Parkside PFDS 120 A2 hegesztőgép bemutatása ( Lidl , C.M.C GmbH ) Unboxing
HTML-код
- Опубликовано: 18 ноя 2024
- Parkside PFDS 120 A2 , Töltőhuzalos hegesztő , önvédő porbeles , flux cored wire welder ,
Fülldraht Schweissgerät
Lidl , C.M.C GmbH
Ez a hegesztő nem váltott ki osztatlan sikert a felhasználók körében , jómagam le is tettem róla hogy bemutassam . Viszont váratlanul hozzájutottam egy ilyen géphez , így téma lesz pár vidóban. Úgy érzem az első máris jól sikerült , mert talán az összes olyan működési hibát , hiányosságot sikerült előcsalni amivel a célközönség találkozik.
Gáp adatok:
Hálózati csatlakozás: 230 V
Hegesztő áram: 250-120 A
Bekapcsolási idő: 120A -10%
49A-60%
Üresjárati feszültség: 31 V
Szükséges biztosíték: 16A
Alkalmazható huzal átmérő: 0,6mm , 0,8mm , 0,9mm , 1mm
Max. 1kg huzaltekercs használható
Gép súlya: 13,5 Kg
Készülék IP21S - esőben nem használható
Zene:
Előadó: Cheel
Cím: Sunset Dream
Egy régi hetra ezerszer jobb!
Egy jò trafòval könnyű ìvet gyùjtani és könnyű tartani is az ìvet!
Az egyedi házi készìtésű hegesztőtrafò a legjobb!
Hello. Oda kell figyelni, hogy teszed be a huzal dobot:
1. Meg kell nézni a huzalt, hogy ne legyen keresztben gabalyodás lehetősége a dróton, mert akkor nem tud akadály mentesen és szépen futni a porbeles szál a megvezető görgő vájatában. (Lényegében olyan módon könnyedén kell letekerednie a drótnak a műanyag dobról mint egy cérnának a spulniról.) Mivel itt hegesztődrótról van szó, ha már egy kis keresztben futás vagy gabalyodás van a párhuzamos szálak között akkor már megvan a lehetősége, hogy kiugrik a drót a megvezető vájatból. Szóval meg kell nézni, hogy a szál ne tudjon egymás alá futni. Ez úgy érhető el, hogy a huzal feszesen van tekerve a műanyag dobon és szépen könnyedén, sorjában tud letekeredni.
2. Amikor feszesen bevezetted a drótot a helyére, akkor a megvezetés szorító csapágyát pedig úgy kell beállítani, hogy sem túl nagyon és sem túl lazán legyen meghúzva, éppen csak annyira hogy határozottan tartsa a drótot a megvezető görgő hornyozott vájatában. (Ha túl rászorítod a csapágyat a drótra akkor eldeformálódik és ovális lesz a porbeles huzal keresztmetszete, összenyomja a port, elégtelen lesz az adagolás, az előtolómotor erölködni fog, szar lesz a hegesztés. Ha túl gyengén húzod rá a drót szorító csapágyat akkor pedig kiugrik a vájatból és elakad, megragad a drót.)
Amikor pedig minden frankó és kezdenéd a próba hegesztést az előtolást pedig úgy állítod be a kezedhez és a kívánt drót adagoláshoz, hogy közép értékre állítod, mondjuk 4-es vagy 5-ös értékre, és innen növeled vagy csökkented az előtolás sebességét az igényednek megfelelően amikor már úgy látod, hogy megfelelő pikelyeződésű a varrat (-és jó a beolvadás is. A jó beolvadást a jó áramerősségel vagyis az amperrel érjük el).
Köszönöm! Gyakorlás során igyekszem észben tartani amiket leírtál !
Vályat helyett vájat. Sorlya helyett sorja.
@@ZoltanBorsoDiY Nekem is hasonló, trafós gépem van. Erősen gyakorlás kérdese, hogy elfogadható varratokat tanuljon meg vele húzni az ember. Fröcsköl, meg nem mindíg szép a varrat, kicsit jobban el kell bíbelődni a jó beállítással, de nem lehetetlen. Lehet vele erős varratokat húzni mindezek ellenére is. A gép ereje megvan. Az áramkezelése nem olyan finom mint egy fejlettebb inverteresé.
Hobbi, barkács és otthoni munkára szerintem elfogadható gép. Én az Emag-ról vettem két éve, 26-ezerért (Steinhaus PRO-MIG100 MIG Hegesztőgép). Barkácsra ennyit vígan megért nekem.
