💥 Підтримати мене можна тут: Buy me a coffee: www.buymeacoffee.com/rationalist/membership Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович Монобанк: 5375 4141 1793 9578 або за посиланням: send.monobank.ua/jar/scxvoUMXw Спонсорувати: ruclips.net/channel/UCioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pAjoin Посилання на закритий канал для меценатів каналу: www.buymeacoffee.com/rationalist/n-a-1706478 ruclips.net/user/postUgkxbJcN_G3bSkvD63Ix5LiWI5-qQSkX6yjo
Чула від однієї директорки школи: 100% випускників нашої школи здали ЗНО з хімії на 200 балів! Я зацікавилась ))) виявилось, що для здачі ЗНО в цій школі хімію вибрала лиш одна дівчинка- олімпіадниця, і здала на 200 )) отакі дослідження)))
Мені ще подобається як вищі учбові заклади заявляють "У нас 100% працевлаштування". Коли закінчуєш навчання, отримуєш роботу лише тоді, коли принесеш справку, що знайшов роботу) І так, цим страждає багато вишів
Врахування конфаундера, звісно, важливе. Але чи завжди науковцям вдається знайти правильний конфаундер? Тобто він може бути помилковим, просто ще одним співпадінням, третьою незалежною змінною. У такому разі дослідження знов може бути хибним. Це насправді, дуже цікава тема, бо спонукає задуматись про правильність наукових досліджень і способи уникнення таких помилок. А найцікавіше проаналізувати якісь власні спостереження та дослідження от, наприклад, які робили на заняттях соціології чи психології. Дякую за цікавий і корисний контент))
Палити мабуть не кину, бо як я тоді помру від раку легенів, а от з морозивом буду обережніше, щоб на пограбування не піти)) Артеме, дякую за цікавий контент! Слава Збройним Силам України!
Мій улюблений приклад конфаундера - якщо в певному місті зростає кількість церков, там зазвичай зростає і кількість повій. Хоч у атеїстів виникає спокуса звинуватити церковників у розпусті, але тут просто незалежні наслідки зростання населення)
Це прям про "причинно-наслідкові" зв'язки моїх клієнтів) Буває протрібно дуже кропітливо розбиратись, яка ж насправді була причина і який наслідок за цим слідував.
Радий бачити відео, яке пояснює статистику простими словами для більшості. Мені подобалась статистика, коли ми її вивчали на соціальній медицині. Суспільство все частіше стикається з статистичними даними у ЗМІ і важливо не бути обманутими. Дякую за контент!
Коли люди починають займатися науковими дослідженнями, тоді вони починають розуміти, що правильна побудова схеми експерименту, правильний план проведення експерименту - то є вельми важлива частина наукової роботи.
Вчусь в меді, ми на соціальній медицині якраз цю тему вивчаємо😅 Великий респект за вміння автора подати «суху» інформацію настільки цікаво і практично🔥
"Друге татуювання зміцнює імунітет, це з'ясували вчені з університету Алабами" Ось таке безапеляційне твердження пролунало в шоу на загальнонаціональному телеканалі. Рідко дивлюся ефірне телебачення, але таки натрапив на ось таке.😂 Довелося знайти англомовну статтю і що там насправді досліджували...🖖🏻
Наскільки ж складно організовувати дослідження.. скільки всього необхідно врахувати, обдумати. А ми чуємо тільки "вчені дослідили, що..." й не думаємо скільки зусиль було вкладено.
КР дійсно сильно впливає на здоров'я новонародженої дитини. Дитина проходячи по материнському каналі отримує імунітет матері через слиз, а коли хірург дістає дитину то дитина стає беззахисною без набутого материнського імунітету. Діти після КР мають вади з дихальними шляхами, наприклад, астмою і подібними захворюваннями, знаю жінок з такими проблемними дітьми. Про це згадується в книжці бестселері "Не сдохни Еда в борьбе за жизнь - Майкл Грегер". Бажаю нашим милим жіночкам народжувати здорових дітей. Та бажано проконсультуватись у декількох лікарів, бо "м'ясники" у більшості випадків призначають операцію без потреби.
