Зібравши декілька LifePo4 збірок зробив висновок що є сенс робити самозбір лише на велику ємність 2kWh+. В інших випадках простіше придбати готове рішення: Наприклад, тиждень тому отримав (йшло 3 місяці) Ecoflow River 2 Pro (768Wh). Обійшлась в 240$ + 60$ доставка Meest China, загалом ~12000грн - не сильно дорожче, аніж самозбір (акум+інвертор+зарядка)
@@ВадимКравчук-ю2з чуш несеш. я теж там купую і нема таких цін. Хоча і зібрати вийде десь 260 баксів. Але всодно набагато надійніше ніж готове рішення. Бо готове сука лотерея, так щей на свому чіпі вони роблять.
Треба розуміти, що якщо у Вас немає стиснутих комірок, то перемички повиривають кріплення з м'ясом, коли комірки розпухніть. З'єднуйте тоді гнучкими перемичками (бас барами). Це перше. Друге - аби запобіжний вентиль спрацював, зайвий тиск повинен тиснути на сам вентиль, а не на пузо комірки.
Хотів би зауважити, що зарядка HTRC P20 довгочасно видає не більше 15 ампер. Дійсно 20 ампер заряду від неї можна отримати тільки перші 3-5 хв роботи. Також дуже важливий нюанс, що наприкінці зарядки, коли бмс вимикає споживання струму, ця зарядка htrc може дати на акумулятор 24+ вольт автоматично й тримати так декілька секунд, чого вистачить щоб спалити всі підключені до акумулятора споживачі, котрі розраховані тільки на діапазон напруг 12 вольт. В моєму випадку ця зарядка спалила мені конвертер напруги 12-24вольт, котрий був розрахований приймати максимум 17 вольт.
Якщо все зібрано і підібрано правильно, то BMS не повинна вимикатися. Якщо BMS вимикає акумулятори, то це АВАРІЯ, тобто спрацював вже захист. А коли вимикаються акумулятори, то ви написали. Якщо BMS вимикає акумулятор після зарядки, чи акумулятори розряджають так сильно, то спрацьовує захист - це все вже аварійні режими. По правильному коли все нормально BMS не повинна вимикати акумулятори, а зарядка повинна просто зупинити процес заряджання і все. Якщо спрацьовує захист в BMS, то це вже десь щось не так. BMS це плата захисту, заряджати і регулювати струм і напругу вона не вміє, а тільки контроль, і якщо що не так, то її завдання відключити і захистити акумулятори і багато плутають. Якщо зарядка підібрана правильно, то вона не повинна давати наругу вище, ніж напруга зарядженого акумулятора. Я користуються Li-ion 12,6В збірками, то зарядка видає напругу до 12,7В - все, вище вона фізично не може по налаштуваннях і BMS плати захисту не падають в захист, а акумулятор просто заряджається до напруги 12,6В і все.
@@RadioLabВи хоть роз.що написали? Вся робота вмс розірвати мінус від акума,чи по аварії по ячейкам,чи заряду /розряду.і повна напруга заряду не менше 14,6в.Про 12,6в.неможе бути мови
щоб я обовязково додав до вашої збірки ,ще один xt 60-90 розєм щоб ,розєм автомобільного прикурювача ,Xt розєми зробив підключення через кнопку бо вони іскрять і псуються якщо до них підключати щось бо вже мають в собі напругу акума ,активний смарт балансир на 1 A щоб можна було контролювати коміркі і в разі чого з телефона вмикати і вимикати його ,ну бмс ви вже взяла ,а так то звісно jk там ще доволі гарний дисплей який чітко відображає заряд саме від jk можеа було б взяти ,а так збірка досить гарна получилась ,головне подивитись по яких напругах нижніх і верхніх відключає ця bms щоб непсувалаа акуми ,бо якщо буде псувати то краще замінити
О. Якраз купив такі самі елементи ) щоправда один з них приїхав повністю розряджений. Тож не знаю чи це в нього саморозряд такий, чи це його не зарядили перед відправкою... В будь якому разі маю тепер головняк з додатковим тестуванням. Ще цікаво що там були в такому самому розмірі на 40 ампер годин. Дуже підозріло )
Гарний гайд. Чудове виконання. Проте гадаю було б краще робити одразу на більш популярних комірках 105 А*г Eve які до речі більш вигідні з точки зору ціна/ємність. За "нові" грейд "А" 128 € на нконі. Я б такий корпус навіть придбав, якщо воно не дуже дорого коштує, але знову ж таки під 4s 105 Ah версію, особливо, якщо шпильки б в ньому ще виконували функції стяжки комірок, хай невелику, але ж більшу за скотч? Можна навіть без екранчіка, бо він зайвий коли під'єднуємо цю АКБ до інвертора стаціонарного із живленням від зовнішніх АКБ та вбудованою зарядкою.
Ну если банки будут по мере работы раширятся и сужатся то при затянутых максимально скотчем и затянутых хпильках в раме чтоже может случиться но то другое главное посильнее стянуть 😂
А є сенс купляти зарядку на 50-100А за 80-150 $ + інвертор, чи краще вже за 200$ взяти гібридний інвертор. В ньому і зарядка і авр і все в одному корпусі.
@@ДвеЛевыХ это ты шляпа полная. Я гибридами торгую достаточно много лет. Гибрид нужно брать оригинал. Он будет на качественных транзисторах, а алиэкспресный хлам - можеш замести веником в мусорку. Как и автора видео. Не покупайте никто алиэкспресный хлам. Оно сдохнет быстро.
Автор, ты молодец! не смотри на кучу умников в комментах, они только свои " умные высеры" могут оставить, мне очень нравится твоя сборка, ты рукастый и головастный парень, к тому же очень хорошо все можешь объяснять. В начале след роликов можешь сразу оговорить ремарку: Экофловистам, Блюетистам, Физикам ядерщикам +100500 левела, экспертным диванным поедателям ютюбосреды - данное видео не рекомендуется к просмотру дабы не ломать их психику.
