Szépen dolgoztok. Én is szeretem mikor ilyen szépen el vannak igazgatva a csövek, szerintem sokat mond a szaki hozzáállásáról és igenyességéről. Még annyi, hogy a videó végén néztem, hogy ki ez a srác... aztan rájöttem csak megborotválkoztál 😂
Nagyon jó, amit csináltok. Ajánlanám a Flexpro behúzószálas gégecsövet ilyen munkákra. Itt Szentesen másfélszer annyiba kerül, mint a zöld, vagy lila/rózsaszín Gewiss gége, viszont nagyon jól bírja a lépést, valamint (tudomásom szerint) teflonos a belseje. Mi a behúzásnál úgy húzunk, hogy néha közvetlenül a behúzó szálra kötjük a vezetéket/kábelt, végső esetben a behúzó szállal húzzuk be a behúzó szalagot.
Nagyon tetszik ez a szerelesi technika.Oreg colegam symalen parti, de ez nekem jobban tetszik.Azt szeretnem kerdezni, hogy 16-os illetve 25-s csoben MKH vezetekbol mi a gyakorlati tapasztalat, hogy mennyit lehet behuzni?Suto, ill tuzhely bekotesnel eleg altalaban a 2 fazisu kiepites?koszonettel . :)
Helló! Nagyon jók a videóid. Ennél a belövőnél felmerült pár kérdésem. Videód már fél éves, mi a gépről a véleményed? Panelben kábelcsatorna rögzítését próbáltad? Illetve panel válaszfal (5cm) vastag falat nem bontja?
Szia! Kábelcsatornát eltöri a gép, és panel tetonba egyik szög sem tud belehatolni. Válaszfalakat széttöri... :( Szóval csak padló szerelénél használom.
Valóban így szoktuk. Viszont itt sajnos nem tudtuk ezt a módszert követni. Nem volt nálunk az adott színből elegendő... Itt csak szimplán megjelöltük mind két végét a csőnek.
Szia, azt szeretnèm kèrdezni, hogy a gèpet mèg használod e így egy èv távlatában, sok e vele a problèma, szervíz, mennyire időtálló/megbízható. Most tervezek venni betonszegezőt ès a típuson gondolkodok, meg hogy kockáztassak e használtal.
Szia. Használom jelenleg is. Még működik. Igazából kezdetek óta van, hogy ha lenyomod az elejét nem érzékeli mindig, és így nem lehet elsütni. Egyébként más baj nincs vele, teszi a dolgát.
Szia! Kábelbilincs rögzítéséhez is alkalmas a gép, hozzáférni vele, nem túl nagy a feje? Illetve mekkora a leghosszabb bele rakható szeg? Írtad, hogy 25 mm-eset használtok. Mennyezetet szegelni, ahol már van vakolat hosszabb kellene, mondjuk 60-as. Akkora hozzávaló szeget nem találtam a neten. Köszi a választ!
Szia! Celo-nak van szegezhető kábelbilincse, azt szoktam hozzá használni. 57mm-es a leghosszabb szeg. Vakolat 2cm átalagosan és ha beton van alatta akkor kb 1cm-re elég ha belemegy. tehát 35-40mm körül szerintem elégnek kell lennie. Amugy több fajta szeget kell tartani és pár próbalövést csinálni, akkor úgyis meglátod hogy melyik ami a legjobban belemegy.
Mi még Soudal márkájú ragasztóhabot szoktunk használni cső rögzítéshez. Annyiból macerás, hogy ahogy haladsz le kell súlyozni, de az viszonylag gyorsan szárad és bitangul fog.
Szia! 3x1,5-es vagy 2,5-es sordott vezetéket milyen módszerrel húzod védőcsőbe? Behúzót csak olyan találtam ami tömör vezetékhez használható (WIRO pl)?
