Witam Naprawdę imponująca robota w końcu wymęczony przez wielu szpeców wzmacniacz wraca do żywych. Dobrze że jest jeszcze człowiek taki jak pan. Nie mogę się już doczekać kiedy znów zagra z Finezją bądź innym źródłem audio. Pozdrawiam :)
Witam. Aktualnie Panie Janku serwisuję Continental Edison PA 9006 i oglądając ten film z serwisu zauważyłem, że Tonsile Duet, które tutaj grają są właśnie u mnie :) Wygrałem pamiętną aukcję online i nie żałuje. Jako odsłuchy do serwisu i prób na nowych lampowcach są idealne. Dziękuję za kompendium wiedzy, życzę kolejnych udanych napraw i do usłyszenia :-)
Diody prostownicze są do 1000 volt, a każdy kanał ma własny mostek prostowniczy i skok z 220 na 240 volt to około 10 volt więcej na wyjściu wtórnym transformatora. Więc nie przesadzaj z tym skokiem napięcia że to ma wielkie znaczenie. Pozdrawiam.
Poprzedni serwisanci bazowali na schemacie WS304S. Z tego powodu zainstalowali asymetryczne pojemności filtrujące oraz dali PNP w stabilizatorze zasilania przedwzmacniaczy i stopnia różnicowego stopnia mocy. Jak dobrze spojrzysz na swój schemat, to zauważysz, że Zener-ka polaryzowana jest z płytek modułów stopni mocy i bez nich stabilizator nie działa :) Ostatnie wersje WS304S napięcie +15V miały zrobione na 1W diodzie Zenera zamiast stabilizatora szeregowego czy równoległego. W kwestii zalecanej wartości prądu spoczynkowego 20mA dla to stanowczo za mało. Jest to co prawda klasa AB ale baaardzo płytka i praktycznie słychać zniekształcenia skrośne w czym pomaga bootstrap. Wg książki M. Feszczuka powinien wynosić 2-3% IL tzn. 50-75mA. Żarówki zamiast bezpieczników to dobry pomysł (powtarzany na forach), który ma zabezpieczać tranzystory końcowe podczas naprawy, jednak nie sprawdza się (spaliłem dwa komplety podróbek BD911/912) gdyż energia zgromadzona w kondensatorach jest wystarczająca do zniszczenia tranzystorów. Jedyne sensowne miejsce to umieszczenie oporników (żarówek) w kolektorach tranzystorów. Ostatni wzmacniacz tej serii WS4421 nie posiada już bezpieczników strony wtórnej trafa ani głośnikowych. Helitrim w układzie regulacji prądu spoczynkowego - zdecydowanie popieram i sam też tak robię bo regulacja jest znacznie ułatwiona a i trwałość tego elementu jest na zupełnie innym poziomie.
to jest własnie standard - jak sie debile i niedorozwoje biorą za naprawe sprzetu jak sie nie znają... kiedys - daaawno temu mialem wzmacniacz gdzie gosciu przerył koncówke do tego stopnia - ze nawet w przedwzmacniaczach (stopien roznicowy na tranzystorach) - powstawiane byly rezystory 1,5 oma zamiast 1,5kilo oma :)... (pomijam juz inne elementy o niewlasciwych wartosciach.) . zaleta naprawy po takich kołkach jest jedna - potworna satysfakcja po uruchomieniu takiego sprzetu po takim kretynie...
Ciekawi mnie czym różni się pw7011 od pw7020 bo ten drugi podobno ma 30w i ciekawi mnie czym się różnią. A po drugie to ten wzmacniacz tak ma że lubi przyłożyć basem i wysokimi ,ja mój mam jeszcze w oryginalnych elwach i mam w zamiarze je wymienić tylko pytanie jaka firma kondensatorów elektrolitycznych byłaby dobra i w miarę tania bo nie wiem czy jest sens w pchaniu pieniędzy w nichicony .
