Альноа, Ви як завжді, на висоті. І щодо подачі, і щодо обгрунтування, стислості, інформативності-все ясно та наочно. І сучасно!!! Успіхів Вам! Чекаємо на нові відео, вони надихають!
Обожнюю ваші відео. За кожною такою роботою відчувається багато вашого досвіду і часу, який ви витратили, щоб надати інформацію якомога краще. Дякую вам і за зміст і за манеру подачі матеріалу. Завжди дивлюся з задоволенням.
Щиро дякую за професійне, інформаційне та корисне відео! Я передивлялася декілька раз, дуже цікавий підхід.Буду по трошки вчитися садити правильно. Підтримую ваш канал. Чекатиму на нові ваші роботи. Миру та процвітання вашому каналу!
Альона, дякую. Як завжди - цікаво, корисно, структуровано і науково обгрунтовано. Щоразу радію, коли приходить повідомлення про чергову відео-зустріч. ❤💛💙 Успіхів вам, квітування садам і вашій справі.
Пані Олена, яка Ви розумничка! Такі важливі знання з власного Вашого досвіду і така доступна подача, важлива праця. Окрема подяка за надзвичайно мелодійну Українську мову у Вашому виконанні
Величезна дякв!! Альона, з вами вже трохи виходить відтворити квітуче декоративне оздоблення великої сонячної ділянці біля хатини. Майже без поліву і особливого догляду. Це неймовірно!❤
Оленочко, Ви зробили мій день! Щиро дякую за змістовну розповідь! Я давно вже роблю сад засухопостійких рослин, але зараз він на тимчасовій зупинці, ці рослини, я маю, але треба правильно згрупувати. Я з Дніпропетровщини, для поняття грунтів, а зараз в Даніі, ну не пройшов і один день, без рослин, все вивчаю, буваємо у парках, і відвідуємо приватні сади, Каламінту, побачила тут вперше, вона мені сподобалася в групових посадках, запах іі листя, купила три пачечки Вербаскума, на згадку про цю казкову краіну, спостерігаю за рослинами, бачу багато самосіву Будлеі, у мене дома 4 сорта, ну самосіву не було. Маю багато Бджолецвіту, який і в тяжкі часи квітне, що додає надіі на повернення. Віримо в ЗСУ, будемо робити Украіну квітучою!
Після того, як висадила Каріоптеріс у дворі біля під'їзду --- у нас з'явилася червонокнижна кумедна комаха - Язикан ( північним колібрі їх називають). І тепер усі перехожі тішаться, коли розглядають це диво. В цьому році з ранку до ночі над кожним кущем біля десятка цих комах.
Супер! Буддлея та каріоптеріс ніколи не перестають дивувати - вони справжні магніти для комах. Якщо у вас знайдеться місце для посадки рослини, якою живляться личинки (з декоративних це Galium odoratum або Підмареник духм'яний), уявіть, який внесок у збереження цих унікальних комах ви зможете зробити!
@@alena-samoylenko Так, я теж почала вивчати інформацію про те,як розвиваються ці неймовірні комахи. На жаль, в нашому регіоні підмаренників ніколи не бачила. Але в одному джерелі прочитала, що вони можуть зростати на простому нашому бур'яні -- мокреці. Не знаю чи це відповідає дійсності, але трохи заспокоїлася.
@@IRIS8 Galium odoratum можна знайти в садових центрах як декоративну рослину. Якщо не помиляюся, бачила його в розсаднику Іващенко, якщо ви в Україні. У Європі він дуже часто використовується в природних дизайнах на напівтіньових ділянках і легко доступний у продажу. Ця рослина може займати великі площі, якщо не має сильної конкуренції з іншими рослинами. Ідеальний варіант - посадити її під деревами, де Galium odoratum створить гарний зелений килим. Це оцінять різні комахи)
Дякую за чудовий матеріал і прекрасну подачу. Спартан прекрасний представник ялівців, бо він крім того, ще й не колючий, а коли ми стрижем це дуже чудова риса. Чудова підбірка злаків, багато нових рослин.
Дякую за доповнення! Повністю з вами погоджуюсь - однорічники іноді навіть краще себе проявляють в екстремальних умовах. Я теж була приємно здивована їхньою витривалістю. Тим більше, що вони дають самосів і повертаються в квітники кожного року. А ще й зараз такі гарні сорти календули є, що очей не відірвати!