Згідно з характеристиками акумулятора, елементи з відео мають максимальний струм 50А, тому і запобіжник відповідний. Брав трохи більшого номіналу, щоб він менше грівся при експлуатації
@@rio_diy А якщо в мене EVE 105Ah 24V (8s планується), то який мені взяти запобіжник? Чи впливає загальний вольтаж на те що написано в характеристиках комірки?
Питання, якщо те саме зробити але підкинути упс (дбж любий на 700-900ват ) Акум на 1.2квт ( окремо зарядку 40-50А) це краще буде )? Для ноута + AVR захистом брати або польська А на олх дуже погані комірки ? думаю там
УПС довго не витримає, якщо йому дати не свинець по входу. Там економія повсюди, не лише в елементній базі, а навіть в трасируванні плат. Там перегріваються трансформатори, горять ключові транзистори і не лише. Крім того, «будь-який ДБЖ» матиме на виході модифіковану синусоїду, скоріш за все, тобто ШІМ-прямокутник.
Далеко не всі дбж можуть довго працювати, бо розраховані лише на 5-10 хвилин роботи від акумулятора і на виході мають апроксимовану синусоїду(не підійде котлу, різним двигунам тощо). На олх обов'язково треба перевіряти, хоча б міряти опір та напруги
Є якісні ДБЖ з правильною синусоїдою. Коштують вони відповідно "трішки" дорожче за ДБЖ з модифікованою синусоїдою. Для прикладу - Logic Power LPY-PSW-800VA (чиста синусоїда, розумна зарядка). Є огляди та тестування. Комірки краще замоаляти у перевірених постачальників.
D JK BMS є активний балансир, якй відсутній в DALY BMS. Також в JK BMS є кнопка вк/викл в комплекті (або можна докупити до BMS дисплей з кнопкою при наявності бажання та фінансів).
Для вкл/викл батареї треба брати JK BMS, там є така кнопка в комплекті (або купити до BMS дисплей з кнопкою при наявності бажання та фінансів) і нічого не прийдеться колхозити. Плюс в JK BMS є активний балансир, якй відсутній в DALY BMS.
@ViktorGI. Дякую, але для надійності хотілося б чогось менш електронного і більш простого. Щодо daly - там є вбудований балансир, але із зовсім невеликим струмом. До того ж кнопка скоріше вмикає, а от як вимикати - незрозуміло.
@@vadymvedmedenko6898 Кнопка і вмикає і вимикає BMS. Але Ви праві - процес керується електронними ключами. Для надійного механічного вкл/викл є DC автомати-вимикачі.
Немає напису Yaorea спереду, жовта коробка без логотипу. Воно скоріше за все з того ж заводу, просто китайці менше часу приділяють калібровці, або взагалі її не роблять
@@rio_diy Днями отримав fnirsi -- теж маю неоригінальний yr і цікавість перемогла. Можу сказати що у мене покази ідентичні: опір на 18650 відрізняється на десяті міліома (у bootuse, наприклад, yr неоригінал значно відхилявся в значеннях)
А тут все це і є, хіба що окремими блоками... За функціоналом схоже. Добавити пару перетворювачів на USB-вихід та ліхтарик, розмістити все в одному корпусі - ось Вам і повноприводна станція :) Зате за ремонтопридатністю - супер. Ви дивились коли-небудь відео з ремонтом EcoFlow та їй подібних виробів?....
@@pinco2004 А сколько смартфонов было собрано энтузиастами из отдельных модулей? Один, два, или ноль просто потому, что в этом нет ни смысла, ни возможности а не потому, что кто-то предпочитает готовый продукт? И не только смартфонов, но и других высокотехнологичных продуктов. Никто ж не предлагает собирать инвертор, или зарядное устройство... Это ж совершенно разные вещи. А вот блоки питания, аккумуляторные сборки, ИБП для роутеров (и не только) народ массово собирает из готовых комплектующих. Каждый делает выбор для себя сам - купить готовый продукт, или собрать из готовых блоков самостоятельно.
За 🔋 уже более менее ясно. больше интересно про инверторы их прожорливость в хх и в режиме нагрузке в 25, 50,80% .И больше про зарядки в автоматических на 12-24 есть ньюанс конда он проверяет что подключёно и блок выдает кратковременно 24 на 12 вольтовую банку
Ви не включили до вартості зп людини. Зазвичай це десь 40%. Скільки днів Вам треба було, щоб виготовити корпус, зібрати інформацію в інтернеті, отримати товари і зібрати станцію ?
Категорически запрещается контакты зачищать абразивами!!! Только цельными материалами (напильник, скребок и т. д. !!! Абразив "вгрызается" в токоведущие части и увеличивает переходное сопротивление за счёт не возможности плотного прижима!