@@greenseamussel8018 Kösz. Javítva.
@@sz.tamas-tomi971 Nincs mit. A tanácsaid hasznosak, fogom őket használni hegesztéskor. Iweld Gorilla Microflux 131 Nogas a gép.
Kedves Zoli! Köszi a videót. Nagyon ügyes vagy és őszinte, alázatos. Jól csinálsz videót, alapos, megfelelő ütemű és jók a felvételeid, a ráközelítéseid. Látszik, hogy nem vagy mesterhegesztő, de ez direkt jó is tud lenni, mert nyilván nem profiknak, hanem laikusoknak készült a videót. Tökéletes!
Gratulálok!
Köszönöm szépen! 🙂
Köszönöm a videót!
Nekem nagyon tetszett és tanulságos volt.
Nincs mit! Én köszönöm a pozitív visszajelzést!
Nem szeretnék bele szólni, (én minősített hegesztő vagyok.) Próbáld meg úgy, hogy tolod. Fogyóelektódás hegesztési eljárásnál általában tolni szokták, szoktuk. Akár tömörhuzallal, akár porbeles huzallal. 😃
Az önvédő porbelest bizony húzni kell. Én meg egy hobbista vagyok, aki netről tanult, de ezt mindenhol elmondják. Lehet egyébként tolni is, csak akkor nem kell csodálkozni, ha salakzárványos lesz.
@@m11akos ez nettó baromság
Évek óta használok porbelest melóba
Húzva tolva egyaránt
Soha nincs zárvány
Meg kell tanulni hegeszteni
De semmiképp nem a netről
Ahol ilyen szakbarbárok vannak
@@balazslautner7778 Nem lehet, hogy te mész szembe a forgalommal? Szerintem nézz utána, hogy mi az előírás ehhez a technológiához. Olyanra nem írnék nettó baromságot, ami konkrétan előírás.....
@@m11akos értem....
Teljesen igazad van hobbi hegesztő
Én is egy minősített szakmabélivel és egy szintén lassan 20 éve ezzel foglalkozóval szoktam vitázni
Mert ugye amit írnak az szentírás és sosem volt még ostobaság
A mérnökök nem hülyék például
Csak a papír és a gyakorlat ritkán fedik egymást
Én úgy tudtam eddig, hogy salakképző eljárásoknál nem szerencsés tolva hegeszteni, mert hajlamos lesz a zárványosodásra. A porbeles is képez salakot, mégha nem is olyat, mint az MMA. De üsse kavics, ha mint szakember azt mondod, hogy a porbelest tolva érdemes, akkor már kipróbálom.
Üdv ! Nekem is ilyen gépem van már 3 éve. Lehet vele dolgozni csak nem a gyári dróttal . Vettem itten kint Ausztriában Zgongban másik drótot FR 4,5 kg fülldtaht 0,9mm na ezzel nagyon szépen dolgozik . A drót tollas 6-8 között van állítva . Tartós nyári melegben 90A nál gyorsan le tilt ( túl melegszik ) . Idő közben raktam bele egy dioda sort így egyenirányitva lett az áram benne és màr nem is csapja szét . A spanolo meg egy kicsi jobban meg kell húzni és nem lesz vele baj (fekete kar ami össze huza )
(Anno meg vettem az összes gyári drótot hozzá 6 vagy 7 fajta szerintem egy nagy kaki )
Már beszerzésre került egy jobb minőségű drót is ( Alfaweld ) a szikrahegesztés szakboltban ezt ajánlották. Persze odaszúrták , hogy a gyári Parkside drótnál bármi jobb . Köszönöm a tanácsokat!
@@ZoltanBorsoDiY A LIDL "elrontotta" a gép imidzsét a gagyi dróttal, amit gyárilag csomagolnak hozzá. Az első, aki ilyen gépet vesz, hogy azonnal márkás drótot kell beletenni a gyári drót helyett. Sok bosszúságtól kíméli meg magát a kezdő felhasználó a hegesztéskor, ha nem gyári dróttal kezdi a munkát.
😁 pedig betáraztam belőle, beszereztem az összes lehetséges változatot. Talán ha ezzel nem megy az inverteres el fog boldogulni vele, vagy kötöző drót lesz a kertben. 😁
Egyeztettem szakkereskedővel és már vettem olyan huzalt hozzá amit ajánlottak. Alfaweld ha jól emlékszem.
