szomorúan konstatálom hogy a top gun nevű amerikai kamerák előtti bohóckodás nem jutott be a listára, holott a moziBAN és előtte sorozóirodákat nyitottak
Van a listában két valóban erőteljes német meg egy orosz propaganda film, a többi címet meg egy csomó más hollywoodi szeméttel be lehet helyettesíteni.
Ha ebből a listából kéne sorrendet állítanom, a Ryan közlegény - bármennyire is szeretem azt a filmet, - sokkal előkelőbb helyet érdemelt volna. Abban benne volt minden gondolat, mely piedesztált emel az USA világuralmának, de úgy mintha csak atyai gondoskodás lenne az. A film gyakorlatilag az összes katonai megmozdulásukat jóváhagyja, igazolja, mi több, a legnagyobb erkölcsi diadalként hivatkoztatja. Még a D-nap utáni jelenetben, a táborban kegyetlenkedő katonáik ábrázolásával együtt is! Ennyi önkritikát szabadjon már - kéretik alássan, a hős megmentőik. Én úgy látom, hogy ez a film, és a vele elnyert sok-sok filmes díj, önmagáért beszél, és egy fajta igazolás arra, hogy miért avatkozhatnak be, a közel-keleten, vagy bárhol a világban. És ne felejtsük el, hogyha James Cameron Titanic-ja, nem kerül be, a bemutató után alig egy hónappal megrendezett, '98-as Oscar gálára, akkor komoly vetélytárssal kellett volna osztozkodnia a díjakon! Nem valószínű, hogy Oscar-rekord született volna, a 20. században. Persze ez egy kicsit erőltetett analógia, hiszen, ha megnézzük a 71. Oscar gála eredményeit, azt látjuk, hogy a Szerelmes Shakespeare vitt el egy csomó díjat, Ryan elől. Mivel lassan senki ember fia, nem tudja mi volt ez a film, jól látszik, hogy mennyit ér egy ilyen aranyszobrocska. Nekem annyi maradt meg belőle, hogy ennek a bemutatóján hal meg, az elégedetlenkedő nézők keze által, a nagypofájú fekete csaj, a Scary Movie-ban :D A GI Jane-ről meglepően kevés szó esett. Azért valljuk be, hogy Demi Moore-nak mai napig a legjobb alakítása (vagy domborítása) a Sztriptíz című filmben volt. Soha jobb szerepet neki! Másfelől pedig fontos, hogy ez a feminista propaganda, kiválóan működött. Legalább annyira hatékonyan, mint az amcsi zászlós sapkájú, mutogatós bácsi, aki a felvételi irodákba invitálta, a fiataljaikat. Az volt az első igazán, mai napig is töretlen mém. Viszont az tény, hogy mára akármilyen nemű is legyen az ember, bátran, korlátok nélkül jelentkezhet a húsdarálóba. Lett is nem egy látványos közönség film és sorozat, ahol már teljesen szokványos jelenség. Pl. Ironman, NCIS, Lie to Me, vagy a legarcátlanabb ilyen, egy II. világháborús játék: Battlefield 5. A Gyurcsányos hasonlatnál nekem kapásból Chernobyl jutott eszembe. Egy atomkatasztrófát okozott a baloldalon, és akárcsak Ukrajna azon területe, épp úgy, évtizedekre használhatatlanná vált, az a politikai színtér. Egyébként, milyen érdekes, az első helyezés. Az a film, amellyel Will Smith befutott Hollywoodba, BIll Pulman pedig ki... Goldblumnak csak tovább öregbítette, a Jurassic Parkban felépített karakterét. A mondanivalóját illetően, csak egyetérteni tudok, a helyezésével.
A Rambo 2 totálisan félre lett értve, semmi keresnivalója a listán! Az ugyanúgy háborúellenes, mint az első rész. A háborúban megnyomorodott hadifogjok kiszabadítása miért mond ellent az első résznek? Vagy a film befejező jelenetei hogyan mondanak ellent az első résznek? Ugyanaz az az amerika-kritikusság sugárzik a filmből. Ha a 3. részről mondjátok ezt, azzal egyet értenék, az sajna tényleg egy propaganda film (de szerintem egy top 10-be nem férne be), de a 2. rész nem. A Sicko is eléggé kilóg. Már bocsánat, de az USA mutogatott mindig is Kubára, hogy az micsoda egy pöcegödör, bezzeg ők... Hát az USA minden téren köröket ver az "aljadék" Kubára. A Sicko bemutatja, hogy ez koránt sincs így. Ez nem propaganda, épp ellenkezőleg: ellenpropaganda. A Ryan kaki megmentése meg minden téren fos. A partra szállós jelenet jó? Mitől? A bamba német katonáktól? A narancslé-vértől? Az egész film egy röhej! Ennyi pénzből ilyen technikailag (és nyilván szellemileg) igénytelen filmet még sose gyártottak! Hányinger az egész!
10. Libanoni keringő (Vals Im Bashir, 2008) 12:58
9. Sicko (2007) 16:41
8. Ryan közlegény megmentése (Saving Private Ryan, 1998) 26:45
7. Patyomkin páncélos (Bronyenoszec Potyomkin, 1925) 35:28
6. Az akarat diadala (Triumph des Willens, 1935) 47:56
5. G.I. Jane (1997) 56:33
4. A United 93-as (United 93, 2006) 58:55
3. Rambo 2. (Rambo: First Blood Part II, 1985) 1:05:57
2. Jud Süss (Jud Süß, 1940) 1:13:21
1. A függetlenség napja (Independence Day, 1996) 1:22:11
szomorúan konstatálom hogy a top gun nevű amerikai kamerák előtti bohóckodás nem jutott be a listára, holott a moziBAN és előtte sorozóirodákat nyitottak
A jud süss cimu filmet miért nem lehet megtalàlni az interneten?