Дякую за чудове відео! Було дуже цікаво і корисно. Особливо мені сподобався в кінці відео блок про створення квітника з посухостійких рослин. І вас, Альона, приємно слухати українською. Це на додачу про цікавий контент з багатьма прикладами і без зайвої "води". На середині відео хотіла підписатись на ваш канал, коли побачила, що вже давно підписана і дивилась кілька ваших відео. :)
Гаура росте в мене з вашої подачі, я її дуже люблю, Перовскія теж знахідка. В одному місці вона росте з міскантусом з тонким варієгатним листям. Орегано в мене теж багато, це просто польовий бур'ян, який я не виполюю в потрібних місцях. Ще з бур'янів росте синьоголовник, дуже красивий і посухостійкий.
Доброго дня, Олена! Надзвичайно люблю Ваші відео. Маю запитання до декоративного злаку - Пампасної Трави. У комбінації з якими рослинами можна її посадити? Вже давно ламаю над цим голову, так як рослина дуже масивна.
@@OlhaMartinek добрий день) Кортадерія - солістка. Вона краще всього виглядає сама по собі, окремою групою. Якщо треба додати її в композицію, то можна поруч низенькі міскантуси, а на передньому плані великий масив із низьких айстр. Але вся увага повинна бути на кортадерії, решта рослин тільки допомагають її підкреслити. Бачила її в складних композиціях біля скумпії, та в оточені високих яскравих багаторічників, особисто мені таке поєднання не сподобалось, бо дуже «важко» виглядає, око не знає на чому зупинитися. З такими домінантними рослинами чим простіше її сусіди, тим краще)
Олена, дякую за Вашу роботу 🙏 Дуже цікаво які посухостійкі рослини можна використовувати у напівтіні і тіні. Бо зазвичай це рослини, які полюбляють вологу 😫
Дякую за відео, дуже цікаве. Однак, хочу поділитися власним досвідом щодо будлеї. Як на мене, ця рослина має 2 відносні недоліки: 1) так, вона теоретично не вимагає поливу. Однак, при нестачі води листя опускається вниз і має вигляд "ганчірок". Через це я прибрала цю рослину подалі, бо пів-літа по пів-дня спостерігала зів'яле листя. 2) більшість сортів розпускає квіти повільно. Тобто, в більшості випадків ви спостерігаєте або напів-розкрите суцвіття (нижню частину) або напів-відцвіле, де нижня частина вже є висохлою. Як на мене, вся краса будлеї не стільки в ній самій, скільки у її здатності приманювати метеликів. Коли їх десятки на одному кущі, то вражаюче видовище. Тому найкраще знайти будлеї місце на східній стороні, де зручно було б спостерігати за метеликами. Вона чудово підійде для посадки біля межі ділянки, оскільки її зростання легко контролювати.
Дякую за змістовний огляд і окрема подяка за схеми посадки та комбінації рослин. Якщо буде можливість, зробіть огляд посухостійких рослин для лісової ділянки також у природному стилі лісу.
В мене сад на піску, центр Полтавської області, та ще й південний схил . Ну дуже мені важко і маю величезний опит вирощування рослин в посуху, бо чомусь в моєму селі дощі - рідкість( така особливість місцевості). В мене на перших місцях - шавлії, котовник , вербена бонарська, гаура, мордовник,синеголовник, лаванда. В цьому році посадила еуфорбію ,але один сорт 7-й зони . Вперше його побачила в саду Бет Чатто . Спробую накрити, аж раптом він перезімує.Що стосується будлеі, то я залишила тільки будлею черговолистяну( не впевнена, що вірно написала).Вона дійсно дуже посухостійка. Дякую, за ваші відео, вони завжди дуже чітки та інформативні .
Дякую, що поділилися своїм досвідом! Підкажіть, будь ласка, яка шавлія у вашому садочку найкраще перенесла посуху? У моєму досвіді не всі сорти однаково добре переносять такі умови, тому було б дуже цікаво почути ваші враження про шавлію.
@@alena-samoylenko Найпоширеніша шавлія у мене це дубравна , яка зʼявилася на ділянці сама, а потім почала сіятися повсюди( в мене 65 соток) . Одного разу посіявши мускатну шавлію, теж її маю по всій ділянці. Між іншим вона дуже спасає дерева від тлі і мурах, тому я її сію під плодовими. Лікарська теж безпроблемна. Карадонна росте нормально. В цьому році посадила її на самому проблемному місці, подивлюсь як буде себе вести.Біла шавлія мені не сподобалась, якась слабенька. Ще є кілька сортів , не памʼятаю назв( треба дивитись в записах ), теж ростуть нормально без поливу.