Порівняння з заводськими рішеннями максимально мимо Додайте: 1. Зарядку за годину(майже всіх екофло виключаючи здоровенні). А це найголовніше в наш час як на мене. Вам не треба ємність в кіловат якщо ви її за час відключень зарядити не встигаєте. 2. Наявність usb зарядок(швидких і не дуже) 3. Наявність 100w type c 4. Наявність сонячного перетворювача 5. Додаток з віддалиним керуванням і налаштуваням піків зарядки, розрядки, струму. 6. Режим байпасу (не вбиваєте акб і не віднімаєте струм заряду, тобто жерти екофло буде стільки скільки віддає і + стільки скільки виставите щоб споживала зарядка) А основне що струм не ходить через акб в споживач - для цього є реле. 7. Автоматизація в цілому роботи(в заводське рішення втикнув свої подовжувачі, саму станцію в розетку - і відключення майже не помітні) 8. Гарантія 9. Безпечність(100500 захистів в екофло проти вашого запобіжника) Ціни ви дивитесь на момент здорожчання. В реальності - 15к перед першими відключеннями цього року коштував рівер макс 680w/h ємності. +доставки + робота + естетичність і практичнісь
Акумулятор збирався зараз, тому і ціни порівнював актуальні. Я згоден з вами, що заводський варіант набагато кращий, але от що зараз можна купити за ці ж 8600 грн.? Або нехай навіть за 10000 грн.? При тому, що саме зараз дефіциту та ажіотажу взагалі немає. А щодо usb зарядок - за бажанням сюди можна прикрутити будь-який DC модуль з usb зарядками
Зарядку самозбірної станції за годину теж можна забезпечити. Та й збірка з цього відео вже більше енергії бере за годину при 20А, ніж екофло на 200Вт. Блуетті заряджається 4год. Сонячний вхід в цих зс - безтолковий під 100-200Вт панелі, для дому слабкі, в дорогу великі, оригінальні складні - по ціні як пів Боінга. В тому зручність такої збірки, що можна туди впихнути конкретно те, що треба (хоч і 100Вт type c - без проблем) не тягати зайвого і не платити за нього. І у випадку поломки ремонтується елементарно. Розбирав Екофло, знаю - воно майже неремонтопридатне. А горить дуже легко
@@ВіталійРекеда,там вхід зарядки постійним струмом а це нетільки сонячний вхід ,а так само від машини через прикурювач можна заряджати ,чи будь яким іншим джерелом постійного струму ,тому такий вхід ніколи небуває зайвим
не всі маленькі станції мають 100ват type c, або ж щось адекватне по сонячним панелям. не кажучи вже про зарядку за час. таке в моделях по дорожче. То і порівнювати їх варто з дещо іншими збірками. наприклад EcoFlow Delta 2 на 1024 ємності за 30к гривень. Для порівняння візьмемо збірку: - 4акб іві 105 з нкону з доставкою 6к гривень - 3к бмс 150А - 8000к гібридний інвертор який включає в себе і додаток і нормальне підключення сонячних панелей і зарядку 80А що трохи більше чим година зарядки. Маєм збірку на 1200 ват годин за ціну в 2 рази дешевшу.
> 1. Зарядку за годину(майже всіх екофло виключаючи здоровенні). А це найголовніше в наш час як на мене. Вам не треба ємність в кіловат якщо ви її за час відключень зарядити не встигаєте. Це залежить не від того, на заводі чи не на заводі втілювалось рішення, а безпосередньо від можливостей елементів застосованої батареї. Я маю батарею, яка заряджатися 2С, а розряджатися 7С; вона, очевидно, крутіша за Екофлоу, але також очевидно, що зібрана не на заводі. То яке рішення краще?
4:56 А Ваша позиція на чому грунтується, просто я митець і так бачу, чи на тому що виробник від того що йому більше робити нічого зтискає? Ви ж самі кажите що не вздуті означає нові, що повинно наводити на думку що в процесі роботи вони роздуваються, можливо для цього виробник рекомендую в даташиті затиснути.
Позиція грунтується на офіційній документації виробника, де немає ні вимоги, ні рекомендації стискати комірки. Є лише опис умов, за яких виробник при тестуванні отримав 6000 циклів роботи. Також там вказана температура середовища 25 градусів цельсія, тоді виходить, що обов'язково потрібно встановлювати кліматичне обладнання і 24/7 забезпечувати цю температуру? Знову повторю, не потрібно виривати одну фразу з контексту і трактувати її як вимогу. Якщо акумулятор гвалтутвати струмами 1С+, звісно краще стискати, а в даному випадку для струмів до 20А цього скотчу з головою вистачить
@@rio_diy тобто по вашій логіці те що виробник вказує в таблиці характеристик це не вимоги, а просто його умови тестування? Ви в автомобіль теж коли там в таблиці характеристик написано наприклад паливо А-98, мастило 0W-20 зальєте дизель та мінералку і будете дивуватися чому ліг двигун? А ляже він може і не миттєво. Для себе робіть як завгодно, але мені розповідати що так правильно, а в даташитах всіх виробників lifepo4 написано одне і теж, але то можна ігнорувати, не треба. Скільки у вас напрацювали такі акумулятори циклів що ви так впевнені що скотчу вистачить? Якщо меньше 1000 то може така впевненість бути, але з виводами краще не квапитися.
Юначе, релігія починається там, де закінчується знання. Якщо виробники елементів радять стискати елементи - стискай. І саме з тим зусиллям, яке вони надають. Якщо не знаєш, чому вони радять стискати - мовчи. Якщо знаєш, чому не треба стискати - кажи та обґрунтовуй. Якщо ти виробник, звісно, а не невідомий нікому хуй. І не кажи нікому, що питання релігійне, якщо ти не знаєш, ЧОМУ САМЕ їх радять стискати.
@@rio_diy , ну навіщо ви таке кажете? Не у всіх така вимога є, але механічні зміни присутні у будь-якого залізо-фосфату більш-менш нової генерації. Ті ж, хто це рекомендують, навіть прямі числа показують: 6 тисяч циклів проти 2-3.
Рай було втрачено спробою отримати знання, а потім бажання побудувати його на землі практично довело людство до самознищення . Але ще є трохи часу - бажаю витратити на корисне .
Свинцево-кислотні батареї бувають різні. Якщо брати стартерні, вони, звичайно, дешевші в два-три рази, але там обмежений струм заряду до 0,1С та розряд до 0,5С якщо є бажання, щоб вони проходили хоча б пару років. Для інвертора вони дуже поганий вибір (є багато випадків, коли такі батареї вмирали за декілька місяців при інтенсивній експлуатації.). Є свинець та гель, що використовуються в ДБЖ. Але, AGM розраховані на роботу в основному у буферному режимі і цикл заряд/розряд у них обмежений до 500-600, при несприятливих умовах (неадеватний струм заряду, розряд більше ніж 0,5% ємності) - до 300 циклів, після чого стрімко падає ємність. Ціна приблизно в півтора, а то і в 2 рази вища від стартерних (залежить від виробника та параметрів). Ну і GEL - тут уже заявлена більша кількість циклів заряд/розряд - до 2000 при правильній експлуатації. Але, ціна наближається до LFP, а іноді і вище. Ну і залишається великим мінусом в наших умовах довгий час заряду, так як заряджати потрібно струмами 0,1С, максимум до 0,2С, але кількість циклів при такій зарядці вже буде значно менша.
