IZOLACJA POZIOMA CHUDZIAKA cz. 1 - Przy użyciu Sopro DSF 523

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 сен 2024

Комментарии • 50

  • @Kamil54321
    @Kamil54321 11 месяцев назад +1

    ŚWIETNIE SIĘ WAS OGLĄDA!!!! TEŻ JESTEŚMY NA PODOBNYM ETAPIE... PROSIMY O JAK NAJWIĘCEJ FILMÓW 😊

  • @tomek2012
    @tomek2012 Год назад +1

    Cześć, towar jest bardzo spoko, robiłem nim izolację balkonów pod płytki i tak samo jak Wy myślałem, że dwie warstwy wystarczą a też skończyło się na czterech i dopiero fajnie wyglądało. Jeśli chodzi o smarowanie od zewnątrz to będzie Wam bardzo trudno z uwagi na to że bloczek jest jednak porowaty i ma takie swoje przytłoczenia. Jeśli dobrze pamiętam z worka, to zaprawę można też nakładać natryskowo może byłoby w ten sposób łatwiej? Poddaję pod rozwagę😊. Fajnie idzie wam robota, zazdroszczę etapu.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      Jak zostawało nam materiału na koniec każdej warstwy to malowałem na zewnątrz i szczerze nie szło to jakoś źle. Faktycznie natrysk wydaje się spoko ale to za skomplikowane dla nas, chyba będzie musiał wystarczyć szeroki pędzel. Przy okazji tych ostatnich deszczy wyszło kilka mankamentów porothermu z piurowpustami, bo woda tamtędy szybciej przesiąka niż przez zaprawę, więc będziemy dodatkowo pianować większe szczeliny co trochę wyrówna największe szpary.

  • @adamwojtek5759
    @adamwojtek5759 11 месяцев назад +2

    Siatke elewacyjna zalecaja zatapiac w tej hydroizaolacji i wtedy jest grubosc taka jak apotrzeba i jest nie do rozerwania

  • @MK-dx2xf
    @MK-dx2xf 6 месяцев назад +2

    Czemu sobie życie komplikować wystarczy dobra papa termozgrzewalna i masz do końca życia spokój,a przy tych wynalazkach i takim smarowaniu wałeczkiem możesz mieć spore kłopoty jeśli masz zasyp piaskiem bez izolacji pod chudziakiem i zwykły chudziak tj.z betoniarki.Szacun , że robicie sami.

    • @domatorzy
      @domatorzy  5 месяцев назад

      Papa nas nie przekonała ze względów na niedopuszczenie jej do użytku wewnętrznego. Sopro to tylko pierwszy etap naszej izolacji wewnętrznej. :)

    • @alchemik2010
      @alchemik2010 2 месяца назад

      @@domatorzy szkoda pieniędzy i pracy. Sopro ma uszczelnić wylewkę końcową np. w łazienkach czy garażach a nie osiadającego z czasem chudziaka.

    • @adamdawidziuk3267
      @adamdawidziuk3267 2 месяца назад +2

      Hejka. Sopro to nie jest właściwy produkt na te warstwę/przegrode. To jest szlam dosyć silnie paroprzepuszczalny, a na chudziaka powinniście mieć paroizolację. Poza tym tutaj kluczowe będzie połączenie izolacji poziomej fundamentów oraz posadzki, żeby Wan woda nie podchodziła po tym łączeniu do mieszkania. Jeśli chcecie na to polozyc jeszcze membranę to warstwa paroprzepuszczalna poniżej po prostu nie ma sensu - równie dobrze mogłoby jej tam nie być. Niezależnie zwróćcie uwagę na to połączenie, o którym mówiłem wcześniej - zwłaszcza trzeba tutaj zastosować kompatybilne rozwiązanie z materiałami użytymi na posadzce i pod ścianą. Pamiętajcie, woda znajdzie swoją drogę jeśli to nie będzie idealnie ze sobą zespolone. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy.

