Koszt tej podłogi z fornirem wychodzi nawet droższej niż klasyczne deski, które jednak można ładnie wycyklinować po pewnym czasie. 250 pln za m2 vs 180 pln za m2 to spora różnica... Dla mnie to produkt skazany na porażkę tak samo jak te płyty wielkoformatowe z kompozytu, które kiedyś Mario reklamował. Powód ten sam -> Drogie. Nienaturalne, Produkt który i tak się wymienia po pewnym czasie.
Miałem okazję czymś takim handlować i z perspektywy sprzedawcy jak i klienta odbiorcy powiem, że zainteresowanie jest znikome. Powód? kolega Verbatino już wymienił wszystkie opcje. Fakt wygląda ładnie ale przy rzeczy takiej jak podłoga należy patrzeć długofalowo jak z eksploatacją ewentualnymi poprawkami itd. Poza nowością na rynku produkt sam w sobie nie wnosi nic ciekawego. Klienci zdecydowanie bardziej woleli zakupić tzw "barlinek" czyli deskę warstwową bądź litą deskę drewnianą, a jeśli budżet nie pozwalał bądź ktoś miał ochotę na nowość i trwałość to wybierał panele winylowe te faktycznie można spokojnie polecić.
Pełna zgoda. Ponadto, gdzie ta ekologia, jak proces produkcyjny jest wielokrotnie bardziej skomplikowany. Te panele są naszpikowane masą różnego rodzaju chemii, klejów, utwardzaczy itp., które potem wszyscy wdychają. Póki co moim zdaniem nie ma lepszego materiału niż deska lita, która wytrzyma i 30 lat. Zwłaszcza, że łatwo można ją cyklinować i regenerować (w przypadku olejowanej). Ale teraz większość patrzy tylko na to, żeby za jakiś czas wywalić na śmietnik jak się znudzi. Deska lita dębowa (nie żadna wartstwowa) o grubości 16 mm od najbardziej topowego polskiego producenta to koszt 230-290 zł za mkw zaleznie od gatunku (sęki). Wiadomo, że do tego dochodzi jeszcze klej itp., ale to jest robota na lata. Jak dla mnie to nieco niezrozumiała jest też obecna moda na dawanie drewna i drewnopodobnych paneli do pomieszczeń gdzie nierzadko coś się wylewa. Nie można tego utrzymać w higienie. Przy płytkach mamy gładką, nieporowatą i niechłonną powierzchnię, a przy wypełnieniu epoksydową, całkowicie szczelną. Można ją myć myjką parową (co jest niemożliwe przy produktach drewnianych i drewnopodobnych).
@@romario-997Nie chodzi o ekologię, tylko o pieniądze. Byłem w wielu mieszkaniach w których po zerwaniu podłogi okazały się piękne deski z litego drewna (budownictwo z lat '20) i ani razu nie spotkałem się z chęcią cyklinowania, bo przykrycie panelami było co najmniej 3x tańsze. To są właśnie remonty po Polsku. Ojebać panelami i karton-gipsem i będzie dobrze.
Takie lokowanie produktu to się szanuje, klarownie oznaczone, a mimo to sam produkt ciekawy i przynajmniej jak dla mnie wnosi coś nowego, także wartościowa wiedza :)
Przy montażu zwykłych paneli występuje takie samo zjawisko. Ja mam ma to swój sposób. Układam na sucho cały rząd paneli wpinając "z góry" poprzecznie panele, że nie widać łączeń, następnie w 2-3 osoby wpina się panele wzdłużnie. Tym sposobem brak widocznych łączeń. Wg mnie tu mogło tego zabraknąć, gdyż wbijany z góry panel nie jest na 100% dopasowany a przesunąć go nie sposób już przy takim wbiciu.
Robota bardzo dobra, dobrze się ogląda i człowiek sam nabiera wiary, że poradzi sobie z takim zadaniem. Natomiast co do podłogi, to drogi i średni produkt. W praktyce rysuje się łatwo i szybko jak pozostałe (laminanowane, winylowe czy lite drewno). Żadne testy producenta mnie nie przekonają, bo widziałem w praktyce :). Jako ciekawostka ok, dobre też jeśli ktoś ma ogrzewanie podłogowe. Jednak osobiście wolałbym już deskę litą, którą można zawsze cyklinować, poza tym na prawdziwej desce uwierzcie mi nie bolą tak rysy i wgniecenia, bo taki urok drewna :). Mam litą dechę od 10 lat i mimo jakiegoś tam zniszczenia nadal czuć na odległość, że to prawdziwe DREWNO! Pozdrawiam i życzę dobrego dnia ♥
Otóż to. Również mam prawdziwą deskę i wgniotki czy ryski dodają uroku. Poza tym można właśnie cyklinować:) To co Mario położył to panele. Co prawda mniej typowe, ale nadal po prostu panele.
@@klaudiabadora4501w życiu nie ponowiłbym podłogi z litego drewna. Wolę ładne panele które mogę zmieniać co 4-5 lat kiedy robię odświeżanie danego pokoju.
@@neativ13 a ja wole żeby zamiast ładować tyle pieniędzy w podłogę to zaciągnac te pieniądze do pracy żebym nie musiał cale zycie harowac tylko na to żeby się gością podobało jak do mnie przychodzą, co soba yo inne podejście 🤷🏻♂️ deski fajne i panele też spoko, wszystko ma swoje plusy i minusy.
