Nagyon tetszett Jani, ahogyan lényegre törően és érthetően elmagyaráztad, hogy hogyan működik maga a rendszer. Nyilván hatalmas munka lenne vele, de ennél a videónál lehet érdemes lenne a későbbiekben egy angol feliratot készíteni, mert körülbelül 3 órával a feltöltés után már most ez az egyik legnézettebb videó ami a Beeper-ről szól a youtube on és ennek a videónak szerintem angol nyelvterületeken is sok hasznát vennék az emberek.
Egy pár dolgot szeretnék javítani, vagy más megvilágításba helyezni, mint fejlesztő. A legelső ami csak úgy gondolom hogy kimaradt, az az, hogy a Matrix-ot nem (csak) a Beeper fejleszti es nem ok kezdtek el csinalni. Ez egy reg ota futo tenyleg open-source project. A fontosabb dolog viszont az, hogy hiaba open-source egy alkalmazas szerver oldala, kommunikacioja, ha az alkalmazas kliens maga nem az (Tehat az az alkalmazas amit kattingatunk a gepunkon, telefonunkon). Erkezhet 200 titkositason at is az uzenet a gepunkre, ha egy olyan kliensen tekintjuk meg azt aminek a mukodesere nincs ralatasunk (nem open-source), igy nem tudjuk azt, hogy megis mit csinal az adatokkal. Tehat az nem teszi a Beepert biztonsagossa a videoban elhangzottakkal szemben, hogy a kommunikacios platform amit hasznal open-source. Ugyan ugy ahogy nem vagyunk biztonsagban akkor sem, ha egy olyan weboldalon adjuk meg a jelszavunkat ami https-t (titkositott kapcsolatot) hasznal, de kozben a bongeszonk nem megbizhato es ellopja a beirt adatokat. Termeszetesen nem azt mondom hogy a Beeper lop, csak azt, hogy ennek a lehetoseget nem art eszben tartani.
anélkül, hogy valaha használtam volna a matrixot vagy a beepert: - adott egy ingyenes, nyílt forráskódú szoftver, a matrix. - ehhez bárki készíthet/javíthat bridge-eket (kvázi pluginokat), amiket hozzáadhatsz a matrixhoz. - és az egészet hosztolhatod a saját szervereden, vagy valaki szerverén, aki hozzáférést ad neked (a beeper havi 10 dollárért ad hozzáférést). - nyilván a matrix része egy bézik keretalkalmazás is (amit a beeper üzemeltetője kissé testreszabott, és android appként meg windows programként elérhetővé tette). egészen biztos vagyok benne, hogy a matrixhoz hozzáférő keretalkalmazás 99%-ban egy fix alkalmazás, csak brandelni/szkinelni lehet. így nincs adatbiztonsági aggály... a kliensprogram a pluginokon/bridge-eken keresztül kommunikál, és maga a bridge nyilván csak akkor működőképes, ha az adott chatalkalmazás hivatalos api-ját használja, aminek része a titkosított kommunikáció (manapság gyakorlatilag az összes chat appra igaz ez). aztán bármilyen szerveren is folyik át az adat, titkosítottan folyik. tehát klienstől kliensig tart a biztonság. természetesen előfordulhat fejlesztői hibából adódó biztonsági rés, de maga a rendszer biztosan nem úgy van megtervezve, hogy egy olyan triviális dolgon elhasaljon, mint a kliens app.
@@rablobanda pont azt mondtam hogy a klienstol a kliensig hiaba van biztonsag, ha maga a kliens nem biztonsagos. A kliens mar a nem titkositott adatokat is latja, hiszen meg kell tudnia jelenitenie neked. Ugyan így ezeket az adatokat akar el is lophatja ha szandekaban all.
@@rablobanda es rosszul gondolod, a matrixhoz semmi fele basic keretalkalmazas nincsen. A Matrix egy szabvány, nem egy alkalmazas. Rengeteg kliens alkalmazas letezik hozza, ezek kozul sok open-source, pl: Element. A Bepper ezzel szemben nem az, hiszen valamit el kell tudni adniuk. Légyszíves legközelebb csak akkor szolj valamihez hozza, ha utanna neztel, hogy meg veletlenul se terjedjenek fel informaciok. Az adatbiztonsag nem jatek.
@Hajdú Gábor @Hajdú Gábor Természetesen a mainstream chat alkalmazasok egy fokkal sem jobbak a Beeper-nel, sott. De nem ezert irtam a kommentet, csak szerettem volna kiegesziteni a videot, mert ugy ereztem, hogy picit felrevezto a biztonsagrol szolo resze.
Már ezer éve felmerült bennem, hogy lehetne egy platformot fejleszteni, ahol az összes közösségi médiás accountot egyszerre lehet kezelni, és annyira örülök, hogy legalább az üzenetküldő funkcióra teljesülhet ez... Megyek előfizetni :D meg persze köszi a videót, végre egy megoldás a 80 különböző alkalmazáson belül egyszerre beszélgetésre.
@@gergelyb1409 A mindkét oldalon képernyős laptop ötlete is előbb született meg bennem, mint, ahogy itt bemutatásra került újdonságként, és még van kb. 20 másik ilyen, aminek egy részét mostanában más fogja létrehozni. Ezeknek a megvalósítására szakértelem kellene, de minimum pénz, amiből egyik sincs. Mellesleg nem vonz a meggazdagodás gondolata, nem motivál a pénz.