Пані Олено, як же приємно чути ваш голос. Згадується мирне життя, ваші відео, мій сад. Дякую вам. Я зараз знаходжусь в Ірландії. Живцюю все підряд. Весь двір в квітах і саджанцях. Ірландці дуже дивуються та захоплюються. Та от хазяйка будинку попросила підібрати рослини для горщика на могилу її батьків. Такі, щоб не потребували догляду і цвіли весь сезон. Підкажіть, будь ласка, які з цих багаторічників добре почуватимуться в горщику? Я думала про седум, але компаньйонів йому ще не підібрала.
Рада це чути! Рослини дійсно об'єднують нас у різних країнах. Седум - гарний варіант, але сказати, що він цвіте все літо, важко. Наскільки я розумію, в Ірландії не дуже спекотно влітку, тому я б спробувала посадити в горщик герань "Розанну". Вона реально цвіте все літо і практично не потребує догляду. Хіба що, якщо буде дуже спекотно і без дощів, то доведеться її трохи поливати. Також можна використовувати однорічники. Наприклад, в Англії я сію іберіс та календулу восени, і вони починають цвісти вже в травні. Якщо не дозволяти календулі зав'язувати насіння, вона може цвісти аж до жовтня. А який горщик за розмірами? туди одна рослина поміститься чи ви плануєте композицію?
@@Kalynovyy_kushch я би почала з Geranium 'Rozanne' + Nepeta x faassenii 'Purrsian Blue' (або Walkers low) Вони класно разом виглядають, достатньо посухостійкі, але будуть потребувати полив у спекотний період. Досить обʼємні, гарні у високих контейнерах. Можна герань + однорічник, наприклад Аллісум (його легко з насіння виростити). Він теж дуже гарний у горщику. Якщо хочете спробувати Седум, то додайте ковила Ponytails. Вони і разом гарно і ковила в горщику добре росте.
Добрий день) Мій вибір розсадника залежить від того, які саме рослини шукаю. Якщо це багаторічники та злакові трави, то в першу чергу звертаюся до розсадника Іващенко. Якщо йдеться про кущі та хвойні, як-от ялівці - це Проксіма та Зелені Янголи. Для більш цікавих хвойних рослин звертаюся до Дішего. До речі, у мене є відео на каналі, де я показую, які саме рослини і де саме я купувала для одного з об'єктів ruclips.net/video/aZfebq99iF0/видео.html
Вітаю, Олена! Дуже рада чути Вас! Як завжди дуууже цікаво! Підкажіть, будь-ласка, чи можна підрізати (укорочувати) багаторічну айстру кущову (На початку сезону) - для компактності куща в кінці сезону? Якщо так, то в який саме період це краще робити? Дякую ❤
Вітаю) так, айстру також обрізають на 1/3 в середині-кінці травня. Але, якщо осінь буде короткою, то айстрі може не вистачити часу щоб показати себе, бо при такій обрізці змішується цвітіння мінімум на 2 тижні.
Алена! На днях узнала, что у Вас можно заказать проект планировки участка. Но на странице индивидуальная работа нет никакой кнопки для связи. Подскажите, пожалуйста, как с Вами можно связаться?
@yuliam896 Юлия, добрый день! Только сейчас увидела ваш комментарий. Несмотря на то что мы с вами уже обсудили условия совместной работы, оставлю здесь свой email - вдруг кому-то еще пригодится :) olena.land@gmail.com
Доброго ранку. Розтроїли соснами горними , цього року посадила аздовж вхідної зонт 12штук mughus , а вони 3метри...що робити? Дякую що згадали за Будлею та лапчатку , люблю їх . Вівсяниця чудова, перовскія після Штутгарду поїздки запала в серце, іриси сильно розростаються швидко, тому я їх за паркан на дорогу посадила... Орегано маю жовтий, цікаво взнати за вероніку повзучу ,якось на базарі жінка пропонувала, я побоялася купити Дякую за відео ❤
Сосну Мугус починайте формувати вже з наступного року. Згодом можна спланувати підняття її на ніжках, якщо це вписується у вашу композицію. Якщо ж ні, краще пересаджуйте її поки ще не пізно))
Засівання простору між повільно зростаючими багаторічниками однорічниками - це чудова ідея! Однорічні рослини допомагають швидко заповнити порожній простір, додаючи кольору та текстури в перший рік. З часом, коли багаторічники розростаються, однорічники природно зникають, оскільки їм вже не вистачає місця для розвитку. Тому, однорічні рослини зазвичай потрібно сіяти лише в перший сезон. Я робила так з шавлією лікарською та лавандою, засіваючи між ними матіолу - результат був чудовим. Але важливо контролювати кількість однорічників, щоб вони не заглушили молоді багаторічники. Це означає, що такі посадки потребують трохи менеджменту, особливо на початку, щоб збалансувати взаємодію рослин. Але вже з першого року можна насолоджуватися гарними композиціями
Выключила звук, потому как ничего непонятно. На русском языке прекрасно звучал комментарий. Какая глупость наказывать свой родной язык, как будто он в чем то виноват.
