Webinar

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024
  • Od kilku miesięcy czat GPT i tzw. duże modele językowe (LLM) są tematem licznych rozmów. Zarówno eksperci, jak i laicy dzielą się swoimi przemyśleniami oraz obawami na temat dynamicznego rozwoju nowej technologii. Pojawiają się głosy, że dalsze badania w tym obszarze otwierają przysłowiową puszkę Pandory, która może prowadzić wręcz do śmiertelnego zagrożenia dla ludzkości. Docierają też informacje, że technologia generowania treści wywraca do góry nogami całe branże, od grafiki poprzez dziennikarstwo, aż po edukację.
    W webinarium pt. #MEDIAchallenge: potencjał sztucznej inteligencji a horyzonty edukacji, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Medialnej w dn. 19 czerwca 2023 r. skupiliśmy się na aspekcie wykorzystania AI w szkole, zapełniając lukę na temat szans, jakie oferuje nam technologia.
    Swoją wiedzą podzielili się eksperci:
    prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.
    dr Bartłomiej Balcerzak przewodniczący rady Fundacji na rzecz nauki BITECH Think Tank. Doktor informatyki i ekspert z zakresu uczenia maszynowego, dezinformacji w kontekście nowych technologii. Autor publikacji poświęconych interakcjom pomiędzy naukami technicznymi oraz społecznymi.
    Prowadzenie: dr Paulina Prędotka - dyrektor Centrum Edukacji Medialnej
    W trakcie wydarzenia odpowiedzieliśmy między innymi na pytania:
    • Co może zrobić nauczyciel, który podejrzewa, że jego uczniowie wykorzystują chat GPT do pisania wypracowań?
    • W jaki sposób rewolucja AI może ukształtować nowe wzorce kształcenia? Jak nauczyciele, pedagodzy mogliby wykorzystywać AI tu i teraz do wspierania swojej pracy?
    _________________________
    Centrum Edukacji Medialnej to unikatowe w skali kraju miejsce, które skupia się na propagowaniu i rozwijaniu w Polsce edukacji medialnej, ukazywaniu sposobów walki z dezinformacją. Centrum dostarcza wiedzy na temat historii mediów. Uczy, jak właściwie identyfikować gatunki medialne, być odpowiedzialnym odbiorcą komunikatów, bezpiecznie korzystać z mediów. To przedsięwzięcie łączące część wystawową, składającą się z dziesięciu edukacyjnych stref oraz organizacja tematycznych konferencji, debat.
    Więcej o Centrum Edukacji Medialnej: cempolska.pl
    Obserwuj nas:
    Facebook: www.facebook.c....
    Instagram: / cj228imd6qh
    Twitter: / cempolska
    LinkedIn: / 8925. .
    #centrumedukacjimedialnej #edukacjamedialna #sztucznainteligencja #AI #SI #nowetechnologie #algorytmy #ChatGPT #edukacja #sztucznainteligencjawszkole #chatGPTwedukacji #ChatGPTwszkole

Комментарии • 2

  • @katarzynapelc5132
    @katarzynapelc5132 11 месяцев назад +1

    Niezwykle inspirująca rozmowa.

  • @katarzynapelc5132
    @katarzynapelc5132 11 месяцев назад +1

    Używam czatu GPT do wielu rzeczy np do generowania ćwiczeń gramatycznych, propozycji prac projektowych, sprawdzania prac (to robią moi ucznioiwe). Da fajne aplikacje do generowania obrazów.....to zdecydowanie nowy ciekawy kierunek