Sok észrevételem van, talán a legfontosabb az, hogy nem igaz a Pinkasz András által felvezetett klasszikus közgazdasági tétel munkavállaló béréről, mert az csak részben jog. A jog eredete ugyan is a fizikai valóság, amiben a keletkezett dolgot a közösség tagjai elosztják egymás között. (Ezért van civilizáció mert ez a cselekvés a normális az emberiségben is) Nos, mivel ez az elosztás pénz segítségével történik, világos hogy a terméket, szolgáltatást (ezek értékét) a keletkezésük pillanatában kell elosztani. (pl a megsütött kenyeret négy felé törni mert négy tagú a közösség) A pénzügyi elosztási rendszerünk azonban ezt nem azonnal, hanem egy későbbi időpontban teszi, (havi fizetés - elosztás) de ez nem változtat a tényen hogy a termék, szolgáltatás létrehozójának JÁR a része. Amit nem mellesleg a termék szolgáltatás végfelhasználója fizet meg a kapitalista elosztási környezetben - soha nem a vállalkozó!! (Vagyis iszonyat hamis az az érvelés hogy "mennyibe kerül a munkavállaló a vállalkozónak") A másik észrevételem ami fontos, az érdekképviselethez kapcsolódik. Talán te nem tudod, de a rendszert nem Magyarországon, hanem Washingtonban találták ki, ide Göncz és orbán közvetítésével került 1990-ben. Ennek szerves része volt a szakszervezetek kivégzése - mai értéken számítva ezer milliárd Ft értékű szakszervezeti vagyont einstandolt az új politikai osztály. Ebből egy jelentős rész a jól működő,, pénzbevételt képező ingatlan és építmény vagyon volt. Ezt - ezeket - azért vették el a szakszervezetektől, hogy a sztrájkokat megakadályozzák. (Ne tudjanak pénzt fizetni a sztrájkolóknak) Az azóta tartó pénzhiány miatt a szakszervezetek azóta kezetlen és lábatlan lovagok a társadalmat fosztogató rablóhordák ellen. A megoldás a Magyar Munkáskamara újraindítása volna (nekünk is van nem csak a németeknek!!) de erről én a szakszervezeteket 10 éven át se tudtam meggyőzni. Gondold meg: Minden ember aki belépett a munkaerőpiacra alanyi jogon válik taggá - s úgy hatmillió taggal kell szembenéznie a kormánynak amikor játszadozik a munkatörvénnyel, vagy a munkaadók szervezetének aki rabszolgabért akar kivívni.. (Nyugaton ezért van pl. normális bér, értelmezhető szociális rendszer, TB önkori, stb. mert a Kamarával senki nem mer szórakozni) Az eseti sztrájkoknak- pár ezer embernek - nem lesz soha akkora hatása mint egy több millió tagot számláló munkás szervezetnek a puszta léte is kiválthatna. Köszi hogy elolvastad!
ez a Pinkasz András mondott két mondatot. pedig rá jobban kíváncsi lettem volna mint a bolond neolibsire. amiket mondott ahhoz nem kell közgazdásznak lenni. olyan mintha nem is értene a szakmájához
Meg sem lepődöm, hogy Király Júliát sztárolja Marcika, lévén hogy igen jelentős LIBERÁLIS KÁROKOZÓ ez a nőszemély, mivelhogy részben "kiváló munkájának" eredménye a magyarországi dilettáns devizahitelezés. Marcika nyilván "árulókat" kell piedesztálra emeljen.
milyen érdekes hogy csak most kezd a "baloldal" szétválni, eddig király jólia is "baloldali" volt, egy brancs a posztkommunistákkal, akik csak névleg voltak baloldaliak, azért vannak marcikával annyira jóban, miközben szélsőségesen neoliberális jobboldali gazdaságtant műveltek.
De tulajdonképpen a globális tőkét támogató liberálisok miért is baloldaliak? Nincs itt némi ellentmondás? Akarom mondani: ki is baloldali itt? (A globalista kapitalisták miért baloldaliak? A globalizmusnak milyen szociális intézményei is vannak? Csak én nem emléxem ilyenre?)
Az ipari forradalom óta túltermelési világválság van. Az egymilliárd ember/Föld óta túlnépesedés van. Senkire(majdem) nincs szükség és a megtermelt javaknak a 2/3-ára nincs szükség. Ez csak az egyéni meglátásom és nyilván tévedhetek.
az mit jelent, hogy egy emberre vagy például egy elefántra "nincs szükség"? Kinek nincs szüksége, és miért az ő szüksége a központi kérdés? Nekem például szükségem van magamra, meg az elefántra is. És az elefántnak is szüksége van magára.