@@andriiratushnyi6280 в тому і справа, якщо КР робиться за показниками, то з самого початку щось пішло не так і є ризики асфіксії і інших проблем, але сам по собі КР не так сильно впливає навіть на імунітет
Як не дивно, я написав сценарій цього відео ще до читання «Раціональності») в нього про конфаундери теж трохи є, але дуже побіжно, плюс він їх називає епіфеноменами, а я не думаю, що це найбільш вдалий термін)
Завжди, коли шукаємо причинно-наслідковий зв'язок за допомогою статистичних даних варто перевірити чи достатній масив даних, щоб бути впевненим в достовірності гіпотези, та чи однаково розподілені за різними категоріями люди у цих двох (чи більше) випадках спотстереження. Бо це теж може підтверджувати наші гупотези, які насправді не є правдивими
Блін я дууууже рідко коментую ютюб (може взагалі вперше), і якщо чесно не дуже люблю наукпоп як жанр. Алу тут же офігезний контент, я аж не втримався. Такого треба більше, ще більше! Так шоб більше "наук" ніж "поп". Дякую, дуже цікаво! Всьо, вибачте, я хутко зник...
Хочете прикол? Клятий раціоналіст зробив рекламу для green school, а пізніше з'являється реклама якогось супермарафону з англійської! До речі, дуже цікаве відео!
Дякую за вельми цікаву розповідь. Але, як на мене, Ви використовуєте забагато іноземних слів. Розумію, що існує науковий стиль, котрим і написані всі ті чудові статті, що є підґрунтям для Вас. Й, направду, наукові визначення завжди більш конкретні та доцільні. Але ж Ваш глядач зовсім не науковець й навіть не науковий журналіст, а звичайна допитлива людина. Тож чи не ліпшою є ідея заміняти оці страхітливі кореляції, дефініції та кофаундери на рідні співвідношення, означення та супутні (додаткові) умови. Тож було б круто частіше чути рідну освітню мову замість латини чи англійської. Сподіваюсь це рядно від мене не задушне)
слова "кореляція", "диференціація", "конфаундери", "регресія" належать до спеціальної термінології, яка використовується в науці, зокрема в статистиці, математиці та економіці. Запозичення цих термінів зумовлене необхідністю точної та уніфікованої комунікації в науковій сфері. Використання таких термінів дозволяє зберігати точність і зрозумілість на міжнародному рівні, тобто ці слова є частиною професійного жаргону і мають чітко визначені значення. Вони не лише збагачують мову, але використовуються для точного опису складних понять і процесів Для порівняння - сленгові запозичення, як-от крінж чи треш, мають інше походження. Вони зазвичай входять до розмовної мови з культурних або соціальних явищ і можуть мати різні значення залежно від контексту. Кореляція (англ. correlation) - поняття використовується для опису взаємозв'язку між двома або більше змінними. Диференціація (англ. differentiation) - в математиці для опису процесу знаходження похідної функції. Конфаундери (англ. confounders) - в статистиці це змінні, які можуть впливати на результати дослідження, спотворюючи їх. Регресія (англ. regression) - для опису математичного методу моделювання залежності між змінними. Аналоги в українській мові: Кореляція - взаємозв'язок, взаємна залежність. Диференціація - розрізнення, відмінність. Конфаундери - змішуючі змінні, збиваючі з пантелику фактори. Регресія - зворотний рух, повернення. => в науковому контексті запозичені терміни більш точні та часто незамінні.
Тобто використання аналогів є недоречним, так як буде втрачена суть поняття та вони не відображають весь контекст, що стоїть за словом. А у відео пояалювалось що означають терміни.
докладніше про цю тему в книзі Стівена Пінкера "Раціональність: Що це, чому нам її не вистачає", не найлегше читання, але з купою кумедних прикладів із життя, що допомагає думати та приймати рішення більш раціонально
8:15 Щодо парацетамолу. У дослідження могли не враховувати стан здоров'я людей перед прийняттям парацетамолу, а також, могли не враховувати конкретні хвороби, яким хворів кожен з піддослідних
Є статистика, що під кожним українським відео є бодай один коментар де міститься по типу "дякую за україномовний контент". Друзі, давайте вже це стане буденністю, і не будемо писати безглузді коментарі!