Hej Mario jak podcinasz drzwi I grubsze deski przecinaj na dwa razy albo nawet trzy (2-3 glebokosci )unikniesz palenia tarczy palenia drewna odpryskow ogolnie szarpania sie z pila
wszystko ładnie pięknie czasami wolał bym coś oklejc jak to czyścić z zaprawy lub innych rzeczy lub na nowo malować ale u siebie robisz to ci tego nie wolno wytknąć
Szkoda, że dopiero teraz wyszedł ten poradnik. W lutym pierwszy raz układałem panele, całe piętro dwa pokoje i korytarz, panele z wzorem w jodełkę więc stopień trudności na początkującego wysoki, ok. 40m2 w niecałe 1,5 dnia chyba nienajgorszy wynik :)
Gówniany jest ten panel, i niby nadaje się na podłogówkę, gdzie drewno i HDF są same w sobie bardzo dobrym izolatorem. W tych samych pieniądzach są płytki drewnopodobne i mega łatwe w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałe.
Witam majstra. Mam nietypowa prośbę. Razem z 9 letnia córka wiernie oglądamy Twoje filmy. Przed snem leci zawsze odcinek archiwalny. Córka niedawno złamała nogę i mam prośbę o przesłanie jej pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Jeśli jest to deska hybrydowa, nie powinno się jej kłaść pływająco. Podobnie miałem z deska next step barlinka a wygląda mi na to samo. Hybrydy powinno sie kleic, miałem przykład na własnej skórze, po włączeniu ogrzewania podlogowego, material sie wyłudkował. Pózniej producent zmienił informacje na garcie gwarancyjnej, poinformował, ze materiał był w fazie testowej. Taķże wszelkie hybrydy, na rdzeniu, z ogrzewaniem, obowiazkowo kleimy.
Mozna ukladac w metodzie plywajacej trzeba tylko pamietac o kilku zasadach jesli sie ma ogrzewanie w podlodze. Nalezy unikac ustawiania zbyt wysokiej temperatury ( najczesciej w instrukcji jest podane jakiej temperatury nie nalezy przekraczac). Nie nalezy rowniez nagrzewac podlogi zbyt szybko. Ludzie gdzies wyjezdzaja np. zima i ustawiaja niska temperature. Po powrocie wlaczaja ogrzewanie na maksa i podloga dostaje tzw "szoku ". Innym powodem wypaczania sie desek czy paneli to zbyt wysoka wilgotnosc.
Mario, podłoga jest pływająca a zabudowa kuchenna to stojący elementy. W tej sytuacji stolarz wycinal otwory pod nóżki mebli czy po prostu stawia na podłodze i ja w tej części kuchni pozbawia pływania ?
@@Fredi88 Nie. Bo nie są to elementy na stałe przytwierdzone do podłoża i do ściany. A pod kuchnię, szafę mocowaną do ściany itp powinno być odcięcie..
@@dostawcapizzy8413Dobrze to tlumaczysz.Wiekszosc producentow podlog zabrania stawiania mebli kuchennych na podlodze zalozonej w metodzie plywajacej. Moze to miec wplyw na gwarancje.
@@wesluk2608 To są głupkowate tłumaczenia producentów chcących uniknąć wywiązania się z gwarancji. Już któryś raz spotykam się z tymi pomysłami, żeby wycinać otwory w podłodze pod nóżki szafek. Śmieszne to jest.
Mario na listwach zamiast samopoziom... Przyznam że robię tak samo, nie mam jakoś zaufania do samo poziomu i trzeba z tym zapierniczać szybko. Moje wylewki po listwach igła wychodzą, tzn są mega chropowate pod płytki, ale równiutkie
Witam, mam pytanie. Czy na sciane gdzie pojawiła sie wilgoć( mowiac wprost grzyb) po odpowiednim odgrzybieniu i zagruntowaniu mozna kłaśc płuyty karton-gips? Jestem obecnie w kropce a chce ruszyc dalej z remontem. Pozdrawiam
Skoro pojawił się na ścianie grzyb, to mogą być 2 powody: albo coś zacieka, albo się wykrapla przez mostek cieplny lub niedostateczną izolację. Obydwa przypadki trzeba zlikwidować, zakrywanie tego g-k nie zlikwiduje problemu.
Witam Pana Mario, zrobilem gladzie dwie warstwy na scianach i na suficie, nie na karton gipsie i przed gruntowaniem postanowilem porobic zaprawki, teraz jak to wyszlifowalem to w tych miejscach gdzie robilem te zaprawki, wychodza mi takie dziwne plamy, wsztstko jest rowno wyszlifowane, ale jak patrze pod swiatlo to bardzo to widac, teraz zagruntowalem wsztstko jeszcze raz, zaraz poloze 3 warstwe gladzi i tutaj, mam pytanie czy zaprawki na gladzi robi sie dopiero po zagruntowaniu?
Bez znaczenia, to nie kwestia gruntu, tylko zaprawek. Pod światło zawsze będzie widać najdrobniejsze różnice w strukturze. Prawdopodobnie gładź po zaprawce siadła Ci jakiś ułamek mm, troszkę inaczej przeszlifowane i już wszystko widać. Prawie niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie tego, można próbować jeszcze raz przegładzić większą powierzchnię i przeszlifować ponownie, bardzo delikatnie, aby wyrównać strukturę. Ale co do zasady jak masz zrobioną gładź i porobisz zaprawki, to zawsze będzie widać pod światło. Dlatego należy nie patrzeć pod światło i nie wygłupiać się 🙂
@@mariobudowlaniec Tarcza może przypalać nie tylko gdy jest tępa, czasami oblepi się żywicą lub innym materiałem i trzeba ją wyczyścić ( czytaj zalepione płytki z węglika czyli same zęby). Dobre do czyszczenia tarcz są rozpuszczalniki lub zwykła benzyna. Nie polecam cięcia drogimi tarczami paneli podłogowych bo potrafią załatwić nawet dobre tarcze, mi po cięciu paneli Tarcza Globusa 96 zębów za 300zł zaczęła strzępić i musiałem ostrzyć.