@ember majom Köszönöm a lenézést és a hülyék közé sorolást! Mellesleg, ha elolvasod újra a kommentemet rá fogsz jönni, hogy nem a videóban bemutatott technológia ötlete fogant meg bennem, hanem egy olyan, amiben ez is megvalósult volna részegységként. A másik kommentemben említett mindkét oldalon képernyős laptopot sem úgy valósították meg, ahogy én azt elképzeltem, mert a hajlítható kijelzőről még csak eldugott céges laborokban fantáziáltak, én meg sci-fi-nek tartottam a jelen technológiájához képest. Szóval az én fejemben két, egymástól független érintőpanel jelent meg; egy a szokásos helyyén, egy meg a billentyűzet helyett.
ez k***a jó!!! nagyon tetszik ez a fejlett gondolkodás, és szerintem egyébként megéri az amit az app ajánl nekünk, csak nem lennének benne, a kis hiányosságok.
Nagyon érdekesnek hangzik ez az alkalmazás. Köszönöm hogy bemutattad. Lehet hogy ez egy nagyobb lépés az internetes kommunikációval kapcsolatban. Nagyon jól néz ki ez az alkalmazás, már csak azért is mert van benne egy csomó lehetőség, de mint mindenbe, vannak ebben is hibák éppen ezért lehet hogy én még varok 1-3 évet amíg fejlettebb lesz és kevesebb hiba lesz benne 10:54 . Nagy kár hogy fizetős, de hát valamiből meg kell élnie az embereknek. Először felcsillant a szemem hogy 'ja de jó, végre egy olyan alkalmazás ami fasza és nem kell érte fiz-' és itt ált meg ez a gondolatom amikor meghalottam hogy fizetni kell érte, de ahogy írtam az előbb is, valamiből meg kell élni. Mégegyszer is köszónöm hogy bemutattad, észben fogom tartani. Beeper.
Érdekes cucc, a Trillianra emlékeztet (régi motorosok ismerik), ami ugyanezt csinálta. Meg is nyomták, ki is szivárgott minden. Attól függetlenül, hogy kényelmes dolog, én még mindig hatalmas security threat-nek látom. Mert ha egyszer megnyomják (márpedig törhetetlen dolog nincs) akkor viszik az összes fiókod CSRF Tokenjét és máris az ő fiókjuk nem a tiéd. És ettől nem véd a 2FA sem, sem pedig az, hogy open source. Félre ne értsetek, tényleg hasznos, de azért óvatosságra intenék mindenkit.
@@sandormedzi9839 Iiigen, technikailag akkor csak egy node vagy, és biztonságosabbnak mondható nyilván... de akkor is 1 helyen van minden chat platformod tokenje. Ha megnyomnak (akármilyen kicsi is az esélye) minden fiókod megszűnik a tiéd lenni. Én ezt way too high kockázatnak sorolom a magam részéről. Persze lehet, hogy én vagyok túl security freak. :)
nem csak trillian, én legalább még háromra emlékszem annak ellenére, hogy sosem kerestem őket. Szinte minddel az a gond, hogy a chat programok api-ja a szövegen és emojin kívül szinte semmit nem enged (manapság RCS miatt van már egykét extra dolog pl emoji reakció, válasz stb). De kimaradsz egy csomó dologból, lokáció megosztása, szavazás amiket tudnak a chat appok. Egy kicsit mindig úgy érzed, hogy te valami kevesebbet használsz.
A Trillian, Miranda és társai azért ennél egy nagyságrenddel primitívebb megoldást alkalmaztak, gyakorlatilag a kliens szoftver direktben kommunikált a különböző - mondjuk ICQ és MSN - szerverekkel, mert megvolt hozzá a nyílt protokoll. A Skype-nál ezt már nem tudták megcsinálni, ott ténylegesen futtatnod kellett egy Skype klienst a háttérben, és azt hackelték valahogy szarrá. Itt az egész át van téve szerver oldalra, ez lenne ugye az említett Mátrix, ami miatt tökéletesen igazad van, itt nem csak egy alternatív UI-t kapsz, hanem minden ott lesz vagy lehet a Beepernél, ezért valóban aggályos, hogy oldja meg a tokenizációt. De ezért jó, hogy open source, meg lehet nézni, ha kiderül, hogy szerver oldalon semmilyen tokent, credentialt, stb-t nem tárol, akkor még lehet secure. Ugyanakkor jó kérdés, hogy nem fog belefutni mondjuk a Teams hibájába, ahol konkrétan a UX rovására megy az állandó autentikálgatás. És az csak egy platform, mi lesz itt, ha 6-8-10 szolgáltatáshoz akarsz vele csatlakozni?! Majd ha már úgy áll, feldobom a NAS-omra, és kísérletezek vele.
Örülök, hogy ilyen komolyabb szakmai tartalmak is felkerülnek. Nagyon jó, h a Beeper mellett szó esik a Matrix-ról is. Aki akar, utánanaézhet és esetleg kedvet kaphat játszogatni vele. :)
A videó nagyon fasza lett, profik vagytok, le a kalappal! Az én érdeklődésem nem keltette fel egyelőre, de majd kiderül hogy alakul. :) Köszönjük Jani! ;-)
Régen is voltak ilyen fajta üzenetküldő kliensek (eBuddy, Nimbuzz, IM+, imo, Palringo stb., csak hogy párat említsek a régebbi megoldások közül). Csakhogy ezek az évek alatt megszüntek. De nagyon örömteli, hogy a Beeper próbál visszahozni egy olyan szolgáltatás típust, ami ma kihaló félben van. És ez egy fasza dolog.