Azt mondta a Parkside gyárinál minden jobb, persze drágább is 😅
@@ZoltanBorsoDiY Szerintem vidd vissza a LIDL-be az összeset és kérd vissza a pénzt az összes huzal kapcsán. Vagy ha már kifutottál abból az időből, ami alatt vissza lehet vinni (kétlem), akkor dobd fel a Jófogásra és add el. Kötöződrótnak kár lenne elpazarolni.
Ez inverteres hegesztő? Mennyi az àramfelvètele
Egyszerűen, de nagyszerűen elmondtad a tapasztalatokat.
Ez már egy hatalmas erény.
Én inkább szorgalmazom ezek videók nézését, mint másokét, akik előadják magukat...
Szia olvsatam a napokban a porbeles hegesztesről egy szakirodalmat a legfőbb lenyege az hogy a porbelesnél a posztoly kellene a negatívnak lennie a csiptetőnek a pozitívnak es kevésbé fröcsköl próbáld ki a pmsg 200a1 en
Köszi! a leírás alapján állítottam össze a gépet de egy próbát megér .
Ha letisztitod a munkadarabot jobb eredmény lenne.Pisztolyt 45 fokban tartsd.Jo lesz az egyebkent nem nehéz.A huzalt azert adagolja tovabb hogy ne égjen bele az áramátadóba.
Köszönöm!
nekem az aldis változat van a kétállású 45/90A-es de én se tudok vele hegeszteni
az egy dolog hogy fröcsköl, egy szimpla próbavarrattal nálam sincs gond a probléma ott kezdődik mikor két vasat akarsz összehegeszteni és a legtöbbször csak az egyikbe hajlandó beleolvadni, vérrel verejtékkel de leginkább sehogy nem lesz belőle varrat
Pedig kerül amibe kerül a Parkside hegeszteni fog a kezemben. Az adatok alapján amit írtál szerintem a te Aldis géped ennek a Parkside gép elődjével egyezik meg (pontos típust nem tudom). Olyan gép van az ismeretségi körömben, rákérdezek majd.
@@ZoltanBorsoDiY Az előző PS gép az a PFDS 33B2 és valószínű igazad van. Amatőrként tanulgatok hegesztgetni nem rég óta. Nekem van a 33B2 gép is meg a 120A2 is. Ég és föld a különbség, de a régi és ujjabb Ps huzaloknál is. A 33B2 használhatatlan (és szerintem az összes kapcsolóval állítható gép is), a régi PS huza is egy kalap sz. .r. Együtt a 2 meg full használhatatlan. Ez a gép és az ujjabb huzal, teljesen jó. (érdekes hogy a huzalnál a váltáskor nem változott a verziószáma csak a doboz kinézete.) Én annó csináltam egy tesztet a régi és új gép és huzal között is, fotókkal, és ég és föld a különbség. (Ha érdekel tudok küldeni összehasonlító fotókat.) Sokan akik ellenzik ezt a gépet, csak a régit próbálták, a kapcsolgatósat, és nem értik, hogy ez mennyivel másabb, használhatóbb. A potméter miatt teljesen más az áramszabályzása, és ez lehet a titka. Érdemes lenne felhívni erre a figyelmet, de akár egy külön videót is megérne, az összehasonlítás. A régi annyira fröcskölt, hogy nekem simán leselejtezett egy üveglapot a hagyományos pajzsba, az újat csak az automata pajzsal használtam. Ha műhelyben használod, sűrűn kell a plexit törölgetni, pert a por hamar befogja, és szellőztetés is kell. A tiltás is érdekes lehet. A réginek a trafóján volt egy hőkapcsoló. Ennek az újjabbnak már nincs, viszont bekapcsoláskor felvillan a tiltó lámpa, úgyhogy nem tudom mire tilthat, vagy hogy egyáltalán működik e a tiltás. Eddig egy ps hegesztőből se sikerült tiltást kicsikarnom, pedig sokat gyakorlok, néha 20cm-es varratokkal is. A kipufogó amit heegeszteni szeretnél, hanyas anyag? Csak mert az 1es anyag ezzel is nagy kihívás. Be kell gyakorolni nagyon. Nekem csak úgy sikerült, hogy, 0,6 huzal, min áram és előtolás, és 3másodperces varratszakaszok, különben átég az anyag. Olyankor nem csipkedtem le minden indulásnál, de egész használható.
@@ZoltanBorsoDiY mellesleg 0,6-os huzalt miért nem lehet sehol kapni? Én csak a PS-be láttam, interneten sehol nem találtam 0,6os porbelest.... Kicsit fura..... Nekem a 0,6-os jön be, mert 0,9-el nekem tul gyors az előtolás, és 0,6-al tudok csak kellőképpen játszani az előtolással.
