Najgorzej na wekslu. Natomiast w przypadku umowy sporządzanej w formie aktu notarialnego oryginał aktu notarialnego sprzedaży ląduje w sejfie u notariusza i nawet gdy się bierze jego wypis następnego dnia to jest on drukowany na podstawie danych z komputera a notariusz nie ogląda już oryginału aktu. Co prawda nawet atrament znikający zostawia ślad chemiczny w papierze który laboratorium kryminalistyczne może ujawnić metodami fizykochemicznymi i wtedy udowodni się kto jest oszustem.
W Polsce kontakt z prawnikiem wygląda tak, że nie skupia się nadpomocą, tylko patrzy na zegarek i kasuje za 1/2 h. Jego cel to wyczyścić kieszenie klienta i tyle ich interesuje, tylko kasa, kasa i kasa. Koszmarne środowisko.
już teraz tę grupę można zastąpić sztuczną inteligencją nawet dzisiaj. Problem jest taki, że jak wszy będą się trzymać ludzi i z nich doić zasłaniając się czynnikiem ludzkim.
Tu nie chodzi o prace za darmo ale podejście do klienta. Mi na pytanie: co mam teraz robić? Adwokat odpowiedizał: zarabiać na prawnika. To środowisko to jedna patologia.
Przelew przed podpisaniem umowy , jak nie to nie . Albo kasa i idziesz z gościem wpłacasz na swoje konto i dopiero po dokumenty do notariusza. Bo banknoty mogą być fałszywe .
Pięknie w tym wywiadzie widać jak zabierana jest nam wolność. Rzeczona walizka pieniędzy rozwiązywała wiele problemów i jak by nie patrzeć byłeś właścicielem swojego majątku. Teraz jesteś nim Ty i bank - kolejność przypadkowa (stawiam, że odwrotnie).
Nie rozumiem. Gdzie jest napisane że przy zakupie nieruchomości nie można posługiwać się gotówką? PRoszę wskazać przepis prawa albo potraktuję to jako mit.
Tak naprawdę niczego nie rozwiązywała, była tylko nieco krótsza chwila na standardowe oszustwo typu fałszywe banknoty, zgarniam walizkę z kasą oraz umowę i wychodzę ze swoim ochroniarzem, itd. Istnieją przecież standardowe konstrukcje prawne i bankowe zabezpieczające transakcje zawsze stosowane przy transakcjach między firmami, gdzie przerzuca się kwotami typu dwa kontenery banknotów i działa to to od stuleci, tylko zazwyczaj Kowalski chce najtaniej i jeszcze taniej, a potem płacze.
Przezylem to na wlasnym mieszkaniu. Biuro przyprowadzilo klienta na zakup ktory dostal termin na przelew kasy. Po sporzadzeniu aktu notarialnego. Nadszedl dzien wplaty ktorej nie bylo. Aby zrobic odstapienie od aktu notarialnego znow spoldzielnia musiala wydac zaswiadczenie o braku zadluzenia// komu wyda- nowemu wlascicielowi 😵💫 z nami juz nie rozmawiają. W koncu doszlo do odstapienia od aktu notarialnego. Ale dla urzedu skarbowego nastapila zmiana wpisu wlasciciela w ksiedze wieczystej i znow przez 5 lat jestem wlascicielem wlasnego mieszkania aby po sprzedazy nie placic podatku. Komedia w swietle prawa.
Zaraz zaraz, a czy odstąpienie od umowy nie oznacza że umowa jest uważana za niezawartą ze skutkiem wstecz? Art. 395. § 2 kodeksu cywilnego. Wystąp o interpretację indywidualną do urzędu skarbowego.
bajkopisarstwo. Podasz podstawe prawna owego mitycznego "odstapienia od aktu notarialnego"? Bo art 82-88 KC nie sluza w tym przypadku, a brak zaplaty nie jest podstawa do uniewaznienia aktu. Przy okazji - zeby uniknac tego typu problemow wymyslono depozyt notarialny.
@ brak zaplaty w wyznaczonym terminie. Wiec moglem skorzystac z 777 lub zrobic wszystko zeby spowrotem stac sie posiadaczem mieszkania. Depozyt jest wspanialy jak kupujacy ma co tam wplacic. Kupujaca twierdzila ze ma otrzymac pieniadze z anglii od swojego partnera. Bylo na to 2 tyg. Kasa nie wplynela wiec skonczylo sie tak jak napisalem. Nie byla to umowa przedwstepna tylko akt sprzedazy nieruchomosci.
Potwierdzam, też chciałem jak sprzedawałem swoje nieruchomości aby taki wpis na umowie notarialnej się znalazł ale żaden notariusz się na to nie zgodził
W USA kiedy najemca nie zapłaci 2 czynszów,właściciel ma prawo wypowiedzieć umowę najmu i w ciągu tygodnia pozbyć się wynajmującego i jego dobytku.Wlasciciel zamawia firmę przeprowadzkowæ na koszt najemcy i usuwa zajmującego i jego dobytek z lokalu.Nad wszystkim czuwa szeryf.Nastepnie dane najmujacego są wpisywane do Księgi Dłużników i droga do wynajęcia kolejnego lokalu mieszkalnego jest ZAMKNIĘTA.
