Українська освіта: проблеми, виклики, перспективи. Україна 2030

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 окт 2024

Комментарии • 327

  • @olenakuklenko4647
    @olenakuklenko4647 3 месяца назад +50

    Я працюю в освіті все життя, у шкільній - понад 20 років. Протягом останніх 15 років ідуть постійні реформи, але результат тільки погіршується. Ті реформи, які запроваджують, не працюють на практиці. Немає продуманої, науково обгрунтованої та системної стратегії у масштабах країни. Немає чіткого плану, як цю стратегію втілити на практиці. Не буває швидких змін, потрібна кропітка цілеспрямована робота. Я вже не вірю, що державна освіта в Україні зміниться на краще.
    Дякую вам за випуск

  • @fun.bunny128
    @fun.bunny128 3 месяца назад +140

    Як людина із педагогічною освітою, яка не працює в школі, але все ж працює за спеціальністю (репетитором) поділюся що відлякувало мене і чому я обрала репетиторство: 1) стоси паперів - журнали, документи, відповідальність за життя і здоров'я дітей; 2) додаткове навантаження у вигляді перевірки зошитів, відвідування неблагополучних родин чи класне керівництво (як на мене для цього мають бути асистенти вчителя, можливо навіть студенти; соціальні працівники; та окремо професія класного керівника - ментора) а так виходячи з усього переліченого за зарплату, яку я маю будучи репетитором я б мала виконувати в 5-6 разів більше роботи якби працювала в школі...

    • @ivannakosjak9211
      @ivannakosjak9211 3 месяца назад +11

      Так, поруч з освітою мали б реформуватись соціальні служби, і до школи мав б бути прикріплений кваліфікований соц працівник, те ж саме з психологами

    • @elenabright5972
      @elenabright5972 2 месяца назад +2

      В школі, де навчалася моя дитина був соціальний педагог та психолог, до дому вчителя не ходили, а із перевірки зошитів - тільки контрольні роботи.

    • @ОляЛюба
      @ОляЛюба 2 месяца назад

      ​@@ivannakosjak9211все це передбачено, але не виконується.

    • @fun.bunny128
      @fun.bunny128 2 месяца назад

      @@elenabright5972 ну, як до вас ніхто не приходив не значить що такої практики нема, окрім контрольних перевіряються і робочі зошити - 2 рази на місяць зазвичай. Можливо, якщо школа на онлайні то там інший документообіг, але впевнена папірців навидумували нових))) Шкільний психолог зазвичай приходить у клас - робить тест, і все. А соціальний педагог, міг би ходити по неблагополучних родинах, але нащо якщо завжди є хтось молодше - кому можна перенакласти свої обов'язки))) Все вищесказане приклади із досвіду мого та моїх колег, що працюють за професією. Якщо ваша дотичність до навчання лише в тому, що ви мама дитини, що навчається - це не те щоб релевантний досвід. Але якщо ви вчитель і вас у вашій школі все влаштовує, то вітаю!

    • @КатеринаПогоніна-з3х
      @КатеринаПогоніна-з3х 2 месяца назад +3

      А хто може відповідати за життя і здоров'я дітей під час їх перебування у школі натомість?

  • @elmon7278
    @elmon7278 2 месяца назад +12

    радує те що про це починають говорити

  • @svitlana87
    @svitlana87 3 месяца назад +46

    Дякую, Вам за цей сюжет.Працюю в дошкільній освіті 17 років, серед моїх колег більшість молодих вихователів які люблять дітей, і вислів" камера схову" дуже мене обурює, адже кожного дня ми проводимо заняття та ведемо цілий день ігрову діяльність з дітьми, вчимо їх основам культури гігієни, розвиваємо морально- етичні якості, національно- патріотичні знання та вчимо дітей бути соціалізованими до подальшого життя.
    Єдиним "-" цієї системи є зарплата в 6000 гривень яка ніяк не мотивує залишатись надовго в цій професії.
    ЧЕКАЄМО ЩО ДЕРЖАВА та Міністерство Освіти ЗВЕРНУТЬ увагу на дошкільників!!!!!

    • @zhannakuzmytska7441
      @zhannakuzmytska7441 3 месяца назад +6

      теж написала, що садочки впахують двй бог. прогулянки, свята, розвивальні заняття. а ще приращання груп, піклування за майданчиками, ще й виховання батьків.
      і в садочках люди точно за покликом професії, бо це нереалтний обсяг роботи, відповідальності-ще й майже волонтерсьво

    • @MarthaKovalenkoIlkiv
      @MarthaKovalenkoIlkiv 3 месяца назад +5

      Так вони ж думку батьків більше вказали. Вважаю садочки і вихователів дуже недооціненими 😢

    • @olgakot8212
      @olgakot8212 2 месяца назад +5

      Освіта в селі такаж сама !
      В містах мільйонниках - НА РЕПЕТИТОРАХ ВИХОДИТь якісніші результати .
      Тільки за разунок батьків ,ви можете коментувати цю різницю .

    • @КатеринаПогоніна-з3х
      @КатеринаПогоніна-з3х 2 месяца назад +1

      Дякую Вам за вашу працю ❤

    • @Nativonko
      @Nativonko 2 месяца назад

      Дякую!: а де сама?

  • @АлександрЛукьяненко-ц1з
    @АлександрЛукьяненко-ц1з 3 месяца назад +18

    Все дуже просто. Хочеш круту школу, як ця, вкладай багато грошей. Хочеш крутих вчителів - плати високу ЗП. Хочеш прогресивну наукову діяльність - плати за експерименти, досліди і т.і.

  • @OHorshchar
    @OHorshchar 3 месяца назад +38

    Ця реформа НУШ зупинилася дуже давно. Це треба усвідомити і визнати. Діти не мають не те що якісного освітнього простору, а вчаться роками без підручників.

  • @ГалинаБухно
    @ГалинаБухно 3 месяца назад +64

    Велосипед вигадали давно. Пропоную: початкова школа - не більше 10 дітей!!!! І три предмети - математика, читання, письмо. І багато часу на вулиці- бігати, скакати, копатися в землі, подорожувати, пізнаючи світ, формуючи навички самообслуговування тощо . Середня школа - класика жанру. Дітей можна трохи більше в класі.
    Старша школа - профільна. Кількість дітей не більше 20! Ми економимо на освіті, а потім дивуємося...

    • @schuscharra902
      @schuscharra902 3 месяца назад +9

      💯 Про який індивідуальний підхід може іти мова, коли учнів у класі під 40, а то і більше?

    • @yuliagrabar
      @yuliagrabar 2 месяца назад +4

      Так в класі 30 і більше дітей і весь клас тупо заставлено партами які не передвинеш - ось ця приватна школа для кого для «ізбраних»? А всі інші як??? Не розумію для чого цей вау випуск про школу🤷‍♀️

    • @svitlanakirchberger8065
      @svitlanakirchberger8065 2 месяца назад

      Найголовніше, щоб наші діти знали свою мову і історію! Усе решта приложиться !