@@dafyfy1 egyenlőre nem találtam én sem 0.6-ost , de rákérdezek majd a hegesztés technikai boltba ahol van ismerős.
@@dafyfy1 köszönöm az egyik barátom vett egy ilyen gépet ( 33B2) meg fogom kérdezni hogy boldogul vele , meg lehet kölcsönkérem összehasonlításképp .
Ilyen váltóáramút nem szabad venni.
Ott van például az IWELD Gorilla Microflux 131 Nogas 62290Ft. Egyenáramú, nem fröcsköl, nagyon jól használható.
Az is fröcsköl de kisebb mértékben, meg a huzal is befolyásolja. Minőségibb huzallal még a Parkside is jobban működik. Amikor nálam volt egy ismerős Iweld 131-e tetszett de nem venném meg, inkább gyüjtenék egy nagyobb tesójára.
@@ZoltanBorsoDiY Ha nem jól állítod be, akkor fröcsköl minden.
Nálam kipróbálta egy karosszériás barátom az IWELD-et, azt mondta hogy tökéletes. Szerintem is.
Nekem Iweld multiflux 153 asom van és egy nagyon jól kezelhető gép
@@attilafarkas8288 Ilyet még nem is láttam. Ez új fejlesztés bizonyára.
Üdv
Tervezek venni én is ilyen hegesztőt, fűkasza kipufogó hegesztéshez akarom használni. Ahhoz is jó vagy azt már átolvasztja?
Jó kérdés, az elég vékony anyag, talán be lehet gyakorolni vele. Az újabb típus jobb talán erre a célra.
J.Gábor-néztem a videoját lidben kapható porbeles hegesztőgép bemutatásárol,kérdésem nekem van Olasz REVOLUTION CEBORA 887-CT tipusu CO hegesztöm ez müködne a porbeles hegesztö huzallar? Köszönöm válaszát
A gépet nem ismerem, de megkerestem a leírását , szerintem működni fog vele.
@@ZoltanBorsoDiY Köszönöm válaszát,kipróbálom meg irom eredményt
Hello Zoltán!
Most a lidibe van ALU huzal 250 g 1mm. Próbálta valaki alu-val hegeszteni? pont ilyen gépem van, ahhoz vettem.
Én még nem tudtam próbálni, a gép szervizben van meg januárban lesz argon palackom is.
@@ZoltanBorsoDiY SENKI NE VEGYE MEG, ÁTVERÉS AZ EGÉSZ!
Nos, kipróbáltam, azzal kezdődött, hogy mikor kicsomagoltam, az egész tekercs szétugrott, mint valami felcsévélt spirálrugó. Itt azért megjegyezném, az aluminium, mint rugó, már élből gyanús XD. Szóval, ezt valahogy úgy kellett volna betárazni, hogy az egyik kezemmel befűzöm a szálat, a másikkal tekerem a harmadik kezemmel pedig rátartok, hogy szét ne ugorjon a tekercs.
Napersze.
Oké, jöhet a próba, hát, pacsmagolja, köpködi, okádja, mindent csinál, csak nem hegeszt. De hát mit is vártam, majd egy 35 ezer forintos hegesztővel fogok alut hegeszteni. Nem gond, blokk meg van , viszem vissza.
Mondjuk a leírás alapján PMSG200A1-hez ajánlják, de gondolom az ugyanez csak inverteres kivitelbe.
Hát ez a nagy tapasztalat.
@@zsoltzombory8553 PFDS 120 A2 nem alkalmas alu hegesztésre , az teljesen más beállítást + védőgázt igényel , ez a gép kizárólag porbeles acéldrót hegesztéshez van . Mivel feltetted a kérdést a másik videó alá is azt gondoltam neked is a PMSG 200 A1 készüléked van , az alkalmas rá de az a gépem van szervizben. Ha a közelben laksz és meg tudjuk oldani akkor átveszem tőled az alu huzalt bolti áron.
@@ZoltanBorsoDiY Nem, nekem az egyszerűbb van, nem igazán reklámozták, hogy ehhez védőgáz kell, a cucc, ott volt a többi porbeles anyag között, nyilván szakértőnek kellett volna lennem, hogy eldöntsem, ez ehhez nem jó, attól függetlenül, hogy nem ajánlotta a leírásba.