Як казав мій чудовий викладач зі статистики, який однозначно був непоганим вченим (я навчалась не в Україні, це трошки змінює картинку): «Статистика - найбільш брехлива з усіх наук.» І над цією фразою я думаю вже 6 років, і багатогранно погоджуюсь. Вивчала я соціологію. Доречі, задачки ми вчились вирішувати за різними вигаданими ось саме нелогічними і навіть дурацькими прикладами. Ще пам’ятаю, була задача про чужі жіночі труси і вірогідність того, що чоловік зраджує. Ви не повірите, яким чином це вираховувалось.
Привіт. Дякую за контент! Зараз серед певних кіл суспільства набирає популярності такий напрям, як біохакінг. Зокрема, вживання бадів із грибів, адаптогенів, вплив певних частот світла, активатор блукаючого нерва та багато іншої всячини. Було б цікаво від вас почути чи має все це хоч якесь наукове підґрунтя. Або ж це чергова свята вода. Дякую
💥 Підтримати мене можна тут:
Buy me a coffee: www.buymeacoffee.com/rationalist/membership
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578 або за посиланням: send.monobank.ua/jar/scxvoUMXw
Спонсорувати: ruclips.net/channel/UCioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pAjoin
Посилання на закритий канал для меценатів каналу:
www.buymeacoffee.com/rationalist/n-a-1706478
ruclips.net/user/postUgkxbJcN_G3bSkvD63Ix5LiWI5-qQSkX6yjo
Не пограбування, а крадіжки. 1:30 Не грабіжників, а злодііїв. Грабіжники, грабують людей, незалежно від того де вони знаходяться.
@@yuri_yakovenko22 дуже дякую за виправлення)
Чула від однієї директорки школи: 100% випускників нашої школи здали ЗНО з хімії на 200 балів!
Я зацікавилась ))) виявилось, що для здачі ЗНО в цій школі хімію вибрала лиш одна дівчинка- олімпіадниця, і здала на 200 )) отакі дослідження)))
І вона навіть не збрехала, просто не все обставини указала, клас 😋
Мені ще подобається як вищі учбові заклади заявляють "У нас 100% працевлаштування". Коли закінчуєш навчання, отримуєш роботу лише тоді, коли принесеш справку, що знайшов роботу) І так, цим страждає багато вишів
Люди, які щодня роблять зарядку, хворіють в 10 разів менше за інших, бо таких людей в 10 разів менше за всіх, хто не робить😊😊😊
Врахування конфаундера, звісно, важливе. Але чи завжди науковцям вдається знайти правильний конфаундер? Тобто він може бути помилковим, просто ще одним співпадінням, третьою незалежною змінною. У такому разі дослідження знов може бути хибним. Це насправді, дуже цікава тема, бо спонукає задуматись про правильність наукових досліджень і способи уникнення таких помилок. А найцікавіше проаналізувати якісь власні спостереження та дослідження от, наприклад, які робили на заняттях соціології чи психології. Дякую за цікавий і корисний контент))
Приклад хибного висновка:
"... Після відривання останньої лапки тарган оглух" (c) анекдот
Дякую за, як завжди, цікаве відео (невпевнена що я правильно використала коми)
Як раз навчаюсь на першому курсі соціології, і вже голова крутиться від цих статистик хахххах.
Дякую за відео💪🏻
Слава Україні.
Палити мабуть не кину, бо як я тоді помру від раку легенів, а от з морозивом буду обережніше, щоб на пограбування не піти))
Артеме, дякую за цікавий контент!
Слава Збройним Силам України!
@@user-san-chous, в штатах - $, а не € 😂
Коментар на підтримку вашого каналу. Дякую за вашу працю. Хай квітне українській ютюб!
Мій улюблений приклад конфаундера - якщо в певному місті зростає кількість церков, там зазвичай зростає і кількість повій. Хоч у атеїстів виникає спокуса звинуватити церковників у розпусті, але тут просто незалежні наслідки зростання населення)
Так, класний приклад))
Або... зростання кількості повій приваблює населення, зокрема і релігійне😅
Працюю з даними, тому добре знаю, що порахувати те саме можна по різному, враховуючи чи не враховуючи певні деталі. Було дуже цікаво слухати Вас
Це прям про "причинно-наслідкові" зв'язки моїх клієнтів) Буває протрібно дуже кропітливо розбиратись, яка ж насправді була причина і який наслідок за цим слідував.