Czy podklad nie powinien byc polozony folia aluminiowa do dolu? Na proste ciecia bardzo dobrze sprawuje sie dobra gilotyna do podlog. Jak masz oscieznice ktora maja zostac podcina sie je na grubosc podlogi i wsuwa pod spod. Warto sprawdzic tez instrukcje jesli chodzi o stawianie mebli kuchennych ne podlodze plywajacej. Wielu producentow zabrania stawiania mebli kuchennych na podloge zalozona w metodzie plywajacej. Moga nie honorowac gwarancji w takim wypadku.
Jak większość fanów...czekam czekam i w końcu jest. Jak większość czije niedosyt ale czeka dalej z niecierpliwością ciekawością i szacunkiem dla wykonywanych prac przez Ciebie. ZALEPISTY kolejny projekt remontowy🦾
Dziękuję Mario. Zawsze podziwiam Twoją staranność i doświadczenie... teraz już bede wiedziala jak demontować panele bez uszczerbku na piórach 😐 (uklad wzorów zawsze warto przygotować na boku wcześniej). Lepiej późno niż wcale 😅. Zdarzało mi się układałać panele, bo to szybka i przyjemna praca, ale wiedząc to, co tu pokazałeś poszłoby jeszcze lepiej. No cóż może nastepnym razem 👍🏼 Dzięki piękne, że się dzielisz ❤ Wiele prac wykonałam dzieki Twoim filmom (zazdroszczę posiadania tych świetnych narzędzi).
mam pytanie to wygładzenie klejem do plytek ile tak gdzies mm zajmie ? . Pytam gdyz za nie dlugo chce polozyc panele w sypialni i nie wiem jaka opcje wybrac czy 12mm panel i 1 mm podklad ewentualnie zeszlifowac podloge jeszcze i dac 2 mm podklad czy samopoziom 2 gora 3 mm panel 8mm i 2 mm podkladu , ogolem mam 13 mm roznicy od posadzki w calym domu
Jak zrobisz cienko to może być nawet mniej niż 1mm grubości na kleju jak położysz grubiej to bedziesz miał więcej, z tym że im grubiej tym trudniej będzie żeby zrobić to równo.
Serio podziwiam Twoją cierpliwość. Mnie by cholera wzięła jakbym zrobił wylewkę i jeszcze na to klejem do płytek. Ogólnie te deski kładzie się jak panele podłogowe, są po prostu dłuższe. Pewnie na żywo wyglądają lepiej niż panel. Pozdrawiam. Jak zwykle zawyżasz poziom 😂. Mnie, tam czekają gładzie i malowanie. Do skręcenia dwie olbrzymie szafy. Przeniesienie prądu, no i łatanie rys na ścianach. Eh, oglądając Ciebie podnoszę sobie morale.
Witam bardzo instruktażowy film.👊 Będę wymieniał panele podłogowe w całym mieszkaniu problem w tym że salon + dwa pokoje są nad piwnica a zimno jest odczuwalne na podłodze czy możesz mi powiedzieć jaki podkład jest najlepszy oraz jakie panele.Pozdrawiam
Co powiedział stolarz na montaż zabudowy na panelach?? Zazwyczaj nie zaleca się montowania ciężkich zabudów na podłodze pływającej. Producent nie widzi w tym problemu?
Przeciez jak deska polaczy sie na zamku z jednej strony trzeba zaklinowac a z drugiej dobijac dobijakiem , aby dociagnac je do siebie jak panele. Tam masz takie szczeliny na laczeniach , ze mozna palec skaleczyc idac boso
Jak zawsze super film! Czy mógłbyś się podzielić informacją ile czasu zajęło dojście do tego etapu? Pytam, bo sam planuje podobny remont i chciałbym sobie założyć (oczywiście + dodatkowy czas na to że aż tak się nie znam jak Ty) ile będę miał wyłączone pomieszczenia. Miłego dnia :)
Mi remont zajmie prawie pół roku, ale to sprawa indywidualna. Ja poświęcam kilka godzin dziennie, później siedzenie przy kompie, rodzina i inne aktywności...
@@mariobudowlaniec myślałem że remont przeprowadzałeś od A do Z i tylko względu na publikację na RUclips, oglądamy jakby trwał od odcinka do odcinka. Twoja odpowiedź jednak wszystko wyjaśnia - remont w tak zwanej wolnej chwili 😉. A gdybyś robił go ciągiem, poświęcając cały czas, tak jakbyś zlecił firmie, to na ile byś oszacował? 2-3 tygodnie by wystarczyły? A może mniej? Zakładając oczywiście że za niczym nie musisz czekać(stolarz, meble itp)? Dzięki i powodzenia 👍💪
Niestety ale była to antyreklama produktu :( wady panela i wady "drewna". Złamanie zamka w tak prosty sposób pokazuje, że HDF zachowuje się jak w panelu za 30zł. Sam Mario jak zwykle z pompą 💪
Średnio wyglądają te deski… DAB ewidentnie trafił do suszarni mokry (niesezonowany) przez co powstały te przebarwienia (jasne plamy) Moim zdaniem tak nie powinno to wyglądać.
Odnośnie dylatacji. Robie teraz podłoge w jodełke panelami laminowanych z firmy weningern w mieszkaniu 49 m2. Kłade je w głównym pokoju i sypialni oraz przedpokoju oprócz łazienki, garderoby i paska w aneksie kuchennym gdzie będą stały meble kuchenne mam położone kafelki stąd pytanie jutro wchodze do sypialni z przedpokoju póki co idę cały czas w całości ale czy na progu do sypialni mam zrobić dylatacje odcinając otwór?
Nie "dobija" Pan paneli na krótszym boku ... sa tam milimetrowe przerwy. Osobiście też tak zrobiłem, a teraz po paru latach uważam to za błąd, szczególnie w kuchni może to zrobić problem w kontakcie długotrwałym z wodą a położone w całości bez dylatacji, problem z wymiana konkretnej sztuki.
