Wylewka betonowa na drewnianym stropie domu szkieletowego Top Bud®

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Takie rozwiązanie ma spore zalety. Umożliwia przede wszystkim zastosowanie instalacji hydraulicznej ogrzewania podłogowego na poddaszu lub piętrze domu szkieletowego. Ponadto, i tak dobrze zabezpieczony strop drewniany przed pionowymi przeciekami akustycznymi, w przypadku wylewki, zapewnia jeszcze lepsze parametry wytłumienia.
    Obejrzyj na naszym najnowszym filmie, w jaki sposób wykonujemy drewniany strop z wylewkę betonową, by zapewnić jego konstrukcji maksymalną izolacyjność przeciwwilgociową i wytrzymałość mechaniczną.
    Więcej o domach szkieletowych naszej firmy: www.topbud.pl

Комментарии • 28

  • @tomaszk6283
    @tomaszk6283 2 года назад +2

    Piękna chałupka , i ciekawa technologia ogrzewania podłogowego na piętrze . Pozdrawiam

  • @TomekNasternak
    @TomekNasternak 2 года назад +1

    Nadrobiłem już prawie wszystkie filmy. Dziękuje. Jak w 2024 będę budował dom to tylko z wami :)

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  Год назад

      Zapraszamy serdecznie. Jeśli chce Pan dowiedzieć się więcej lub zobaczyć któryś z naszych domów wcześnie, przed podjęciem decyzji, to chętnie stworzymy dla Pana taką możliwość.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @786otto
    @786otto 9 месяцев назад

    Bardzo ladnie

  • @arkadiuszmatwiejczyk2211
    @arkadiuszmatwiejczyk2211 6 месяцев назад

    Dzień dobry, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Fragment filmiku o którym pisałem poniże rozpoczyna się 0:54 a może jest to deska na legarze?. Bardzo serdecznie pozdrawiam Pana i całą ekipę.

  • @arkadiuszmatwiejczyk2211
    @arkadiuszmatwiejczyk2211 6 месяцев назад

    Bardzo dobra robota, a przy okazji wspaniały materiał szkoleniowy. Zauważyłem, że po obu stronach belek stropowych są zamocowane jakieś listwy, czy można się dowiedzieć do czego służą?. Mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest wysokość ścian przed wylaniem posadzki. Z góry dziękuję. Bardzo dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  6 месяцев назад

      Dziękuję za pytanie,
      W tym przypadku ściany mają wysokość 3m ponieważ uwzględniliśmy nie tylko wylewkę, ale także ruszt pod stropem, którym przebiegają rury instalacji rekuperatora. Docelowa wysokość pomieszczeń poddasza to 2,5 m.
      Co do tych listew, to proszę napisać, w której minucie filmu?
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @ukaszprzechadzki5844
    @ukaszprzechadzki5844 3 месяца назад

    Do czego ma służyć folia paroizolacyjna pomiędzy płytami OSB? Nad nimi jest styropian, ekran i wylewka, więc raczej wątpliwe, aby woda się dostawała do OSB. A nawet jeśli to i tak to przecieknie przez folię do OSB. Z drugiej strony od spodu będą pewnie GK albo boazeria i znikome ilości pary dostaną się do poziomu styropianu. Ciekawi mnie odpowiedź

  • @nataliazaoga653
    @nataliazaoga653 5 месяцев назад

    👍

  • @marcinkar6131
    @marcinkar6131 10 месяцев назад

    Witam serdecznie. Szukam i szukam i chyba dzięki temu nagraniu jestem nieco bliżej. Mam do Pana pytanie. Jestem na etapie układania desek na podłodze na poddaszu. Chciałbym zachować klimat starego domu wiec mój sufit składa się legarów 24x18 w rozstawie co ok 80cm. Na to położone są deski ze starego domu (deski oczyszczone i mam nadzieje już bez potencjalnego robactwa- materiał zapuszczony odp środkiem oraz ofoliowany na ok 3 tyg). Deski są grubości 70mm. Poważnie zastanawiam się nad wodnym ogrzewaniem podłogowym i nad wylewką. Jakie rozwiązanie Pan by zastosował? Powała-folia- styropian- wylewka? Co Pan o tym sądzi? Z góry dziękuję i pozdrawiam. MK

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  10 месяцев назад

      Dziękuję za pytanie. W naszym przypadku, jak Pan wie, powała to płyta OSB w dwóch warstwach, a pomiędzy nimi folia. Robimy tak po to, by zapewnić szczelność i zabezpieczyć ją przed przerwaniem. Ponadto folia jest wywinięta na ściany (kołnierz), i jest tez pianka dylatacyjna: proszę obejrzeć jak to jest zrobione tutaj od 8:52 s. : ruclips.net/video/-d1kHSOC5P0/видео.html
      Z tego co rozumiem, w Pana przypadku powałą jest deska, więc zastanawia mnie osobiście trochę to, jak zachowa się na niej folia położona bezpośrednio. Myślę, czy bym nie zastosował w takim przekroju stropu na deskę warstwy amortyzującej z pianki, potem właśnie folię, a potem OSB i na to ogrzewanie podłogowe oraz jastrych.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @dorotag.3684
    @dorotag.3684 2 года назад

    Interesujące filmy.
    W jakich rejonach Polski budujecie?