Ismét egy jó videó! Több ilyen videó is jöhet! Végre egy app amivel nem kell tartani, hogy mindenki külön megfigyel! Ezzel egyszerre figyelhet meg mindenki! :) Majd követhetjük a fehér nyulat! "THE MATRIX HAS YOU!"
Ez egyáltalán nem új koncepció, egy zseniális elme, akit Ryan Howardnak hívtak már régen kifejlesztette ugyanezt, Wuphf néven, keressetek rá! PS: Minőségi videó, csak így tovább srácok 😁
nagyon érdekes szolgáltatás, szerintem barim jó ha van rá lehetöség hogy magadnak tudd futtatni a szolgáltatás egy részét. De nyilván ennek hátránya ha ez túl elterjedne.(tipikus példája amikor azt hiszik az emberek hogy tudják mit akarnak de valojában nem :D) Hiszen nyilván egy szervezet által fenttartott szerveren sokkal nagyobb és rendszeresebb biztonságot tudnak fenttartani mintha mindenki magának futtatgatja otthon a dolgait.
Szerintem jo video lett. Elottem mar Horvath Balint leirta, amit technikailag hozza tudtam volna tenni. Szerintem mindig hasznos ilyen praktikakrol hallani. Szerintem a video nyelvezetet is eltalaltad, technikai emberkent nem nekem szolnak a reszletek, viszont szerintem a nem technikai emberek is megertik a lenyeget.
Sziasztok ! Először is köszönet a videóért. Regisztráltam a programra. Én jelenleg is használok egy hasonló szoftvert, ami a Ferdi messaging nevet viseli ez a Franz nevű program forkja ( amit lassaban fejleszt már a fejlesztője ). Speciel imessages nincs benne de ezen kivűl rengeteg messenger félét támogat főleg amelyek webes lehetőségekkel operálnak.
Valószínűleg ez lehet stratégia hosszú távon: 1. Becsatornáznak minden főbb üzenetküldő appot, hogy minél több userük legyen. 2. Megérkezik a hálózati hatás. Ez azt jelenti, hogy minél több a user, annál értékesebb egy ilyen szolgáltatás. 3. Ha már sok ismerősöd lesz fent, akkor már elkezdesz Beeperen keresztül kommunikálni, hiszen feleslegessé válik a többi. 4. Ha már domináns piaci részesedésük van, akkor elkezdik a külső üzenetküldők használatát megnehezíteni: pl. csak rossz minőségű videó tölthető fel, vagy max csak 1 perces.
Szia Jani! Ha mondjuk a beeperről küldesz messeaget vagyis olyan üzenetet amiért fizetni kell. Akkor az az üzenet benne van a számlában? Tehát az a kérdésem, hogy kell fizetni ezekért??
nekem csak 1 kérdésem van. ha nincs discord nitróm és akarok nagyobb fájlokat küldeni mint 8mb akkor ezt a beeperen keresztül megtudom csinálni és úgymond ki tudom cselezni a nitrót ?
Jónak tűnik, ami érdekel viszont (bocsi ha említetted és csak figyelmetlen voltam). Olyanra van lehetőség, hogy létrehozok egy csoportos beszélgetést, ahol és Beeperen vagyok, egyik tesóm whatsappon a másik meg mondjuk imessage vagy messenger. Tehát lehet-e "crossplatform" csoportot csinálni? Vagy ez már kizáró ok a "nem lehet beszélgetést kezdeményezni" dolog miatt?
Valamit nem teljesen értek.: Miután mindent beállítottunk, akkor nem is kell a Beeperben küldeni az üzenetet amit szeretnénk, hanem onnantól tudom az imessage-et használni az üzenetküldésre, mert a Beeper szinkronizálja azt minden platformra? Ergo, ha feltételezzük, hogy minden úgy működik ahogy kell, a fiókok beállítása után letörölhetem a Messengert, a WhatsApp-ot, a Vibert stb.? Ha belegondolok, ez nem valószínű, tehát a Beepert appot kell gondolom használni innentől… Köszi!
A titkosítást több rétegben is meg lehet oldani legyen az https vagy tcp-ben routeren, a discord is platformfüggetlen de nyílván vannak előnyei a beeper-nek is.
Nekem vmelyik mobilomon volt vmi hasonló összegző alkalmazás hogy minden messengert összeolvaszt +sms is, de nekem nem jött be. Amint tudtam kiirtottam ezt a dolgot a teló beállításaiból. 🙂
Maga az ötlet nekem tetszik és lehetőségek is hihetelneke. De az hogy saját szervet futassunk kicsit overkillnek érzem. Mai napig rengeteg drog dealer használja a különböző platformokat árutás céljára. Most kapni fognak egy olyan lehetőséget amivel mégjobban anonimek tudnak maradni. És ezt nem gondolom jónak... De csak saját vélemény...
Ez a mátrix mind szép és jó, deee megint csak ott van az a rejtett funkció ugye amit kérdés, hogy hogyan használunk fel.. Ezt a Darknet és egyéb illegális bizniszeket sokkal könnyebben, visszanyomozhatatlanul tudnak tolni nem? 🤔
Aki kapott már hozzá a regisztráció után "invite code-ot" az szóljon!🙂 Mert hogy emailben csak annyit elküldenek hogy örülünk a regisztrációhoz🤷♂️ úgy miközben telefonszám és emailem leadva azért így fel merül a kérdés hogy mire adtam én meg azt...