Mario, mógłbyś przeprowadzić test wodoodporności tych paneli o ile zostały Ci jakieś odpady? Dodatkowo, jak z tym gładzeniem posadzki klejem przed położeniem podkładu, póki co widziałem taki zabieg pierwszy raz.
U mnie też pod niedzielne śniadanie wjechał film 😅 Czy to tylko na filmie tak wygląda czy te panele nie dochodzą dobrze na krótszych krawędziach? Wygląda jakby zostawały szczeliny spore 🤔 Dłuższe boki super ale na krótszych widać jakby nie schodziły się za dobrze.
Mario z pełnym szacunkiem. Ja rozumiem, że to jest płatna współpraca, ale na litość boską nie nazywaj przez cały odcinek zwykłych paneli mianem "desek", "dech" i innych takich
masz na myśli dylatację przy nścianie to TAK i przy futrynach robiłem na styk i to był błąd bo po czasie przy chodzeniu skrzypiało...to są podłogi tak zwane pływające...🙂@@slawomirp.3204
Cały dom wyremontowałem ucząc się z tego kanału. 👍👍👍 dzięki i pozdrawiam
Ta deska wyglada jak najtanszy panel ale kto co woli 😊
Niedzielny film z Mario to jak niedzielny obiad u babci, czysta przyjemność i poproszę o dokładkę 😂. Miłej niedzieli życzę
Koszt tej podłogi z fornirem wychodzi nawet droższej niż klasyczne deski, które jednak można ładnie wycyklinować po pewnym czasie.
250 pln za m2 vs 180 pln za m2 to spora różnica...
Dla mnie to produkt skazany na porażkę tak samo jak te płyty wielkoformatowe z kompozytu, które kiedyś Mario reklamował. Powód ten sam -> Drogie. Nienaturalne, Produkt który i tak się wymienia po pewnym czasie.
Miałem okazję czymś takim handlować i z perspektywy sprzedawcy jak i klienta odbiorcy powiem, że zainteresowanie jest znikome. Powód? kolega Verbatino już wymienił wszystkie opcje. Fakt wygląda ładnie ale przy rzeczy takiej jak podłoga należy patrzeć długofalowo jak z eksploatacją ewentualnymi poprawkami itd. Poza nowością na rynku produkt sam w sobie nie wnosi nic ciekawego. Klienci zdecydowanie bardziej woleli zakupić tzw "barlinek" czyli deskę warstwową bądź litą deskę drewnianą, a jeśli budżet nie pozwalał bądź ktoś miał ochotę na nowość i trwałość to wybierał panele winylowe te faktycznie można spokojnie polecić.
Pełna zgoda. Ponadto, gdzie ta ekologia, jak proces produkcyjny jest wielokrotnie bardziej skomplikowany. Te panele są naszpikowane masą różnego rodzaju chemii, klejów, utwardzaczy itp., które potem wszyscy wdychają. Póki co moim zdaniem nie ma lepszego materiału niż deska lita, która wytrzyma i 30 lat. Zwłaszcza, że łatwo można ją cyklinować i regenerować (w przypadku olejowanej). Ale teraz większość patrzy tylko na to, żeby za jakiś czas wywalić na śmietnik jak się znudzi. Deska lita dębowa (nie żadna wartstwowa) o grubości 16 mm od najbardziej topowego polskiego producenta to koszt 230-290 zł za mkw zaleznie od gatunku (sęki). Wiadomo, że do tego dochodzi jeszcze klej itp., ale to jest robota na lata.
Jak dla mnie to nieco niezrozumiała jest też obecna moda na dawanie drewna i drewnopodobnych paneli do pomieszczeń gdzie nierzadko coś się wylewa. Nie można tego utrzymać w higienie. Przy płytkach mamy gładką, nieporowatą i niechłonną powierzchnię, a przy wypełnieniu epoksydową, całkowicie szczelną. Można ją myć myjką parową (co jest niemożliwe przy produktach drewnianych i drewnopodobnych).
180 PLN za Barlinka? Jak dobrze poszukasz, to dostaniesz poniżej 100 zł / m2.
@@romario-997Nie chodzi o ekologię, tylko o pieniądze. Byłem w wielu mieszkaniach w których po zerwaniu podłogi okazały się piękne deski z litego drewna (budownictwo z lat '20) i ani razu nie spotkałem się z chęcią cyklinowania, bo przykrycie panelami było co najmniej 3x tańsze. To są właśnie remonty po Polsku. Ojebać panelami i karton-gipsem i będzie dobrze.
@PhotoMarcin no to nie jest tak do końca kolego. Taka deska ma wiele zalet w porównaniu z deską litą. Przede wszystkim mniej pracuje
Takie lokowanie produktu to się szanuje, klarownie oznaczone, a mimo to sam produkt ciekawy i przynajmniej jak dla mnie wnosi coś nowego, także wartościowa wiedza :)
Akurat zaczynam śniadanie i jest niedzielny filmik 👍
Drewnianą podłogą tego bym nigdy nie nazwał. Ale filmik ogląda się spoko.
Elegancko 😁👍
Witam. Piękna. Robota..pozdrawiam i dużo. Zdrowia. Życzę..🤗🤗🤗🤗
Mario, te szpary na łączeniu desek, to mają tak być? Wzdłużne wyglądają idealnie, ale krótsze boki wyraźnie widać nawet na filmie.
Kiepsko wyglądają te krótkie łączenia.
Zapewne jest to lekka faza na końcach panelu
@@Imbackwhatever tak Mario pisze. No ale jaki sens ma faza tylko po krótkim boku? Albo dookoła albo w ogóle, bo tak to wygląda średnio.
@@ZdechłyChomik hmmm może to jakaś wada produkcyjna ?
