Интересная схема, у меня вторая старая схема один в один. Пока такой вариант устраивает. Приятно то, что вы делитесь своими знаниями и всегда придумываете что-то новое.
Благодарен за вашу работу. А что если во второй схеме убрать обратный клапан с подачи и поставить его рядом с горизонтальным грязевиком. По сути таким образом мы избавимся от паразитного охлаждения ТА через котел, и для естественной циркуляции сопротивление будет создавать только один клапан (+ экономим на клапане с меньшим диаметром)
Найкраща схема, коли насос на зворотці від теплоакумулятора до котла + змішувальний термостатичний трьохходовий по стрілках і при цій схемі можна обійтись одним пелюстковим для природньої циркуляції між ТП- котлом і ТА під час вимикання електрики.
@@boristsap9446 Якщо є пружинний клапан безпосередньо на подачі насса, то не буде котел в ролі радіатора (хлопушка не пустить холодну обратку з котла в теплоакумулятор, а трьохходовий буде в режимі 'малого кільця').
Доброго вечора, дякую за вашу роботу... Щодо першої схеми: якщо вам не подобалося як працював herz teplomix і ви почали ставити calis, чому ви не спробували поставити Esbe (і все було би по фен-шую). Щодо другої схеми: є заводськи сепаратори повітря, які ставляться на подачі, може цей варіает вирішив би питання з повітрям... Ще раз дякую..
Стосовно повітря в системі. Щоб забезпечити дегазацію теплоносія треба виконати лише одну умову - підтримувати найменший тиск в контурі вище атмосферного при будь яких режимах експлуатації. У системі з насосом, не важливо відкрита чи закрита вона, найменший тиск буде на вході у працюючий насос. Саме там треба підключати компенсатор тиску чи відкритий розширювальний бак, тому що головна функція цих пристроїв підтримувати постійний тиск у точці підключення і цей тиск повинен бути більшим за атмосферний . Повітрявідвідник теж треба підключати у точці найменшого тиску, тому що виділення розчиненого у воді газу відбувається саме за умови зменшення тиску. Але, якщо у місці підключення повітрявідвідника тиск буде меншим за атмосферний, через нього буде затягувати повітря в систему і система буде постійно "булькати". Одне з непоганих та правильних рішень, це насос встановити на вході до котла (а не на байпасі), між насосом та змішувальним клапаном зробити розширення у вигляді баку, і в це розширення встановити компенсатор тиску (відкритий бак на горищі, в цьому випадку повітрявідвідник взагалі буде зайвим), повітрявідвідник та накопичувач твердого шламу. П.С. Насос встановлюють на вході в котел для того щоб найбільший тиск теплоносія був саме у котлі, при цьому умови кипіння води будуть найменшими навіть біля поверхні стінок. Насос на виході котла зменшує тиск у котлі і провокує кипіння та виділення розчинених газів, і крім того насос працює в умовах кавітації що його руйнує (більша температура насоса при цьому це найменша проблема).
Цiкавi обi схеми головне що працюють.Моя думка що на ту нову схему на верху мож поставить 2 дюймовий тройник а з него розповiтрьовач також буде працювати.А за пiдключення бойлера також цiкавить🎉
Цікаво почути вашу думку як спеціаліста. Для себе я зауважив що насос завжди встановлюється по руху теплоносія після клапана. Я думаю що коли його ставити перед клапаном він буде створювати тиск в зоні до клапана і насос буде працювати в нагрузку при цьому створюючи додатковий шум. Якщо насос стоїть після клапана то тоді він створює розрідження в зоні від клапана до насосу. Насос має змогу вільно нагнітати тиск в систему без всяких перешкод створюючи вільний рух теплоносія.
Доброго времени суток. Подскажите новичку пожалуйста, в какую всё же сторону делать уклон трубы от котоа к теплоаккамулятору? Кто говорит что от котла вверх, ктото доказывает что поднять выше котла и сделать уклон вниз в сторону бочки....
