Old Boys - Szach-Mat 2-1 (10-21; 21-14; 21-16)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 сен 2024
  • Napisać, że był to dziwny mecz, to… nic nie napisać. Choć premierowa partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, która zaprowadziła nas do stanu 7-7, to z czasem wszystko się zmieniło. Jakby to powiedzieć - graczom Old Boys całkowicie odcięło prąd, bo od tego momentu do końca seta zdobyli tylko trzy punkty. W międzyczasie ich rywale zdobyli ich aż czternaście! O ile podobne sytuacje zdarzają się w niższych ligach, tak w pierwszej już niekoniecznie. Problemy w przyjęciu oraz przebiciu się przez ścianę Szach-Matu zrobiły swoje (21-10). Skoro zagrało się taką partię, to pewnie chciałoby się to powtórzyć w drugiej odsłonie, hm? Cóż - to był twist, którego nie do końca się spodziewaliśmy. Podobnie jak w premierowej odsłonie, rozpoczęło się od równej gry obu drużyn (10-10). Dla odmiany tym razem to Szach-Mat zapadł w przedwczesny sen zimowy i po kilku atakach oraz asach serwisowych Bartłomieja Więckiewicza, Old Boys objęli prowadzenie 18-12 i po chwili cieszyli się z wyrównania w meczu (21-14). W ostatnim secie na boisku zameldował się Robert Kościński, który błyskawicznie popisał się dwoma skutecznymi blokami, po których było 7-1 dla 'Dziadków’. Z czasem przewaga graczy w białych strojach urosła do stanu 17-11 i choć pod koniec Szach-Mat zanotował jeszcze jeden zryw (18-14), to o odwróceniu losów rywalizacji nie mogło być mowy (21-16)