Przy montażu zwykłych paneli występuje takie samo zjawisko. Ja mam ma to swój sposób. Układam na sucho cały rząd paneli wpinając "z góry" poprzecznie panele, że nie widać łączeń, następnie w 2-3 osoby wpina się panele wzdłużnie. Tym sposobem brak widocznych łączeń. Wg mnie tu mogło tego zabraknąć, gdyż wbijany z góry panel nie jest na 100% dopasowany a przesunąć go nie sposób już przy takim wbiciu.
Robota bardzo dobra, dobrze się ogląda i człowiek sam nabiera wiary, że poradzi sobie z takim zadaniem. Natomiast co do podłogi, to drogi i średni produkt. W praktyce rysuje się łatwo i szybko jak pozostałe (laminanowane, winylowe czy lite drewno). Żadne testy producenta mnie nie przekonają, bo widziałem w praktyce :). Jako ciekawostka ok, dobre też jeśli ktoś ma ogrzewanie podłogowe. Jednak osobiście wolałbym już deskę litą, którą można zawsze cyklinować, poza tym na prawdziwej desce uwierzcie mi nie bolą tak rysy i wgniecenia, bo taki urok drewna :). Mam litą dechę od 10 lat i mimo jakiegoś tam zniszczenia nadal czuć na odległość, że to prawdziwe DREWNO! Pozdrawiam i życzę dobrego dnia ♥
A ja mam najtansze panele na podlodze od 15 lat. I wiesz co? Nikt nie zwraca uwagi na podloge.
Otóż to. Również mam prawdziwą deskę i wgniotki czy ryski dodają uroku. Poza tym można właśnie cyklinować:) To co Mario położył to panele. Co prawda mniej typowe, ale nadal po prostu panele.
@@klaudiabadora4501w życiu nie ponowiłbym podłogi z litego drewna. Wolę ładne panele które mogę zmieniać co 4-5 lat kiedy robię odświeżanie danego pokoju.
Zwracają 😅 tylko nie chcą przykrości tobie robic@@fraudomek
@@neativ13 a ja wole żeby zamiast ładować tyle pieniędzy w podłogę to zaciągnac te pieniądze do pracy żebym nie musiał cale zycie harowac tylko na to żeby się gością podobało jak do mnie przychodzą, co soba yo inne podejście 🤷🏻♂️ deski fajne i panele też spoko, wszystko ma swoje plusy i minusy.
Dobra robota. 👍
Cześć Mario miłego dnia 👍🏻👍🏻👍🏻
Dzięki, będzie miły na pewno. Wzajemnie :)
Hej Mario jak podcinasz drzwi I grubsze deski przecinaj na dwa razy albo nawet trzy (2-3 glebokosci )unikniesz palenia tarczy palenia drewna odpryskow ogolnie szarpania sie z pila
Super pozdrawiam
Bardzo ładne panele
Dokładnie, team BIOTAD PLUS 💪
Brawo Mariusz odwaliłeś kawał dobrej roboty. Pozdrawiam.
komentarz dla zasięgu :)
Super robota
wszystko ładnie pięknie czasami wolał bym coś oklejc jak to czyścić z zaprawy lub innych rzeczy lub na nowo malować ale u siebie robisz to ci tego nie wolno wytknąć
Pierwszy niech rzuci rękawice ten kto nigdy nie zapomniał włączyć odkurzacza przed cięciem :D
Bardzo dobrze wygląda ta deska. Film ogląda się z przyjemnością i czeka na kolejną część jak na najlepszy serial w telewizji.
Deska jest eko bo ma wiecej tworzywa sztucznego?
Szkoda, że dopiero teraz wyszedł ten poradnik. W lutym pierwszy raz układałem panele, całe piętro dwa pokoje i korytarz, panele z wzorem w jodełkę więc stopień trudności na początkującego wysoki, ok. 40m2 w niecałe 1,5 dnia chyba nienajgorszy wynik :)
Czyli minusy paneli (gluchy dzwiek, podloga plywajaca) i brak plusow deski (nie mozna cyklinowac celem odwiezenia) - takie remonty lubie!
Gówniany jest ten panel, i niby nadaje się na podłogówkę, gdzie drewno i HDF są same w sobie bardzo dobrym izolatorem. W tych samych pieniądzach są płytki drewnopodobne i mega łatwe w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałe.
Witam majstra. Mam nietypowa prośbę. Razem z 9 letnia córka wiernie oglądamy Twoje filmy. Przed snem leci zawsze odcinek archiwalny. Córka niedawno złamała nogę i mam prośbę o przesłanie jej pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Córka ma na imię Ania.
Ok. Akurat kończyłem montaż filmu. Wrzuciłem na koniec dzisiaj. Dzięki za oglądanie i pozdrawiam Was :)
@@mariobudowlaniec dziekuje
💪👍👍
Jeśli jest to deska hybrydowa, nie powinno się jej kłaść pływająco. Podobnie miałem z deska next step barlinka a wygląda mi na to samo. Hybrydy powinno sie kleic, miałem przykład na własnej skórze, po włączeniu ogrzewania podlogowego, material sie wyłudkował. Pózniej producent zmienił informacje na garcie gwarancyjnej, poinformował, ze materiał był w fazie testowej. Taķże wszelkie hybrydy, na rdzeniu, z ogrzewaniem, obowiazkowo kleimy.
Mozna ukladac w metodzie plywajacej trzeba tylko pamietac o kilku zasadach jesli sie ma ogrzewanie w podlodze. Nalezy unikac ustawiania zbyt wysokiej temperatury ( najczesciej w instrukcji jest podane jakiej temperatury nie nalezy przekraczac). Nie nalezy rowniez nagrzewac podlogi zbyt szybko. Ludzie gdzies wyjezdzaja np. zima i ustawiaja niska temperature. Po powrocie wlaczaja ogrzewanie na maksa i podloga dostaje tzw
"szoku ". Innym powodem wypaczania sie desek czy paneli to zbyt wysoka wilgotnosc.
