Автор вирішив поділитися інформацією та досвідом, а тут розвели срач - про доцільність, окупність... Він ні до чого не закликав та не нав'язував. Гарна та корисна інформація. Всіх з Новим роком.
@@AOstudio1 Лучше сидеть без света, холодильника и ныть? Комфорт стоит того. И получилось недорого, если сравнивать с закупками в Киеве. Автор молодец, а если поставит установку систем на поток, то просто супер. Удачи ему.
Вітаю з Молдовы.Посмотрел с удовольствием.Пока не говорю но всё понимаю по украински😊Тому вібачте що пишу на руской мови тобто моя рідна мова це румунська мова. Я впервые увидел реально полностью затраты на такую станцию -большое вам спасибо что так подробно и скрупулёзно пишете и показывате.Я задумывался о покупке СЭС небольшой на случаи блэкаутов и экономии летом.Теперь я буду знать продать мне почку или сразу обе что бы это реализовать 😂 Дякую друже!Слава Украине!
@@Lampogenerator навіщо вам витрачати енергію в нікуди? Якщо звісно кошти є то можна поставити батареї, багато батарей, щоб даром не пропадала енергія, можна купити техніку і майнити крипту, та навіть закопати в землю 20 тон води та нагріти її так, щоб поставивши тепловий насос вистачило запасу тепла на сезон. Все це звичайно трохи треш, але енергія ніколи не буває лишньою
Якщо дурники не розуміють, що якщо береш панелі не під ЗТ то це не про окуп а про твою автономність - якщо в голові немає - до дупи не вставиш. Автору дяка за відео, не слухайте нікого та робіть так, як вважаєте краще для себе. Хейтери були, є і будуть... Сидіти без світла)
я теж встановлював і купляв все сам станція 8.2 кв панелей (20 шт по 410 ватт) інвертор ДЕЯ 6 кв, акамулятори 2 шт по 5 кват. збірка з нкона ева 105а. на 16S з інвертною Бмс що комунікуються по кан шині між собою і інвертором. все робив сам обійшлось мені теж все це в районі 170 000 грн Збирав від травня по липень місяць но основном все закупив в травні. вироблено електроенергії на даний час на 6250 грн.
Теж планував зібрати акумулятор самостійно, навіть придбав усе необхідне. Але чомусь не довіряв довговічності такої збірки. У результаті продав усе і купив заводський варіант.
@@БорисАнтосиев-н4ф там сонячне поле можна і до 9 кВ .і це би було ідеально, головне підібрати панелі щоб холостий хід не перевищив 500 вольт на один мппт трекер, в моєму випадку зараз по панелям 10 шт райзен 410 ватні в них холостий струм 42 вольта що в сумі 420 на один мппт. Якщо добавити ще по панелі буде в районі 460 вольт + коефіцієнт температурний буде в районі 500,а по панелям на два поля по 22 шт по 410 ват ще буде 9 кВ .
@@БорисАнтосиев-н4ф і поля в мене стоять одне 10 шт на схід друге 10 шт на захід і максимум що вони можуть дати в піку це до 4 кВ. Тому і ставиться панелей більше щоб по максимуму було в пасморну погоду виробіток. якщо ви збираєтесь ставити всі панелі в одному напрямку то тоді краще не перевищувати напругу по холостому ходу. Бо напруга росте коли холостий хід коли йде навантаження тобто відбір електроенергії тоді вона падає і тримається в районі 350-370 вольт що добре для інвертора
Все чітко розяснив.Основне ,що я хотів спитати по цій темі у Вас я почув.Тільки одне питання.Якщо надумаете зелений тариф підключити,то де будете брати сертифікати відповідності для оформлення?Дякую.
Я не думав його підключати, будинок не приватний, осбб нема, та й не платятять по зеленому, людям частина тільки за березень прийшла. В темі не розбирався. Але думаю, якщо звернутись до установщиків, питання з сертифікатом можна закрити.
@@Lampogeneratorсертификаты идут с деей свободно скачать. На панели - тоже валом. Зеленку выгодно лупить по одной причине. НЕ ПЛАТЯТ. НО. Летом солнца овердофига. Сливай. Баланс будет положительным. А зимой - его тупо в бойлера заливай и отопление. Этот фокус работает. А аккумы - то баловство. Пысы. У меня 10 квт поле 12 инвертор и 20 кВт аккумы. Но есть 12 квт котел и 2 бойлера + ТА на 2 м³. За весну осень набиваю , а зимой отопление.
Вітаю. Підкажіть при якій мінімальній напрузі із СП відбувається зрив генерації по PV-входу Вашого інвертора, наприклад при настанні вечора, а також при якій мінімальній напрузі він стартує (починає генерувати) від СП, наприклад вранці. Дякую.
@@Lampogenerator ну 0 і 7 Вт невелика різниця)...хотілося б розуміти, при якій напрузі починає генерувати хоча б 100 Вт? І при якій напрузі йде зрив генерації з СП?
@@sergeylad6463 Я думаю, що окупиться, а коли піднімуть тарифи на електроенергію, процес піде швидше. Все залежить скільки електроенергії ви використовуєте.
З нетбілінгом теж не все так просто. Будинок перебуває на балансі будинкоуправління, підведена потужність до квартири становить 3 кіловати, а вона повинна відповідати потужності СЕС. Щоб збільшити потужність, потрібно створювати ОСББ. За умовами нетбілінгу, необхідно використовувати більше половини згенерованої та проданої електроенергії. Якщо цю умову не виконати, договір анулюють до кінця року, і доведеться укладати новий договір. Крім того, потрібні проєкти на підведену потужність і встановлене обладнання. Усе це складно та довго, тому, думаю, не буду цим займатися.
Приємно дивитися , всі чітко та по пунктам... В вас комплектація "ЛЮКС"... Для себе придбав дешевше варіант інвертора та батарей, панелі пізніше планую брати менше розміром для зручності монтажу бо 22 та 30 кг вага панелі різниця суттєва... Не бачу в калькуляції - заземлення... Не робили?
Вага моїх панелей 27 кг. Рахуйте вагу на кіловат енергії, меншими панелями буде більше ваги + там ще профіль. Заземлення в щитку було, самі панелі не заземляв.
@@Lampogenerator В вас криша полога та висота не велика, а в мене, нажаль, висота побільше та кут встановлення крутіше і оперувати 20 та 27кг і плюс розмір різниця є...
@@kreevich4022 www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/profl-dlya-sonyachnih-paneley-solar-4141-1-5-komplektuyuch-IDRdFZB.html Ціна залежить від кількості + просіть знижку :)
От тільки незрозуміло яку площу, які прилади, скільки часу взимку все це щастя потягне. Дім чи комору? Обігрів чи тільки лампочки? Якось не той, щоб той, ну той...
1. Інвертор взаємодіє з АКБ через шину CAN і ніколи не перевищує максимально дозволену потужність. За замовчуванням встановлено 40 А заряду. 2. У разі відсутності мережі та сонячної генерації було б нерозумно використовувати максимум з АКБ. 3. Для максимального терміну служби АКБ я обмежив заряд на рівні 1500 Вт·год, а розряд - на 2500 Вт·год.
СЕС має сенс тільки при дорогій вартості електроенергії, поки вона у нас не ринкової вартості я б не поспішав ставити, а от якщо впровадять комерційний для всіх споживачів, тоді в СЕС є доцільність, наразі в мене на різних обʼєктах комерцій тариф виходить від 10 до 11 грн. кВт/год
@@Lampogenerator не вірне порівняння. тут скоріше як зібрати компьютер самому чи купити готовий. коли ти збрираеш аккум самостійно, то знаешь яких комірок та бмс, ти можешь за таку ціну дійсно зібрати 13кв, але якщо ти замовлял коли був дефіцит, то все зрозуміло, я теж тоді купив аккум дею тільки на 24в 2.5кв, потім продав і зібрав збірку 7кв на eve 280ah V3 в якій не меньше 8тис циклів.