    • @ЛарисаДедичева
      @ЛарисаДедичева 2 месяца назад

      У нас 30 в класі 10 кл

    • @Raccoon__
      @Raccoon__ 2 месяца назад

      Кому ти це тут пропонуєш? Де ж ваш таких наївних, що коментарями на ютубі світи змінюють, понабирають?

  • @olgas1993
    @olgas1993 3 месяца назад +14

    Обговорення стану української освіти і можливих шляхів її вдосконалення - це важлива тема, яка потребує уваги кожного громадянина. Проєкт "УКРАЇНА 2030" робить величезний внесок у побудову світлого майбутнього для нашої країни. Дякую за ваші зусилля та корисний контент!

  • @tisolder
    @tisolder 3 месяца назад +40

    У мене зарплатня 7 тисяч. Я працюю на повну ставку + перевірка зошитів. Тому вибачте, але всі ці супер спікери, які ні слова не кажуть про зарплатню - гидотні.

  • @JohnnyCracker
    @JohnnyCracker 3 месяца назад +91

    Новопечерська школа то гарно, але вона доступна лише для багатих, сходили б в звичайну і послухали які є проблеми і яка прірва між ними, про сільські я взагалі мовчу. Гарно слухати позитивних людей які сидять і працюють в гарних закладах, але реальність зовсім інша. Каже 25к для вчителя, військовому 20к платять, про шо ви мрієте. Біологи хоть реальну картину розказали і вони розуміють що за ці слова їм може нормально прилетіти

    • @alibellka
      @alibellka 2 месяца назад +7

      Так її показали як приклад. Що саме до цього має прагнути наші політики, щоб зробити гарні умови і дітям і вчителям. А не красти мільйони та тікати у Європу.

    • @IvanBuianskyi
      @IvanBuianskyi 2 месяца назад

      Ми мріємо і прагнемо змін 🤗🤗🤗.

  • @НаталіяКулакова-г3у
    @НаталіяКулакова-г3у 3 месяца назад +9

    Гідна оплата праці, як казав пан Пройдаков, перша і головна мотивація вчителів, прихід молодих у професію. Вчителі, як усі творчі люди, коли відчувають ,що їх люблять грошами , подякою,повагою і підтримкою від влади і суспільства, звернуть гори, піднімуть будь-яку реформу, бо достаток , це впевненість і рух вперед !

  • @shch_victoria
    @shch_victoria 3 месяца назад +13

    Одне що я бачу в Хорватському телебаченні і не вистачає у нас-це показують як живе і працює просто людина на звичайній роботі. І це неймовірно! Не заказана реклама шикарно знята, а просте буденне життя.

    • @telychkomykola
      @telychkomykola 3 месяца назад

      Це називається пропаганда

    • @tetianan
      @tetianan 2 месяца назад +1

      А в нас живуть і працюють тільки зірки, журналісти і митці. Усі інші масовка.

  • @schuscharra902
    @schuscharra902 3 месяца назад +27

    Коли у вчителя маленька заробітна плата, він вимушений брати більше годин (роботи), а працюючи забагато, він вже не має ні сил, ні часу на навчання чомусь новому і на творчість, навіть на самовідновлення часу не вистачає, тому вчителі часто хворіють і іноді єдиною можливістю перервати цей ланцюг постійних хвороб є тільки варіант піти зі школи. Це стосується не тільки вчителів у похилому чи середньому віці, також і молодь не витримує того навантаження, яке на них накладають. Тим більше, що молоді вчителі ще й менше грошей отримують, бо у них немає ні категорій, ні доплати за вислугу років. Так дуже швидко відбувається вигорання. Ніхто досі не прорахував, як взагалі вкласти усі обов'язки вчителя (+ дуже часто ще й обов'язки класного керівника) у хоча б 40 годин на тиждень. Бо насправді вчитель працює набагато більше ніж 40 годин. І я не розумію, чому щодо вчителя не працює законодавство по захисту праці, бо коли ти спочатку провів 7-8-9 уроків на день, потім перевірив ще хоча б одну пачку зошитів (а це 2-3 години), потім ще треба перевірити домашнє завдання, яке учні прислали перед уроком, що буде завтра, і також підготуватися до наступних уроків (банальна презентація, якщо її робити якісно, займає від 3 до 6 годин, хто робив - знає). А класному керівнику ще постійно треба заповнювати якісь інформаційні таблиці, спілкуватися з батьками чи учнями, розробляти якісь активності (хоча сил на творчість вже банально немає!). І після цього всього не залишається часу ні на себе, ні на свою родину. Тому є два типи вчителів: одні рятують себе і починають виконувати свої професійні обов'язки не в повну міру (наскільки не в повну - вже залежить від людини, але часто цей спосіб вибирається просто заради самозбереження, адже вони розуміють, що виконувати УСІ вчительські обов'язки повністю і добре - НЕРЕАЛЬНО), а другі - намагаються все робити і дуже швидко вигорають. Молодь не затримується у школі саме тому, що дуже швидко розуміє, що їх використовують по повній за безцінь, і вони просто тікають звідти. Це замкнуте коло, з якого вчитель не може вирватися, нажаль. Якщо щось не зміниться принципово у системі освіти, то просто нікому буде працювати, бо зараз працюють ті (і вже не важливо навіть, як вони працюють), хто не іде з роботи, бо зв'язані своїми родинами, як тільки вони підуть (через вік чи інші причини), просто не буде кому працювати. Молоді спеціалісти затримуються у школі максимум на 2-3 роки (дехто втікає вже через пару місяців, навіть не доробивши семестру) і будь-яку роботу після школи вважають за прекрасну. Треба збільшити вчителям зарплату і реально, а не на декілька сотен гривень, треба зменшити навантаження на них (в тому числі - прибрати класне керівництво і величезну паперову чи онлайн звітність), треба дати вчителю більше творчої свободи. Якщо цього не зробити - ніякої якісної освіти не буде.

    • @ОляЛюба
      @ОляЛюба 2 месяца назад +1

      Все вірно. Хай у це вникне пан Лісовий.

    • @shatelei
      @shatelei 2 месяца назад +1

      @@ОляЛюба пан лісовий зараз зайнятий знищенням музичних шкіл

  • @mishelmudryk
    @mishelmudryk 3 месяца назад +5

    Включила відео на фон поки працюю, але вже на 20-ій хв не могла відірватися від перегляду. Прекрасно що є надія на кращу освіту в Україні. Це те чого мені не ДУЖЕ не вистачало, коли я була в школі\коледжі. Я витратила 10 років свого життя після школи, що отримати те, що можуть отримати діти в новій Укр. школі. Неймовірно!

  • @NK-ki3kq
    @NK-ki3kq Месяц назад +1

    Це неймовірна робота! Дякую. Дуже потрібна тема. Освіта- це і є нація. Мислення нації. Наша освіта була багато років ниже плинтусу, тому моє покоління 35+, це хапнути і бігти. Нажаль.