Mario, podłoga jest pływająca a zabudowa kuchenna to stojący elementy. W tej sytuacji stolarz wycinal otwory pod nóżki mebli czy po prostu stawia na podłodze i ja w tej części kuchni pozbawia pływania ?
Pod stół, krzesła, kanapę, witrynki itp też dziury będziesz wycinał?
@@Fredi88 Nie. Bo nie są to elementy na stałe przytwierdzone do podłoża i do ściany. A pod kuchnię, szafę mocowaną do ściany itp powinno być odcięcie..
@@dostawcapizzy8413Dobrze to tlumaczysz.Wiekszosc producentow podlog zabrania stawiania mebli kuchennych na podlodze zalozonej w metodzie plywajacej. Moze to miec wplyw na gwarancje.
To deska pływająca ale dużych fal nie będzie i nic z blatów nie pospada ;)
@@wesluk2608 To są głupkowate tłumaczenia producentów chcących uniknąć wywiązania się z gwarancji. Już któryś raz spotykam się z tymi pomysłami, żeby wycinać otwory w podłodze pod nóżki szafek. Śmieszne to jest.
Szczeliny wzdłużne fajnie spasowane, ale te poprzeczne? 🤔
Deska ma fazę na koncach
No to słabo bo niedawno układałem u znajomych panele ze średniej półki i poprzecznych jak się dobrze spasowało nie było widać ;)@@Imbackwhatever
❤
Nerwowo bym nie wytrzymał przy tych docinkach xd
Panie Mariuszu! Kiedy wjeżdża Pan na działkę. Pogoda coraz lepsza i czekam z niecierpliwością co Pan tam wymyśli. Pozdrawiam
Z tą ekologią to pojechałeś...
Im więcej naturalnych produktów tym bardziej eko, a to z naturalnym drewnem ma niewiele wspólnego.
Mam pytanie, jaki zastosować podkład pod deskę beskidzką. Zakupiłem podkład XPS 3mm, ale nie wiem czy jest on odpowiedni pod ten rodzaj podłogi.
Elegancko Mario, liczymy na kolejny film za tydzień jeszcze przed świętami :)
Będą nawet i dwa :)
:DDD@@mariobudowlaniec
Mario na listwach zamiast samopoziom... Przyznam że robię tak samo, nie mam jakoś zaufania do samo poziomu i trzeba z tym zapierniczać szybko. Moje wylewki po listwach igła wychodzą, tzn są mega chropowate pod płytki, ale równiutkie
Może źle patrze, ale panele w 1dnym rzędzie nie dochodzą do siebie, innymi słowy na dłuższej krawędzi jest ok ale na krótszej szpara.
Majstrowa robota 👍🙂
Witam, mam pytanie. Czy na sciane gdzie pojawiła sie wilgoć( mowiac wprost grzyb) po odpowiednim odgrzybieniu i zagruntowaniu mozna kłaśc płuyty karton-gips? Jestem obecnie w kropce a chce ruszyc dalej z remontem. Pozdrawiam
No ale najpierw musisz sie upewnic ze zniknie zrodlo tej wilgoci. Sciana oczywiscie musi byc sucha
Skoro pojawił się na ścianie grzyb, to mogą być 2 powody: albo coś zacieka, albo się wykrapla przez mostek cieplny lub niedostateczną izolację. Obydwa przypadki trzeba zlikwidować, zakrywanie tego g-k nie zlikwiduje problemu.
Majster ale ci kobieta dała robotę 😂
Nareszcie. Dzień dobry wszystkim.
Wiesz co nawet to dobry pomysł drewno do kuchni,ja mam płytki spadł kubek ,a to pokrywka i gdzie nie gdzie mam odpryski.👍👍👍👍🏅🏅🏅
Te panele są wodoodporne i ognioodporne ?
@@Katowicza a jakie to ma znaczenie ognioodporność a meble masz ognioodporne???
@@rob_ert999 To nie jest drewno. To są zwykłe panele. Trochę wody i wstają
Witam Pana Mario, zrobilem gladzie dwie warstwy na scianach i na suficie, nie na karton gipsie i przed gruntowaniem postanowilem porobic zaprawki, teraz jak to wyszlifowalem to w tych miejscach gdzie robilem te zaprawki, wychodza mi takie dziwne plamy, wsztstko jest rowno wyszlifowane, ale jak patrze pod swiatlo to bardzo to widac, teraz zagruntowalem wsztstko jeszcze raz, zaraz poloze 3 warstwe gladzi i tutaj, mam pytanie czy zaprawki na gladzi robi sie dopiero po zagruntowaniu?
Bez znaczenia, to nie kwestia gruntu, tylko zaprawek. Pod światło zawsze będzie widać najdrobniejsze różnice w strukturze. Prawdopodobnie gładź po zaprawce siadła Ci jakiś ułamek mm, troszkę inaczej przeszlifowane i już wszystko widać. Prawie niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie tego, można próbować jeszcze raz przegładzić większą powierzchnię i przeszlifować ponownie, bardzo delikatnie, aby wyrównać strukturę. Ale co do zasady jak masz zrobioną gładź i porobisz zaprawki, to zawsze będzie widać pod światło. Dlatego należy nie patrzeć pod światło i nie wygłupiać się 🙂
Mario, tarcza do wymiany w pilarce :p robota jak zawsze klasa ❤
Tak, naciąłem nią płyty budowlane i już dymi... Ale jakoś nie mogę się do tego zabrać, czyli tnę dopóki nie jest wymagane cięcie bez strzępień :)
@@mariobudowlaniec tym bardziej, że nikt nie będzie oglądał drzwi od spodu :) taka tarcza, tez się przydaje 👍
@@mariobudowlaniec Tarcza może przypalać nie tylko gdy jest tępa, czasami oblepi się żywicą lub innym materiałem i trzeba ją wyczyścić ( czytaj zalepione płytki z węglika czyli same zęby). Dobre do czyszczenia tarcz są rozpuszczalniki lub zwykła benzyna. Nie polecam cięcia drogimi tarczami paneli podłogowych bo potrafią załatwić nawet dobre tarcze, mi po cięciu paneli Tarcza Globusa 96 zębów za 300zł zaczęła strzępić i musiałem ostrzyć.
