Pořídil jsem dům v kterém nabylo řešeno vytápění vůbec, tedy nárok na dotaci nemám. Nezbylo mi tedy nic jiného, než koupit bazarový (5let starý) kotel na uhlí / pelety. Cožpak teď to těm lidem co na to berou dotace jde udělat, ale až jim odejde ten nový kotel za několik let, jsem zvědavý kde lidé budou brát peníze na nový. Technologicky složité kotle jsou cenově takřka nedostupné, ovšem jsou vyžadovány.
No,já bydlím v bytovém domě který má 4 byty.Na dotaci nárok nemám i když si vytápím sám jen jeden svůj byt.Rozdíl mezi mnou a jakým koli rodinným domem není žádný.Tak kde je spravedlnost?Kolel na pelety plánuji,ale do kapsy sáhnu sakra hluboko a od státu nedostanu ani korunu.
Ten člověk bohužel neřekl skoro vůbec nic... Cena za pelety A1 kterými vás nutí výrobce kotlů krmit svůj výrobek stojí od 98-120,- Kč. Horší pelety bych tam asi nedával, protože si můžete zasvinit hořák a ten následně odejde. Spotřeba na náš zateplený rodinný dům 150m² s dvěmi podlažími při nastavené teplotě 21°C je v počátcích dva až tři pytle denně (než dům pořádně vyschne), potom se má snížit na jeden pytel denně. Ročně bychom tedy měli spotřebovat pelety za zhruba 21-23.000,- Kč což není sice tak mnoho jako u elektřiny ale ani zrovna moc levné. No a nakonec cena kotle... Stačí si najet na stránky výrobců kotlů a protočí se vám panenky jako válce na hracím automatu. Ceny jsou hodně závratné a na dotaci o které pán hovoří nedosáhnou všichni - tedy ani my, protože jsme stavěli nový dům. Pořídili jsme kombinovaný kotel Atmos na dřevo a pelety takže až budeme mít dostatek suchého dřeva (vlhkost kolem 15%) změníme způsob vytápění. Protože zvažuji do budoucna postavit truhlářskou dílnu uvažuji i nad výrobou vlastních dřevěných briket, takže bych teoreticky mohl tu cenu za vytápění snížit ještě více. Základní materiál budu mít úplně zadarmo... Pán se několikrát dokonale vyhnul přímé odpovědi což není zrovna moc upřímné jednání...
Poradíme kupovat pelety mimo topnou sezonu, ta vámi udávaná cena je hrozně moc! Na jaře a v létě to bude okolo 5 Kč/kg, tedy sáček od 75 Kč, zbytečně tedy nepřeplácejte. Svého distributora pelet můžete najít na www.koupitpelety.cz. A také pozor s účinností kotle, 2 až 3 sáčky denně je opět přehnané, v přechodovém období topíme ve větším RD obvykle 1 sáček denně, když jsou tuhé mrazy, tak to vyskočí na 2 sáčky. Doporučuji zkontrolovat kotel, regulaci, pravidelně čistit výměník, pokud není kotel samočistící.
@@ceskapeleta8037 Kupovat pelety v létě je sice hezká věc ale ne každý má možnost skladovacích prostor. Neberu to nyní individuálně ale celkově v průměru uživatelů. Cena 75,- Kč? Nyní jsou nejlevnější za 111,- Kč. Taže ano, kupovat jen v létě... Jak to ovšem budou dělat lidé s pozemkem zhruba 600m² mi není jasné. Asi budou parkovat před barákem aby mohli v garáži skladovat pelety... Z toho co jsem získal zkušenosti + informace od různých uživatelů není spotřeba dvou pytlů pelet na právě dostavěný dvoupodlažní dům který se stále ještě vysušuje o velikosti 150m² nějak znepokojivá abych musel kotel nechat opět seřizovat (seřizovala ho autorizovaná firma při zapojení zhruba před měsícem).
@@kulaksikulak pro truhláře snad není problém postavit přístřešek na skladování pelet. Tak jako se skladuje dřevo nebo uhlí. Proč by měla být dřevěná kůlna hnus? Máte to v hlavě všechno nějak špatně poskládané. Jste na pána zbytečně útočný. Že si nedokážete poradit není jeho chyba. Já jsem sama žena ve starém domě a taky vše zvládám. Vím, kdy kupovat dřevo, našla jsem způsob pro skladování. Hold pokud chcete topit levně, je s tím práce. Ve Vašem případě skoro žádná. Máte novostavbu, mohl jste počítat s místností pro skladování paliva. Ceny se v průběhu roku mění, stačí sledovat a nebýt líný.