Радий бачити відео, яке пояснює статистику простими словами для більшості. Мені подобалась статистика, коли ми її вивчали на соціальній медицині. Суспільство все частіше стикається з статистичними даними у ЗМІ і важливо не бути обманутими. Дякую за контент!
Дякую за новий випуск. Коментар для розповсюдження відео. Хай квітне український ютуб.
Слава Збройним Силам України!
Слава Богу!
Коли люди починають займатися науковими дослідженнями, тоді вони починають розуміти, що правильна побудова схеми експерименту, правильний план проведення експерименту - то є вельми важлива частина наукової роботи.
Дуже люблю статистику. Ще більше, коли є люди, що її нормально застосовують. Дякую за контент
Вчусь в меді, ми на соціальній медицині якраз цю тему вивчаємо😅 Великий респект за вміння автора подати «суху» інформацію настільки цікаво і практично🔥
вдячний за файний і цікавий контент українською! Бажаю вам всього найкращого)
Як завжди все цікаво та корисно 👍
Хай квітне Український ютуб ❤❤❤
"Друге татуювання зміцнює імунітет, це з'ясували вчені з університету Алабами"
Ось таке безапеляційне твердження пролунало в шоу на загальнонаціональному телеканалі.
Рідко дивлюся ефірне телебачення, але таки натрапив на ось таке.😂
Довелося знайти англомовну статтю і що там насправді досліджували...🖖🏻
Розкрийте секрет, що?
Тобто?! Якщо зробила на правій повіки стрілочку то і на лівій треба робити? ))
Дякую захисникам України за мужність і героїзм, дякую автору за працю.
Про парацетамол -припускаю,що людям тимчасово ставало краще, і вони втрачали час,не заерталися за допомогою,а потім стан здоров'я різко погіршувався
Дякую. Після ваших відео я прямо відчуваю, як мій мозок стає ефективнішим❤
Дякуємо за цікавий випуск, є над чим подумати
Дякую за вашу працю та цікавий контент
вподобайка вподобайка , одічалим на болотах полихайка
Дуже вдячний за ваші відео, все це дуже круто та цікаво❤❤
Дякую за Вашу працю.
Слава Силам Оборони України!
Слава Героям України!
Як завжди, пізнавальне та цікаве відео! Дякую, за вашу роботу!
Дякую за цікавий матеріал)
Дуже корисна інформація, щиро дякую)
Дякую за ваші змістовні та регулярні випуски, завжди цікаво вас слухати. Слава Україні!
Важливий канал, важлива інформація.
Лайк за популяризацію статистики!
Дякую за доступне пояснення статистичних відомостей!
Як завжди, відео на висоті
Дякую Вам за як зазвичай дужже цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!
Дуже цікавий випуск. Дякую!
Наскільки ж складно організовувати дослідження.. скільки всього необхідно врахувати, обдумати. А ми чуємо тільки "вчені дослідили, що..." й не думаємо скільки зусиль було вкладено.
От ми якраз про це кричимо, приємно бачити що хтось розуміє :)
А потім вилазить інтернет "експерт" і розказує нічим не підкріплену дичину і вірять...
Як завжди, корисно знати та цікаво. Дякую за вашу працю!
Дякую за роботу, вподобайка та коментар для просування якісного українського контенту
Я дуже рада, що ми маємо наш український контент
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Рада бачити нове відео, бо щось давно нічого від Вас не виходило... Або це я така неуважна)
Дякую! З вашою допомогою вивчила новий термін)
Кращий початок дня - це відео Клятого раціоналіста за сніданком 😊 Дякую за цікаве відео. Наснаги Вам і мирного неба!
Дякую за чудовий контентик😎✨️
Це так само, як розказували, що після кесаревого діти якось гірше розвиваються. А нічого, що КР роблять, коли вже щось пішло не так
КР дійсно сильно впливає на здоров'я новонародженої дитини. Дитина проходячи по материнському каналі отримує імунітет матері через слиз, а коли хірург дістає дитину то дитина стає беззахисною без набутого материнського імунітету. Діти після КР мають вади з дихальними шляхами, наприклад, астмою і подібними захворюваннями, знаю жінок з такими проблемними дітьми. Про це згадується в книжці бестселері "Не сдохни Еда в борьбе за жизнь - Майкл Грегер". Бажаю нашим милим жіночкам народжувати здорових дітей. Та бажано проконсультуватись у декількох лікарів, бо "м'ясники" у більшості випадків призначають операцію без потреби.