Уйня рекламна.. потратити сука стільки бабла на філомент, шоб корпус друканути? грохнувся? А клеми, а штекера вольтметр який нахер там непотрібен. Та там 50 баксів того всього вийшло. Нафіга? нема куди діти? Тупо якби на 50 баксів більший акум то мав би 950вт. А так маєш 700 зате с фінтіклюхами. Ідіотизм. Хочеш фінтіклюхи - купи готовий екофлов ))
@@rio_diy ой мя ненадо ляля. Я хотів коробочку 10 на 20см. просто коробочку щоб мені зробили. Так ви 3Д-прінтерщики стільки заганяєте що ну нахуй. Дешевше купити ящик від інструменту. ящик вийшов за 219грн - 32*19*17см. А такого розміру за друк, загнули 600 - 800грн. Так шо не гони пургу
🔶Інвертори та зарядні:
📌Червоний інвертор ➡ ali.ski/RlNgx
📌Золотий інверор ➡ ali.ski/oM15D
📌Зарядне HTRC P20 ➡ ali.ski/QKWkH_
📌Зарядне VariCore (на 17А) ➡ ali.ski/4D9A7
🔶Комплектуючі акумулятора:
📌JK BMS ➡ ali.ski/JhAChI
📌DALY BMS ➡ ali.ski/A4RKGO
📌Біла BMS ➡ ali.ski/_ufEp
📌Склотекстоліт ➡ ali.ski/zl_fY
📌Силіконовий провід AWG ➡ ali.ski/3FNajm
📌Мідно-луджені клеми ➡ ali.ski/vNi4V
📌Армована стрічка ➡ ali.ski/4hspI6
📌Врізний XT60 ➡ ali.ski/r_apsY
📌Простий індикатор заряду ➡ ali.ski/mFZOj
📌Індикатор ємності батареї ➡ ali.ski/fiVGU
📌Прохідні термінали ➡ ali.ski/DARpJ
📌Запобіжники MEGA ➡ ali.ski/hNpjxP
🔶3D Принтер:
📌Creality Ender-3 V3 SE ➡ ali.ski/iLTrL
📌Creality Ender-3 V3 KE ➡ ali.ski/997lw
ДЕ ТИ ЗАРЯДНЕ ЗА 1300 НАХОДИШ?
Красавчик.
Восхищаюсь такими людьми.
Я могу многое сделать своими руками, но чтобы так аккуратно, терпения не хватает.)
Дякую за інформативне та цікаве відео! Окрема дяка за україномовний технічний контент!
Дякую за коментар!
@@rio_diyа що за тестер яким міряв ємність?
Дякую за відео, цікаво та інформативно!
Ти крутий, друже..Дякую!
Дякую за відео та вашу працю!
Зібравши декілька LifePo4 збірок зробив висновок що є сенс робити самозбір лише на велику ємність 2kWh+. В інших випадках простіше придбати готове рішення:
Наприклад, тиждень тому отримав (йшло 3 місяці) Ecoflow River 2 Pro (768Wh). Обійшлась в 240$ + 60$ доставка Meest China, загалом ~12000грн - не сильно дорожче, аніж самозбір (акум+інвертор+зарядка)
Це де такі ціни?
@@walterwhite2104 taobao
Ну не знаю, указанную вами станцию я нашёл за 500+ долларов. Что это за цена такая, в 240? Она вообще существует?)
@@ДенисДенисыч-я6ш чомусь мою відповідь видалили. купував на відомому китайському маркетплейсі (не алі)
@@ВадимКравчук-ю2з чуш несеш. я теж там купую і нема таких цін. Хоча і зібрати вийде десь 260 баксів. Але всодно набагато надійніше ніж готове рішення. Бо готове сука лотерея, так щей на свому чіпі вони роблять.
Лайк за запобіжники , все правильно сказав!
Лайк в підтримку канала)
Збираю з тих же елементів, звідти ж, і зарядка з алі такаж, і бмс жк 40. Наче підглядав 😮
Треба розуміти, що якщо у Вас немає стиснутих комірок, то перемички повиривають кріплення з м'ясом, коли комірки розпухніть. З'єднуйте тоді гнучкими перемичками (бас барами). Це перше. Друге - аби запобіжний вентиль спрацював, зайвий тиск повинен тиснути на сам вентиль, а не на пузо комірки.
не повиривають. провірено )) просто сильно рознесе всю. конструкцію
Хотів би зауважити, що зарядка HTRC P20 довгочасно видає не більше 15 ампер. Дійсно 20 ампер заряду від неї можна отримати тільки перші 3-5 хв роботи.
Також дуже важливий нюанс, що наприкінці зарядки, коли бмс вимикає споживання струму, ця зарядка htrc може дати на акумулятор 24+ вольт автоматично й тримати так декілька секунд, чого вистачить щоб спалити всі підключені до акумулятора споживачі, котрі розраховані тільки на діапазон напруг 12 вольт.
В моєму випадку ця зарядка спалила мені конвертер напруги 12-24вольт, котрий був розрахований приймати максимум 17 вольт.
Дякую за коментар. Цікаво, треба свою перевірити
Якщо все зібрано і підібрано правильно, то BMS не повинна вимикатися. Якщо BMS вимикає акумулятори, то це АВАРІЯ, тобто спрацював вже захист. А коли вимикаються акумулятори, то ви написали.
Якщо BMS вимикає акумулятор після зарядки, чи акумулятори розряджають так сильно, то спрацьовує захист - це все вже аварійні режими.