Pchaniu pieniędzy? A ile ich tam masz, żeby się zastanawiać... wydasz całe 30zł na kondensatory? Przy czym nihicony będą trzymać parametry, a chinole ze sklepu czy jamicony na dzień dobry mają -15 procent deklarowanej pojemności... Ja składam na nihiconach muse KZ (wymiarowo wielkie jak elwy - pojemność zawsze zgadza się z tą na etykiecie), pochodzą kolejne 20-30 lat, jest pewność, że brzmienie co najwyżej się poprawi. Do preampu zamiast 1, 2,2 oraz 4,7 uf wrzucam wimy MKS. Do tego tranzystory BC550C i nie poznasz tego wzmacniacza ;).
Ale te wzmacniacze miały właśnie takie kondensatory w zasilaczu... ujemna linia zasilania miała 2x2200 mikro. Schemat od chyba bliźniaka WS304S trzeba ściągnąć i porównać.
Skoro nf zamiast pf i NPN a PNP to myślisz że to serwis? Chyba właściciel sobie przy pomocy elektrody próbował sobie naprawić. Nie wydaje mi się że kondensatory oryginalne w zasilaczu były trupy a wymiana to pewnie że wymieniaj na nowe. Wiem że serwisy potrafią bajerować ale chyba aż nie tak :)
to zmierz i pisz poczytaj sobie WARTOŚCI NAPIĘĆ Na podstawie dotychczasowych przepisów napięcie w sieciach prądu przemiennego powinno wynosić 220 V5 , z dopuszczalnym odchyleniem w dół - 10% i w górę + 5%. Odpowiada to możliwej zmienności napięć od 198 V do 231 V. Obowiązująca norma PN-IEC 60038 podaje dwa zalecenia dotyczące odchyleń od nominalnej wartości 230 V. Pierwsze dotyczy okresu przejściowego, w którym zalecane odchylenia wynoszą: - 10% i +6%, co odpowiada zmienności napięć w przedziale 207 V do 243,8 V. Drugie zalecenie podaje możliwe odchylenia w przedziale -/+ 10%, co odpowiada 207 V do 253 V i dotyczy normalnych warunków użytkowania, po okresie przejściowym. Należy zwrócić uwagę, że istnieje, oprócz normy, inny akt prawny odnoszący się do napięć. Jest nim cytowane wcześniej rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 września 2000 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączenia podmiotów do sieci elektroenergetycznych, obrotu energią elektryczną, świadczenia usług przesyłowych, ruchu sieciowego i eksploatacji sieci oraz standardów jakościowych obsługi odbiorców, w którym to rozporządzeniu w rozdziale 6 „Standardy jakościowe obsługi odbiorców”, w § 33 ust. 1 punkt 2, zostały określone dopuszczalne odchylenia napięcia znamionowego, dla interesującego nas poziomu napięć, w przedziale od - 10% do +5%, co odpowiada zmienności napięć od 207 V do 241,5 V. Takie uregulowanie należy zinterpretować, że przyjęte standardy jakościowe obsługi odbiorców są ostrzejsze od obowiązującej normy, ponieważ zawężają dopuszczalne odchylenie napięcia w górę. Jednocześnie oznacza to, że w obecnym stanie prawnym dopuszczona zmienność napięcia wynosi: • 198 V do 241,5 V - w okresie przejściowym, to jest do 31.12.2003 r., • 207 V do 241,5 V - od 01.01.2004 r. Formalnie rzecz biorąc, przy spełnieniu przytoczonego wcześniej wymogu powiadomienia odbiorców, od kilku lat możliwe jest by w instalacjach odbiorców było napięcie o wartości 241,5 V. I pewnie u części odbiorców zmiana wartości napięcia stała się faktem
Pira cz stan na godzinę 8:30 napięcie waha się w granicach 231/233V . BTW fajny odcinek miło się ogląda i życzę ci żebyś uzbierał na ten oscyloskop jak najszybciej 😁 pozdro
Ale faktycznie, nawet te 15V robi różnicę, do tego dochodzą zużyte elementy takie jak elektrolity i całość zaczyna klękać. Masz dużą wiedzę, aż zazdroszczę :) Sam chciałbym umieć tak wprost ogarnąć swojego Sharpa 7700, ale poległem.
Ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić tych "serwisów", które nie potrafią poradzić sobie z tego rodzaju sprzętem, sam już nie wiem czy się śmiać czy płakać że takie "serwisy" gdzieś istnieją 😂
Niestety takie miejsca istnieją, zazwyczaj biorą się za to ludzie bez doświadczenia i właśnie są tego efekty , niewiem jak można komuś wcisnąć jeszcze gożej zrobiony sprzęt i to jeszcze z gratisem w postaci części
Heh kolejny sprzęt zaorany przez chłopa pługiem, ale trochę nie wierzę że to zrobił zawodowy serwis. Do mnie owszem wpadają takie roboty, ale w 80% po amatorach.
Były wersje fabryczne z tranzystorem PNP i przecinane ścieżki. Podobnie jest z PW8010, tam fabrycznie jest pnp, a przerabiali na npn. Myślę że to kwestia dostępności elementów na magazynie. Może Ci się jeszcze trafić z samymi diodami zenera zamiast tranzystorów.
już taki miałem ale w schemacie też były same zenerki ogólnie unitra to sprzęt składany na kolanie nie trafisz dwóch identycznych po tylu latach od bankructwa Unitry
Tomixq, Są amatorskie serwisy. Ja na taki serwis trafiłem dając do naprawy Kenwood kr-5040r i gość mi go gorzej spierdzielił nawet mi zgubił dolną osłonę PCB. Mówił mi że, mi odda tą osłonę i że zadzwoni do mnie ale nie dzwonił, to po 4 dniach pojechałam do niego i serwisu już nie było. Wzmacniacz stoi nadal uszkodzony.
Witaj Pira Cz . Świetna robota !! Mam takie pytanie bo oglądałem ten film również ten o ws 304 s . Mam takiego ws304s ale niestety wymaga naprawy i napewno grubszej interwencji bo niestety wyglada na to że grzebany . Więc zastanawiam się nad sensem naprawy . Powiedz mi ile mniej więcej taka naprawa ws-a może kosztować ?? Pozdrawiam serdecznie !!
Pira cz to musiał być serwis o pieców elektrycznych pewnie dlatego był ten dym :) ))))) Pira cz jak masz jeszcze ten wzmacniacz u siebie sprawdź mu jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy czy mu oba kanały chodzą równo , bo może być różnie .
Wielu przy serwisie omija te przedwzmacniacze gramofonowe tak z przyzwyczajenie że tego się już nie używa , ale gramofony wracają do łask więc warto przy każdej takiej robocie reanimacyjnej sprawdzić i ten element . Starzenie elementów dotyka i ten przedwzmacniacz , tym bardziej że jest on robiony jak ja to mówię na sztywno nie ma tam żadnego potencjometru i trzeba wierzyć że elementy w obu kanałach były montowane o jednakowej jakości i parametrach już przy jego powstawaniu . Sam mam taki wzmacniacz od 30 lat , i jest używane po kilka godzin dziennie , tylko że wersja PW7020 ale w środku wedle schematu są bebechy z wersji eksportowej , i od samego początku ten przedwzmacniacz gramofonowy miał odchył w kierunku kanału prawego , do dziś to widać przy zgrywaniu winyli na komputer , nie jest to wielka różnica ale jest , a czas pewnie tę różnicę potrafił lekko powiększyć , Jak Pira cz robił niedawno gramofon to było widać przy wymianie jednego z elektrolitów w torze audio ile to może zmienić w różnicy głośności między kanałami .