@@ragemode7796 Wielu tak pisze jakby gdzie indziej było lepiej niż w Polsce.Nigdy mnie za granicę nie ciągnęło do przeprowadzki głównie z powodów językowych a czasami kulturowych i prawnych.
byliśmy z mężem dogadani na rozdzielenie majątku, dom miał być mój, po czym notariusz zapytała mnie przy mężu, czy nie zgodzę się na wpisanie służebności dla męża...co miałam? odmówić? ewidentnie z mojego notariusza Pani notariusz wyczuła noskiem kto ma kasę i zaczęła działać "chętniej" na rzecz męża :) Gdynia, żona wspominanego Ś.P. Jacka :), z którego usług kiedyś korzystałam.
notariusz nie ma prawa nie złożyć podpisu i czekać aż sprzedający otrzyma przelew. z chwilą kiedy sprzedający podpisał akt notarialny notariusz musi go zarejestrować w systemie. bez względu na to czy pieniądze dotarły czy nie dotarły. Kiedyś tak "akt przerywany przez notariusza" był możliwy, dzisiaj już nie :(
Z tego co ja ostatnio sprawdzałem to nigdzie nie jest napisane kiedy akt sie kończy więc dopóki notariusz nie złoży swojego podpisu to ja bym nie był taki pewny tej transakcji. Szczególnie że może sie np powołać na wprowadzenie w błąd i nie podpisze, i bez jego podpisu niczego nie kupiłeś :)
Jak sprzedajesz rower to przy umowie musi być podpis notariusza czy wystarczą dwa podpisy? Umowa miedzy stronami to umowa kupna/sprzedaży, a notariusz tylko potwierdza warunki i poświadcza strony i pobiera opłaty notarialne, manipulacyjne, podatkowe.
@ Ale bez notariusza to nie jest umowa notarialna i możesz sobie nią podetrzeć tyłek. Jak nie masz pojęcia o przepisach to sie nie wypowiadaj i nie podawaj absurdalnych analogi.
@@DM_1337 Masz całkowitą rację wg litery 158 kc czyli działanie w złej wierze (umowa cywilnoprawna zamiast notarialnej), natomiast linia orzecznictwa już nie jest tak jednoznaczna i wykładnie SN dopuszczają sporo wyłączeń, głownie opartych na założeniu uznania posiadacza (takiego niezbyt nieformalnego) za posiadacza w dobrej wierze co jest dopuszczalne, zwłaszcza gdy nie krzywdzi on właściciela. Często dotyczy to także przypadków zmiany właściciela nieruchomości w wyniku podziału, konsolidacji, przejęcia firm, generalnie w przypadkach, gdy żadna ze stron nie jest poszkodowana i nie jest sprzeczne z interesem społecznym. Czyli suchy paragraf to jedno, a ciekawe życie i interpretacje to już nieco inaczej, pozdrawiam
@@jerzymakula1836 To nadal są inne sytuacje nie ma szans żebyś komuś sprzedał nieruchomość zwykłą umową... Szczególnie że mówimy raczej o sytuacji gdy druga strona będzie oponować wiec bez wyroku sadu sie nie obejdzie.
Depozyt notarialny to z zasady dobre rozwiązanie. Dla większości osób problemem są koszty. Nikt nie chce płacić 2 - 3 tys. złotych lub więcej wtedy gdy nie musi. Jednak z drugiej strony można stracić dużo, dużo więcej, nie wspominając o stresie. Jeśli więc ma się jakiekolwiek wątpliwości myślę, że sprawa warta przemyślenia. Tak na marginesie to uważam, że nawet połowa takiej kwoty byłaby godziwym wynagrodzeniem dla notariusza.
Jak sprzedawałem mieszkanie to ja i kupujący mieliśmy konto w tym samym banku. Kupujący wyjął laptopa (smartfonów nie było) przelał kasę, ja po chwili stwierdziłem ze kasa jest na moim koncie i po problemie
@arturpodkowinski8622 Nie zrobiłbym tego. Ja tak nie żyje, dorabiać się na czyjeś krzywdzie. Świat jest wielki, a ludzie na nim rozmaici. Każdy robi jak uważa i żyje jak mu wygodniej, a na koniec wszyscy otrzymają to na co zasłużyli.
Jeżeli kupiłbym działkę za gotówkę to byłbym przestępcą pierwsze słyszę coś takiego w zeszłym roku kupiłem taką działkę za 150 000 i jeszcze mi nie skazali
@rekinlew869 pierwsze słyszę, jakbym kupował na firmę to co najwyżej nie mógłbym wrzucić sobie tego w koszta czy tam amortyzować a nie byłbym przestępcą
@@bernard6771 jeśli kupujesz prywatnie to obojętnie czy za gotówkę czy przelewem i tak nie możesz amortyzować także nie o to chodzi a o to stwierdzenie że jesteś przestępcą
Czy ja dobrze zrozumialam że dzisiaj u notariusza za zakup nieruchomości nie płaci się gotowka bo tj przestepstwo? Czy coś się zmieniło w przepisach i od kiedy? I rozumiem ze taka akcja gdzie kupujacy w obecności notariusza zrobi przelew a sprzedający powtwierdzi jego otrzumanie i wyjdzie nie podpisujac dokumentow jest tylko mozliwe jesli sam notariusz jest w to unoczony bo wtedy nie mavswiadkow. Ale jeżeli notariusz jest normalny to chyba taka akcje natychmiast zgłasza się na policję. A nawet powala sie wspolnie delikwenta, obezwladnia i wzywa policję. Czy jestem zbyt naiwna?
Największymi oszustami teraz można nazwać doradców ds. restrukturyzacji, zamiast reprezentować interesy wierzycieli to zawsze siadają po stronie dłużnika i myślą jak tu orznać tych po drugiej stronie. Wyroki są zbyt niskie i oszukiwanie się opłaca.
@receopadajo Widać to po Warszawie, Krakowie i innych miastach gdzie kamienice ddzyskiwali 140 latkowie. Notariusz jak dostanie kasę to wszystko potwierdzi.
Kupiłem w swoim życiu kilka działek mieszkań i domów ale pierwszy raz słyszę o takim problemie o czym mówicie. Oczywiście nie pamiętam dokładnie słowo słowo ale za każdym razem notariusz wpisuje że przeniesienie własności nastąpi po wpłaceniu pieniędzy i nie wyobrażam sobie żeby ktoś był w stanie sprzedać takie mieszkanie po prostu bez zapłaty tak jak mówicie to jest jakaś abstrakcja
@@Micha-tf9wo To nie jest abstrakcja. Nabycie powstaje w chwili podpisania aktów, a nie wpływu pieniędzy na konto. Dlatego istnieje funkcja depozytu notarialnego. Oczywiście za to trzeba płacić. I sądzę, że to jest główną przyczyną, że nie łączy się ostatecznie przeniesienia własności z wpłynięciem kasy na konto sprzedającego tylko ze złożeniem podpisu. Myślę, że trzeba trochę sie poduczyć obowiązującego prawa, a nie mówić na bazie swoich pozytywnych akurat doświadczeń .