По правильному коли все нормально BMS не повинна вимикати акумулятори, а зарядка повинна просто зупинити процес заряджання і все. Якщо спрацьовує захист в BMS, то це вже десь щось не так.
BMS це плата захисту, заряджати і регулювати струм і напругу вона не вміє, а тільки контроль, і якщо що не так, то її завдання відключити і захистити акумулятори і багато плутають.
Якщо зарядка підібрана правильно, то вона не повинна давати наругу вище, ніж напруга зарядженого акумулятора.
Я користуються Li-ion 12,6В збірками, то зарядка видає напругу до 12,7В - все, вище вона фізично не може по налаштуваннях і BMS плати захисту не падають в захист, а акумулятор просто заряджається до напруги 12,6В і все.
@@RadioLab саме всю збірку повністю бмс не вимикає в моєму випадку. Бмскою вимикається саме заряд, що збірка перестає приймати струм.
@@RadioLabВи хоть роз.що написали?
Вся робота вмс розірвати мінус від акума,чи по аварії по ячейкам,чи заряду /розряду.і повна напруга заряду не менше 14,6в.Про 12,6в.неможе бути мови
У меня версия на 25ампер. Стабильно держит свои 25А при зарядке
Дякую, також планую з 105А/h замовляю вдруге (перші не доїхали), Ecgsolax 1,8 вже приїхав. За кохфе окремо дякую.
а що з першими сталось?
@@Sergey199121 Продавець сказав, що на митниці конфіскували. Вибачився, кошти повернув і дав купон на повторне замовлення.
@@Sergey199121 Так і мені приходили повідомлення з логістичної компанії про проблеми на митниці.
@@mushroomsCarpathians а, ви з алі замовляли(
@@Sergey199121 так
Друже, верхній qr cod легенько підійми і ти побачиш оригінальний запиляний дремелем. Але ємність вказана правильно, 55,5 ампергодин
Треба в 3д модель добавити ручку та місце під інвертор) Думаю так буде краще
щоб я обовязково додав до вашої збірки ,ще один xt 60-90 розєм щоб ,розєм автомобільного прикурювача ,Xt розєми зробив підключення через кнопку бо вони іскрять і псуються якщо до них підключати щось бо вже мають в собі напругу акума ,активний смарт балансир на 1 A щоб можна було контролювати коміркі і в разі чого з телефона вмикати і вимикати його ,ну бмс ви вже взяла ,а так то звісно jk там ще доволі гарний дисплей який чітко відображає заряд саме від jk можеа було б взяти ,а так збірка досить гарна получилась ,головне подивитись по яких напругах нижніх і верхніх відключає ця bms щоб непсувалаа акуми ,бо якщо буде псувати то краще замінити
я собі збірку робитиму з 105а комірок, коли нкон відправить))
зарядку купив toolkitrc m8p + бж разов вийшло в 40$
зарядка 20А(а насправді чесних там 15-17) на 105-ті комірки?)
Буде гарно, якщо на передній панелі 14.6в заповнити впадинку чорною краскою, буде наче заводське гравіювання
имеет смысл поставить usb-зарядку, так как в bluetti она есть ;-)
Вы случаем не считали себестоимость этой 3Д-печати?
О. Якраз купив такі самі елементи ) щоправда один з них приїхав повністю розряджений. Тож не знаю чи це в нього саморозряд такий, чи це його не зарядили перед відправкою... В будь якому разі маю тепер головняк з додатковим тестуванням. Ще цікаво що там були в такому самому розмірі на 40 ампер годин. Дуже підозріло )
❤
Xt60 може 60а лише короткочасно, номінал на постійне навантаження - 30а
Для 20А зарядки піде)
Гарний гайд. Чудове виконання. Проте гадаю було б краще робити одразу на більш популярних комірках 105 А*г Eve які до речі більш вигідні з точки зору ціна/ємність. За "нові" грейд "А" 128 € на нконі. Я б такий корпус навіть придбав, якщо воно не дуже дорого коштує, але знову ж таки під 4s 105 Ah версію, особливо, якщо шпильки б в ньому ще виконували функції стяжки комірок, хай невелику, але ж більшу за скотч? Можна навіть без екранчіка, бо він зайвий коли під'єднуємо цю АКБ до інвертора стаціонарного із живленням від зовнішніх АКБ та вбудованою зарядкою.
Ну если банки будут по мере работы раширятся и сужатся то при затянутых максимально скотчем и затянутых хпильках в раме чтоже может случиться но то другое главное посильнее стянуть 😂
Та нічого сильно стягувати не потрібно. Головне щоб вони не мали безкінечного простору для розширення, бо в результаті буде "гармошка"
А є сенс купляти зарядку на 50-100А за 80-150 $ + інвертор, чи краще вже за 200$ взяти гібридний інвертор. В ньому і зарядка і авр і все в одному корпусі.
1й вар дешевший в ремонті.. з 5 гібридів інверторів 1н помер. По ціні гібриди вкусніші.
Не всім потрібні гібриди, в портативності вони програють
Гібрид якось не завжди зручно носити ).
Універсальність і ремонтопридатність. Ваш гібрид за 200$ шляпа повна
@@ДвеЛевыХ это ты шляпа полная. Я гибридами торгую достаточно много лет. Гибрид нужно брать оригинал. Он будет на качественных транзисторах, а алиэкспресный хлам - можеш замести веником в мусорку. Как и автора видео. Не покупайте никто алиэкспресный хлам. Оно сдохнет быстро.
Доброго! Можете порадити запобіжник для 12в 100а, аккум купував на Алі(я не сам збирав якщо це важливо)) дякую
Дякую за відео і особливо приємно бачити рішення в корпусі.
Питання - на 11:20 ви говорите про підключення до плюсів, а чи є різниця + або - ?
