Közös magányunk egy személytelen világban - és ami ezután lehet

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 фев 2025
  • Előadó: Orosz Katalin klinikai szakpszichológus, transzperszonális terapeuta, a Magyar Transzperszonális Egyesület elnöke.
    Elhangozott 2019. november 15-én, a 25. éve alapított Magyar Transzperszonális Egyesület (MTE) jubileumi (V.) Konferenciáján:
    Általánossá vált az a szülészeti gyakorlat, mely perinatális traumatizációhoz vezet az intrapszichés folyamatokban. Ennek késői következményeként pedig nehezített a kapcsolódás egymáshoz még a legszűkebb családi viszonyokban is. A közösségek működése rongálódik, párhuzamosan környezetünk élővilágának pusztulásával. Az összefüggés a személyesen átélt feldolgozatlan korai traumatikus események és a társadalom hangulati és etikai állapota között egyre szembetűnőbb.
    A transzperszonális pszichoterápia egy alternatív csoportdinamika kidolgozásával a személyes készségek új együttesét segít kialakítani: a létezés élményének elismerése, az egymás iránti együttérzés átélése alapjául szolgál a személy számára saját belső terének tudatos megmunkálásához. Ahelyett, hogy jónak és rossznak tekintjük az élő egész széthasított részeit, a „van”, a tudomásul vétel segíti a fejlődést. Az érzelmi folyamatok felismerése a terápiában központi helyet foglal el, a jelenből a múltba vezető gyógyító utat is kijelölve. A trauma eredetű disszociáció a szétszakadt, egymásról nem tudó Én-részek egymáshoz való fokozatos kapcsolódásán keresztül gyógyul ebben a folyamatban. A kötődési mintázatok pozitív irányba való átalakulása pedig segít kialakítani a közösségekben elkötelezetten fejlődő és tevékenykedő életvitelt. Szükségünk van új belső értékekre és a fejlődést szolgáló módszerekre ahhoz, hogy környezetünket is rehabilitáljuk.

Комментарии • 1

  • @kurutty
    @kurutty 4 года назад +2

    Az Isten éltesse még sokáig egészségben Orosz Katalint. Feladata, dolga van a világban. Köszönöm az előadást.