Gondolatbun???
Beirod a német cimét (Jud Süß) google be, és az első találat a film magyar felirattal itt a youtubon.
Első részt szembeköpő folytatás: A múmia (Brendan Fraser) folytatásai.
Esetleg a Pétek 13 8. része is ilyen...
Van a listában két valóban erőteljes német meg egy orosz propaganda film, a többi címet meg egy csomó más hollywoodi szeméttel be lehet helyettesíteni.
Ha ebből a listából kéne sorrendet állítanom, a Ryan közlegény - bármennyire is szeretem azt a filmet, - sokkal előkelőbb helyet érdemelt volna. Abban benne volt minden gondolat, mely piedesztált emel az USA világuralmának, de úgy mintha csak atyai gondoskodás lenne az. A film gyakorlatilag az összes katonai megmozdulásukat jóváhagyja, igazolja, mi több, a legnagyobb erkölcsi diadalként hivatkoztatja. Még a D-nap utáni jelenetben, a táborban kegyetlenkedő katonáik ábrázolásával együtt is! Ennyi önkritikát szabadjon már - kéretik alássan, a hős megmentőik.
Én úgy látom, hogy ez a film, és a vele elnyert sok-sok filmes díj, önmagáért beszél, és egy fajta igazolás arra, hogy miért avatkozhatnak be, a közel-keleten, vagy bárhol a világban.
És ne felejtsük el, hogyha James Cameron Titanic-ja, nem kerül be, a bemutató után alig egy hónappal megrendezett, '98-as Oscar gálára, akkor komoly vetélytárssal kellett volna osztozkodnia a díjakon! Nem valószínű, hogy Oscar-rekord született volna, a 20. században.
Persze ez egy kicsit erőltetett analógia, hiszen, ha megnézzük a 71. Oscar gála eredményeit, azt látjuk, hogy a Szerelmes Shakespeare vitt el egy csomó díjat, Ryan elől. Mivel lassan senki ember fia, nem tudja mi volt ez a film, jól látszik, hogy mennyit ér egy ilyen aranyszobrocska.
Nekem annyi maradt meg belőle, hogy ennek a bemutatóján hal meg, az elégedetlenkedő nézők keze által, a nagypofájú fekete csaj, a Scary Movie-ban :D
A GI Jane-ről meglepően kevés szó esett. Azért valljuk be, hogy Demi Moore-nak mai napig a legjobb alakítása (vagy domborítása) a Sztriptíz című filmben volt. Soha jobb szerepet neki!
Másfelől pedig fontos, hogy ez a feminista propaganda, kiválóan működött. Legalább annyira hatékonyan, mint az amcsi zászlós sapkájú, mutogatós bácsi, aki a felvételi irodákba invitálta, a fiataljaikat. Az volt az első igazán, mai napig is töretlen mém.
Viszont az tény, hogy mára akármilyen nemű is legyen az ember, bátran, korlátok nélkül jelentkezhet a húsdarálóba. Lett is nem egy látványos közönség film és sorozat, ahol már teljesen szokványos jelenség. Pl. Ironman, NCIS, Lie to Me, vagy a legarcátlanabb ilyen, egy II. világháborús játék: Battlefield 5.
A Gyurcsányos hasonlatnál nekem kapásból Chernobyl jutott eszembe. Egy atomkatasztrófát okozott a baloldalon, és akárcsak Ukrajna azon területe, épp úgy, évtizedekre használhatatlanná vált, az a politikai színtér.
Egyébként, milyen érdekes, az első helyezés. Az a film, amellyel Will Smith befutott Hollywoodba, BIll Pulman pedig ki... Goldblumnak csak tovább öregbítette, a Jurassic Parkban felépített karakterét. A mondanivalóját illetően, csak egyetérteni tudok, a helyezésével.
Én láttam a Jud Süss-t és fogadni mertem volna, hogy dobogós lesz. Az antifasizmust nem lehet rám sütni de ez gyomorforgatóan démonizál.
A Rambo 2 totálisan félre lett értve, semmi keresnivalója a listán! Az ugyanúgy háborúellenes, mint az első rész. A háborúban megnyomorodott hadifogjok kiszabadítása miért mond ellent az első résznek? Vagy a film befejező jelenetei hogyan mondanak ellent az első résznek? Ugyanaz az az amerika-kritikusság sugárzik a filmből. Ha a 3. részről mondjátok ezt, azzal egyet értenék, az sajna tényleg egy propaganda film (de szerintem egy top 10-be nem férne be), de a 2. rész nem.
A Sicko is eléggé kilóg. Már bocsánat, de az USA mutogatott mindig is Kubára, hogy az micsoda egy pöcegödör, bezzeg ők... Hát az USA minden téren köröket ver az "aljadék" Kubára. A Sicko bemutatja, hogy ez koránt sincs így. Ez nem propaganda, épp ellenkezőleg: ellenpropaganda.
A Ryan kaki megmentése meg minden téren fos. A partra szállós jelenet jó? Mitől? A bamba német katonáktól? A narancslé-vértől? Az egész film egy röhej! Ennyi pénzből ilyen technikailag (és nyilván szellemileg) igénytelen filmet még sose gyártottak! Hányinger az egész!