Witam
Naprawdę imponująca robota w końcu wymęczony przez wielu szpeców wzmacniacz wraca do żywych. Dobrze że jest jeszcze człowiek taki jak pan. Nie mogę się już doczekać kiedy znów zagra z Finezją bądź innym źródłem audio.
Pozdrawiam :)
Witam. Aktualnie Panie Janku serwisuję Continental Edison PA 9006 i oglądając ten film z serwisu zauważyłem, że Tonsile Duet, które tutaj grają są właśnie u mnie :) Wygrałem pamiętną aukcję online i nie żałuje. Jako odsłuchy do serwisu i prób na nowych lampowcach są idealne. Dziękuję za kompendium wiedzy, życzę kolejnych udanych napraw i do usłyszenia :-)
Oglądam juz chyba z piąty raz i będę jeszcze na pewno parę razy wracał do tego filmu.
Pozdrawiam serdecznie.
Łukasz
Pozdrawiam Super Film,bardzo pouczajacy z naprawy Unitry PA9206,jest super!!Jozef...
Diody prostownicze są do 1000 volt, a każdy kanał ma własny mostek prostowniczy i skok z 220 na 240 volt to około 10 volt więcej na wyjściu wtórnym transformatora. Więc nie przesadzaj z tym skokiem napięcia że to ma wielkie znaczenie.
Pozdrawiam.
Super sprzęt, Ja mam pw 7011, i 7010.
Poprzedni serwisanci bazowali na schemacie WS304S. Z tego powodu zainstalowali asymetryczne pojemności filtrujące oraz dali PNP w stabilizatorze zasilania przedwzmacniaczy i stopnia różnicowego stopnia mocy. Jak dobrze spojrzysz na swój schemat, to zauważysz, że Zener-ka polaryzowana jest z płytek modułów stopni mocy i bez nich stabilizator nie działa :) Ostatnie wersje WS304S napięcie +15V miały zrobione na 1W diodzie Zenera zamiast stabilizatora szeregowego czy równoległego. W kwestii zalecanej wartości prądu spoczynkowego 20mA dla to stanowczo za mało. Jest to co prawda klasa AB ale baaardzo płytka i praktycznie słychać zniekształcenia skrośne w czym pomaga bootstrap. Wg książki M. Feszczuka powinien wynosić 2-3% IL tzn. 50-75mA. Żarówki zamiast bezpieczników to dobry pomysł (powtarzany na forach), który ma zabezpieczać tranzystory końcowe podczas naprawy, jednak nie sprawdza się (spaliłem dwa komplety podróbek BD911/912) gdyż energia zgromadzona w kondensatorach jest wystarczająca do zniszczenia tranzystorów. Jedyne sensowne miejsce to umieszczenie oporników (żarówek) w kolektorach tranzystorów. Ostatni wzmacniacz tej serii WS4421 nie posiada już bezpieczników strony wtórnej trafa ani głośnikowych. Helitrim w układzie regulacji prądu spoczynkowego - zdecydowanie popieram i sam też tak robię bo regulacja jest znacznie ułatwiona a i trwałość tego elementu jest na zupełnie innym poziomie.
Ode mnie łapa w górę , na oscyloskop ;)
to jest własnie standard - jak sie debile i niedorozwoje biorą za naprawe sprzetu jak sie nie znają... kiedys - daaawno temu mialem wzmacniacz gdzie gosciu przerył koncówke do tego stopnia - ze nawet w przedwzmacniaczach (stopien roznicowy na tranzystorach) - powstawiane byly rezystory 1,5 oma zamiast 1,5kilo oma :)... (pomijam juz inne elementy o niewlasciwych wartosciach.) . zaleta naprawy po takich kołkach jest jedna - potworna satysfakcja po uruchomieniu takiego sprzetu po takim kretynie...
Dobra robota.
pira cz zajebista robota bardzo mi sie podoba i rób tak dalej leci subik i like
nawet spoko kanal, daje suba
W pełni naprawialny , ważne że części zawsze są .