Jó az ötlet, de túl sok a ha benne, pl egy facebook pl tuti nem nézi jó szemmel, ha a felhasználói nem olyan helyre lépnek be, ahol lehet szipkázni az adataikat, mivel ők ebből csinálnak pénzt. És még van rengeteg módja, hogy kivéreztess egy ilyen appot, pl verziónként változtatsz valamit a saját kommunikációdban, az ilyen dolgok nem fogják tudni lekövetni mindet, vagy az új vagy a régit támogatják és a másik nem fog rendesen működni, pedig az userek nem egyszerre fognak frissíteni mindig a legújabb appra, szóval lesz csomó ember akit időlegesen nem tudsz elérni majd stb. És az hogy ők pént kapnak azért, amit egyesek ingyen adnak, hidd el sok ember szemét fogja bökni, és nem könnyíti meg a dolgukat majd.
Jó videó lett. 🔥 De nekem egy bajom van, minden össze van kötve. Én le töröltem messengert, és ki léptem minden fiókból. És vissza állítottam rendszert, hogy olyan legyen, mint ha most kapcsoltam volna be először. Másik fiókkal be léptem, és le szedtem messengert újra. Na és mi történt? Google Smart lock már be is ajánlja email címeim. Sehogy nem tudom ki törölni. Pedig telefont el szeretném adni, de így nem lehet. Mert aki használná, és le töltené messengert, már én címeim adná be neki..🙄 Valaki nem tud erre valami meg oldást, hogy honnan kéne adatot ki törölni, hogy ne ajánlón be semmit?
Nagyon tetszett Jani, ahogyan lényegre törően és érthetően elmagyaráztad, hogy hogyan működik maga a rendszer. Nyilván hatalmas munka lenne vele, de ennél a videónál lehet érdemes lenne a későbbiekben egy angol feliratot készíteni, mert körülbelül 3 órával a feltöltés után már most ez az egyik legnézettebb videó ami a Beeper-ről szól a youtube on és ennek a videónak szerintem angol nyelvterületeken is sok hasznát vennék az emberek.
direkt nincs angol felirat, sokszor ki lett már tárgyalva. legalábbis tavaly többször.
Egy pár dolgot szeretnék javítani, vagy más megvilágításba helyezni, mint fejlesztő. A legelső ami csak úgy gondolom hogy kimaradt, az az, hogy a Matrix-ot nem (csak) a Beeper fejleszti es nem ok kezdtek el csinalni. Ez egy reg ota futo tenyleg open-source project. A fontosabb dolog viszont az, hogy hiaba open-source egy alkalmazas szerver oldala, kommunikacioja, ha az alkalmazas kliens maga nem az (Tehat az az alkalmazas amit kattingatunk a gepunkon, telefonunkon). Erkezhet 200 titkositason at is az uzenet a gepunkre, ha egy olyan kliensen tekintjuk meg azt aminek a mukodesere nincs ralatasunk (nem open-source), igy nem tudjuk azt, hogy megis mit csinal az adatokkal. Tehat az nem teszi a Beepert biztonsagossa a videoban elhangzottakkal szemben, hogy a kommunikacios platform amit hasznal open-source. Ugyan ugy ahogy nem vagyunk biztonsagban akkor sem, ha egy olyan weboldalon adjuk meg a jelszavunkat ami https-t (titkositott kapcsolatot) hasznal, de kozben a bongeszonk nem megbizhato es ellopja a beirt adatokat.
Termeszetesen nem azt mondom hogy a Beeper lop, csak azt, hogy ennek a lehetoseget nem art eszben tartani.
Köszi a plusz infókat!
anélkül, hogy valaha használtam volna a matrixot vagy a beepert:
- adott egy ingyenes, nyílt forráskódú szoftver, a matrix.
- ehhez bárki készíthet/javíthat bridge-eket (kvázi pluginokat), amiket hozzáadhatsz a matrixhoz.
- és az egészet hosztolhatod a saját szervereden, vagy valaki szerverén, aki hozzáférést ad neked (a beeper havi 10 dollárért ad hozzáférést).
- nyilván a matrix része egy bézik keretalkalmazás is (amit a beeper üzemeltetője kissé testreszabott, és android appként meg windows programként elérhetővé tette).
egészen biztos vagyok benne, hogy a matrixhoz hozzáférő keretalkalmazás 99%-ban egy fix alkalmazás, csak brandelni/szkinelni lehet. így nincs adatbiztonsági aggály... a kliensprogram a pluginokon/bridge-eken keresztül kommunikál, és maga a bridge nyilván csak akkor működőképes, ha az adott chatalkalmazás hivatalos api-ját használja, aminek része a titkosított kommunikáció (manapság gyakorlatilag az összes chat appra igaz ez). aztán bármilyen szerveren is folyik át az adat, titkosítottan folyik. tehát klienstől kliensig tart a biztonság.
természetesen előfordulhat fejlesztői hibából adódó biztonsági rés, de maga a rendszer biztosan nem úgy van megtervezve, hogy egy olyan triviális dolgon elhasaljon, mint a kliens app.
@@rablobanda pont azt mondtam hogy a klienstol a kliensig hiaba van biztonsag, ha maga a kliens nem biztonsagos. A kliens mar a nem titkositott adatokat is latja, hiszen meg kell tudnia jelenitenie neked. Ugyan így ezeket az adatokat akar el is lophatja ha szandekaban all.
@@rablobanda es rosszul gondolod, a matrixhoz semmi fele basic keretalkalmazas nincsen. A Matrix egy szabvány, nem egy alkalmazas. Rengeteg kliens alkalmazas letezik hozza, ezek kozul sok open-source, pl: Element. A Bepper ezzel szemben nem az, hiszen valamit el kell tudni adniuk.
