)) І, як та жадібна качка ніколи не витратить більшість своїх грошей, так і я ніколи не пройду всі ігри зі своєю бібліотеки:)) А піратство, я вважаю, прийнятною штукою, з моральної точки зору. Людина яка піратить і так би не купила продукт.
Справедливо)
Так і я. Колись був малим і піратив ігри. А зараз купую ті ігри в які грав, і не граю в них, але купую, щоб сказати дякую за час який провів раніше😊
Коли поступив в унік і тут тобі з ноги перше завдання - зпи..., нелегально скачати програмне забезпечення. Просто не встиг поріг перейти. Не зміг вкрасти - тебе відраховано. Дивно так, наче не факультет хакерів поступав, а ломати приходиться.
А , в нас було більш мяко . Одразу давали флешку зі exe шниками (і ми її по кругу пускали).
Чувак, я донатив та ось бачу, нашу владу, Конституцію, це Мексика якась, і якщо до кінця війни не побачу хоч якусь надію, ні мене ні мого бізнесу, ні нічого тут не буде
Термін "крадіжка" в данному контексті неможливо розповсюдити на інформацію, бо її власник нічого не втрачає. В нього як були одиниці і нулі на комп'ютері в певній послідовності, так і лишились. Злочином може бути це хіба що тоді, коли хтось, отримуючи цю інформацію, підписує договір про її нерозголошення, але порушує його.
6500 грн. Я навіть не знаю що б такого написати щоб ютуб не забанив. Бідні люди.
Напиши
" Це дуже потужно"😂
Піратство - це звичайно нелегально, але робити ігри, як новий ДА, це просто аморально. Якщо б я спочатку її скачав, нізащо би не потратив на неї ці 1500 грн. Й це далеко не єдиний приклад
Взагалі цю проблема вирішують демо версії, але я не те щоб часто натикаюсь на таку опцію у стімі
Згоден повністю,
така тема як якість ігор, і її ціна, це як тема для нового відео
@@pmckotyk частково.Цілком бачу як якийсь розробник вилизує першу годину геймплею для демки, а потім починається ААА (ультрасирий шматок гівна) гра.
Ну, те що від нової ДА тхне відверто кажучи доволі багато говорило. Брати ігри на релізі то завжди таке.
Ну таке. Ви коли йдете в кінотеатр на новий фільм якийсь то всеодно платите... незалежно сподобається він вам чи виявиться відвертим гівном... А ще якщо заплатите за дівчину і доведеться змушувати себе якось додивлятись до кінця...
І те що він виявиться для вас гівном, гроші ж вам за це не повернуть...
А так і виходить,що зіпсували собі час, настрій і ще й за це все заплатили ..
Так само як і заплатили майстру який зробив поганий ремонт чи нічого в результаті не зремонтував а ба навіть гірше - ще й зіпсув щось. Бо бачите, в нього сам виклик коштує 500 грн.
Тому що платите ви за саму роботу. А ото вже яка вона....наскільки якісна...то вже інша історія...
Таке життя, що поробиш.
От раріше було краще. Не було такого поняття, як піратство, справжній кібералізм. А зараз - біоленіністичний цифровий концтабір. І це при тому, що багато ігор та технологій сильно не змінилися, як на мою думку, а навпаки. І в усіх бідах я буду винити дата-аналітиків та кодерів захисту ДРМ. Можливо я у пастці ретроградного синдрому, але якщо подивитися на це з іншого боку, то стає зрозуміло, що деяка кількість контенту є лише перезапуском старого. Тому особисто я в ліцензії сенсу не бачу. Так, можна засуджувати мою вкрай цинічну думку, мовляв я звичайний бідний злодюжка та кіберволоцюга, більше заробляй. Але якщо знову ж таки, при кібералізмі ніхто би мені такого не казав, оскільки не було б такого поняття, як піратство, і я сам вважаю, що люди повинні мати безкоштовний доступ до контенту. А якщо це не вдасться, то це означає, що велика половина людей буде сама піратити, тому що так звикли)))))
Ще не подивився відео. Але в нас погано обговорена тема піратства. Це або просто "а нашо за шось платити", або "Треба садити за піратство"
Тому дякую за відео, треба більше досліджувати цю тему, яка має багато корисного
Крадіжка буде злочином якщо ти вкрав щось і його вже немає у того, в кого вкрав. А цифрова це ніколи не було злочином, бо те що ти вкрав це тупо копія і у власника того що вкрав воно є
Щоб заробляти 500$+ на відносно простій роботі, - то треба в часи Ющенка повертатись, але у нас чомусь прийнято Ющенка ненавидіти та любити і голосувати за януковощів (лапоть) різного пошиву з усіма наслідками, - тому якось воно так і виходить все...