@@piotrandrzejczak8761 Nabycie nie powstaje zawsze w momencie podpisania aktu, tak jak pisałem notariusze przynajmniej ci u których miałem okazje coś podpisywać zabezpieczali mnie stosownym zapisem dlatego pewnie nie miałem takich doświadczeń. Być może gdzieś w Polsce zdarzają się nieprofesjonalni notariusze i takie problemy mają miejsce.
Raczej tylko depozyt ,nie wiem czy taki zapis działa o którym Pan pisze Ale jeszcze mają zapis 777kpc,taki zapis gwaratuje, że dłużnik dobrowolnie poddaje sie egzekucji .Dochodzenie zapłaty na drodze sądowej może trwać nawet 6-24 miesięcy.Artykuł ten ma na celu uproszczenie dochodzenia roszczeń w przypadku braku zapłaty na drodze sądowej, nie zaś gwarancji zapłaty
troche z tym booking to pojechałeś . wynajmuje od 3 lat i jeśli mam ustawione że płatności idą przez booking to to jest bezpieczna forma bo ja pieniądze dostaje od booking do 10dni od wyjazdu gości. To jest opcja bezpieczna a gorzej będzie jak ktoś próbuje obejść prowizje i kroi bezpośrednio. A przy wynajmie długo terminowym to proponuje zawsze robić to u notariusza a nie będzie problemu.
@@Alf7Red No właśnie. Neobolszewia jeszcze nie zacisnęła tak obroży (mimo, że bydełko regularnie wybiera ja w wolnych demokratycznych wyborach:)). To kwestia czasu, chyba, że bydło się obudzi. Jak płaciłem za mój byle jaki, ale nowy samochód ok. 3 lat temu, to gdy przyniosłem 71.200 zł w gotówce pani prawie , że zemdlała jakby jaskiniowca zobaczyła:)).
chodzi o przepisy dot. prania pieniędzy, które wymagają by płatności gotówkowe były nie większe niż jakiś limit. Na pewno obowiązuje firmy. Nie wiem jak z osobami fizycznymi
Winne jest państwo, bo od zawsze powinna istnieć instytucja kaucji bankowej - która pełniłaby rolę bufora do czasu zaakceptowania przez obie strony zapisów prawa. Kupuję mieszkanie płace kaucję, notariusz potem księga po przepisaniu zawiadamia BANK, a ten oddaje dostęp do kasy dla sprzedającego. Gdzie jest problem ? W świadomej postawie rządzących i prawników tworzących prawo w tym kraju dla "władzy" i dla siebie czyli kasty prawnej. Polska zabiła za wielu ludzi swoją bylejakością by jej to wybaczyć !!! Bez przebaczenia !
polska to jest trzeci swiat , w uk kupujesz mieszkanie wynajmujesz firme prawnicza / ktora posiada ubezpieczenie , ubezpieczenie to pokryje roszczenia jesli doszlo by do jakiegos oszustwa / i prawnicy sprawdza ci wszystko czy mieszkanie zadluzone ? , czy sa jakies problemy ? w koncu kupujacy wplaca 10 proc na ich konto , musi udokumentowac z kad pochodza srodki , pieniadze leza na koncie firmy prawniczej do momentu zamkniecia transakcji a klient niczym sie nie martwi
Przecież w Polsce można dokładnie tak samo działać przy prywatnych nieruchomościach i jest sporo dużych firm prawniczych tak działających, tylko takie bezpieczne pośrednictwo kosztuje parę złotych, a Kowalski i Nowak handlują za setki tysięcy, ale przyoszczędzą na parę tysięcy.
w tym polinie to powinno taka umowe podpisywac sie w bunkrze zamkniete drzwi nikt nie wyjdzie dopuki kasa nie wplynie na konto a osoba sprzedajaca nie zlozy podpisu , a jak sprzedawca nie podpisze to nie dac mu jesc i pic do momentu zamkniecia transakcji
założenie konta w tym samym banku trwa 5 minut. Jak masz konto w innym banku to jesteś uwierzytelniony w systemach bankowych i trwa to kilka minut i ogarniesz to z komórki. Ogarniasz to m-obywatelem lub logowaniem do swojego baku nawet na selfie otworzysz konto.
Szkoda że w tym materiale jest tyle nieprawdziwych informacji, ludzie chcą wszystko za małe pieniądze i nie decydują się na przykład na depozyty notarialne tylko z uwagi że to zwiększa koszty transakcji. W Europie zachodniej depozyt jest bardzo często wykorzystywany ale trzeba za niego zapłacić. Nie ma w polskich przepisach możliwości aby własność nieruchomości przeszła na nabywcę po zapłacie . Tylko wydanie można ograniczyć od zapłaty.pozdrawiam
my zrobiliśmy tak - sprzedawca miał kasę na koncie w Santanderze, założyliśmy konto też tam, sprzedawca od notariusza się dowiedział żeby limity zmienić na kwotę mieszkania... u notariusza sprzedawca zalogował się z laptopa notariusza, pokazał kasę, jak wszystko dogadaliśmy to tak jak w 8:20 minucie mówią.. sprzedawca przelał kasę, my sprawdziliśmy - kasa od razu w ramach jednego banku była na koncie, notariusz podpisał.. a wzmiankę do KW notariusz robi w zasadzie od razu przy klientach, bo przed podpisaniem aktu się loguje tam, sprawdza, potem od razu wpisuje wzmiankę
@@leszko8632 ale on pokazał to notariuszowi, jak podpisaliśmy akt (tylko my, notariusz nie) to notariusz poprosił o przesłanie kasy do nas i dopiero jak MY potwierdziliśmy w NASZEJ aplikacji że kasa jest na NASZYM koncie to sam podpisał.. Konto specjalnie założyliśmy w tym samym banku (Santander) który miał sprzedający po to żeby przelew przeszedł w czasie rzeczywistym.
