Naprawde fajny sprzet. Strugarka to podstawa...Kazdy do tego dochodzi z czasem,ze grubosciowka to za malo. Przy malych warsztatach takie kompaktowe maszyny sa super.Pozdrawiam.
Jaki on tam fajny ? Taki jak każdy chińczyk , trochę ładniej wykończony ale pod względem możliwości taki sam jak inne chinole nawet te dwa razy tańsze.Jakość obróbki na takich maszynkach jest dość podła , lepiej mieć taką niż trzeć ręcznie na długim kawałku papieru ściernego ale nic ponadto.
Dzieki pomogleś mi w wyborze tez chcę wyposażyć sobie taki mały warsztat dla amatora . 🖒🖒🖒 Pozdrawiam z Irlandii. Zasubskrubowslem twój kanał mam nadzieję ze się dużo nauczę
fajna prezentacja - przekonała mnie do zakupu... niestety już wiem ,że Krzysiek nie obrobił więcej niż jedną deseczkę - czyli recenzja ... porównał bym do krytyka filmowego wydającego opinię na podstawie zwiastuna. Teraz coś po struganiu DZIEWIĘCIU suchych desek sosnowych 150 x15 x2 cm. To "bardzo wielkie" moje doświadczenie skłoniło mnie do zapisania paru spostrzeżeń : - grubościówka przy 15 cm szerokości deski nie radzi sobie z zebraniem 1 mm materiału (deklarowane 2 mm chyba na zapałce) - termik wywala po paru minutach pracy ( dłuuuuggggo czekamy na ostygnięcie silnika) - regulacja grubości zmienia( od drgań) nastawy w trakcie pracy - ścierające się aluminum z blatów zostaje na obrabianym materiale - po każdej kolejnej desce posuw działa coraz słabiej - ostatnia deska ręcznie przeciągnięta Takie małe uzupełnienie testów . No chyba , że czegoś w instrukcji nie doczytałem - to poproszę o uwagi... bo jutro dalej działam z regałem do piwnicy.
Niestety ten "sprzęt" to tania zabawka dla jakiegoś hobbysty, która wrzuci w nią jedną deseczkę w sobotnie popołudnie. Budując bazę warsztatu lepiej odżałować parę groszy, napiąć budżet i kupić porządne maszyny.
Krzysztof zobaczyłem twój pokaz tej grubościówki i już wiem że ja kupię.Brakowało mi jasnej odpowiedzi zwłaszcza czy materiał po grubościówce wychodzi dobrze sformatowany.Przemek pokazywał kiedys te z marketu titany czy cos podobnego i po gubosciówse materiał wychodził przekoszony nawet o 2mm! i bardzo sie tego bałem ale twój pokaz przekonał mnie ,brałem też pod uwagę używke ale to zawsze jest ryzyko że paseki ciagnace są juz zurzyte i wiadomo jak cos chodziło 10 lat może być różnie .Szukałem takiej do 2000zl i scheppach spełnia te kryteria a zawsze to nowa ,z gwarancja itd a w wiekszości robie w płycie i sporadycznie w drewnie i taka jest odealna dla mnie .Dzięki ,pozdro
Dwa pytanka. 1. Jak wygląda regulacja głębokości zatopienia ostrza i cała budowa? Blat odbiorczy stały, głowica strugarska ustawiona idealnie z jego płaszczyzną a blat podawczy regulowany - jak? Pochyla się, dół/góra? Myślę nad dorobieniem sobie przystawki przy rolce w taśmówce. 2. Czy ta strugarka poradzi sobie z ultra twardymi egzotykami pokroju bubinga czy drewno żelazne? W ilości dwa metry dziennie deski szerokości 120mm.
Witam Z tego co wiem za nożami się dociska tak? Bezpieczeństwo. Na maszynie nie strugałem, jedynie strugiem ręcznym. Ale mam zamiar kupić strugarko-grubościówkę i zacząć konkretnie działać w ty temacie.
Cześć. Jesteś w stanie sprawdzić jak grubościówka poradzi sobie z panelem podłogowym mdf? Chodzi mi o to, żeby zebrać np. połowę grubości panela z lewej strony. Jest plan wykonania paneli na ścianę gr. 4mm z paneli podłogowych i zastanawiam się czy takie coś się uda na grubościówce.
Hej! Takie pytanko: czy po przejściu ze strugania u góry na grubościówkę, trzeba coś przestawiać (przykładnica itp) z wyjątkiem osłony do odciągu oczywiście? Czy wystarczy przestawić osłonę i można lecieć dechę na grubościówce??? (w niektórych strugarko-grubościówkach jest to uciążliwie skomplikowane...)
Gratuluje zakupu. Zycze zeby sie sprawdzal jak najdluzej ;) PS. Na grubosciowce tez wyrownasz material. Trza tylko troche pokombinowac ;) na yt spoooro poradnikow jak to ogarnac ;)
Miałem i pozytywnie byłem zaskoczony jakością strugania,ale dwa razy reklamowałem raz na blaty raz na wał po trzecim dostałem pieniądze z powrotem i kupiłem stare żeliwo. Z żalem zrezygnowałem z ponownego zakupu. Zauważyłem że nie są jednakowo wykonane, pół roku później widziałem chyba w juli tą heblarkę i całkowicie inaczej miał dół blatów wykonany tzn. bardziej solidnie może być tak że kwestia dla kogo jest towar produkowany. Widać że sprzęt sprzętem ale operator na kanale robi robotę.
To dolne podcięcie po przestruganiu o którym wspominasz, to efekt zbyt wysokiego ustawienia noży w stosunku do blatu odbiorczego, ja ustawiam je tak aby wystawały ok 0,5mm ponad blat odbiorczy i jest ok. Fajny film, pozdrawiam.
dla amatora do garażu, żeby móc się pobawić w stolarstwo jaką maszynę możesz polecić? czy jakieś urządzenie typu 5w1? czy raczej strugarka / grubościówka plus jakieś inne maszynki, niedługo przeprowadzam się do domku z garażem i chciałbym spróbować pobawić się w stolarza - ciągnie mnie mnie do drewna po dziadku...
Witaj. Zachęcony twoją recenzją zakupiłem ten model. Właśnie go rozpakowałem i niestety płaszczyzna obu stołów nie jest do siebie równoległa. Czy ktoś wie czy można to wyregulować czy odsyłać maszynę?