Дякуємо , як завжди пізнавально, хотілося б почути вашу думку, з теплоакумулятору краще брати з заводських виходів (грубо кажучи навпроти) чи з тих же вхідних?
Я помітив що бойлер не відбирає так швидко тепло. Але з ним треба вважати, бо він як забирає тепло так і може віддавати назад. Тому схему треба продумати, щоб через бойлер не циркулював теплоносій меншої т-ри ніж є нагрітий бойлер.
я ставлю 50°-при досягненні цого значення включається теплоносій на загрузку бойлера-і працює-поки котел не вистигне до 50(температура на котлі-80°) можна ще до датчика димоходу під'єднати насос)
@@UraKrugliu тобто ваш бойлер спочатку розігрівається котлом до скажем 80, а потім, коли котел починає остигати від 80 до 50 і насос продовжує працювати - половина бойлера остигає разом з котлом до 50. Правильно я розумію?
@@UraKrugliu Для цих задач в промисловості і навіть в побуті (сонячні геліосистеми) використовуються диференційні термостати (наприклад TER-9 від ETI), але цінник у них не гуманний. Можна зробити самому якщо є бажання.
Обидві схеми робочі. Розподільний клапан на подачі це класична схема. На обратці по класиці ставлять змішуванний клапан, але працюють вони чомусь по різному ,не дуже гарно. І схема з розподільчим проти стрілок краще працює як не дивно. Вот з розповітренням на насосі дійсно бувають загадки.
Можливо це буде корисно. Адже люди давно шукали найкращу схему опалення з твердопаливним котлом. ruclips.net/video/CaGD5qsy0bk/видео.html П.С. На мою думку Ваша схема хибна.
@@boristsap9446 от є клапан herz teplomix призначений для котла з теплоаккумулятором який не потребує термоголовки , а ви користуєтесь kalis ts rd , який не призначений для цього і має меншу пропускну здатність , та ще й ставите на подачу клапан , який дублює того що на обратці
@@noisewheels2154 я задав просте запитання: як працює антиконденсаційний клапан? Я тепломіксів ставив дуже багато, якби нас влаштовувало то не вигадували б велосипеда. Чи не так? Те що Ви вважаєте "не призначений" це Ваше право. Клапан має характеристики, а ми його можемо використати будь-де якщо нам підходять ці характеристики.
Доступно розповіли навіть тим що не втемі. Дякую.
Интересная схема, у меня вторая старая схема один в один. Пока такой вариант устраивает.
Приятно то, что вы делитесь своими знаниями и всегда придумываете что-то новое.
Пане Борис, дякую дуже гарно розжували нам,нову схему.
Як завжди повчальне відео, тим більше можна норівняти дві схеми і вибрати що краще підходить. Дякую .
Насправді це найкраща схема.
Дуже файно розтлумачив Пан Борис лайк .Чим далі тим цікавіший серіал. Жду настуної серії. З новим роком
Благодарен за вашу работу. А что если во второй схеме убрать обратный клапан с подачи и поставить его рядом с горизонтальным грязевиком. По сути таким образом мы избавимся от паразитного охлаждения ТА через котел, и для естественной циркуляции сопротивление будет создавать только один клапан (+ экономим на клапане с меньшим диаметром)
Так раніше робив, в мене самого так. Але тоді все-одно труба буде постійно гаряча, може навіть верх котла. Варіант на схемі кращий.
Найкраща схема, коли насос на зворотці від теплоакумулятора до котла + змішувальний термостатичний трьохходовий по стрілках і при цій схемі можна обійтись одним пелюстковим для природньої циркуляції між ТП- котлом і ТА під час вимикання електрики.
Так, тільки потім котел від теплоакумулятора гріється. Ми теж починали з таких схем, поки мали мало досвіду...
@@boristsap9446 Якщо є пружинний клапан безпосередньо на подачі насса, то не буде котел в ролі радіатора (хлопушка не пустить холодну обратку з котла в теплоакумулятор, а трьохходовий буде в режимі 'малого кільця').