  • @ЛозовськаОльгаВолодимирівна

    Я працюю в школі уже 10 років. Бали за ЗНО у мене високі. Я всі 5 років тягнула на бюджет і стипендію. У мене вже другий випуск дітей (майбутній 8 клас). І вкладаю душу, серце, всю себе в дітей. Дякую за випуск, тепер я точно хочу звільнитися.

  • @РусланКушка
    @РусланКушка 3 месяца назад +9

    Дуже багато "цукру" у відео про освіту. Як реформувати шкільну освіту? Як мінімум, що вже було сказано - заробітна плата вчителям. Звісно, що ні один молодий вчитель не піде працювати у школу за копійки. Але у відео не сказали про ще один момент - батьки. Дуже багато йде від батьків. Чого варті ситуації коли діти або закидують камінням собак або котів (була якась ситуація в минулі роки про дітей та котів, які в кінці кінців постраждали). Здавалось би, до чого тут освіта і батьки? А все досить просто: батьки перекидають питання виховання своїх дітей на викладачів, думаючи що вчитель - має донести до кожного, що є "чорне" і "біле", але це, на мою думку - робота батьків. Простий приклад: я неодноразово бачив, коли батьки з дитиною переходять дорогу у невстановленому для цього місці, хоча до пішохідного переходу або підземного - якихось 20 метрів. Тим самим, дитина бере до уваги що це є нормою - переходити дорогу де заманеться. І так само це переходить у школу, на викладачів та однолітків. Так: привести школу на Печерську це звісно круто, але в Україні є і інші школи, які зовсім не показові, а реальні. Той факт, що в цій школі є багато чого для розвитку дітей - супер, але в інших школах навіть не завжди бувають підручники друку останніх років (хоча б з 2018 року).
    Особисто мені болить дуже за вищу освіту та науку. Я відучився на бакалавра на біотехнологію, і коли я намагався знайти роботу хоча б лаборантом або щось дотичне - мені відмовляли. Хоча роботодавці писали про освіту в критеріях відбору, але по факту - ні. Їм простіше було набрати людей більш дорослого віку, ніж молодь. Це +1 проблема нашої освіти і подальшого працевлаштування.
    Відсутність нормального фінансування лабораторій, гідної оплати викладачам, матеріального забезпечення навчальних аудиторій тощо - це купа проблем. І зараз, коли війна, будемо відверті - державі начхати на освіту, або на її думку освіта закінчується школою. Бо, "нащо той університет?", якщо зі 100 осіб підуть лише 17 (як це було на прикладі педагогів у відео) працювати за фахом. В нас в Україні є багато потенціалу, але допоки не буде гідного відношення до освіти в державі - нічого гарного в нас не буде: і далі продовжуватиметься сегрегація на "селюків" та "містян" в полі ЗНО/НМТ (бо, в мій час ті хто був з сіл - коефіцієнт при зарахуванні у виші був вищий), далі буде продовжуватись відтік мізків в інші країни (бо в багатьох країнах Європи освіта безкоштовна, і з реальними перспективами, а не затьмарними як у нас).
    В нас комплекс проблем. Але вирішувати ніхто не хоче. Я висловив чисто свою думку, вірити чи ні, читати або ні - справа кожного.

  • @НадіяСніжко
    @НадіяСніжко 3 месяца назад +12

    Зміни в освіті потрібно починати зі зміни міністра освіти. Видно, що нинішній не оправдав сподівань. Треба шукати креативну молоду прогресивну команду в міністерство освіти. До речі, така ж плачевна ситуація І в культурі.

    • @olegroma6708
      @olegroma6708 3 месяца назад

      команду молодих хабарників

    • @shatelei
      @shatelei 2 месяца назад

      не думаю, що креативність повинна бути основним критерієм - бо зараз пан лісовий дуже креативно знищує музичні школи

  • @yusahe
    @yusahe 3 месяца назад +3

    Велике дякую за відео і за те, що висвітлили таку важливу для України тему і проблему!!

  • @valentinask6599
    @valentinask6599 3 месяца назад +14

    Молодці! Піднімаєте надважливі теми❤

  • @something-kq2fw2pn5m
    @something-kq2fw2pn5m 2 месяца назад +1

    Чудове відео! Вселяє велику надію на майбутнє України. Аж хочеться приїхати після навчання й допомогти.😃

  • @love-anime432
    @love-anime432 3 месяца назад +24

    Мені дуже болить це питання. Маю трьох діток . Стогнація та занепад почався з керуванням Шкарлета , коронавірус, а тепер війна просто знищили бажання в дітей навчатись. Як на мене дійсно питання сенсів і стратегій відсутні. Постійні зміни, за якими не встигають ні вчителі ні учні, але змінюються підручники та методики, а от з тими хто має впроваджувати це все - їх не має.... ччителі беруться на роботу не за крітерієм кращий з найкращих, а хто прийде, або , хто не має де себе реалізувати. Так багато викликів, але в жодного з учасників освітнього процесу не має розуміння куди ми йдемо , чого хочемо досягти .. печаль

    • @hantsia
      @hantsia 3 месяца назад +6

      якщо Ви думаєте, що "занепад" почався у 2020, то згадайте як навчались Ви. Ваші однокласники мали велике бажання навчатися?
      дитина народжується з прагненням до пізнання себе та світу. це умова виживання. жахливі вчителі можуть це в дитині придушити. але набагато більшим є вплив родини. чи сварите Ви дітей за помилки та низькі оцінки, чи може змушуєте їх відвідувати репетиторів? якщо так - то не дивуйтесь, що вони бояться навчання. Дуже легко знайти сотню винуватих, але дуже важко усвідомити свою долю відповідальності та визнати власні помилки. Я навчалась у різних школах, отримала три дипломи у різних університетах, тож маю що порівнювати. Деякі викладачі та навіть школи та університети не сприяють навчанню. В одному з українських ВНЗ з мене сміялась викладачка за те, що я читаю книжки(!). Але до якого б навчального закладу не ходила людина - увечері вона повертається додому, де може сама читати книжки чи статті у електронних виданнях. А навчальний заклад має скеровувати та контролювати, підтримуючи учня, а не надиктовуючи конспекти, чи бігаючи за учнем.
      P.S.: Cлово "стагнація" походить з латинського stagno, а не від українського "стогнати". Тому там "а" в корені. Слова, що мають суфікс -ція зазвичай запозичені з латинської. Бачу, що до 2020 масового бажання навчатись теж не було. Тож почніть з себе

  • @Julia_Kzk
    @Julia_Kzk 2 месяца назад +2

    Можна скільки завгодно говорити про реформування реформ після реформ для реформованої реформи, освіту реформують по-новому із кожним новим міністром, накидають вчителям нових обов'язків, а тим часом молодий вчитель отримує менше технічного працівника в школі. Моя мама працює у школі 20 років і в неї не було часу на мене і на себе, бо уроки, перевірки, позакласні, додаткові, батьківські збори, плани календарні та поурочні, чергування, суботники, екскурсії, і все це за такі смішні гроші, що ми інколи не знали, чи буде за що вечеряти. Зате це "покликання"

  • @irynaagrest4779
    @irynaagrest4779 3 месяца назад +15

    Людей, які хотіли б стати вчителем багато. Але зарплати маленькі у викладачів. Люди не дурні, тому обирають комфортне життя, тобто інші професї та роботи де добре платтять. Якщо держава зацікавлена в тому, щоб мати хороших вчителів, то в їхніх же інтересах підвищити їм зарплати до хорошо рівня.

