1:49 я вчилась в Естонії в коледжі, де у нас кожен день були пари естонської мови. Більшість моїх одногрупників зі сходу та говорять у повсякденному житті роснявою, але коли у нас питали слова українською, то усі завжди говорили їх українською. Але завжди відзначалася одна дівчина, яка з села центральної частини України, де говорять суржиком, але незрозуміло навіщо корчила з себе руцкагаварящюю містянку - перекладала слова на росняву, коли просили на українську, а коли одногрупники її виправляли, то вона відповідала "ой, я не знаю укрАінскіх слов". Я ледь стримувалась, щоб не дати їй ляпаса.
Також з села та також розмовляю на суржику (зазвичай) Коли ти звик до щось одного то складно переключитися на щось інше. Причому працює це і коли ти в україномовному колективі і роснявому.
@@VlasneToJeDobre Звісно. Половина киян вже точно україномовні) І з часом все більше і більше людей, тут статистика просто неймовірна, я не знаю окрім Києва ще жодного в минулому рос мовного міста, що настільки змінилось) Тож дивним ви вважатись тут точно ніколи не будете)
Я зараз в Ірландії, але вже хочу додому, хоч я тут не довго, бо приїхала на початку осені. Ставлюсь до цього етапу життя як короткострокове заробітчанство, бо Ірландія не видається мені дуже привабливою для життя. Поки враження такі собі, єдине що подобається це постійно зелена трава.
Короче, я зараз у Словаччині. Маю відзначити, що рівень підтримки величезний. Нам з моєю родиною давали пожити безкоштовно місяць в квартирі, давали речі, з мовою допомагали. Реально, Ďakujem, але... Деякі приколи про котрі маю сказати. Розповім історію зі школи. У нас є жінка, котра веде урок історії у словацькій школі. Спочатку, вона дуже мені подобалася. Я впринципі обожнюю урок історії, плюс, вона володіла російською на хорошому рівні, і іноді я могла щось перепитати в неї. Так ось у нас був хлопець, котрий дуже топить за Україну. Я не знаю, але можливо у нього є родичі українці, хз, та він прямо заряджений. Ну ось, і якось він на уроці спорив із вчителькою історії. Я на той момент словацьку добре розуміла, але дискутувати, звісно, не могла. Тема була про другу світову і вона висказала ідею, що як би країни дійшли тоді компромісу, війни б не було. А потім вона взялася за "українську тему". Хлопця це тригернуло і в них пішла сварка. Вчителька говорила, що завжди можна знайти компроміс і тд. Чесно, я не встрягала, бо боялася, що ляпну якусь бурду. Хоча, напевно, навіть як би все це було не на словацькій, все одно, на жаль, було б лячно, йти проти авторитета, і ще й більш-менш приємного вчителя. Ця дискусія закінчилася ні чим, ще як мінімум ще 2 рази вона запрягала свою телегу. Заступився до речі не лише один цей однокласник але й інші діти. Були, короче, такі ось моменти, але в цілому я дуже вдячна Словаччині за підтримку❤
Зізнаюсь, мою знайому ледь не вигнали поляки з житла, вона проживала у готелі тимчасово безкоштовно як біженка, і поляки з місцевого персоналу вирішили зробити їй та ще декільком біженцям подарунок у честь знайомства, якби створити затишок українського дому, і вони вирішили ввечері привести її у ресторанний блок у окрему секцію та зустріти її з якимсь аналогом короваю на рушнику(вони чомусь думали що так в українській культурі вітають гостей а не молодят), і українському мовою привітатись, так от, коли вони почули у відповідь "спасибо", їм стало чисто цікаво чому вона розмовляє виключно російською, і як я зрозумів з того, що їй пояснили то для поляка це дуже образливо та зневажливо до себе, якщо ти не знаєш мови своєї країни, їй порадили поїхати у росію і жити там біженкою і не забирати житло у українських біженців, я коли це слухав я не очікував але дійсно, для деяких поляків, це те ж саме що якби у 1943 році поляк знав російську чи німецьку, а польску ні, конкретно для тих людей це ознака що людина не може називатись українкою не знаючи укранської, тому що народ це не тільки тато мама а ще носії культури та мови, це якщо що прапорець до "Язик вне политики"
Я живу в Чехії три роки і ці їхні новорічні традиції мені дуже подобаються вона такі милі, а ці гарні декорації будинків, вікон та балконів це щось все так гарно сяє😍💜
нажаль, російська пропаганда просочилася скрізь по світу, і працює на різних рівнях трешовості, від "там російські люди" до "ісконо російскіє території, Україна не законно відділилася від срср, її вигадав лєнін". Україна - одна з найбільниш країн Європи, але до повномаштабного вторгнення мало хто в світі про неї знав, або відділяв від росії, і все це також частина пропаганди, в яку вкладалися шалені кошти.
1.Україна незаконно відділилася від СРСР -це факт 2.Відділення України від СРСР -сепаратизм -це фвкт 3. УРСР зі столицею в Харкові вигадав Ленін -це фвкт -бо УРСР -це ордло таке саме як і ДНР, а Україна це УНР.. ** це не пропаганда ти просто не вірно розумієш значення термінів "законність" - бо є "закон" а є "право" -по закону рабство було законне а повстання рабів незаконне, але раби мали право на повстання.. -ти маєш право на все що є незаконним але що не порушує права інших людей 4. наші території ісконно руські -це факт, бо "кон" це центр тобто ісконно -означає метрополія русі а пропаганда в іншому -пропаганда в тому що "росія це русь." а "цигани " це "роми" -тобто "римляни"
@@OlegSimonenkoнезаконно тоді всі відділилися, тимбільше законів про референдум не було. Нема чого брати за собою труп. Який сепаратизм, всі народи туди затянули насильно, совок це в'язниця народів, скільки українців воно знищило.
Я прожила в Чехії десь півроку і якщо чесно була дуже рада повернутись додому. Нажаль я не застала всі ці гарні гірлянди а в Києві мене чекали операція, обстріли і відсутність світла, але також сімʼя, друзі і все моє життя. Памʼятаю чітку думку що краще вмерти від ракети тут ніж продовжувати жити там, як плакала дивлячись на прапори України і гладила всіх вуличних котів від суму за моїми малими. Раніше я мріяла виїхати за кордон і почати нове життя, зараз не розумію як люди це роблять. Хоча Чехія дуже класна країна і я відчувала підтримку чехів, тут я відчуваю себе вдома і сюди я хочу повертатись
Я дуже рада за вас з Руд, що ви повертаєтеся в Україну. Історії з шефом Козаком, про допомогу та іграшку Руд дуже милі. Навіть не знала, що Чехія настільки лояльна країна до ситуації з війною в Україні. Це дуже тішить.