@@manitoul5783 Děkuji za poučení. Sice nevíte jak máme dům koncipovaný, neznáte místní poměry, nemáte k dispozici ani ty nejzákladnější informace ale máte hned ve všem jasno… Že Vy budete Češka? Postavili jsme na zdejší poměry nadčasový dům s výjimečným designem a na něj nalepím dřevěnou kůlnu… Tak to opravdu může napadnout jen hlavu pomazanou v Česku narozenou…
@@manitoul5783 Taky si mohl dát klidně tepelko , ušetřil by místo v technické místnosti i na pozemku. Další jeho argumenty jsou jak od malomocného....Počítat náklady na přístavbu kvůli skladování paliva do ceny topení? To kdyby tak měl každý řešit, tak by mnozí neměli postavené před lety podsklepené baráky s kotelnami a uhelnami. Dřevěná kůlna za stovky tisíc? To se člověk už jenom může usmívat.
Existují i bezobalové dodávky - peletovou cisternou. Mrkněte na to: ruclips.net/video/3OMLyjEn79Q/видео.html. Ale když někdo nemá sklad na celosezónní zásobu paliva, jsou sáčky ideální.
@@ceskapeleta8037 Ne! Nejsou ideální! Denně dva pytle pelet je 60 igelitových obalů měsíčně x 10000 domácností je kolik? Kolem 160 tun igelitu ročně!!! Takže o jaké ekologii zde hovoříte? Kdyby jste to dávali do plátěných pytlů na zálohu nebo papírových z odpadového papíru, potom bychom mohli hovořit o ekologii. Takto sice rádoby šetříme ovzduší ale zahnojíme si půdu, protože ne každý s tím letí do tříděného odpadu... No a zásobník? U nového domu se bavíme o místnosti velké minimálně 10m² což je náklad několika set tisíc korun navíc! Takže kde je úspora? Pokud si k tomu připočtu kotel se všemi potřebnými nádržemi apod. jsem na milionu jen to hvízdne a jak dlouho budu protápět elektřinou nebo plynem tuto částku? Vychází mi zhruba 30let pouze pořizovací náklady a s peletami se dostávám na asi 50let!!! Za tu dobu budu muset ten kotel měnit minimálně ještě dvakrát takže pokud nezvednou cenu elektřiny nebo plynu doslova neúměrně, nikdy se mi nemůže topení peletami vyplatit... Já chápu, že potřebujete prodávat ale opravdu jste přesvědčeni, že jsou vaši zákazníci takoví pitomci? Vždyť popíráte své vlastní tvrzení...
@@kulaksikulak Pro větší kotelny zkuste bezobalové závozy cisternami, podívejte se např. sem: ruclips.net/video/3OMLyjEn79Q/видео.html. K sáčkům - jsou tvořeny z velké části z recyklátu, ne z nové folie, papír nebo plátno bohužel nejde použít kvůli vlhkosti. Zákazníci sáčky v maximální míře recyklují, to máme ověřeno, řidiči se na to ptají. A výroba i spotřeba pelet každoročně roste, u pelet dodávaných cisternami dokonce rychleji, takže igelit je nutné menší zlo, bez něj to bohužel na začátku nelze. A ohledně toho "vypočteného milionu" jenom koukáme :-) Kotlíkové dotace a jejich limit cca 130 tisíc obvykle bohatě stačí i s rezervou. Ono je to podobné jako s auty, můžete koupit fabii, která dobře slouží, ale i ferrari, když na to máte. I tak jsme zatím kotelnu za milion ještě nepotkali, budeme pátrat, taky by nás zajímala :-)
