Rowerowe wkładki antyprzebiciowe. CushCore / AirLiner / Sznur dylatacyjny
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Wkładki antyprzebiciowe maja zdecydowanie więcej zalet niż sama ochrona.
Vittoria AirLiner:
velo.pl/ogumie...
CushCore
cushcore.pl/
Sznur dylatacyjny:
www.uszczelniac...
Zapraszam was na nasz sociale:
/ dirt_it_more
/ dirtitmore
/ janelviskilinski
/ strava
Dartmoor z carbonu ebike. Świat staje na głowie 😁🤯
Mózg mi się zrestartował zobaczyłem... Ale fajny ebike.
A lakiery dalej takie same pewnie xd
@Piotrek Klimasiński Czarną,bo karbonową:D
Na chuju nawet.
Dartmoor wsm troszkę zamienia się w marina.
Merytorycznie i z własnych doświadczeń - jak zwykle bardzo konkretny materiał
Dzięki!
Sam mam założony sznur dylatacyjny - używam już dobre 2 lata i jestem mega zadowolony! Jeśli ktoś nie jeździ na bardzo niskim ciśnieniu to jest to rewelacyjne rozwiązanie ;)
Nawet jeśli wymienimy ją kilka razy w roku to koszta i tak będę minimalne (10m sznura 50mm ~ 50zł)
Co do sznurów dylatacyjnych używam od zeszłego roku w 3kołach,. koszt zrobienia na dwa koła to nie 50zł a poniżej 15zł 🔥 Właściwości wytrzymałościowe są bardzo wysokie, na ciśnieniu 1 bara z szmatką "Niby Nic" robiąc test zjazdów i skakania na schodach, sznur bez uszkodzeń. Co do wchłanialności mleka po 0.5roku użytkowania, wchłoneła 20g mleka,, ale po umyciu ciepłą wodą można wrócić do wagi pierwotnej. Największą zaletą sznura jest niska waga 80g dla jednej sztuki, czyli na komplecie będzie o 340g mniej niż w zestawie CushCore, dlatego nie bez powodu decydują się na nią najlepsi zawodnicy 🔥
Takie pytanko, czy do opony wsadzasz cały sznur dylatacyjny czy rozcinasz go w pół? Gdzieś tam na filmikach na YT widziałem że niektórzy go rozcinają ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł. I jaką długość dobrać do koła 27,5"?
@@poprostu_oskar4736 daję w całści i na końu w celu połączenia w piersień zawijam sporą iloścą taśmy
Witam, ja w tym sezonie będę testował Nukeproof ARD. Z założeniem nie było absolutnie żadnych problemów.
Co do wypełnienia w AirLinerze całej opony . Jak ktoś ma wątpliwości i chce mieć więcej przestrzeni to wystarczy kupić mniejszy rozmiar o mniejszym przekroju .. wtedy zajmie mniej miejsca a zachowa funkcje zabezpieczające przed dobiciem do felgi
Mam AirLinera w moich 27.5+ x 2.8 , genialna wkładka . Jedyną wadą jest cena ... W drugim zestawie kół 29 x 2.35 jaki używam na razie mleko ale rozważam również wkładkę .. nie raz wcześniej dobiłem na niskim ciśnieniu do felgi . Wtedy miałem dętkę i oczywiście przycięło . Z wkładką problem zniknął . Chętnie przetestuję sznur dylatacyjny
Jaką grubość sznura dobrałeś do 29x2,35?
Jeździłem jeden SEZON na enduro z czerwoną wkładką PTN. Z tego co wiem, ona jest bardziej do XC. Zdarzyło mi się mocno dobić tyłem na jakimś kamieniu, efektem było przebita opona w dwóch miejscach i uszczerbiona obręcz. Przy zmianie opony zobaczyłem, że wkładka jest cała podźgana jakby nożem. Owinąłem ją całą dookoła duckttapem i śmigałem dalej. Rower sprzedałem z wkładkami. Teraz do nowego roweru zamówiłem również z tej firmy, lecz najwyższy model "evolution", ma inny kształt i jest pełna w środku. Będzie testowane, jak mój Spindrift przyjdzie w kwietniu 😅.
Janek kiedy ten odcinek z projektowania ram, który miał być juz w 2017 xD
Nie zapowiada się zbyt szybko :D
@@DirtItMore Przyznaj się, jesteś tylko twarzą Darta, a ramy projektuje porwany Tajwańczyk przechowywany w piwnicy ;)
@@filippiasec tak jest.
@@DirtItMore To pozdrów go od nas, fajne rowery robi :D
@@filippiasec xd
Dzięki za materiał! Będę kombinował do gravela z sznurem. Brzmi dziwni ale jak się leci 30kmh na drodze polnej i się trafi na kamień, w koleinę to też może zaboleć w obręcz. Jedna już niestety tak skasowałem :/
I jak, wyszło coś z tego?