Witam, ostatnio zerwał mi się ten cienki pasek napędowy. Oznaczenie 3PJ610. Kupiłem nowy o takim samym oznaczeniu. Jednak jest minimalnie luźny. Zmierzyłem ten który się popsuł. Okazało się że nie ma 610 mm tylko 607 mm. Mogę używać ten nowy pomimo tego że jest lekko luźny? A może jest gdzieś w tym sprzęcie jakaś "śruba” żeby dociągnąć pasek? Będę wdzięczny za pomoc.
Cześć jak Ty to masz że w niektórych modelach trzeba zdejmować przykładnice aby można było używać grubosciowki ? U sprzedawców na zdjęciach wygląda jak by trzeba było demontować ta przekladnicę. Jak się zorientowałem to jest też model 1080 w którym trzeba tak robić a w tym co pokazujesz 1070 jedni muszą zdejmować a inni nie, zauważyłem też że 1070 różnią się frontami jak by wyszło kilka wersji, jak to jest ?
Czesc, mam pytanie, posiadam taką samą maszynę i moje blaty podawczy i odbiorczy są jakby lekko skierowane do dołu. Tzn środek obu blatów jest niżej nieco niż krańce - są one w środku równe, ale jak przyłożę poziomicę na całej długości to wyraźnie opiera się ona o krawędzie obu blatów a środek jest nieco niżej. To coś normalnego ? jak to jest/było w Twojej maszynie?Dodatkowo blat w grubościówce zaczął gubić farbę i aluminium bardzo rysowało/brudziło mi drewno.
jaki model cormaka? Może PT250? Właśnie chciałbym kupić ich strugarko-grubościówkę ale opinie sa różne. Niestety cokolwiek by człowiek nie chciał kupić i nie tyczy się to tylko narzędzi to zawsze najwięcej opinii jest "dołóż 10000zł i będzie ok" :D Mógłbyś napisać jak się sprawuje i czy jesteś zadowolony?
dokładnie ten model - został wlasnie zakupiony i czekam az do mnie dotrze :) mam nadzieje, ze jeszcze dziś :) także za tydzień max 2 będę mogl Ci cos więcej powiedzieć bo mam zamiar trochę na tym popracować :) ale mój znajomy pracuje na takiej i bardzo sobie chwali stad tez mój wybor
No to fajnie jak byś dał znać :) Chociaż nie wiem czy wytrzymam tyle czasu bo jestem już bardzo blisko kupna tylko troszeczkę się waham i nie wiem czy Twój komentarz nie sprawił że ją kupie :D Jedyne co mnie martwi to waga (tzn ogólnie fajnie że jest taka ciężka) ale mam warsztat dość nietypowo bo na strychu i mam nadzieje że będzie się ją dało jakoś w częściach wnieść bo 150 kg to nawet na 2 osoby dużo
Właśnie kupiłem to coś i jestem strasznie zawiedziony brak możliwości wypoziomowania blatu podawczego skończyła się regulacja a blat nadal jest 1mm poniżej blatu odbierającego a koniec blatu podawczego 6mm poniżej może ktoś ma pomysł jak to wyregulować
noszę się z zamiarem kupna strugarki mam tylko jedną wątpliwość czy zdołam przepuścić z grubości ramiak 12 cm*12 cm* 350 cm może ktoś próbował strugać większe elementy proszę o wasze opinie
Hej Krzysztof; świetna, rzeczowa recenzja. Tego typu urządzenia szukam do własnego warsztatu. Chyba mnie przekonałeś, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze nad Dedra 7813 (również silnik oznaczony symbolem S1 - do pracy ciągłej)
Prawdopodobnie ma wysokoobrotowy silnik synchroniczny o małym momencie obrotowym który nadrabia obrotami i nie ma stabilizatora obrotów w wielkich maszynach są silniki asynchroniczne z dużym zapasem mocy to nie zwalniają tak bardzo ale jednak to też się zdarza tylko dopiero jak zabiera 8mm materiału a nie 2mm cena czyni cuda
Cześć! Powiedz proszę jak sprawuje się taka heblarka po dłuższym czasie? Naczytałem się wielu złych opinii w necie o tego typu sprzętach Scheppach. Czy przykładnica nie ma luzów? O co chodzi z tymi wszystkimi złymi opiniami ? Pozdrawiam!
no i fajnie :) niech ci dobrze służy, co do opinii o tych urządzeniach odnoszę wrażenie, że część z nich jest wystawiana przez jak to mówię "fachowców papraków" czyli osoby, które do pracy wykonywanej teoretycznie zawodowo kupują urządzenia przeznaczone dla amatorów, które nie zostały zaprojektowane i zbudowane do długookresowych obciążeń, to ten rodzaj fachur, których na każdym kroku należy kontrolować, gdyż chęć "zaoszczędzenia" często góruje nad zdrowym rozsądkiem nie wspominając o podstawowej uczciwości; że jak się umawiamy że deska ma być 3cm gruba, to jak tylko klient nie widzi/sprawdzi wstawią calówkę itp. Lub też przyzwyczajenie do kultury pracy z urządzeniami zbudowanych jak T-34, jak dostaną w ręce coś czego nie można pieprznąć na bok, albo przesunąć kopniakiem, piszą później nagminnie o tym że szajs itepe. Nie zmienia to jednocześnie faktu że na rynku jest sporo urządzeń, których jakość wykonania jest tak niska, że albo są całkowicie nieprzydatne, albo ich żywot kończy się na tym "pierwszym razie".
Panowie fachowcy na czym opieracie swoje opinie? Mam DYMA8 SCM2150 oraz Scheppach HT1060 model podobny do Krzyska. Odlewy nie blachy zimno gięte. Obrabiam dąb i buk i daje radę (silniki komutatorowe to jedyna wada) Złomem bym tego nie nazywał.
mam pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo zakupu przez internet tej strugarki bez wad? Czy istnieje możliwość regulacji poszczególnych elementów strugarki własnym zakresie? Pozdrawiam Jacek
widzę sporo januszy stolarstwa ogląda twoje filmy albo nawet nie ogląda tylko komentuje ;) test bardzo na propsie, przydało by się tylko mocne zbliżenie na materiał. Sekcja komentarzy to inny świat tam nawet nocą świeci słońce i niech tak już zostanie ;)
mimo że mam maszynę tego typu, to mimo to obejrzałem cały film. Fajnie się Ciebie słucha. Bardzo dobra, rzeczowa recenzja. A ma jakieś wady? pozdrawiam!