Köszi, a felajánlást, de amikor kibontottam, olyan szinten összemacskásodott (szétugrott, mint egy spirálrugó) alig bírtam visszaerőszakolni a dobozába, remélem nem néznek bele, amikor átveszik XD... max lesz egy tekercs drótom 2000-ért, valamire jó lesz XD
@@zsoltzombory8553 Kötél idegzet kell hozzá de még fel lehet azt csévélni újra :D
Háhá, felnevettem, amikor hegesztés után ott maradtál több centi kitolt dróttal. :))) De csak azért, mert az elején kezdőként pont ugyanezt csináltam. :) Gondolom, Te is azért jártál így, mert pálcához voltál szokva, amit el kell kapni onnan a hegesztés után. Nekem MMA-ból is csak kb. 5 kiló pálcányi gyakorlatom volt "porbelezés" előtt, de eltartott egy ideig, amíg megszoktam, hogy itt nem kell elkapkodni a pisztolyt, csak el kell engedni a gombot, és várni egy kicsit.
Néhány dolog, ami hirtelen eszembe jutott a videód láttán:
Jól látom, hogy nem recézett görgő van a gépben?? Porbeles huzalhoz az kéne a problémamentes huzaltoláshoz. A "sima" U görgő nem tud annyira megkapaszkodni a huzalon, ha meg túl nagy feszítést állítasz be, akkor kilapítja a huzalt (ami belül üreges és porral töltött). A megfelelő recés görgővel nagyon minimális feszítést lehet (kell) beállítani. Teszt: a kijövő huzalt szemből (kb. 3-4 centiről) nekinyomod pl. egy fának, és egy ilyen akadály meg kell, hogy állítsa a huzaladagolást (elpörög a görgő a huzalon). Ha tovább jön a huzal, és összehajlik, akkor lazíts rajta. A pisztolyból kijövő huzalon csak szinte alig láthatóan kell, hogy nyomot hagyjon a recés görgő. Az én gépem huzaltolója ugyanilyen, annyira kicsit van megfeszítve, hogy tekergetés nélkül simán nyitom és zárom a szerkezetet.
A huzal végét hegesztés előtt tényleg érdemes lecsípni, kb. 1 cm-t. Bár, én kézzel szoktam letörni, mert sokkal gyorsabb. Ha az elszíneződött végét rajta hagyod, akkor problémás lehet az ívgyújtás, pl. visszaég a huzal, fröcsög, stb. Csak az iWELD huzalt próbáltam, azzal ez a tapasztalatom. Nekem is kb. 50% az ívgyújtás sikeressége, ha nem csípem le. Sorozatos pöttyözésnél vagy szakaszos hegesztésnél kb. max. 3-4 mp-es szünetekkel még oké vagy csipkedés nélkül. Az a probléma állítólag, hogy kiég a por a huzal végéből, és azért problémás az ívgyújtás, meg a végén maradt salakgolyócska is be tud zavarni.
Az áramátadót nem kell megtépni, de azért ne csak kézzel húzd meg.
A gép szerintem azért egyenáramú, valószínűleg diódás egyenirányítóval. ,YT-n nézve a tényleg váltóáramúak sokkal jobban fröcskölnek. Persze az inverteresnek azért a hangja is más, és kevés a nagy cunder. Apropó, esetleg bemutathatnád, hogy a csavart drótkoronggal mennyire lehet megtakarítani a varratot, nálam kb. 98%-os a siker mindenféle hegesztőspray nélkül és inverteres géppel.
A pisztoly stabil tartása nekem leginkább úgy sikerült, hogy a hüvelyk- vagy mutatóujjamat a pisztoly nyaka alá tettem, vagyis arra támasztottam rá. A támasztó ujjal lehet "vinni" a pisztolyt. Sokat kell gyakorolni, az biztos. Ha lehetséges, érdemes ülve, letámasztott könyökkel dolgozni, vagy legalább a felkart a testhez szorítani - ezek nekem nagyon sokat segítettek a pontosabb "célzásban".
A gázterelőt akár le is veheted, hogy jobban lásd a hegesztés helyét. Én csak azért nem vettem le, mert a gépem védőgázra is alkalmas, és úgy el tudnának dugulni a gáz kilépő furatok.
Az áramátadó - munkadarab ideális távolsága ("kilógó drót" hossza) kb. 1,5 cm, ami a védőgázashoz képest hosszabb. Kell ez a nagy távolság, hogy a porbél rendesen fel tudjon melegedni.
Jól tetted, hogy megvetted a kevláros iWELD kesztyűt, nekem is az van, hosszabb varratoknál még abban is megsül a pisztolyt tartó ujjam. Vigyázz, mert a bélés miatt kb. 10 mp késleltetéssel jön a hő, utána viszont huhogva kapod le a kezedről. :D
A Volt az tényleg Volt, az áramot a huzalelőtolás sebessége határozza meg.