@@ceskapeleta8037 Očividně jste nečetl to co jsem napsal... 1) Kotlíkové dotace se nevztahují na všechny - na nově postavený dům rozhodně ne. Dotace 130 tisíc? To nestačí ani na kombinovaný kotel v základní nabídce. Pokud nebudeme mít kotel z Polska nebo Číny... My jsme zvolili českého výrobce Atmos. Soused má "neznačkovou značku" a prakticky neustále řeší nějaký problém s poruchami. V loňském roce řešil problém s elektronikou který opravil až po několika měsících!!! Jěště, že se mu to stalo na sklonku zimy... 2) Zapoměl jste dodat, že nestačí jen kotel ale musíte mít příslušenství - např. akumulační nádrže podle velikosti domu (my máme 2x 1000 litrů na dvoupodlažní dům 150m²), vyhřívání bojleru taky není zdarma, no a pak zde máme spoustu příslušenství a dalšího zařízení které je zapotřebí nejen k vytápění ale také bezpečnosti a obsluhy. Co se asi tak stane, pokud se kotel porouchá? Z toho důvodu je vhodné mít i možnost elektrické náhrady topení. 3) Co se týká milionu, nečetl jste co jsem napsal. Potřebujete jednu místnost navíc na skladování pelet. Máme technickou místnost velkou 16m² a je narvaná k prasknutí (kotel, zásobník na pelety, bojler, dvě akumulační nádrže 1000l, elektro atd.). Umístit tam zásobník na cca 4 tuny pelet? Nemožné! No a ta místnost navíc je snad zadarmo? Přístavba? Také není zadarmo! Jak jsem psal, je nutné připočítat pár set tisíc pokud si nechcete přilepit na moderní barák dřevěnou kůlnu. Ta sice vyjde zhruba na 70.000,- i se zateplením ale je to hnus... 4) Recyklace v ČR? Pokud tím máte na mysli, že to hodí do směsného odpadu potom to za recyklaci nepovažuji. I když to odvezeme do sběrného dvora, stále se jedná o zbytečný odpad protože vaše argumenty o tom, že neexistuje jiné řešení nepovažuji za relevantní. Vždy existuje nějaké jiné řešení! Ve vší úctě, kdyby mi toto řekl některý z mých lidí, bude do pár minut nezaměstnaný...
Pořídil jsem dům v kterém nabylo řešeno vytápění vůbec, tedy nárok na dotaci nemám. Nezbylo mi tedy nic jiného, než koupit bazarový (5let starý) kotel na uhlí / pelety. Cožpak teď to těm lidem co na to berou dotace jde udělat, ale až jim odejde ten nový kotel za několik let, jsem zvědavý kde lidé budou brát peníze na nový. Technologicky složité kotle jsou cenově takřka nedostupné, ovšem jsou vyžadovány.
No,já bydlím v bytovém domě který má 4 byty.Na dotaci nárok nemám i když si vytápím sám jen jeden svůj byt.Rozdíl mezi mnou a jakým koli rodinným domem není žádný.Tak kde je spravedlnost?Kolel na pelety plánuji,ale do kapsy sáhnu sakra hluboko a od státu nedostanu ani korunu.
Ještě vydržte, v příštích kotlíkových dotacích se uvažuje i o zařazení bytových jednotek. Pravidla se teprve tvoří.
Ten člověk bohužel neřekl skoro vůbec nic... Cena za pelety A1 kterými vás nutí výrobce kotlů krmit svůj výrobek stojí od 98-120,- Kč. Horší pelety bych tam asi nedával, protože si můžete zasvinit hořák a ten následně odejde. Spotřeba na náš zateplený rodinný dům 150m² s dvěmi podlažími při nastavené teplotě 21°C je v počátcích dva až tři pytle denně (než dům pořádně vyschne), potom se má snížit na jeden pytel denně. Ročně bychom tedy měli spotřebovat pelety za zhruba 21-23.000,- Kč což není sice tak mnoho jako u elektřiny ale ani zrovna moc levné. No a nakonec cena kotle... Stačí si najet na stránky výrobců kotlů a protočí se vám panenky jako válce na hracím automatu. Ceny jsou hodně závratné a na dotaci o které pán hovoří nedosáhnou všichni - tedy ani my, protože jsme stavěli nový dům. Pořídili jsme kombinovaný kotel Atmos na dřevo a pelety takže až budeme mít dostatek suchého dřeva (vlhkost kolem 15%) změníme způsob vytápění. Protože zvažuji do budoucna postavit truhlářskou dílnu uvažuji i nad výrobou vlastních dřevěných briket, takže bych teoreticky mohl tu cenu za vytápění snížit ještě více. Základní materiál budu mít úplně zadarmo...