Witaj. Mam pytanie czy oba stoły są względem siebie ustawione w lini prostej? Mam na myśli strugarka ustawiona na zero i czy jak położyć na nia poziomnice to czy przylega idealnie. Mam strugarke hms1070 i nie są . Wyczytałem że dużo tych strugarek tak ma. Pozdrawiam
Polecam Ci do odkurzacza zdalny wyłącznik z pilotem w formie breloka. Są takie przystawki wpinane do gniazdka elektrycznego i cokolwiek wpięte w tą przystawkę ruszy zdalnie.
Zakupiłem niedawno taki sprzęt. Strugarka działa poprawnie ale grubościówka podcina na końcu materiał około 5cm. Nie wiem czy to normalna przypadłość czy powinienem reklamować. A może da się coś podregulować ? Pozdrawiam.
Powiedz mi skad masz te uchwyty/trzymaki do strugarki? Co jest na spodzie ze tak fajnie material trzyma? Papier scierny? Jaka gradacja? Ja mysle zeby 100 przykleic
Krzychu a gdzie tą czerwoną rurkę nabyłeś? Dociskaj materiał przed ostrzem, za ostrzem naciskasz i możesz zmniejszyć urobek wyprowadzając nierówną powierzchnię.
pytanie do posiadaczy !! jak wyregulować maszynkę żeby nie było uskoku na desce (grubościówka). Ok 5-6cm na początku zbiera więcej a potem się "prostuje". Chodzi o opis w filmie na 12:10 min. Coś da się z tym zrobić? Często da się strugać materiał z zapasem a potem docinać do długości, ale nie zawsze jest to możliwe. Pomocy!! :)
Witam #Stolarniaodzera jak oceniasz strugarkę po kilku miesiącach użytkowania? Warta zakupu czy jednak pojawiły się jakieś problemy? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zakupem.
Kupilem w koncu strug shinko AH150 z walkiem spiralnym 12 nozy, 15cm szerokosci, na z allegro. Szkoda mi czasu na zabawe z takimi niedopracowanymi urzadzeniami jak ten Scheppach. Dolozylem, ale wWiecej czasu spedzalem na ustawianiu niz na robocie. Do tego osobna grubosciowka, koszty sa, ale i robota 100% lepiej idzie.
Od dawna szukam tego typu maszyny do amatorskich prac. Recenzja super, wszystko co mnie interesowało w tym filmie zostało zawarte. Powiedz tylko Krzysztofie gdzie to kupiłeś i ile trzeba zapłacić za to urządzenie. Pozdrawiam
nie zostało wszystko i bardzo ważna rzecz została pominięta ,nie opowiedziałeś /nie pokazałeś jaki nóż "wchodzi " co jest bardzo ważne sheppach kreuje się na firme które będzie wytwarzać urządzenia solidne i być może będą dostępne noże do strugarek ,dlaczego to pisze ? posiadam podobne urządzenie o nazwie TITAN jedyna różnica to szerokość robocza u mnie wynosi 210mm biorąc pod uwagę znikomą moc maszyny ,może to i lepiej w mojej natmoiast jest problem z nożami sa małe i cienkie i posiadają wybranie w środku do zamocowania a wymiar to 210x1,6 x 16 mm bardzo cienki odniosłem wrażenie że złamie się w ręce nie wiem jak jest w scheppach i fajnie by było jak autor się wypowiedział ja zastąpiłem oryginał innym o gr 2,4 i jest rewelacja trzeba pamiętać ze w razie nietypowych noży może podnieść znacząco koszt eksploatacji maszyny,wypadało by mieć z 3 komplety takich noży ? no nie ? i u mnie dokładność wynosi około 20 -setek na grubości przy grubościówce następna wadą tych urządzeń to miękki blat który powoduje nie równo mierne zbieranie materiału lub w miejscach gdzie są wybrzuszenia materiał zostaje zebrany a wybrzuszenie dalej zostaje .Stolarnia od Zera można posłużyć się samą grubościówką bez wyrówniarki ,tylko nie takim wynalzkiem to rolki i docisk odpowiada za wymiary a w tych maszynach są z 'GUMY" I dlatego nie wychodzi dalszą wada jest to zbierał byś więcej materiału niż normalnie używając wyrówniarki i grubościówki
Panie Krzysiu jaki ma pan silnik w heblarce sheppach HMS1070 indukcyjny czy komutatorowy (szczotkowy)? Chyba silnik s6/40% a nie s1 jak pan podaje na filmie. Pytam ponieważ chce kupić ale się wacham.
jaki indukcyjny ? Człowieku sam silnik do takiej maszynki by kosztował prawie połowa tego co ona jest warta.Zwykły szczotkowy silnik jest w każdej takiej maszynie tej wielkości.Jakie S1?? S1 to jest dawane teraz tylko w drogich przemysłowych maszynach za grube dziesiątki tysięcy
Witam. Zastanawiam się właśnie nad kupnem podobnego urządzenia, z racji ograniczonego metrażu. Mam Krzysiek pytanie do Ciebie. Jak wygląda posuw (guma czy stal) ? Jakie są wymiary noży skrawających? No i najważniejsze, jak się spisuje w użytkowaniu? Czy podczas pracy nie "gubi" wymiarów? Czy silnik podczas pracy nie grzeje się zbytnio? Zaznaczam, że jestem amatorem, planuje budowę domu i maszynka tego typu była by jak znalazł. Piłę Scheppacha hs 105 już zakupiłem ;) czekajeszcze w pudle, aż przyślą soft start z alledrogo :) Ps napatrzyłem się na yt na stolarnie od ytuberów i też zapragnąłem mieć podobną :) pozdrawiam!
witaj, jak sie sprawuje grubosciowka ? Bo chyba juz ja konkretnie sprawdziles:) Zastanawiam sie nad nia i dlatego pytam czy na dzis dzien tez bys ja kupil czy moze cos innego? pozdrawiam:)
Cześć. Czy takie "coś" się nada to wystrugania 2m3 kantówek 10x10cm oraz 10x5 cm na budowę domku ogrodowego? Sosna/Świerk dłguości 2-3 m. Mam tu na myśli, czy urządzenie to wytrzyma i czy zrobię to rozsądnym nakładem czasu i wysiłku?
Zwrócił ktoś uwagę że na innych filmikach na YT ta sama maszyna różni się od siebie np. obudową czy mocowaniem odciągu wiórów. Czy to jakieś podróbki czy jak...