дуже приємно було почути про ці історії та твій досвід, це підняло мені настрій:D сподіваюсь коли в мене буде шанс подорожувати до іншої країни я теж зустріну таких милих людей
В нас в селі багато хто прикрашає будинки та клумби до Різдва та Нового року, пам'ятаю ми якось типу оленів з гірлянди хотіли зробити, але щось не вийшло))) але було весело) також вішають різні наліпки на вікна, в когось бачила навіть щось по типу такої лампи що підсвічує будинок різними різнокольоровими візерунками.
Рідко пишу коментарі, але дуже захотілося підтримати вас. Я сама зовсім нещодавно повернулася з іншою країни на Батьківщину і це відчуття дому - це щось справді неймовірне! Бажаю вам гарної дороги і приємного й радісного повернення
Теж повернулась вчора :) Вже правда весною на короткий строк приїжджала перевірити як воно мені буде. Найгірше це чортовий період адаптації назад. Мучає відчуття шо приїхала з нізвідки, в нікуди. Бо там вже хоч і є нове життя, з приємною місцевістю приємними людьми, але воно ніяке, існування якесь, і тут вже відвик від усього, і від всіх, нові умови, і все по новій. Але минулий раз через 1.5 тижні пройшло, подивимось як цей 😅 Дуже милі історії про небайдужість, аж просльозилась 😭 Погоджуюсь, ці навіть мінімальні жести підтримують і розчулюють. І з українці з напханою росією в головах теж, нажаль, життє 🥴
Я читала історії від українців-біженців, що українцям дуже складно спілкуватися, порозумітися з українцями за кордоном. Як би це не було парадоксально 🥲 П. С. Якщо ви плануєте повертатися до України, то невеличка порада: запасіться генератором або іншим способом, який даватиме вам електроенергію. Це не для нагнітання, що все буде погано. Краще перестрахуватися, бо цілком реально, що можуть бути або нові прильоти по ТЕЦ, або відключення через уже пошкоджені ТЕЦ. Наприклад, я з Рівненської області і оце літом в нас вже були випадки відключення світла. Зараз все ок)
Стосовно поганого ставлення до українців в Чехії від себе можу додати що відчула це на собі бо можливо у перші місяці всі дійсно були дуже милими і намагалися якось допомогти але з часом вони від цього втомилися чи що не знаю У мене подруга перший рік жила в Чехії і спочатку їй також все подобалось але вже через півроку вона почала писати мені як вона відчуває якийсь негатив від місцевих Я приїжджала до неї на місяць зимою і це просто жесть якщо чесно З дому я виходила лише декілька разів і постійно відчувала і бачила ці косі погляди бо ми з нею говорили українською ну і всі все розуміли Одного разу ми їхали в маршрутці і одразу на вході водій нам почав розповідати що ми тут ніхєра не робимо, живемо за їх рахунок, поки вони бідні нещасні працюють і взагалі вже рік пройшов повертайтеся додому вам тут не раді І ладно можна списати на те що мужик кончений якийсь але декілька людей з салону його підтримало і це був просто шок я себе таким сміттям ще ніколи не почувала Софія сказала що подібне стається доволі часто і це одна з причин чому вона перебралась до Канади
Прикольно, коли побачив стоматологічні кабінети, то подумав, що щось знайоме. Потім коли сказала що працювала у Козака, то все стало не своє місце. Це мій стоматолог) Можу привіт передати та показати це відео, думаю що йому дуже сподобається і він буде приємно здивований та вдячний за таке гарне ставлення ))
добре що повертаєшся. Талановиті люди потрібні, і оберігати їх повинні самі українці в Україні. А не споконвічне "всім однаково важко" і "мистецтво не на часі".
Дуже дякую за це відео! Я теж колись працював в Чехії і теж стикався з такими здивуваннями чехів стосовно мови в нашій країні, що тоді сам замислився та перейшов на українську. Чехі дійсно мало знають про Україну (зараз можн трохи більше), навіть одна чешка здивувалась, що в нас ростуть фрукти такі, як яблуки та інше. Коли ми будемо разом в цієй європейської родинні, то треба проводити якісь заходи по ознайомленню Європи з Україною. Вірю так буде.
Дякую за відео! Я теж більше року жила в Чехії без знання мови, працювала віддалено на українській роботі. Майже не зустрічали негативного ставлення до себе з боку чехів, але все ж таки відчувалося якесь німе напруження. А одного разу взагалі якийсь дід почув, що ми розмовляємо українською, почав махати палицею и кричати "повертайтеся додому, українські фашисти"....просто нема слів. Хоча жінка, яка здавала нам житло, дуже багато в чому нам допомогла. Ну коротше дуже різні там погляди у людей на ситуацію. А про повернення в Україну - дуже вас розумію! Довго вагалася, але в Чехії свого життя також не бачила. Думаю, ви зробили правильний вибір. Удачі вам!
Можливо, трохи проясню ситуацію зі словом вонку(vonku). На словацькій мові це означає щось робити на вулиці. Оскільки словацька та чеськя дуже схожі, припускаю, що лікарка хотіла, щоб ви зробити щось на вулиці)
Жила в Херсонській області (яка ще досі окупована) також виїхали через війну ( але нажаль тільки в 2023 році бо зайвих декількох тисяч під подушкою не валялося :_>) (а ще чотири дні в автобусі спати їхати через Росію Білорусь литву латвію Польщу просто пиздець)мову не вивчала тому дається вона мені дуже погано, кажуть що вона схожа на Українську але в своїй більшості тут є тільки схожі слова, коли чехи говорять для мене це як щось інопланетянське ಡ ͜ ʖ ಡ ще в мене прийом був не настільки теплий бо люди вже звикли до Українців але вони все одно добре відносяться до людей. Нажаль в 9 класс мене не взяли бо мені сказали що я вже велика і мені потрібно поступати (реальна причина скоріше в тому що мало місць , бо знаю людей що навіть старші ніж я але ходили знову в той проклятий 9 клас) коли намагались поступати мене нажаль не взяли бо я погано розумію Чеську хоча мою колегу по роботі взяли навіть при тому що вона майже не знала мову (вона приїхала майже відразу як почалась війна) короче сиджу жалкую що не приїхала в Чехію трохи раніше. Але я все одно задоволена тим що приїхала сюди, зараз в Херсоні далеко не так само як було раніше і сумно визнавати але мій будинок вже не відчувається як раніше, через те що я цілий рік сиділа вдома і нікуди не виходила в мене дуже знизились навички в спілкуванні, настільки що мені складно дивитися людям в очі хоча раніше я без проблем заводила нових друзів. Життя на окупованій території не найкраще тому я рада що цього позбулася
10:27 мої сусіди в Україні також роблять багато креативних прикрас зимою, обожнюю роздивлятись те як вони прикрашають свої будинки коли ходжу щедрувати, але це мабуть більше стосується довоєнного часу зараз
22:10 маленька(ВЕЛЕТЕНСЬКА) проблема в того що окрім того що це було 30 років тому, до цього було багато десятилітть, якщо не столітть, спроб знищення українського народу та української культури.