  • @OlenaOlenaOlenaOlenaOlena
    @OlenaOlenaOlenaOlenaOlena 2 месяца назад +3

    Мені дуже сподобався випуск - піднімає незручні може питання, але важливі. Але ще більше мені сподобалось читати коментарі під відео, такої цікавої та жвавої дискусії я давно не бачила під відео в ютюбі. Дякую команді за роботу, за зусилля!

  • @positivevibes9184
    @positivevibes9184 2 месяца назад +2

    Дякую 🙏
    Дуже цікаво і своєчасно ! Чим більше ми будемо піднімати ці теми тим швидше відбудуться зрушення і в головах людей і в системі вцілому

  • @tatyanakushnaryova9794
    @tatyanakushnaryova9794 2 месяца назад +3

    Щиро дякую за ваш проект❤ Круто, цікаво, мотивує та надихає! Особлива подяка молодим науковцям та їх керівнику - ці хлопці та дівчата наша гордість!

  • @irenekhomenko6359
    @irenekhomenko6359 3 месяца назад +6

    За такими молодими науковцями майбутнє! Дуже хочеться побажати їм успіху і сил❤️

  • @shch_victoria
    @shch_victoria 3 месяца назад +8

    Дякуємо за тему.
    Успіхів вам.
    Вишка віддалина під практики, багато хто не розуміє для чого щось вчить, вчителі старі і не бояться що їх звільнять, корупція, книжки можуть бути російські, а перекладених не має...проблем дуже багато.
    Слава Україні.
    У нас багато роботи.
    Треба переймати найкраще і впроваджувати.

    • @tisolder
      @tisolder 3 месяца назад +3

      А знаєте чому нові не йдуть? Бо зарплатня - 6-10 тисяч.

  • @lipsik7275
    @lipsik7275 3 месяца назад +7

    Дякую дуже цікава тема і важлива. Багато потрібних речей озвучено. Це повинен бачити кожен і особливо мінестерство освіти. Ми маємо щось міняти в країні, і потрібно просувати молодь

  • @Minevra_Aurelia
    @Minevra_Aurelia 2 месяца назад +2

    Дякую, що підіймаєте важливі питання! Я, як викладач медичного вишу, можу додати наступне. Наука не має ніякого фінансування, неможливо отримати гроші на дослідження і якщо ти не маєш важелів або «дружби» із керівництвом університетів. Дуже низька і абсолютно принизлива заробітня платня у викладачів. Більшою мірою наша наука це суцільна брехня. Не може бути науки без грошей!!!

  • @ВікторіяКозлова-ф4т
    @ВікторіяКозлова-ф4т 2 месяца назад +3

    Розповідь про поведення останнього дзвоника в Харківській підземній школі - цікава,та і школа дійсно гарна,але дуже шкода що не розповіли про підготовку до цього свята,коли організаторам хотілось зробити настільки гарне свято - що дітей хватали за руки,розмовляли з ним тільки криком і казали що немає їм місця в цій країні,на що представники адміністрацій шкіл та адміністрації району просто стояли і мовчки дивились, свято було,але нажаль воно було не для дітей,а для камер. Є велика пооблема в тому що представники адміністрацій забувають що працють для дітей,а не діти на них! Сучасні діти інші,вони з дитинства є особистостями і їз почуттями та думками завжди треба рахуватись!

  • @ТетянаЯковлева-д2ц
    @ТетянаЯковлева-д2ц 3 месяца назад +36

    Підняли важливу тему! Без якісної освіти немає майбутнього! Наразі нашу історію, нашу літературу вписали в якусь ганебну абстракцію під назвою «всесвітня»! Освітою наразі керують домогосподарки!!!

    • @tryslavihor6533
      @tryslavihor6533 3 месяца назад +2

      якби ж домогосподарки... тут планомірна робота на концтабір

    • @olgamakarenko804
      @olgamakarenko804 3 месяца назад +1

      Домогосподарки знають історію і літературу краще за тих хто планомірно всі роки незалежності продовжує укорінювати радянську ідеологію і пропаганду перевидаючи те, що було видано в 60-80-х роках. Тому немає цілісної картини ,лише уривки.

    • @olgamakarenko804
      @olgamakarenko804 3 месяца назад +5

      @@ТетянаЯковлева-д2ц а чому це стільки зневаги до жінок які роблять хатню роботу і підтримують затишок? Це Ви ще з радянськими упередженнями що домогосподарка - особа без освіти. Це з Вашого боку прояв зневаги до жінок. Домогосподаркою можна бути певний час,це не дорівнює що жінка не має освіти чи досвіду роботи. Можливо навіть кращого досвіду за Ваш!

    • @shatelei
      @shatelei 2 месяца назад

      @@olgamakarenko804 +++

  • @ГаннаЛакотій
    @ГаннаЛакотій 3 месяца назад +2

    Дякую за такий важливий проект! Вірю в Україну і наше світле і прогресивне майбутнє!

  • @GalynaKlem
    @GalynaKlem Месяц назад +1

    Дивлюсь про НУШ і це школа в Іспанії. І мені це сподобалось дуже

    • @ЕвгенияРА-з3п
      @ЕвгенияРА-з3п 17 дней назад

      Отак...а для нас це Нова школа, плоди якої будуть років через 10 .Але якщо ця школа так і залишиться однією в Украйні то плодів для держави в глобальному сенсі не буде взагалі.

  • @СвітланаПелип-и8ь
    @СвітланаПелип-и8ь 3 месяца назад +2

    Це просто бомба, а не випуск......Унікальні кадри підземної школи Харкова, приватне навчання, Київська новітня ,часна школа ....
    І тема болюча, але дуже , дуже актуальна для України і українців, бо діти -це Майбутнє України....

  • @СвітланаЄніна
    @СвітланаЄніна 3 месяца назад +7

    Я закінчила школу з відзнакою. Закінчила педагогічний з однією четвіркою. Працюю в сфері приватної освіти, раніше працювала в державному професійному навчальному закладі, училищі. Про що говорить депутат верховної ради коли говорить, що на вчителя ідуть лише учні з низькою якістю знань? Що це за знецінення і так непрестижної фінансово професії вчителя. Згадайте реформу поліції і коли туди пішли працювати люди? Коли поліції дали гарну заробітню плату. Поки вчитель буде рахувати копійки у вигляді мінімалки, принижуватися перед постійним контролем з боку департаменту освіти, шаленою відповідальністю з переповненими класами через укрупнення, через мале фінансування самих шкіл ( бо треба відкривати нові класи,збільшувати навантаження педколективу , а на це немає коштів)про який розвиток може йти мова, коли підвищення кваліфікаціі оплачуєш сам?
    Я хочу працювати і отримувати за це гідну оплату, а зараз , якщо ти хочем отримати освіту вчителя- то ти дурник. 😮Таку точку зору,в тому числі,підтверджує цей депутат на відео.