@@Drillmechanic комусь іншому розкажете. Я та вже робив, прийшлося переробляти...
Доброго вечора, дякую за вашу роботу...
Щодо першої схеми: якщо вам не подобалося як працював herz teplomix і ви почали ставити calis, чому ви не спробували поставити Esbe (і все було би по фен-шую).
Щодо другої схеми: є заводськи сепаратори повітря, які ставляться на подачі, може цей варіает вирішив би питання з повітрям...
Ще раз дякую..
👍👍👍💯
Стосовно повітря в системі. Щоб забезпечити дегазацію теплоносія треба виконати лише одну умову - підтримувати найменший тиск в контурі вище атмосферного при будь яких режимах експлуатації. У системі з насосом, не важливо відкрита чи закрита вона, найменший тиск буде на вході у працюючий насос. Саме там треба підключати компенсатор тиску чи відкритий розширювальний бак, тому що головна функція цих пристроїв підтримувати постійний тиск у точці підключення і цей тиск повинен бути більшим за атмосферний . Повітрявідвідник теж треба підключати у точці найменшого тиску, тому що виділення розчиненого у воді газу відбувається саме за умови зменшення тиску. Але, якщо у місці підключення повітрявідвідника тиск буде меншим за атмосферний, через нього буде затягувати повітря в систему і система буде постійно "булькати".
Одне з непоганих та правильних рішень, це насос встановити на вході до котла (а не на байпасі), між насосом та змішувальним клапаном зробити розширення у вигляді баку, і в це розширення встановити компенсатор тиску (відкритий бак на горищі, в цьому випадку повітрявідвідник взагалі буде зайвим), повітрявідвідник та накопичувач твердого шламу.
П.С. Насос встановлюють на вході в котел для того щоб найбільший тиск теплоносія був саме у котлі, при цьому умови кипіння води будуть найменшими навіть біля поверхні стінок. Насос на виході котла зменшує тиск у котлі і провокує кипіння та виділення розчинених газів, і крім того насос працює в умовах кавітації що його руйнує (більша температура насоса при цьому це найменша проблема).
Досить слушно. Ми все це намагаємось врахувати.
👍👍👍
Цiкавi обi схеми головне що працюють.Моя думка що на ту нову схему на верху мож поставить 2 дюймовий тройник а з него розповiтрьовач також буде працювати.А за пiдключення бойлера також цiкавить🎉
❤
Цікаво почути вашу думку як спеціаліста. Для себе я зауважив що насос завжди встановлюється по руху теплоносія після клапана. Я думаю що коли його ставити перед клапаном він буде створювати тиск в зоні до клапана і насос буде працювати в нагрузку при цьому створюючи додатковий шум. Якщо насос стоїть після клапана то тоді він створює розрідження в зоні від клапана до насосу. Насос має змогу вільно нагнітати тиск в систему без всяких перешкод створюючи вільний рух теплоносія.
То все залежить від конкретної схеми . Тут працює ідеально...
@@boristsap9446 дякую за відповідь.
Доброго времени суток. Подскажите новичку пожалуйста, в какую всё же сторону делать уклон трубы от котоа к теплоаккамулятору? Кто говорит что от котла вверх, ктото доказывает что поднять выше котла и сделать уклон вниз в сторону бочки....
@@николай-радиолюбитель від котла вгору.
Доброго Вам дня і міцного здоровя, дуже сподобалася ця перша схема підключення, допоможіть будьласка ще запаралелити газовий котел
Просто подачу до подачі, зворотку до зворотки через зворотній клапан.
Наскільки я зрозумів, Ви ставите розподільчий клапан проти стрілок і він працює як змішувальний? (у схемі без розповітрювача)
Саме так.
Дякуємо , як завжди пізнавально, хотілося б почути вашу думку, з теплоакумулятору краще брати з заводських виходів (грубо кажучи навпроти) чи з тих же вхідних?