Я теж в живу в Чехії від початку війни, приїхали сюди бо тут працює мій відчим. Плюси життя в Чехії - це безкоштовна медицина (але дуже довгі черги до лікаря). Мені тут підтвердили розсіяний склероз і безкоштовно дали ліки щоб призупинити його розвиток, колюся вже приблизно 6 місяців. А з мінусів це те що я живу в глухому селі де немає де погуляти🦾🙂
Немає тут ніякої безкоштовної медицини, вона за рахунок страховки яку ви ж і оплачуєте) Це або відсоток з вашої зп, або платить школа/універ де навчаєтесь, абощо, хтось да платить. Я була вимушена платити кожного місяця 4К гривень з свого кармана, бо працюю типу на себе, а платити обов'язково, хоча я жодного разу не скористалась послугами лікаря. Як на мене, дурна система, стільки грошей в смітник) Я б краще платила безпосередньо коли хворію і щось реально потребую, а не отак
@@fueta_22 Так , просто перші 6 місяців платить уряд праці за тебе поки ти не знайдеш роботу , і далі треба платити вже самому , або знову ж таки йти в уряд праці та домовлятится (а ще я там я зустрів чешку яка добре розмовляла українською)
Маю надію що я зможу поїхати раніше ніж мені виповнилося 18, бо інакше я возненавидіму остаточно що я хлопцем народився) До речі завжди було цікаво, як це, народитися дівчинкою і завжди розуміти що з тобою завжди все буде добре з точки зору прав та свобод, і навіть ніколи не замислюватися над тим що тебе можуть обмежувати. Часто над цим замислювався
Вибачте, але це дуже смішно) Замисліться заодно чому і для чого існує фемінізм) бо "завжди" і "з точки зору прав" це прям було потішно) І про "ніколи не замислюватись" теж, коли це буквально те про що більшість жінок думає ледь не 24/7, і з чим стикається щоденно 🤣
Щодо святкових ілюмінацій - в Україні до війни теж таке практикували, частіше - у західних областях, але це відверто затратне по ціні/зусиллях задоволення, тому ілюмінації у приватних домівках не набули поширення. Загалом традиція святкових ілюмінацій прийшла з США, де їх спочатку використовували у супермаркетах та магазинах для привернення уваги і збільшення профіту, в старих ч/б голівудських фільмах можна помітити це явище.
Досить довгий час я мрію переїхати в іншу европейську країну для пошуку работи , навчання і створення власної родини ,але нажаль в мене немає близьких родичів і їхати однієїю мені доволі страшно . Сподіваюся колись мені вдасться втілити свою мрію ^^ Дякую вам за такий чудовий відос ,Слава Україні ! ❤
Жила в Шотландії, де працювала на рецепції готелів. Рік назад переїхала до Праги, власне і рік вже безробітня. Так вийшло у житті, що навіть до війни у мене не було сталого дому чи родини, тому виїхати здавалося розумним рішенням. У Шотландії часто стикалася з ситуаціями, коли, дізнавшись, що я з України, люди автоматично намагалися перейти на російську, незважаючи на те, що я володію англійською мовою на високому рівні і ми от прям щойно нею спілкувалися, а більшість колег також використовували англійську для спілкування. Мені особисто не подобалося, коли інші національності, такі як іспанці, поляки чи румуни, обирали розмову між собою на своїх мовах, тому що це створює відчуття виключеності та формує "мовні клуби" які на роботі не потрібні. І до війни, і до ковіду, я навчалася семестр в Данії, де цей трайбалізм був особливо поширеним. Українці, спілкуючись українською, часто чули зауваження типу "це не ввічливо, розмовляйте англійською", в той час як датчани, навпаки, створювали власні закриті групи та відокремлювалися від інших. Не розумію навіщо у міжнародному колективі утворювати мовний бар'єр і фабрикувати якусь ексклюзивність, якщо є можливість порозумітися усим. Тому, усім, хто прагнув спілкуватися зі мною російською, я відповідала, що роснявої не розумію, тому що доброго вечора ми з України.
Я погоджуюсь з твоєю філософією, що роботу треба знаходити щоб вона приносила задоволення, бо нема сенсу "мучити" себе, типу, це важко, але якщо докласти зусиль, то можна знайти саме те, що треба. З нетерпінням чекаю в Україні, приїзди якось до Львова, я львівський художник-психоделіст, було б цікаво здибатись і побалакати :3
"Ты должен сделать вонку" я думаю, це щось типу прибратися на вулиці, на подвір'ї. Бо словацькою "ість вонку" це типу йти гуляти, на вулицю, назовні. Чеською, напевно, має схоже значення
я теж за кордоном зараз, тільки у Фінляндії. Живу тут вже 15 місяців тобто майже півтора роки. Перший час дуже сумувала за батьківщиною (як і зараз), хотіла поскоріше повернутися, і мама вже втомилася від мого ниття і пояснювати мені, що зараз ми не можемо, тож я змирилася з думкою, що мені тут доведеться ще декілька років прожити乁( •_• )ㄏ що ж, асиміляція працює, хочеш ти того чи ні. Не дивлячись на те, що мова дуже складна, я намагаюся її вчити, щоб наступного року піти вже працювати (бо треба вже злазити з маминої шиї:)) Ну а ще плюс в тому, що я маю фінське коріння за маминою лінією, тож можу собі зробити громадянство за репатріацією:> (але знову ж таки, залишатися тут не планую).