    • @ОксанаІльзіт
      @ОксанаІльзіт 2 месяца назад +2

      Підтримую кожне слово! Завершила кожен етап навчання з відзнакою, ЗНО складала у свій час на 198 і 200 балів. Працювати пішла в школу за спеціальністю, бо люблю цю справу. І у відео, по суті, чую від депутата, що я - дурник з низькими досягненнями у навчанні? Краще б попрацювали над забезпеченням закладів освіти і над престижністю образу вчителя в суспільстві. Слова депутата абсолютно нівелюють останнє.

    • @shatelei
      @shatelei 2 месяца назад

      @@ОксанаІльзіт +++

    • @inf0g
      @inf0g 2 месяца назад

      Це не депутат, а прихвостень кварталу, що вігурує в антикорупційних розслідуваннях.

  • @Tetya_nka
    @Tetya_nka 2 месяца назад +1

    Дякую, що піднімаєте таку важливу тему👍👍👍👍👍

  • @ТатьянаСеливанова-ъ6е
    @ТатьянаСеливанова-ъ6е 3 месяца назад +3

    Супер випуск❤
    Дуже корисні меседжі
    Дякую 😊

  • @zhannakuzmytska7441
    @zhannakuzmytska7441 3 месяца назад +4

    з приводу дошкільної освіти, там така жахлива прірва.
    вихователів навіть за людей не рахували, увагу до дошкільних спеціалістів, не те що не було, там був булінг. чому коли переглядали компенсації для освітян, це працювало зі школами, а з вихователями садків ні. їх інколи не запрлшували на свята, нагородження. але там, навідміну від шкіл, люди які люблять свою роботу. бо за ті нерви і копійки лише любов до професії та дітей тримає їх на роботі. і правда, молодь не іде туди працювати.
    і я не згодна, що це банк здачі дітей, якщо педагог лінивий, то може. але стільки віршиків, таночків, кожен день 2 розвиваючих заняття, 2 прогулянки на свіжому повідрі, свята, ігровий простір. Зараз інклюзія. І це все піднімали люди, які просто люблять свою роботу.
    Звісно не всюди, за моїм досвідом, таких шалених людей багато.
    І правильно говорять, що коли їх долучили до загального освітнього процесу, їх це окриляє.

  • @IvanBuianskyi
    @IvanBuianskyi 2 месяца назад

    Це шедевр, дякую всім причетним за цей випуск 🫶🇺🇦

  • @helen7873
    @helen7873 3 месяца назад +7

    проблема освіти будь-якої, що вона всіх зрівнює. Я працювала в приватній академії і перші роки могла влаштовувати пари як мені хотілося ( я була натхненна вчити, вивчати щось нове і доносите це студентам), а потім прийшли методички. І методички вбили як мою мотивацію, так і навчання. Головна ціль методички, щоб кожен отримав однакові знання: пари стали нудні, бо моя головна задача була розказати їм матеріал, який в методичці і перевірити їх домашку. Якщо людина роками повторює одне і теж, вона перестає розвиватися.А як вигорівший, зачерствілий, не розвиваючийсь ( ні разу не спробувавший іншу професію) вчитель може чогось корисного навчити ? !

    • @ОксанаПархоменко-с5ф
      @ОксанаПархоменко-с5ф 3 месяца назад +1

      Я вчителька історії, яка відпрацювала 32 роки, класна керівничка з третиною класу за кордоном, весь час працюю над покращенням себе, тому не узагальнюйте. Питання ще в тому, чи дітям взагалі цікаво хоч щось. І не втомлююсь прям кричати- розумійте історію!

    • @helen7873
      @helen7873 2 месяца назад

      @@ОксанаПархоменко-с5ф От тут і криється проблема. Що не всім дітям потрібна історія. Моя вчителька обожнювала свій предмет, вона знала всі імена і дати - змушувала вчити нас. На жаль, всі ці дати і імена мені не сильно знадобилися в житті і професії ( а от гарна оцінка мені конче була потрібна). А от логічні висновки з історії стали навпаки дуже важливими в житті, і я перечитувала і переосмислювала їх сама. І ось тут і проблема. Що школа ( не тільки ) намагається донести знання однаково для всіх, але не всім потрібні ці знання в майбутньому. Хтось буде істориком ( чи т.д.) і знання дат йому обов'язкове, а хтось буде програмістом (підставте сюди будь-яку іншу професію) і єдина причина по якій їм доводилося все це вчити - тільки заради високого середнього балу.

  • @ТатьянаИванчо-о7к
    @ТатьянаИванчо-о7к 3 месяца назад +3

    Круто❤Ваш новий проект просто залітає ❤

  • @КарінаСтукан
    @КарінаСтукан 3 месяца назад +4

    Відгукується і болить.
    У мене з педагогічного диплом із відзнакою, маю всі «5»,з 4 класу мріяла стати вчителем.
    Маю вищу педагогічну освіту та 3 міжнародні кваліфікації вчителя англійської.
    Ніхто не цікавиться,чому ж не хочуть працювати в школі?
    Чому немає мотивації?
    Чому ніяк не мотивують молодих спеціалістів?
    Чому суспільство не приймає роль вчителя,який може гідно заробляти,подорожувати і мати життя не тільки у стінах школи?
    Я більше не працюю в школі. На мою думку, державні заклади освіти не зацікавлені мати компетентних спеціалістів, вчителів,які займаються самоосвітою. Немає мотивації.

  • @belarus5258
    @belarus5258 3 месяца назад +6

    Дзякуй, за фільм. Цікава паглядзець на сістэму адукацыі (праблемы і прапановы) ў іншых краінах. Адна ёсць вялікая адрозніца з беларускай сістэмы: у Беларусі яна вельмі палітызавана праз рэжым, лунае прапаганда, што вельмі прыкра

  • @user-repairing
    @user-repairing 3 месяца назад +2

    Яка хороша та актуальна тема. Підняли всі основні питання,. Саму освітню систему потрібно кардинально змінювати.

  • @АллаДузенко-о6н
    @АллаДузенко-о6н 2 месяца назад

    Вітаю. Широ радію з того, що є люди, які дійсно розуміють проблеми освіти. Захоплююся ними , бо мають надію , що щось зміниться. Більшість вчителів працюють вже як " конячки" ( запряглися і потягли) немає бажання ні розвиватися, ні вдосконалюватися.