Доброго дня! Дякую за цікаве і детальне відео.. Підкажіть по підключенню інвертора до мережі - нуль лишили мережевий? Чи розриваєте і нуль і фазу перед інвертором?
@@Vova-2021 автомат(вимикач), до якого підключений інвертор розриває 0. Але 0 до цього автомата підключений перед основним ввідним автоматом. Ноль повинен бути мережевий, без нього в мене не працював котел.
По вартості нормально все розказав. Але по розмірностях чогось ти плутаєшся дуже сильно... Ну як це так в тебе сонячна панель у Вт*год? А СЕС загалом 8 кВт/год? Вона або 8 кВт по панелях, або 8 кВт*год по АКБ. А в тебе всюди приліплено через знак ділення, навіть метри погоні, скорочення яких також невірне, бо має бути м.п. Все що через "/" то означає за годину, а все що через "*" - на годину. Це не дуже важко, але важливо.
Сплутав потужність з кількістю енергії, не той знак поставив. Думаю, панелі від того не почнуть запасати енергію, а метри не стануть довшими. І завжди буде що почитати в коментарях.
На таке просте відео я витратив 8 годин. Полазив по дахах, зняв кадри, знайшов платіжки, створив таблицю, дозняв те, що пропустив, змонтував відео. Думаю, що ці дрібниці суті не змінили, а свій час витратив не даремно.
@@sergeyrudyk3797 Потужність більша для того, щоб в погану погоду більше генерувало, а в сонце інвертор візьме скільки йому необхідно. Головне, не перевивищувати по вальтажу і амперажу сонячного поля, це все розраховується.
Дякую за цікаву інформацію! Порахував (при сьогоднішній вартості ел. енергії та при умові що не підключений до зеленого тарифу) таке задоволення окупиться через 32 роки.
У кожного різне споживання і різні терміни окупності, плюс електроенергія дорожчає, що скорочує цей термін. Та й ця історія не про вигоду, а про комфорт і впевненість. Коли люди купують авто, чомусь ніхто не запитує, коли воно окупиться. Окупність тут - це більше бонус, ніж мета.
@@Lampogenerator про який комфорт і впевненість йде мова? мені наразі не бракує ні одного ні іншого, а автомобіль це інша тема і ніяк не повязана з даною. Звичайно кожен має право городити свій город як вважає за потрібне, я лише висловив свою думку, яка більше повязана із здоровим глуздом і практичністю а не з якимись примарними визначеннями. Кожен сам собі пан.
@@Oleh-do9wr Ви мене не зрозуміли, я не хотів вас зачіпити, це просто моя думка. Комфорт для мене - це коли вимикають подачу електроенергії, а я навіть не помічаю. Плюс сонячна генерація збільшує ввідну потужність моєї квартири Плюс літом вмикатиму кондиціонер і не платитиму за його роботу - зовсім. (Це ще й зменшить термін окупності) Впевненість - це стабільно працюючі прилади без перебоїв. Я впевнений, що вранці випю каву перед роботою. Що не відключиться котел. Що матиму доступ в інтернет. Що вразі довготривалого відключення матиму хоч якесь електропостачання ітд. То чим це не автомобіль ? Авто як приклад, можна порівнювати з чимось іншим.
@@Oleh-do9wr Яких 5 - 7 років? Це необгрунтоване припущення. У мого кума панелі вже 12 років. І чудово собі працюють, виробники гарантують лінійне зниження потужності не більше 0.45 % в рік Гарантія на акб 10 років.
@@tapakali Думаю користі від того мало, панелі і кабель купляв на олх, оголошення там постійно змінюються, інвертор і акб в Україні тих самих грошей вже коштують. Прижими шпильки магазин крепмаркет.
Тема економічної доцільності не розкрита. Скільки система фактично виробляє зараз, який термін окупності ? Якщо мова про те щоб електрика взагалі була то достатньо аккумів з інвертером за п'яту частину від витрачених коштів.
@@ВикторСизокрыленко Ага. Офігенно зручно - спочатку вкласти десятку тисяч доларів а потім десь в січні коли сонця майже немає, вашої інвестиції достатньо на роботу двох лампочок.
Вітаю автора. Скажіть будь ласка, скільки споживає міської електроенергії цей інвертор "сам на себе", коли сонця нема вже тиждень, а підтримувати заряд батареї потрібно.
Такої інформації у мене поки що немає. Але навіть в саму погану погоду панелі згенерують достатньо для свого забезпечення. Зараз на дворі, хмарно і туман генерує 950 ват
@@pitboolklim4483 Заземлення інвертора є, на відео видно дріт жовтий йде з щитка. Воно було, тому не враховував, 6 метрів забив нержавійки. Станція у мене тільки місяць, за цей час виробила 130 кіловат/год. поки недоліків не знайшов.
Якщо у вас мале середнє споживання будинку, то мати таку батарею - прийнятно. Якщо у вас реально бувають частенькі піки до 5-6 зі стрибками до 8 квт. Батарея буде часто виходити в захист, деградувати, і матимае ризик(хоч і не великий) влаштувати вам файершоу. Подумайте про другу батарею, так це дорого, але бажано уникати моментів коли з lifepo батарей буде братися більше ніж 1С. Усі запобіжники і "розумні" налаштування у deye мають затримки, час від часу на батарейку може проскочити і усі 8квт. (Ваша 6квт дея по факту короткостроково до 10сек може до 9квт тягнути, батарейці буде боляче.). Ну і з часом ситуація буде погіршуватися, так як деградацію ніхто не відміняв, і через 3 роки ваш 1с буде вже 4 з хвостиком кіловати.
Я вам скажу більше bms deye налаштована так, що віддає 4400 ват.год для того щоб продовжити термін служби. Від 100 до 10 % отримав 4140 ват.год перемінного струму. А на заряд від 10 до 100 пішло 4390 ват.год.
@@artemca Я підбирав акумулятор, враховуючи власне середнє споживання: протягом дня це до 200 Вт·год, а ввечері - 500 Вт·год. Обмежив навантаження на акумулятор до 3 кВт. Якщо споживання більше, система підмішує енергію з мережі - перевіряв, працює. Зараз генерації недостатньо, щоб зарядити більший акумулятор, тому в його покупці наразі не бачу сенсу. А коли сонця буде більше, то й цього вистачить з головою.
@@Lampogenerator Воно звісно підмішує, але не зразу, візьміть токозємні кліші і запустіть щось на кіловат 6. Побачите що на 200-300 мс з акуму візьме усі 6. Але при вашому середньому споживанню це напевно буде рідко, тому - виправдано.
Вітаю автора, і дякую за такі відео :) Але все одно, дивлячись їх, не до кінця можу зрозуміти , електрика точно не моє :) :) Нажаль :) Відповідно сам я станцію не змонтую точно. Але бажання придбати є :) Чому.... Весь будинок (який зараз вже в процесі ремонту), на електриці, газу нема... Відповідно круглий рік споживання електрики буде високе.. На скільки це буде доцільним для мене ? СЕС? На скільки бачу з пропозицій потрібно бути готовим заплатили від 6000$-9000$, за гібридну СЕС за 8 кВт.. , За скільки часу воно може окупитися ? І чи окупиться взагалі ?
За грудень місяць моя система виробила 130 кіловат.год. Це найгірший місяць у році. Сьогодні було трохи сонця 11.2 квт.год. Щоб порахувати окупність треба, як мінімум, знати місячне споживання. Якщо у вас немає газу, можна розглянути - нетбілінг. Це як зелений тариф, надлишкову енергію продаєте державі, а накопичені кошти використовуєте на оплату за електроенергію протягом року.