Légyszíves legközelebb csak akkor szolj valamihez hozza, ha utanna neztel, hogy meg veletlenul se terjedjenek fel informaciok. Az adatbiztonsag nem jatek.
@Hajdú Gábor @Hajdú Gábor Természetesen a mainstream chat alkalmazasok egy fokkal sem jobbak a Beeper-nel, sott. De nem ezert irtam a kommentet, csak szerettem volna kiegesziteni a videot, mert ugy ereztem, hogy picit felrevezto a biztonsagrol szolo resze.
Srácok ez egy nagyon igényes videó lett gratula!💯
Már ezer éve felmerült bennem, hogy lehetne egy platformot fejleszteni, ahol az összes közösségi médiás accountot egyszerre lehet kezelni, és annyira örülök, hogy legalább az üzenetküldő funkcióra teljesülhet ez... Megyek előfizetni :D meg persze köszi a videót, végre egy megoldás a 80 különböző alkalmazáson belül egyszerre beszélgetésre.
Akkor jó sok pénzről maradtál le a tutyimutyiságod miatt 🤣🤣
De ha véletlenül mégiscsak feltörik akkor az elég nagy suck 😬🤣 Akkor az összes alkalmazkodba be látnak...
@@gergelyb1409 A mindkét oldalon képernyős laptop ötlete is előbb született meg bennem, mint, ahogy itt bemutatásra került újdonságként, és még van kb. 20 másik ilyen, aminek egy részét mostanában más fogja létrehozni. Ezeknek a megvalósítására szakértelem kellene, de minimum pénz, amiből egyik sincs. Mellesleg nem vonz a meggazdagodás gondolata, nem motivál a pénz.
@ember majom Köszönöm a lenézést és a hülyék közé sorolást! Mellesleg, ha elolvasod újra a kommentemet rá fogsz jönni, hogy nem a videóban bemutatott technológia ötlete fogant meg bennem, hanem egy olyan, amiben ez is megvalósult volna részegységként. A másik kommentemben említett mindkét oldalon képernyős laptopot sem úgy valósították meg, ahogy én azt elképzeltem, mert a hajlítható kijelzőről még csak eldugott céges laborokban fantáziáltak, én meg sci-fi-nek tartottam a jelen technológiájához képest. Szóval az én fejemben két, egymástól független érintőpanel jelent meg; egy a szokásos helyyén, egy meg a billentyűzet helyett.
ez k***a jó!!! nagyon tetszik ez a fejlett gondolkodás, és szerintem egyébként megéri az amit az app ajánl nekünk, csak nem lennének benne, a kis hiányosságok.
még fejlesztés alatt van, bármit kijavíthatnak még
Tetszik, hogy ilyen "mellékágas" appot is mutatsz/mutattok így ezen a csatornán! Rendkívül informatív videó, köszönjük! :)
Nagyon tetszik ez az új irány. Sok gratula a 400k-hoz!!
Marhajó ☝🏻☝🏻☝🏻
Gratulalok a 400k-hoz hatalmasak vagytok :)
Nagyon érdekesnek hangzik ez az alkalmazás. Köszönöm hogy bemutattad. Lehet hogy ez egy nagyobb lépés az internetes kommunikációval kapcsolatban. Nagyon jól néz ki ez az alkalmazás, már csak azért is mert van benne egy csomó lehetőség, de mint mindenbe, vannak ebben is hibák éppen ezért lehet hogy én még varok 1-3 évet amíg fejlettebb lesz és kevesebb hiba lesz benne 10:54 . Nagy kár hogy fizetős, de hát valamiből meg kell élnie az embereknek. Először felcsillant a szemem hogy 'ja de jó, végre egy olyan alkalmazás ami fasza és nem kell érte fiz-' és itt ált meg ez a gondolatom amikor meghalottam hogy fizetni kell érte, de ahogy írtam az előbb is, valamiből meg kell élni. Mégegyszer is köszónöm hogy bemutattad, észben fogom tartani. Beeper.
Amúgy meg nagyon király videó lett! Nagyon menők az átvágások😎 csak így tovább!
Végre bekerültem és nagyon jó s hasznos! Köszönöm a bemutatót ami rá vett, hogy regisztráljak!
Nagyon jó lett ez a videó! Egyszerre volt hasznos és szórakoztató szuper minőségben. Köszi srácok a munkátokat!
Ígéretesen hangzik a Beeper. Nagyon igényes, informatív mint mindig. Külön kiemelném az extra záró hangefektet a video végén :D
Érdekes cucc, a Trillianra emlékeztet (régi motorosok ismerik), ami ugyanezt csinálta. Meg is nyomták, ki is szivárgott minden. Attól függetlenül, hogy kényelmes dolog, én még mindig hatalmas security threat-nek látom. Mert ha egyszer megnyomják (márpedig törhetetlen dolog nincs) akkor viszik az összes fiókod CSRF Tokenjét és máris az ő fiókjuk nem a tiéd. És ettől nem véd a 2FA sem, sem pedig az, hogy open source. Félre ne értsetek, tényleg hasznos, de azért óvatosságra intenék mindenkit.
és ha én hostolom a full stack-et? akkor kicsi az esély, hogy pont engem akarnának feltörni, nem?