Specjalnie tego ebike'a dałeś w tle! Najpierw carbonowy Thunderbird, potem alu, a teraz ebike! I oczywiście ani słowa! :)
Dobra recenzja. 💪
Ja mam sznur 40mm przy obręczy o wewnętrznej szerokości 27mm. Przycięty po skosie i spięty dwoma trytytkami. Myślałem o 50mm ale stwierdziłem, że będzie znacznie trudniej zdejmować oponę i będzie ona całkiem wypełniona przez co sznur będzie miał większy wpływ na układanie się opony, Oraz będzie mniej miejsca na mleko. Miałem przypadek w którym sznur pomógł szybciej załatać duuża dziurę w środku opony. Bez powietrza zjechałem połowę Dębowca w bardzo dobrym czasie, czym byłem zdziwiony ponieważ nie najlepiej mi się jechało przez uciekający na boki tył bez powietrza. Jeżdżę tak już półtora roku i spełnia to swoje zadanie w 100% i nie widzę sensu kupowania wkładek za dużą kasę. A tak ogólnie to przypomnę, że wkładki nie są od tego żeby jeździć na ultra niskim ciśnieniu lub bez powietrza jak niektórzy myślą ;)
Ja stosowałem sznur 50 ale przy obręczy 30 mm i oponie 2.6 Pasowało idealnie i nawet zakładanie nie było bardzo trudne. Wkładka wytrzymała sezon bez żadnych problemów. Śmiało mogę polecić.
Dzięki chłopaki za opinię użytkowników!
To na jakim ciśnieniu jeździsz?
@@filippiasec P20psi T 24psi czyli mniej więcej P niecałe 1.4bar tył niecałe 1.6bar przy wadze ze wszystkim 84/85kg
Janek, w odcinku o oponach, będziesz mówił także o Kendach? Zdaje się, że na nich jeździłeś.
Będą 2 słowa, używałem :)
A gdyby tak po januszowemu zalać oponę pianką montażową? :P
Hahahaha
A czy te osłony służą też do ochrony dętek ?
Edit: Fajny filmik widać że masz duże doświadczenie i wiesz co robisz .
Nie, tylko do systemu bezdętkowego jest to przeznaczone.
Pozdrawiam
Polecam piankowy makaron do pływania, robi robotę
Jedna uwaga. Karbonową obrecz jest słabym wskaźnikiem tego jak chroni wkładka. Inaczej, karbon jak wszyscy wiemy pęka a nie wygina się i trzeba większej siły by ukazały się jakieś uszczerbki na obręczy. Przykład może pokazywać że wkładka łagodzi uderzenia a nie chroni. Faktyczne pokazanie ochrony prezentowały by aluminiowe obręcze które wymagają mniejszej siły ukazania się uszczerbków i bardziej pokazują ochronę wkładki. Wszystko to oczywiście zależy opony, ciśnienia itp. ale zakładając że jeździlibyśmy na aluminiowych w taki sam sposób i z takim samym setem to lepiej ukazało by to ochronę. Pozdro i tak spoko materiał
Widać, że karbonowych kół nie miałeś, ani nie serwisowałeś. Ta większa wytrzymałość karbonu to na obciążenia, nie na uderzenia. Koła karbonowe trudno się centrują, ale praktycznie każde większe puknięcie = śmietnik. Jeśli przy stylu jazdy Janka nic się nie dzieje to wkładka bardzo dobrze chroni.
Zanim założyłem wkładkę, połamałem kilka karbonowych obręczy, w tym jedną w ciągu 4 godzin od założenia koła. Dla mnie test Mateusza jest wystarczający.
@@mateuszsarnocinski5161 Faktem jest że nie posiadam. Jednakże jeżeli porównamy siłę potrzebną do wygięcia obręczy aluminiowej obręczy i zastosujemy taką do carbonu to nic się nie stanie. Jeżeli weźmiemy siłę puknięcie by obręcz pękła (carbonowa) i przełożymy na aluminium to będzie to nadal wygięcie (odpowiednio większe że prawdopodobnie obręcz i tak do wyrzucenia leci). Pisząc to powołuje się na jeden ze starszych "testów" magazyn bike, porównywane są tam siły potrzebne do pierwszego wygięcie i pęknięcia obreczy
Heja! 🙂
Jaka średnica sznura dylatacyjnego do opony 2.6? Też 50 mm czy więcej? Może mógłbyś zrobić filmik z detalami jak założyć dokładnie taki sznur na obręcz i zrobić ghetto-tublesa?
Ja nie używam u siebie, raczej nie będę robił takiego filmu.
Ceny szalone za te wkładki. Trzeba odziedziczyc spadki.Gdy przypadnie mi już spadek kupie sobie pare wkładek.