Дякую :) За нетбілінг вникну* Заробляти на СЕС , не планую, все одно не "дадуть" :), а от повністю зробити будинок автономним , і не платити за послуги було б непогано .. :) Річне споживання думаю мінім 12 000 кВт, (ектрокотел, бойлер, тощо.., може і більше. * ) Дякую!!
Вважаю, що сонячна станція на сьогодні це вихід з енергетичної кризи. Маю СЕС на 5,2 кВт. Сьогодні і вчора отримав по 8 кВТ/год., але грудень, січень найгірші місяці по сонцю. В грудні було тільки три дні сонячні і кілька з перемінною хмарністю. За грудень отримав тільки 50кВт/год. В лютому буде вже краще, тай довжина дня буде більше. Працюючи на віддалені, СЕС практично дає можливість 9 місяців виживати при повному блекауті. Деколи приходилося вмикати генератор, але некомфортно переносити його тарахтіння. Шість місяців отримував до 400кВт/год.
@@ВасильПавлюк-ю4чДля домогосподарства непогано. Стараюся якось адаптувати своє життя під сонце і акумулятори, рідше під бензогенератор. На випадок катаклізмів виготовив газогенератор на дровах до яких добавляю пластикові пляшки. Газ виробляється без запаху і диму. Зараз провожу експеременти по підключенню газу до бензогенератора. Як показує практика в людей 1 кг дров - 1 кВт електроенергії. Але найкомфортніше це СЕС. Це і прання, і випічка, нагрів бойлера, сушіння і багато чого іншого.
Якщо Ви про блискавку - думав над цим. Профнастил в багатьох місцях зєднаний між собою + закручений до металевих забитонованих кутників, ті що дерево тримають. Під гаражем мокляк, коли битонував слупи під гараж в ямки вода прибувала. Думаю гараж сам як заземлення. Збудував СЕС тільки місяць тому, можливо ще встановлю заземлення.
@@Lampogenerator для молнии єто отдельная история. заземление на панелях погасит часть импульса которий дальше будет гасится ПЗИПом которий ти утсановил. А я про солнечние панели как обичную єлектроустановку, корпус которой нужно заземлить чтоб тебя или кого-еще током не било. УЗО по постоянному току дофига стоит - заземленеи намного дешевле и практичней. Проверь сопротивление заземления через чайник (загугли) или пригласи людей с прибором. Я у себя думаю исользовать обсадную трубу скважини как заземлитель...
@@sdertuureeb Можливо ціна знизилась. Я купляв по 4000, з доставкою трохи дорожче вийшло. Були Longi x6 дешевші, але мені їх не радили брати. Ще в цих панелях деградація нижча і технологія N Type
Літом у Вас буде 1200 квт в місяць, це травень-серпень можете купити електромобіль і надлишки заряджати. У мене станція 10 квт і виробіток 1500 літом, а за грудень 170 квт
@@LampogeneratorЯкщо говорити правильно, то тут /год взагалі зайве. Бо говориться про потужність СЕС, а не про кількість виробленої енергії. А це вже принципово.
Треба тестувати. 5 кВт·год замало для повної автономії, але взимку генерації недостатньо навіть для заряду 1 АКБ ( Виставив пріоритет на навантаження) . Все одно доводиться використовувати мережу. Коли день стане довшим, а генерації більше, такого АКБ має вистачати.
У інверторі конденсатори є найслабшим місцем. Там встановлено два послідовно з’єднані конденсатори на 315 вольт, які паралельно з’єднані ще з двома такими ж - це для одного поля панелей. У підсумку виходить 630 вольт.
@@Lampogenerator в мене просто 5квт дея і стоять 9 панелей зараз при температурі виходило сонце і було 480в. При -5 буде 512в і т.д. думаю чи витримає він чи все таки вимикати сонце коли морози, літом було 380-400в...
Враховуючи наявність електро авто, в місяць витрачаю орієнтовно 2500-3000грн на енергію( це на даний момент) власноруч встанов СЕС яка обійшлася орієнтовно в 120тис грн до 5 років планую окупити її) Акумулятор Lifepo4 ( 20квт) - 2400$ Інвертор 10квт- 500$ Панелі 5.2квт- 900$ Ну і по дрібницях кабель, автомати і тому подібне
@Lampogenerator акумулятори сам, початку був на 130Ah зараз доставив на 280Аh, інвертор бюджетний, для приватного будинку з головою, зелений тариф не планую підключати, а акум великий тільки для того щоб можна було вдень зібрати максимум а вночі залити в авто) якось так
інвертор деє 12кв 3 фази акб 16 банок по 304а + інверторна бмс - 15.3квт панелі 8.7квт наземна зварна конструкція закупляв з серпня по жовтень в середині грудні закінчив збірку в тоталі вийшло 270к панелі задорого купив 580 jinko двосторонні по 4650 + доставка 4500 інвертор з доставкою 2к зелені акб збирвв сам 70к грн+- металу на конструкціб на 15к +- пішло + багато перемикачів і кабелю
@Lampogenerator для себе подивився який бардак з ЗТ і як вони нагліють і вирішив що краще нехай пропаде зайве літом, бо справ з цією державою мати не хочу
Солнечные панели актуальны для Африки ,но у нас ,где третий месяц пасмурная погода - смысл призрачный .Ну и не следует сбрасывать со счетов,что солнечные панели деградируют к 8 годам процентов на 20 если повезет и далее по нарастающей . А еще панели необходимо очищать от пыли и грязи ибо продуктивность резко падает, но как это делать если они установлены на крыше дома - вопрос, да и срок службы кровельного покрытия сокращается так как под панелями проветривание хуже . С аккумуляторами - вообще засада , их применение лучше даже не рассматривать . Вот и выходит ,что солнечные панели ,наверное, актуальны при отсутствии проводного электричества или когда у вас есть водяная скважина и необходим каждодневный ,беспрерывный полив огорода ...
Відео цікаве, лайк, але шкода, що без матів (навіть у жарт) не можна у відео, а це доречі яскравий маркер росіянців, було б добре вже цього позбавлятися
@@ВладСікорський-в4ф Тані, це вже забагато, я не впевнений, но на мою думку процентів 20 треба накинути. Люди які професійно займаються установкою закупляють все необхідне оптом + робота.
Это очень дешево получилось, Когда я соберал на 3,2кВт поля панелей и емкостью 8кВт, с ПовМр инвертором у меня больше 5тыс. $ получилось, но с установкой панелей
Думаю за роботу беруть не мало. Інверторів і акб вже навезли багато, тому ціни зараз впали. За кабель уточню, якщо там де я купляв він завжди в наявності, то закріплю номер продавця під відео.
@@Lampogenerator Это зависит от крыши, ну и от возраста))) У меня один полез на крышу, теперь лежит, инвалид первой группы, так шо тут надо риски оценивать.
Я все прекрасно розумію - сплутав кіловати з кіловат-годинами. Панелі від цього не стали акумулювати енергію, але суть і тема відео не змінилися. Вважай, що я дав тобі можливість блиснути інтелектом.
Цими грошима можно сплачувати навіть не замислюючись про економію всю електроенергію для сім'ї найближчі 8 років (ВІСІМ СУКА РОКІВ). Самая тупая інвестиція яку можна вигадати.