Szia. Megblankolod hosszan a vezetékek és össze csavarod őket. Majd szigszalag. Ennyire egyszerű. Használtam már én is a Wiro-t. Nekem nem jött be. De ha megfelelő a cső méret akkor csak simán össze szigszalagozom a vezetékeket és úgy húzom be. Péntek videóban majd láthatod is. ;)
Létezik sima betonszeg, amit beütővel, kalapáccsal be lehet ütni. A szeg a szigetelésen átmenve szorosan tömít, mint egy szimmering, ezért nem szükséges külön szigetelni, pamacsolni. Mi ezt használjuk évek óta. A beütős tipli nagyon időigényes, és a sok furat eszi a fűrószárat, tehát drága módszer.
Valóban igy van. Bár a kézi betonszeg meg az embert kezét eszi meg. Kézi szeget mondjuk még lehet akár SDS pluszoos géppel is beütni ha van hozzá beütő szár. Valahol kéri műszaki ellenőr a szegek "pamacsolását" valahol meg nem. Ilyenkor döntse el az ember mégis melyik a jó módszer. Létezik még betonhálós/gyorskötözös módszer is. Ezt elég ritkán szokták alkalmazni, de ha nem akarja ez ember megsérteni a bitumentes szigetelést akkor ez is jó alternátivája lehet.
Az egyik oka, hogy általában a tulajdonos minél elöbb szeretne a végére jutni a felújításnak, így a többi szakma " liheg a a nyakunkba" így ez a végéra marad. Én amúgy is jobban preferálom utolag behúzni, mert mire megyünk vissz az esetek nagy százalákában a tulajdonos még változtat valamit a rendszeren, így legalább a kábeleket/vezetékeket nem kell újraúzni. Minidg problémásabb meglévő vezeték mellé behúzni mégegyet ,mint egyszerre az összeset.
@@Homeelectric Persze, érthető mindez, ezek elfogadható érvek. Csak azért kérdezem, mert tegyük fel, az összes vezeték be van húzva, akkor szépen egy síkban, egymás mellett, derékszögben, fallal párhuzamosan, rendezettebben lehetne lefektetni, így láttam Németországban. Ezért is voltam kíváncsi, mi a ti alkalmazásotoknak a miértje 😊
És ha pár év múlva esetleg valamit változtatni kell a rendszeren akkor nem tudod áthúzni mert derékszögben mennek a csövek. :( Németben az MBCU-t is előszeretettel begipszelik családi házaknál. 😁
Nagyon szép munka.Én egyszer dolgoztam egy nagyon spúr kisiparosnál, ott megkente a műszakist, bár Cu volt a papíron ő Alut rakott mindenhová, a padlón volt a leggázabb a sima barna gégecső előre behúzva, a rögzítés a legdurvább csak simán négyszög elejű tipli, a vágatba drótdarab lefogatni a lukhoz, mindez 91-ben újépítésű panel és tégla építésű. Jó hogy leléptem rövid időn belül, katasztrófa volt az egész.
Szerintem abnormális, hogy egy ilyen drága gép ne érzékelje hogy lenyomod az elejét. Mindenképp megírom. Szeretnék majd egy videot is csinálni erről a gépről, de előtte mindenképpen szeretném pár hónapot használni.
Szerencsétlen lefolyó vezeték megérdemelt volna egy normális rögzítést. Az ilyen munka miatt nem tudja a tulaj, hogy pár évvel később miért van folyamatos dugulás…
Elég baj. Legalább lenne normális alátámasztása a csőnek, hogy a betonozáskor ne tudjon meghajolni. Én gumis csőbilincset használok, igaz hogy drágább módszer, de ennél jobbat nem tudok. A cső alatti részt pedig teljes hosszában illik kitölteni vagy legalább sűrűn kell bilincselni.
A Dewalt géppel sokkal lassabban haladsz ,mint 1 Hiltivel. Való igaz,hogy drágább de gyorsabb is. Megéri befektetni :) Amit te itt a videó alapján megcsináltál a dewaltoddal az nekem 1,5 max 2 óra a Hiltivel.( Úgy,hogy egyedül csinálom az egészet )
Visszanéztem a nyers videó felvételeket és ezeknek a csöveknek a lerögzítése 57 percet vett igénybe nekem, úgy hogy közben magyaráztam. ;) Ha folyamatosan egymás utána közvetlen kell belőni a szeget az lehet hogy gyorsabb, de ugyis rendezed a csöveket, rakod oda a hilti szalagot, tehát itt nem hiszem hogy a gép gyosaságán múlik. Jók a hiltit cuccok tudom, meg garanciás szervizét is tudom hogyan működik de nekem akkor sem ér meg 650 ezer forintot egy szögbelövő...