Sprawdź polskie wkładki FlatOut
Komentarz taktyczny 🙋🏼♂️
Janek kiedy opowiesz o tych sprzętach za sobą co masz?? 😀
mam pytanie po jakim czasie powinno się wymienic taką wkładkę?
Witam jaka oponnę nożesz polecić do e- bike MTB E-50 ,firmy maxxis szosa plus jazda po lesie po łąkach.🙂
No to ja mogę się podpisać pod negatywami o wężach dylatacyjnych. Jeżeli co kilka tygni/co miesiąc chcesz to wymieniać to spoko, ale jak zamontowałem sobie schwalbe procore to nagle się okazuje że można na tym przejechać cały sezon i wszystko pięknie działa (serio nie lubie wymieniać opon na mleku i się w tym babrać). Do tego łatwość montażu też nieporównywalna. Poza tym nie dziwi mnie fakt że ludzie na Magu polecają węże bo nie jest to też zbyt mocno dający w dupe teren moim zdaniem ( stosunkowo małe prędkości przejazdu). Najłatwiej złapać wgniota/dobić opone na szybkich trasach dh czy nawet rozjebanych trasach flowowych (czyt. A line na żar), i w takim wypadku sznur nie uchronił mnie przed wgniotem w mavicach który praktycznie zdyskfalifikował używanie tych obręczy tubeless. Procore kupiłem za 200zł więc stosunkowo tanio w porównaniu do katalogowej ceny, niemniej jest to system który teoretycznie się nie psuje (każda wkładka się wygniata z czasem). Teoretycznie można przebić wewnętrzną opone/dętkę, ale mi się to na szczęście nie zdarzyło (trzeba pilnować wewnętrznego ciśnienia w tej wkładce). Należy pamietać jeszcze że posiadanie wkładki nie tłumaczy sensu używania ciśnienia na poziomie 0.8 -1 bar (nie wiem czemu ale ludzie mają takie pomysły). Pozdrawiam
Świetnie, dzięki za profesjonalne omówienie, nie znałem tego - tylko moment CushCore Pro 27,5 - 789 zł za taki zestaw - producenta Bóg opuścił ?
Co z tym tunderbirdem
No wisi
Czekam na recenzję wkładek FLAT OUT
Jakbyś był kiedyś w bike parku kasina to nagrałbyś filmik ?
Jest film na kanale :D
Jak to wygląda? Jeden cushcore jeden sezon czy można na niej jeździć dłużej
To zależy od stylu jazdy i ciśnienia w oponie. Jeśli jeździsz po kamienistym terenie, z dużą prędkością i naprawdę niskim ciśnieniem to może się okazać, że po max dwóch latach będzie nieżle pocięta jak w moim przypadku. Dużo zależy od jakości opon, czytaj grubości ścianek.
Zresztą polecam testy z USA na youtube.
Pozdrawiam
cannonbiker mam snake skin’a wiec nie powinna się pociąć opona
@@kacpermackowski6611
Miałem na myśli Cushcore, że będzie wkładka pocięta a nie opona. Też jeżdzę na gumach Schwalbe ze Snakeskin. One też wytrzymują góra dwa sezony jazdy enduro, przód Magic Mary, tył Hans Dampf.
Przynajmniej moje obręcze są całe od paru już lat, dlatego polecam te wkładki.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Szukam wkładek antyprzebiciowych do opony 20x4.0 (fat bike) - może ktoś wskazać gdzie takie znaleźć? Pozdrawiam.
Janek z innej beczki za tobą wisi rama niebieskiego THUNDERBIRD-a CF nie znalazłem nigdzie ceny, ile PLNów trzeba położyć...?
rama koło 7k
Janek, bez obrazy, ale dajesz w tle ebike którego nie ma i gadasz mi o wkładakach. Co z tego, ze materiał świetny, jak sie nie można skupić :D Kiedy te ebike zobaczymy w naszych sklepach?
A wkładki Flat out made in PL?
Jest świeży film o nich ✌️
A masz Janku jakieś zdanie o procorze? Co myślisz o tym systemie? Miałeś okazję może korzystać ?
Nie korzystałem, ale ma dla mnie jedną wadę, wewnętrzna opona musi być pompowana powyżej dopuszczalnego dla karbonowych obręczy ciśnienia.
Takie pytanie: jeżdżę na zabytkowym rowerze, w którym mam swoje ulubione opony Schwalbe Crazy Bob 24x2.5. Jeżdżę tylko po mieście, dużo wheelie i bunny hopów, więc muszę mieć sporo powietrza. Ważę...
,
,
,
,
,,
,
,
,
,
,
.,..125kg... tak... wiem...
czy dla mnie ten sznur dylatacyjny w rozmiarze 70mm wciśnięty na siłę będzie w porządku? Czy lepiej od razu brać 60mm? Czy jest opcja, żeby jeździć zupełnie bez powietrza, jeśli jakimś cudem uda mi się założyć opony?