Конечно, это Ваш выбор, не общаться на языке оккупантов. Но, не все на нём говорящие - оккупанты! Поймите же! Хотя,... у Вас свой канал, своя мова. Извините, Алёна...
Многие блогеры в моем плей-листе перешли на мову. А подписывалась когда еще говорили на русском. И каждый раз приходится за ублюдков, развязавших войну, испытывать чувство вины теперь даже на любимом канале про садоводство. Нравится слушать мову, очень красивая речь, да и понятная мне, но теперь это каждый раз упрек. В общем, хотела просто написать, что понимаю ваши чувства и тоже остается только смириться
Вы аглоязычных или германоязычных блогеров тоже просите на русский перейти? Включите субтитры с переводом на русский. В чём проблема-то? Читать не охота? А убивать и грабить украинцев охота.
@@ТатьянаЖесткова-с7щ ничего скоро будет языковый патруль, уже набрали активистов, напечатали бланки. Накажут по - европейски бессовестных , говорящих на языке своих родителей.
Да я тоже дякую. Алёнка - классная ! Но, мову не полно разумию. Чёрт росиянский. Или мне убраться отсюда, или "Жизнь мигранта" дальше смотреть и с Димой общаться?
Обожнюю ваші відео!!! Неможливо за один просмотр переварити усю інформацію😅дуже,дуже актуально,треба бути підготовленим до зміни климату. Дякую за своєчасну інформацію❤
Альона, все супер: мова, матеріал. Дуже довго шукав щось подібне. Багато візуалізації. Просто маст хев для наслідування
Рада чути, що знайшли для себе щось корисне) дякую за зворотній звʼязок)
Алёна у вас один из лучших каналов по садоводству. Спасибо, что продолжаете радовать контентом
Дякую за корисну інформацію))
Дуже професійний огляд посухостійких рослин. Дякую
Як же це актуально !!! Бо цей рік став випробуванням для рослин і людей 😅 я вже вирішила псіханути і все засадити злаками )) Олена, дуже Вам дякую 🙏
Прекрасний огляд
Неймовірна кількість корисної інформації. Дякую, що ділитеся!
Люблю дивитись та слухати все про сад! ❤В цьому році придбала собі, в садок молодесеньку перовскію!
дякую Альона краса саду і квіти заспокоюють❤
Олено, дякую за цікаву інформацію про квіти і їх розміщення в спдочку
Альноа, Ви як завжді, на висоті. І щодо подачі, і щодо обгрунтування, стислості, інформативності-все ясно та наочно. І сучасно!!! Успіхів Вам! Чекаємо на нові відео, вони надихають!
Дуже вдячна за такий теплий відгук)
Так тішусь кожного разу коли бачу, що у вас вийшло нове відео🥰 Дякую, як завжди цікаво та інформативно!
Дуже приємно чути, дякую)
Дуже красива у вас мова,грамотна,давно не чула такої української.Інформація цікава.Дякую!!!!❤❤❤
Дякую за такий теплий відгук, приємно)
Обожнюю ваші відео. За кожною такою роботою відчувається багато вашого досвіду і часу, який ви витратили, щоб надати інформацію якомога краще. Дякую вам і за зміст і за манеру подачі матеріалу. Завжди дивлюся з задоволенням.
Приємно чути, дякую)
Наша людина на Заході 😊
Дякую за цікаву і актуальну тему. У нас вже, майже, субтропіки. Тому для малодоглядного саду є багато цінних порад.
Дякую !
Щиро дякую за професійне, інформаційне та корисне відео! Я передивлялася декілька раз, дуже цікавий підхід.Буду по трошки вчитися садити правильно. Підтримую ваш канал. Чекатиму на нові ваші роботи. Миру та процвітання вашому каналу!
Дякую за підтримку!