Я вчила словацьку(вони з чеською дуже схожі) і слово «vonku» зазвичай означає «ззовні на вулиці» Але контесту, у якому це слово вжила жіночка з вашої історії, я так і не зрозуміла😅
Я вже в Україні. На 9день після початку ми зібрали речі і побігли на автобус. Доїхали до Польщі де нас забрав дядько (Син моїх діда та бабусі і брат моєї мами) Сам він з Чехії,туму ще кілька годин ми їхали до нього. Насправді сумую. Чудова країна і я б хотіла знову там погуляти. Дуже вдячна волонтерам за допомогу.
Коза -це також музичний інструмент "волинка" тож ймовірно і українські козаки і прізвище пов'язані саме волинкою типу як кобзар тільки козак, не думаю що люди масово пасли виключно кіз щоб прізвище виникло від кози а не від коня чи корови..
@@fueta_22 точних данних немає і є декілька версій, але про кіз це давно спростований фейк, у братів капранових здається про це трохи розповідалось на ютубі. Є тюркська теорія -що "козак" -це "вільна людина" в перекладі - і вона вважається основною серед неукраїномовних, але українці не говорять тюркськими мовами і наврядчим вони себе називали козаками по тюрські знаючи тварину козу. тому "казак" -це дійсно тюркське слово але означає казахів, які називаються "казакі" . А в україні найпоширеніші інструменти були дудки які називали або гайдами або козами, і в україні були і гайдамаки і козаки , і дійсно на цих дудках грали пастухи , а назва інструменту коза пішла від назви тварини коза, тому це все пов'язане але не напряму. і можливо козаків назвали бо в когось було прізвище козак яке пішло від волинки , або навпаки прізвище пішло відкозаків назва яких пішла від волинки це вже питання що було перше яйце чи курка. Ну і схожаж історія у шотландців які теж любили волинки =)
Привіт з Чернігова. В нас люди підхопили американську традицію прикрашати будинки гірляндою. І зараз дійсно можна побачити чимало приватних будинків, які просто сяють. З балконами такої теми поменше. Частіше просто якось навішують на вікна всілякі мигалки і радіють. Можуть ще щось понамальовувати на вікнах. Інколи, в кого балкон повністю скляний, можна побачити статуетки з гірлянд, котрі також сяють. Так що підтверджую, є така традиція. Поправочка, так було до повномаштабної. Зараз, звісно, ніхто не стане навішувати. Останні 2 роки гірлянда служить людям замість світла, тому що реально є проблема з достатньою кількістю світла і плановими відключеннями. Дуже сумно... Сподіваюся, що війна скоро скінчиться і ми зможемо жити, як і раніше.
У мне в коріння є чеська національність , в Чехій я був лише день. Мені щоб доказати що я чех і маю право на громодясво прийдется всі перекопувати архіви , збирати документи у мене вже так зробив родич і живе в Чехій по нині
1:49 я вчилась в Естонії в коледжі, де у нас кожен день були пари естонської мови. Більшість моїх одногрупників зі сходу та говорять у повсякденному житті роснявою, але коли у нас питали слова українською, то усі завжди говорили їх українською. Але завжди відзначалася одна дівчина, яка з села центральної частини України, де говорять суржиком, але незрозуміло навіщо корчила з себе руцкагаварящюю містянку - перекладала слова на росняву, коли просили на українську, а коли одногрупники її виправляли, то вона відповідала "ой, я не знаю укрАінскіх слов". Я ледь стримувалась, щоб не дати їй ляпаса.
Це біда столиці. Всі з центру їздять у столицю, а російська була мовою грошей.
Тому люди і строять із себе "гАрадских"
Сам із села Київської області.
Також з села та також розмовляю на суржику (зазвичай)
Коли ти звик до щось одного то складно переключитися на щось інше. Причому працює це і коли ти в україномовному колективі і роснявому.
@@yurik8468а зараз змінюється ситуація? Я з Галичини хочу навчатися у Києві, там люди переходять на державну?
Чи не буду я вважатися дивним якщо я розмовляю чистою українською?
@@VlasneToJeDobre Звісно. Половина киян вже точно україномовні) І з часом все більше і більше людей, тут статистика просто неймовірна, я не знаю окрім Києва ще жодного в минулому рос мовного міста, що настільки змінилось) Тож дивним ви вважатись тут точно ніколи не будете)
блін, я теж в Ірландії жила майже від початку повномаштабної війни і буквально через тиждень повертаюся додому. що ж, удачі нам! Слава Україні💙💛
Теж жив в Ірландії, все ж таки немає краще місця на світі ніж рідна Галичина, нам би грошей, єс, нато..
Я зараз в Ірландії, але вже хочу додому, хоч я тут не довго, бо приїхала на початку осені. Ставлюсь до цього етапу життя як короткострокове заробітчанство, бо Ірландія не видається мені дуже привабливою для життя. Поки враження такі собі, єдине що подобається це постійно зелена трава.
Я в Англії, але хочу до дому і поїду. Дім - то ❤️назавжди
не розачаруйтеся після повернення. бо нормальними словами ситуацію описати трохи важкувато
@@bilbosumking знаю, всеодно хочу до дому
Короче, я зараз у Словаччині. Маю відзначити, що рівень підтримки величезний. Нам з моєю родиною давали пожити безкоштовно місяць в квартирі, давали речі, з мовою допомагали. Реально,
Ďakujem, але... Деякі приколи про котрі маю сказати. Розповім історію зі школи. У нас є жінка, котра веде урок історії у словацькій школі. Спочатку, вона дуже мені подобалася. Я впринципі обожнюю урок історії, плюс, вона володіла російською на хорошому рівні, і іноді я могла щось перепитати в неї.
Так ось у нас був хлопець, котрий дуже топить за Україну. Я не знаю, але можливо у нього є родичі українці, хз, та він прямо заряджений.
Ну ось, і якось він на уроці спорив із вчителькою історії. Я на той момент словацьку добре розуміла, але дискутувати, звісно, не могла. Тема була про другу світову і вона висказала ідею, що як би країни дійшли тоді компромісу, війни б не було. А потім вона взялася за "українську тему". Хлопця це тригернуло і в них пішла сварка. Вчителька говорила, що завжди можна знайти компроміс і тд. Чесно, я не встрягала, бо боялася, що ляпну якусь бурду. Хоча, напевно, навіть як би все це було не на словацькій, все одно, на жаль, було б лячно, йти проти авторитета, і ще й більш-менш приємного вчителя. Ця дискусія закінчилася ні чим, ще як мінімум ще 2 рази вона запрягала свою телегу. Заступився до речі не лише один цей однокласник але й інші діти.