Вже розказували. Розкажемо ще в наступних відео.
Хз я зробив по 1 схемі і норм , вітання з Чигирина
Все працює?
Так все норм
Я помітив що бойлер не відбирає так швидко тепло. Але з ним треба вважати, бо він як забирає тепло так і може віддавати назад. Тому схему треба продумати, щоб через бойлер не циркулював теплоносій меншої т-ри ніж є нагрітий бойлер.
зворотній клапан,окремий насос з термореле
я ставлю 50°-при досягненні цого значення включається теплоносій на загрузку бойлера-і працює-поки котел не вистигне до 50(температура на котлі-80°) можна ще до датчика димоходу під'єднати насос)
@@UraKrugliu тобто ваш бойлер спочатку розігрівається котлом до скажем 80, а потім, коли котел починає остигати від 80 до 50 і насос продовжує працювати - половина бойлера остигає разом з котлом до 50. Правильно я розумію?
можна зробити гістерезіс менше-10° скажімо...
@@UraKrugliu Для цих задач в промисловості і навіть в побуті (сонячні геліосистеми) використовуються диференційні термостати (наприклад TER-9 від ETI), але цінник у них не гуманний. Можна зробити самому якщо є бажання.
Дуже інформативно, покажіть будь ласка схему з відкритою системою, чи вона ефективно працює. дякую
Схема така сама.
відкрита система це коли теплоакамулятор без тиску і тепло забирається з него через змійовик на радіатори?
Я ДУМАЮ СТАРША СХЕМА КРАЩА БУДЕ З ESBE VTC512 G 55°C термостатичний змішувальний клапан.
можливо...
Чому ви не ставите готовий антиконденсаційний клапан, а ставите клапана з термоголовкою?
Розкажемо в наступних відео. Раніше ставили.
Обидві схеми робочі. Розподільний клапан на подачі це класична схема. На обратці по класиці ставлять змішуванний клапан, але працюють вони чомусь по різному ,не дуже гарно. І схема з розподільчим проти стрілок краще працює як не дивно.
Вот з розповітренням на насосі дійсно бувають загадки.
Відразу відчувається, що у Вас досвід. А то такі запитання ставлять...
Дашламатор не пробували ставити?
@@talamaska74 не пробували.
Пане Борис доброго дня, можливо питання не по темі,який діаметр комина в вашому котлі 40 кВт?
180мм
Дякую
Ви у Львівській області працюєте?
В міру можливості.
@@boristsap9446 Дякую. Сподіваюсь, що після війни, ми домовимося.
Добрий вечір я тоже з Волині чи можна вас попросити щоб літом зробили правильну обв'язку котла з буферною ємкістю
Напишіть у вайбер 0963594551
А що скажете на рахунок обвʼязки готовим вузлом laddomat
Згодом розкажемо.
Можливо це буде корисно. Адже люди давно шукали найкращу схему опалення з твердопаливним котлом.
ruclips.net/video/CaGD5qsy0bk/видео.html
П.С. На мою думку Ваша схема хибна.
В чому хибна?
Антиконденсаційний клапан це не каліс якщо шо
Якби знали таке раніше. А як працює антиконденсаційний?
щось ви лукавите
@@noisewheels2154не зрозумів.
@@boristsap9446 от є клапан herz teplomix призначений для котла з теплоаккумулятором який не потребує термоголовки , а ви користуєтесь kalis ts rd , який не призначений для цього і має меншу пропускну здатність , та ще й ставите на подачу клапан , який дублює того що на обратці
@@noisewheels2154 я задав просте запитання: як працює антиконденсаційний клапан? Я тепломіксів ставив дуже багато, якби нас влаштовувало то не вигадували б велосипеда. Чи не так? Те що Ви вважаєте "не призначений" це Ваше право. Клапан має характеристики, а ми його можемо використати будь-де якщо нам підходять ці характеристики.
неблагородна це справа-роз'ясняти(
Срава благородна, але, невдячна...
👌👍