  • @joyzo
    @joyzo 3 месяца назад +14

    11:55 навіть 10к грн це не конкурентно спроможна зп яка буде стимулювати людей іти навчати, це навіть не середня зп в Києві

    • @ukryoutubeproject
      @ukryoutubeproject  3 месяца назад +4

      Артур Пройдаков далі у випуску каже про 25к мінімум

  • @misselis4851
    @misselis4851 3 месяца назад +7

    Будь ласка, зробить програму про освіту з успішними прикладами різних країн! Бо всі розуміють, що систему освіти треба змінювати але більшість суспільства не розуміє що саме(окрім хабарів в ВУЗах). Без масового суспільного запита не буде ніяких позитивних змін. А для цього люди повинні конкретно розуміти які шаги треба вимагати від влади. Така передача з прикладами різних освітніх систем допоможе краще розуміти основні вади нашої. Не буде ніяких змін в країні, доки ми самі не виростимо кращих себе. А це освіта. І на це дійсно потрібно не менш 15-20 років. Тому треба починати вже вчора.

    • @tjg20111
      @tjg20111 2 месяца назад +1

      Судячи з ролику, життя буде існувати тільки в Києві

    • @shatelei
      @shatelei 2 месяца назад

      так, треба передачу про школи у фінляндії і дитсадочки у франції - почати з найуспішніших у цьому країн

  • @danadonyush551
    @danadonyush551 3 месяца назад +1

    Який цікавий і корисний випуск! Хочеться, щоб його подивилась максимальна кількість людей!

  • @virapidhayna6891
    @virapidhayna6891 2 месяца назад +1

    дуже цікаве відео і багато направду хороших експертів, і якось все так позитивно розказано, дякую за чудовий матеріал

  • @КатрусяКорнієнко
    @КатрусяКорнієнко 3 месяца назад +24

    Остання парочка молоді на початку явно демонструють собою у чому проблема української освіти!

    • @dmn1990spacemonkey
      @dmn1990spacemonkey 3 месяца назад +3

      Та видно що ця російськість з у них субкультури і інтересів. Якщо немає цікавих блогерів у нас підліткових і дитячих , а ті ж комікси масово почали перекладатись українською тільки зараз, чи будуть ці діти чекати поки ми розкачаємось? Чи просто подивляться цікаву їм тему у рашиків і все

  • @ЕлизаветаГуразда
    @ЕлизаветаГуразда 2 месяца назад

    Крутезний, надихаючий і якісний контент🔥🔥🔥 Широ дякую каналу і особисто Євгену за висвітлення надважливих тем🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️

  • @ГалинаПришляк-ч6ч
    @ГалинаПришляк-ч6ч 3 месяца назад +7

    У львівській школі на Сихові система таки дотислула школу. І замість обраної директорки колективом, через суди протиснула свою кандидатуру.

  • @ver.nadiia
    @ver.nadiia 3 месяца назад +1

    Супер потрібна інформація сьогодні. Я в школі завжди думала- навіщо мені інтеграли, якщо я хочу бути вченим- хіміком. А ним я доречі не стала через тотальну корупцію системи. Школа має розвивати індивідуальні можливості кожної дитини, щоб у 12 класі, або 9 вона чітко розуміла яким шляхом їй іти. Також повинна бути орієнтація у Вищів не на табло, а в першу чергу на розум та талант абітурієнта, щоб дитина розумна, але бідна як я в минулому- знала, що її заберуть з руками і ногами ще в останні шкільні роки. За такими людьми майбутнє, а ми змушуємо їх шукати більш оплачувану роботу, яку вони в житті не будуть любити і не приносять користі державі. І це за 20 років з мого випуску нажаль не змінилося

  • @akiruaUazammetra
    @akiruaUazammetra 3 месяца назад +4

    Вподобайка і коментар на підтримку каналу. Щиро дякую за вашу працю!

  • @innaorion
    @innaorion 2 месяца назад +2

    Я шокована! На одному подиху подивилась і мабудь так само з відкритим ротом і капаючою слюною! Це школа мрії!

  • @ksana8269
    @ksana8269 3 месяца назад +1

    Молодці! Дуже важливу тему підняли! Діти і їх освіта - це наше майбутнє ❤❤❤

  • @KolesnikovaVika-w8j
    @KolesnikovaVika-w8j 2 месяца назад

    Доброго дня! Дякую за випуск! Одна із важливих тем, варто задуматись ! Діти -майбутнє країни!
    Якість медицини і освіти- це те , з чим ми маємо справу, коли з'являється дитина в родині!

  • @listener_reader_maker
    @listener_reader_maker 3 месяца назад +10

    Дитячий садок - це дуже важливий етап формування особистості. Згоден з тим, що садок не має бути камерою схову. Моя мама працює в дит. садку. Конкретної методики роботи з дітьми не надають. Багато занять вихователі розробляють самі, як то кажуть "на свое усмотрение". На жаль, не всі мотивовані це робити. Потрібна СУЧАСНА освітня програма. А саме головне мотивувати вчителів, які вже працюють та зацікавити майбутніх. Летс гоу!

    • @Анжеліка-я5й
      @Анжеліка-я5й 3 месяца назад +1

      Шкода, що ваша мама, працюючи в садку не знає методики роботи з дітьми. ЦЬОГО ВЧАТЬ У ПЕДЗАКЛАДІ! А в садочку вже педколектив визначає освітню програму, авторські програми, інтегровані системи, а далі творчість, креатив. І хто цікавиться та розвивається проблем з програмами немає! Є STREAM освіта - сучасна програма ' Дитина в дошкільні роки " .

    • @listener_reader_maker
      @listener_reader_maker 3 месяца назад

      @@Анжеліка-я5й Вона дуже гарно справляється в теперішніх умовах та працює з повною самовіддачею. Бути вихователем та методистом в одному лиці складно та ще й за такі гроші. Мабуть в ДНЗ у якому Ви працюєте справи краще.

  • @MaxwellFrolov
    @MaxwellFrolov 3 месяца назад +1

    Десь занадто оптимістичний, інколи навіть наївний, але гарний випуск. Позитивний, приємний.

  • @dmytro3771
    @dmytro3771 3 месяца назад +5

    Допоки така система не буде впроваджена по всій Україні від села до міста і до столиці...все те, що ви показуєте це виняток. І це нажаль, насправді засмучує, бо ми залишаємось такою ж пострадянською Україною де НУШ є в метрополії(Київ) а селеща і невеликі міста можуть про це тільки мріяти. Дивитись такі відео і ковтати слину!!!!!

  • @alvx6700
    @alvx6700 2 месяца назад +2

    Відео про актуальне! Дякую!
    На жаль на сьогодні ...
    В Україні немає якісної освіти. Навіть базово, це тільки зацікавленість батьків. Школа тільки для базового вміння читати, писати та рахувати. Освіту необхідно реформувати саме під вимоги часу та ринку. Школу ділити на початкову, середню, проф-технічну, спеціалізовану та вища (теж по спеціалізації). Дітям не цікаво вчитися, бо вчителі то некомпетентні та немотивовані люди. У нас совкова країна ще буде дуже довго. тому для базової освіти зараз і RUclips та курсів досить. Нажаль!
    Але відео неймовірне! Про це порібно голосно кричати та стукатись до всіх хто причасний до встановлення, бюджетування та виконання дій стосовно розвитку освіти та науки!