Були, короче, такі ось моменти, але в цілому я дуже вдячна Словаччині за підтримку❤
Рядію за вас, що повертаєтесь)) історії дуже милі, деякі неприємні, але милі їх перекривають!
Зізнаюсь, мою знайому ледь не вигнали поляки з житла, вона проживала у готелі тимчасово безкоштовно як біженка, і поляки з місцевого персоналу вирішили зробити їй та ще декільком біженцям подарунок у честь знайомства, якби створити затишок українського дому, і вони вирішили ввечері привести її у ресторанний блок у окрему секцію та зустріти її з якимсь аналогом короваю на рушнику(вони чомусь думали що так в українській культурі вітають гостей а не молодят), і українському мовою привітатись, так от, коли вони почули у відповідь "спасибо", їм стало чисто цікаво чому вона розмовляє виключно російською, і як я зрозумів з того, що їй пояснили то для поляка це дуже образливо та зневажливо до себе, якщо ти не знаєш мови своєї країни, їй порадили поїхати у росію і жити там біженкою і не забирати житло у українських біженців, я коли це слухав я не очікував але дійсно, для деяких поляків, це те ж саме що якби у 1943 році поляк знав російську чи німецьку, а польску ні, конкретно для тих людей це ознака що людина не може називатись українкою не знаючи укранської, тому що народ це не тільки тато мама а ще носії культури та мови, це якщо що прапорець до "Язик вне политики"
ледь не розридаралась, коли ти показала, що бережеш собачу іграшку, це так милоо. щасти тобі в Україні! сподіваюсь усе буде прекрасно^___^
Я живу в Чехії три роки і ці їхні новорічні традиції мені дуже подобаються вона такі милі, а ці гарні декорації будинків, вікон та балконів це щось все так гарно сяє😍💜
нажаль, російська пропаганда просочилася скрізь по світу, і працює на різних рівнях трешовості, від "там російські люди" до "ісконо російскіє території, Україна не законно відділилася від срср, її вигадав лєнін". Україна - одна з найбільниш країн Європи, але до повномаштабного вторгнення мало хто в світі про неї знав, або відділяв від росії, і все це також частина пропаганди, в яку вкладалися шалені кошти.
1.Україна незаконно відділилася від СРСР -це факт
2.Відділення України від СРСР -сепаратизм -це фвкт
3. УРСР зі столицею в Харкові вигадав Ленін -це фвкт -бо УРСР -це ордло таке саме як і ДНР, а Україна це УНР..
** це не пропаганда ти просто не вірно розумієш значення термінів "законність" - бо є "закон" а є "право" -по закону рабство було законне а повстання рабів незаконне, але раби мали право на повстання.. -ти маєш право на все що є незаконним але що не порушує права інших людей
4. наші території ісконно руські -це факт, бо "кон" це центр тобто ісконно -означає метрополія русі
а пропаганда в іншому -пропаганда в тому що "росія це русь." а "цигани " це "роми" -тобто "римляни"
@@OlegSimonenkoнезаконно тоді всі відділилися, тимбільше законів про референдум не було. Нема чого брати за собою труп.
Який сепаратизм, всі народи туди затянули насильно, совок це в'язниця народів, скільки українців воно знищило.
Я прожила в Чехії десь півроку і якщо чесно була дуже рада повернутись додому. Нажаль я не застала всі ці гарні гірлянди а в Києві мене чекали операція, обстріли і відсутність світла, але також сімʼя, друзі і все моє життя. Памʼятаю чітку думку що краще вмерти від ракети тут ніж продовжувати жити там, як плакала дивлячись на прапори України і гладила всіх вуличних котів від суму за моїми малими. Раніше я мріяла виїхати за кордон і почати нове життя, зараз не розумію як люди це роблять. Хоча Чехія дуже класна країна і я відчувала підтримку чехів, тут я відчуваю себе вдома і сюди я хочу повертатись
Я дуже рада за вас з Руд, що ви повертаєтеся в Україну. Історії з шефом Козаком, про допомогу та іграшку Руд дуже милі. Навіть не знала, що Чехія настільки лояльна країна до ситуації з війною в Україні. Це дуже тішить.
Дякую за відос! Мало не розплакався від історії про подарунок на різдво 🥺
Радий чути, що повертаєшся в Україну ✌
Дякую що розповідаєте такі цікаві історії і радію, що повертаєтесь додому!
На деяких моментах була готова плакати, шеф Козак просто бусінка🥰
Бажаю тобі вдалого повернення додому і сподіваюся, що все буде чудово💛
Контент просто топ! Чітко, цікаво і все по суті! Молодчина! Дякую!
дуже приємно було почути про ці історії та твій досвід, це підняло мені настрій:D
сподіваюсь коли в мене буде шанс подорожувати до іншої країни я теж зустріну таких милих людей
Пані, ви дуже класна) дякую за відео! Дуже корисна інфа
В нас в селі багато хто прикрашає будинки та клумби до Різдва та Нового року, пам'ятаю ми якось типу оленів з гірлянди хотіли зробити, але щось не вийшло))) але було весело) також вішають різні наліпки на вікна, в когось бачила навіть щось по типу такої лампи що підсвічує будинок різними різнокольоровими візерунками.
Мрію про зустріч з рідною сестрою в Празі цією весною. Дякую за Ваш досвід і доброту🕊☮️
Неймовірно комфортні вайби від тебе та самого відосу💗
Власник клініки тупо мій фаворит
Дикую за вIдео) щасливої дороги та з поверненням)🎉
Дякую за цікаве відео! Також живу в Чехії. Мені тут подобається. Але все більше тягне повернутися в Україну.
Рідко пишу коментарі, але дуже захотілося підтримати вас.
Я сама зовсім нещодавно повернулася з іншою країни на Батьківщину і це відчуття дому - це щось справді неймовірне! Бажаю вам гарної дороги і приємного й радісного повернення
Приємно це слухати😢 19:48 ❤
З поверненням додому, чекаю на випуск після повернення ✊
Дармовис... Знаю це слово, але ніколи не чула щоб хтось вживав його в живій мові. Приємно, що є люди, які зберігають унікальні українські слова)
Велика дяка за ваш досвід, такі життєві й милі історії... все буде добре у всіх в нас. Слава Україні! 🙏
Не будет
Дякую за створення та просування україномовного контенту 🙏🏻❤
Чудове відео, дякую за Ваші особисті враження!