Не зовсім зрозумів. Якщо маєте на увазі, на яку саме шпильку з двох, які з'єднані перемичкою, то без різниці
кохве ван лав
Автор, ты молодец! не смотри на кучу умников в комментах, они только свои " умные высеры" могут оставить, мне очень нравится твоя сборка, ты рукастый и головастный парень, к тому же очень хорошо все можешь объяснять. В начале след роликов можешь сразу оговорить ремарку: Экофловистам, Блюетистам, Физикам ядерщикам +100500 левела, экспертным диванным поедателям ютюбосреды - данное видео не рекомендуется к просмотру дабы не ломать их психику.
18:02 а є щось схоже на 20-30А для 8s збірок???
А шо Вт/год це її ліміт? Потім вирубається? Тонкий та прозорий натяк на необхідність використання правильних розмірностей.
Вт*год
Не зрозумів питання. Ват-години це кількість енергії, яку зберігає акумулятор. Звичайно все вирубається, коли енергія закінчується
Зверху проситься ручка для переноски.
Ви праві, ручка буде)
Не могли б ви пояснити, як ви підбираєте запобіжник і визначаєте на скільки ампер потрібно запобіжник?
Згідно з характеристиками акумулятора, елементи з відео мають максимальний струм 50А, тому і запобіжник відповідний. Брав трохи більшого номіналу, щоб він менше грівся при експлуатації
@@rio_diy А якщо в мене EVE 105Ah 24V (8s планується), то який мені взяти запобіжник? Чи впливає загальний вольтаж на те що написано в характеристиках комірки?
Питання, якщо те саме зробити але підкинути упс (дбж любий на 700-900ват ) Акум на 1.2квт ( окремо зарядку 40-50А) це краще буде )? Для ноута + AVR захистом брати або польська
А на олх дуже погані комірки ? думаю там
УПС довго не витримає, якщо йому дати не свинець по входу. Там економія повсюди, не лише в елементній базі, а навіть в трасируванні плат. Там перегріваються трансформатори, горять ключові транзистори і не лише. Крім того, «будь-який ДБЖ» матиме на виході модифіковану синусоїду, скоріш за все, тобто ШІМ-прямокутник.
Далеко не всі дбж можуть довго працювати, бо розраховані лише на 5-10 хвилин роботи від акумулятора і на виході мають апроксимовану синусоїду(не підійде котлу, різним двигунам тощо).
На олх обов'язково треба перевіряти, хоча б міряти опір та напруги
Є якісні ДБЖ з правильною синусоїдою. Коштують вони відповідно "трішки" дорожче за ДБЖ з модифікованою синусоїдою. Для прикладу - Logic Power LPY-PSW-800VA (чиста синусоїда, розумна зарядка). Є огляди та тестування.
Комірки краще замоаляти у перевірених постачальників.
Ще б активний балансир на 1А якщо така БМС і норм би було.
D JK BMS є активний балансир, якй відсутній в DALY BMS. Також в JK BMS є кнопка вк/викл в комплекті (або можна докупити до BMS дисплей з кнопкою при наявності бажання та фінансів).
Вирішили, що без балансира буде норм? Чи в БМС є пасивний?
Є пасивний, перевіряв після заряду і після розряду - розбіг напруг зовсім невеликий
А кавелдики навіщо зааарювать
Чому - з бмс підключаєте до + акб і кажете, що до мінуса?
Бо я підключав до мінуса, вам здалося
@@rio_diy чому тоді там клема від балансира + була)?
Зачем сравнивать с Экофло, цены на которые просто неадекватные, если есть станции в разы дешевле.
Було б добре ще якусь кнопку для вкл/викл батареї - зробіть відео з якоюсь схемою.
Для вкл/викл батареї треба брати JK BMS, там є така кнопка в комплекті (або купити до BMS дисплей з кнопкою при наявності бажання та фінансів) і нічого не прийдеться колхозити. Плюс в JK BMS є активний балансир, якй відсутній в DALY BMS.
@ViktorGI. Дякую, але для надійності хотілося б чогось менш електронного і більш простого.
Щодо daly - там є вбудований балансир, але із зовсім невеликим струмом. До того ж кнопка скоріше вмикає, а от як вимикати - незрозуміло.
@@vadymvedmedenko6898 Кнопка і вмикає і вимикає BMS. Але Ви праві - процес керується електронними ключами. Для надійного механічного вкл/викл є DC автомати-вимикачі.
Блекаут не страшен
Дякую,як ви взнали що не оригінал 1035?
Як мінімум, на етикетці оригінального в центрі кола є кольоровий напис
Немає напису Yaorea спереду, жовта коробка без логотипу. Воно скоріше за все з того ж заводу, просто китайці менше часу приділяють калібровці, або взагалі її не роблять
@@rio_diy дякую Вам
@@rio_diy Днями отримав fnirsi -- теж маю неоригінальний yr і цікавість перемогла. Можу сказати що у мене покази ідентичні: опір на 18650 відрізняється на десяті міліома (у bootuse, наприклад, yr неоригінал значно відхилявся в значеннях)
@@Yarofon мені здається, що "не оригінал" виробник не калібрує і тому кому як повезе
Ну вообще-то зарядной станцией называется изделие, которое содержит и аккумулятор и зарядное устройство и инвертор 😊
@@pinco2004 воно то так ,але немає смислу це все тягати якщо це можна все підключати окремо коли тобі потрібно лиш
А тут все це і є, хіба що окремими блоками... За функціоналом схоже. Добавити пару перетворювачів на USB-вихід та ліхтарик, розмістити все в одному корпусі - ось Вам і повноприводна станція :)
Зате за ремонтопридатністю - супер. Ви дивились коли-небудь відео з ремонтом EcoFlow та їй подібних виробів?....
@@ViktorGI. , iPhone тоже тяжело ремонтировать, но почему-то народ предпочитает его покупать в собранном состоянии, а не отдельными модулями.