Ciekawi mnie czym różni się pw7011 od pw7020 bo ten drugi podobno ma 30w i ciekawi mnie czym się różnią.
A po drugie to ten wzmacniacz tak ma że lubi przyłożyć basem i wysokimi ,ja mój mam jeszcze w oryginalnych elwach i mam w zamiarze je wymienić tylko pytanie jaka firma kondensatorów elektrolitycznych byłaby dobra i w miarę tania bo nie wiem czy jest sens w pchaniu pieniędzy w nichicony .
Pchaniu pieniędzy? A ile ich tam masz, żeby się zastanawiać... wydasz całe 30zł na kondensatory? Przy czym nihicony będą trzymać parametry, a chinole ze sklepu czy jamicony na dzień dobry mają -15 procent deklarowanej pojemności... Ja składam na nihiconach muse KZ (wymiarowo wielkie jak elwy - pojemność zawsze zgadza się z tą na etykiecie), pochodzą kolejne 20-30 lat, jest pewność, że brzmienie co najwyżej się poprawi. Do preampu zamiast 1, 2,2 oraz 4,7 uf wrzucam wimy MKS. Do tego tranzystory BC550C i nie poznasz tego wzmacniacza ;).
Witam. Czy naprawił by mi Pan Aide Aws 105? Problem z lewym kanałem. Gra bardzo cicho
Kondensatory do wymiany najlepiej wszystkie od1uf,lub tranzystor w przedwzmacniaczu, cicho gra na fm czy na wszystkich wejściach?:)
Ale te wzmacniacze miały właśnie takie kondensatory w zasilaczu... ujemna linia zasilania miała 2x2200 mikro. Schemat od chyba bliźniaka WS304S trzeba ściągnąć i porównać.
Mogę prosić o schemacik do pw 7011 ?
Przepraszam za błąd ortograficzny
witam mam eltrona 100u do naprawy,bowiem 5 z 6 kanałów wejść przy regulacji tonów sopran zwiększa głośność od środka do końca pokretla
Witam . mam pytanko ;jaki w końcu był ten tranzystor na radiatorze od 15v? ten 301 bo BC237 nie nadaje się na radiator to było chyba coś kombinowane.
bd135
posiadam taką perełkę na KD503
Skoro nf zamiast pf i NPN a PNP to myślisz że to serwis? Chyba właściciel sobie przy pomocy elektrody próbował sobie naprawić. Nie wydaje mi się że kondensatory oryginalne w zasilaczu były trupy a wymiana to pewnie że wymieniaj na nowe. Wiem że serwisy potrafią bajerować ale chyba aż nie tak :)
Nie to że coś ale dzisiaj w gniazdkach mamy 230V a nie 240V
to zmierz i pisz poczytaj sobie
WARTOŚCI NAPIĘĆ
Na podstawie dotychczasowych przepisów napięcie w sieciach prądu przemiennego
powinno wynosić 220 V5
, z dopuszczalnym odchyleniem w dół - 10% i w górę + 5%.
Odpowiada to możliwej zmienności napięć od 198 V do 231 V.
Obowiązująca norma PN-IEC 60038 podaje dwa zalecenia dotyczące odchyleń od
nominalnej wartości 230 V. Pierwsze dotyczy okresu przejściowego, w którym zalecane
odchylenia wynoszą: - 10% i +6%, co odpowiada zmienności napięć w przedziale 207 V do
243,8 V. Drugie zalecenie podaje możliwe odchylenia w przedziale -/+ 10%, co odpowiada