@@Homeelectric Az a baj, hogy a dewalt fordítva működik, mint a Hilti. 110nm házat 1 nap alatt lelövök vele. Tudom, hogy drága... itt is "foghúzásos" volt a dolog, de az idő pénz.
@@Alfalaca Remélem szakmabeli vagy és nem csak kerestél gyorsan 1 videót :) és persze remélem használtad is már mind a kettő gépet. Bár a kérdésed alapján nem hiszem.
@@eLfeNzGuL Szakmabeli vagyok, bár ez nem tudom hogy jön ide. Képzeld el hogy használtam a Hiltiből a gázpatronost és a BX3-at is. BX3 esetében többször kihívtuk a területi képviselőt mert kb 30 lövésből egy se ment bele a betonba. Hozott egy rakat szeget és nekiálltunk próbálni és találtunk egyet aminél minden ötödik fogott. Mondtam neki hogy ez pazarlás, erre ő minden beton más ( ezzel egyet értek) és minden helyszínre ki kell hívni hogy a rakat szeg közül melyik lesz jó. Ez azért elég gáz. A gépészek pont ott dolgoztak egy Wurth diga cs-2 vel ( ezt is használtuk korábban csak a gázos nem mindig szereti a hideget) és fogott minden lövés. Hiltis gyerek csak vakarta a fejét. Dewaltot eddig csak egyszer próbáltam és engem meggyőzött. Ha arra gondolsz hogy rákérdeztem a szeg tipusára dewalt esetén, az azért van mert most vettem egyet és rendeltem hozzá mind a két típusból de a piros könnyebben beszerezhető és olcsóbb is picivel és kíváncsi voltam a tapasztalatokra. Nem kell mindig isteníteni a Hiltit mert már közel sem az mint korábban. Egy csomó gépjük nem bír annyit mint a márkatársai, csak nincs akkora visszhangja mint a többieknek mert hívod a hiltist és jönnek érte. Ha neked bevált akkor örülj neki, de fogadd el hogy vannak más márkák amik hozzák azt a szintet mint amit a Hilti tud, csak töredék áron.
Szépen dolgoztok.
Én is szeretem mikor ilyen szépen el vannak igazgatva a csövek, szerintem sokat mond a szaki hozzáállásáról és igenyességéről.
Még annyi, hogy a videó végén néztem, hogy ki ez a srác... aztan rájöttem csak megborotválkoztál 😂
Köszönöm szépen.
Ha megborotválkozom én is mindig megijedek magamtól ha tükörbe nézek. 😅
Kihullott a haja arcszőre a projekt végére. :D
Profi,tényleg művészi a kiépítés!!😀👍
Köszönjük szépen! 🤗
Nagyon jó, amit csináltok. Ajánlanám a Flexpro behúzószálas gégecsövet ilyen munkákra. Itt Szentesen másfélszer annyiba kerül, mint a zöld, vagy lila/rózsaszín Gewiss gége, viszont nagyon jól bírja a lépést, valamint (tudomásom szerint) teflonos a belseje.
Mi a behúzásnál úgy húzunk, hogy néha közvetlenül a behúzó szálra kötjük a vezetéket/kábelt, végső esetben a behúzó szállal húzzuk be a behúzó szalagot.
Nagyon tetszik ez a szerelesi technika.Oreg colegam symalen parti, de ez nekem jobban tetszik.Azt szeretnem kerdezni, hogy 16-os illetve 25-s csoben MKH vezetekbol mi a gyakorlati tapasztalat, hogy mennyit lehet behuzni?Suto, ill tuzhely bekotesnel eleg altalaban a 2 fazisu kiepites?koszonettel . :)
Helló!
Nagyon jók a videóid.
Ennél a belövőnél felmerült pár kérdésem.
Videód már fél éves, mi a gépről a véleményed?
Panelben kábelcsatorna rögzítését próbáltad?
Illetve panel válaszfal (5cm) vastag falat nem bontja?