@@leszko8632 przeczytałeś i zrozumiałeś? Zakładam konto w tym samym banku i przelanie kasy jest w czasie rzeczywistym. Loguje się na swoje konto i sprawdzam czy kasa wpłynęła.
Płatność gotówką nadal jest zgodna z prawem, więc nie gadajcie o tym, że ktoś jest przestępcą. Dodatkowo, opcja, że notariusz podpisze po zapłacie jest niezgodna z prawem. Obie strony podpisały, notariusz MUSI. Słaby gość. Tacy prawnicy zazwyczaj rozpieprzają normalne umowy, bo gówno wiedzą o nieruchomościach, ale coś znaleźć muszą. Pytanie, od czego jest ten prawnik???
Ciekawy filmik, Panowie 3QQ, jesteście sprytnymi osobami -smart- w temacie nieruchomości i najmu. Zatem jak zaczynałem 15 lat temu wynajmować mieszkanie, było dość dużo na temat zabezpieczenia najmu WEKSLEM IN BLANCO, niestety nigdzie nie mogę znaleźć osób na YT aby ktoś ten temat poruszył. Czy jest to zła metoda zabezpieczeniami się przed złymi najemcami. Oczywiście jak wszystko ma swoje zalety i wady, ale jestem ciekawy, że obecnie ten temat wygasł. Liczę na was Panowie! Pozdrawiam, zero pustostanów!
Dziękuję za analizę! Tylko szybkie pytanie niezwiązane z tematem: Mój portfel OKX zawiera USDT i mam frazę odzyskiwania. (alarm fetch churn bridge exercise tape speak race clerk couch crater letter). Czy możesz wyjaśnić, jak przenieść je na Binance?
@@froggio dokładnie, tym bardziej że większość pośredników to jest jakaś porażka, myślą że zrobią zdjęcie i na tym ich praca się kończy. Bardzo mierna wiedza dotycząca transakcji, ryzyk już nie wspominając o wiedzy nt. sprzedawanego mieszkania.
A czy Ty miał*ś do czynienia ze znikającymi podpisami? Może niekoniecznie w nieruchomościach?
Najgorzej na wekslu. Natomiast w przypadku umowy sporządzanej w formie aktu notarialnego oryginał aktu notarialnego sprzedaży ląduje w sejfie u notariusza i nawet gdy się bierze jego wypis następnego dnia to jest on drukowany na podstawie danych z komputera a notariusz nie ogląda już oryginału aktu. Co prawda nawet atrament znikający zostawia ślad chemiczny w papierze który laboratorium kryminalistyczne może ujawnić metodami fizykochemicznymi i wtedy udowodni się kto jest oszustem.
Trafiłem tu przypadkiem.Bardzo fajny odcinek. Praktyczne, wartościowe porady nie tylko dla kupujacych/sprzedających nieruchomości.
Prawnik nie gwarantuje bezpieczeństwa transakcji czy umowy, znam takich to utopili kase właśnie przez adwokata, który ich na minę wpuścił.
W Polsce kontakt z prawnikiem wygląda tak, że nie skupia się nadpomocą, tylko patrzy na zegarek i kasuje za 1/2 h. Jego cel to wyczyścić kieszenie klienta i tyle ich interesuje, tylko kasa, kasa i kasa. Koszmarne środowisko.
już teraz tę grupę można zastąpić sztuczną inteligencją nawet dzisiaj. Problem jest taki, że jak wszy będą się trzymać ludzi i z nich doić zasłaniając się czynnikiem ludzkim.
Podobnie jest z lekarzami.
pracuj ty za darmo .
Tu nie chodzi o prace za darmo ale podejście do klienta. Mi na pytanie: co mam teraz robić? Adwokat odpowiedizał: zarabiać na prawnika. To środowisko to jedna patologia.
@west7610 Dokładnie tak. To samo jest z lekarzami i klerem :(
Notariusz ma byc obiektywny i nie stronniczy ale ma dbac zeby nikt nie zostal oszukany.
A wystarczy wprowadzić przepis, że tylko pojawienie się pieniędzy na koncie sprzedającego robi prawomocny zakup. Ale po co wprowadzić prostą sprawę.
Gotówka. Mój kolega tak sprzedał.
@modiglianiamedeo Gotówka! Przepisy! Czy na prawdę trzeba powtarzać, że przy zakupie przez firmę obowiązują limity płatności i to niskie!!!
@@modiglianiamedeo depozyt notarialny - spójrz od 3:40 i masz
Około 5:20 i dalej
Przelew przed podpisaniem umowy , jak nie to nie . Albo kasa i idziesz z gościem wpłacasz na swoje konto i dopiero po dokumenty do notariusza. Bo banknoty mogą być fałszywe .
Pięknie w tym wywiadzie widać jak zabierana jest nam wolność. Rzeczona walizka pieniędzy rozwiązywała wiele problemów i jak by nie patrzeć byłeś właścicielem swojego majątku. Teraz jesteś nim Ty i bank - kolejność przypadkowa (stawiam, że odwrotnie).
Nie rozumiem. Gdzie jest napisane że przy zakupie nieruchomości nie można posługiwać się gotówką? PRoszę wskazać przepis prawa albo potraktuję to jako mit.
Tak naprawdę niczego nie rozwiązywała, była tylko nieco krótsza chwila na standardowe oszustwo typu fałszywe banknoty, zgarniam walizkę z kasą oraz umowę i wychodzę ze swoim ochroniarzem, itd.
Istnieją przecież standardowe konstrukcje prawne i bankowe zabezpieczające transakcje zawsze stosowane przy transakcjach między firmami, gdzie przerzuca się kwotami typu dwa kontenery banknotów i działa to to od stuleci, tylko zazwyczaj Kowalski chce najtaniej i jeszcze taniej, a potem płacze.