@@sandormedzi9839 Iiigen, technikailag akkor csak egy node vagy, és biztonságosabbnak mondható nyilván... de akkor is 1 helyen van minden chat platformod tokenje. Ha megnyomnak (akármilyen kicsi is az esélye) minden fiókod megszűnik a tiéd lenni. Én ezt way too high kockázatnak sorolom a magam részéről. Persze lehet, hogy én vagyok túl security freak. :)
nem csak trillian, én legalább még háromra emlékszem annak ellenére, hogy sosem kerestem őket. Szinte minddel az a gond, hogy a chat programok api-ja a szövegen és emojin kívül szinte semmit nem enged (manapság RCS miatt van már egykét extra dolog pl emoji reakció, válasz stb). De kimaradsz egy csomó dologból, lokáció megosztása, szavazás amiket tudnak a chat appok. Egy kicsit mindig úgy érzed, hogy te valami kevesebbet használsz.
A Trillian, Miranda és társai azért ennél egy nagyságrenddel primitívebb megoldást alkalmaztak, gyakorlatilag a kliens szoftver direktben kommunikált a különböző - mondjuk ICQ és MSN - szerverekkel, mert megvolt hozzá a nyílt protokoll. A Skype-nál ezt már nem tudták megcsinálni, ott ténylegesen futtatnod kellett egy Skype klienst a háttérben, és azt hackelték valahogy szarrá.
Itt az egész át van téve szerver oldalra, ez lenne ugye az említett Mátrix, ami miatt tökéletesen igazad van, itt nem csak egy alternatív UI-t kapsz, hanem minden ott lesz vagy lehet a Beepernél, ezért valóban aggályos, hogy oldja meg a tokenizációt. De ezért jó, hogy open source, meg lehet nézni, ha kiderül, hogy szerver oldalon semmilyen tokent, credentialt, stb-t nem tárol, akkor még lehet secure. Ugyanakkor jó kérdés, hogy nem fog belefutni mondjuk a Teams hibájába, ahol konkrétan a UX rovására megy az állandó autentikálgatás. És az csak egy platform, mi lesz itt, ha 6-8-10 szolgáltatáshoz akarsz vele csatlakozni?!
Majd ha már úgy áll, feldobom a NAS-omra, és kísérletezek vele.
Zseniális ez a lazaság, több ilyet!! 🔥
Örülök, hogy ilyen komolyabb szakmai tartalmak is felkerülnek. Nagyon jó, h a Beeper mellett szó esik a Matrix-ról is. Aki akar, utánanaézhet és esetleg kedvet kaphat játszogatni vele. :)
Ilyen alkalmazast keresek mar miota. Szuper!
125 nap várakozás után végre én is bent vagyok :D
Köszi az infót
Nekem 508 nap kellett hozzá
A videó nagyon fasza lett, profik vagytok, le a kalappal! Az én érdeklődésem nem keltette fel egyelőre, de majd kiderül hogy alakul. :)
Köszönjük Jani! ;-)
Szerintem patent videó lett, hálás vagyok nagyon, mert régóta álmodoztam egy ilyesmi approl. Remélem el fog terjedni, nekem nagyon tetszik.
Nagyon jó videó, Köszi Jani. És közben végig sétáltál az egész irodán 😂
Régen is voltak ilyen fajta üzenetküldő kliensek (eBuddy, Nimbuzz, IM+, imo, Palringo stb., csak hogy párat említsek a régebbi megoldások közül). Csakhogy ezek az évek alatt megszüntek. De nagyon örömteli, hogy a Beeper próbál visszahozni egy olyan szolgáltatás típust, ami ma kihaló félben van. És ez egy fasza dolog.
Wow! Ez elképesztő! Remek videó lett!
Grat a 400k feliratkozóhoz. :)
Nagyon jó Jani!😁 Azért majd legyen update, hogy hogy áll az app!👌🏻
Hasonló alkalmazás volt ezelőtt kb 10 évvel a Symbian Nokiamon, azt Nimbuzznak nevezték akkor.
Gratula a 400K-hoz!
Ismét egy jó videó!
Több ilyen videó is jöhet!
Végre egy app amivel nem kell tartani, hogy mindenki külön megfigyel!
Ezzel egyszerre figyelhet meg mindenki! :) Majd követhetjük a fehér nyulat!
"THE MATRIX HAS YOU!"
gratula a 400k feliratkozóhoz itt is :))
Köszi az infót és a videót! Instant get👍🏼🤚🏼
10:18-nál a szifon képernyője mitől olyan “szivárvány” átmenetes?
Köszi szépen, jó lett!🤩 Eddig nem is hallottam erről.😄
Jó ötlet volt a videó,jöhet bátran ilyen tartalom is👊🏼
Nagyon jó csak így tovább ez érdekes videó volt.
Szerintem valami adathalász program / cég EZ IS ! :D
Nagyon Szépen Köszönöm az Információt !!!!!!!! SZUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon jó minőségi és informatív videó! 👍👌❤
Csak azért sem hagyja abba!
Ez egyáltalán nem új koncepció, egy zseniális elme, akit Ryan Howardnak hívtak már régen kifejlesztette ugyanezt, Wuphf néven, keressetek rá!
PS: Minőségi videó, csak így tovább srácok 😁
400k megvan, grat hozzá!
nagyon érdekes szolgáltatás, szerintem barim jó ha van rá lehetöség hogy magadnak tudd futtatni a szolgáltatás egy részét. De nyilván ennek hátránya ha ez túl elterjedne.(tipikus példája amikor azt hiszik az emberek hogy tudják mit akarnak de valojában nem :D) Hiszen nyilván egy szervezet által fenttartott szerveren sokkal nagyobb és rendszeresebb biztonságot tudnak fenttartani mintha mindenki magának futtatgatja otthon a dolgait.