Remélem, nem vetted okoskodásnak, én is amatőr vagyok, 3+ kiló porbelest füstöltem el eddig gyakorlás és kerítés készítés közben. Mindent a netről (főleg YT) tanultam.
Apropó, a legszebb varratokat pöttyözéssel tudom csinálni, kb. feles/harmados átfedésekkel. Ez kb. fél kiló huzalnyi gyakorlás után ment így: ruclips.net/video/fSWqdY-Zj4E/видео.html
A végére egy nagyon hasznos "mit hogyan lehet elbaxni" videó a Lincoln-tól: ruclips.net/video/iD7Y57gK3yU/видео.html
Az én gépem egyébként egy Hyundai MIG-161.
Köszönöm a választ !
Valóban többnyire csak bevont elektródás ívhegesztővel dolgozgatok.
A gépben nem rovátkolt görgő van , majd megnézem a másik típust annak a görgője kompatibilis vagy sem , meg utánajárok lehet kapni vagy sem.
Nagyon szépen köszönöm a hasznos információkat! Megnéztem a videóidat ha már meg tudnám közelíteni a varratok kinézetét nagyon elégedett lennék , megnéztem a másik videót is sajnos az angol tudásom szinte nulla .
Viszont tudnál lendíteni a csatornádon olyan videókkal ahogy bemutatod az általad már megtanult dolgokat.
Szia ha nem nyomod a gombot akkor is van aram a pidztolyban
Nem, akkor nincs.
Mennyibe kerül egy ilyen gép?
35-40-ezer között van az ára , az elmúlt két évben többször is kapható volt .
Én most vettem és sztem nem vagyok jó számokban de 25 vagy 35. Adnak hozzá még egy kis kezipajzsot is
Nekem tegnap sikerült vennem 10 azaz tíz!!! fontért egy skóciai Lidlben (kb 4400Ft). Olyan érzés volt, mintha kirabolnám éppen a boltot. De végülis ők rakták ki ilyen áron.
Elismerésem, az jó ár érte! Sokáig tudd elégedetten használni!
Sziasztok! Ha valaki tudná a választ ossza meg velem köszönöm! A problémám: ecomig 120f1 gép, huzal előtolás érdekes.. be fűztem a porbeles elektródát van egy kis spanoló csavar ami rugós ha nagyon meglazitom kb annyira hogy majdnem lecsavarodik már csak akkor tolja a drótot, ha egy picitis húzok rajta nem akarja adagolni, rá segítek kézzel úgy viszi, ha éppen csak rá tart a rugó kezemet a drót elé teszem nagyon minimális ellen tartástol meg áll , de igy ha éppen csak rá tart a rugó akkor tudok vele hegeszteni, maga a drót könnyen mozog meg néztem, 0,9 es drót és 0,9 es görgő, Ennek igy kell működni? Vagy túl gyenge a huzal előtoló ? ( remélem érthetően írtam köszönöm!!)
Az előtoló motor túl gyenge? Mechanikai problémát keresnék, csapágy, kenőanyag hiány, berágódás. Meg az előtoló motort kellene megnézni, szét szedni, ki mérni.
Szép napot be tudnád-e mutatni egy videóban az összes parkside gépet amiket eddig vettél és hogy melyikkel mi a tapasztalatod és hogy mennyi géped van kiváncsi vagyok rá én mivel nálunk nincs lidl bolt ezért csak a 3 helyi barkácsboltbol szoktam vásárolni a legtöbb gépem extol craft /prémium de vannak más gépeim is én is gép mániás vagyok apámtol is örököltem pár gépet nagy hegesztő trafót 2 fanyelű fdorrasztót 2 multimétert gérex 650w nagy furó/vésőgépet makita 115 kis sarokcsiszolót 700w összesen van szerszámgépem sokféle 50db mondet szoktam használni nem folyamatosan de azért szoktam mivel nem minden nap használom a gépeket ezért csak 3 akkus gépem van akkus furó/ csavarotó marokcsavarozó mini furó köszörűfinom munkákhoz
Heló! Olyan videót nem nagyon terveztem , hogy halomba rakom a gépeket , de terveim szerint lesznek olyan munkák ahol több gépet is lehet látni meló közben. A Performance sorozat valószínűleg szerepelni fog egy videóban.