Bardzo dziękuję za ważne ciekawą informację
Przezylem to na wlasnym mieszkaniu. Biuro przyprowadzilo klienta na zakup ktory dostal termin na przelew kasy. Po sporzadzeniu aktu notarialnego. Nadszedl dzien wplaty ktorej nie bylo. Aby zrobic odstapienie od aktu notarialnego znow spoldzielnia musiala wydac zaswiadczenie o braku zadluzenia// komu wyda- nowemu wlascicielowi 😵💫 z nami juz nie rozmawiają. W koncu doszlo do odstapienia od aktu notarialnego. Ale dla urzedu skarbowego nastapila zmiana wpisu wlasciciela w ksiedze wieczystej i znow przez 5 lat jestem wlascicielem wlasnego mieszkania aby po sprzedazy nie placic podatku. Komedia w swietle prawa.
Komedia czy powód by strzelić komuś w głowę ?
Brutalnie, ale jak szybko naprawia świat
Zaraz zaraz, a czy odstąpienie od umowy nie oznacza że umowa jest uważana za niezawartą ze skutkiem wstecz? Art. 395. § 2 kodeksu cywilnego. Wystąp o interpretację indywidualną do urzędu skarbowego.
Nie musisz czekać 5 lat na sprzedaż mieszkania, umowa nie doszła do skutku. Nie kupiłeś nowego mieszkania
bajkopisarstwo. Podasz podstawe prawna owego mitycznego "odstapienia od aktu notarialnego"? Bo art 82-88 KC nie sluza w tym przypadku, a brak zaplaty nie jest podstawa do uniewaznienia aktu. Przy okazji - zeby uniknac tego typu problemow wymyslono depozyt notarialny.
@ brak zaplaty w wyznaczonym terminie. Wiec moglem skorzystac z 777 lub zrobic wszystko zeby spowrotem stac sie posiadaczem mieszkania. Depozyt jest wspanialy jak kupujacy ma co tam wplacic. Kupujaca twierdzila ze ma otrzymac pieniadze z anglii od swojego partnera. Bylo na to 2 tyg. Kasa nie wplynela wiec skonczylo sie tak jak napisalem. Nie byla to umowa przedwstepna tylko akt sprzedazy nieruchomosci.
I nie można po prostu napisać w umowie że umowa jest sfinalizowana po zapłacie i podpisać umowę. Nie wiem po co komplikować.
przy sprzedaży nieruchomości nie ma takiej możliwości..
Potwierdzam, też chciałem jak sprzedawałem swoje nieruchomości aby taki wpis na umowie notarialnej się znalazł ale żaden notariusz się na to nie zgodził
Depozyt notarialny tutaj jest odpowiedzią. Ktoś musi na tym zarobić.
Jak odróżnić prawnika uczciwego od prawnika przestępcy?
Nie ma uczciwych prawników.
99% to ci drudzy!😂
Mam sposoby jak poznać podejrzanych .ale bez nie dyskretnych informacji się nie obejdzie Np. Taki co zdradza żonę już jest podejrzany😂.
najlepiej korzystac z duzych firm prawniczych o pewnej renomie , gdy dadza ciala i gazety zaczna pisac maja wiele do stracenia
@@sylwsmith7712 Renomę ma Donald Tusk ale czy wiarygodny?
Nie rozumiem, dlaczego nie istnieje prawo, które stanowi, że przeniesienie prawa własności następuje w momencie dokonania zapłaty.
Bo nie można byłoby kraść ,proste
W USA kiedy najemca nie zapłaci 2 czynszów,właściciel ma prawo wypowiedzieć umowę najmu i w ciągu tygodnia pozbyć się wynajmującego i jego dobytku.Wlasciciel zamawia firmę przeprowadzkowæ na koszt najemcy i usuwa zajmującego i jego dobytek z lokalu.Nad wszystkim czuwa szeryf.Nastepnie dane najmujacego są wpisywane do Księgi Dłużników i droga do wynajęcia kolejnego lokalu mieszkalnego jest ZAMKNIĘTA.
Nie wiesz co piszesz
Kolejnego lokalu w Iranie czy Rosji😂?
@@tadykasprowicz5164 zależ, o którym stanie USA mowa. Pewnie w niektórych tak jest. Obstawiam np. Texas.
Chlopie co ty piszesz… wiem trawa zawsze bardziej zielona po drugiej stronie ale tak to nie wyglada w USA jak opisujesz 😃
@@ragemode7796 Wielu tak pisze jakby gdzie indziej było lepiej niż w Polsce.Nigdy mnie za granicę nie ciągnęło do przeprowadzki głównie z powodów językowych a czasami kulturowych i prawnych.
Panowie proszę się przygotować i dopiero kręcić odcinek
A co jest zle....???? Sluchamy
byliśmy z mężem dogadani na rozdzielenie majątku, dom miał być mój, po czym notariusz zapytała mnie przy mężu, czy nie zgodzę się na wpisanie służebności dla męża...co miałam? odmówić? ewidentnie z mojego notariusza Pani notariusz wyczuła noskiem kto ma kasę i zaczęła działać "chętniej" na rzecz męża :) Gdynia, żona wspominanego Ś.P. Jacka :), z którego usług kiedyś korzystałam.
Teraz sa przelewy sorbnerem z banku do banku i trwa to kilka minut ,a kosztuje od 50 do 100 pln w zależności od banku
To po co taka rozmowa ,jeżeli nikt nie wie jak jest wg przepisow. Szkoda mojego czasu.
Czyli notariusz nie odpowiada za nic?
notariusz nie ma prawa nie złożyć podpisu i czekać aż sprzedający otrzyma przelew. z chwilą kiedy sprzedający podpisał akt notarialny notariusz musi go zarejestrować w systemie. bez względu na to czy pieniądze dotarły czy nie dotarły. Kiedyś tak "akt przerywany przez notariusza" był możliwy, dzisiaj już nie :(
prawie zawsze nieruchomość kupuje się na kredyt i przelew pomimo promesy bankowej może nie nastąpić
Z tego co ja ostatnio sprawdzałem to nigdzie nie jest napisane kiedy akt sie kończy więc dopóki notariusz nie złoży swojego podpisu to ja bym nie był taki pewny tej transakcji. Szczególnie że może sie np powołać na wprowadzenie w błąd i nie podpisze, i bez jego podpisu niczego nie kupiłeś :)
Jak sprzedajesz rower to przy umowie musi być podpis notariusza czy wystarczą dwa podpisy?