Zapomnij o metalowych wałkach w maszynkach kosztujących mniej jak 5tys kiedys dedra dawała stalowe wałki ale już nie - bo widziałem nowsze wypusty i już mają gumowe
Witam Tez przymierzam się do zakupu HS105 230V 2,0KW lecz u dilera Krzysztofa jest o 350zł drożej niż w innych sklepach najtaniej znalazłem na Juli.pl za 1000 zł. Jeśli już zakupiłeś jaka jest Twoja opinia o tej pile Pozdrawiam
powiem tak korzystam z tej strugarki juz ponad 3 lata jestem mega zaskoczony jest po po prostu świetna montaże , drobne prace powiem tak parę modyfikacji czyli wydłużony stół jedyne z czego można być rozczarowanym to noże sa bardzo cienkie i bo 261x16x1,5 ostre noże i idzie jak dzika kuna no i oczywiście jak każdy sprzęt jak dbasz tak masz czyli łożyska ja po roku czasu je wymieniłem powiem tak do prac tzw przy domowych , montaże ,klejenie krótkich elementów jak najbardziej polecam nie polecam do dużych elementów czyli jakieś listwy typu 40x80 3m to jest bardzo ciężko gdyż maszyna sie przewraca od ciężaru na końcu elementu jednym słowem POLECAM SERDECZNIE cena jak kolega powiedział 2 tys .można ja juz nabyć za 1,700
Da się znaleść tego typu maszynkę z wałkiem na normalne dociski wtedy utną ci pasujący przekrój noża z metra albo dopasujesz już gotowe noże. tutaj mocowanie na klapy które jest niebezpieczne i noże muszą mieć odpowiednio rozłożone otwory.
Naprawde fajny sprzet. Strugarka to podstawa...Kazdy do tego dochodzi z czasem,ze grubosciowka to za malo. Przy malych warsztatach takie kompaktowe maszyny sa super.Pozdrawiam.
słusznie duża oszczędność miejsca i czasu bo nie trzeba latać z detalem po zakładzie ,przezbrojenie to 1min
buczer ten sprzęt do heblowaia steków
Jaki on tam fajny ? Taki jak każdy chińczyk , trochę ładniej wykończony ale pod względem możliwości taki sam jak inne chinole nawet te dwa razy tańsze.Jakość obróbki na takich maszynkach jest dość podła , lepiej mieć taką niż trzeć ręcznie na długim kawałku papieru ściernego ale nic ponadto.
@@folkmusicshop1081 Mądralo pokaż mi nie chińczyka.
@@Artur-bu7en Elektra Beckum HC260 z 1994 roku. Wpadnij odpalimy ;-)
Bardzo rzetelna recenzja, konkretnie i na temat, bez zbednego pieprzenia. Odkladam kase i kupuje!
Panie Krzysztofie, jak się sprawuje to urządzenie po 3 latach?
Też się podpinam z pytaniem.
Witam, jak tam się spisuje sprzęcik?
Też poproszę o info jak na dzień dzisiejszy się sprawuje
też chciałbym się dowiedzieć jak się to sprawuje
Dzięki Krzychu. To teraz z niecierpliwością czekam na recenzję i testy wiertarki stolowej.
Dzieki pomogleś mi w wyborze tez chcę wyposażyć sobie taki mały warsztat dla amatora . 🖒🖒🖒
Pozdrawiam z Irlandii.
Zasubskrubowslem twój kanał mam nadzieję ze się dużo nauczę
wielkie dzięki za test ww grubościówki właśnie o taki test mi chodziło teraz wiem że warto ją kupić i właśnie zabieram się do kupna
Świetny materiał bardzo przydatny dla początkujących
Stolarnia od zera
Dobrze omawiasz narzedzie i dzieki za wyjaśnienie. Ogólnie ciekawy kanał o stolarce. Pozdrawiam
fajna prezentacja - przekonała mnie do zakupu... niestety już wiem ,że Krzysiek nie obrobił więcej niż jedną deseczkę - czyli recenzja ... porównał bym do krytyka filmowego wydającego opinię na podstawie zwiastuna. Teraz coś po struganiu DZIEWIĘCIU suchych desek sosnowych 150 x15 x2 cm. To "bardzo wielkie" moje doświadczenie skłoniło mnie do zapisania paru spostrzeżeń :
- grubościówka przy 15 cm szerokości deski nie radzi sobie z zebraniem 1 mm materiału (deklarowane 2 mm chyba na zapałce)
- termik wywala po paru minutach pracy ( dłuuuuggggo czekamy na ostygnięcie silnika)
- regulacja grubości zmienia( od drgań) nastawy w trakcie pracy
- ścierające się aluminum z blatów zostaje na obrabianym materiale
- po każdej kolejnej desce posuw działa coraz słabiej - ostatnia deska ręcznie przeciągnięta
Takie małe uzupełnienie testów . No chyba , że czegoś w instrukcji nie doczytałem - to poproszę o uwagi... bo jutro dalej działam z regałem do piwnicy.
Niestety ten "sprzęt" to tania zabawka dla jakiegoś hobbysty, która wrzuci w nią jedną deseczkę w sobotnie popołudnie. Budując bazę warsztatu lepiej odżałować parę groszy, napiąć budżet i kupić porządne maszyny.
Dziękuję chłopaki prawie kupiłem ten szrot. Odkładladam kasę na Metabo hc 260
Brawo Krzysiek👏 Super film i pełna recenzja😊 na to właśnie czekałem aby dokonać wyboru🤔 Pozdrawiam i tak 3-maj👍
Fajny rzeczowy opis i test. Pozdrawiam
Thank you! One of few really good reviews!
Na jesionie widać pięknego snipa po grubosciowce
Bardzo mi się podoba. Właśnie takiego opisu się spodziewałem. Dzięki Krzysiek.
Krzysztof zobaczyłem twój pokaz tej grubościówki i już wiem że ja kupię.Brakowało mi jasnej odpowiedzi zwłaszcza czy materiał po grubościówce wychodzi dobrze sformatowany.Przemek pokazywał kiedys te z marketu titany czy cos podobnego i po gubosciówse materiał wychodził przekoszony nawet o 2mm! i bardzo sie tego bałem ale twój pokaz przekonał mnie ,brałem też pod uwagę używke ale to zawsze jest ryzyko że paseki ciagnace są juz zurzyte i wiadomo jak cos chodziło 10 lat może być różnie .Szukałem takiej do 2000zl i scheppach spełnia te kryteria a zawsze to nowa ,z gwarancja itd a w wiekszości robie w płycie i sporadycznie w drewnie i taka jest odealna dla mnie .Dzięki ,pozdro
Świetna prezentacja. Dzięki i trzymam kciuki za Twój kanał.