То не Ющенко был хороший, а просто ещё не всё успели разворовать. Логическая ошибка... Ющенко для Украины сделал столько же (ничего) сколько и остальные президенты
@airblast7108 Ти явно не з України, бо ти нічого не знаєш про життя тут за часів Ющенка! При Ющенку порівняно швидко почали рости зарплати, а весь імпорт подешевшав вдвічі, бо Ющенко розігнав кучминських блатних п'явок що контролювали таможню та накладали 100% оброк на все що завозили в Україну. Навіть після світової кризи 2008-го вже за пів року зарплати тут повністю індексувались! Я в ті часи в столярці особливо не напружуючись піднімав від 500$ до 1000$, як і ще багато хто. А хто взагалі не хотів заморочуватись - йшли вантажниками на складах магазинів - 400$ мали легко! - Але ж звідки тобі на болотах про це знати!)))
@airblast7108 Логіческая ошібка... ето ти! - Логіческая ошібка твоіх родітілєй!
Як завжди якісно, чітко по фактам !
Тільки початок відео, то я трохи покваплюсь з коментарем, якщо що допишу після відео зміни. Давайте так, якщо у вас зп в 6000 грн., то питання "В яку гру пограти?" вас має хвилювати в саму останню чергу. Як мінімум після питань "Як виживати?". І ні, це не лукавлю з "Йди і заробляй більше лол". Це про пріорітети, якщо всьо хуйово з фінансами то треба вирішувати проблему, думати як зробити, щоб жилось краще ніж хуйово. І ну точно не казати: "А чого все так дорого?".
факт. Прогодувати сімʼю неможливо на такий кошт і треба трішки шевелитись і шось робить
Так 6000грн, це гіперболізований, хоч і реальний приклад. Проте, навіть при зарплатні в 1000$/міс, купувати ігри і не прибігати до піратства взагалі - це доволі складна задача. А заробляти більше, вдається далеко не всім.
@@AboutGames_Plato скільки ігор вам потрібно? коли ж працювати? Ціни на ігри регіональні, вони в нас значно нижчі аніж в США і ЄС. Оце проблеми у людей під час війни))
Повністю згоден! А автор каналу ти що прикалуєшся? При зарплаті 1000 дол можна відірвати від серця 50 баксів за гру яка виходить раз в дисятеріччя.
Хз де працює друг платона, але в мене є знайома вчителька молодших класів - отримує біля 20к (це теж не багато, але і не 6к) і також знаю студентку пед фаху, вона підробляє в садику за десь 12к.
По друге - 1000 долларів - це хорошф гроші в нашій країні. Я сам стільки заробляв і жив на них самостійно в києві, а також є друг котрий набагато довше заробляв в діапазоні 500-1к, живе з батьками. Так ось він не те що ігри може собі дозволити, він, навфть при не високій тоді зарплаті, зібрав топ комп спочатку під 1070ті, а ось нещодавно перезібрав його під 4070ті, має проф руль, вр, 3д принтер, встановив охорону на батьківську квартиру. І це усе при заробітку в районі 1к долларів.
Я же жтву в києві, знімав квартиру завжди в районі 400-500 долларів, хз про які 1к ти пишеш. Нє, ну, звісно, що в центрі вони будуть коштувати багато, але не центром то єдині.
Неймовірне відео на непопулярну тему на українському гейм youtube!
Я вважаю, що кожен геймер має дійти до висновку, що піратство для нього це погано і почне купляти ліцензійки.
Гарно викладений матеріал та головне зрозуміло!!
Дякую автору! Слава Україні!
Чув про ЕХ, але не користувався, а з приводу піратства вважаю непоганий варіант джентельменського флібустʼєра, тобто спіратив, пограв, сподобалось і купив
пофігу. з зарплатнею в 300 баксів (а ще житло знімать треба) я піратив, пірачу і буду піратити. в будь якому разі в ігри на релізі не граю, чекаю років 5-10 коли ціни на актуальне для них залізо буде коштувати не як нирка. і срав я на видавців і розробників, я граю в ігри бо мені треба з'їбаться з нестерпної реальності і бо крім них в мене нічо нема.