  • @nataliia_taran
    @nataliia_taran 3 месяца назад +6

    Окремий респект молодим науковцям у випуску 👍 хлопець, який не погодився з тезою ведучого, що наука - це не модно, прям в саме серденько ☺️ чомусь аж захотілося на день відкритих до них завітати 😊

  • @Татьяна-е5ь8в
    @Татьяна-е5ь8в 2 месяца назад

    Я пропрацювала в освіті 12 років. Була ніби в рабстві. Корупція. Кошти з зарплати які отримувала часто здавала адміністрації від 100 до 2000 тис. гривень. На примхи адміністрації. Директор школи, яка підтягувала своїх родичів навіть без освіти працювати в закладі, син якої викладав фізкультуру продавав нарко...Ки. Це мені розповіли після звільнення. А ще сестра, невістки. Та пенсія з категоріями. Навіть "мертві душі" яких ми не бачили. Але на папері вони є. Зараз не знаю як стан справ, але я перевчилася маю власну справу. Ніколи не йдіть в освіту ❤ і сама не повернуся. До речі багато моїх колег гарних спеціалістів звільнилися

  • @ЄвгеніяМушик
    @ЄвгеніяМушик 2 месяца назад

    Дякую за вашу роботу. Дуже інформативно. Видно як освіта все ж таки змінюється, змінюються підходи до неї. І це приємно. Дуже раділа коли запровадили НУШ, але потім зіткнулася з реаліями життя. Наші вчителі байкотували та й досі байкотують сучасні підходи. Також проблема з кількістю учнів у класі. В нашом місті в молодших класах по 30+ учнів у кожному. Тому і парти стоять разом, і дуже рідко їх переставляють на групову роботу. Та і взагалі правильна озвучена проблема якості вчителів та їх зарплатні. Додам також підтримку необхідності вивчення домедичної допомоги, військової справи а також сексуальної освіти та фінансової грамотності

  • @VladyslavaUA
    @VladyslavaUA 3 месяца назад +1

    дякую! за такий важливий і класний випуск💛💙

  • @tetianapiatkovska2792
    @tetianapiatkovska2792 3 месяца назад +1

    Дуже важлива тема! Дякую, що підняли її до розгляду!

  • @ludasherbakova5291
    @ludasherbakova5291 3 месяца назад +2

    Дякую за випуск на таку важливу тему!

  • @hirskadusha
    @hirskadusha 3 месяца назад +2

    ой, супер випуск. дякую вам. а почути про свою альма-матер СумДУ, то взагалі така ніжність 🥰 розпрекрасно

  • @oleksandrpushkaruk3581
    @oleksandrpushkaruk3581 3 месяца назад +5

    Важливу роботу робите.

  • @NataBabaieva
    @NataBabaieva 3 месяца назад +1

    Яка важлива тема! Дякую

  • @lisnevskyvideo
    @lisnevskyvideo 3 месяца назад +4

    Дуже якісна картинка. Круто

  • @ОксанаТорубара-ъ8ь
    @ОксанаТорубара-ъ8ь 3 месяца назад +11

    Ви серйозно питаєте Сергія Квіта про освіту??? Він гарно знає, як її розвалювати, а самому на тому ще й виграти!

  • @АртемТерещенко-ч4ж
    @АртемТерещенко-ч4ж 3 месяца назад +1

    Дуже важливі теми підіймаєте, дякую ! Вподобайка!

  • @СветловаОксана
    @СветловаОксана 3 месяца назад +6

    Отримати в Україні хорошу освіту дуже дорого , держава не зацікавлена в освіті громадян. Чомусь для наших громадян вигідніше вчитись за кордоном де навіть приватне навчання дешевше ніж в Україні, а багатьом реально доступна і безкоштовна освіта. -"Якщо ви хочете побудувати успішну державу ,професія вчителя і лікаря мають бути най пристижніші а корупцію треба прирівняти до держзради "- Города Мейер , доки цього не буде , Україна вилюдніє і без війни.

    • @maryana9987
      @maryana9987 2 месяца назад

      Навчання орфографii безкоштовне але Ви мабуть не скористались можливiстю. I не Города, а Голда.

  • @oksanavladimirovna663
    @oksanavladimirovna663 3 месяца назад +1

    Дякую за випуск))

  • @vognyana_anna
    @vognyana_anna 3 месяца назад +1

    Зробили дуже цікавий та змістовний випуск. Було б цікаво послухати детальніше про якісні університети в Україні. Університет із Сум став сюрпризом

  • @mariana_yeremenko
    @mariana_yeremenko 3 месяца назад +3

    Було цікаво на стільки мене вистачить для перегляду цього відео... 10 хв.. Дал нервове:"Ха - ха-ха". Переключила. Чекатиму нових випусків, бо цей не осилю.
    Але вподобайку для підтримки проекту звісно ставлю.

    • @tisolder
      @tisolder 3 месяца назад

      А чого так?

  • @zhannakuzmytska7441
    @zhannakuzmytska7441 3 месяца назад +1

    трошички злюсь 😅
    бо те що інтегрує нова українська школа - це не нове. у вчителів, які були віддані професії, забивали на себе і на своє життя так і працювали. мали багато активностей на уроці, інтегрували життєві питання на уроки, з отого і палок формували комфортні кабінети. Про час уваги за віком, різні фокуси когнітивних процесіу віковій психологіє викладається і викладалось в педагогічних коледжах та університетах. У мене в школі були уроки в дворі школи, виходили в парки, мали лабораторії ітд.
    Роман багато правилтного казав: Токсичне оточення в освітній системі, вчителі які прийшли з від'ємного відбору, перегружена програма і т.д

  • @nadia.makarenko.labiche
    @nadia.makarenko.labiche 2 месяца назад +1

    Було б класно розібрати кожну підтему в окремий випуск. 9 тис в рік на розвиток науки, міти про статусність профтех освіти, недофінансованість шкіл, кадровий голод і його якість, відсутність визнання і гідної оплати для дошкільного сектору. Занадто багато питань. Втім освіта, це те через що проходить кожна українська родина. Це замкнений круг: немає коштів вкладати в освіту> розвиток країни буде загальмований, а більшість людей малосвідомими (а такими легко маніпулювати, можливо це і відповідь). Всі країни з високим рівнем добробуту, це країни з гарною освітою. Це база. І цей запит має йти від суспільства. А поки кожна людина, що прагне розвитку займається самоосвітою і бігає по різним курсам.

