1:58 ponoć kiedyś (do dziś) Canon/Sony robił białe (szare) obiektywy, bo przez to mniej się nagrzewały i nie było problemu z pracą układów optycznych ;)
Nowe produkty technologiczne są dla 2 typów ludzi: 1) zapaleńców co kupują wszystko i 2) dla ludzi, którzy mają produkt 2-3-4 generacje starszy. Z telefonami jest to samo, nie warto brać s24 mając s23, ale mając s21 już warto się zastanowić, bo bateria pewnie też już lekko zdegradowana.
@@SimpleGuy795 czyli mam rację, nadal mieścisz się we wspomnianych granicach czasowych. Jak miną 4 lata to daj znać czy przynajmniej nie zastanowisz się chociaż nad zmianą. :)
@@belu_p_fly ja mam xiaomi kupiony ponad 4 lata temu za niecały 1000zl, mam 6gb ramu, nagrywanie 4k, telefon chodzi dobrze, jedyne co to bateria słabiej trzyma, ale ładowanie raz dziennie, to dalej jest dobrze. Powiem tylko tyle że od oglądania YT, gdzie ludzie wrzucają 157 filmów rocznie o nowych telefonach, sami zmieniając je co kilka miesięcy bo z tego żyją, po prostu cię ODKLEIŁO. Nie masz racji że telefon trzeba zmieniać co max 4 lata jak się bateria zużyje. Jak bateria nie trzyma to się ją zmienia, a nie telefon. U mnie w tanim chinczyku, jak bateria będzie nie trzymała to ją zmienię i mam nadzieje że telefon posłuży mi chociaż 7 lat
W filmie brakuje mi jednego, prócz radosnej atmosfery z latania tym monstrum, nie wspomniałeś o papierologi jaką trzeba mieć by tym latać , w jakie kategorii o scenariuszach, ile czasu zajmuje zalatwienie zgody na lot, bo to mocno ogranicza możliwości zastosowania tego w standardowym scenariuszu uprawiania pola, gdzie rolnik wstaje rano widzi że jest dobra pogoda odpala ciagnik podpina opryskiwacz itp. i w ciągu kilkudziesięciu minut jest na polu. Juz widze zderzenie rolnika z ULCem kiedy okienko pogodowe to czesto jedna lub 2 doby ...
@@igorpopawski2909 to niech to będzie osoba prawna tylko jakie musi spełniać wymogi. Bo może i dałoby się to jakoś zastosować w trudnym terenie. Tylko co z tego jak nie można tym lękajcie latać....
Tak, to fakt w większości przypadków, opisałem to w obszernym komentarzu. Niemniej jednak jak już masz SORE na dany obszar to możesz z niej korzystać adhoc. To że czas jest przy zabiegach istotny wiemy doskonale od Naszych klientów, i jeżeli ktoś ma zamiar latać legalnie najpierw musi pokusić się o analizę ryzyka SORA dla danego obszaru. Czy to jest efektywne? Nie i wszyscy dobrze wiemy. UE zabija rynek dronów w wielu absurdalnych regulacjach.
Sprzęt robi wrażenie, generalnie ciekawe jest to, że na naszych oczach takie maszyny z przyszłości są dostępne, ale... No właśnie ale. Tym sprzętem nie można legalnie wykonywać oprysków środkami ochrony roślin, zaś zastosowanie do siewu nasion czy nawozów w czasach rolnictwa precyzyjnego, metody bezorkowej jest absurdalne. Jego jedyne zastosowanie to do miejscowego stosowania nawozów w płynie lub tradycyjnych, na niewielkich obszarach. Do użycia tego drona rolnik potrzebuje: samochodu dostawczego, przyczepy, agregatu, kilku baterii, mausera z wodą, miejsca do startu/lądowania i 2 ludzi. I to po to by na 1 baterii polatać 10 min (ze startem i lądowaniem). A i nie zapomnijmy o mavicu z licencją na pix4d. Tylko po to żeby, gdyby na jakiejś części pola wegetacja byłaby słabsza a byłoby za późno na wjazd tradycyjnym sprzętem to można by "podlecieć i podsypać ". Rzecz polega na tym, że plon się ostatecznie wyrówna, gleba nie jest jednolita, nawet na 1 polu może być różnie z zasobnością, wilgotnością itp. więc w niektórych miejscach jest po prostu słabiej, w innych lepiej, a ostatecznie wychodzi średnia i wszystko się wyrównuje. Koszt jaki trzeba ponieść, jest niewspółmierny do potencjalnych zysków. Zalety widzi tylko dystrybutor i pan od dofinansowania z UE. Warto się zastanowić, czy jest sens wydawać publiczne pieniądze na takie cele.