Є ще передозняк.
@mazdavorot ну туди воно все і скотиться рано чи пізно такими темпами
Сильно!
@@bodiavecznyj9726 будьте обережнішими бо за таке ще статтю можна заробити
@@test0990 Пофігу! ;)
Якісний контент, ще й на цікаву тему і так мало переглядів! Треба це виправляти, тримай підписку і коментар. Я розумію, що це нікчемно мало тому, кожнен має так зробити!
Про піратство. Треба платити тільки за хороші ігри тому, що не вистачить на ром, чи на нову пов'язку на око, чи на нову дерев'яну ногу! Папуга з плеча мені підказує хороший спосіб, як можна ознайомитися із грою до її покупки! Йо-хо-хо!
Приклад за ретро геймінг, декілька років тому я зпіратив Blade of Darkness, як тільки гра з'явилась в GOG, я її відразу купив!
Є ігри, які мені настільки сподобалися, що я їх в майбутньому збираюся купити, навіть чисто, щоб подякувати розробникам. З іншого буку є такі, що я пройшов і мені не сподобалися і які, на мою думку, не варті тих грошей
Пам'ятаю, коли екранки фільмів викладались прямо у день прем'єри. Для зумерів та покоління альфа пояснюю: екранка - це копія фільму, відзнята на відеокамеру з екрану кінотеатру
Цікаво як вийшло це прибрати
@@rottenwormeaten7897 Якісними цифровими копіями, які і свиснути простіше)
Натомість укр. дубляж ще й досі подекуди записують в кінотеатрах.
Ну от у мене пенсія після відставки - 5500 грн., але я намагаюсь підтримувати наших розрообників чи компанії, котрі випускають гри з українською озвучкою.
Хех... Придбав Врата Балдура 3 на виході - до сих пір не пройшов далі пролога...
На пенсії грати в ігри....
Ну не знаю... Не зустрічав таких....
Хоча було б непогано бо там ітак нема чим дуже зайнятись - не у всіх є села, дачі з городами...
@rottenwormeaten7897 Та поки війна - особливо часу на ігри нема: займаюсь DDoS-атаками на русню...
Оце так... придивіться до творців Пригоди Шерлока Холмса від Frogwares.
Їм не щастить з видавцями, а ігри кажуть класні.
@@rottenwormeaten7897 Походу він військовий, тому так)
@bidanfullko1 Гляну...
Я вважаю, що великий контекст хто піратить
Школяр в якого немає грошей це зрозуміло, а от люди які піратять ігри за сто гривень при тому мають заробітки в сумі від 22 тисяч, це вже дико
сам піратив, екс юа памʼятаю як вчора.
коли його прикрили для мене підлітка це було трауром місяці на два.
думав, що життя скінчилося і сенс його теж.
звісно, існував такий ресурс як fs.to, але і йому не довго судилося жити.
зараз для мене це виглядає не інакше як "ігрове виживання" і це було чудово.
ажіотаж з яким ти заходив майже кожного дня на ексюа в пошуку останніх новинок і молитвах щоб твоє відро не відʼїбнуло від чийогось потужного репака, камон, це ж магія.
звісно, це все пахне ностальгією і це лікується, але потужно дякую автору за потужний контент🤙
п.с. сам проти піратства, вже давно переріс це, обмазався тонною ігор в стімі і тепер нема в шо грати)
Коли заробляєш 10 тисяч в місяць, то ніякої дилеми щодо купвлі ігор і бути не може)
Саме так
Чи це багато?
Моя позиція стосовно піратства така, яка у Running With Scissors - Пірать поки не купиш.
Блін ...а постал 2 в дитинстві я все ж таки купив(...
Є ще один момент, це умови придбання ігор у тому ж стімі. Ніби ти заплатив за безстрокову оренду гри, але не маєш права власності. Тому як кажуть на заході If buying isn't owning than pirating isn't stealing. І це теж аргумент. Зараз, я можу собі дозволити купляти ігри, раніше - ні. Чи став я піратити меньше - так. Чи перестав взагалі - ні. Чи купив би я те, що було спврачено - ні, або тільки після ознайомлення, якщо сподобалось. Так само я підтримую молодих виконавців музики, маючи пару фізичних релізів (навіть при тому, що я їх не слухав з диску жодного разу). Відьмака, я все ж, купив. Треба було девам подякувати. Короче піратство - морально сіра зона. Якщо нема проблем купити - купуйте. Не можете. Купите потім. Головне, розумно розпоряджайтесь власними фінансами
Віндовс піратять всі, але це не мішає Біллу Гейтсу бути найбагатшим... Тому, вінду я ніколи не куплю😂😂😂
Ну... Не всі. Більшість людей купує ключі активації з лівих сайтів, так виходить дешевше ніж з офіційного.