  • @nastya1041
    @nastya1041 3 месяца назад +2

    крутий, важливий випуск🔥

  • @yuliia8707
    @yuliia8707 3 месяца назад +5

    У нас теж можна після технікуму (коледжу) можна піти на 2/3 курс ВУЗу в залежності від спеціальності.

    • @nonime6101
      @nonime6101 3 месяца назад

      Можна але різниця в випуску в порівняні з тими що після школи 2 роки які можуть просто бути втраченими

    • @yuliia8707
      @yuliia8707 3 месяца назад

      ​@@nonime6101 Яка різниця? Я після 9 класу пішла в технікум, там 4 роки + 2 роки універу для бакалаврата. Мої однокласники вчилися ще 10,11 клас + 4 роки універу. Що я що вони витратили 6 років.

  • @Victoria_Ushakova
    @Victoria_Ushakova 3 месяца назад +1

    Чудовий проект. Продовжуйте. Дякую

  • @СвітланаШабаль
    @СвітланаШабаль 2 месяца назад +1

    Дякую за тему.
    Племінниця в Дані як переселенка ходить до датської школи, у них півдня уроки на вулиці - виглядають як безхарченки, тому що багато командних ігор на землі. Фізично та морально здорові діти які вміють жити в суспільстве, а математіка взагалі не головне. Україна понад усе!

    • @Raccoon__
      @Raccoon__ 2 месяца назад

      Хто такі безхарченки?

  • @luckyboy4504
    @luckyboy4504 3 месяца назад +1

    Друзі, Дуже файний контент, вподобайка та коментар у підтримку просування його!!!

  • @AlexeyPischansky
    @AlexeyPischansky 3 месяца назад +1

    2:40 - то шедевр... дуже шкода, що ми не можемо використати власні здобутки і здібності і трансформувати їх в перспективне "сьогодні"

  • @olgamakarenko804
    @olgamakarenko804 3 месяца назад +3

    Країна і досі живе і функціонує за стандартами, КЗОТами,і підручниками,словниками створеними та укладеними ще в радянський час. Весь курс укр літератури - це печаль,плач, страждання і боротьба . І Шевченко і Франко і Марко Вовчок писали і інші цвкаві і життєві твори яких спеціально немає в шкільній програмі. А всі біографії письменників -як ксерокопія і пахне від них монументальною радянською пропагандою,де немає людського,всі вони зразу пам'ятники
    В ресторанах порції такі бо стандарти ще радянського часу.
    В будівництві КЗОТи є ще з 1930-х років.
    Словники укр мови :синонімічні,орфографічні просто перевидаються. Але укладені вони ще радянськими пропагандистами тому у кожного укр слова є російський аналог який в словниках подається як літературна синонімічна норма.
    Викладачі і всителі все так же самостверджуються за рахунок студентів. В Університетах вчать купу теоретичних нікому не потрібних на практиці предметів. І нехай би це були просто лекції,але ж ні,з цих предметів здають іспити!
    Лише в Українстких університетах трпґапляється,що по газону ходити не можна (Чернівецький університет) по мармурових сходах в центральному корпусі Київського лінгвістичного універу не можна було ходитиди під страхом виговору у декана. Але ці сходи вже демонтували.
    Викладачі і вчителі часто переходять на особистості, бо це у них в крові, їх самих так зростила бракована система.

  • @user_matusia
    @user_matusia 2 месяца назад +2

    Ваша спікерка в чорній кофтині взагалі не знає такої галузі, як Дошкільна освіта. В дошкільних закладах завжди з дітьми займались і розвивали, робили свята і розваги...( тощо) в рази більше, ніж у школі!!! Саме через перенавантаженість паперами і контролюючими органами, зневажливе ставлення ось таких "фахівчинь", мізерну зарплату і шалене педагогічне та фізичне(одягати-роздягати-переодягати і т.д.) навантаження годин на ставку... нормальні вихователі вимруть, як динозаври...

  • @NataliiaTarasiuk
    @NataliiaTarasiuk 3 месяца назад +1

    Дуже класне відео, з серйозною темою, запрошені чудові гості.

  • @Dor-xe2ht
    @Dor-xe2ht 2 месяца назад +1

    Ви підняли дуже важливу тему!!!респект , треба міняти радянську систему

  • @сергаш
    @сергаш 2 месяца назад +1

    цікава вибірка фахівців у тій чи тій царині, дяка за наголоси, але пан ведучий їздив усім світом і часом дивувався якимось, здавалося б добротним і нормальним, речам… 🤔 але дяка за цей цікавий і насичений випуск… 🤓✊

  • @anastasiiaarhunova9122
    @anastasiiaarhunova9122 2 месяца назад

    Дякую!

  • @МаринаАртеменко-э9б
    @МаринаАртеменко-э9б 3 месяца назад +1

    Відео дуже цікаве та пізнавальне, мені б дуже хотілось самій в таких школах повчитися ))

  • @ІринаШевчук-р5ь
    @ІринаШевчук-р5ь 2 месяца назад

    Але має бути окремий предмет і обовʼязковий історія України і українська мова, українська література🇺🇦♥️

  • @NezabK161
    @NezabK161 2 месяца назад +2

    Я працювала в 2019 році в музичній школі і як молодий спеціаліст отримувала 4,5 тис грн..+1000грн податок ..5,5..по факту 4,5...а навантаження повне.....пока мізерна запрлата проблеми будуть

  • @karpych1717
    @karpych1717 3 месяца назад +1

    Хорошого вчителя роблять чотири речі: глибокі ґрунтовні знання, абсолютна свобода, достатньо вільного часу для обміну досвіду зі своїми колегами і бажання працювати безкоштовно. Професія вчителя престижна зараз. Ми маємо розуміти, що повага до вчителя є. Це поважна професія

  • @uginsu6314
    @uginsu6314 3 месяца назад +3

    Для початку потрібна національна ідея. Бо коли справа стосується держави,її безпеки та існування - освіта, виявляється, не грає жодної ролі... На жаль...

  • @СвітланаЄвдокимова-л8и

    Дякую за проєкт. Хотілося б почути не лише те, що сільська освіта відстала, а й залучення сільських освітян до таких проєктів.

  • @dianaponomarenko9288
    @dianaponomarenko9288 2 месяца назад +2

    Останні два-три роки відео про проблеми української освіти стали дуже популярними. Але, на жаль, це все слова, які не трансформуються у дії. Дуже класно розказувати пересічному глядачу, що потрібно робити, але без рішучих змін за керівництвом міністерства освіти, ці алгоритми просто ні про що:(
    Війна та загальний стан економіки в країні негативно впливають на всі фактори, особливо на освіту, це правильно зазначено. Проте, я не очікувала, що ми будемо настільки в застрої.
    НУШ, як реформа, класна ідея, але 80% шкіл точно не подібні до тієї, що у відео, це скоріш виняток із правил. Було б непогано, аби державні школи були теж реформовані подібним чином, адже в Новопечерську школу точно не можуть повести дитину середньостатистичні українські батьки.
    Дякую за ролик! Є, звісно, про що подумати.