Rolnicze drony dji są używane od kilku lat i skoro są firmy/ użytkownicy którzy z nich korzystają to znaczy że w ich przypadku ma to sens. Należy pamiętać że po za planowaniu misji nasza praca polega na wymianie płynu i baterii,, nie sterujęmy dronem. Jest więcej filmów na yt pokazujących realną pracę
Mam mini 3 i myślałem żeby w jakiś sposób zastosować go w rolnictwie. Są jakieś sposoby żeby np. skanować przy pomocy owego drona pole na ktorym wzrastają rośliny?
Witam, sorry ze trochę nie na temat ale mam mały problem z moim DJI mini 3. Miałeś może problem z pękającymi zaczepami baterii. Mój dron ma 2 miesiące a widzę że już drugą baterie mi szlak trafia. Trochę mnie to zaczyna denerwować bo jedna już kompletnie nie trzyma się drona a teraz zauważyłem że kolejna ma pęknięcie i pewnie niedługo też nie będzie się nadawała do użytku., dodam że z dronem obchodzę się jak z jajkiem i bardzo delikatnie wyciągam te baterie.
Na takim polu to lekko 7km w linie prostej. Byle nie było żadnych wzniesień czy dołków czy budynków Wtedy trzeba takie wzmacniacze sygnału jak na filmach montować
Do tego jest FlyCart, testowaliśmy to razem z TOPR w Tatrach w tym roku, wkrótce więcej info. Pisaliśmy też na blogu wiele testów po naszych szkoleniach dla TOPRu.
Jestem ciekaw jak ustosunkowują się rolnicy do nowej zrewolucjonizowanej metody oprysku czy siania. Czy widzieliby w tym sens jako płatnicy którzy korzystaliby z takich usług od osób prywatnych.
Kup sobie awate 2. Kosztuje w wersji combo tyle co mini 4 pro a radości z latania co nie miara. Filmy i zdjęcia robi podobne ale nie jest nudny jak typowy dron. Pozatym sterowanie kontrolerem i gogle robią niesamowita wrażenie z lotu.
@@palmall22 nie no, pisałem dla beki ten komentarz. kupiłem Air 3 jakiś czas temu na 1go drona. Trochę polatałem, widzę pewne plusy i minusy. Avaty tez bym spróbował dla, ale nie wsyzstko na raz. Póki co musze podskilowac latanie zanim się przesiądę na cos innego. Pozdro!
Wszystko fajnie, ale to jak narazie technologia do malutkich pól. Masę energii traci na powroty po zapasy energii i oprysku czy nasion. Po za tym powinien być już dod tego automatyczny dozownik oprysków czy nasion oraz wymiany baterii. Tak żeby można było uruchomić całą machine I przyjść pare godzin później na zrobione pole.
W rolnictwie na pewno nie znajdzie zastosowania, za mały za wolny i nie wydajny a dużo kosztuje, małego rolnika nie będzie stać na takie cudo a duzemu rolnikowi to jest strata czasu i pieniędzy, bo rewolucji to on nie zrobi. Dobry opryskiwacz zrobi za jednym przejazdem tyle co on miał by to robić cały dzień.
Taki dron jest dobry gdzie są ciężkie warunki terenowe. W klasycznym rolnictwie, czy "ekologii" to zabawka. Na małe gospodarstwo drogi gadżet. Chyba że ktoś ma jakieś warzywa, prowadzi doświadczenia, ma poletka doświadczalne wtedy się sprawdzi. U mnie przy 3 tyś. hektarów, sorry ale to nie ma prawa bytu.
Imponująca maszyna, rolnicy dostaną dofinansowania z Unji i beda latać, w Realu wizyta u rolnika, mam problem ze smartfonem, zrób mi to i to i tamto bo jak go jebne to mnie popamięta😂, temat dronów, no coś tam słyszałem ale ja sie na tym nie znam😅, rolnicy zatrudnia droniarzy do pracy na polu, szykuje mi sie wakat 😂
120 tyś.zl to duzoyale dla rolnika to grosze. Zwlaszcza że obecnie ciagnik lub inna maszyna rolnicza potrafi kosztowac bańkę. Za parę lat zamiast opryskiwac ciagnikiem będą robili opryski dronami.
Jakiego rolnika? Średnia krajowa gospodarstwa rolnego to gdzieś 14ha dochód z ha to jakieś parę tysi czyli masz mniej niż na etacie. Ciągnik lub inna maszyna rolnicza jak to ująles to jednak inna liga. Póki dron nie będzie w pełni samowystarczalny oraz czas lotu nie będzie dłuższy nie widzę zastosowania dla niego w rolnictwie ponieważ najzwyczajniej się nie zwróci.