Szia!
Kábelcsatornát eltöri a gép, és panel tetonba egyik szög sem tud belehatolni.
Válaszfalakat széttöri... :(
Szóval csak padló szerelénél használom.
Kérdezni szeretném, a zöld védőcső, mint szín, mit szimbolizál?
Miért van megkülönböztetve?
Köszönöm.
Ha jól emlékszem a zöldet jelkábeleknek(UTP, Kamera, Riasztó), a rózsaszínt meg az erősáramnak húzzák.
Valóban így szoktuk. Viszont itt sajnos nem tudtuk ezt a módszert követni. Nem volt nálunk az adott színből elegendő... Itt csak szimplán megjelöltük mind két végét a csőnek.
Jól nyomod, gratulálok!
Köszönöm szépen. ,😁
Szia, azt szeretnèm kèrdezni, hogy a gèpet mèg használod e így egy èv távlatában, sok e vele a problèma, szervíz, mennyire időtálló/megbízható. Most tervezek venni betonszegezőt ès a típuson gondolkodok, meg hogy kockáztassak e használtal.
Szia. Használom jelenleg is. Még működik. Igazából kezdetek óta van, hogy ha lenyomod az elejét nem érzékeli mindig, és így nem lehet elsütni. Egyébként más baj nincs vele, teszi a dolgát.
Tudsz ajánlani ilyen bitumebes gélt?
Szia! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen hosszúságú szeget érdemes használni. Üdv.
Szia. Mi 15-25mm-est szoktunk használni.
Szia! Öntött beton födém világitás stb. előkészitéséről van videód? Köszi a választ!
Szép munkát végzel!
Szia. Nincs. Az összes videómat megtalálod itt a csatornámon.
@@Homeelectric Rendben, köszönöm! :)
Szia! Kábelbilincs rögzítéséhez is alkalmas a gép, hozzáférni vele, nem túl nagy a feje? Illetve mekkora a leghosszabb bele rakható szeg? Írtad, hogy 25 mm-eset használtok. Mennyezetet szegelni, ahol már van vakolat hosszabb kellene, mondjuk 60-as. Akkora hozzávaló szeget nem találtam a neten. Köszi a választ!
Szia! Celo-nak van szegezhető kábelbilincse, azt szoktam hozzá használni. 57mm-es a leghosszabb szeg. Vakolat 2cm átalagosan és ha beton van alatta akkor kb 1cm-re elég ha belemegy. tehát 35-40mm körül szerintem elégnek kell lennie. Amugy több fajta szeget kell tartani és pár próbalövést csinálni, akkor úgyis meglátod hogy melyik ami a legjobban belemegy.
@@Homeelectric Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
A Profi villanyszerelésnél ti vagytok az illusztráció!
Köszönjük szépen! 🤗😁
😅
Szia! Mi a belövő típusa amit használsz? Koszi szepen!:)
Szia. DeWalt DCN890
@@Homeelectric koszonom a valaszt! :)
A H tarifánál nem úgy van, hogy csak a hőszivattyú kültérijét lehet vele megtáplálni?
De igen, csak a hőszivattyút lehet rákötni, más egyéb eszközt nem szabad.
Mi még Soudal márkájú ragasztóhabot szoktunk használni cső rögzítéshez. Annyiból macerás, hogy ahogy haladsz le kell súlyozni, de az viszonylag gyorsan szárad és bitangul fog.
Sose próbáltam még így. De végülis a célnak megfelel. :)
Szia!
3x1,5-es vagy 2,5-es sordott vezetéket milyen módszerrel húzod védőcsőbe? Behúzót csak olyan találtam ami tömör vezetékhez használható (WIRO pl)?
Szia. Megblankolod hosszan a vezetékek és össze csavarod őket. Majd szigszalag. Ennyire egyszerű. Használtam már én is a Wiro-t. Nekem nem jött be. De ha megfelelő a cső méret akkor csak simán össze szigszalagozom a vezetékeket és úgy húzom be. Péntek videóban majd láthatod is. ;)
Köszi a választ. Ez most így elsőre nincs előttem hogy hogyan csinálod, ha esetleg benne lenne egy közeljövőbeli videóban azt megköszönném! :)
Szia...