@Lampogenerator Звичайно, зручності ви збільшили у своєму побуті, це не обговорюється. І це єдине що ви здобули, ви готові до цього? То ваш вибір. Я обрав 8 років розстрочки на 4к євро. При цьому мої 4к євро навіть без екзотичних схем в крипті і таке інше, а прсто в золоті збільшиться на 30 відсотків, що дасть можливість сплачувати світло вже не 8 а 10 років. Вигодонабувач вашої станції буде той хто купить ваш будинок разом з нею, бо вона буде звичайно врахована у вартість будинку але на відсотків 10 від початкових 4к євро...
Обьясните какой смысл тратить столько денег? Они никогда не отобьются!Это равносильно как ставят твердотопливные котлы за 3 тысячи евро а потом еще покупают дрова...в чем смысл!??
@@АлександрЛугуев Сенс у тому, що дрова не потрібно купувати :) Якщо чесно, це інвестиція у безперебійне енергопостачання, іншими словами - у комфорт. А кожен кіловат згенерованої енергії повертає вкладені кошти.
Автор вирішив поділитися інформацією та досвідом, а тут розвели срач - про доцільність, окупність... Він ні до чого не закликав та не нав'язував. Гарна та корисна інформація. Всіх з Новим роком.
Автор як і всі лохонувся а тепер оправдовується 😂
@@AOstudio1 Лучше сидеть без света, холодильника и ныть? Комфорт стоит того. И получилось недорого, если сравнивать с закупками в Киеве. Автор молодец, а если поставит установку систем на поток, то просто супер. Удачи ему.
Дякую, приємно.
М @@ІванПетро
подивився ваше відео дуже рідко так стисло і толково викладають дякую за корисну інформацію
@@МиколаДовгаль-э9х Дякую, приємно чути.
Класно, ніколи ще так чітко ніхто мені не пояснював ,молодець
@@vovakravcov1491 дякую
Все просто доступно і конкретно по позиції і ціні. Супер
Вітаю з Молдовы.Посмотрел с удовольствием.Пока не говорю но всё понимаю по украински😊Тому вібачте що пишу на руской мови тобто моя рідна мова це румунська мова.
Я впервые увидел реально полностью затраты на такую станцию -большое вам спасибо что так подробно и скрупулёзно пишете и показывате.Я задумывался о покупке СЭС небольшой на случаи блэкаутов и экономии летом.Теперь я буду знать продать мне почку или сразу обе что бы это реализовать 😂
Дякую друже!Слава Украине!
@@MrAndergut Вітаю на каналі, дякую за коментар. Героям Слава!
Чітке відео, подивився з задоволенням, а то буває як включеш інколи якихось)
Ого, дякую, приємно чути.
А влітку, , коли вироблятиме 6-8 квт год, то буде просто зникати, чи є якась можливість продавати, чи може щось дома виробляти?
Буде зникати, по зеленому нема можливості підключити. Буду заряджати авто і придбаю кондиціонер (тепловий насос)
@@Lampogenerator навіщо вам витрачати енергію в нікуди? Якщо звісно кошти є то можна поставити батареї, багато батарей, щоб даром не пропадала енергія, можна купити техніку і майнити крипту, та навіть закопати в землю 20 тон води та нагріти її так, щоб поставивши тепловий насос вистачило запасу тепла на сезон. Все це звичайно трохи треш, але енергія ніколи не буває лишньою
@layer919 Батареї нема сенсу, день буде довгий, а на темну пору і 5 квт хватить. З гарячою водою що робити ? Хіба сусідам роздавати :)
Якщо дурники не розуміють, що якщо береш панелі не під ЗТ то це не про окуп а про твою автономність - якщо в голові немає - до дупи не вставиш.
Автору дяка за відео, не слухайте нікого та робіть так, як вважаєте краще для себе. Хейтери були, є і будуть... Сидіти без світла)
@@uid_ex Дякую.
Це про комфорт, не про бізнес.
Дякую автору за корисну інформацію!
@@vovakoltysh3653 дякую за коментар
Красавчик! Дай Бог кожному! Заробить і клепку щоб змонтувати!!
Дякую, приємно.
Дякую за детальний матеріал!
Дякую за коментар
Який ти молодець.Дякую.Розкахав конкретно,по темі,зжато ,але доступно зрозуміло.О так всі чітко зрозуміли,що ,і за що куплено.Успіху.
@@ЗорянаЛеніва-т6д Дякую за приємний коментар.
відео просто супер!
Дякую
Красавчик, всё по уму сделал, дорого да, зато теперь всю жизнь будешь со своим электричеством. Молодец никого не слушай.
@@Ventil211511 Дякую.
я теж встановлював і купляв все сам станція 8.2 кв панелей (20 шт по 410 ватт) інвертор ДЕЯ 6 кв, акамулятори 2 шт по 5 кват. збірка з нкона ева 105а. на 16S з інвертною Бмс що комунікуються по кан шині між собою і інвертором. все робив сам обійшлось мені теж все це в районі 170 000 грн Збирав від травня по липень місяць но основном все закупив в травні. вироблено електроенергії на даний час на 6250 грн.
Супер, 10 квт.год - це те що треба.
Теж планував зібрати акумулятор самостійно, навіть придбав усе необхідне. Але чомусь не довіряв довговічності такої збірки. У результаті продав усе і купив заводський варіант.
Станція на 8,2 кВ.інвертор на 6. А хіба так можна? Збираюся поставити на 6,вивчаю тему...
@@БорисАнтосиев-н4ф там сонячне поле можна і до 9 кВ .і це би було ідеально, головне підібрати панелі щоб холостий хід не перевищив 500 вольт на один мппт трекер, в моєму випадку зараз по панелям 10 шт райзен 410 ватні в них холостий струм 42 вольта що в сумі 420 на один мппт. Якщо добавити ще по панелі буде в районі 460 вольт + коефіцієнт температурний буде в районі 500,а по панелям на два поля по 22 шт по 410 ват ще буде 9 кВ .
@@БорисАнтосиев-н4ф і поля в мене стоять одне 10 шт на схід друге 10 шт на захід і максимум що вони можуть дати в піку це до 4 кВ. Тому і ставиться панелей більше щоб по максимуму було в пасморну погоду виробіток. якщо ви збираєтесь ставити всі панелі в одному напрямку то тоді краще не перевищувати напругу по холостому ходу. Бо напруга росте коли холостий хід коли йде навантаження тобто відбір електроенергії тоді вона падає і тримається в районі 350-370 вольт що добре для інвертора
все красиво, молодець, чекаемо на хоч якесь сонечко тепер))) з 5го грудня жодного сонячного дня небачив
@@nike85symi Було трохи сонця тиждень тому. Заряджав авто, 11 кіловат.год згенерувало.
Все чітко розяснив.Основне ,що я хотів спитати по цій темі у Вас я почув.Тільки одне питання.Якщо надумаете зелений тариф підключити,то де будете брати сертифікати відповідності для оформлення?Дякую.
Я не думав його підключати, будинок не приватний, осбб нема, та й не платятять по зеленому, людям частина тільки за березень прийшла. В темі не розбирався. Але думаю, якщо звернутись до установщиків, питання з сертифікатом можна закрити.
@@Lampogenerator Дякую
То хіба що в оркостані вимагають надумані сєртіфікати соотвєтствія, щоб рабо-лохи не підключали альтернативу газпрому і сиділи дальше на газовій іглі!
@@Lampogeneratorсертификаты идут с деей свободно скачать. На панели - тоже валом. Зеленку выгодно лупить по одной причине. НЕ ПЛАТЯТ. НО. Летом солнца овердофига. Сливай. Баланс будет положительным. А зимой - его тупо в бойлера заливай и отопление. Этот фокус работает. А аккумы - то баловство. Пысы. У меня 10 квт поле 12 инвертор и 20 кВт аккумы. Но есть 12 квт котел и 2 бойлера + ТА на 2 м³. За весну осень набиваю , а зимой отопление.