Za 5 lat podloga do wymiamy
No i od razu lepsza niedziela
Dokładnie. Rosół lepiej smakuje.
Dzień dobry Panie Mariuszu, kiedy domek na działce?
Ładnie to wygląda. Pozdro
👍👍👍👍🏅🏅🏅🏅
Czy podklad nie powinien byc polozony folia aluminiowa do dolu? Na proste ciecia bardzo dobrze sprawuje sie dobra gilotyna do podlog. Jak masz oscieznice ktora maja zostac podcina sie je na grubosc podlogi i wsuwa pod spod. Warto sprawdzic tez instrukcje jesli chodzi o stawianie mebli kuchennych ne podlodze plywajacej. Wielu producentow zabrania stawiania mebli kuchennych na podloge zalozona w metodzie plywajacej. Moga nie honorowac gwarancji w takim wypadku.
Strasznie duże te szczeliny na krótkich bokach. Nie dobijałeś czy słabo spasowane?
Taka V fuga. poprzeczne łączenia nie są całkowicie płaskie.
w fuga jest robiona na panelach na kazdej krawedzi, tutaj wyglada jak niedokladnosc. Jak dla mnie dyskwalifikacja.
@@mariobudowlaniec Wiem o tym doskonale ale na dłuższych bokach jakoś tego nie widać ;] Ja nagminnie dobijam boki.
Wyczuwam zamknięcie etapu plastik-fantastik i wchodzimy powoli w sensowne materialy 🙂. Z czysta przyjemnoscia obejrze!
Na krótkich krawędziach powinny być takie szpary ?🤔
A jakbyś zaczął z drugiej strony po przekątnej to chyba byś się nie musiał cofać z deską wtedy ;)
Super robota , pozdrawiam
A dlaczego bez delatacji ?
Jak większość fanów...czekam czekam i w końcu jest. Jak większość czije niedosyt ale czeka dalej z niecierpliwością ciekawością i szacunkiem dla wykonywanych prac przez Ciebie. ZALEPISTY kolejny projekt remontowy🦾
Dziękuję Mario. Zawsze podziwiam Twoją staranność i doświadczenie... teraz już bede wiedziala jak demontować panele bez uszczerbku na piórach 😐 (uklad wzorów zawsze warto przygotować na boku wcześniej). Lepiej późno niż wcale 😅.
Zdarzało mi się układałać panele, bo to szybka i przyjemna praca, ale wiedząc to, co tu pokazałeś poszłoby jeszcze lepiej. No cóż może nastepnym razem 👍🏼
Dzięki piękne, że się dzielisz ❤ Wiele prac wykonałam dzieki Twoim filmom (zazdroszczę posiadania tych świetnych narzędzi).
mam pytanie to wygładzenie klejem do plytek ile tak gdzies mm zajmie ? . Pytam gdyz za nie dlugo chce polozyc panele w sypialni i nie wiem jaka opcje wybrac czy 12mm panel i 1 mm podklad ewentualnie zeszlifowac podloge jeszcze i dac 2 mm podklad czy samopoziom 2 gora 3 mm panel 8mm i 2 mm podkladu , ogolem mam 13 mm roznicy od posadzki w calym domu
Jak zrobisz cienko to może być nawet mniej niż 1mm grubości na kleju jak położysz grubiej to bedziesz miał więcej, z tym że im grubiej tym trudniej będzie żeby zrobić to równo.
Toż to zwykły panel z jakimś 1mm forniru od góry a nie deska…
Drewnopodobna podłoga
Wszystko spoko ale te panele wygladaja jak panele z marketu kiedys za 19.90 . Ogólnie panele bezfugowe to dla mnie nieporozumienie ale jak kto woli.
Zapewne zależało Marianowi na efekcie lat '90 😂
Serio podziwiam Twoją cierpliwość. Mnie by cholera wzięła jakbym zrobił wylewkę i jeszcze na to klejem do płytek. Ogólnie te deski kładzie się jak panele podłogowe, są po prostu dłuższe. Pewnie na żywo wyglądają lepiej niż panel. Pozdrawiam. Jak zwykle zawyżasz poziom 😂. Mnie, tam czekają gładzie i malowanie. Do skręcenia dwie olbrzymie szafy. Przeniesienie prądu, no i łatanie rys na ścianach. Eh, oglądając Ciebie podnoszę sobie morale.
To zwykle panele tylko dłuższe co udają deskę.
Fachowiec jak sie patrzy. Tylko łączenia na krótkim boku bardzo widoczne czy tylko mi sie wydaje
Ołówek z Action 😉
Jak można się z Panem skontaktować w sprawie współpracy reklamowej? :-)
Dobra robota 👍
Nie trzeba robić dylatacji na takiej długości podłogi?
Pozdrawiam
Wydają się takie duże przerwy między krótkimi krawędziami paneli
Nie żeby coś ale gdzie jest ta ekologia w desce z plastikową warstwą + dużą ilością kleju?
Nadal bardziej ekologiczny będzie parkiet z drewna
Polecam zaznaczyć na panelach która czesc to potrzebny docinek bo kiedyś miałem niezłe zdziwienie kiedy odrysowalem kąty i odciąłem nie to co miałem 😂
tylko że fornir się nie nadaje na podłoge,może być na drzwi,meble,a na podłoge jest za cienki
Witam bardzo instruktażowy film.👊 Będę wymieniał panele podłogowe w całym mieszkaniu problem w tym że salon + dwa pokoje są nad piwnica a zimno jest odczuwalne na podłodze czy możesz mi powiedzieć jaki podkład jest najlepszy oraz jakie panele.Pozdrawiam
O gustach się nie dyskutuje,bo co komentarz,to odmienne zdanie.