Jobban meg kell húzni a drót vezetőt ami oda szorítja
Én is be akarok szerezni egy ilyen ( hasonló) gépet ! Hat ja kipufogot trafóssal nem egy álom hegeszteni 😄😁😄 talán ezzel könnyebb a vékony anyagot hegeszteni 🙃🙂🙃🙂🙂
Vékony anyagot még nem hegesztettem vele , viszont más igen és jól ment neki. Ő profi hegesztő ,nyilván van hozzá kellő szaktudása , de az is látszik hogy a gép alkalmas rá.
ruclips.net/video/8oKZIu6y2nY/видео.html
@@ZoltanBorsoDiY köszi a linket ! 🙂🙂
Fekete Parkside légkulcs tesztet szivesen megnéznék várható?
Elégedett vagyok a zöld változattal is , meg egyenlőre nem lehet hozzájutni . Majd meglátjuk mit hoz a karácsonyi időszak , feltételezem akkor jönnek megint a Performance gépek .
Én megvettem nekem bejőtt a nagy 900 nm megúzott csavart szedtünk le vele.
Legalább két szempontot is adtál de lehet többet is ! Kísérlet lesz . úgy tűnik ez a gép a 0,9 dróttal nem igazán használható a kisebb A-n ,cserélek drótot 0,6 -ra első körben . Meg a vastagabb dróttal is a te beállításodat kipróbálom .
Ez inverteres? Mennyi az àramfelvètele?
Ez még trafós , elég nehéz , van már belőle inverteres is más típus szammal.
A fát hurkapálcával kell hegeszteni :) :)
Awis kesztyű nem vékony?
Át nem égette , viszont hamar tönkre menne ezért vettem egy Iweld kevlar kesztyűt . Ahhoz képest hogy nagy és vastag az anyaga mégis kényelmesnek érzem. Majd a munkát kell bent megszokni.
Zoli, te mint hivatalos magyarországi Parkside itész :) a vastagoló gyalura rámész?
Egyenlőre nem, mert van egy kissé öregecske 300-as kombinált gyalum. 🙂 egy picit sem tudnám kihasználni.
Lemezelni lehet vele
Gyakorlás kérdése, véleményem szerint.
Nagyon nem szeretem benne,hogy folyamatosan löködi a kezemet. Mintha nem lenne stabil az ív. Érzem,ahogy vissza löki a kezemet még tükör fényes anyagon is. Az ív gyúlást is lassúnak érzem,sokkal a huzal után indul meg az ív,és nem lehet vele csipkedni,amikor csak egy-egy pillanatra kellene neki huzalt adnia,és hegesztenie az anyagot. Nagyon nem vagyok kibékülve vele. A huzal továbbító kb 2-2,5 tekercset bírt.
A huzaltovábbító esetén a szerkezet adta meg magát vagy csak az előtoló görgő ?
@@ZoltanBorsoDiY nem. Volt egy garanciális javításon,de azt összetörve hozta vissza a dpd, aztán kaptam egy vadonatújat helyette. Azt kell mondjam, ugyanaz. Egy jóbarátomnak is ugyanez van, és az is teljesen ilyen. Ráadásul azzal is én hegesztettem először. Lehet, hogy aztán tényleg a huzal miatt ilyen.
@@zoltanzelenak5936 már beszereztem egy jobb minőségű huzalt , csak még időm nem volt vele foglalkozni
@@ZoltanBorsoDiY kis idő zavar, mint nálam is.
Na ugyanez van nekem de én még egy épkézláb varratot semmin se tudtam csinálni vele Hegeszt ez de pl 4-esen csak szakaszosan tolja a drótot és szinte semmit sem látok mert csak villózik ,ha többet adok neki akkor meg 3-4-5 cm dróttal hegesztek ennyi áll ki a pisztolyból ,ekkor meg túl tolja ! És ez a legnagyobb A-n is ezt csinálja ! A varrat is inkább csak gombócok tömkelege . Próbáltam már többféle dróttal is nem igen változik . Nem tudom hogy egyáltalán ez most jól működik-e vagy sem .
Így távolról nehezen tudok segíteni, de megtaláljuk a módját. Ez a gép is úgy került hozzám, hogy aki megvette nem tudott varratot húzni vele. A 3-4 centi nem lehetne, mert úgy kell tartani a pisztolyt, hogy kb az áram átadó 0.5 cm-es távolságra legyen az anyagtól.
Leírok néhány pontot ami fontos ennél a gépnél is.