Dwa pytanka.
1. Jak wygląda regulacja głębokości zatopienia ostrza i cała budowa? Blat odbiorczy stały, głowica strugarska ustawiona idealnie z jego płaszczyzną a blat podawczy regulowany - jak? Pochyla się, dół/góra? Myślę nad dorobieniem sobie przystawki przy rolce w taśmówce.
2. Czy ta strugarka poradzi sobie z ultra twardymi egzotykami pokroju bubinga czy drewno żelazne? W ilości dwa metry dziennie deski szerokości 120mm.
dzieki, fajny film!
Właśnie a propos podcięć na końcach bo tak mam w swojej grubościówce Belmash SDMR 2500 🤨Czym to może być spowodowane ?🤔
Witam. Mam pytanie,czy ta grubościówka da rade z drewnem z żywicą epoksydowa?
doskonały film, dzięki!
Witam
Z tego co wiem za nożami się dociska tak? Bezpieczeństwo.
Na maszynie nie strugałem, jedynie strugiem ręcznym.
Ale mam zamiar kupić strugarko-grubościówkę i zacząć konkretnie działać w ty temacie.
Da radę przepuścić i oheblować kantówka 10x10 cm i na długość ok 2 metrów?przymierzam się do budowy altanki i taki coś na pewno uprościło by mi budowe
A zapomniałem dodać, że kanał interesujący dal mnie . . .
Moje pytanie kupić czy nie chce wykonać boazerie z desek sosnowych
Thanks,Very Useful!
Cześć. Kolejny fajny film. Pozdrawiam
Witam! Film jak zwykle fajny! A tak patrze, że sprzęty tej firmy są na prawdę dobrej jakości w wydaje mi się uczciwej cenie jak na ten rynek sprzętów!
Dziekuje za informacje. Prawie popelnilem blad kupujac tylko grubosciowke zamiast urzadzenie tego typu
Cześć. Jesteś w stanie sprawdzić jak grubościówka poradzi sobie z panelem podłogowym mdf? Chodzi mi o to, żeby zebrać np. połowę grubości panela z lewej strony. Jest plan wykonania paneli na ścianę gr. 4mm z paneli podłogowych i zastanawiam się czy takie coś się uda na grubościówce.
Hej! Takie pytanko: czy po przejściu ze strugania u góry na grubościówkę, trzeba coś przestawiać (przykładnica itp) z wyjątkiem osłony do odciągu oczywiście? Czy wystarczy przestawić osłonę i można lecieć dechę na grubościówce???
(w niektórych strugarko-grubościówkach jest to uciążliwie skomplikowane...)
Cześć, jak oceniasz grubosciowkę po ponad pół roku użytkowania ? Jakieś uwagi ? Zastanawiam się nad kupnem i twoja opinia będzie pomocna
Thank you so much for the substitle
i miało być tak fajnie na tym kanale, a wyszło Scheppachowo jak zwykle
hehe trafne spostrzeżenie :)
Gratuluje zakupu. Zycze zeby sie sprawdzal jak najdluzej ;) PS. Na grubosciowce tez wyrownasz material. Trza tylko troche pokombinowac ;) na yt spoooro poradnikow jak to ogarnac ;)
super recenzja i oczywiście łapka up
jak po latach? zamiarzam to kupić. Amatorskie uzytkowanie. Belki 5x10 i deski takie jak pokazałes. Daj opinie po czasie jak z zadowoleniem.
Miałem i pozytywnie byłem zaskoczony jakością strugania,ale dwa razy reklamowałem raz na blaty raz na wał po trzecim dostałem pieniądze z powrotem i kupiłem stare żeliwo. Z żalem zrezygnowałem z ponownego zakupu. Zauważyłem że nie są jednakowo wykonane, pół roku później widziałem chyba w juli tą heblarkę i całkowicie inaczej miał dół blatów wykonany tzn. bardziej solidnie może być tak że kwestia dla kogo jest towar produkowany. Widać że sprzęt sprzętem ale operator na kanale robi robotę.
To dolne podcięcie po przestruganiu o którym wspominasz, to efekt zbyt wysokiego ustawienia noży w stosunku do blatu odbiorczego, ja ustawiam je tak aby wystawały ok 0,5mm ponad blat odbiorczy i jest ok. Fajny film, pozdrawiam.
Jak Pan ocenia fabrycznie naostrzone noże w tej strugarko/grubościówce ?
dla amatora do garażu, żeby móc się pobawić w stolarstwo jaką maszynę możesz polecić? czy jakieś urządzenie typu 5w1? czy raczej strugarka / grubościówka plus jakieś inne maszynki, niedługo przeprowadzam się do domku z garażem i chciałbym spróbować pobawić się w stolarza - ciągnie mnie mnie do drewna po dziadku...
Witaj. Zachęcony twoją recenzją zakupiłem ten model. Właśnie go rozpakowałem i niestety płaszczyzna obu stołów nie jest do siebie równoległa. Czy ktoś wie czy można to wyregulować czy odsyłać maszynę?
Witam, ostatnio zerwał mi się ten cienki pasek napędowy. Oznaczenie 3PJ610.
Kupiłem nowy o takim samym oznaczeniu. Jednak jest minimalnie luźny. Zmierzyłem ten który się popsuł. Okazało się że nie ma 610 mm tylko 607 mm. Mogę używać ten nowy pomimo tego że jest lekko luźny? A może jest gdzieś w tym sprzęcie jakaś "śruba” żeby dociągnąć pasek?
Będę wdzięczny za pomoc.
Cześć jak Ty to masz że w niektórych modelach trzeba zdejmować przykładnice aby można było używać grubosciowki ? U sprzedawców na zdjęciach wygląda jak by trzeba było demontować ta przekladnicę. Jak się zorientowałem to jest też model 1080 w którym trzeba tak robić a w tym co pokazujesz 1070 jedni muszą zdejmować a inni nie, zauważyłem też że 1070 różnią się frontami jak by wyszło kilka wersji, jak to jest ?
Dobra maszyna. Chyba się skusze na to;) jak po 5 latach służy??