зелений не актуальний. Краще додати якогось навантаження на будинок корисного на залишок, ніж продавати за безцінь в мережу, та ще й не заплатять
Вітаю. Підкажіть при якій мінімальній напрузі із СП відбувається зрив генерації по PV-входу Вашого інвертора, наприклад при настанні вечора, а також при якій мінімальній напрузі він стартує (починає генерувати) від СП, наприклад вранці. Дякую.
@@Electric_UA Постараюсь зняти на відео. Самому цікаво.
@@Lampogenerator Дякую
@Electric_UA Відео зняти не виходить, на панелях сніг, не розумію коли включається. То при 150 в - генерує 0, то при 91 вольті генерує 7 ват.
@@Lampogenerator ну 0 і 7 Вт невелика різниця)...хотілося б розуміти, при якій напрузі починає генерувати хоча б 100 Вт? І при якій напрузі йде зрив генерації з СП?
@Electric_UA Я розумію, погода не позволяє. Хмарно і сніг. Весь час спрстерігаю. Бачив навіть при 88в 5 ват генерації.
гарно! дякую за деталі!
@@vitalii_3 дякую, за коментар.
все красиво, молодець, чекаемо на хоч якесь сонечко тепер
Дороговартісна іграшка. Не окупиться ніколи, у плюсах тільки автономність
@@sergeylad6463 Я думаю, що окупиться, а коли піднімуть тарифи на електроенергію, процес піде швидше. Все залежить скільки електроенергії ви використовуєте.
Коротко і чітко!!!
Що планується робити з надлишком енергії?
Планую встановити собі кондиціонера на літо. Зелений тариф мені не вийде. Тож, надлишок, просто не буду використовувати.
@Lampogenerator про нетбілінг не думав? Говорять, що вже працює
З нетбілінгом теж не все так просто. Будинок перебуває на балансі будинкоуправління, підведена потужність до квартири становить 3 кіловати, а вона повинна відповідати потужності СЕС. Щоб збільшити потужність, потрібно створювати ОСББ.
За умовами нетбілінгу, необхідно використовувати більше половини згенерованої та проданої електроенергії. Якщо цю умову не виконати, договір анулюють до кінця року, і доведеться укладати новий договір.
Крім того, потрібні проєкти на підведену потужність і встановлене обладнання. Усе це складно та довго, тому, думаю, не буду цим займатися.
Все круто, і по нормальній ціні. А що б був не тільки комфорт, а й вигідна, треба теслу заряджати у сонячні дні)
Занімаєтесь монтуванням на замовлення,по львівській обл???
@@МиколаКвасниця-м5б Не займаюсь, встановив тільки собі.
Стисло й доступно. Дякую!
Єдине, чого не вистачає - в описі посилань на те, що й де Ви купили.
З Новим Роком!😉
@@VitaliyRyzhov Дякую за коментар
Приємно дивитися , всі чітко та по пунктам... В вас комплектація "ЛЮКС"... Для себе придбав дешевше варіант інвертора та батарей, панелі пізніше планую брати менше розміром для зручності монтажу бо 22 та 30 кг вага панелі різниця суттєва... Не бачу в калькуляції - заземлення... Не робили?
Вага моїх панелей 27 кг. Рахуйте вагу на кіловат енергії, меншими панелями буде більше ваги + там ще профіль. Заземлення в щитку було, самі панелі не заземляв.
@@Lampogenerator В вас криша полога та висота не велика, а в мене, нажаль, висота побільше та кут встановлення крутіше і оперувати 20 та 27кг і плюс розмір різниця є...
Встновлюєте на замовлення???
@МиколаКвасниця-м5б ні, не встановлюю.
Можна контакт по профілю у Львові?
@@kreevich4022 www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/profl-dlya-sonyachnih-paneley-solar-4141-1-5-komplektuyuch-IDRdFZB.html Ціна залежить від кількості + просіть знижку :)
а можна контакт де оцинкований профіль у Львові купляли?
www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/profl-dlya-sonyachnih-paneley-solar-4141-1-5-komplektuyuch-IDRdFZB.html
Гарна робота !
дякую
Усе по полочкам.Дякую.🎉
З Новим Роком.
От тільки незрозуміло яку площу, які прилади, скільки часу взимку все це щастя потягне. Дім чи комору? Обігрів чи тільки лампочки? Якось не той, щоб той, ну той...
Тут порізному, залежить від споживання і сонячної генерації. Літом в моєму випадку - це повна автономія. Зимою - захист від відключень.
Подивіться уважно. Заряд/розряд акб номінально 50А, у вас інвертор 6кВт (макс 6,6) тому треба мінімум 2шт таких акб або обмежувати програмно
1. Інвертор взаємодіє з АКБ через шину CAN і ніколи не перевищує максимально дозволену потужність. За замовчуванням встановлено 40 А заряду.
2. У разі відсутності мережі та сонячної генерації було б нерозумно використовувати максимум з АКБ.
3. Для максимального терміну служби АКБ я обмежив заряд на рівні 1500 Вт·год, а розряд - на 2500 Вт·год.
СЕС має сенс тільки при дорогій вартості електроенергії, поки вона у нас не ринкової вартості я б не поспішав ставити, а от якщо впровадять комерційний для всіх споживачів, тоді в СЕС є доцільність, наразі в мене на різних обʼєктах комерцій тариф виходить від 10 до 11 грн. кВт/год
Еще все не смотрел но уже вижу аккумулятор на 5120W*h правильно ? Если самому собирать за такую цену можно собрать на 13000W*h
Це як порівнювати іномарку і "Жигулі" - ніколи не знаєш, чи доїдеш до пункту Б. Обладнання встановив у квартирі за принципом: підключив і забув.
Планував збирати сам, купив все необхідне, передумав і продав.
Деталі для саморобного акб мені обійшлись 33 тис/грн, готовий придбав за 40.
@@Lampogenerator Зимой конечно беда с выработкой , по моим замерам падает в 20 раз , ну летом будет с запасом .
@@Lampogenerator не вірне порівняння.
тут скоріше як зібрати компьютер самому чи купити готовий.
коли ти збрираеш аккум самостійно, то знаешь яких комірок та бмс, ти можешь за таку ціну дійсно зібрати 13кв, але якщо ти замовлял коли був дефіцит, то все зрозуміло, я теж тоді купив аккум дею тільки на 24в 2.5кв, потім продав і зібрав збірку 7кв на eve 280ah V3 в якій не меньше 8тис циклів.
Доброго дня!
Дякую за цікаве і детальне відео..
Підкажіть по підключенню інвертора до мережі - нуль лишили мережевий?
Чи розриваєте і нуль і фазу перед інвертором?
@@Vova-2021 автомат(вимикач), до якого підключений інвертор розриває 0. Але 0 до цього автомата підключений перед основним ввідним автоматом. Ноль повинен бути мережевий, без нього в мене не працював котел.
Я нуль розірвав,бо дібіли з РЕС люблять на ТП міняти місцями фазу і,нуль. А для того шоб котел працював є вихід в Деї
По вартості нормально все розказав. Але по розмірностях чогось ти плутаєшся дуже сильно... Ну як це так в тебе сонячна панель у Вт*год? А СЕС загалом 8 кВт/год? Вона або 8 кВт по панелях, або 8 кВт*год по АКБ. А в тебе всюди приліплено через знак ділення, навіть метри погоні, скорочення яких також невірне, бо має бути м.п. Все що через "/" то означає за годину, а все що через "*" - на годину. Це не дуже важко, але важливо.
Сплутав потужність з кількістю енергії, не той знак поставив. Думаю, панелі від того не почнуть запасати енергію, а метри не стануть довшими. І завжди буде що почитати в коментарях.