Теж повернулась вчора :)
Вже правда весною на короткий строк приїжджала перевірити як воно мені буде. Найгірше це чортовий період адаптації назад. Мучає відчуття шо приїхала з нізвідки, в нікуди. Бо там вже хоч і є нове життя, з приємною місцевістю приємними людьми, але воно ніяке, існування якесь, і тут вже відвик від усього, і від всіх, нові умови, і все по новій.
Але минулий раз через 1.5 тижні пройшло, подивимось як цей 😅
Дуже милі історії про небайдужість, аж просльозилась 😭 Погоджуюсь, ці навіть мінімальні жести підтримують і розчулюють.
І з українці з напханою росією в головах теж, нажаль, життє 🥴
Привіт я знову перша)
Хе-хе ти все ще найкращий україньський художник
Чудова та цікава подача, дякую
Класний влог вийшов, супер цікавий і лайтовий! Абсолютно не нудно і чуттєво!
Я пам'ятаю як на Новий рік дивилась твої відео ( напевно з 2019 на 2020 ). Просто як факт
Підписалась після вашої розповіді про прибирання та пошук роботи.
Я читала історії від українців-біженців, що українцям дуже складно спілкуватися, порозумітися з українцями за кордоном. Як би це не було парадоксально 🥲
П. С. Якщо ви плануєте повертатися до України, то невеличка порада: запасіться генератором або іншим способом, який даватиме вам електроенергію. Це не для нагнітання, що все буде погано. Краще перестрахуватися, бо цілком реально, що можуть бути або нові прильоти по ТЕЦ, або відключення через уже пошкоджені ТЕЦ. Наприклад, я з Рівненської області і оце літом в нас вже були випадки відключення світла. Зараз все ок)
генератори, батарейки, павербанки, еко-фло, інтернет оптоволокно, якшо робота вдома, багато теплих речей, матраси, закрутки і варіант в селі 👌
Гадаю, зима буде як минулого разу. Я вже з повним запасом книг, буду сидіти читати
@@hades_jrТаааак , книг вже ціла купа
О! Я прожив в Чехії декілька місяців. І скоро доведеться їхати туди на 5 років. Тож так корисне відео (дякую)
Стосовно поганого ставлення до українців в Чехії від себе можу додати що відчула це на собі бо можливо у перші місяці всі дійсно були дуже милими і намагалися якось допомогти але з часом вони від цього втомилися чи що не знаю
У мене подруга перший рік жила в Чехії і спочатку їй також все подобалось але вже через півроку вона почала писати мені як вона відчуває якийсь негатив від місцевих
Я приїжджала до неї на місяць зимою і це просто жесть якщо чесно
З дому я виходила лише декілька разів і постійно відчувала і бачила ці косі погляди бо ми з нею говорили українською ну і всі все розуміли
Одного разу ми їхали в маршрутці і одразу на вході водій нам почав розповідати що ми тут ніхєра не робимо, живемо за їх рахунок, поки вони бідні нещасні працюють і взагалі вже рік пройшов повертайтеся додому вам тут не раді
І ладно можна списати на те що мужик кончений якийсь але декілька людей з салону його підтримало і це був просто шок я себе таким сміттям ще ніколи не почувала
Софія сказала що подібне стається доволі часто і це одна з причин чому вона перебралась до Канади
Щасливої, вам, дороги. Сподіваюсь повернення буде приємним. Чекатиму відео вже з дому.
Даже дякую за апдейт. Маю надію що все буде добре у тебе і в Україні в цілому
Прикольно, коли побачив стоматологічні кабінети, то подумав, що щось знайоме. Потім коли сказала що працювала у Козака, то все стало не своє місце. Це мій стоматолог) Можу привіт передати та показати це відео, думаю що йому дуже сподобається і він буде приємно здивований та вдячний за таке гарне ставлення ))
Який світ тісний 😳
добре що повертаєшся. Талановиті люди потрібні, і оберігати їх повинні самі українці в Україні. А не споконвічне "всім однаково важко" і "мистецтво не на часі".
Дуже цікаве відео 🤩Які ж милі люди згадуються в історії 👍
Дуже дякую за це відео! Я теж колись працював в Чехії і теж стикався з такими здивуваннями чехів стосовно мови в нашій країні, що тоді сам замислився та перейшов на українську.
Чехі дійсно мало знають про Україну (зараз можн трохи більше), навіть одна чешка здивувалась, що в нас ростуть фрукти такі, як яблуки та інше.
Коли ми будемо разом в цієй європейської родинні, то треба проводити якісь заходи по ознайомленню Європи з Україною.
Вірю так буде.
Хочу додати на іншу тему.
Дуже здивований вами - автором цього каналу. Гарна дівчина, цікава, щира, добра.
Як биш з вами познайомитися? 🙂
Той досвід, що Ви отримали в Чехії, обов’язково залишиться з Вами, і Ви будете хотіти щось робити для кращого життя в Україні. Хай щастить
Дякую за відео! Я теж більше року жила в Чехії без знання мови, працювала віддалено на українській роботі. Майже не зустрічали негативного ставлення до себе з боку чехів, але все ж таки відчувалося якесь німе напруження. А одного разу взагалі якийсь дід почув, що ми розмовляємо українською, почав махати палицею и кричати "повертайтеся додому, українські фашисти"....просто нема слів. Хоча жінка, яка здавала нам житло, дуже багато в чому нам допомогла. Ну коротше дуже різні там погляди у людей на ситуацію.
А про повернення в Україну - дуже вас розумію! Довго вагалася, але в Чехії свого життя також не бачила. Думаю, ви зробили правильний вибір. Удачі вам!