Thanks for the subtitles
Grubościówko-strugarka Scheppach HMS1070 jak się sprawuje ? bo chcę taką kupić
Czesc, mam pytanie, posiadam taką samą maszynę i moje blaty podawczy i odbiorczy są jakby lekko skierowane do dołu. Tzn środek obu blatów jest niżej nieco niż krańce - są one w środku równe, ale jak przyłożę poziomicę na całej długości to wyraźnie opiera się ona o krawędzie obu blatów a środek jest nieco niżej. To coś normalnego ? jak to jest/było w Twojej maszynie?Dodatkowo blat w grubościówce zaczął gubić farbę i aluminium bardzo rysowało/brudziło mi drewno.
Cześć dalej używasz tej maszyny?
Może jakieś odświeżanie tematu planujesz?
R
popelnilem ten sam blad :) tez myslalem, ze grubosciowka wystarczy :)ale już sprzedałem swojego DW733 i zakupiłem 2 w 1 cormaka :)
jaki model cormaka? Może PT250? Właśnie chciałbym kupić ich strugarko-grubościówkę ale opinie sa różne. Niestety cokolwiek by człowiek nie chciał kupić i nie tyczy się to tylko narzędzi to zawsze najwięcej opinii jest "dołóż 10000zł i będzie ok" :D Mógłbyś napisać jak się sprawuje i czy jesteś zadowolony?
dokładnie ten model - został wlasnie zakupiony i czekam az do mnie dotrze :) mam nadzieje, ze jeszcze dziś :) także za tydzień max 2 będę mogl Ci cos więcej powiedzieć bo mam zamiar trochę na tym popracować :) ale mój znajomy pracuje na takiej i bardzo sobie chwali stad tez mój wybor
No to fajnie jak byś dał znać :) Chociaż nie wiem czy wytrzymam tyle czasu bo jestem już bardzo blisko kupna tylko troszeczkę się waham i nie wiem czy Twój komentarz nie sprawił że ją kupie :D Jedyne co mnie martwi to waga (tzn ogólnie fajnie że jest taka ciężka) ale mam warsztat dość nietypowo bo na strychu i mam nadzieje że będzie się ją dało jakoś w częściach wnieść bo 150 kg to nawet na 2 osoby dużo
powiem Ci, ze warto będzie się raz pomeczyc i wdrapać to na gore - taka waga to olbrzymia zaleta. skrzynka piwa i znajda się chętni do wniesienia :)
i jeszcze cos bardzo ważnego jak dla mnie - napiecie 400V
Właśnie kupiłem to coś i jestem strasznie zawiedziony brak możliwości wypoziomowania blatu podawczego skończyła się regulacja a blat nadal jest 1mm poniżej blatu odbierającego a koniec blatu podawczego 6mm poniżej może ktoś ma pomysł jak to wyregulować
Witam mogę się poradzić w sprawie zakupu małej wyrow-grubosc,do majsterkowicza w cenie 1100. Dzięki
noszę się z zamiarem kupna strugarki mam tylko jedną wątpliwość czy zdołam przepuścić z grubości ramiak 12 cm*12 cm* 350 cm może ktoś próbował strugać większe elementy proszę o wasze opinie
Krzysztof jak ten sprzęt się sprawdza?
Hej Krzysztof;
świetna, rzeczowa recenzja. Tego typu urządzenia szukam do własnego warsztatu. Chyba mnie przekonałeś, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze nad Dedra 7813 (również silnik oznaczony symbolem S1 - do pracy ciągłej)
Czy w kwocie do 3 tyś zł można kupić coś lepszego czy kupować Scheppacha hms 1070?
czemu ta maszyna zwalnia obroty podczas strugania ? ewidentnie słychać to podczas obciązenia ? a jak z posuwem grubościówki nie zacina sie ?
Prawdopodobnie ma wysokoobrotowy silnik synchroniczny o małym momencie obrotowym który nadrabia obrotami i nie ma stabilizatora obrotów w wielkich maszynach są silniki asynchroniczne z dużym zapasem mocy to nie zwalniają tak bardzo ale jednak to też się zdarza tylko dopiero jak zabiera 8mm materiału a nie 2mm cena czyni cuda
Cześć! Powiedz proszę jak sprawuje się taka heblarka po dłuższym czasie? Naczytałem się wielu złych opinii w necie o tego typu sprzętach Scheppach. Czy przykładnica nie ma luzów? O co chodzi z tymi wszystkimi złymi opiniami ?
Pozdrawiam!
Ta grubościówka to wciąż dobry wybór czy są jakieś lepsze alternatywy na dziś dzień? Może ktoś coś doradzi, mam budżet 3tyś na grubościówkę
Zainteresuj się grubościówką DeWalt'a, chyba 2500 coś około kosztuje.
coraz piękniej i lepiej w warsztacie,ps w stolarni ;)
no i fajnie :) niech ci dobrze służy, co do opinii o tych urządzeniach odnoszę wrażenie, że część z nich jest wystawiana przez jak to mówię "fachowców papraków" czyli osoby, które do pracy wykonywanej teoretycznie zawodowo kupują urządzenia przeznaczone dla amatorów, które nie zostały zaprojektowane i zbudowane do długookresowych obciążeń, to ten rodzaj fachur, których na każdym kroku należy kontrolować, gdyż chęć "zaoszczędzenia" często góruje nad zdrowym rozsądkiem nie wspominając o podstawowej uczciwości; że jak się umawiamy że deska ma być 3cm gruba, to jak tylko klient nie widzi/sprawdzi wstawią calówkę itp. Lub też przyzwyczajenie do kultury pracy z urządzeniami zbudowanych jak T-34, jak dostaną w ręce coś czego nie można pieprznąć na bok, albo przesunąć kopniakiem, piszą później nagminnie o tym że szajs itepe.
Nie zmienia to jednocześnie faktu że na rynku jest sporo urządzeń, których jakość wykonania jest tak niska, że albo są całkowicie nieprzydatne, albo ich żywot kończy się na tym "pierwszym razie".
Równolegle masz oba blaty tutaj
?
Widzę że jest identyczna jak Einhell Bt Sp 1300
Panowie fachowcy na czym opieracie swoje opinie? Mam DYMA8 SCM2150 oraz Scheppach HT1060 model podobny do Krzyska. Odlewy nie blachy zimno gięte. Obrabiam dąb i buk i daje radę (silniki komutatorowe to jedyna wada) Złomem bym tego nie nazywał.