  • @racinggreen4622
    @racinggreen4622 2 года назад

    Ciekawa alternatywa dla budownictwa tradycyjnego. Jaki jest koszt m² w stanie deweloperskim pod koniec 2022? Dom o prostej bryle około 120 m².

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 года назад +1

      Polecam lekturę tego artykułu. Tu są dokładne informacje:
      topbud.pl/jak-wycenimy-budowe-twojego-domu-szkieletowego-w-firmie-top-bud.
      Chętnie przygotujemy też bezpłatną wycenę budowy takiego domu. Tutaj jest link do formularza, który można wypełnić w 2-3 minuty:
      topbud.pl/bezplatna_wycena
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @racinggreen4622
      @racinggreen4622 2 года назад

      @@topbuddomyszkieletowe9161 Dziękuję za link. Na pewno przeczytam.

  • @ngs_racing
    @ngs_racing 10 месяцев назад

    Czy wykonanie takiego stropu jest znacznie droższe od standardowego?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  10 месяцев назад

      Dziękuję za pytanie,
      Czy znacznie. Należy wziąć pod uwagę powierzchnię oraz jastrych czy anhydryt. Jest oczywiście droższy, ponieważ wymaga dodatkowych materiałów, rozwiązań technicznych i pracy.
      Niektórzy nasi Klienci decydują się na taki strop przede wszystkim ze względu na chęć posiadania ogrzewania podłogowego na poddaszu. W przeciwnym przypadku strop drewniany też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mam na myśli akustyczność.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @jacekilla372
    @jacekilla372 10 месяцев назад +1

    Dzień dobry, przekrój belek stropowych 5 x 20 w rozstawie co 40 cm proszę napisać jaka rozpiętość jest belek w tym wypadku dziękuję.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  10 месяцев назад

      Dziękuję za pytanie,
      Konkretnie musiałbym podać Panu wiele wymiarów na podstawie projektu konstrukcyjnego. Właściwą jest odpowiedź, że bez podparcia nie może ona przekraczać 450 cm. Inaczej mówiąc, taka jest też maksymalna rozpiętość ścian bez podparcia. Jeśli jest większa, to musi być pomiędzy albo ścianka albo słup. Mam nadzieję, że pomogłem.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  10 месяцев назад

      Przepraszam, oczywiście należy uwzględnić jeszcze przed instalacją hydrauliczną i jastrychem styropian fundamentowy 3 cm.
      B.B.

  • @mixerro6500
    @mixerro6500 2 года назад

    Hm a w przypadku bez wylewki nie ma styropianu? Jak wtedy z izolacją od dzwiekow uderzeniowych?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 года назад

      Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wełna w belkach stropowych. W przypadku podłóg pływających na stropie trzeba zastosować piankę wygłuszającą. Identycznie jak na stopach betonowych.

    • @mixerro6500
      @mixerro6500 2 года назад

      @@topbuddomyszkieletowe9161 zupełnie poważnie. Jest to jakość przez państwa firmę wyliczone czy raczej "na wyczucie"? Bo to często może byt zbyt subiektywne a w budownictwie jednak obowiązują normy. Mam wrażenie że taki strop bez warstwy wełny jako "przekładki" między plytami po stronie piętra będzie bardzo przynosił dźwięki uderzeniowe.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 года назад

      @@mixerro6500
      Dziękuję za pytanie,
      Zwykły strop to: płyta OSB 22 mm, folia paroizolacyjna, płyta 15 mm, wełna mineralna 20 cm, ruszt, płyta karton-gips. Oczywiście też belki stropowe 20x5 cm.
      Jeśli dom będzie wyposażony w rekuperację lub/i ogrzewanie nawiewne, strop jest dodatkowo obniżany do wysokości sufitu przewidzianej w projekcie. Teoretycznie więc powstaje pod nim pudełko akustyczne. Mimo tego, że tak jest, tłumienie z kondygnacji jest bardzo dobre. Oczywiście gorsze niż w przypadku stropu żelbetowego, ale wcale nie o wiele.
      W tym przypadku opieramy się na zasadach budowy domów szkieletowych, gdzie taką grubość wytłumienia akustycznego z wełny przyjmuje się za standard. Podobnie jak przekrój takiego stropu, który opisaliśmy powyżej.
      Oczywiście możemy zastosować dodatkowe rozwiązania na życzenie Inwestora, bo jak sam Pan zauważył, odczucia są subiektywne i te pionowe przecieki akustyczne, które dla jednej osoby będą akceptowalne, dla innej już nie.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @mixerro6500
      @mixerro6500 2 года назад +1

      @@topbuddomyszkieletowe9161 Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz!

  • @krzysztofkok2440
    @krzysztofkok2440 2 месяца назад

    Ale ktoś chłopa na koszty namówił

  • @marcinbielski9487
    @marcinbielski9487 11 месяцев назад

    koszt absurdalny. To bardzo drogie w wykonaniu.