-a hegesztendő felület legyen tiszta, rozsda, festék mentes
-hegesztés előtt a drót végét le kell vágni, csak 1-2 mm-re lógjon ki
-a pisztolyt egyenletes távolságra kell tartani az anyagtól 0.5-1 cm
-sajnos a huzal esetén előfordul hogy rozsdásodik párás környezetben ez is lehet gond
@@ZoltanBorsoDiY Ezeket a te szempontjaidat mindenképp kipróbálom és meg írom mi van .
@@ZoltanBorsoDiY Na ma teszteltem ,hát nincsenek jó híreim Max A-ren és a két legfelső előtoláson próbáltam hegeszteni vele 0,9 dróttal 40x40 szögvason . Nem tudja beleégetni sehogy sem csak olyan magas varratokat képez ,pedig próbáltam lassabban gyorsabban de a varrat nem terül ki pedig még köröztem is vele ,csak magas felületre rakott dombot gyárt . A-r hiánya van a gépnek de hogy ez a hálózatból adódik vagy eleve hibás a gép nem tudom . Átváltottam 0,6 drótra na ahhoz már elég az A-re szépen oda hegesztette sarok varratban is az 5mm kazán lemez darabot a 2,5 lemezhez .Sőt a 2,5 lemezt el is tudtam vágni vele a legnagyobb fokozaton lecsepektette simán . Agyaltam rajta még az is lehet nem kompatibilis a dót hozzá ,hibás ,vagy hiányos a por benne ilyesmi . Megírhatnád te milyen dróttal használtad és honnan rendeljek hozzá ,előre is köszönöm .
@@kavicsos6428 Egyenlőre nekem még a gyári huzal van benne , ha az lefogy alfaweld lesz helyette.
Szeretném megtanulni a beállítást nem akar sikerűlni
Nem mindig jobb a drágább . Egy régi technológiai is lehet fasza . Régi hetra de jó is volt csak tönkre ment :( .
Válaszoltam 2 hónappal ezelőttire
Egyenlőre applikáción keresztül nem látom, megnéztem majd asztali gépen.
Zoli! Van még mit fejlődni😆ruclips.net/video/FYgbekFTKJs/видео.html
Először is kellene hozzá egy jól működő gép, persze ez irónia mert az adott lesz folyamatban van a garanciális ügyintézés . Látvány és nézettség szempontjából nagy dobás de véleményem szerint kimeríti a rendeltetés szerű használatot :D
A drótnak van egy ilyen sprődsége amitől hullámos és a műanyag csövecske meg nem tudja egyenesen tartani a drótot !
De az elejében az áram átadó tölti be azt a szerepet. Minden drót vastagságnak megvan a megfelelő áramátadója. Ha megkopott cserélni kell.
@@ZoltanBorsoDiY Ezt a tológörgő ,drót kiugrására írtam volna . Ezt megfigyeltem már többször is van olyan drót amit nem tud adagolni az istennek sem mert a dob felőli műanyag cső csak össze vissza hullámzik a drót sprődsége miatt ,nem tudja kisimítani a drótból a hullámot és a hullám odaér és kiugrik a görgőből !
Ne haragudj de a hegesztési tudásod minősíthetetlen minden téren.
Köszi. Ha bővebben kifejtenéd még tanulni is lehetne belőle.
Na ez van nékem
Előtte volt már hegesztőd ? Mennyi gyakorlással járt , hogy tudjál vele elkészíteni , megcsinálni valamit ?
Én nem tudok hegeszteni de a srác aki dolgozott vele nálam azt mondta jó és nem kell másikat venni.
@@zsoltpeter2858 Köszönöm a választ! Nyilván akkor neki van tapasztalata hegesztésben , és könnyen alkalmazkodott a géphez . Neked jó tanulást a hegesztéshez , menni fog gyakorlás kérdése .
15 éve próbáltam még egyszer. Öreg vagyok én ehhez, ha a Sanyi jin van gép ennyi volt a célom.😁
Én annyit dolgoztam magamnak hogy egy csavart se hajtok be inkább nézem hogy lóg 😭😭😭😭🎹😭
Beszéltem a sráccal azt mondja nagyon erős. Vékony lemezhez vissza kell venni 40 amper körül kettes pályához, stb. Nem teljesen vágom. Én közben a jerceket alattam el amíg midogatot hegesztett. Azt mondta szokatlanul erős de jó kis gép.
Remélem a népszerűsítő mznkadett szamlazol a Lidl nem😁
Otthoni kasznizasra alkalmas
Szerintem be lehet vele gyakorolni.
Nekem ez a bemutató nulla!
Gyenge.
Mire gondolsz , mi gyenge?