Jól látod Eszter. És ez a rendszer paradoxonja is. Ahhoz hogy a többletkibocsátást (áru-áru cserén felüli kibocsátás) el lehessen fogyasztani, ahhoz növelni kell a nem produktív fogyasztást (nem árutermelő fogyasztást). Ez viszont olyan keresletet jelent, ami inflációs hatású lehet. A nem "improduktív" fogyasztás "fedezete" pedig az adósság növelése (lenne). Amikor az inflációt és az adósságot (növekedést) leszorítják, automatikusan többlet lesz az áruk (javak) piacán és kényszer munkanélküliség a munkaerő piacon. Ezzel viszont stabilan tudják tartani az árszintet. Minél fejlettebb és hatékonyabb a termelés, annál nyilvánvalóbb ez a paradoxon ami szétfeszíti a rendszert. A "tőke" (itt termelő tőkéről van szó) látszólagos érdeke a teljes kibocsátás elfogyasztása lenne (itt realizálódna a teljes profit), viszont ez megemeli a foglalkoztatási szintet. A magas foglalkoztatási szintnél, viszont nincs ráhatás a munkaerőpiacra (ez hívják elkanászosodásnak) a termelő tőkének. Így a termelő tőke inkább elfogadja az átlagos profitrátát és a pénztőkével is megbékül (pénztőkét leértékeli az infláció). A videóban elhangzott "hogy nem volt közgazdaságtan oktatás anno. Most sincs!, mert neoklasszikus terminológia keveredik a keynesi ideológiával, holott ezek az iskolák egymásnak teljesen ellentmondanak.
Remek videó volt. András szavaiban talán mintha múlt köszönt volna vissza. A „munkás érdeke”, a „profit kényszer” s a „tőke elnyomása”. S ha az ember becsúkja a szemét akkor valóban az 1800 as évek szakszervezeti tüntetésére csöppenhetünk. Én itt egy kicsit azt érzem, amikor valaki mindenáron a nagyi receptkönyvéből akarja az egyetlen ehető menűsort kihozni. Azóta eltelt több mint 200 év! Megváltozott a világ. Nem lehet a mai gazdasági folyamatokat az 1800 as évek szemüvegén keresztül nézni. Ma már „az internet világában😊” bárki egy jó ötlet birtokában neki állhat s megvalósithatja a saját üzleti elképzeléseit. Éppen ezért a klasszikus értelemben vett tőkés s munkás felosztás nem túl sok jellemzővel bír. Ez flexibilisen változhat az ember élete során akár többször is. Senkit sem predesztinálnak a „munkások kollektív világába”. Egyáltalán nem is létezik a „munkások kollektív világa”. Egyének pillanatnyi munkaerőpiaci helyzete van!
Eltelt 200 év de semmi nem változott! A tőke, a tulajdon az ami hatalmat és vagyont ad, nem a munka, a többi csak rizsa. Andrásnak igaza van: a profit az első, a munkásnak semmi érdekérvényesítő ereje nincs önmagában.
Meglepően alacsony színvonalúak voltak Pinkasz András érvei. Lerítt az intellektuális különbség, pedig nagyon fontos lenne, hogy a baloldali pozícióból érvelő közgazdászok is kellően mélyen tudjanak érvelni, és koherens világképet tudjanak közvetíteni. Jelen esetben azt láttuk, hogy nincs koherens képe, csak a saját maga által kreált hibás szóhasználatból akart levezetni következtetéseket. "neptunuzenet "-tel tökéletesen egyetértek.
munkásságából ítélve én nem az intellektuális, hanem inkább a retorikai képességek különbsége mellett érvelnék. azzal viszont egyetértek, hogy ezt igencsak fejleszteni kell a baloldalon
attól hogy téged meg a többi faszszopó fidesztrollt most ideküldtek azért, hogy előadjátok az orbánviktorzmus egyik kedvenc tételét, miszerint az ellenzéknek nincs világképe az orbánnak meg van, vagy hogy egyáltalán az a lényeg, hogy mindenki holisztikus meséket vázoljon fel pátoszi módon, ez még nem lesz így. Szóval húzhattok vissza a pallas athéné elmegyógyintézetbe.