Gratulálok nektek ahhoz hogy ezen a csatin is elértétek a 400.000-et 🥳
Szerintem jo video lett. Elottem mar Horvath Balint leirta, amit technikailag hozza tudtam volna tenni. Szerintem mindig hasznos ilyen praktikakrol hallani. Szerintem a video nyelvezetet is eltalaltad, technikai emberkent nem nekem szolnak a reszletek, viszont szerintem a nem technikai emberek is megertik a lenyeget.
Jani belépőit mindig imádom :D
Érdekes vonulat,,,köszi a vidit..!
Imádom a cutscene-eket . :D
6:53 Hoppá ott a Mastodon! :'D
Sziasztok ! Először is köszönet a videóért. Regisztráltam a programra. Én jelenleg is használok egy hasonló szoftvert, ami a Ferdi messaging nevet viseli ez a Franz nevű program forkja ( amit lassaban fejleszt már a fejlesztője ). Speciel imessages nincs benne de ezen kivűl rengeteg messenger félét támogat főleg amelyek webes lehetőségekkel operálnak.
jujdejó, egy harmadik fél aki MINDEN beszélgetésed és információd követni tudja. juhé! :D ja és még fizetős is? széééép.
Az ilyenekről mindig az Office sorozatból Ryan "Woof" alkalmazása jut eszembe :D
Jani, te ezt nagyon tudod, az elején ez a hátrafordulás, meg amikor a biztonságról kezdesz el beszélni...
Nagyon király videó lett
Mintha Janin érezni lehetne egy kis mrwhosetheboss hatást, főleg az átmeneteken! Well done, Jani :D thumbsUP
TheVR mod kocsma - A vének tanácsa :D :D :D najóó
Nekem felkeltetted vele az érdeklődésemet. Egy signup-ot megejtettem, meglátjuk mi lesz.
Én szintén kíváncsi vagyok rá...hogy azt a bizonyos kódot megkapom vagy csak az információ rólam, kellett nekik
Jó video Jani, kösz :)
már volt ilyen alkalmazás kb 7 éve, és az ingyenes volt, de úgy is meghalt. egyesével kizárták a cégek a hozzáférését. szerettem, de nem fizetnék érte
Ha csak az üzeneteket rántja be, akkor logikus, hogy nem lehet új üzenetet küldeni, hiszen a kontaktlistát nem kapja meg a Beeper
Valószínűleg ez lehet stratégia hosszú távon:
1. Becsatornáznak minden főbb üzenetküldő appot, hogy minél több userük legyen.
2. Megérkezik a hálózati hatás. Ez azt jelenti, hogy minél több a user, annál értékesebb egy ilyen szolgáltatás.
3. Ha már sok ismerősöd lesz fent, akkor már elkezdesz Beeperen keresztül kommunikálni, hiszen feleslegessé válik a többi.
4. Ha már domináns piaci részesedésük van, akkor elkezdik a külső üzenetküldők használatát megnehezíteni: pl. csak rossz minőségű videó tölthető fel, vagy max csak 1 perces.
....ééééés a végén a facebook felvásárolja/beperli/lejáratja/blokkolja/stb (a preferált aláhúzandó) a g..be az egészet és onnan gatya.
sziasztok srácok,tudom nem avideóhoz tartozik, de szeretném megkérdezni hogy ilyesfajta háttereket honnan néztek?
6:06 “Hogy ne kerüljenek trébe!” 😃😃
Szia Jani! Ha mondjuk a beeperről küldesz messeaget vagyis olyan üzenetet amiért fizetni kell. Akkor az az üzenet benne van a számlában? Tehát az a kérdésem, hogy kell fizetni ezekért??
Ezt már Ryan Howard 2010-ben megcsinálta :D WUPHF!
Nekem csak annyi kérdésem van, hogy az app hogyan tud decentralizált lenni ha egy serveren fut? Egyébként tényleg érdekes projekt :D
nekem csak 1 kérdésem van. ha nincs discord nitróm és akarok nagyobb fájlokat küldeni mint 8mb akkor ezt a beeperen keresztül megtudom csinálni és úgymond ki tudom cselezni a nitrót ?
Azt vágjátok, hogy az Office c. sitcom-ban ezt már Ryan kitalálta és úgy hívta "Woof!" ? :D :D
Nagyon kiraly lett!
Ez menő!
Ha ez beindul utána akár törölhetőek is az eredeti chat alkalmazások? Vagy csak az értesítéseiket kell letiltani?
Grat a 400k-hoz
Jónak tűnik, ami érdekel viszont (bocsi ha említetted és csak figyelmetlen voltam). Olyanra van lehetőség, hogy létrehozok egy csoportos beszélgetést, ahol és Beeperen vagyok, egyik tesóm whatsappon a másik meg mondjuk imessage vagy messenger. Tehát lehet-e "crossplatform" csoportot csinálni? Vagy ez már kizáró ok a "nem lehet beszélgetést kezdeményezni" dolog miatt?
6:08 hogy ne kerüljenek trébe ...?
Valamit nem teljesen értek.: Miután mindent beállítottunk, akkor nem is kell a Beeperben küldeni az üzenetet amit szeretnénk, hanem onnantól tudom az imessage-et használni az üzenetküldésre, mert a Beeper szinkronizálja azt minden platformra? Ergo, ha feltételezzük, hogy minden úgy működik ahogy kell, a fiókok beállítása után letörölhetem a Messengert, a WhatsApp-ot, a Vibert stb.?
Ha belegondolok, ez nem valószínű, tehát a Beepert appot kell gondolom használni innentől…
Köszi!
Lebegő ablak funkció elérhető az alkalmazásban?
Lehet csak elkerülte a figyelmemet, de ha jól értem akkor ha saját lokális szervert futtatok, akkor ingyenes?