Який гарний огляд! А мова ❤ - так і ллється ❤❤❤
Альона, дякую ❤❤❤
Щиро дякую! Дуже актуальна тема для півдня України💚 Миру всім нам та процвітання💙💛
Мед для вух вас слухати, дякую що ділитеся досвідом і проф.нюансами, дуже корисні поради
Very relevant for the coming dry summers in Latvia. Paldies par Jūsu darbu - thank you for your work!💚💚💚
Альона, дякую. Як завжди - цікаво, корисно, структуровано і науково обгрунтовано. Щоразу радію, коли приходить повідомлення про чергову відео-зустріч. ❤💛💙
Успіхів вам, квітування садам і вашій справі.
Дуже дякую за підтримку! Саме такі коментарі дають натхнення записувати нові відео)
Пані Олена, яка Ви розумничка! Такі важливі знання з власного Вашого досвіду і така доступна подача, важлива праця. Окрема подяка за надзвичайно мелодійну Українську мову у Вашому виконанні
Величезна дякв!! Альона, з вами вже трохи виходить відтворити квітуче декоративне оздоблення великої сонячної ділянці біля хатини. Майже без поліву і особливого догляду. Це неймовірно!❤
Рада чути)
Ваші рекомендації безцінні! Дякую!
Оленочко, Ви зробили мій день! Щиро дякую за змістовну розповідь! Я давно вже роблю сад засухопостійких рослин, але зараз він на тимчасовій зупинці, ці рослини, я маю, але треба правильно згрупувати. Я з Дніпропетровщини, для поняття грунтів, а зараз в Даніі, ну не пройшов і один день, без рослин, все вивчаю, буваємо у парках, і відвідуємо приватні сади, Каламінту, побачила тут вперше, вона мені сподобалася в групових посадках, запах іі листя, купила три пачечки Вербаскума, на згадку про цю казкову краіну, спостерігаю за рослинами, бачу багато самосіву Будлеі, у мене дома 4 сорта, ну самосіву не було. Маю багато Бджолецвіту, який і в тяжкі часи квітне, що додає надіі на повернення. Віримо в ЗСУ, будемо робити Украіну квітучою!
Включила перед сном і заснула під ваш терапевтичний голос , сьогодні треба буде передивитися 😊
@@marynasnehirova90 😁😁😁
Після того, як висадила Каріоптеріс у дворі біля під'їзду --- у нас з'явилася червонокнижна кумедна комаха - Язикан ( північним колібрі їх називають). І тепер усі перехожі тішаться, коли розглядають це диво. В цьому році з ранку до ночі над кожним кущем біля десятка цих комах.
Супер! Буддлея та каріоптеріс ніколи не перестають дивувати - вони справжні магніти для комах. Якщо у вас знайдеться місце для посадки рослини, якою живляться личинки (з декоративних це Galium odoratum або Підмареник духм'яний), уявіть, який внесок у збереження цих унікальних комах ви зможете зробити!
@@alena-samoylenko Так, я теж почала вивчати інформацію про те,як розвиваються ці неймовірні комахи. На жаль, в нашому регіоні підмаренників ніколи не бачила. Але в одному джерелі прочитала, що вони можуть зростати на простому нашому бур'яні -- мокреці. Не знаю чи це відповідає дійсності, але трохи заспокоїлася.
@@IRIS8 Galium odoratum можна знайти в садових центрах як декоративну рослину. Якщо не помиляюся, бачила його в розсаднику Іващенко, якщо ви в Україні. У Європі він дуже часто використовується в природних дизайнах на напівтіньових ділянках і легко доступний у продажу.
Ця рослина може займати великі площі, якщо не має сильної конкуренції з іншими рослинами. Ідеальний варіант - посадити її під деревами, де Galium odoratum створить гарний зелений килим. Це оцінять різні комахи)
Як завжди все дуже корисно і зрозуміло. Дякую,Альона.
Дякую за нове та дуже інформативне відео! Почув дуже багато корисної інформації.
Щиро дякую
Дякую за цікаве та корисне відео💙💛
Дякую за чудовий матеріал і прекрасну подачу. Спартан прекрасний представник ялівців, бо він крім того, ще й не колючий, а коли ми стрижем це дуже чудова риса. Чудова підбірка злаків, багато нових рослин.
дуже цікаво і пізнавально
Дякую за відео, в цьому році гарно себе почували майже без поливу також Рудбекія, Лаванда, Чорнобривці, Цинія(майори), Календула
Дякую за доповнення! Повністю з вами погоджуюсь - однорічники іноді навіть краще себе проявляють в екстремальних умовах. Я теж була приємно здивована їхньою витривалістю. Тим більше, що вони дають самосів і повертаються в квітники кожного року. А ще й зараз такі гарні сорти календули є, що очей не відірвати!