В будь якому випадку я не рекомендую піратити вінду, бо ти наврядчи дізнаєшся що з нею робили перш ніж вона тобі у руки потрапила. Якщо маєш змогу - купи, якщо ні то користуйся лінуксом, він в багатьох аспектах навіть кращий за вікна.
@_Rostyslav юзаю офіційну вінду, але кряк від ратіборуса прив'язав до аккаунта Майкрософт, і після перестановки вінди активація підтягується автоматом, тому все чисто
Впевен? Кількість продаваєиих копій віндовс така, що на піратів можна особо не зважати. Тим паче вони навіть вигідні Майкрософт у.
Коли троян вкраде все на твоїй монобанці змінеш відношення до нелегального софту бо в ньому є завжди backdoor.
@@mazdavorot не вкраде, я юзаю провірені роками активаторами і за 13 років жодних проблем
моя думка скоріше така: не можеш собі дозволити, не грай, не дивись і т.д.
це не є чимось обов'язковим, без чого неможливо прожити.
з іншого боку, завжди можна трошки почекати і назбирати кошти, або задовольнятись безкоштовними альтернативами, розпродажами і т.д.
4:34 красти - це незаконно. Все просто
Воно тільки закон про копірайтинг порушує, те саме з фільмами
Купляти дешеві ключі ще гірше(вони можливо реально крали чужі гроші картки)
так автор відео і не ставить це під сумнів. він про мораль роздумує
Ми з другом купили The Crew 1, грали в нього, але небагато, потім були свої справи, і коли ми знову вирішили зіграти в неї, сервери гри не відповідали... а виявилося, що сервери гри закрили...
Я вважаю що піратит це не погано, якщо не зловживати цим, я купив багато ігор з них мої улюблені: ArmA 3, Scrap Mechanic, Daying Light 1, Contagion, Clone Drone in the Danger Zone, 7 Days to Die, Deep Rock Galactic, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, TerraTech, left 4 dead, Shift Happens, The Forest, Forza Horizon 4, Всі серії ігор Metro і S.T.A.L.K.E.R. і ще багато багато чого, але в мене все одно є піратські ігри, і деякі з них не можна купити в Steam, деяких ігор там навіть нема і не було, деякі тільки думають туди потрапити, і останні, якщо вони там з'являться, я куплю їх, і не для колекції, а тому що мені реально подобаються ці ігри,
ви платитимете за те, щоб вам давали неробоче гівно, яке не працює, або за те, що вам може й не сподобатися навіть за 10 годин гри, коли гру вже не можна повернути? особисто я ні.
удачі... хоча
«Удача тітка мінлива.»
Л. Барнс/Пророк.
Всім всього хорошого
Ціни звичайно кусаються, тому купую по знижках
Маю схожу ситуацію з відьмаком, ще в шкілі піратив 3 відьмак щоб пройти, дуже мені сподобався. А зараз пішовши на роботу придбав усі три частини в стім та копію на нінтендо свіч
Відео класне, дякую за такий контент!
Але маю одне питання.
Скажемо є книга по франшизі "Зоряні Війни", і я її хочу прочитати, але українською її не має, але вона офіційно видається на росії. російською я читати не збираюсь, єдиний варіант англійська. Отож, чи буде морально прийнятним для українця спіратити дану книгу?
Як на мене, усе залежить від того, чи може людина дозволити собі купувати ігри у фінансовому плані. Якщо вона і так ледве виживає на свою зарплату, то засуджувати її за купівлю ігор немає сенсу.
А для тих, хто стверджує, що зараз ігри не купуються, а лише орендуються, хочу нагадати про сервіс GOG, де ви дійсно купуєте ігри і маєте доступ до них без додаткових умов
Було б ще прикольно як в старі добрі часи мати можливість замовити фізичну копію, і нехай ставлять будь-яку (притомну) ціну. Якщо гра класна - вона того вартує.