Можливо, трохи проясню ситуацію зі словом вонку(vonku). На словацькій мові це означає щось робити на вулиці. Оскільки словацька та чеськя дуже схожі, припускаю, що лікарка хотіла, щоб ви зробити щось на вулиці)
Така гарна і приємна Україночка. Всього Вам якнайкращого на рідній Землі!💙💛🇺🇦
Так нищая страна лол
Жила в Херсонській області (яка ще досі окупована) також виїхали через війну ( але нажаль тільки в 2023 році бо зайвих декількох тисяч під подушкою не валялося :_>) (а ще чотири дні в автобусі спати їхати через Росію Білорусь литву латвію Польщу просто пиздець)мову не вивчала тому дається вона мені дуже погано, кажуть що вона схожа на Українську але в своїй більшості тут є тільки схожі слова, коли чехи говорять для мене це як щось інопланетянське ಡ ͜ ʖ ಡ ще в мене прийом був не настільки теплий бо люди вже звикли до Українців але вони все одно добре відносяться до людей. Нажаль в 9 класс мене не взяли бо мені сказали що я вже велика і мені потрібно поступати (реальна причина скоріше в тому що мало місць , бо знаю людей що навіть старші ніж я але ходили знову в той проклятий 9 клас) коли намагались поступати мене нажаль не взяли бо я погано розумію Чеську хоча мою колегу по роботі взяли навіть при тому що вона майже не знала мову (вона приїхала майже відразу як почалась війна) короче сиджу жалкую що не приїхала в Чехію трохи раніше. Але я все одно задоволена тим що приїхала сюди, зараз в Херсоні далеко не так само як було раніше і сумно визнавати але мій будинок вже не відчувається як раніше, через те що я цілий рік сиділа вдома і нікуди не виходила в мене дуже знизились навички в спілкуванні, настільки що мені складно дивитися людям в очі хоча раніше я без проблем заводила нових друзів. Життя на окупованій території не найкраще тому я рада що цього позбулася
10:27 мої сусіди в Україні також роблять багато креативних прикрас зимою, обожнюю роздивлятись те як вони прикрашають свої будинки коли ходжу щедрувати, але це мабуть більше стосується довоєнного часу зараз
Миха, дякую за дуже корисне відео 🥰🥰🥰
Дякую. Бажаю вам успіхів.
В світі багато хто розмовляє на англійській мові, так що виходить Британія повинна повернути свої землі бо десь розмовляють на їх мові 😂
З майбутнім поверненням! ♡♡♡
22:10 маленька(ВЕЛЕТЕНСЬКА) проблема в того що окрім того що це було 30 років тому, до цього було багато десятилітть, якщо не столітть, спроб знищення українського народу та української культури.
Обожнюю тебе❤
Я теж в живу в Чехії від початку війни, приїхали сюди бо тут працює мій відчим. Плюси життя в Чехії - це безкоштовна медицина (але дуже довгі черги до лікаря). Мені тут підтвердили розсіяний склероз і безкоштовно дали ліки щоб призупинити його розвиток, колюся вже приблизно 6 місяців. А з мінусів це те що я живу в глухому селі де немає де погуляти🦾🙂
Немає тут ніякої безкоштовної медицини, вона за рахунок страховки яку ви ж і оплачуєте)
Це або відсоток з вашої зп, або платить школа/універ де навчаєтесь, абощо, хтось да платить. Я була вимушена платити кожного місяця 4К гривень з свого кармана, бо працюю типу на себе, а платити обов'язково, хоча я жодного разу не скористалась послугами лікаря. Як на мене, дурна система, стільки грошей в смітник) Я б краще платила безпосередньо коли хворію і щось реально потребую, а не отак
@@fueta_22 а ну так, я це не врахувала🤡
@@fueta_22 Так , просто перші 6 місяців платить уряд праці за тебе поки ти не знайдеш роботу , і далі треба платити вже самому , або знову ж таки йти в уряд праці та домовлятится (а ще я там я зустрів чешку яка добре розмовляла українською)
медицина тут чудова, бо ви все ж маєте правильний діагноз і безкоштовне лікування, чого б в Україні не було, і так, я знаю цю кухню зсередини
Я теж з початку в Чехії та скоро повертаюсь ^^'
Маю надію що я зможу поїхати раніше ніж мені виповнилося 18, бо інакше я возненавидіму остаточно що я хлопцем народився)
До речі завжди було цікаво, як це, народитися дівчинкою і завжди розуміти що з тобою завжди все буде добре з точки зору прав та свобод, і навіть ніколи не замислюватися над тим що тебе можуть обмежувати.
Часто над цим замислювався
Вибачте, але це дуже смішно)
Замисліться заодно чому і для чого існує фемінізм) бо "завжди" і "з точки зору прав" це прям було потішно)
І про "ніколи не замислюватись" теж, коли це буквально те про що більшість жінок думає ледь не 24/7, і з чим стикається щоденно 🤣
Удачи тебе и сил!
вiтаю з поверненням)
Круто що повертаєтесь!
щось мене дуже розчулила ситуація з работодавцем та його сім'єю, що так щиро подарували печиво з листівкою, все я плачу
Як же приємно тебе слухати...😌
Vonka це ззовні. Вас напевно просили щось зробити на вулиці
Щодо святкових ілюмінацій - в Україні до війни теж таке практикували, частіше - у західних областях, але це відверто затратне по ціні/зусиллях задоволення, тому ілюмінації у приватних домівках не набули поширення. Загалом традиція святкових ілюмінацій прийшла з США, де їх спочатку використовували у супермаркетах та магазинах для привернення уваги і збільшення профіту, в старих ч/б голівудських фільмах можна помітити це явище.
Радий за тебе, все буде добре 😊❤
вітаю з поверненням!♡
може знімеш відео про свого песика? вони такі релаксуючі і файні)
Відео здалося закоротким, бо дуже цікаве. Дякую
Досить довгий час я мрію переїхати в іншу европейську країну для пошуку работи , навчання і створення власної родини ,але нажаль в мене немає близьких родичів і їхати однієїю мені доволі страшно .
Сподіваюся колись мені вдасться втілити свою мрію ^^
Дякую вам за такий чудовий відос ,Слава Україні ! ❤
На очах вийшло
Я живу в Нідерландах🇳🇱 з 2 дня вторгнення. Бажаю щоб повернення до України пройшло гладко і без проблем. Удачі!!!!❤❤❤🇺🇦🇺🇦
13:00 може то в перемішку з чеською? Хоча "зробити назовні" звучить теж дивно. Хоча про що це я. Я ж чеську не знаю (・-・;)
Щось часто почали відео виходити.
Але це круто!
Жила в Шотландії, де працювала на рецепції готелів. Рік назад переїхала до Праги, власне і рік вже безробітня. Так вийшло у житті, що навіть до війни у мене не було сталого дому чи родини, тому виїхати здавалося розумним рішенням.
