Koparka PoST (130TiB) - sprawdzamy pobór prądu. :)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 сен 2024
  • W tym video przyglądamy się dokładnie, jak wygląda zużycie energii elektrycznej przez koparkę PoST o pojemności 130TiB - zarówno podczas synchronizacji wszystkich blockchainów, jak i po jej zakończeniu. Po nieoczekiwanym zaniku prądu, co zmusiło mnie do ponownej synchronizacji koparki, postanowiłem podzielić się z Wami procesem oraz jego wpływem na pobór mocy.
    Zaczynamy od podłączenia koparki przez inteligentną wtyczkę Gosund, która umożliwia monitoring zużycia prądu w czasie rzeczywistym. Następnie przechodzimy przez etap synchronizacji, używając oprogramowania takiego jak Chia i ForkFarmer, aby uruchomić i zsynchronizować różne blockchainy. Zwracam uwagę na wykorzystanie procesora i wzrost poboru mocy podczas tego procesu, dochodząc do wniosku, że synchronizacja znacząco wpływa na zużycie energii.
    Po zakończeniu synchronizacji 11 blockchainów analizuję ogólne zużycie energii i wykorzystanie procesora, zauważając znaczną poprawę efektywności energetycznej w porównaniu do etapu synchronizacji. Podsumowuję również moje obserwacje dotyczące wpływu awarii prądu na koparkę i plany dotyczące przyszłej konserwacji oraz optymalizacji urządzenia.

Комментарии • 6

  • @ukaszs.4204
    @ukaszs.4204 6 месяцев назад +1

    witam - z ciekawości chciałem zobaczyć czy można kopać obecnie Kaspa na ich portfelu KDX wallet na windows 10 i ani nie chce mi kopać na cpu, ani na gpu - mimo tego, że próbuje uruchomić kopanie. Czy też to tak wyglądało na początku ? Czy portfel KDX kopał bez żadnych problemów? Dlaczego teraz nie chce kopać ? czy chodzi o jakieś ustawienia. Teoretycznie rusza to na CPU. Mam procek 24 rdzeniowy i jakby 3 rdzenie pracują na około 50% w czasie "teoretycznego kopania" - prawie to nie pobiera prądu, ale wydaje się, że nie ma kopania, tylko próbuje się łączyć i kopać i coś w tym przeszkadza. Wiadomo, że nic pewnie teraz nie wykopie , ale chce doświadczalnie sprawdzić jak wyglądało kopanie Kaspy na procku lub na jednej karcie graficznej

    • @KonradDuszynski
      @KonradDuszynski  6 месяцев назад +1

      Jeśli napotykasz problemy z uruchomieniem kopania na portfelu KDX na Windows 10, oto kilka potencjalnych rozwiązań i wskazówek:
      Tryb pracy domyślnej i konfiguracja dla kopania: KDX domyślnie uruchamia się w trybie "Kaspad node", co oznacza, że nie kopałoby bez zmiany ustawień. Aby skonfigurować KDX do kopania, należy zmienić tryb pracy na "GPU miner" w ustawieniach i aktywować opcję "Enable Mining". Kopanie solo na pojedynczym GPU może być bardzo trudne ze względu na wysoką łączną moc obliczeniową sieci, dlatego najlepiej będzie dołączyć do poola​​.
      Kopanie na GPU AMD: Jeśli używasz karty graficznej AMD i chcesz kopać, musisz zmienić parametr cuda-workload na opencl-workload w ustawieniach konfiguracji usługi, zachowując wartość liczbową obok niezmienioną​​.
      Problem z wersją KDX i kaspad: W przypadku problemów z wersją KDX 2.11.1 w połączeniu z kaspad v.0.12.6, który może powodować zamrożenie i problemy z bazą danych, zalecane jest wyjście z KDX i ręczne usunięcie folderu danych. Folder danych znajduje się w katalogu domowym użytkownika w podkatalogu .kdx/data​​.
      Poniżej podaję ci jeszcze linki do stron, gdzie znajdują się informacje potrzebne do uruchomienia swojej kopalni kaspa. :)
      wiki.kaspa.org/en/mining
      wiki.kaspa.org/en/kdx

    • @ukaszs.4204
      @ukaszs.4204 6 месяцев назад +1

      @@KonradDuszynskiMam ustawione GPU mining lub zmieniam na CPU mining oraz oczywiście aktywowane enable mining, sieć mainnet i nie chce ruszyć - procesor jakby rusza na 1-2 rdzeniach na 40%, a rdzeni ma 24. Po pewnym czasie, po jakiejś godzinie wogóle rdzenie nie są obciążone.
      Moja wersja kdx v.2.12.10-windows-x64

    • @ukaszs.4204
      @ukaszs.4204 6 месяцев назад +1

      @@KonradDuszynski w miejscu w którym mi wskazałeś - znalazłem takie coś, po tłumaczeniu :
      W KDX jest także eksplorator procesorów, ale nie ma sensu go używać, ponieważ
      jest to raczej narzędzie do sprawdzania koncepcji z podstawowego zestawu plików Kaspy, jest powolne i niezoptymalizowane, a także
      minęło już dużo czasu, odkąd w Kaspie rozpoczęła się era wydobycia GPU, wydobywanie procesorów jest wysoce nieopłacalne. Lepiej wydobyć Monero, sprzedać je i kupić Kaspę, w ten sposób można pozyskać więcej Kaspy w tym samym okresie.
      ----
      There's a CPU miner in KDX as well, but there's no real sense using it because
      it's more a proof-of-concept miner from a Kaspa's core files set, it's slow and unoptimized, and
      it's already been a long since a GPU mining era started in Kaspa, CPU mining is highly non-profitable. It's better to mine Monero, sell it and buy Kaspa, this way more Kaspa will be acquired in the same time period.

    • @ukaszs.4204
      @ukaszs.4204 6 месяцев назад +1

      Natomiast ja chce tylko zobaczyć jak KASPE kopie się na CPU (procku) i procesor nie chce kopać , wogóle nie wykorzystuje swojej mocy. Lecą niby jakieś bloki w tle w KDX Kaspy, ale co jakiś czas chyba pokazuje jakiś błąd w KDX, do tego pracują na 40% tylko 2 rdzenie z 24

    • @KonradDuszynski
      @KonradDuszynski  6 месяцев назад

      Z tym akurat to choćbym chciał chyba nie będę wstanie ci pomóc. Dołącz może do telegrama/discorda minerów Kaspy i tam się o to spytaj. Być może trafi się ktoś, kto miał podobny problem.