Дякую за чудове відео! Було дуже цікаво і корисно. Особливо мені сподобався в кінці відео блок про створення квітника з посухостійких рослин. І вас, Альона, приємно слухати українською. Це на додачу про цікавий контент з багатьма прикладами і без зайвої "води". На середині відео хотіла підписатись на ваш канал, коли побачила, що вже давно підписана і дивилась кілька ваших відео. :)
🥳 Нове відео на каналі🎉 Ми вас чекали❤Дякую, як завжди цікаво❤
Дуже дякую❤❤❤
Дякую, дуже цікаво
Альона, дякую!!!😊
Спасибо, очень интересно ❤
Спасибо большое!
Дякую, цікпво
Альона, неймовірно цікаво❤❤💛💙
Гаура росте в мене з вашої подачі, я її дуже люблю, Перовскія теж знахідка. В одному місці вона росте з міскантусом з тонким варієгатним листям. Орегано в мене теж багато, це просто польовий бур'ян, який я не виполюю в потрібних місцях. Ще з бур'янів росте синьоголовник, дуже красивий і посухостійкий.
Супер!Яка у вас прекрасна колекція бурʼянів)))так тримати))
Доброго дня, Олена! Надзвичайно люблю Ваші відео.
Маю запитання до декоративного злаку - Пампасної Трави. У комбінації з якими рослинами можна її посадити? Вже давно ламаю над цим голову, так як рослина дуже масивна.
@@OlhaMartinek добрий день) Кортадерія - солістка. Вона краще всього виглядає сама по собі, окремою групою. Якщо треба додати її в композицію, то можна поруч низенькі міскантуси, а на передньому плані великий масив із низьких айстр. Але вся увага повинна бути на кортадерії, решта рослин тільки допомагають її підкреслити. Бачила її в складних композиціях біля скумпії, та в оточені високих яскравих багаторічників, особисто мені таке поєднання не сподобалось, бо дуже «важко» виглядає, око не знає на чому зупинитися. З такими домінантними рослинами чим простіше її сусіди, тим краще)
@@alena-samoylenko дуже дякую за відповідь!
❤🥰
Олена, дякую за Вашу роботу 🙏 Дуже цікаво які посухостійкі рослини можна використовувати у напівтіні і тіні. Бо зазвичай це рослини, які полюбляють вологу 😫
Дякую за підказку для нового відео! Вже декілька людей написали про посухостійкі рослини для тіні, тому буду готувати матеріал)
Колькі цікавай і карыснай інфармацыі! І лекцыя і мастар - класс! Дзякуй вам вялікі!❤
Будь ласка)
Дякую за відео, дуже цікаве. Однак, хочу поділитися власним досвідом щодо будлеї. Як на мене, ця рослина має 2 відносні недоліки: 1) так, вона теоретично не вимагає поливу. Однак, при нестачі води листя опускається вниз і має вигляд "ганчірок". Через це я прибрала цю рослину подалі, бо пів-літа по пів-дня спостерігала зів'яле листя. 2) більшість сортів розпускає квіти повільно. Тобто, в більшості випадків ви спостерігаєте або напів-розкрите суцвіття (нижню частину) або напів-відцвіле, де нижня частина вже є висохлою.
Як на мене, вся краса будлеї не стільки в ній самій, скільки у її здатності приманювати метеликів. Коли їх десятки на одному кущі, то вражаюче видовище. Тому найкраще знайти будлеї місце на східній стороні, де зручно було б спостерігати за метеликами. Вона чудово підійде для посадки біля межі ділянки, оскільки її зростання легко контролювати.
Дякую за таке чудове доповнення! Буддлея точно не солістка саду, але якщо її влучно розмістити, то буде доповнювати інші рослини.
❤Дякую
Дякую за змістовний огляд і окрема подяка за схеми посадки та комбінації рослин.
Якщо буде можливість, зробіть огляд посухостійких рослин для лісової ділянки також у природному стилі лісу.
як раз думала яку групу рослин розібрати в наступному відео. Дякую за підказку) посухостійкі рослини для лісової ділянки - прекрасна ідея!
В мене сад на піску, центр Полтавської області, та ще й південний схил . Ну дуже мені важко і маю величезний опит вирощування рослин в посуху, бо чомусь в моєму селі дощі - рідкість( така особливість місцевості). В мене на перших місцях - шавлії, котовник , вербена бонарська, гаура, мордовник,синеголовник, лаванда. В цьому році посадила еуфорбію ,але один сорт 7-й зони . Вперше його побачила в саду Бет Чатто . Спробую накрити, аж раптом він перезімує.Що стосується будлеі, то я залишила тільки будлею черговолистяну( не впевнена, що вірно написала).Вона дійсно дуже посухостійка. Дякую, за ваші відео, вони завжди дуже чітки та інформативні .
