Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem w programie Akcja Edukacja

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 июн 2024
  • Serdecznie zapraszamy na ważne spotkanie on-line w ramach programu "Akcja Edukacja". Już w piątek, 21 czerwca o godz. 20.30 (po meczu Polska-Austria), będziemy mieli zaszczyt gościć dwoje ekspertów: lek. Roberta Małeckiego, internistę i nefrologa oraz Aleksandrę Rusin-Mieniewską, przedstawicielkę kampanii edukacyjnej Dłuższe Życie z Cukrzycą, która jest partnerem tego odcinka programu. Tematem naszego spotkania będzie "CRM, czyli współwystępowanie chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego".
    CRM, to określenie obejmujące współwystępowanie chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego. Odnosi się do sytuacji, w której pacjent cierpi jednocześnie na schorzenia tego typu. To częste zjawisko, zwłaszcza u osób starszych lub otyłych.
    Cukrzyca może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zwiększając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych (choroby kardiologiczne) oraz powodować nefropatię cukrzycową (choroba nefrologiczna). Z kolei nadciśnienie tętnicze, będące schorzeniem kardiologicznym, może negatywnie wpływać na funkcjonowanie nerek, prowadząc do przewlekłej choroby nerek. Skuteczne leczenie chorób z zakresu CRM wymaga podejścia holistycznego i interdyscyplinarnego, uwzględniającego leczenie wszystkich współistniejących schorzeń oraz zmianę stylu życia pacjenta.
    W trakcie dyskusji poruszymy istotne zagadnienia:
    Cukrzyca i powikłania z nią związane - szczególną uwagę poświęcimy chorobom układu sercowo-naczyniowego i nerek.
    Objawy tych chorób - dowiesz się, jak je rozpoznać na wczesnym etapie.
    Konsekwencje zaniedbania - jakie mogą być skutki nieleczenia chorób współistniejących.
    Jak się przed nimi ustrzec - omówimy, jakie regularne badania warto wykonywać i na co zwrócić uwagę w codziennym życiu.
    Rola pacjenta w procesie terapeutycznym - dowiedz się, jak aktywnie uczestniczyć w swoim leczeniu, czego nie wolno przegapić będąc pacjentem.
    Edukacja i zwiększanie wiedzy o chorobie - dlaczego jest to kluczowe i gdzie szukać wartościowych materiałów edukacyjnych.
    Naszymi gośćmi będą lek. Robert Małecki, internista i nefrolog, Kierownik Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie oraz Aleksandra Rusin-Mieniewska, przedstawicielka społecznej kampanii edukacyjnej "Dłuższe Życie z Cukrzycą” oraz PR Manager w firmie Boehringer Ingelheim Polska.
    Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych i nefrologicznych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób. Więcej o kampanii na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl.
    Zapraszamy wszystkich do oglądania i aktywnego udziału w dyskusji na żywo! To doskonała okazja, aby zdobyć cenną wiedzę, zadać pytania naszym ekspertom i dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie zarządzać zdrowiem przy współwystępowaniu chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego. Dołącz do nas i bądź częścią społeczności, która stawia na zdrowie i edukację! Spotkanie rozpocznie się po meczu Polski z Austrią.
    Data: 21 czerwca 2024 roku
    Godzina: 20.30 (po meczu Polska-Austria)
    Transmisja odbędzie się na naszym kanale na RUclips, na profilu mojacukrzyca.org na Facebooku oraz na platformie X (dawniej Twitter). Nie przegap tego wyjątkowego spotkania - bądź z nami na żywo!
  • РазвлеченияРазвлечения

Комментарии • 1

  • @dawidkoszel1418
    @dawidkoszel1418 7 дней назад

    Zachorowałem na cukrzycę T1 3 mc temu .Mam pecha , nie tylko z tego powodu że zachorowałem ,ale z tego że mimo że byłby czas na reakcję - mam na myśli tutaj leczenie które zatrzymałoby postęp choroby ,to niestety mam ...41 lat.Slucham teraz obecnego wywiadu z doktorem i nie mogę zrozumieć ,że minęło 100 lat od wynalezienia insuliny ,a dalej nie ma skutecznej metody aby KAZDY bez wyjątku mógł nie tyle co zatrzymać postęp cukrzycy ale ja cofnąć ! Podobnie jak z cukrzyca T2 .Osoby na T2 najczęściej ( przepraszam ) ale zasłużyły sobie na to że chorują .Niezdrowy tryb życia itd a mimo to mają szansę wyzdrowieć .Pozostała ( nieporównywalnie mniejsza ) liczba pacjentów , w szczególności dzieci oraz reszta chorych ze mną włącznie ,mają tą chorobę losowo ...:/ Trzymam więc kciuki za medycynę i rozwój w tym temacie , aby w końcu udało się to wyleczyć ( cofnac ) To jest jak dla mnie jedyny pozytywny aspekt całej sytuacji a nie noszenie przez całe życie ( walkmana) w postaci pompy która w dodatku nie jest refundowana w moim przypadku czy insuliny w penach a i tak ryzyko powikłań duże . Trzymam więc kciuki i pozdrawiam !