    • @robertkowalczyk3550
      @robertkowalczyk3550 2 месяца назад +1

      Ludzie za bardzo ufają reklamą niestety amatorzy z RUclips którzy nie mają pojęcia co robią przyczyniają się się do tego że ludzie wydają coraz częściej pieniądze na niepotrzebne głupoty a producenci tych wynalazków zawierają ręce

    • @robertpiotrowski7260
      @robertpiotrowski7260 Месяц назад

      @@adamdawidziuk3267 czyli lepiej nie kłaść tej powłoki, tylko od razu folia? A czym zabezpieczyć to połączenie o którym piszesz - izolacji poziomej pod bloczkami z tym, co będzie na chudziaku?

  • @alchemik2010
    @alchemik2010 2 месяца назад +1

    Nonsen. W ten sposób izoluje się końcową wylewkę a nie chudziaka, który zawsze osiada. Dlatego stosuje się papę, ewentualnie grubą folię, która nawet jeśli chudziak osiądzie to się rozciągnie.

  • @martinp0074
    @martinp0074 Год назад +1

    witam my też działamy w tym roku i też na tym etapie jesteśmy. Na tym etapie daliśmy dysterbit potem papa termozgrzewalna i zgrzaliśmy ją z papą co jest pod ścianami. Papa też jest elastyczna a co lepsze to nie wiem. Czemu się zdecydowaliście na takie rozwiązanie? Pozdrawiamy ;)

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      My nie chcieliśmy używać papy wewnątrz domu, bo czytaliśmy, że to nie do konca zdrowe rozwiązanie. Dlatego postawiliśmy na szlam i membranę, która jest dopuszczona do użytku wewnętrznego.

    • @martinp0074
      @martinp0074 11 месяцев назад

      no niby tak ale jest ona pod wylewką od ogrzewania podłogowego więc raczej nie będzie truć.

    • @robertwitecki450
      @robertwitecki450 5 месяцев назад +1

      Witam. Też planuję zrobić papę bo wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie i też stosowane do wewnątrz jak typ[owe papy antyradonowe. Pytanie na jakim etapie robiliście papę bo obawiam się że może zostać zniszczona przez tynkarzy.

    • @domatorzy
      @domatorzy  5 месяцев назад

      Dlatego my odwróciliśmy kolejność, najpierw posadzka, a później tynki. Właśnie z obawy przed uszodzeniem przez tynkarzy. Niemniej jednak ta membrana u nas sporo przeżyła, bo nie wszystko udało się zrobić zgodnie z harmonogramem. Po prostu przed styropianem trzeba było ją wysprzątać i znaleźć dziury do załatania, wycinaliśmy łatki z pozostałości tej taśmy łączeniowej.

  • @barbara24824
    @barbara24824 2 месяца назад

    Mma pytanie chudzika stosowaliscie na samym poczatku przed filia i stryropianem? Bo ogladalam filmik gdzie stosują już na samym koncu przed polozeniem podlogi po ostatniej wylewce..

    • @domatorzy
      @domatorzy  2 месяца назад

      Tak, smarowaliśmy przed folią i styropianem. Później na to membrana / folią i styripian, a na koniec wylewka. Oczywiście między warstwami różne instalacje typu elektryka, woda, ogrzewanie.

  • @pawelkkk3741
    @pawelkkk3741 Год назад

    Ale wam szybko okna zamontowali - ja jeszcze czekam ... kiedy zamawialiście ? robiliście obróbkę węgarków w oknach ?

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      My też trochę czekaliśmy. Okna zamawiane luty-marzec. Nie dość, że producent trochę potrzebował czasu to mimo, że były wyprodukowane i czekały w magazynie to ekipa monterska jeszcze przeciągnęła trochę termin montażu, więc budowa u nas stanęła na jakiś czas. Oczywiście do szczelnego montażu węgarki były zaciągnięte klejem. Ogólnie planujemy odcinek o oknach nagrać gdy zakończymy proces reklamacyjny kilku pakietów szybowych.