Bocs, de ez így ostobaság, amit írtál. Egyrészt Király Júlia nagyon nem képviseli a hibrid rezsimet, ahogy a videóban nem az orbánizmus vitatkozott a lánglelkű baloldalisággal. Én magam szintén nagyon nem vagyok fasszopó fideszbérencnek mondható (Kubatovics Áronnak hívnak, Szentendrén kevesedmagammal csináltuk a helyi, önkormányzati ellenzéki munkát az elmúlt 4 évben a TESZ színeiben).
Egyszerűen Pinkasz hülyeségeket beszél. Király Júlia pedig nem győzi fogni a fejét, és egyetértek vele, az ömlengő demagógián nem sikerült eddig túllépni, pedig szorgalmasan nézem a műsort, hátha valami értelmeset sikerül kihámozni belőle.
@@agatitytube szövegétés: Nem azt mondtam, hogy Király Júlia képviseli az orbánizmust, hanem azt, hogy te. Király Júlia nem képvisel semmit, konkrét állítást nem tesz semmiről, hanem egy gimis tanár szintjén parodizálással próbálja magától elhárítani a kérdéseket. Pinkasz András érvei nem színvonaltalanok voltak, hanem kevésbé karizmatikusan előadottak.
Keresitek itt a problémákat. Páváskodtok, és ontjátok az igét, miközben Magyarország 2. legnagyobb városában 0 a jelenlétetek. Amíg az az elv, hogy az ország csak Budapestből áll, addig itt nem lesz változás. Amíg Debrecennek csak néha-néha egy lábjegyzet jut, és senki nem foglalkozik velünk közületek, addig ne várjatok semmit. Az országban több ezer település van még Budapesten kívül is. Felháborító, hogy az ellenzék jelenléte csak oda koncentrálódik. Hogy ki hibája? A tiétek. Debrecenbe kéne menni. Ott kell meggyőzni a tömeget!Ott kell elvégezni a munkát, mert egy több százezres nagy agglomerációjú városról beszélünk, ahol nagyon sok a kisember probkéma. Egy belterjes város, ahol csak akkor kapsz munkát, ha valakinek a valakije vagy. Itt kellene jelen lennetek!
A helyzet hogy igazi kapitalizmus sem valósult meg ahogy igazi szocializmus sem. A különbség az hogy amíg a "majdnem szocializmus" rengeteg ember halálával és mérhetetlen szenvedéssel végződött, addig a "majdnem kapitalizmus" milliókat emelt ki a szegénységből
:D Ez volt az új általános iskolai olvasókönyvben? Szerintem ne nekem hidd el hogy marhaság, hanem tanulj tovább hogy magad is meggyőződj róla. Különbne soha nem volt szocializmus viszont 1989-ban oylan közel álltunk a mai EU rendszerhez a tudomány szerint, hogy az Eurot is simán bevezethettük volna. Azóta egyre távolabb kerülünk tőle, azért menekült oda már vagy kétmillió magyar.. A "jóság" elől...
én eddig azt hittem, hogy magyarországon szárnyal a gazdaság, erre most kiderül, hogy "ezért tartunk itt". mert 8 év maszop. Akkor most vagy orbán hazudik, mert nem szárnyal a gazdaság. Ez esetben takarodjon. Vagy ezek szerint a maszop miatt szárnyal a gazdaság, akkor meg vissza őket a hatalomba.
nem véletlen. kell egy megvehető, szar ellenzék, a hiteles, nem megvehető arcok karaktergyilkosságai, 300 milliárd forintnyi közpénz elköltése hazug propagandákra.. és kell egy szolgána kszolializált ország.
Remek munka ez a videó IS, köszi a feltöltést.
Nagyon jó hangulatu beszélgetést hallhattunk , láthattunk ... ismételten. Köszönet érte .
Sok észrevételem van, talán a legfontosabb az, hogy nem igaz a Pinkasz András által felvezetett klasszikus közgazdasági tétel munkavállaló béréről, mert az csak részben jog.