@@andriiratushnyi6280 в тому і справа, якщо КР робиться за показниками, то з самого початку щось пішло не так і є ризики асфіксії і інших проблем, але сам по собі КР не так сильно впливає навіть на імунітет
Дуже люблять політики та таблоїди маніпулювати результатами досліджень та термінологією.
Дуже корисне відео, дякую!
Дякую за цікаве та корисне відео, так тримати
Дуже мені доречне це відео❤ можна ще такого?
Чудова лекцiя. Дуже цiкаво, важко вiдгадати ко-фаундерiв 👍
Читання Пінкера не пройшло даром) Дякую за цікаве відео)
Як не дивно, я написав сценарій цього відео ще до читання «Раціональності») в нього про конфаундери теж трохи є, але дуже побіжно, плюс він їх називає епіфеноменами, а я не думаю, що це найбільш вдалий термін)
@@K.Rationalist так, в вашому відео детальніше та зрозуміліше подано, повага!)
Дуже цікавий випуск!
Суперський контент, успіхів та натхнення
Дякую за цікавий україномовний контент вподобайка та коментар для просування каналу 🇺🇦♥️👍
Обожнюю Ваші відео, Артеме, дякую за Вашу роботу❤
Дякую за Український вміст.
Коментар для просування відео.
Дякую за зв'язок з реальністю 😊❤
Класс! Теперь я знаю новое полезное слово! 👍
Дуже пізнавальне відео для мене!
Дякую за ваш корисний контент ❤
Дякую за україномовний контент💕
Завжди, коли шукаємо причинно-наслідковий зв'язок за допомогою статистичних даних варто перевірити чи достатній масив даних, щоб бути впевненим в достовірності гіпотези, та чи однаково розподілені за різними категоріями люди у цих двох (чи більше) випадках спотстереження. Бо це теж може підтверджувати наші гупотези, які насправді не є правдивими
Дуже цікаво! Слава Україні!
Купу нових слів вивчив) Дякую за пізнавальний і цікавий контент!
Дякую за цікаву відео. Як завжди цікаво.
Дякую за цікавий контент. Хай квітне український RUclips :)
Дякую за відео
Дякую за контент 😊
Дуже цікава інформація
Статистика - найточніша з усіх неточних наук
Коментар для підтримки та просування алгоритмами ютуба.
Хай квітне український Ютуб 🎉❤
14:55 очевидно це відбувається дуже часто із ЗМІ.
Щось об'єктивність статистики нагадала мені французській мульт про Червону Капелюшку,де кожен розповідав історію по своєму.
Дяка за конфаундер)
Дуже цікаво.
Дякую, цікаво❤
Блін я дууууже рідко коментую ютюб (може взагалі вперше), і якщо чесно не дуже люблю наукпоп як жанр. Алу тут же офігезний контент, я аж не втримався. Такого треба більше, ще більше! Так шоб більше "наук" ніж "поп". Дякую, дуже цікаво! Всьо, вибачте, я хутко зник...
Люблю графіки, Тож в 18 років ймовірність 0,06 відсотків а в 35-39 0.28%
Катастрофічний ріст в 5 раз) шок)
Ви супер клятий раціоналіст!!!!!
Dankeschön!
Хочете прикол? Клятий раціоналіст зробив рекламу для green school, а пізніше з'являється реклама якогось супермарафону з англійської!
До речі, дуже цікаве відео!