18:38 - Твої футажи з Thief, я думаю, пішли саме з цього місця!
Я пірачу майже усі сучасні ігри, але позиція щодо Сталкер 2 така: Можеш купити - ккпи, не можеш - як хочеш.
Я раніше все піратив, а тепер а голові упередження: хоч пограти в гру, треба її саме купити, а ще класно, коли гра має демку 😊
Право завжди є класовим. В рамках панівної сьогодні буржуазної ідеології вкравший плавлений сирок сяде або буде примотаний скотчем до стовпа. В той же час крупний корупціонер і військовий злочинець або зовсім не буде покараний, або обійдеться формальним "айайай". А щоденна крадіжка буржуазією частини праці робітників - навіть законом не визнається як крадіжка.
Я для себе особисто вирішив так. Піратство в нашій країні нині це нормально. Чому? А тому що, коли ти отримуєш десь 6 тисяч гривень на місяць, тобі треба заплатити комуналку, купити пожерти щось, заплатити за інтернет, за лікування, купити ліки та ще іноді замінити старий рваний одяг на новий, то у тебе просто немає шансів на те, щоб по тисячі за одну гру віддавати. А зверху додайте той факт що в нас ще й військовий збір ввели і тепер будуть знимати гроші, з кого по 2% а з кого до 6% і більше, то в тебе майже нічого не залишиться щоб прожити місяць від зарплати до зарплати. Бо за такого розкладу треба отримувати зарплату десь до 30 тисяч, не більше. От тоді можна і трохи на ігри витрачати. Але тому що таку суму отримують хіба що бізнесмени та депутати, ні про які офіційно куплені ігри й мова не може йти.
І це я ще мовчу про той факт що, майже кожна третя гра зараз на релізі, це недороблений кусок лайна. Згадайте Witcher 3 або Cyberpunk 2077. Та той самий наш Сталкер 2 хоч і не настільки поганий, але не в дуже хорошому стані. Тому віддавати свої кровні за гру, яка ще й не доведена до уму, я не збираюся. Тому краще спіратити в наших реаліях гру, ніж витрачати гроші і сидіти з нічим.
І ще...
Мені для роботи потрібен Лінукс і перед тим, як щось придбати, я перевіряю можливість продукту працювати на ньому.
Піратство це крадіжка? Компанії розцінюють кожне неліцензійне завантаження як втрату грошей?
Добре, звантажуєш гру, видаляєш її, звантажуєш ще 9 разів, компанія втратила 1000 баксів.)
10:13 - це в правилах ютубу є поняття "феір юз", але з точки зору укр законодавства навіть оцей двосекундний уривок з фільму формально є точно такою ж крадіжкою.
Тому так авторе, вітаю, ти теж пірат (формально).
Доречи цікаво: А як можна справдити пораду "Так просто заробляй більше"?🤔
В теорії то не все так складно, можна вон і стрімами заробляти багато грошей (ну то як приклад)🤫
З жінкою на двох заробляємо 240 тисяч поки що. В Стім в мене зараз 322 гри. Але я інколи все ще пірачу гру, якщо не впевнений, що вона того варта і хочу просто спробувати. Система Стім з двома годинами на роздуми мене не влаштовує. Демки роблять рідко (за що я особисто засуджую розробників). А якщо у людини немає грошей, то вибір лише один. Засуджувати людину за це не бачу сенсу.
240 тис. на місяць чи на рік?
Моральна проблема хотіти більшого аніж можеш собі дозволити? Ну, це типово. Кожен вирішує сам за своїм моральним компасом.
Я давно переліз на лінивий консольний геймінг. Є гроши - купляю шось, нема - не купляю. Купляти щось дорожче 20 баксів(окрім бг3) не бачу сенсу. Будуть акції, можна і рік, другий почекати.
Да, ну? А хто визначає ось це "собі дозволити"?) Проблема ширша...
доволі життєво, за все своє недовге життя я взяв тіки 1 гру по фул прайсу. . . ну як гру, длс до елдену в перший день через любий нахрюк інтернету про його афігенність (воно того не варте було, але я не шкодую)
Одразу лайк за приземленість. В твітерах кожен другий кричить про гроші на доларових депозитах, крипті ітд, а я не можу зрозуміти чи точно вони в Україні живуть.
Якщо ти просто гндн і хочеш нажитися на "лхах" - то це паскудство.