Pán se několikrát dokonale vyhnul přímé odpovědi což není zrovna moc upřímné jednání...
Poradíme kupovat pelety mimo topnou sezonu, ta vámi udávaná cena je hrozně moc! Na jaře a v létě to bude okolo 5 Kč/kg, tedy sáček od 75 Kč, zbytečně tedy nepřeplácejte. Svého distributora pelet můžete najít na www.koupitpelety.cz.
A také pozor s účinností kotle, 2 až 3 sáčky denně je opět přehnané, v přechodovém období topíme ve větším RD obvykle 1 sáček denně, když jsou tuhé mrazy, tak to vyskočí na 2 sáčky. Doporučuji zkontrolovat kotel, regulaci, pravidelně čistit výměník, pokud není kotel samočistící.
@@ceskapeleta8037 Kupovat pelety v létě je sice hezká věc ale ne každý má možnost skladovacích prostor. Neberu to nyní individuálně ale celkově v průměru uživatelů. Cena 75,- Kč? Nyní jsou nejlevnější za 111,- Kč. Taže ano, kupovat jen v létě... Jak to ovšem budou dělat lidé s pozemkem zhruba 600m² mi není jasné. Asi budou parkovat před barákem aby mohli v garáži skladovat pelety...
Z toho co jsem získal zkušenosti + informace od různých uživatelů není spotřeba dvou pytlů pelet na právě dostavěný dvoupodlažní dům který se stále ještě vysušuje o velikosti 150m² nějak znepokojivá abych musel kotel nechat opět seřizovat (seřizovala ho autorizovaná firma při zapojení zhruba před měsícem).
@@kulaksikulak pro truhláře snad není problém postavit přístřešek na skladování pelet. Tak jako se skladuje dřevo nebo uhlí. Proč by měla být dřevěná kůlna hnus? Máte to v hlavě všechno nějak špatně poskládané. Jste na pána zbytečně útočný. Že si nedokážete poradit není jeho chyba. Já jsem sama žena ve starém domě a taky vše zvládám. Vím, kdy kupovat dřevo, našla jsem způsob pro skladování. Hold pokud chcete topit levně, je s tím práce. Ve Vašem případě skoro žádná. Máte novostavbu, mohl jste počítat s místností pro skladování paliva. Ceny se v průběhu roku mění, stačí sledovat a nebýt líný.
@@manitoul5783 Děkuji za poučení. Sice nevíte jak máme dům koncipovaný, neznáte místní poměry, nemáte k dispozici ani ty nejzákladnější informace ale máte hned ve všem jasno… Že Vy budete Češka? Postavili jsme na zdejší poměry nadčasový dům s výjimečným designem a na něj nalepím dřevěnou kůlnu… Tak to opravdu může napadnout jen hlavu pomazanou v Česku narozenou…
@@manitoul5783 Taky si mohl dát klidně tepelko , ušetřil by místo v technické místnosti i na pozemku. Další jeho argumenty jsou jak od malomocného....Počítat náklady na přístavbu kvůli skladování paliva do ceny topení? To kdyby tak měl každý řešit, tak by mnozí neměli postavené před lety podsklepené baráky s kotelnami a uhelnami. Dřevěná kůlna za stovky tisíc? To se člověk už jenom může usmívat.
super ekologie vozit to po 25kg igelitech.
Existují i bezobalové dodávky - peletovou cisternou. Mrkněte na to: ruclips.net/video/3OMLyjEn79Q/видео.html. Ale když někdo nemá sklad na celosezónní zásobu paliva, jsou sáčky ideální.