207 V do 253 V i dotyczy normalnych warunków użytkowania, po okresie przejściowym.
Należy zwrócić uwagę, że istnieje, oprócz normy, inny akt prawny odnoszący się do
napięć. Jest nim cytowane wcześniej rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 września
2000 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączenia podmiotów do sieci
elektroenergetycznych, obrotu energią elektryczną, świadczenia usług przesyłowych, ruchu
sieciowego i eksploatacji sieci oraz standardów jakościowych obsługi odbiorców, w którym
to rozporządzeniu w rozdziale 6 „Standardy jakościowe obsługi odbiorców”, w § 33 ust. 1
punkt 2, zostały określone dopuszczalne odchylenia napięcia znamionowego, dla
interesującego nas poziomu napięć, w przedziale od - 10% do +5%, co odpowiada
zmienności napięć od 207 V do 241,5 V. Takie uregulowanie należy zinterpretować, że
przyjęte standardy jakościowe obsługi odbiorców są ostrzejsze od obowiązującej normy,
ponieważ zawężają dopuszczalne odchylenie napięcia w górę. Jednocześnie oznacza to, że w
obecnym stanie prawnym dopuszczona zmienność napięcia wynosi:
• 198 V do 241,5 V - w okresie przejściowym, to jest do 31.12.2003 r.,
• 207 V do 241,5 V - od 01.01.2004 r.
Formalnie rzecz biorąc, przy spełnieniu przytoczonego wcześniej wymogu
powiadomienia odbiorców, od kilku lat możliwe jest by w instalacjach odbiorców było
napięcie o wartości 241,5 V. I pewnie u części odbiorców zmiana wartości napięcia stała się
faktem
Pira cz stan na godzinę 8:30 napięcie waha się w granicach 231/233V . BTW fajny odcinek miło się ogląda i życzę ci żebyś uzbierał na ten oscyloskop jak najszybciej 😁 pozdro
Zmierzone miernikiem Yato YT-73088 - 234,5V
no prawie 240V
Ale faktycznie, nawet te 15V robi różnicę, do tego dochodzą zużyte elementy takie jak elektrolity i całość zaczyna klękać. Masz dużą wiedzę, aż zazdroszczę :) Sam chciałbym umieć tak wprost ogarnąć swojego Sharpa 7700, ale poległem.
Ok wzmacniacz naprawiony tylko mam pytanie czemu nie było robionych pomiarów mocy czy kanały równo grają przy pomocy oscyloskopu ?
Może dlatego że go jeszcze nie posiada.
Pisał, że dopiero zbiera na Rigola.
Witam można jakiś kontakt do pana?
No u kolegi który ma dom przy trafo jest nawet 241V
Ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić tych "serwisów", które nie potrafią poradzić sobie z tego rodzaju sprzętem, sam już nie wiem czy się śmiać czy płakać że takie "serwisy" gdzieś istnieją 😂
Niestety takie miejsca istnieją, zazwyczaj biorą się za to ludzie bez doświadczenia i właśnie są tego efekty , niewiem jak można komuś wcisnąć jeszcze gożej zrobiony sprzęt i to jeszcze z gratisem w postaci części
Witam, czy naprawia pan również komercyjnie? Mam dwa wzmaki:)
Heh kolejny sprzęt zaorany przez chłopa pługiem, ale trochę nie wierzę że to zrobił zawodowy serwis. Do mnie owszem wpadają takie roboty, ale w 80% po amatorach.
być moze właściciel mówił mi że 2 miesiące ciągał się po serwisach i nie zrobili
Były wersje fabryczne z tranzystorem PNP i przecinane ścieżki. Podobnie jest z PW8010, tam fabrycznie jest pnp, a przerabiali na npn. Myślę że to kwestia dostępności elementów na magazynie. Może Ci się jeszcze trafić z samymi diodami zenera zamiast tranzystorów.
już taki miałem ale w schemacie też były same zenerki ogólnie unitra to sprzęt składany na kolanie nie trafisz dwóch identycznych po tylu latach od bankructwa Unitry
Tomixq, Są amatorskie serwisy. Ja na taki serwis trafiłem dając do naprawy Kenwood kr-5040r i gość mi go gorzej spierdzielił nawet mi zgubił dolną osłonę PCB. Mówił mi że, mi odda tą osłonę i że zadzwoni do mnie ale nie dzwonił, to po 4 dniach pojechałam do niego i serwisu już nie było. Wzmacniacz stoi nadal uszkodzony.