Umowa miedzy stronami to umowa kupna/sprzedaży, a notariusz tylko potwierdza warunki i poświadcza strony i pobiera opłaty notarialne, manipulacyjne, podatkowe.
@ Ale bez notariusza to nie jest umowa notarialna i możesz sobie nią podetrzeć tyłek. Jak nie masz pojęcia o przepisach to sie nie wypowiadaj i nie podawaj absurdalnych analogi.
@@DM_1337 Masz całkowitą rację wg litery 158 kc czyli działanie w złej wierze (umowa cywilnoprawna zamiast notarialnej), natomiast linia orzecznictwa już nie jest tak jednoznaczna i wykładnie SN dopuszczają sporo wyłączeń, głownie opartych na założeniu uznania posiadacza (takiego niezbyt nieformalnego) za posiadacza w dobrej wierze co jest dopuszczalne, zwłaszcza gdy nie krzywdzi on właściciela. Często dotyczy to także przypadków zmiany właściciela nieruchomości w wyniku podziału, konsolidacji, przejęcia firm, generalnie w przypadkach, gdy żadna ze stron nie jest poszkodowana i nie jest sprzeczne z interesem społecznym. Czyli suchy paragraf to jedno, a ciekawe życie i interpretacje to już nieco inaczej, pozdrawiam
@@jerzymakula1836 To nadal są inne sytuacje nie ma szans żebyś komuś sprzedał nieruchomość zwykłą umową... Szczególnie że mówimy raczej o sytuacji gdy druga strona będzie oponować wiec bez wyroku sadu sie nie obejdzie.
Depozyt notarialny to z zasady dobre rozwiązanie. Dla większości osób problemem są koszty. Nikt nie chce płacić 2 - 3 tys. złotych lub więcej wtedy gdy nie musi. Jednak z drugiej strony można stracić dużo, dużo więcej, nie wspominając o stresie. Jeśli więc ma się jakiekolwiek wątpliwości myślę, że sprawa warta przemyślenia. Tak na marginesie to uważam, że nawet połowa takiej kwoty byłaby godziwym wynagrodzeniem dla notariusza.
Jak sprzedawałem mieszkanie to ja i kupujący mieliśmy konto w tym samym banku. Kupujący wyjął laptopa (smartfonów nie było) przelał kasę, ja po chwili stwierdziłem ze kasa jest na moim koncie i po problemie
Sprzedawałem mieszkanie kilka lat temu. Najpierw umowa przedwstępna, następnie przelana kasa na moje konto a na końcu podpisałem umowę sprzedaży.
a jakbyś nie podpisał i zniknął z kasa to co?
@arturpodkowinski8622 Nie zrobiłbym tego. Ja tak nie żyje, dorabiać się na czyjeś krzywdzie. Świat jest wielki, a ludzie na nim rozmaici. Każdy robi jak uważa i żyje jak mu wygodniej, a na koniec wszyscy otrzymają to na co zasłużyli.
tylko depozyt notarialny a z chwilą podpisania aktu ,notariusz przelewa kasę.
Jeżeli kupiłbym działkę za gotówkę to byłbym przestępcą pierwsze słyszę coś takiego w zeszłym roku kupiłem taką działkę za 150 000 i jeszcze mi nie skazali
@rekinlew869 pierwsze słyszę, jakbym kupował na firmę to co najwyżej nie mógłbym wrzucić sobie tego w koszta czy tam amortyzować a nie byłbym przestępcą
@@Micha-tf9wo jezeli kupujesz jako osoba prywatna to też nie możesz amortyzować i wrzucać w koszta
@@bernard6771 jeśli kupujesz prywatnie to obojętnie czy za gotówkę czy przelewem i tak nie możesz amortyzować także nie o to chodzi a o to stwierdzenie że jesteś przestępcą
@@Micha-tf9wo to nie pisz że najwyżej nie mógłbym…..
@@bernard6771 ale co to ma do tego stwierdzenia że jest się przestępcą ?
Ale ze co..juz nie mozna gotowka zaplacic przy notariuszu..szybko i sprawnie ,wiarygodnie
No właśnie też mnie to zdziwilo bo ja kilka lat temu płaciłam sprzedającemu gotówką u notariusza. Wiec to jakaś nowina.
A co z kredytem?
Czy ja dobrze zrozumialam że dzisiaj u notariusza za zakup nieruchomości nie płaci się gotowka bo tj przestepstwo? Czy coś się zmieniło w przepisach i od kiedy? I rozumiem ze taka akcja gdzie kupujacy w obecności notariusza zrobi przelew a sprzedający powtwierdzi jego otrzumanie i wyjdzie nie podpisujac dokumentow jest tylko mozliwe jesli sam notariusz jest w to unoczony bo wtedy nie mavswiadkow. Ale jeżeli notariusz jest normalny to chyba taka akcje natychmiast zgłasza się na policję. A nawet powala sie wspolnie delikwenta, obezwladnia i wzywa policję. Czy jestem zbyt naiwna?
Największymi oszustami teraz można nazwać doradców ds. restrukturyzacji, zamiast reprezentować interesy wierzycieli to zawsze siadają po stronie dłużnika i myślą jak tu orznać tych po drugiej stronie. Wyroki są zbyt niskie i oszukiwanie się opłaca.
prawnik wszystko obieca byleby dostać kasę a potem mówi no ja sędzią nie jestem... po prostu zyc uczciwie 😂 i nie ma sie kontaktu z nimi
Jak najdalej od konowałów i prawników to człowiek będzie żył szczęśliwie
Notariusz często to przestępca. Trzeba uważać na takich notariuszy.