  • @BoggyMan71666
    @BoggyMan71666 Год назад +1

    Jeśli mam być szczery to jeśli ma coś wyjść to wyjdzie i z tą izolacją. Oczywiście to moja opinia. Czekam na film z oknami i hejt sieciowy, bo Ja już poczułem na własnej skórze.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      O tak, temat okien będzie gorący jak strop monolityczny z filmu o kosztach 😅

  • @themarcin
    @themarcin Год назад

    🏠 a leroy merlin za reklamę na wiaderku zapłacił ?.? 😄
    Pozdrawiam i wytrwałości życzę 🙃

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Niestety nie zapłacił, a mógłby 😜 Jak montowaliśmy film to też na to zwróciliśmy uwagę, ale nie umiemy jeszcze dobrze blurować 😅

  • @michakosowski5047
    @michakosowski5047 5 месяцев назад

    Witam
    Czy hydroizolacje sopro robiłeś przed elektryka i hydraulika? Pozdrawiam

    • @domatorzy
      @domatorzy  5 месяцев назад

      U nas kolejność była taka: elektryka, bruzdy, puszki i to co idzie sufitem było zrobione najpierw, kanalizacja ze względu na kucie w scianach też. Później dopiero sporo i membrana. Na to dopiero elektryka prowadzona w korytach, które sobie leżą bez mocowania na membranie (żeby nie przebijać hydro izolacji) i pierwsza warstwa styropianu, później woda i zasilania do rozdzielaczy, dalsze warstwy styro i podłogówka.
      Wymaga to trochę czasu i dogadania się z majstrami, ale to jedyna kolejność jaka nam nie kolidowała z hydroizolacją (żeby zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia). Oczywiście tynki dopiero po posadzkach ;)

    • @michakosowski5047
      @michakosowski5047 5 месяцев назад

      Dziękuję za odpowiedź. A co z rurami od kanalizy itp. Mam dylemat kiedy zrobić sopro. Za kilka dni wchodzi hydraulik potem elektryk i nie wiem czy to zrobić przed nimi czy poczekać tylko wtedy nie dam sopro pod peszle. Może lepiej zrobić po hydrauliku?

    • @domatorzy
      @domatorzy  5 месяцев назад +1

      Tak, najlepiej sporo po hydrauliku przed elektrykiem jeszcze.

    • @michakosowski5047
      @michakosowski5047 5 месяцев назад

      Dzięki za szybką odpowiedź.

  • @przemolinko1
    @przemolinko1 6 месяцев назад

    Tynkujess czy posadzka najpierw? Zastanawiam się czy nakładać hydroizolacje już po tynkach czy przed tynkami. Dużo ludzi zamienia kolejność prac czyli najpierw podłoga na gotowo.

    • @domatorzy
      @domatorzy  6 месяцев назад

      My posadzkę najpierw, bo w niej większość instalacji, które mogliby tynkarze uszkodzić.

  • @kornelwota5014
    @kornelwota5014 10 месяцев назад

    Tynkarze nie zniszczą pracy ? Myślałem zrobić to samo ale po elektryku, hydrauliki i tynkach.

    • @domatorzy
      @domatorzy  10 месяцев назад

      My planujemy najpierw zrobić posadzki zakrywając wszystkie instalacje, a tynki w późniejszym etapie.

    • @kornelwota5014
      @kornelwota5014 10 месяцев назад

      @@domatorzy tynkarze nie za chlapią później wylewek ? Ciężko temat z tą kolejnością żeby było dobrze. Hydroizolacje robiliście po elektryce i hydraulice całkowicie wykonanej tak ?

    • @domatorzy
      @domatorzy  10 месяцев назад

      Trzeba będzie przypilnować tynkarzy by mocno nie zachlapali wylewek, jakoś je zabezpieczyć, ale przynajmniej mechanicznie nic się nie uszkodzi. Robiliśmy kanalizę i częściowo instalacje elektryczną głównie oświetlenie, to co trzeba z drabiny. Poniźniej hydroizolacja i na to reszta instalacji elektrycznej. Następnie styropian w kilku warstwach (3x 5cm), pomiędzy warstwami styropianu woda. Niestety takie kombinacje kosztują czas, bo elektryk misi na kilka razy wchodzić, to samo hydraulik, więc trochę postępy na budowie zwolniły, ale jak to na budowie w międzyczasie zawsze jest coś do roboty 😉

  • @oblako3302
    @oblako3302 Год назад

    Ile finalnie poszło materiału na jaki metraż domu?