napisz do mnie na piracz22@wp.pl podam adres do wysyłki i zerknę na niego co mu dolega?
mam pytanie Pira cz czy moglbys podac skad masz schematy servisowe jakies strony z gory dziekkuje
www.google.pl poważnie czasami elektroda.pl lub unitraklub.pl/node/825
Witam posiadam dwa modele na kraj i na zagranicę na kraj PW 7011 trzeba przejrzeć podjął by się pan .
Podjął by się napisz na piracz22@wp.pl
"NO WITAM" na kazdym filmie ,a moze witam lub dzien dobry
511421855
Co się czepiasz. Zazdościsz facetowi że się zna na robocie. A jego wymowa to nie twój interes.
Nie tyle "zna", co coś tam sobie lepi.
Do "znania się" to mu jeszcze duuuużo brakuje.
Ale chwała za chęci.
"no witam" jest super. Nie zmieniać! ... no żegnam :-)
To chyba Thomson na licencji UNITRA
witam jak można się z panem kontaktować
Trzeba oglądać filmy na mejla jest podany pod filmami lub na YT w zakładce informację strona główna a w czym mogę pomóc?
nie ma prądu zmiennego,jest tylko napięcie przemienne
W końcu trafił we właściwe ręce.
Witaj Pira Cz . Świetna robota !! Mam takie pytanie bo oglądałem ten film również ten o ws 304 s . Mam takiego ws304s ale niestety wymaga naprawy i napewno grubszej interwencji bo niestety wyglada na to że grzebany . Więc zastanawiam się nad sensem naprawy . Powiedz mi ile mniej więcej taka naprawa ws-a może kosztować ?? Pozdrawiam serdecznie !!
Ja daje łapkę w gure .
łapka w górę "gure"
czy robisz cos extra jak bym ci poslal
Walczę z ustawieniem prądu spoczynkowego. Niestety u mnie mam max 5mv . Jeden kanał szumi , nawet na ustawionym pokrętle głośności na zero.
Thx ziom nagraj coś o zodiaku, amator.
amator jest w moich filmach zodiaka jeszcze nie miałem w naprawie i nie (ziom) bo świadczy to coś o tobie
Pira cz to musiał być serwis o pieców elektrycznych pewnie dlatego był ten dym :) ))))) Pira cz jak masz jeszcze ten wzmacniacz u siebie sprawdź mu jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy czy mu oba kanały chodzą równo , bo może być różnie .
tak tylko zapomnieli komina postawić
Wielu przy serwisie omija te przedwzmacniacze gramofonowe tak z przyzwyczajenie że tego się już nie używa , ale gramofony wracają do łask więc warto przy każdej takiej robocie reanimacyjnej sprawdzić i ten element . Starzenie elementów dotyka i ten przedwzmacniacz , tym bardziej że jest on robiony jak ja to mówię na sztywno nie ma tam żadnego potencjometru i trzeba wierzyć że elementy w obu kanałach były montowane o jednakowej jakości i parametrach już przy jego powstawaniu . Sam mam taki wzmacniacz od 30 lat , i jest używane po kilka godzin dziennie , tylko że wersja PW7020 ale w środku wedle schematu są bebechy z wersji eksportowej , i od samego początku ten przedwzmacniacz gramofonowy miał odchył w kierunku kanału prawego , do dziś to widać przy zgrywaniu winyli na komputer , nie jest to wielka różnica ale jest , a czas pewnie tę różnicę potrafił lekko powiększyć , Jak Pira cz robił niedawno gramofon to było widać przy wymianie jednego z elektrolitów w torze audio ile to może zmienić w różnicy głośności między kanałami .
nie wiem co to może być za film
napiecie dodatnie i ujemne ,a nie plusowe i minusowe
to nie na temat, anonimie