A jog eredete ugyan is a fizikai valóság, amiben a keletkezett dolgot a közösség tagjai elosztják egymás között. (Ezért van civilizáció mert ez a cselekvés a normális az emberiségben is) Nos, mivel ez az elosztás pénz segítségével történik, világos hogy a terméket, szolgáltatást (ezek értékét) a keletkezésük pillanatában kell elosztani. (pl a megsütött kenyeret négy felé törni mert négy tagú a közösség) A pénzügyi elosztási rendszerünk azonban ezt nem azonnal, hanem egy későbbi időpontban teszi, (havi fizetés - elosztás) de ez nem változtat a tényen hogy a termék, szolgáltatás létrehozójának JÁR a része. Amit nem mellesleg a termék szolgáltatás végfelhasználója fizet meg a kapitalista elosztási környezetben - soha nem a vállalkozó!! (Vagyis iszonyat hamis az az érvelés hogy "mennyibe kerül a munkavállaló a vállalkozónak")
A másik észrevételem ami fontos, az érdekképviselethez kapcsolódik. Talán te nem tudod, de a rendszert nem Magyarországon, hanem Washingtonban találták ki, ide Göncz és orbán közvetítésével került 1990-ben. Ennek szerves része volt a szakszervezetek kivégzése - mai értéken számítva ezer milliárd Ft értékű szakszervezeti vagyont einstandolt az új politikai osztály. Ebből egy jelentős rész a jól működő,, pénzbevételt képező ingatlan és építmény vagyon volt. Ezt - ezeket - azért vették el a szakszervezetektől, hogy a sztrájkokat megakadályozzák. (Ne tudjanak pénzt fizetni a sztrájkolóknak) Az azóta tartó pénzhiány miatt a szakszervezetek azóta kezetlen és lábatlan lovagok a társadalmat fosztogató rablóhordák ellen.
A megoldás a Magyar Munkáskamara újraindítása volna (nekünk is van nem csak a németeknek!!) de erről én a szakszervezeteket 10 éven át se tudtam meggyőzni. Gondold meg: Minden ember aki belépett a munkaerőpiacra alanyi jogon válik taggá - s úgy hatmillió taggal kell szembenéznie a kormánynak amikor játszadozik a munkatörvénnyel, vagy a munkaadók szervezetének aki rabszolgabért akar kivívni.. (Nyugaton ezért van pl. normális bér, értelmezhető szociális rendszer, TB önkori, stb. mert a Kamarával senki nem mer szórakozni) Az eseti sztrájkoknak- pár ezer embernek - nem lesz soha akkora hatása mint egy több millió tagot számláló munkás szervezetnek a puszta léte is kiválthatna.
Köszi hogy elolvastad!
ez a Pinkasz András mondott két mondatot. pedig rá jobban kíváncsi lettem volna mint a bolond neolibsire. amiket mondott ahhoz nem kell közgazdásznak lenni. olyan mintha nem is értene a szakmájához
A tervezett könyvről mit lehet tudni? Baló György sem lenne rossz beszélgető alany
"Megszünteti a kollektiv munkaszerződés kollektiv jellegét."
a megoldás: vegyél részvényt abban a gyárban, ahol dolgozol, és akkor egyszerre leszel tőkés és proletár!
Havi 200-ból olyan "tőkés" leszel hogy inkább fagyira költenéd....annak is több értelme van.
Meg sem lepődöm, hogy Király Júliát sztárolja Marcika, lévén hogy igen jelentős LIBERÁLIS KÁROKOZÓ ez a nőszemély, mivelhogy részben "kiváló munkájának" eredménye a magyarországi dilettáns devizahitelezés. Marcika nyilván "árulókat" kell piedesztálra emeljen.
milyen érdekes hogy csak most kezd a "baloldal" szétválni, eddig király jólia is "baloldali" volt, egy brancs a posztkommunistákkal, akik csak névleg voltak baloldaliak, azért vannak marcikával annyira jóban, miközben szélsőségesen neoliberális jobboldali gazdaságtant műveltek.
De tulajdonképpen a globális tőkét támogató liberálisok miért is baloldaliak? Nincs itt némi ellentmondás? Akarom mondani: ki is baloldali itt? (A globalista kapitalisták miért baloldaliak? A globalizmusnak milyen szociális intézményei is vannak? Csak én nem emléxem ilyenre?)
. . .végre bevallotta a király Júlia
Aki ezeket a doktrinákat kétségbe vonja: Jelen. My life.
Amikor még nem zsákmányolták ki a munkásokat? Ez valami rossz vicc? Ezek után vegyem komolyan ami elhangzik?
Szerintem az álláspontjából meg a kontextusból is egyértelmű, hogy ironizált.