Milyen átmérőjű a lila gégecső amit a videóban használsz?
Szilikonos belsejű a könnyebb behúzàs érdekében?
Szia.
Gewiss duplafalú gegecsővet használunk, éppen olyan méretben amire szükségünk van. 20, 25 és 32es méretben
Létezik sima betonszeg, amit beütővel, kalapáccsal be lehet ütni. A szeg a szigetelésen átmenve szorosan tömít, mint egy szimmering, ezért nem szükséges külön szigetelni, pamacsolni. Mi ezt használjuk évek óta. A beütős tipli nagyon időigényes, és a sok furat eszi a fűrószárat, tehát drága módszer.
Valóban igy van.
Bár a kézi betonszeg meg az embert kezét eszi meg. Kézi szeget mondjuk még lehet akár SDS pluszoos géppel is beütni ha van hozzá beütő szár.
Valahol kéri műszaki ellenőr a szegek "pamacsolását" valahol meg nem. Ilyenkor döntse el az ember mégis melyik a jó módszer.
Létezik még betonhálós/gyorskötözös módszer is. Ezt elég ritkán szokták alkalmazni, de ha nem akarja ez ember megsérteni a bitumentes szigetelést akkor ez is jó alternátivája lehet.
A kézi szeg ( fischer) 40Ft, a gépi meg 16Ft. Fél éven belül visszajön a gép ára. Mi is most váltottunk.
Megkérdezhetem, hogy miért nem húzzátok be előre a vezetékeket?
Az egyik oka, hogy általában a tulajdonos minél elöbb szeretne a végére jutni a felújításnak, így a többi szakma " liheg a a nyakunkba" így ez a végéra marad. Én amúgy is jobban preferálom utolag behúzni, mert mire megyünk vissz az esetek nagy százalákában a tulajdonos még változtat valamit a rendszeren, így legalább a kábeleket/vezetékeket nem kell újraúzni. Minidg problémásabb meglévő vezeték mellé behúzni mégegyet ,mint egyszerre az összeset.
@@Homeelectric Persze, érthető mindez, ezek elfogadható érvek. Csak azért kérdezem, mert tegyük fel, az összes vezeték be van húzva, akkor szépen egy síkban, egymás mellett, derékszögben, fallal párhuzamosan, rendezettebben lehetne lefektetni, így láttam Németországban. Ezért is voltam kíváncsi, mi a ti alkalmazásotoknak a miértje 😊
És ha pár év múlva esetleg valamit változtatni kell a rendszeren akkor nem tudod áthúzni mert derékszögben mennek a csövek. :( Németben az MBCU-t is előszeretettel begipszelik családi házaknál. 😁
igen, igen, ez igaz. Sőt, az MBCU-t is behúzzák ezekbe a derékszögekbe... Nos, akkor érdemes volt több érvet-ellenérvet meghallgatni :)
Nagyon szép munka.Én egyszer dolgoztam egy nagyon spúr kisiparosnál, ott megkente a műszakist, bár Cu volt a papíron ő Alut rakott mindenhová, a padlón volt a leggázabb a sima barna gégecső előre behúzva, a rögzítés a legdurvább csak simán négyszög elejű tipli, a vágatba drótdarab lefogatni a lukhoz, mindez 91-ben újépítésű panel és tégla építésű. Jó hogy leléptem rövid időn belül, katasztrófa volt az egész.
En is ezt a gepet hasznalnom, nektek van olyan hogy nem kapcsol be a motor miutan lenyomtad a gepet?
Igen. Kezdetektől fogva ilyen :(
@@Homeelectric Maga a gep szuper, de nekunk is ezt csinalja es elegge idegesito neha.
Én biztosan elviszem szervizbe hogy csinálják meg garanciába
@@Homeelectric Ez hiba lehet? Lehet csak ilyen a gep nem? Kivancsi vagyok mit mondanak, nem dobnal egy uzit ide ha sikerult?:) Megkoszonnem!
Szerintem abnormális, hogy egy ilyen drága gép ne érzékelje hogy lenyomod az elejét. Mindenképp megírom. Szeretnék majd egy videot is csinálni erről a gépről, de előtte mindenképpen szeretném pár hónapot használni.