Дякую, цікаво
Клааас! Дякую❤
Дякую за вельми цікаву розповідь. Але, як на мене, Ви використовуєте забагато іноземних слів. Розумію, що існує науковий стиль, котрим і написані всі ті чудові статті, що є підґрунтям для Вас. Й, направду, наукові визначення завжди більш конкретні та доцільні. Але ж Ваш глядач зовсім не науковець й навіть не науковий журналіст, а звичайна допитлива людина. Тож чи не ліпшою є ідея заміняти оці страхітливі кореляції, дефініції та кофаундери на рідні співвідношення, означення та супутні (додаткові) умови. Тож було б круто частіше чути рідну освітню мову замість латини чи англійської. Сподіваюсь це рядно від мене не задушне)
слова "кореляція", "диференціація", "конфаундери", "регресія" належать до спеціальної термінології, яка використовується в науці, зокрема в статистиці, математиці та економіці. Запозичення цих термінів зумовлене необхідністю точної та уніфікованої комунікації в науковій сфері. Використання таких термінів дозволяє зберігати точність і зрозумілість на міжнародному рівні, тобто ці слова є частиною професійного жаргону і мають чітко визначені значення. Вони не лише збагачують мову, але використовуються для точного опису складних понять і процесів
Для порівняння - сленгові запозичення, як-от крінж чи треш, мають інше походження. Вони зазвичай входять до розмовної мови з культурних або соціальних явищ і можуть мати різні значення залежно від контексту.
Кореляція (англ. correlation) - поняття використовується для опису взаємозв'язку між двома або більше змінними.
Диференціація (англ. differentiation) - в математиці для опису процесу знаходження похідної функції.
Конфаундери (англ. confounders) - в статистиці це змінні, які можуть впливати на результати дослідження, спотворюючи їх.
Регресія (англ. regression) - для опису математичного методу моделювання залежності між змінними.
Аналоги в українській мові:
Кореляція - взаємозв'язок, взаємна залежність.
Диференціація - розрізнення, відмінність.
Конфаундери - змішуючі змінні, збиваючі з пантелику фактори.
Регресія - зворотний рух, повернення.
=> в науковому контексті запозичені терміни більш точні та часто незамінні.
Тобто використання аналогів є недоречним, так як буде втрачена суть поняття та вони не відображають весь контекст, що стоїть за словом. А у відео пояалювалось що означають терміни.
лайк на підтримку україномовного ютубу!
дякую
докладніше про цю тему в книзі Стівена Пінкера "Раціональність: Що це, чому нам її не вистачає", не найлегше читання, але з купою кумедних прикладів із життя, що допомагає думати та приймати рішення більш раціонально
Спасибо за качественный материал.
Цікаво б дослідити залежність пограбувань і морозива в контрольованих умовах)
Хай квітне український RUclips!
Science!
Будь який коментар. Хай квітне український ютуб. Наша русофобія недостатня. Слава Україні
Вау, дуже цікаво.
🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
8:15 Щодо парацетамолу. У дослідження могли не враховувати стан здоров'я людей перед прийняттям парацетамолу, а також, могли не враховувати конкретні хвороби, яким хворів кожен з піддослідних
Обожнюю коли сценарій для відео пишеться з ноткою поезії: "вплив часу" - "час впливу" я зацінив 😄❤
Є статистика, що під кожним українським відео є бодай один коментар де міститься по типу "дякую за україномовний контент". Друзі, давайте вже це стане буденністю, і не будемо писати безглузді коментарі!
Дякую за україномовний коментар
Дякую за україномовний коментар
Дякую за україномовний контент 😊
Дякую за українськомовний коментар
Ми не мали його роками
Як казав мій чудовий викладач зі статистики, який однозначно був непоганим вченим (я навчалась не в Україні, це трошки змінює картинку): «Статистика - найбільш брехлива з усіх наук.» І над цією фразою я думаю вже 6 років, і багатогранно погоджуюсь. Вивчала я соціологію. Доречі, задачки ми вчились вирішувати за різними вигаданими ось саме нелогічними і навіть дурацькими прикладами. Ще пам’ятаю, була задача про чужі жіночі труси і вірогідність того, що чоловік зраджує. Ви не повірите, яким чином це вираховувалось.
Вас трішки розрекламувала УП, контент у вас хороший, якісний, ловіть вподобайку
Привіт. Дякую за контент!
Зараз серед певних кіл суспільства набирає популярності такий напрям, як біохакінг. Зокрема, вживання бадів із грибів, адаптогенів, вплив певних частот світла, активатор блукаючого нерва та багато іншої всячини. Було б цікаво від вас почути чи має все це хоч якесь наукове підґрунтя. Або ж це чергова свята вода. Дякую
Дуже корисно