@@pinco2004 А сколько смартфонов было собрано энтузиастами из отдельных модулей? Один, два, или ноль просто потому, что в этом нет ни смысла, ни возможности а не потому, что кто-то предпочитает готовый продукт? И не только смартфонов, но и других высокотехнологичных продуктов. Никто ж не предлагает собирать инвертор, или зарядное устройство... Это ж совершенно разные вещи. А вот блоки питания, аккумуляторные сборки, ИБП для роутеров (и не только) народ массово собирает из готовых комплектующих. Каждый делает выбор для себя сам - купить готовый продукт, или собрать из готовых блоков самостоятельно.
а чем читали кюар код?
Будь-який сканер qr кодів, отриманий код всталяєте тут - www.gobelpower.com/lifepo4_decoder.html
Ручку би додав до станції
А где контроль температуры?..
Запитайте у виробника BMS
За 🔋 уже более менее ясно. больше интересно про инверторы их прожорливость в хх и в режиме нагрузке в 25, 50,80% .И больше про зарядки в автоматических на 12-24 есть ньюанс конда он проверяет что подключёно и блок выдает кратковременно 24 на 12 вольтовую банку
Дуже не рекомендую Daly bms, бо якість в них низька
Тоді jk ? Чи біла )
@@voldemar3837 ,звісно що jk jk настроюється як хочеш виставляєш параметри собі
JK найкращий варіант
Ви не включили до вартості зп людини. Зазвичай це десь 40%.
Скільки днів Вам треба було, щоб виготовити корпус, зібрати інформацію в інтернеті, отримати товари і зібрати станцію ?
С диаметром шпилек вы переборщили. М6 хватило бы с головой 😮
Нові комірки 2022😂
"Нові" означає не вживані, це ж трохи інше)
Категорически запрещается контакты зачищать абразивами!!! Только цельными материалами (напильник, скребок и т. д. !!! Абразив "вгрызается" в токоведущие части и увеличивает переходное сопротивление за счёт не возможности плотного прижима!
А протерти спиртом не можна потім?
Продути, протерти і буде нічому там вгризатися
Продайте мені цю збірку❤
О кохве я пью 😂
Порівняння з заводськими рішеннями максимально мимо
Додайте:
1. Зарядку за годину(майже всіх екофло виключаючи здоровенні). А це найголовніше в наш час як на мене. Вам не треба ємність в кіловат якщо ви її за час відключень зарядити не встигаєте.
2. Наявність usb зарядок(швидких і не дуже)
3. Наявність 100w type c
4. Наявність сонячного перетворювача
5. Додаток з віддалиним керуванням і налаштуваням піків зарядки, розрядки, струму.
6. Режим байпасу (не вбиваєте акб і не віднімаєте струм заряду, тобто жерти екофло буде стільки скільки віддає і + стільки скільки виставите щоб споживала зарядка) А основне що струм не ходить через акб в споживач - для цього є реле.
7. Автоматизація в цілому роботи(в заводське рішення втикнув свої подовжувачі, саму станцію в розетку - і відключення майже не помітні)
8. Гарантія
9. Безпечність(100500 захистів в екофло проти вашого запобіжника)
Ціни ви дивитесь на момент здорожчання. В реальності - 15к перед першими відключеннями цього року коштував рівер макс 680w/h ємності.
+доставки
+ робота
+ естетичність і практичнісь
Акумулятор збирався зараз, тому і ціни порівнював актуальні. Я згоден з вами, що заводський варіант набагато кращий, але от що зараз можна купити за ці ж 8600 грн.? Або нехай навіть за 10000 грн.? При тому, що саме зараз дефіциту та ажіотажу взагалі немає. А щодо usb зарядок - за бажанням сюди можна прикрутити будь-який DC модуль з usb зарядками
Зарядку самозбірної станції за годину теж можна забезпечити. Та й збірка з цього відео вже більше енергії бере за годину при 20А, ніж екофло на 200Вт. Блуетті заряджається 4год. Сонячний вхід в цих зс - безтолковий під 100-200Вт панелі, для дому слабкі, в дорогу великі, оригінальні складні - по ціні як пів Боінга. В тому зручність такої збірки, що можна туди впихнути конкретно те, що треба (хоч і 100Вт type c - без проблем) не тягати зайвого і не платити за нього. І у випадку поломки ремонтується елементарно. Розбирав Екофло, знаю - воно майже неремонтопридатне. А горить дуже легко
@@ВіталійРекеда,там вхід зарядки постійним струмом а це нетільки сонячний вхід ,а так само від машини через прикурювач можна заряджати ,чи будь яким іншим джерелом постійного струму ,тому такий вхід ніколи небуває зайвим
не всі маленькі станції мають 100ват type c, або ж щось адекватне по сонячним панелям. не кажучи вже про зарядку за час. таке в моделях по дорожче. То і порівнювати їх варто з дещо іншими збірками. наприклад EcoFlow Delta 2 на 1024 ємності за 30к гривень. Для порівняння візьмемо збірку:
- 4акб іві 105 з нкону з доставкою 6к гривень
- 3к бмс 150А
- 8000к гібридний інвертор який включає в себе і додаток і нормальне підключення сонячних панелей і зарядку 80А що трохи більше чим година зарядки.
Маєм збірку на 1200 ват годин за ціну в 2 рази дешевшу.
> 1. Зарядку за годину(майже всіх екофло виключаючи здоровенні). А це найголовніше в наш час як на мене. Вам не треба ємність в кіловат якщо ви її за час відключень зарядити не встигаєте.
Це залежить не від того, на заводі чи не на заводі втілювалось рішення, а безпосередньо від можливостей елементів застосованої батареї. Я маю батарею, яка заряджатися 2С, а розряджатися 7С; вона, очевидно, крутіша за Екофлоу, але також очевидно, що зібрана не на заводі. То яке рішення краще?
Не Вт/год, а Вт•год
4:56 А Ваша позиція на чому грунтується, просто я митець і так бачу, чи на тому що виробник від того що йому більше робити нічого зтискає? Ви ж самі кажите що не вздуті означає нові, що повинно наводити на думку що в процесі роботи вони роздуваються, можливо для цього виробник рекомендую в даташиті затиснути.