EZER LITER BENZIN ÁRA NETTO FORINT A TISZTESSÉGES ALAPBÉR
Az ipari forradalom óta túltermelési világválság van. Az egymilliárd ember/Föld óta túlnépesedés van. Senkire(majdem) nincs szükség és a megtermelt javaknak a 2/3-ára nincs szükség. Ez csak az egyéni meglátásom és nyilván tévedhetek.
az mit jelent, hogy egy emberre vagy például egy elefántra "nincs szükség"? Kinek nincs szüksége, és miért az ő szüksége a központi kérdés? Nekem például szükségem van magamra, meg az elefántra is. És az elefántnak is szüksége van magára.
Jól látod Eszter. És ez a rendszer paradoxonja is. Ahhoz hogy a többletkibocsátást (áru-áru cserén felüli kibocsátás) el lehessen fogyasztani, ahhoz növelni kell a nem produktív fogyasztást (nem árutermelő fogyasztást). Ez viszont olyan keresletet jelent, ami inflációs hatású lehet. A nem "improduktív" fogyasztás "fedezete" pedig az adósság növelése (lenne). Amikor az inflációt és az adósságot (növekedést) leszorítják, automatikusan többlet lesz az áruk (javak) piacán és kényszer munkanélküliség a munkaerő piacon. Ezzel viszont stabilan tudják tartani az árszintet. Minél fejlettebb és hatékonyabb a termelés, annál nyilvánvalóbb ez a paradoxon ami szétfeszíti a rendszert. A "tőke" (itt termelő tőkéről van szó) látszólagos érdeke a teljes kibocsátás elfogyasztása lenne (itt realizálódna a teljes profit), viszont ez megemeli a foglalkoztatási szintet. A magas foglalkoztatási szintnél, viszont nincs ráhatás a munkaerőpiacra (ez hívják elkanászosodásnak) a termelő tőkének. Így a termelő tőke inkább elfogadja az átlagos profitrátát és a pénztőkével is megbékül (pénztőkét leértékeli az infláció). A videóban elhangzott "hogy nem volt közgazdaságtan oktatás anno. Most sincs!, mert neoklasszikus terminológia keveredik a keynesi ideológiával, holott ezek az iskolák egymásnak teljesen ellentmondanak.
Remek videó volt.
András szavaiban talán mintha múlt köszönt volna vissza. A „munkás érdeke”, a „profit kényszer” s a „tőke elnyomása”. S ha az ember becsúkja a szemét akkor valóban az 1800 as évek szakszervezeti tüntetésére csöppenhetünk.
Én itt egy kicsit azt érzem, amikor valaki mindenáron a nagyi receptkönyvéből akarja az egyetlen ehető menűsort kihozni. Azóta eltelt több mint 200 év! Megváltozott a világ. Nem lehet a mai gazdasági folyamatokat az 1800 as évek szemüvegén keresztül nézni. Ma már „az internet világában😊” bárki egy jó ötlet birtokában neki állhat s megvalósithatja a saját üzleti elképzeléseit. Éppen ezért a klasszikus értelemben vett tőkés s munkás felosztás nem túl sok jellemzővel bír. Ez flexibilisen változhat az ember élete során akár többször is. Senkit sem predesztinálnak a „munkások kollektív világába”. Egyáltalán nem is létezik a „munkások kollektív világa”. Egyének pillanatnyi munkaerőpiaci helyzete van!
Eltelt 200 év de semmi nem változott!
A tőke, a tulajdon az ami hatalmat és vagyont ad, nem a munka, a többi csak rizsa.
Andrásnak igaza van: a profit az első, a munkásnak semmi érdekérvényesítő ereje nincs önmagában.
Király. Júlia néni mindig az.
Fele ennyi eszem lenne, már a US elnöke lennék.
Meglepően alacsony színvonalúak voltak Pinkasz András érvei. Lerítt az intellektuális különbség, pedig nagyon fontos lenne, hogy a baloldali pozícióból érvelő közgazdászok is kellően mélyen tudjanak érvelni, és koherens világképet tudjanak közvetíteni. Jelen esetben azt láttuk, hogy nincs koherens képe, csak a saját maga által kreált hibás szóhasználatból akart levezetni következtetéseket.
"neptunuzenet
"-tel tökéletesen egyetértek.
munkásságából ítélve én nem az intellektuális, hanem inkább a retorikai képességek különbsége mellett érvelnék. azzal viszont egyetértek, hogy ezt igencsak fejleszteni kell a baloldalon
attól hogy téged meg a többi faszszopó fidesztrollt most ideküldtek azért, hogy előadjátok az orbánviktorzmus egyik kedvenc tételét, miszerint az ellenzéknek nincs világképe az orbánnak meg van, vagy hogy egyáltalán az a lényeg, hogy mindenki holisztikus meséket vázoljon fel pátoszi módon, ez még nem lesz így. Szóval húzhattok vissza a pallas athéné elmegyógyintézetbe.