На таке просте відео я витратив 8 годин. Полазив по дахах, зняв кадри, знайшов платіжки, створив таблицю, дозняв те, що пропустив, змонтував відео. Думаю, що ці дрібниці суті не змінили, а свій час витратив не даремно.
@@Lampogenerator ці "дрібниці" показують, чи людина з технічної точки зору розуміє, що саме робить і про що говорить, чи ні.
@@TheOlegggg 100% тому автору перейменувати відео. Бо вже в назві дуже кидається в очі.
@@wanowar18 якщо я виправлю назву відео, ніхто не буде придиратись, а ваші коментарі просувають моє відео, дякую.
Добрий вечір! Дякую за відео. По панелях не велика потужність? Дякую
@@sergeyrudyk3797 Потужність більша для того, щоб в погану погоду більше генерувало, а в сонце інвертор візьме скільки йому необхідно. Головне, не перевивищувати по вальтажу і амперажу сонячного поля, це все розраховується.
Дякую за цікаву інформацію! Порахував (при сьогоднішній вартості ел. енергії та при умові що не підключений до зеленого тарифу) таке задоволення окупиться через 32 роки.
У кожного різне споживання і різні терміни окупності, плюс електроенергія дорожчає, що скорочує цей термін.
Та й ця історія не про вигоду, а про комфорт і впевненість. Коли люди купують авто, чомусь ніхто не запитує, коли воно окупиться.
Окупність тут - це більше бонус, ніж мета.
@@Lampogenerator про який комфорт і впевненість йде мова? мені наразі не бракує ні одного ні іншого, а автомобіль це інша тема і ніяк не повязана з даною.
Звичайно кожен має право городити свій город як вважає за потрібне, я лише висловив свою думку, яка більше повязана із здоровим глуздом і практичністю а не з якимись примарними визначеннями. Кожен сам собі пан.
@@Lampogenerator "що скорочує цей термін", як і ккд панелей та термін їх роботи 5-7 років, а акумуляторів та інш...
@@Oleh-do9wr Ви мене не зрозуміли, я не хотів вас зачіпити, це просто моя думка.
Комфорт для мене - це коли вимикають подачу електроенергії, а я навіть не помічаю.
Плюс сонячна генерація збільшує ввідну потужність моєї квартири
Плюс літом вмикатиму кондиціонер і не платитиму за його роботу - зовсім. (Це ще й зменшить термін окупності)
Впевненість - це стабільно працюючі прилади без перебоїв.
Я впевнений, що вранці випю каву перед роботою.
Що не відключиться котел.
Що матиму доступ в інтернет.
Що вразі довготривалого відключення матиму хоч якесь електропостачання ітд.
То чим це не автомобіль ? Авто як приклад, можна порівнювати з чимось іншим.
@@Oleh-do9wr Яких 5 - 7 років? Це необгрунтоване припущення. У мого кума панелі вже 12 років. І чудово собі працюють, виробники гарантують лінійне зниження потужності не більше 0.45 % в рік Гарантія на акб 10 років.
Дякую за корисне відео. Можете додати в описі лінки на Аліекспрес по панелям, кабелю та інше. Дякую
@@tapakali Думаю користі від того мало, панелі і кабель купляв на олх, оголошення там постійно змінюються, інвертор і акб в Україні тих самих грошей вже коштують. Прижими шпильки магазин крепмаркет.
Super 💯💥👍
Дякую
Тема економічної доцільності не розкрита.
Скільки система фактично виробляє зараз, який термін окупності ?
Якщо мова про те щоб електрика взагалі була то достатньо аккумів з інвертером за п'яту частину від витрачених коштів.
Сонячна станція - це взагалі не про окупність. Вона про зручність.
@@ВикторСизокрыленко Ага.
Офігенно зручно - спочатку вкласти десятку тисяч доларів а потім десь в січні коли сонця майже немає, вашої інвестиції достатньо на роботу двох лампочок.
@@JustMe-y8d та воно то буде працювати, але рентабельність дуже сумнівна
Вітаю автора. Скажіть будь ласка, скільки споживає міської електроенергії цей інвертор "сам на себе", коли сонця нема вже тиждень, а підтримувати заряд батареї потрібно.
Такої інформації у мене поки що немає. Але навіть в саму погану погоду панелі згенерують достатньо для свого забезпечення. Зараз на дворі, хмарно і туман генерує 950 ват
@@Lampogenerator 950 ват за годину чи в загальному за день?
@@fhgffrgvd2431 950 ват за годину, сьогодні згенерувало 5.3 квт.год
Дякую за корисну інформацію. Заземлення панелей та інвертора не робили? Щось би змінили в системі , якби збирали все заново?
@@pitboolklim4483 Заземлення інвертора є, на відео видно дріт жовтий йде з щитка. Воно було, тому не враховував, 6 метрів забив нержавійки. Станція у мене тільки місяць, за цей час виробила 130 кіловат/год. поки недоліків не знайшов.
Якщо у вас мале середнє споживання будинку, то мати таку батарею - прийнятно. Якщо у вас реально бувають частенькі піки до 5-6 зі стрибками до 8 квт. Батарея буде часто виходити в захист, деградувати, і матимае ризик(хоч і не великий) влаштувати вам файершоу. Подумайте про другу батарею, так це дорого, але бажано уникати моментів коли з lifepo батарей буде братися більше ніж 1С. Усі запобіжники і "розумні" налаштування у deye мають затримки, час від часу на батарейку може проскочити і усі 8квт. (Ваша 6квт дея по факту короткостроково до 10сек може до 9квт тягнути, батарейці буде боляче.). Ну і з часом ситуація буде погіршуватися, так як деградацію ніхто не відміняв, і через 3 роки ваш 1с буде вже 4 з хвостиком кіловати.
Я вам скажу більше bms deye налаштована так, що віддає 4400 ват.год для того щоб продовжити термін служби. Від 100 до 10 % отримав 4140 ват.год перемінного струму. А на заряд від 10 до 100 пішло 4390 ват.год.
@@artemca Я підбирав акумулятор, враховуючи власне середнє споживання: протягом дня це до 200 Вт·год, а ввечері - 500 Вт·год. Обмежив навантаження на акумулятор до 3 кВт. Якщо споживання більше, система підмішує енергію з мережі - перевіряв, працює. Зараз генерації недостатньо, щоб зарядити більший акумулятор, тому в його покупці наразі не бачу сенсу. А коли сонця буде більше, то й цього вистачить з головою.
@@Lampogenerator Воно звісно підмішує, але не зразу, візьміть токозємні кліші і запустіть щось на кіловат 6. Побачите що на 200-300 мс з акуму візьме усі 6. Але при вашому середньому споживанню це напевно буде рідко, тому - виправдано.
@artemca так в мене ніколи не було нічого на 6 кіловат, максимум 3500 авто заряджав
Вітаю автора, і дякую за такі відео :) Але все одно, дивлячись їх, не до кінця можу зрозуміти , електрика точно не моє :) :) Нажаль :) Відповідно сам я станцію не змонтую точно. Але бажання придбати є :) Чому.... Весь будинок (який зараз вже в процесі ремонту), на електриці, газу нема... Відповідно круглий рік споживання електрики буде високе.. На скільки це буде доцільним для мене ? СЕС? На скільки бачу з пропозицій потрібно бути готовим заплатили від 6000$-9000$, за гібридну СЕС за 8 кВт.. , За скільки часу воно може окупитися ? І чи окупиться взагалі ?
За грудень місяць моя система виробила 130 кіловат.год. Це найгірший місяць у році. Сьогодні було трохи сонця 11.2 квт.год.
Щоб порахувати окупність треба, як мінімум, знати місячне споживання. Якщо у вас немає газу, можна розглянути - нетбілінг. Це як зелений тариф, надлишкову енергію продаєте державі, а накопичені кошти використовуєте на оплату за електроенергію протягом року.