Дякую, що поділилися своїм досвідом! Підкажіть, будь ласка, яка шавлія у вашому садочку найкраще перенесла посуху? У моєму досвіді не всі сорти однаково добре переносять такі умови, тому було б дуже цікаво почути ваші враження про шавлію.
@@alena-samoylenko Найпоширеніша шавлія у мене це дубравна , яка зʼявилася на ділянці сама, а потім почала сіятися повсюди( в мене 65 соток) . Одного разу посіявши мускатну шавлію, теж її маю по всій ділянці. Між іншим вона дуже спасає дерева від тлі і мурах, тому я її сію під плодовими. Лікарська теж безпроблемна. Карадонна росте нормально. В цьому році посадила її на самому проблемному місці, подивлюсь як буде себе вести.Біла шавлія мені не сподобалась, якась слабенька. Ще є кілька сортів , не памʼятаю назв( треба дивитись в записах ), теж ростуть нормально без поливу.
Пані Олено, як же приємно чути ваш голос. Згадується мирне життя, ваші відео, мій сад. Дякую вам. Я зараз знаходжусь в Ірландії. Живцюю все підряд. Весь двір в квітах і саджанцях. Ірландці дуже дивуються та захоплюються. Та от хазяйка будинку попросила підібрати рослини для горщика на могилу її батьків. Такі, щоб не потребували догляду і цвіли весь сезон. Підкажіть, будь ласка, які з цих багаторічників добре почуватимуться в горщику? Я думала про седум, але компаньйонів йому ще не підібрала.
Рада це чути! Рослини дійсно об'єднують нас у різних країнах. Седум - гарний варіант, але сказати, що він цвіте все літо, важко.
Наскільки я розумію, в Ірландії не дуже спекотно влітку, тому я б спробувала посадити в горщик герань "Розанну". Вона реально цвіте все літо і практично не потребує догляду. Хіба що, якщо буде дуже спекотно і без дощів, то доведеться її трохи поливати.
Також можна використовувати однорічники. Наприклад, в Англії я сію іберіс та календулу восени, і вони починають цвісти вже в травні. Якщо не дозволяти календулі зав'язувати насіння, вона може цвісти аж до жовтня.
А який горщик за розмірами? туди одна рослина поміститься чи ви плануєте композицію?
@@alena-samoylenko Горщик величенький. Думаю, дві-три рослини має поміститися.
@@Kalynovyy_kushch я би почала з Geranium 'Rozanne' + Nepeta x faassenii 'Purrsian Blue' (або Walkers low) Вони класно разом виглядають, достатньо посухостійкі, але будуть потребувати полив у спекотний період. Досить обʼємні, гарні у високих контейнерах. Можна герань + однорічник, наприклад Аллісум (його легко з насіння виростити). Він теж дуже гарний у горщику. Якщо хочете спробувати Седум, то додайте ковила Ponytails. Вони і разом гарно і ковила в горщику добре росте.
@@alena-samoylenko Щиро вам дякую ❤️
Аленочка, дуже дякую. Підскажіть, який би Ви порекомендували розплідник ❤
Добрий день) Мій вибір розсадника залежить від того, які саме рослини шукаю. Якщо це багаторічники та злакові трави, то в першу чергу звертаюся до розсадника Іващенко. Якщо йдеться про кущі та хвойні, як-от ялівці - це Проксіма та Зелені Янголи. Для більш цікавих хвойних рослин звертаюся до Дішего. До речі, у мене є відео на каналі, де я показую, які саме рослини і де саме я купувала для одного з об'єктів ruclips.net/video/aZfebq99iF0/видео.html
Вітаю, Олена! Дуже рада чути Вас! Як завжди дуууже цікаво!
Підкажіть, будь-ласка, чи можна підрізати (укорочувати) багаторічну айстру кущову (На початку сезону) - для компактності куща в кінці сезону? Якщо так, то в який саме період це краще робити?
Дякую ❤
Вітаю) так, айстру також обрізають на 1/3 в середині-кінці травня. Але, якщо осінь буде короткою, то айстрі може не вистачити часу щоб показати себе, бо при такій обрізці змішується цвітіння мінімум на 2 тижні.
@@alena-samoylenko дякую❤
Алена, благодарю. Море ценной информации. Прекрасный украинский язык. Я на жаль не говорю, но понимаю. Где Вы сейчас?