Nie jestem pewny czy to dobre rozwiązanie dla twojego przypadku.
@@DirtItMore Chodzi o to, że będę miał "kapcia" z powodu wagi?
W tym roku w końcu kupiłem koła karbonowe - Bontrager Pro line 30 29 cali - niby pancerne i dożywotnia gwarancja ale chyba jednak na tył wcisnę Airlinera bo przy oponie 2.35 będzie zapas dla przestrzeni między wkładką a felgą .a może warto kupić wkładkę dla rozmiaru 27.5 i wcisnąć na 29 ? W końcu sprzedają z zapasem długości
Wstaw wkładkę flatout
Witam, Janek mam pytanie odnośnie napędu Sram w Primalu Pro z 2020 roku czy mogę zastosować łańcuch Shimano? Pozdro, z góry dzięki za odpowiedź.
Możesz dowolny pod zgodną ilość przerzutek
A do opon o grubości 2.3 to jaką grubość mniej więcej pianki dylatacyjnej ?
Ciężko mi powiedzieć, trzeba sprawdzić samemu.
Jeśli do 2,5 jest 50 mm, to z proporcji można policzyć 46 mm. Widzę, że takich nie robią, do wybory jest 40 albo 50. Myślę, że 50 spokojnie się zmieści do środka opony, więc można brać.
@@mateuszsarnocinski5161 Trzeba brać pod uwagę też łatwość demontażu. Z taką wkładką jest trudniej a im większa średnica tym trudniej. A także mniej miejsca na mleko
Miłosz Lewicki udało się dobrać jakiś sznur? Próbowałem wcisnąć sznur 50 mm do opony 2.4 i dość ciężko idzie.
A Schwalbe procore ? Testowałeś to ? @Janek Kiliński
Masakra ja kiedyś miałem i lipa wentyl zapycha się mlekiem i parę innych problemów a cena nie mała
Hej a ile mleka trzeba wlać do opony z wkładka Airliner?🤔
Zawsze leje z butli na oko. Pewnie ze 100ml
Witam! Można to stosować razem z mlekiem?
Trzeba!
Bo widzisz, to jest tak, że pozbywasz się dętki żeby było lekko... no i potem lejesz mleko i ładujesz gąbkę w środek ;)
Wstyd się przyznać ale też tak mam w rowerze ;)
@@kamiliwankiewicz1800 tubeless nie jest po to, żeby oszczędzić wagę dętki
Mam pytanie czy cushcore traci swoje właściwości czy on podczas jazdy się ubija czy coś
Cushocore się nie ubija ale można go przeciąć jak każdą inną wkładkę, choć trzeba przyznać, że wśród konkurencji jest najtrwalsza. Odsyłam do testów na youtubie po angielsku.
Pozdrawiam
Jak to zamontować?
Montuje się do opony w systemie tubeless, bez dętki
co to jest ten zip?
Inaczej trytytka :)
Plastikowa opaska zaciskowa
Podpinam się i zapytam jak założyć ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobienie dwóch dziur przy końcach i wtedy zipem to.
@@Omotlol dokładnie
a co z procorem od schwalbe?
Coraz mniej popularny ze względu na skomplikowanie, ja nie używałem
Panie Janie. Jakie 400 zł z tego co widzę na rowertour jest za 288
przeceniona z 389
Chciałbym kupić cushcore ponieważ jeżdżę na oponie 3.0 a obręcz ma szerokość wewnętrzną 45mm do tego mam sztywną ramę Norco i nie jest trudno dobić obręczy na takim otiku w Szczyrku
50 kilo
@@Rey-wl5km na pluszowych oponach jeździ się na niskim ciśnieniu
Plusowych*
@@Rey-wl5km jeżeli na niskim ciśnieniu wyląduje się na korzeń to dobiję obręcz a jednocześnie chce się mieć komfort z jazdy wiec cushcore by się przydal
co z tym thunderbirdem
Będę składał jak wróci zawieszenie z serwisu
Polać mu bo dobrze gada
Polać mleka do opon 😅
Ja tam wolę Schwalbe Magic Mary 26 2.35 1400g.
też jej uzywam tylko że w rozmiarze 27.5
używam dokładnie takiej i jest mega
No dobra Janek nie każdy wypie***li 700 na cushcora
kiedy thunderbird wejdzie do sprzedaży
pod koniec roku CF i AL w kolejnym roku
@@DirtItMore a mam takie pytanko jak może się zepsuć tłumik w amortyzatorze, bo ostatnio mój rock shox stracił tłumienie.
@@Rey-wl5km jest bo sprawdzałem działa mi rebound ale te pokrętło u góry nie działa
@@Rey-wl5km możliwe
ale i tak chyba będzie trzeba kupić nowy tłumik