Od kiedy dyma8 ma silnik komutatorowy ??
Kup sobie wyciąg do tego urządzenia z seppacha za około 600zł doprawdy daje rade z tą strugareczką a i praca bardzo przyjemna.
Krzysiek zrobił odciag.
mam pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo zakupu przez internet tej strugarki bez wad? Czy istnieje możliwość regulacji poszczególnych elementów strugarki własnym zakresie?
Pozdrawiam
Jacek
widzę sporo januszy stolarstwa ogląda twoje filmy albo nawet nie ogląda tylko komentuje ;) test bardzo na propsie, przydało by się tylko mocne zbliżenie na materiał. Sekcja komentarzy to inny świat tam nawet nocą świeci słońce i niech tak już zostanie ;)
mimo że mam maszynę tego typu, to mimo to obejrzałem cały film. Fajnie się Ciebie słucha. Bardzo dobra, rzeczowa recenzja. A ma jakieś wady? pozdrawiam!
Fajna reklama produktów schepach :)
FanBook no właśnie się zastanawiam czy tak nie jest🤔😒
Niestety tak jest, jak zauważyłeś pojawiły się reklamy. Tak więc jest to sztucznie wytworzony kanał dla kasiorki, nic więcej... szkoda
Witam wszystkich użytkowników mam pytanie odnośnie scheppacha hms 850 czy ktoś posiada lub miał styczność z tym sprzetem jakieś opinije
Witaj. Mam pytanie czy oba stoły są względem siebie ustawione w lini prostej? Mam na myśli strugarka ustawiona na zero i czy jak położyć na nia poziomnice to czy przylega idealnie. Mam strugarke hms1070 i nie są . Wyczytałem że dużo tych strugarek tak ma. Pozdrawiam
Bardzo liczę na Twoją odpowiedz
Polecam Ci do odkurzacza zdalny wyłącznik z pilotem w formie breloka. Są takie przystawki wpinane do gniazdka elektrycznego i cokolwiek wpięte w tą przystawkę ruszy zdalnie.
Wystarczy przedłużacz master-slave.
Co myślisz o tej maszynie po 6 miesiącach pozdrawiam
No właśnie co po roku ? Krzysztofie jak oceniasz z perspektywy czasu ?
@@gajosmonster A co dopiero po 2 :)
@@Jamick_Elektronika chyba sie rozpadła :D
@@gajosmonster W warsztacie jeszcze ją widać na filmach jak stoi ;)
@@Jamick_Elektronika to znaczy że nie jest tak źle :)
Zakupiłem niedawno taki sprzęt. Strugarka działa poprawnie ale grubościówka podcina na końcu materiał około 5cm. Nie wiem czy to normalna przypadłość czy powinienem reklamować. A może da się coś podregulować ? Pozdrawiam.
Powiedz mi skad masz te uchwyty/trzymaki do strugarki? Co jest na spodzie ze tak fajnie material trzyma? Papier scierny? Jaka gradacja? Ja mysle zeby 100 przykleic
Mówił ze w zestawie było:)
jak się sprawuje po ponad roku użytkowania?
Po trzech miesiącach rozpadła się na czynniki pierwsze ale muszę przyznać że serwis mają ok.Oddali całą kasę
Krzychu a gdzie tą czerwoną rurkę nabyłeś? Dociskaj materiał przed ostrzem, za ostrzem naciskasz i możesz zmniejszyć urobek wyprowadzając nierówną powierzchnię.
witaj kolego mógłbyś napisać jak ci sie sprawuje Scheppach HMS 1070 proszę o szczerą odpowiedz pozdrawiam
Badziew
pytanie do posiadaczy !! jak wyregulować maszynkę żeby nie było uskoku na desce (grubościówka). Ok 5-6cm na początku zbiera więcej a potem się "prostuje". Chodzi o opis w filmie na 12:10 min. Coś da się z tym zrobić? Często da się strugać materiał z zapasem a potem docinać do długości, ale nie zawsze jest to możliwe. Pomocy!! :)
Witam #Stolarniaodzera jak oceniasz strugarkę po kilku miesiącach użytkowania? Warta zakupu czy jednak pojawiły się jakieś problemy? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zakupem.
Dołączam się do pytania.
@@ukaszkonopczynski4585Łukaszu odpowiedź padła w ostatnim filmie Q&A
@@helaq3 jaka byla odpowiedz ? Przekopywac dziesiatki godzin materialu aby doszukac sie odpowiedzi nie dla mnie
Brać. Ja nabyłem... Jest ok. Obecny model delikatnie różni się od prezentowanego - przeszedł lifting😃
Czy ja dobrze widze snipe'a z grubosciowki?
Kupilem w koncu strug shinko AH150 z walkiem spiralnym 12 nozy, 15cm szerokosci, na z allegro.
Szkoda mi czasu na zabawe z takimi niedopracowanymi urzadzeniami jak ten Scheppach. Dolozylem, ale wWiecej czasu spedzalem na ustawianiu niz na robocie.
Do tego osobna grubosciowka, koszty sa, ale i robota 100% lepiej idzie.
Od dawna szukam tego typu maszyny do amatorskich prac. Recenzja super, wszystko co mnie interesowało w tym filmie zostało zawarte.
Powiedz tylko Krzysztofie gdzie to kupiłeś i ile trzeba zapłacić za to urządzenie.
Pozdrawiam
nie zostało wszystko i bardzo ważna rzecz została pominięta ,nie opowiedziałeś /nie pokazałeś jaki nóż "wchodzi " co jest bardzo ważne sheppach kreuje się na firme które będzie wytwarzać urządzenia solidne i być może będą dostępne noże do strugarek ,dlaczego to pisze ? posiadam podobne urządzenie o nazwie TITAN jedyna różnica to szerokość robocza u mnie wynosi 210mm biorąc pod uwagę znikomą moc maszyny ,może to i lepiej w mojej natmoiast jest problem z nożami sa małe i cienkie i posiadają wybranie w środku do zamocowania a wymiar to 210x1,6 x 16 mm bardzo cienki odniosłem wrażenie że złamie się w ręce nie wiem jak jest w scheppach i fajnie by było jak autor się wypowiedział ja zastąpiłem oryginał innym o gr 2,4 i jest rewelacja trzeba pamiętać ze w razie nietypowych noży może podnieść znacząco koszt eksploatacji maszyny,wypadało by mieć z 3 komplety takich noży ? no nie ? i u mnie dokładność wynosi około 20 -setek na grubości przy grubościówce następna wadą tych urządzeń to miękki blat który powoduje nie równo mierne zbieranie materiału lub w miejscach gdzie są wybrzuszenia materiał zostaje zebrany a wybrzuszenie dalej zostaje .Stolarnia od Zera można posłużyć się samą grubościówką bez wyrówniarki ,tylko nie takim wynalzkiem to rolki i docisk odpowiada za wymiary a w tych maszynach są z 'GUMY" I dlatego nie wychodzi dalszą wada jest to zbierał byś więcej materiału niż normalnie używając wyrówniarki i grubościówki
A poleci ktoś coś niedrogiego a dobrego dla amatora?