У Шотландії часто стикалася з ситуаціями, коли, дізнавшись, що я з України, люди автоматично намагалися перейти на російську, незважаючи на те, що я володію англійською мовою на високому рівні і ми от прям щойно нею спілкувалися, а більшість колег також використовували англійську для спілкування. Мені особисто не подобалося, коли інші національності, такі як іспанці, поляки чи румуни, обирали розмову між собою на своїх мовах, тому що це створює відчуття виключеності та формує "мовні клуби" які на роботі не потрібні. І до війни, і до ковіду, я навчалася семестр в Данії, де цей трайбалізм був особливо поширеним. Українці, спілкуючись українською, часто чули зауваження типу "це не ввічливо, розмовляйте англійською", в той час як датчани, навпаки, створювали власні закриті групи та відокремлювалися від інших. Не розумію навіщо у міжнародному колективі утворювати мовний бар'єр і фабрикувати якусь ексклюзивність, якщо є можливість порозумітися усим.
Тому, усім, хто прагнув спілкуватися зі мною російською, я відповідала, що роснявої не розумію, тому що доброго вечора ми з України.
Вони всі дуже милі 🇨🇿
Я погоджуюсь з твоєю філософією, що роботу треба знаходити щоб вона приносила задоволення, бо нема сенсу "мучити" себе, типу, це важко, але якщо докласти зусиль, то можна знайти саме те, що треба. З нетерпінням чекаю в Україні, приїзди якось до Львова, я львівський художник-психоделіст, було б цікаво здибатись і побалакати :3
"Ты должен сделать вонку" я думаю, це щось типу прибратися на вулиці, на подвір'ї. Бо словацькою "ість вонку" це типу йти гуляти, на вулицю, назовні. Чеською, напевно, має схоже значення
Чеською це венку, там доволі відчутний саме звук е, але так, я теж думала, що вона просто намішала рос і чеську тому в неї вийшло щось таке)
Така крута історія з роботою❤
Досить мила історія (особливо з лікарем) якщо не враховувати контекст чому це стало можливим...
Я була так рада коли дізналася, що Ви Українка 😭😭😭❤
я теж за кордоном зараз, тільки у Фінляндії. Живу тут вже 15 місяців тобто майже півтора роки. Перший час дуже сумувала за батьківщиною (як і зараз), хотіла поскоріше повернутися, і мама вже втомилася від мого ниття і пояснювати мені, що зараз ми не можемо, тож я змирилася з думкою, що мені тут доведеться ще декілька років прожити乁( •_• )ㄏ що ж, асиміляція працює, хочеш ти того чи ні. Не дивлячись на те, що мова дуже складна, я намагаюся її вчити, щоб наступного року піти вже працювати (бо треба вже злазити з маминої шиї:))
Ну а ще плюс в тому, що я маю фінське коріння за маминою лінією, тож можу собі зробити громадянство за репатріацією:> (але знову ж таки, залишатися тут не планую).
Дуже приємне враження, відео навіть з дітьми дивились, до поки не почала дівчина говорити матом(, не личить, хоча в країні війна.
Йой, давайте без сексизму, всі мають право лаятися, а дівчині вже 24 роки
@@kutse_pechivo До чого тут сексизм?
Робила все що хотіла❤❤"прибирала"
Я вчила словацьку(вони з чеською дуже схожі) і слово «vonku» зазвичай означає «ззовні на вулиці»
Але контесту, у якому це слово вжила жіночка з вашої історії, я так і не зрозуміла😅
❤❤❤❤❤❤
Я вже в Україні. На 9день після початку ми зібрали речі і побігли на автобус. Доїхали до Польщі де нас забрав дядько (Син моїх діда та бабусі і брат моєї мами) Сам він з Чехії,туму ще кілька годин ми їхали до нього. Насправді сумую. Чудова країна і я б хотіла знову там погуляти. Дуже вдячна волонтерам за допомогу.
на Різдво, як же мило😭😭😭
Коза -це також музичний інструмент "волинка" тож ймовірно і українські козаки і прізвище пов'язані саме волинкою типу як кобзар тільки козак, не думаю що люди масово пасли виключно кіз щоб прізвище виникло від кози а не від коня чи корови..
В статті було написано саме про кіз)
Там з контексту зрозуміло, що про тварин, а не музику)
@@fueta_22 точних данних немає і є декілька версій, але про кіз це давно спростований фейк, у братів капранових здається про це трохи розповідалось на ютубі. Є тюркська теорія -що "козак" -це "вільна людина" в перекладі - і вона вважається основною серед неукраїномовних, але українці не говорять тюркськими мовами і наврядчим вони себе називали козаками по тюрські знаючи тварину козу. тому "казак" -це дійсно тюркське слово але означає казахів, які називаються "казакі" . А в україні найпоширеніші інструменти були дудки які називали або гайдами або козами, і в україні були і гайдамаки і козаки , і дійсно на цих дудках грали пастухи , а назва інструменту коза пішла від назви тварини коза, тому це все пов'язане але не напряму. і можливо козаків назвали бо в когось було прізвище козак яке пішло від волинки , або навпаки прізвище пішло відкозаків назва яких пішла від волинки це вже питання що було перше яйце чи курка. Ну і схожаж історія у шотландців які теж любили волинки =)
21:51 на цьому моменті потрібно мати базу потужну
Привіт з Чернігова. В нас люди підхопили американську традицію прикрашати будинки гірляндою. І зараз дійсно можна побачити чимало приватних будинків, які просто сяють. З балконами такої теми поменше. Частіше просто якось навішують на вікна всілякі мигалки і радіють. Можуть ще щось понамальовувати на вікнах. Інколи, в кого балкон повністю скляний, можна побачити статуетки з гірлянд, котрі також сяють. Так що підтверджую, є така традиція.
Поправочка, так було до повномаштабної. Зараз, звісно, ніхто не стане навішувати. Останні 2 роки гірлянда служить людям замість світла, тому що реально є проблема з достатньою кількістю світла і плановими відключеннями. Дуже сумно... Сподіваюся, що війна скоро скінчиться і ми зможемо жити, як і раніше.
Приємна ведуча каналу.
Це ви займаєтеся фільмуванням НЛО ?
Vonka означає назовні, на дворі😊
5:13 Вот тут ось, будь ласка, детальніще ))
Просто пишу комент, бо подобається контент
Дякую за відео ❤ Наскільки відрізняється погода в Чехії? Порівняно з Україною
Я різниці не помітила)
Було цікаво послухати)
У вас така гарна українська 😊
Я буду вас слухати. Мені потрібно знайти добий приклад, щоб оживити мову
Дуже гарний "театр" за рідну мову! Так і є, на превеликий жаль.
У мне в коріння є чеська національність , в Чехій я був лише день. Мені щоб доказати що я чех і маю право на громодясво прийдется всі перекопувати архіви , збирати документи у мене вже так зробив родич і живе в Чехій по нині