Дякую :) За нетбілінг вникну* Заробляти на СЕС , не планую, все одно не "дадуть" :), а от повністю зробити будинок автономним , і не платити за послуги було б непогано .. :) Річне споживання думаю мінім 12 000 кВт, (ектрокотел, бойлер, тощо.., може і більше. * ) Дякую!!
@@Dmitro-ol3js повна автономія літом - легко, зимою думаю не вийде.
Вважаю, що сонячна станція на сьогодні це вихід з енергетичної кризи. Маю СЕС на 5,2 кВт. Сьогодні і вчора отримав по 8 кВТ/год., але грудень, січень найгірші місяці по сонцю. В грудні було тільки три дні сонячні і кілька з перемінною хмарністю. За грудень отримав тільки 50кВт/год. В лютому буде вже краще, тай довжина дня буде більше. Працюючи на віддалені, СЕС практично дає можливість 9 місяців виживати при повному блекауті. Деколи приходилося вмикати генератор, але некомфортно переносити його тарахтіння. Шість місяців отримував до 400кВт/год.
@@ОлексаШумейко-ш5р Приємно бачити однодумців. З наступаючим Новим Роком.
В мене інвертор 6 кВт, панелі 8 кВт, вчора отримав 14,7, а сьогодні 15,2 кВт*год. За грудень 120 кВт*год.
@@Lampogenerator Вас теж.
@@ВасильПавлюк-ю4чДля домогосподарства непогано. Стараюся якось адаптувати своє життя під сонце і акумулятори, рідше під бензогенератор. На випадок катаклізмів виготовив газогенератор на дровах до яких добавляю пластикові пляшки. Газ виробляється без запаху і диму. Зараз провожу експеременти по підключенню газу до бензогенератора. Як показує практика в людей 1 кг дров - 1 кВт електроенергії. Але найкомфортніше це СЕС. Це і прання, і випічка, нагрів бойлера, сушіння і багато чого іншого.
Багато жити не заборониш.
Жив би в приватному будинку- встановив би хорошенький досить тихий дизель- генератор, а на остаток- якийсь вітрячок.
Нормальний дизель генератор коштує грошей, гудить, треба заправляти, а дизель не дешевий і руки мастити, масла міняти фільтри.
Ціни за 2023 рік ?
@НаталіяБойко-щ4в Ціни за кінець 2024р
Це комфорт, а не бізнес.
а заземление панелей где?
Зазамлення тільки в щитку, на відео видно, йде зелений дріт. Панелі окремо не заземлював.
@@Lampogenerator я именно про панели и спрашиваю, так как напряжение там не хилое, кровля железная, может прилететь беда...
Якщо Ви про блискавку - думав над цим. Профнастил в багатьох місцях зєднаний між собою + закручений до металевих забитонованих кутників, ті що дерево тримають. Під гаражем мокляк, коли битонував слупи під гараж в ямки вода прибувала. Думаю гараж сам як заземлення. Збудував СЕС тільки місяць тому, можливо ще встановлю заземлення.
@@Lampogenerator для молнии єто отдельная история. заземление на панелях погасит часть импульса которий дальше будет гасится ПЗИПом которий ти утсановил. А я про солнечние панели как обичную єлектроустановку, корпус которой нужно заземлить чтоб тебя или кого-еще током не било. УЗО по постоянному току дофига стоит - заземленеи намного дешевле и практичней. Проверь сопротивление заземления через чайник (загугли) или пригласи людей с прибором. Я у себя думаю исользовать обсадную трубу скважини как заземлитель...
Забив штирьове заземлення, 6 метрів нержавійки в глубину, підключав чайник працює без проблем.
чому саме ці сонячні панелі обрали? Бачу є такі самі по потужності панелі але значно дешевше.
@@sdertuureeb Можливо ціна знизилась. Я купляв по 4000, з доставкою трохи дорожче вийшло. Були Longi x6 дешевші, але мені їх не радили брати. Ще в цих панелях деградація нижча і технологія N Type
Літом у Вас буде 1200 квт в місяць, це травень-серпень можете купити електромобіль і надлишки заряджати. У мене станція 10 квт і виробіток 1500 літом, а за грудень 170 квт
Цікаво , коли ви купуєте автомобіль , ви також рахуєте , за який час він у вас окупиться ?
Прикинь, так, бо його нема смислу купляти тоді.
Краще додати посилання на таблицю. Було б дуже зручно. Дякую!
@@effectic на таблицю - ту що з відео ?
@ так.
@effectic ок.
@effectic додав посилання
Одиниці виміру квт/год. не існує
Вам не подобається палочка замість крапочки :)
@@Lampogenerator ні, ну це принципово. Це якщо проводити аналогію з механікою, як відстань та прискорення. Погодьтеся це різні речі
@@LampogeneratorЯкщо говорити правильно, то тут /год взагалі зайве. Бо говориться про потужність СЕС, а не про кількість виробленої енергії. А це вже принципово.
Супер
Для такої системи оптимально ще 2 акб таких поставити. А взагалі чим більше - тим краще.
Треба тестувати.
5 кВт·год замало для повної автономії, але взимку генерації недостатньо навіть для заряду 1 АКБ ( Виставив пріоритет на навантаження) . Все одно доводиться використовувати мережу.
Коли день стане довшим, а генерації більше, такого АКБ має вистачати.
Більше акб краще, але не факт, що потрібно.
Доброго. + - десь так і виходе. Різниця на інвентори і АКБ.
Інвертори та АКБ в Україні зараз коштують стільки ж, скільки я тоді заплатив.
Я купляв це все в нас восени. Зараз дивлюсь ціни ще просіли. Я собі брав люкс пауер 6 і АКБ Деніс, панелі 575.
Це небагато. Такий же інвертор в травні я купляв за $1200, панелі теж дорожчі. Зроблено все гарно, бажаю успіхів!
@@ВасильПавлюк-ю4ч Дякую, на взайм. З наступаючим Новим Роком.
А чому гроші на вітер?
@@QueenElizabeth-lk5uc Це головна тема, яку мені хочуть донести під кожним відео.
Я собі організував "комфорт та енергонезалежність" без сонячних панелей. Для цього досить мати акумулятор з інвертором.
По стрінгу де 8шт зимою будуть проблемки бо jinko 585 лізе тільки 7шт
Не буде, все прораховано.
Максимум, що я бачив на стрінгу 410 вольт. До 500 ще далеко. А сам інвертор витримає і 600.
@@Lampogenerator Звідки така інформація?
У інверторі конденсатори є найслабшим місцем. Там встановлено два послідовно з’єднані конденсатори на 315 вольт, які паралельно з’єднані ще з двома такими ж - це для одного поля панелей. У підсумку виходить 630 вольт.
@@Lampogenerator в мене просто 5квт дея і стоять 9 панелей зараз при температурі виходило сонце і було 480в. При -5 буде 512в і т.д. думаю чи витримає він чи все таки вимикати сонце коли морози, літом було 380-400в...
А за работу ,сколько?
Ви не дивились відео. За роботу 0.
@Lampogenerator яЯ знаю ,что 0, но хоть приблизительно сколько ко надо за работу ,я все смотрела!???
@Lampogenerator За батареи узнала 180 000 ,но тут же ещё и работа???
@Lampogenerator Я же не смогу их поставить!!!
@@ОляАртемьева-р6ф У мене немає відповіді на ваше запитання, я не займаюсь установкою обладнання. Встановлював сам і не взнавав скільки це коштує.
У вас в заголовочку помилочка в одиницях виміру. Тобто, ви не розумієтесь на одиницях виміру.
