Váratlan fordulat jöhet a lakossági állampapíroknál

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 янв 2025

Комментарии • 54

  • @andraskleistenes8586
    @andraskleistenes8586 Месяц назад +14

    Ki vesz még állampapírt, amikor a forint ellen spekulálni kiszámítható nyereség?

    • @NotThatOne99
      @NotThatOne99 Месяц назад +7

      Az aki számolni is szokott, és nem csak érzelegni.
      A forint gyengülésének kiszámítható része benne van a kamatfelárakban.
      Az elmúlt 1 év 19%-os állampapír hozama közel világbajnok befektetés volt, főleg a kockázatokat is figyelembe véve. Még a forint mostani gyengülésével együtt is.

    • @endreneroka8211
      @endreneroka8211 Месяц назад +3

      @@NotThatOne99 Az elmúlt 1 év 19%-os állampapír hozama ??????????????????????
      7% körül volt a legmagasabb! A 27% inflációnál volt 18%!

    • @NotThatOne99
      @NotThatOne99 Месяц назад

      @@endreneroka8211 Ugye kellene érteni, hogy hogyan számolják az inflációt. Sajnos egy komment keretében nem tudom és nem is akarom részletesen bemutatni.
      A lényege annyi, hogy tavaly 16%-t, idén pedig 19.1%-t fizet a 2030/l. Mivel az inflációt havi átlagban számolják, így két év alatt adja vissza a korábbi inflációt, ami nyilván igazságos, mert nem mindegy, hogy januárban vagy decemberben ugrik meg az infláció, ez pedig ezt helyesen arányítja.
      Ezt a sorozatot akkor meg lehetett vásárolni, amikor látni lehetett, hogy mennyit fog fizetni. Egyébként semmi nagy varázslat itt nincsen, minden inflációkövető papírral, mivel utólag fizeti az inflációt, akkor lehet elérni nagy nyereséget, amikor esik az infláció.
      2023 év elején lehetett tudni az előző évi inflációs adatot, és már csökkenésnek indult az infláció, ekkor lehetett a papírt jegyezni, tehát pont a legjobbkor.
      Csökkenő inflcáiónál, tudva, hogy az előző év miatt már 16%-t fog fizetni azonnal...
      2023 decemberére már 5% volt az infláció és 19.1% kamatot kapok erre a papírra.

    • @endreneroka8211
      @endreneroka8211 Месяц назад

      @@NotThatOne99 És mennyiért veheted meg most azt a papírt ami 19,1%-ot fizet?

    • @AmninMHC
      @AmninMHC Месяц назад

      @@NotThatOne99 közel világbajnok? néztél már egy BTC chartot?

  • @Fidesz-esnel_hulyebb_nincs.
    @Fidesz-esnel_hulyebb_nincs. Месяц назад +12

    Ismerősöm mondta, hogy vennének ilyen állampapírt 2017-ben, mondtam neki, hogy gondolja végig, mennyi a kamat, mennyi a valós infláció és ennek a fényében ki fog ezen nyerni, ő vagy az állam! És akkor még közel sem arról az inflációról beszélünk, mint ami jött utána! Mondtam, hogy eurtót vagy dollárt vegyen, a forint soha nem ment még felfelé hosszú távon, minden felpattanás után mélyebbre ment vissza! Az euró és a dollár minden visszaesés után felfelé megy hosszú távon! Nem kell ehhez közgazdasági diploma, csak meg kell nézni az elmúlt 20 év grafikonjait! Aki állampapírba fektet, az a fidesz nemzetrabló gazdaságát támogatja és a saját pénze ellensége!

    • @kissattila3486
      @kissattila3486 Месяц назад +3

      Ez egy igazi hazafias hozzászólás. A BRICS államok gyűjtögetik az aranyat. Vajon hogy fog ez hatni a Euróra. Szerintem tudjuk.

    • @NotThatOne99
      @NotThatOne99 Месяц назад +1

      Hibák a gondolatmenetedben:
      - A múltbeli tendencia vs jövőbeli tendencia
      - Pusztán a deviza tartása nem hoz sokat, ahhoz olyan különbség kellene, amit már tömegesen használnának ki, és önmagát zárja be a kiskapu, de legrosszabb esetben is az MNB.
      - A forinteszközök nyilvánvalóan a többletkockázatért cserébe többlekamatot fizetnek. Mindig. A piac a folyamatosan romló pénz tendenciáját is árazza. Tehát benne van az árban. Például a forint 5% kamatot adott ~5% valós infla mellett, miközben az euro 0% kamatot adott, 2% infla mellett.
      - Volt már 420 az euro, azután meg egy évig 380, aki akkor vett eurót, az már majdnem nullán van újra, csak éppen közben 19%-os forint kamatot hagyott ki, szóval az árfolyamot is figyelembe véve 20%-nál is nagyobbat bukott az elmúlt 1 évben. 500 feletti euro kellene most, hogy megverje a pmáp-t. Kockás füzetben kiszámolható nyugodtan.
      Ehhez sem kell közgadasági diploma, de hát úgy látszik, hogy mégsem árt, ha nem csak a hasunkat csapkodva teszünk kijelentéseket.

    • @davidgate5786
      @davidgate5786 Месяц назад +2

      Nekem jó az a 720 ezer kamat.

    • @davidgate5786
      @davidgate5786 Месяц назад +3

      Ne az inflációt nézd .Van 720 ezerem pluszba vagy nincsen .Melyik a jobb? Hogy még az sincs .

    • @endreneroka8211
      @endreneroka8211 Месяц назад +1

      @@kissattila3486 Amikor aranyról hallok bármely fizetőeszközzel kapcsolatban, már tudom, hogy az illető egy közgáz analfabéta! Nincs annyi arany a világon ami fedezete lehetne bármely fizetőeszköznek, mert a forgalomban lévő pénz kb kétszámjegyű sokszorosa a legnagyobb készletnek is!
      Kína külső adóssága 2380 milliárd dollár! A három legnagyobb tartozást felhalmozó ország egyike! A GDP növekedésetek legnagyobb része beton, evvel a BRICS bulival el akarja érni, hogy átvegyék a dollár helyét a világgazdaságban, mert akkor teríthetik a belső adósságaikat a világban! De nyugodtan álmodozz a BRICS-ről, amennyiben bejönne nekik a számításuk, mi lennénk az egyik, aki a legnagyobbat szívja miattuk!
      És mielőtt beírod, hogy csatlakozni kellene, csak szólok, hogy nincs mihez! Van egy közös bankjuk, de sem szabadkereskedelmi, sem vámunió megállapodásuk nincs, egy egyszerű szándékegyezség van!