Isteni videó volt, de ha már MKBHD akkor a kötelező kommentet be kell ide küldenem: A Macbook háttérképét tudod linkelni? :D :D :D
kipróbálom. köszönöm.Alpha verzióban még elnézhető, hogy nincs uj üzenet küldési opció, de remélem hamar jön az is.
A videó legelső percében kicsit rám tört a Pidgin-nosztalgia :D
Tehát a Beeper a Jani vagyok Bt. tulajdona, tiszta sor :D
várom: Jani Beeper servert telepít docker-ben. :D
A titkosítást több rétegben is meg lehet oldani legyen az https vagy tcp-ben routeren, a discord is platformfüggetlen de nyílván vannak előnyei a beeper-nek is.
Felhasználási feltételeket elolvastad?
Igazabol csak az iphone promozasarol szol hogy az iphone nem kepes erre de ezzel igen szerintem felesleges ezt használni reszemrol sajat velemeny
Fasza lett!
Szia! Egy olyan kérdésem lenne, hogy adatforgalmat mennyire fogyasztja?
Pl egy normális messenger üzenetet,
:D 2022-ben, komolyan? :D
erre van 10 dollárod havonta, adatforgalomra nincs? :D
Nekem vmelyik mobilomon volt vmi hasonló összegző alkalmazás hogy minden messengert összeolvaszt +sms is, de nekem nem jött be. Amint tudtam kiirtottam ezt a dolgot a teló beállításaiból. 🙂
06:07 ..,hogy ne kerüljek trébe.
Tudja valaki hogy lehet erre regisztrálni? Már amikor kijött a videó is regisztráltam, de semmi! Idén újra regisztráltam és meg most se semmi
Remélem, sikerül nekik!
13:30 - hát akko... :D :D :D
Maga az ötlet nekem tetszik és lehetőségek is hihetelneke. De az hogy saját szervet futassunk kicsit overkillnek érzem. Mai napig rengeteg drog dealer használja a különböző platformokat árutás céljára. Most kapni fognak egy olyan lehetőséget amivel mégjobban anonimek tudnak maradni. És ezt nem gondolom jónak... De csak saját vélemény...
Tinder benne lesz, hátha akkor visszaírnak a lányok ? :(
A monitoron lévő háttérképet honnan tudnám esetleg letölteni, valaki tudja? :)
Az internetről.
Hol lehet ezt az alkalmazást elérni?
Ha jól láttam nem kell ide Linux szerver docker-ben fut akkor bármilyen OS rendszer lehet gépen (szerveren).
Ez a mátrix mind szép és jó, deee megint csak ott van az a rejtett funkció ugye amit kérdés, hogy hogyan használunk fel.. Ezt a Darknet és egyéb illegális bizniszeket sokkal könnyebben, visszanyomozhatatlanul tudnak tolni nem? 🤔
Aki kapott már hozzá a regisztráció után "invite code-ot" az szóljon!🙂 Mert hogy emailben csak annyit elküldenek hogy örülünk a regisztrációhoz🤷♂️ úgy miközben telefonszám és emailem leadva azért így fel merül a kérdés hogy mire adtam én meg azt...
Az Rc autóbol mikor lesz tech videó?
Idáig csak 26 diszlájkolták. Azoknak üzenem nem szabad ilyeneket csinálni! :) Jó lesz,ha jó lesz ez a progi.
Jó az ötlet, de túl sok a ha benne, pl egy facebook pl tuti nem nézi jó szemmel, ha a felhasználói nem olyan helyre lépnek be, ahol lehet szipkázni az adataikat, mivel ők ebből csinálnak pénzt. És még van rengeteg módja, hogy kivéreztess egy ilyen appot, pl verziónként változtatsz valamit a saját kommunikációdban, az ilyen dolgok nem fogják tudni lekövetni mindet, vagy az új vagy a régit támogatják és a másik nem fog rendesen működni, pedig az userek nem egyszerre fognak frissíteni mindig a legújabb appra, szóval lesz csomó ember akit időlegesen nem tudsz elérni majd stb. És az hogy ők pént kapnak azért, amit egyesek ingyen adnak, hidd el sok ember szemét fogja bökni, és nem könnyíti meg a dolgukat majd.
13:31 Azt hittem azt mondja,hogy “ha nem akkor basszátok meg” 😂
Jó videó lett. 🔥 De nekem egy bajom van, minden össze van kötve. Én le töröltem messengert, és ki léptem minden fiókból. És vissza állítottam rendszert, hogy olyan legyen, mint ha most kapcsoltam volna be először. Másik fiókkal be léptem, és le szedtem messengert újra. Na és mi történt? Google Smart lock már be is ajánlja email címeim. Sehogy nem tudom ki törölni. Pedig telefont el szeretném adni, de így nem lehet. Mert aki használná, és le töltené messengert, már én címeim adná be neki..🙄 Valaki nem tud erre valami meg oldást, hogy honnan kéne adatot ki törölni, hogy ne ajánlón be semmit?
gyári beállítások visszaállítâsa
Ezt már kitalálta Ryan Howard az Office sorozatban :D Ott Whupf-nak hívták
ruclips.net/video/8wfG8ngFvPk/видео.html
WUPHF! :D
És igen, már 2010-ben kitalálta, kár, hogy nem szálltunk be akkor a bizniszbe :D
Egyáltalán nem baj h az apple zárt. Akinek nem szimpi, talál mást 🤷🏼♂️ nem értem mi a gond
Nem a szimpiséggel van a gond.