Не помилка, так задумано :)
Враховуючи наявність електро авто, в місяць витрачаю орієнтовно 2500-3000грн на енергію( це на даний момент) власноруч встанов СЕС яка обійшлася орієнтовно в 120тис грн до 5 років планую окупити її)
Акумулятор Lifepo4 ( 20квт) - 2400$
Інвертор 10квт- 500$
Панелі 5.2квт- 900$
Ну і по дрібницях кабель, автомати і тому подібне
@@Користувач-э2э У мене теж електричне авто. Я так розумію ви і акумулятори самі збирали. Гарна вийшла збірка.
@Lampogenerator акумулятори сам, початку був на 130Ah зараз доставив на 280Аh, інвертор бюджетний, для приватного будинку з головою, зелений тариф не планую підключати, а акум великий тільки для того щоб можна було вдень зібрати максимум а вночі залити в авто) якось так
@@Користувач-э2э Цікавий варіант використання акб, гарно придумали. З наступаючим Вас Новим Роком!
@@LampogeneratorДякую) навзаєм !!!
У мене теж сес на 8 кВт але коштує вона майже в два рази дешевше!!!
@@igornesadim Тут все залежить від обладнання. + я використав багато профілю, щоб встановити панелі під кутом.
Потужність вимірюється в Ваттах! У Ватт•год вимірюється енергія (ємність акумуляторів)!
😂😂😂дякуй боневтіку за перехід на сонячну потужність 😂😂😂😂
Можна детальніше, не зрозумів. Ви про кого?
@ царя твого . Той що жінка Єрмака
Навіщо писати таку дурню?
@@Lampogenerator бо з лаптєстана воно
Рознарядка в кремлеботів тролити україномовний контент
Не буває сонячних станцій на N кВт/год. Автору потрібно повернутися до школи
інвертор деє 12кв 3 фази
акб 16 банок по 304а + інверторна бмс - 15.3квт
панелі 8.7квт
наземна зварна конструкція
закупляв з серпня по жовтень
в середині грудні закінчив збірку
в тоталі вийшло 270к
панелі задорого купив 580 jinko двосторонні по 4650 + доставка 4500
інвертор з доставкою 2к зелені
акб збирвв сам 70к грн+-
металу на конструкціб на 15к +- пішло
+ багато перемикачів і кабелю
Збірка у вас серйозна, вітаю в клубі зеленої енергетики :)
@Lampogenerator та як
в мене навантаження велике, а збірки серйозніші на багато є
та це і не в мене
батькам поставив
Під зелений тариф, чи для власного споживання ?
@Lampogenerator для себе
подивився який бардак з ЗТ і як вони нагліють і вирішив що краще нехай пропаде зайве літом, бо справ з цією державою мати не хочу
Колись все зміниться на краще.
Солнечные панели актуальны для Африки ,но у нас ,где третий месяц пасмурная погода - смысл призрачный .Ну и не следует сбрасывать со счетов,что солнечные панели деградируют к 8 годам процентов на 20 если повезет и далее по нарастающей . А еще панели необходимо очищать от пыли и грязи ибо продуктивность резко падает, но как это делать если они установлены на крыше дома - вопрос, да и срок службы кровельного покрытия сокращается так как под панелями проветривание хуже . С аккумуляторами - вообще засада , их применение лучше даже не рассматривать . Вот и выходит ,что солнечные панели ,наверное, актуальны при отсутствии проводного электричества или когда у вас есть водяная скважина и необходим каждодневный ,беспрерывный полив огорода ...
Підпис на картинці превю некоректний!
Гроші не на вітер а на сонце ))))
Смотреть с 4:32, а потім якщо цікавить можно все інше дивитись
Відео цікаве, лайк, але шкода, що без матів (навіть у жарт) не можна у відео, а це доречі яскравий маркер росіянців, було б добре вже цього позбавлятися
Прийняв.
Я лише на почвтку цього процесу
Гроші на вітер це твій інвертор
Можливо, но я так не думаю.
Тільки це 8кВт, якщо мова про потужність сонячних панелей. Або 8кВт*год якщо про ємність акумуляторів. І це ніколи не кВт/год
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Дякую
Дякую за відео. Чи плануєте підєднатись до зеленого тарифу?
Доброго дня, ні не планую.
....ми ,громадяни жебрацько-бомжацької країни,очима будемо світити.
Я вліз у 60 тис куди дівати з 4 панелей гадки не маю 😂
Тобто якщо замовити таку станцію у фірми то буде приблизно 180 к матеріали + 200 к робота ...🤔
@@ВладСікорський-в4ф Тані, це вже забагато, я не впевнений, но на мою думку процентів 20 треба накинути. Люди які професійно займаються установкою закупляють все необхідне оптом + робота.
навес под авто+ сес китайский повмр 6,2, акум -5, по панелям-4 встало десь в 90к...таке...думав буде дешевше
@@nike85symi Дорого обійшовся профіль на трикутники, інвертор і батарея тільки 80 000.
@@Lampogenerator я прикрутив на профтрубу 20х40, профіль якийсь космос 150за метр...
Я купляв по 134, труба 20 на 40 теж щось коштує + потрібно фарбувати. Якщо не багато панелей різниця насправді не велика
Это очень дешево получилось, Когда я соберал на 3,2кВт поля панелей и емкостью 8кВт, с ПовМр инвертором у меня больше 5тыс. $ получилось, но с установкой панелей
Думаю за роботу беруть не мало. Інверторів і акб вже навезли багато, тому ціни зараз впали. За кабель уточню, якщо там де я купляв він завжди в наявності, то закріплю номер продавця під відео.
А самому встановити зовсім не складно, правда не скажу що легко.
@@Lampogenerator Это зависит от крыши, ну и от возраста))) У меня один полез на крышу, теперь лежит, инвалид первой группы, так шо тут надо риски оценивать.
автор, почитай, чем мощность отличается от энергии. и не позорься в следующий раз)
Я все прекрасно розумію - сплутав кіловати з кіловат-годинами. Панелі від цього не стали акумулювати енергію, але суть і тема відео не змінилися. Вважай, що я дав тобі можливість блиснути інтелектом.
Головне питанн куди подіти 8 квт😂
С инвертором аккумулятором и кабелем Ты классно сэкономил! тож так хочу
Цими грошима можно сплачувати навіть не замислюючись про економію всю електроенергію для сім'ї найближчі 8 років (ВІСІМ СУКА РОКІВ). Самая тупая інвестиція яку можна вигадати.
@@Arthur_orig Я навіть не помічаю коли світло відключили і як ви вже помітили, система ще й відробляє вкладені кошти.
@Lampogenerator Звичайно, зручності ви збільшили у своєму побуті, це не обговорюється. І це єдине що ви здобули, ви готові до цього? То ваш вибір. Я обрав 8 років розстрочки на 4к євро. При цьому мої 4к євро навіть без екзотичних схем в крипті і таке інше, а прсто в золоті збільшиться на 30 відсотків, що дасть можливість сплачувати світло вже не 8 а 10 років. Вигодонабувач вашої станції буде той хто купить ваш будинок разом з нею, бо вона буде звичайно врахована у вартість будинку але на відсотків 10 від початкових 4к євро...
Самонавіювання про енергонезалежность, має свої негативні наслідки!
Обьясните какой смысл тратить столько денег?
Они никогда не отобьются!Это равносильно как ставят твердотопливные котлы за 3 тысячи евро а потом еще покупают дрова...в чем смысл!??
@@АлександрЛугуев Сенс у тому, що дрова не потрібно купувати :) Якщо чесно, це інвестиція у безперебійне енергопостачання, іншими словами - у комфорт. А кожен кіловат згенерованої енергії повертає вкладені кошти.
Даром