@@ceskapeleta8037 Ne! Nejsou ideální! Denně dva pytle pelet je 60 igelitových obalů měsíčně x 10000 domácností je kolik? Kolem 160 tun igelitu ročně!!! Takže o jaké ekologii zde hovoříte? Kdyby jste to dávali do plátěných pytlů na zálohu nebo papírových z odpadového papíru, potom bychom mohli hovořit o ekologii. Takto sice rádoby šetříme ovzduší ale zahnojíme si půdu, protože ne každý s tím letí do tříděného odpadu... No a zásobník? U nového domu se bavíme o místnosti velké minimálně 10m² což je náklad několika set tisíc korun navíc! Takže kde je úspora? Pokud si k tomu připočtu kotel se všemi potřebnými nádržemi apod. jsem na milionu jen to hvízdne a jak dlouho budu protápět elektřinou nebo plynem tuto částku? Vychází mi zhruba 30let pouze pořizovací náklady a s peletami se dostávám na asi 50let!!! Za tu dobu budu muset ten kotel měnit minimálně ještě dvakrát takže pokud nezvednou cenu elektřiny nebo plynu doslova neúměrně, nikdy se mi nemůže topení peletami vyplatit...
Já chápu, že potřebujete prodávat ale opravdu jste přesvědčeni, že jsou vaši zákazníci takoví pitomci? Vždyť popíráte své vlastní tvrzení...
No kéžby alespoň po 25kg! Mě to vozí v patnáctikilových!
@@kulaksikulak Pro větší kotelny zkuste bezobalové závozy cisternami, podívejte se např. sem: ruclips.net/video/3OMLyjEn79Q/видео.html.
K sáčkům - jsou tvořeny z velké části z recyklátu, ne z nové folie, papír nebo plátno bohužel nejde použít kvůli vlhkosti. Zákazníci sáčky v maximální míře recyklují, to máme ověřeno, řidiči se na to ptají. A výroba i spotřeba pelet každoročně roste, u pelet dodávaných cisternami dokonce rychleji, takže igelit je nutné menší zlo, bez něj to bohužel na začátku nelze.
A ohledně toho "vypočteného milionu" jenom koukáme :-) Kotlíkové dotace a jejich limit cca 130 tisíc obvykle bohatě stačí i s rezervou. Ono je to podobné jako s auty, můžete koupit fabii, která dobře slouží, ale i ferrari, když na to máte. I tak jsme zatím kotelnu za milion ještě nepotkali, budeme pátrat, taky by nás zajímala :-)
@@ceskapeleta8037 Očividně jste nečetl to co jsem napsal...
1) Kotlíkové dotace se nevztahují na všechny - na nově postavený dům rozhodně ne. Dotace 130 tisíc? To nestačí ani na kombinovaný kotel v základní nabídce. Pokud nebudeme mít kotel z Polska nebo Číny... My jsme zvolili českého výrobce Atmos. Soused má "neznačkovou značku" a prakticky neustále řeší nějaký problém s poruchami. V loňském roce řešil problém s elektronikou který opravil až po několika měsících!!! Jěště, že se mu to stalo na sklonku zimy...
2) Zapoměl jste dodat, že nestačí jen kotel ale musíte mít příslušenství - např. akumulační nádrže podle velikosti domu (my máme 2x 1000 litrů na dvoupodlažní dům 150m²), vyhřívání bojleru taky není zdarma, no a pak zde máme spoustu příslušenství a dalšího zařízení které je zapotřebí nejen k vytápění ale také bezpečnosti a obsluhy. Co se asi tak stane, pokud se kotel porouchá? Z toho důvodu je vhodné mít i možnost elektrické náhrady topení.
3) Co se týká milionu, nečetl jste co jsem napsal. Potřebujete jednu místnost navíc na skladování pelet. Máme technickou místnost velkou 16m² a je narvaná k prasknutí (kotel, zásobník na pelety, bojler, dvě akumulační nádrže 1000l, elektro atd.). Umístit tam zásobník na cca 4 tuny pelet? Nemožné! No a ta místnost navíc je snad zadarmo? Přístavba? Také není zadarmo! Jak jsem psal, je nutné připočítat pár set tisíc pokud si nechcete přilepit na moderní barák dřevěnou kůlnu. Ta sice vyjde zhruba na 70.000,- i se zateplením ale je to hnus...
4) Recyklace v ČR? Pokud tím máte na mysli, že to hodí do směsného odpadu potom to za recyklaci nepovažuji. I když to odvezeme do sběrného dvora, stále se jedná o zbytečný odpad protože vaše argumenty o tom, že neexistuje jiné řešení nepovažuji za relevantní. Vždy existuje nějaké jiné řešení! Ve vší úctě, kdyby mi toto řekl některý z mých lidí, bude do pár minut nezaměstnaný...