Евгения, спасибо за обратную связь) Сейчас в Англии, стараюсь максимально погрузиться в их садовую культуру. Здесь есть чему поучиться.
Алена! На днях узнала, что у Вас можно заказать проект планировки участка. Но на странице индивидуальная работа нет никакой кнопки для связи. Подскажите, пожалуйста, как с Вами можно связаться?
@yuliam896 Юлия, добрый день! Только сейчас увидела ваш комментарий. Несмотря на то что мы с вами уже обсудили условия совместной работы, оставлю здесь свой email - вдруг кому-то еще пригодится :)
olena.land@gmail.com
Доброго ранку. Розтроїли соснами горними , цього року посадила аздовж вхідної зонт 12штук mughus , а вони 3метри...що робити?
Дякую що згадали за Будлею та лапчатку , люблю їх . Вівсяниця чудова, перовскія після Штутгарду поїздки запала в серце, іриси сильно розростаються швидко, тому я їх за паркан на дорогу посадила... Орегано маю жовтий, цікаво взнати за вероніку повзучу ,якось на базарі жінка пропонувала, я побоялася купити
Дякую за відео ❤
Сосну Мугус починайте формувати вже з наступного року. Згодом можна спланувати підняття її на ніжках, якщо це вписується у вашу композицію. Якщо ж ні, краще пересаджуйте її поки ще не пізно))
як краще в подібних клумбах поєднувати однорічні рослини, поки багаторічні не розрослися?
Засівання простору між повільно зростаючими багаторічниками однорічниками - це чудова ідея! Однорічні рослини допомагають швидко заповнити порожній простір, додаючи кольору та текстури в перший рік. З часом, коли багаторічники розростаються, однорічники природно зникають, оскільки їм вже не вистачає місця для розвитку. Тому, однорічні рослини зазвичай потрібно сіяти лише в перший сезон. Я робила так з шавлією лікарською та лавандою, засіваючи між ними матіолу - результат був чудовим. Але важливо контролювати кількість однорічників, щоб вони не заглушили молоді багаторічники.
Це означає, що такі посадки потребують трохи менеджменту, особливо на початку, щоб збалансувати взаємодію рослин. Але вже з першого року можна насолоджуватися гарними композиціями
Доброго дня, можливо кому цікаво живці колеусів отримати, пишіть. Я маю свіжезрізи, з вулиці на зиму. Хмельницький.Пропоную за донат на армію
Читала, что Спартан любит влажный воздух. А в засуху такого эффекта нет.
Ага ,Англія та південь України ,візьму для порівняння ,зовсім різні кліматичні умови .
Выключила звук, потому как ничего непонятно. На русском языке прекрасно звучал комментарий. Какая глупость наказывать свой родной язык, как будто он в чем то виноват.
Жаль что не на русском.
Конечно, это Ваш выбор, не общаться на языке оккупантов. Но, не все на нём говорящие - оккупанты! Поймите же! Хотя,... у Вас свой канал, своя мова. Извините, Алёна...
Многие блогеры в моем плей-листе перешли на мову. А подписывалась когда еще говорили на русском. И каждый раз приходится за ублюдков, развязавших войну, испытывать чувство вины теперь даже на любимом канале про садоводство. Нравится слушать мову, очень красивая речь, да и понятная мне, но теперь это каждый раз упрек. В общем, хотела просто написать, что понимаю ваши чувства и тоже остается только смириться
Вы аглоязычных или германоязычных блогеров тоже просите на русский перейти?
Включите субтитры с переводом на русский. В чём проблема-то? Читать не охота? А убивать и грабить украинцев охота.
@@myroses3982 а русскоязычных и русских украинцев убивать и грабить можно? Уже 10 лет изголяются " добрые" сограждане.
@@ТатьянаЖесткова-с7щ ничего скоро будет языковый патруль, уже набрали активистов, напечатали бланки. Накажут по - европейски бессовестных , говорящих на языке своих родителей.
Да я тоже дякую. Алёнка - классная ! Но, мову не полно разумию. Чёрт росиянский. Или мне убраться отсюда, или "Жизнь мигранта" дальше смотреть и с Димой общаться?
Включите субтитры с русским переводом. Или переходите на украиноязычные каналы и учите украинский:).
Русские субтитры тут отключены, может автор канала их подключит, так нравится контент и вы, Алёна.
Обожнюю ваші відео!!! Неможливо за один просмотр переварити усю інформацію😅дуже,дуже актуально,треба бути підготовленим до зміни климату. Дякую за своєчасну інформацію❤