Bocs, de ez így ostobaság, amit írtál. Egyrészt Király Júlia nagyon nem képviseli a hibrid rezsimet, ahogy a videóban nem az orbánizmus vitatkozott a lánglelkű baloldalisággal. Én magam szintén nagyon nem vagyok fasszopó fideszbérencnek mondható (Kubatovics Áronnak hívnak, Szentendrén kevesedmagammal csináltuk a helyi, önkormányzati ellenzéki munkát az elmúlt 4 évben a TESZ színeiben).
Egyszerűen Pinkasz hülyeségeket beszél. Király Júlia pedig nem győzi fogni a fejét, és egyetértek vele, az ömlengő demagógián nem sikerült eddig túllépni, pedig szorgalmasan nézem a műsort, hátha valami értelmeset sikerül kihámozni belőle.
@@agatitytube szövegétés: Nem azt mondtam, hogy Király Júlia képviseli az orbánizmust, hanem azt, hogy te. Király Júlia nem képvisel semmit, konkrét állítást nem tesz semmiről, hanem egy gimis tanár szintjén parodizálással próbálja magától elhárítani a kérdéseket. Pinkasz András érvei nem színvonaltalanok voltak, hanem kevésbé karizmatikusan előadottak.
Keresitek itt a problémákat. Páváskodtok, és ontjátok az igét, miközben Magyarország 2. legnagyobb városában 0 a jelenlétetek. Amíg az az elv, hogy az ország csak Budapestből áll, addig itt nem lesz változás. Amíg Debrecennek csak néha-néha egy lábjegyzet jut, és senki nem foglalkozik velünk közületek, addig ne várjatok semmit. Az országban több ezer település van még Budapesten kívül is. Felháborító, hogy az ellenzék jelenléte csak oda koncentrálódik. Hogy ki hibája? A tiétek. Debrecenbe kéne menni. Ott kell meggyőzni a tömeget!Ott kell elvégezni a munkát, mert egy több százezres nagy agglomerációjú városról beszélünk, ahol nagyon sok a kisember probkéma. Egy belterjes város, ahol csak akkor kapsz munkát, ha valakinek a valakije vagy. Itt kellene jelen lennetek!
A helyzet hogy igazi kapitalizmus sem valósult meg ahogy igazi szocializmus sem. A különbség az hogy amíg a "majdnem szocializmus" rengeteg ember halálával és mérhetetlen szenvedéssel végződött, addig a "majdnem kapitalizmus" milliókat emelt ki a szegénységből
:D
Ez volt az új általános iskolai olvasókönyvben?
Szerintem ne nekem hidd el hogy marhaság, hanem tanulj tovább hogy magad is meggyőződj róla.
Különbne soha nem volt szocializmus viszont 1989-ban oylan közel álltunk a mai EU rendszerhez a tudomány szerint, hogy az Eurot is simán bevezethettük volna. Azóta egyre távolabb kerülünk tőle, azért menekült oda már vagy kétmillió magyar.. A "jóság" elől...
8 év maszop… nulla fejlődés... ezért tartunk itt...
a nagy gazdasági válság mikor volt, te okso?
2010 után emg globális fellendülés van, pörögnek a német autógyársak.
én eddig azt hittem, hogy magyarországon szárnyal a gazdaság, erre most kiderül, hogy "ezért tartunk itt". mert 8 év maszop. Akkor most vagy orbán hazudik, mert nem szárnyal a gazdaság. Ez esetben takarodjon. Vagy ezek szerint a maszop miatt szárnyal a gazdaság, akkor meg vissza őket a hatalomba.
Nem véletlen Orbánék 2/3-a 3.jára is hiába erőlködsz Marcika meglesz a 4. is...
Köszönjük szépen konstruktív és nagyon értelmes hozzászólásodat kedves fideszbirka.
nem véletlen.
kell egy megvehető, szar ellenzék,
a hiteles, nem megvehető arcok karaktergyilkosságai,
300 milliárd forintnyi közpénz elköltése hazug propagandákra..
és kell egy szolgána kszolializált ország.
@@csabavarga9148 mint pl? ki hiteles?