Позиція грунтується на офіційній документації виробника, де немає ні вимоги, ні рекомендації стискати комірки. Є лише опис умов, за яких виробник при тестуванні отримав 6000 циклів роботи. Також там вказана температура середовища 25 градусів цельсія, тоді виходить, що обов'язково потрібно встановлювати кліматичне обладнання і 24/7 забезпечувати цю температуру?
Знову повторю, не потрібно виривати одну фразу з контексту і трактувати її як вимогу. Якщо акумулятор гвалтутвати струмами 1С+, звісно краще стискати, а в даному випадку для струмів до 20А цього скотчу з головою вистачить
@@rio_diy тобто по вашій логіці те що виробник вказує в таблиці характеристик це не вимоги, а просто його умови тестування?
Ви в автомобіль теж коли там в таблиці характеристик написано наприклад паливо А-98, мастило 0W-20 зальєте дизель та мінералку і будете дивуватися чому ліг двигун? А ляже він може і не миттєво.
Для себе робіть як завгодно, але мені розповідати що так правильно, а в даташитах всіх виробників lifepo4 написано одне і теж, але то можна ігнорувати, не треба. Скільки у вас напрацювали такі акумулятори циклів що ви так впевнені що скотчу вистачить? Якщо меньше 1000 то може така впевненість бути, але з виводами краще не квапитися.
HTRC 20A отработала около 10 зарядок и Згарела Плата(( китайское фуфло
Юначе, релігія починається там, де закінчується знання.
Якщо виробники елементів радять стискати елементи - стискай. І саме з тим зусиллям, яке вони надають.
Якщо не знаєш, чому вони радять стискати - мовчи.
Якщо знаєш, чому не треба стискати - кажи та обґрунтовуй. Якщо ти виробник, звісно, а не невідомий нікому хуй.
І не кажи нікому, що питання релігійне, якщо ти не знаєш, ЧОМУ САМЕ їх радять стискати.
ти глухий, чи читати не вмієш, вюначе?)
Я ж вам у відео обгрунтував і навіть показав, це умови в яких виробник тестує акумулятори, саме вимоги стискати у даташиті немає...
@@rio_diy , ну навіщо ви таке кажете? Не у всіх така вимога є, але механічні зміни присутні у будь-якого залізо-фосфату більш-менш нової генерації. Ті ж, хто це рекомендують, навіть прямі числа показують: 6 тисяч циклів проти 2-3.
Рай було втрачено спробою отримати знання, а потім бажання побудувати його на землі практично довело людство до самознищення . Але ще є трохи часу - бажаю витратити на корисне .
@@viktorgugo3028 , звідки у вас в голові дріжджі такої ступіні готовності?
Гарне відео насправді. Але не вводьте людей в оману вказуючи, що ви зібрали за 8к грн аналог Екофло, який коштує 34к, бо це не так.
Екофло аж ніяк не коштує своїх грошей. Це страшенно переоцінена хуйня, місце якій в гламурних виїздах хіпстерів на дискотеку.
Не как?
А які реальні переваги LiFePo4 перед свинцево-кислотними батареями? Не крім очевидного - вага.
Ты прикалываешься, ток зарядки 1с и 3-6к циклов зарядки
@@G0Dnes а ціна цього всього і умови використання? Чи це не рахується? Цикли заряду це добре, але не завжди перевага.
@@UkrainianSpy Р.с. працював лише холодильник 🫠
Свинцево-кислотні батареї бувають різні. Якщо брати стартерні, вони, звичайно, дешевші в два-три рази, але там обмежений струм заряду до 0,1С та розряд до 0,5С якщо є бажання, щоб вони проходили хоча б пару років. Для інвертора вони дуже поганий вибір (є багато випадків, коли такі батареї вмирали за декілька місяців при інтенсивній експлуатації.). Є свинець та гель, що використовуються в ДБЖ. Але, AGM розраховані на роботу в основному у буферному режимі і цикл заряд/розряд у них обмежений до 500-600, при несприятливих умовах (неадеватний струм заряду, розряд більше ніж 0,5% ємності) - до 300 циклів, після чого стрімко падає ємність. Ціна приблизно в півтора, а то і в 2 рази вища від стартерних (залежить від виробника та параметрів).
Ну і GEL - тут уже заявлена більша кількість циклів заряд/розряд - до 2000 при правильній експлуатації. Але, ціна наближається до LFP, а іноді і вище. Ну і залишається великим мінусом в наших умовах довгий час заряду, так як заряджати потрібно струмами 0,1С, максимум до 0,2С, але кількість циклів при такій зарядці вже буде значно менша.
@@ViktorGI. Людина вам надала супер інфу.
Проще купить за 250$ готовый аккум на 100Ah чем это
Проще, це вже готове рішення, але комірки в готових акумах доволі часто бувають сильно БУшні
Якщо є варіант, 100% зібраний на нових акумуляторах, то краще
Уйня рекламна.. потратити сука стільки бабла на філомент, шоб корпус друканути? грохнувся? А клеми, а штекера вольтметр який нахер там непотрібен. Та там 50 баксів того всього вийшло. Нафіга? нема куди діти? Тупо якби на 50 баксів більший акум то мав би 950вт. А так маєш 700 зате с фінтіклюхами. Ідіотизм. Хочеш фінтіклюхи - купи готовий екофлов ))
І скільки ж бабла пішло на філамент? Давайте, здивуйте мене))
@@rio_diy ой мя ненадо ляля. Я хотів коробочку 10 на 20см. просто коробочку щоб мені зробили. Так ви 3Д-прінтерщики стільки заганяєте що ну нахуй. Дешевше купити ящик від інструменту. ящик вийшов за 219грн - 32*19*17см. А такого розміру за друк, загнули 600 - 800грн. Так шо не гони пургу
@@kinostoryчел ты...