Szerencsétlen lefolyó vezeték megérdemelt volna egy normális rögzítést. Az ilyen munka miatt nem tudja a tulaj, hogy pár évvel később miért van folyamatos dugulás…
Ez a része már nem rajtunk múlik. 😁 Egyébként halkan jegyzem meg hogy kb mindenhol így csinálják...
Elég baj. Legalább lenne normális alátámasztása a csőnek, hogy a betonozáskor ne tudjon meghajolni. Én gumis csőbilincset használok, igaz hogy drágább módszer, de ennél jobbat nem tudok. A cső alatti részt pedig teljes hosszában illik kitölteni vagy legalább sűrűn kell bilincselni.
Ritkán látni olyat is ahol bilincset használnak. De elenyésző. Valóban biztonságosabbnak tűnik úgy a dolog.
@@imrekoreny9355 pur habbal kifujjuk a bilincsek közötti szakaszt. Tökéletes
A Dewalt géppel sokkal lassabban haladsz ,mint 1 Hiltivel. Való igaz,hogy drágább de gyorsabb is. Megéri befektetni :) Amit te itt a videó alapján megcsináltál a dewaltoddal az nekem 1,5 max 2 óra a Hiltivel.( Úgy,hogy egyedül csinálom az egészet )
Visszanéztem a nyers videó felvételeket és ezeknek a csöveknek a lerögzítése 57 percet vett igénybe nekem, úgy hogy közben magyaráztam. ;) Ha folyamatosan egymás utána közvetlen kell belőni a szeget az lehet hogy gyorsabb, de ugyis rendezed a csöveket, rakod oda a hilti szalagot, tehát itt nem hiszem hogy a gép gyosaságán múlik. Jók a hiltit cuccok tudom, meg garanciás szervizét is tudom hogyan működik de nekem akkor sem ér meg 650 ezer forintot egy szögbelövő...
@@Homeelectric Az a baj, hogy a dewalt fordítva működik, mint a Hilti. 110nm házat 1 nap alatt lelövök vele. Tudom, hogy drága... itt is "foghúzásos" volt a dolog, de az idő pénz.
ruclips.net/video/y8HHBAa67qE/видео.html Itt egy video. Ebben mi a lassú ?
@@Alfalaca Remélem szakmabeli vagy és nem csak kerestél gyorsan 1 videót :) és persze remélem használtad is már mind a kettő gépet. Bár a kérdésed alapján nem hiszem.
@@eLfeNzGuL Szakmabeli vagyok, bár ez nem tudom hogy jön ide. Képzeld el hogy használtam a Hiltiből a gázpatronost és a BX3-at is. BX3 esetében többször kihívtuk a területi képviselőt mert kb 30 lövésből egy se ment bele a betonba. Hozott egy rakat szeget és nekiálltunk próbálni és találtunk egyet aminél minden ötödik fogott. Mondtam neki hogy ez pazarlás, erre ő minden beton más ( ezzel egyet értek) és minden helyszínre ki kell hívni hogy a rakat szeg közül melyik lesz jó. Ez azért elég gáz. A gépészek pont ott dolgoztak egy Wurth diga cs-2 vel ( ezt is használtuk korábban csak a gázos nem mindig szereti a hideget) és fogott minden lövés. Hiltis gyerek csak vakarta a fejét. Dewaltot eddig csak egyszer próbáltam és engem meggyőzött.
Ha arra gondolsz hogy rákérdeztem a szeg tipusára dewalt esetén, az azért van mert most vettem egyet és rendeltem hozzá mind a két típusból de a piros könnyebben beszerezhető és olcsóbb is picivel és kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
Nem kell mindig isteníteni a Hiltit mert már közel sem az mint korábban. Egy csomó gépjük nem bír annyit mint a márkatársai, csak nincs akkora visszhangja mint a többieknek mert hívod a hiltist és jönnek érte.
Ha neked bevált akkor örülj neki, de fogadd el hogy vannak más márkák amik hozzák azt a szintet mint amit a Hilti tud, csak töredék áron.