Najważniejsze,że robota fachowo wykonana 👍.Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli:)
Co powiedział stolarz na montaż zabudowy na panelach?? Zazwyczaj nie zaleca się montowania ciężkich zabudów na podłodze pływającej. Producent nie widzi w tym problemu?
Przeciez jak deska polaczy sie na zamku z jednej strony trzeba zaklinowac a z drugiej dobijac dobijakiem , aby dociagnac je do siebie jak panele. Tam masz takie szczeliny na laczeniach , ze mozna palec skaleczyc idac boso
Jak zawsze super film! Czy mógłbyś się podzielić informacją ile czasu zajęło dojście do tego etapu? Pytam, bo sam planuje podobny remont i chciałbym sobie założyć (oczywiście + dodatkowy czas na to że aż tak się nie znam jak Ty) ile będę miał wyłączone pomieszczenia. Miłego dnia :)
Mi remont zajmie prawie pół roku, ale to sprawa indywidualna. Ja poświęcam kilka godzin dziennie, później siedzenie przy kompie, rodzina i inne aktywności...
Jakbyś robił dzień w dzień poniedziałek sobota po 8godzin to minimum miesiąc zresztą remont remontowi nie równy.
@@mariobudowlaniec myślałem że remont przeprowadzałeś od A do Z i tylko względu na publikację na RUclips, oglądamy jakby trwał od odcinka do odcinka. Twoja odpowiedź jednak wszystko wyjaśnia - remont w tak zwanej wolnej chwili 😉. A gdybyś robił go ciągiem, poświęcając cały czas, tak jakbyś zlecił firmie, to na ile byś oszacował? 2-3 tygodnie by wystarczyły? A może mniej? Zakładając oczywiście że za niczym nie musisz czekać(stolarz, meble itp)? Dzięki i powodzenia 👍💪
Przy panelach wszelkiej maści zawsze mieszamy paczki :)
😊
👍 🖐
I kolejna firma która cennika na stronie nie podaje. Ile dałeś Mario za te panel?
Niestety ale była to antyreklama produktu :( wady panela i wady "drewna". Złamanie zamka w tak prosty sposób pokazuje, że HDF zachowuje się jak w panelu za 30zł.
Sam Mario jak zwykle z pompą 💪
Średnio wyglądają te deski… DAB ewidentnie trafił do suszarni mokry (niesezonowany) przez co powstały te przebarwienia (jasne plamy)
Moim zdaniem tak nie powinno to wyglądać.
Super praca i wzor do nasladowania. Dziekuje
Odnośnie dylatacji. Robie teraz podłoge w jodełke panelami laminowanych z firmy weningern w mieszkaniu 49 m2. Kłade je w głównym pokoju i sypialni oraz przedpokoju oprócz łazienki, garderoby i paska w aneksie kuchennym gdzie będą stały meble kuchenne mam położone kafelki stąd pytanie jutro wchodze do sypialni z przedpokoju póki co idę cały czas w całości ale czy na progu do sypialni mam zrobić dylatacje odcinając otwór?
Ja w całym mieszkaniu oprocz lazienki i paska kuchni mam panele laminowane bez żadnej dylatacji. Juz 5rok mija i nic nie podnosi.
Nie "dobija" Pan paneli na krótszym boku ... sa tam milimetrowe przerwy. Osobiście też tak zrobiłem, a teraz po paru latach uważam to za błąd, szczególnie w kuchni może to zrobić problem w kontakcie długotrwałym z wodą a położone w całości bez dylatacji, problem z wymiana konkretnej sztuki.
Początkowo myślałem, że ta tapeta szału nie robi ale wyszło na prawdę spoko i przytulnie.
Mario, mógłbyś przeprowadzić test wodoodporności tych paneli o ile zostały Ci jakieś odpady? Dodatkowo, jak z tym gładzeniem posadzki klejem przed położeniem podkładu, póki co widziałem taki zabieg pierwszy raz.
Polecam brzeszczot z odwruconym zębem do takiej roboty
Super robota mario, no i fajna ta deska Velfron ;D dosyc ładnie sie prezentje!!
KUURWY NA DZWIGU!!! Auuuuu!!
Lekka wpadka bo ciołeś drewniane drzwi tarczą do laminatu w zagłębiarce
Doskonała robota, super wyszła ta podłoga
Im grubsza deska tym lepiej dla ogrzewania podłogowego?
Im krutsza tym lepiej dla babć
U mnie też pod niedzielne śniadanie wjechał film 😅
Czy to tylko na filmie tak wygląda czy te panele nie dochodzą dobrze na krótszych krawędziach? Wygląda jakby zostawały szczeliny spore 🤔 Dłuższe boki super ale na krótszych widać jakby nie schodziły się za dobrze.
Wygląda jak w najtańszych panelach
Miłego dnia ;)
Mario z pełnym szacunkiem. Ja rozumiem, że to jest płatna współpraca, ale na litość boską nie nazywaj przez cały odcinek zwykłych paneli mianem "desek", "dech" i innych takich
Na łączeniach poprzecznych widać ewidentnie szczeliny. Słabe te panele.
Jestem ciekaw ile za godzine sobie bierzesz?
Super...Panele kładę tak samo...🙂🙂🙂
tez ze szparami ;)?
masz na myśli dylatację przy nścianie to TAK i przy futrynach robiłem na styk i to był błąd bo po czasie przy chodzeniu skrzypiało...to są podłogi tak zwane pływające...🙂@@slawomirp.3204
Deski w kuchni?