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Metraż 93m², zrobiliśmy 4 warstwy na które finalnie poszło 10 worków 20kg. Wg producenta powinno pójść 2 worki więcej, ale zmęczył nas w kółko ten sam temat kilka dni z rzędu i uznaliśmy, że to wystarczająco 😉

  • @damianalien5987
    @damianalien5987 4 месяца назад

    Niech mnie ktoś oświeci czy nie lepiej użyć np: Ceresit CR90 25kg który jest po 160zł a nie sopro 523 w cenie od 320-440zł? używał ktoś ? jest jeszcze KreiseL Budoszczel - H 810 w cenie 100zł. Ma te same parametry szczelności :) Zrobiłem dość duża listę takich samych produktów niestety Sopro cenowo wypada najdrożej oczywiście jest 4 razy droższy i nie jest wcale 4 razy lepszy :) czytając sklad maja praktycznie to samo :) Zastanawia mnie fakt ze każdy youtuber "budujacy" używa SOPRO niezła nagonka podmijacaca cene produktu :D

    • @domatorzy
      @domatorzy  4 месяца назад +1

      Fakt, nie zastanawialiśmy się nad tym czy istnieją alternatywy, poszliśmy owczym pędem za innymi RUclipsrami 🤔 Takie porównanie byłoby cennym kontentem.

  • @nnnnnn3647
    @nnnnnn3647 Год назад +2

    po co robi się tę hydroizolację w całym domu? DSF523 jest do łazienek, tarasów, garaży/

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Użyliśmy DSF523 głównie po to by zmostkować pęknięcia. Na to jeszcze przyjdzie specjalna membrana, choć pewnie sam DSF523 by wystarczył, ale wolimy mieć to zrobione bardziej niż dobrze. Mamy świadomość, że to może i "armata na muchę" ale nasz spokój ducha jest warty tego wysiłku 😉

    • @nnnnnn3647
      @nnnnnn3647 Год назад +1

      @@domatorzy Macie jakiś ciek wodny na działce? To się zdarza, dlatego pytam. Koledze odpłynęła część domu. ;)

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Ogólnie mamy teren gliniasty i woda długo u nas stoi. Dodatkowo przy kopaniu pod ławy fundamentowe przerwaliśmy sączek odwadniający i trzeba było ponownie go połączyć. Jak dobrze to się udało majstrom niestety nie wiemy, bo wtedy akurat zepsuł nam się samochód i nie mamy materiałów z tego etapu 😞 Liczymy, że wszystko zostało zrobione dobrze, ale wolimy dmuchać na zimne.

    • @nnnnnn3647
      @nnnnnn3647 Год назад

      @@domatorzy Ziemię najlepiej wymienić, dodać innej gleby i piasku. Bo inaczej nic nie urośnie i będzie stała woda. Przynajmniej w ogrodzie.

    • @danielromanek6050
      @danielromanek6050 8 месяцев назад +2

      Proszę zapoznać się z kartą techniczną produktu maskuje pęknięcia poniżej 0,75 mm takie samo zastosowanie ma produkt 5 razy tańszy BUDOSZCZEL-H 810 . Ciekawe czy ktoś o nim słyszał?

  • @Adam-dw3mu
    @Adam-dw3mu 2 месяца назад

    a pod papą dlaczego nie ma szlamu

    • @domatorzy
      @domatorzy  2 месяца назад

      Bo było ją ciężko oderwać żeby jej nie uszkodzić, była zgrzana do podłoża. Ogólnie polecamy zamiast papy dawać specjalną membranę, łatwiej do niej kleić choćby folię później lub smarować pod nią szlamem właśnie.

  • @antonisochaczewski728
    @antonisochaczewski728 6 месяцев назад

    Za bardzo się bawicie z tym rozlewają wiadrem a żona niech wałkiem leci