Jak często, może w procentach nasz jakieś potwierdzenie na to, co tak się tobie bekło?
@receopadajo Widać to po Warszawie, Krakowie i innych miastach gdzie kamienice ddzyskiwali 140 latkowie. Notariusz jak dostanie kasę to wszystko potwierdzi.
Kupiłem w swoim życiu kilka działek mieszkań i domów ale pierwszy raz słyszę o takim problemie o czym mówicie. Oczywiście nie pamiętam dokładnie słowo słowo ale za każdym razem notariusz wpisuje że przeniesienie własności nastąpi po wpłaceniu pieniędzy i nie wyobrażam sobie żeby ktoś był w stanie sprzedać takie mieszkanie po prostu bez zapłaty tak jak mówicie to jest jakaś abstrakcja
@@Micha-tf9wo To nie jest abstrakcja. Nabycie powstaje w chwili podpisania aktów, a nie wpływu pieniędzy na konto. Dlatego istnieje funkcja depozytu notarialnego. Oczywiście za to trzeba płacić. I sądzę, że to jest główną przyczyną, że nie łączy się ostatecznie przeniesienia własności z wpłynięciem kasy na konto sprzedającego tylko ze złożeniem podpisu. Myślę, że trzeba trochę sie poduczyć obowiązującego prawa, a nie mówić na bazie swoich pozytywnych akurat doświadczeń .
@@piotrandrzejczak8761 Nabycie nie powstaje zawsze w momencie podpisania aktu, tak jak pisałem notariusze przynajmniej ci u których miałem okazje coś podpisywać zabezpieczali mnie stosownym zapisem dlatego pewnie nie miałem takich doświadczeń. Być może gdzieś w Polsce zdarzają się nieprofesjonalni notariusze i takie problemy mają miejsce.
Straszne.Notariusz przestępca,prokurator przestępca i adwokat również Gdzie my żyjemy.
Raczej tylko depozyt ,nie wiem czy taki zapis działa o którym Pan pisze
Ale jeszcze mają zapis 777kpc,taki zapis gwaratuje, że dłużnik dobrowolnie poddaje sie egzekucji .Dochodzenie zapłaty na drodze sądowej może trwać nawet 6-24 miesięcy.Artykuł ten ma na celu uproszczenie dochodzenia roszczeń w przypadku braku zapłaty na drodze sądowej, nie zaś gwarancji zapłaty
Gratulacje, masz uczciwego Notariusz.Tak powinno być.Niestety czasem trafi się cwaniaczel.
troche z tym booking to pojechałeś . wynajmuje od 3 lat i jeśli mam ustawione że płatności idą przez booking to to jest bezpieczna forma bo ja pieniądze dostaje od booking do 10dni od wyjazdu gości. To jest opcja bezpieczna a gorzej będzie jak ktoś próbuje obejść prowizje i kroi bezpośrednio. A przy wynajmie długo terminowym to proponuje zawsze robić to u notariusza a nie będzie problemu.
A dlaczego byłoby się przestępca płacąc gotówką?
To obowiązuje między firmami. Dla osób fizycznych miało wejść, ale na razie nie wchodzi.
@@Alf7Red No właśnie. Neobolszewia jeszcze nie zacisnęła tak obroży (mimo, że bydełko regularnie wybiera ja w wolnych demokratycznych wyborach:)). To kwestia czasu, chyba, że bydło się obudzi. Jak płaciłem za mój byle jaki, ale nowy samochód ok. 3 lat temu, to gdy przyniosłem 71.200 zł w gotówce pani prawie , że zemdlała jakby jaskiniowca zobaczyła:)).
Akurat gotówką u notariusza to najbardziej bezpieczna metoda.
chodzi o przepisy dot. prania pieniędzy, które wymagają by płatności gotówkowe były nie większe niż jakiś limit. Na pewno obowiązuje firmy. Nie wiem jak z osobami fizycznymi
Nagania fizycznych na swoje usługi ,
Takie coś dotyczy podmioty prawne ,brak gotówki
Wywiad w stylu nie znam się ale się wypowiem
Winne jest państwo, bo od zawsze powinna istnieć instytucja kaucji bankowej - która pełniłaby rolę bufora do czasu zaakceptowania przez obie strony zapisów prawa.
Kupuję mieszkanie płace kaucję, notariusz potem księga po przepisaniu zawiadamia BANK, a ten oddaje dostęp do kasy dla sprzedającego.
Gdzie jest problem ?
W świadomej postawie rządzących i prawników tworzących prawo w tym kraju dla "władzy" i dla siebie czyli kasty prawnej.
Polska zabiła za wielu ludzi swoją bylejakością by jej to wybaczyć !!!
Bez przebaczenia !
polska to jest trzeci swiat , w uk kupujesz mieszkanie wynajmujesz firme prawnicza / ktora posiada ubezpieczenie , ubezpieczenie to pokryje roszczenia jesli doszlo by do jakiegos oszustwa / i prawnicy sprawdza ci wszystko czy mieszkanie zadluzone ? , czy sa jakies problemy ? w koncu kupujacy wplaca 10 proc na ich konto , musi udokumentowac z kad pochodza srodki , pieniadze leza na koncie firmy prawniczej do momentu zamkniecia transakcji a klient niczym sie nie martwi
Przecież w Polsce można dokładnie tak samo działać przy prywatnych nieruchomościach i jest sporo dużych firm prawniczych tak działających, tylko takie bezpieczne pośrednictwo kosztuje parę złotych, a Kowalski i Nowak handlują za setki tysięcy, ale przyoszczędzą na parę tysięcy.
w tym polinie to powinno taka umowe podpisywac sie w bunkrze zamkniete drzwi nikt nie wyjdzie dopuki kasa nie wplynie na konto a osoba sprzedajaca nie zlozy podpisu , a jak sprzedawca nie podpisze to nie dac mu jesc i pic do momentu zamkniecia transakcji
założenie konta w tym samym banku trwa 5 minut. Jak masz konto w innym banku to jesteś uwierzytelniony w systemach bankowych i trwa to kilka minut i ogarniesz to z komórki. Ogarniasz to m-obywatelem lub logowaniem do swojego baku nawet na selfie otworzysz konto.