Якщо ти живеш чесно, працюєш, виживаєш, і маєш право отримати якесь задоволення, не нанісши комусь шкоди що призведе до біди, то це - питання не до тебе, чому твоя багата на таланти і розумних людей країна, робить з тебе неплатоспроможним.
Має бути такою ж моральною дилемою як з корупцією 🌚
Дякую за відео, ця тема недостатньо висвітлена у нашому сегменті. Я сам пірачу іноді, особливо ігри класу а-а-а, бо в мене тупо нема 1.5-2к на якусь грульку віддати. І сталкера я буду качати з торентів, а от вже потім коли будуть знижки 50%+ куплю, якщо захочу перепройти. Я би можливо купив гру на зимовому розпродажі, якби лишили стару ціну в 900грн, а так однлзначно повз.
Хотів сказати, що навіть інді ігри дуже виросли у ціні. Пам'ятаю, як у 2020 купував другу частину rogue legacy всього за 200 гривень, а зараз вона коштує усі 500. Ті ж самі інді по типу Balatro чи anger foot зараз коштують набагато більше ніж інде раніше і знову-таки це через регіональні ціни, які зробили приблизно у початку - середині 2023 року. Тому дякую за можливість піратити ігри та дякую за відео.
Не ну є бесцелери як факторка, прожект зомбоід, спейс інженер(вже 49$) який разом з грою дає доступ до сервісу в інді за останні 5 років я бачу в рази більше ігор які ну просто гріх піратити, і 99% ААА які гріх не спіратити. То я до чого, за ціною росте і якість і маштаб, і ціна розробки(не завжди, згоден, але тенденції до поліпшеня якості є).
@РоманМаслянчук Взагалі приємно бачити, що інді сцена розвивається та квітне:)
Бо ціна в доларах :)
Витратити 2 000 на "Цивілізацію"... Давно хотілось. Але коли завантажив безкоштовний аналог і пройшов бажану кампанію, виявилось що воно мені не треба. Другий раз я її вже проходити не буду! І по відчуттях... 2000 воно не вартувало, і звісно, мені б їх ніхто не повернув, бо награв десь 5 не дуже цікавих годин. Але на 2000 міг би виживати тиждень!
До біса моральні дилеми. ДЕ МОЇ НОРМАЛЬНІ ДЕМКИ ЯКЩО Я ХОЧУ ВЗЯТИ ГРУ?
А аудіо книжки на ютубі це пірацтво чи ні?
Після перегляду відео , одразу підписався, продовжую дивитись фільми на піратських сайтах, але сталкер 2 куплю 100%
Ух, грузи у Вівторок - я це люблю)
Охоронцем отримую 7500, маю Pc game pass та купую по акції у Стім. Піратити не хочу принципово.
Підвищуй кваліфікацію, бро. Пробуй щось змінити, навчитися новим навичкам що інші не вміють. Зазвичай вони добре оплачуються.
@@mazdavorotяким навичкам... якщо відповідної освіти по тим чи іншим причинам нема...
розглядаю піратство як демку, якщо гра справді вартує своїх грошей я її купляю, якщо ж ні, то на хіба воно мені в бібліотеці. Можливо винятком будуть ігри з українською мовою. І я здебільшого дивлюся проходження ігор на ютубі, тому вже навіть піратити перестала від коли пішла на роботу.
В цілому напевне ціни на ігри виправдані, хоча могли б бути і меншими(а тим більше регіональні ціни в Україні), оскільки коли ти йдеш в кіно, ти платиш 250грн за 2-3 години розваги, а ігри можуть тобі запропонувати всі 10-20-50, тому і ціна відповідно більше, бо більше контенту. Книжки також можуть запропонувати розвагу на довший час, але ціна написання книги в тисячі разів менша ніж розробка гри. Тому через ці всі фактри і виходить, що ігри це найдорожча розвага.
Як згадали про ЕХ.UA я навіть просльозився. В 2012 купив діабло 3. І так коли в 2016 почала рости зарплата купив собі еліт денжерос, потім по знижці гта5 , пару ігор Тома Кленсі, в кінці навіть копію віндовс 10 купив (ключ), а зараз не можу собі дозволити нічого, приходиться піратити(
Злодіжка - діжка, в яку запроторюють злих людей, котрі полюбляють, хлібака медом не масти, когось критикувати, забуваючи при цьому подивитись спочатку на себе_)))