można zrobić mały tunig i będzie ok trochę pracy będzie wymagać ale nic nie ma za darmo
to ja po proszę grubościówkę za 2 tysie ale sprawną anie złom
może i jest w tym trochę racji lecz stare ciężkie żeliwne maszyny mają swoje gabaryty a jak warsztat mały to nie ma opcji.
Dlaczego ilekroć szukam tego modelu to widzę dwie wersje, jedna z obecnym tutaj frontem a druga z frontem bez żadnych elementów z dużym logiem?
Jak ta grubościówka wypada w porównaniu z dewalt dw733?
Nie wypada:p
jak cenowo???
Panie Krzysiu jaki ma pan silnik w heblarce sheppach HMS1070 indukcyjny czy komutatorowy (szczotkowy)? Chyba silnik s6/40% a nie s1 jak pan podaje na filmie. Pytam ponieważ chce kupić ale się wacham.
jaki indukcyjny ? Człowieku sam silnik do takiej maszynki by kosztował prawie połowa tego co ona jest warta.Zwykły szczotkowy silnik jest w każdej takiej maszynie tej wielkości.Jakie S1?? S1 to jest dawane teraz tylko w drogich przemysłowych maszynach za grube dziesiątki tysięcy
Witam. Zastanawiam się właśnie nad kupnem podobnego urządzenia, z racji ograniczonego metrażu. Mam Krzysiek pytanie do Ciebie. Jak wygląda posuw (guma czy stal) ? Jakie są wymiary noży skrawających? No i najważniejsze, jak się spisuje w użytkowaniu? Czy podczas pracy nie "gubi" wymiarów? Czy silnik podczas pracy nie grzeje się zbytnio? Zaznaczam, że jestem amatorem, planuje budowę domu i maszynka tego typu była by jak znalazł. Piłę Scheppacha hs 105 już zakupiłem ;) czekajeszcze w pudle, aż przyślą soft start z alledrogo :) Ps napatrzyłem się na yt na stolarnie od ytuberów i też zapragnąłem mieć podobną :) pozdrawiam!
Co to za zabawka?
Jak działa grubościówka u Ciebie ?
witaj, jak sie sprawuje grubosciowka ? Bo chyba juz ja konkretnie sprawdziles:) Zastanawiam sie nad nia i dlatego pytam czy na dzis dzien tez bys ja kupil czy moze cos innego? pozdrawiam:)
Cześć. Czy takie "coś" się nada to wystrugania 2m3 kantówek 10x10cm oraz 10x5 cm na budowę domku ogrodowego? Sosna/Świerk dłguości 2-3 m. Mam tu na myśli, czy urządzenie to wytrzyma i czy zrobię to rozsądnym nakładem czasu i wysiłku?
Moim zdaniem udać się uda, ale zajmie to mnóstwo czasu i szału nie będzie z dokładnością strugania
Zwrócił ktoś uwagę że na innych filmikach na YT ta sama maszyna różni się od siebie np. obudową czy mocowaniem odciągu wiórów. Czy to jakieś podróbki czy jak...
Mam pytanko czy ta strugarko grubościówka ma wałki prowadzące materiał gumowe czy stalowe???
Zapomnij o metalowych wałkach w maszynkach kosztujących mniej jak 5tys kiedys dedra dawała stalowe wałki ale już nie - bo widziałem nowsze wypusty i już mają gumowe
A co Pan powie o pile stołowejj SCHEPPACH model HS105 o mocy silnika 2000 Wat i średnicy tarczy Ø 255 mm
Witam Tez przymierzam się do zakupu HS105 230V 2,0KW lecz u dilera Krzysztofa jest o 350zł drożej niż w innych sklepach najtaniej znalazłem na Juli.pl za 1000 zł. Jeśli już zakupiłeś jaka jest Twoja opinia o tej pile Pozdrawiam
Hej , dziekuje za test ale jakos dalej nie potrafie przestawic sie do maszyn tego typu
Hej! Krzysztofie, ile razy wymieniłeś już paski klinowe w tej strugarce? W mojej po około 10h pracy padł pasek łączący silnik z wałem :/
Witaj Krzysztofie
Poszedłem w Twoje ślady :) Powiedz czy masz pomysł jak ostrzyć noże. Mam ostrzałkę holzmana ale brakuje uchwytu do długich noży.
witam. Co to jest za wiertarka stołowa z tyłu? Pozdrawiam
powiem tak korzystam z tej strugarki juz ponad 3 lata jestem mega zaskoczony jest po po prostu świetna montaże , drobne prace powiem tak parę modyfikacji czyli wydłużony stół jedyne z czego można być rozczarowanym to noże sa bardzo cienkie i bo 261x16x1,5 ostre noże i idzie jak dzika kuna no i oczywiście jak każdy sprzęt jak dbasz tak masz czyli łożyska ja po roku czasu je wymieniłem powiem tak do prac tzw przy domowych , montaże ,klejenie krótkich elementów jak najbardziej polecam nie polecam do dużych elementów czyli jakieś listwy typu 40x80 3m to jest bardzo ciężko gdyż maszyna sie przewraca od ciężaru na końcu elementu jednym słowem POLECAM SERDECZNIE cena jak kolega powiedział 2 tys .można ja juz nabyć za 1,700
Czy masz wiedzę, czy nóż do Bernardo PT250 jest kompatybilny?
Hallo.
Da się znaleść tego typu maszynkę z wałkiem na normalne dociski wtedy utną ci pasujący przekrój noża z metra albo dopasujesz już gotowe noże. tutaj mocowanie na klapy które jest niebezpieczne i noże muszą mieć odpowiednio rozłożone otwory.