Szkoda że w tym materiale jest tyle nieprawdziwych informacji, ludzie chcą wszystko za małe pieniądze i nie decydują się na przykład na depozyty notarialne tylko z uwagi że to zwiększa koszty transakcji. W Europie zachodniej depozyt jest bardzo często wykorzystywany ale trzeba za niego zapłacić. Nie ma w polskich przepisach możliwości aby własność nieruchomości przeszła na nabywcę po zapłacie . Tylko wydanie można ograniczyć od zapłaty.pozdrawiam
A jak kupno jest na kredyt, to jak wygląda sprawa z depozytem?
A jak kupno jest na kredyt, to jak wygląda sprawa z depozytem?
ukry kupuja z walizka pieniedzy i jakos nie maja problemu z prawem w ukropolu!?
Kupuja a potem siła odbierają
my zrobiliśmy tak - sprzedawca miał kasę na koncie w Santanderze, założyliśmy konto też tam, sprzedawca od notariusza się dowiedział żeby limity zmienić na kwotę mieszkania... u notariusza sprzedawca zalogował się z laptopa notariusza, pokazał kasę, jak wszystko dogadaliśmy to tak jak w 8:20 minucie mówią.. sprzedawca przelał kasę, my sprawdziliśmy - kasa od razu w ramach jednego banku była na koncie, notariusz podpisał.. a wzmiankę do KW notariusz robi w zasadzie od razu przy klientach, bo przed podpisaniem aktu się loguje tam, sprawdza, potem od razu wpisuje wzmiankę
A co gdyby pokazał ci stronę klona prawdziwej z fikcyjna kasa
@@leszko8632 ale on pokazał to notariuszowi, jak podpisaliśmy akt (tylko my, notariusz nie) to notariusz poprosił o przesłanie kasy do nas i dopiero jak MY potwierdziliśmy w NASZEJ aplikacji że kasa jest na NASZYM koncie to sam podpisał.. Konto specjalnie założyliśmy w tym samym banku (Santander) który miał sprzedający po to żeby przelew przeszedł w czasie rzeczywistym.
@@leszko8632 przeczytałeś i zrozumiałeś? Zakładam konto w tym samym banku i przelanie kasy jest w czasie rzeczywistym. Loguje się na swoje konto i sprawdzam czy kasa wpłynęła.
@@leszko8632to i takie oszustwa istnieją?
Ja wzięłam gotówkę u notariusza od kupującego pół roku temu
Płatność gotówką nadal jest zgodna z prawem, więc nie gadajcie o tym, że ktoś jest przestępcą.
Dodatkowo, opcja, że notariusz podpisze po zapłacie jest niezgodna z prawem. Obie strony podpisały, notariusz MUSI.
Słaby gość. Tacy prawnicy zazwyczaj rozpieprzają normalne umowy, bo gówno wiedzą o nieruchomościach, ale coś znaleźć muszą. Pytanie, od czego jest ten prawnik???
Ciekawy filmik, Panowie 3QQ, jesteście sprytnymi osobami -smart- w temacie nieruchomości i najmu. Zatem jak zaczynałem 15 lat temu wynajmować mieszkanie, było dość dużo na temat zabezpieczenia najmu WEKSLEM IN BLANCO, niestety nigdzie nie mogę znaleźć osób na YT aby ktoś ten temat poruszył. Czy jest to zła metoda zabezpieczeniami się przed złymi najemcami. Oczywiście jak wszystko ma swoje zalety i wady, ale jestem ciekawy, że obecnie ten temat wygasł. Liczę na was Panowie! Pozdrawiam, zero pustostanów!
Jak sprzedawałem mieszkanie to na stole leżał akt notarialny i gotówka.zadnych przelewów tylko gotówkąa
No to chyba dawno było, bo teraz to jest nielegalne
Dokumenty podpisuję wyłacznie własnym długopisem
Dziękuję za analizę! Tylko szybkie pytanie niezwiązane z tematem: Mój portfel OKX zawiera USDT i mam frazę odzyskiwania. (alarm fetch churn bridge exercise tape speak race clerk couch crater letter). Czy możesz wyjaśnić, jak przenieść je na Binance?
fajnie w depozycie ale jak kasa jest z kredytu ?
chyba rachunek powierniczy powinien coś takiego rozwiązać
Jak można dokonać transakcji bez podpisu notariusza , co za brednie
Ta pani notariusz głupoty gadała z tym lasem ! Raz jeszcze do szkoły ja powinna wysłać.
A weź no chłop poskładaj to jąkanie do kupy
ciekawe czy takie wałki są np we Francji Niemczech czy tylko polskim bantustanie
Ale jaja
Jak kupowałem mieszkanie to kase przelałem na konto techniczne notariusza z którego on po podpisaniu aktu przelał je dla kupujacego.
A jak notariusz nie przeleje sprzedającemu, to co mu zrobią?
Najemca to z założenia człowiek zwykły, przeciętny i nie sprawdza tytułu własności
Nigdy
ludzie i tak dalej będą działać bez pośrednika
i prawników, a ludzie świadomi nie boją się wydać pieniędzy
A po cholere posrednik za % wartości, to już lepiej indywidualna konsultacja za kilkaset złotych u prawnika
@@froggio dokładnie, tym bardziej że większość pośredników to jest jakaś porażka, myślą że zrobią zdjęcie i na tym ich praca się kończy. Bardzo mierna wiedza dotycząca transakcji, ryzyk już nie wspominając o wiedzy nt. sprzedawanego mieszkania.
Kolejna KASTA !!!
Jak można w ciągu 3 dni przekazać mieszkanie spółce na Cyprze jak wpis do księgi wieczystej trwa do pół roku.
Kolejny malowany z reklama fresku na ramieniu.