Jako syn rolnika nie widze sensu w tym dronie. Rolnik nie ma czasu na zabawe gdy trzeba obsiac kilkaset hektarow. A jeszcze w obliczu tego ze UE zwija rolnictwo w Polsce to i nisza sie bedzie zmniejszac na to urzadzenie
@@jakubromanski2242tyle że ciągnikiem z dyszami do natrysków- ma 5 razy większą powierzchnię pokrycia i nie musi co 5 minut zlatywać do bazy żeby zalać preparat i wymienić baterię.. Tak samo z pojemnikiem na ziarno - co po zbiorniku na 50kg jak do siewnika wchodzi 10 razy tyle.. Gdzie ma tym siać - na graniach gdzie nie wjedzie ciągnikiem? A potem jak to zbierze..
Kolega kolegi nie był potrzebny, bo IRONSKY ma decyzję administracyjną z ULC na wykonywanie lotów tymi potworami :) Ale to fakt Szczepan, kolega kolegi mamy nadzieję, że ma się dobrze i wkrótce będzie o nim wzmianka :)
Ukraina na potęgę korzysta z dronó rolniczych, bo nie mają zjeba*%ch EU regulacji. Jeśli chodzi o założenia okołomilitarne to na potęgę wykorzystywane są wszystkie drony z serii Mavic 3.
rozumiem że nic specjalistycznego, ale mogłeś dać choć minimum info. wystarczyło przeczytać na necie czy co kolwiek. To tak jak byś poszedł na premiere wozów strażackich i powiedział że nie znasz się ale ogólnie to tym się jeździ jak osobówką ale troche inaczej a, no i jest duży...
@@Zbieniu oglądałeś ten film w całości?😅 masz podstawowe parametry rozsiewania i oprysku, systemy mapowania terenu, tworzenie operacji, czas lotu, opis baterii + pokazanie drona w akcji. To nie film gdzie ktoś wysyła mi drona na 2 tygodnie żebym się nim pobawił i na spokojnie przygotował materiał tylko szybki test podczas eventu gdzie był prezentowany
Mi tylko zabrakło informacji jak mocny musi być agregat / przenośny akumulator żeby podładować te aku od Dji, bo jeśli ok. 2-3kW, to nie powinno być problemu podłączyć zwykły agregat jednofazowy o takiej mocy :) , a w filmie dowiedziałem się tylko że potrzebuje dużo mocy
@@SzczepanKosiba Owszem oglądałem całość, poprostu brakowało mi informacji typu. Ile zajmie opryskanie całego pola zakładając jakieś tam czasy na zmiane baterii i zalewanie. Ile cykli baterii pochłonie nawiezienie pola zakładając że używamy 3 na zmiane, jaka jest żywotność pakietów. No i najważniejsze jak prawnie wyglądają loty takim gigantem. Poza tym film bardzo fajny i czekam na kolejne.
Świetny pomysł z tą integracją z Mavic 3
takiej nowości nam trzebyło na kanale
Jak na ten moment to były jedyne legalne loty tym Agrasem w PL :) Jeśli chcecie więcej info o Agrasach zapraszamy. Pooooozdron!
1:58 ponoć kiedyś (do dziś) Canon/Sony robił białe (szare) obiektywy, bo przez to mniej się nagrzewały i nie było problemu z pracą układów optycznych ;)
I to dopiero początek. Nadchodzą czasy niczym Interatellar :D
Wszyscy: wrzucają test odgrzewanego kotleta air 3s
Szczepan: potrzymaj mi piwo
Dji duży wypuszcza rzeczy pod kase więcej nowości więcej pieniędzy hah
Nowe produkty technologiczne są dla 2 typów ludzi: 1) zapaleńców co kupują wszystko i 2) dla ludzi, którzy mają produkt 2-3-4 generacje starszy.
Z telefonami jest to samo, nie warto brać s24 mając s23, ale mając s21 już warto się zastanowić, bo bateria pewnie też już lekko zdegradowana.
@@belu_p_fly Mam s20FE... w kwietniu miną 3 lata . Nie mam potrzeby ani żadnego argumentu żeby wziąć S24... serio.
@@SimpleGuy795 czyli mam rację, nadal mieścisz się we wspomnianych granicach czasowych. Jak miną 4 lata to daj znać czy przynajmniej nie zastanowisz się chociaż nad zmianą. :)
@@belu_p_fly ja mam xiaomi kupiony ponad 4 lata temu za niecały 1000zl, mam 6gb ramu, nagrywanie 4k, telefon chodzi dobrze, jedyne co to bateria słabiej trzyma, ale ładowanie raz dziennie, to dalej jest dobrze. Powiem tylko tyle że od oglądania YT, gdzie ludzie wrzucają 157 filmów rocznie o nowych telefonach, sami zmieniając je co kilka miesięcy bo z tego żyją, po prostu cię ODKLEIŁO. Nie masz racji że telefon trzeba zmieniać co max 4 lata jak się bateria zużyje. Jak bateria nie trzyma to się ją zmienia, a nie telefon. U mnie w tanim chinczyku, jak bateria będzie nie trzymała to ją zmienię i mam nadzieje że telefon posłuży mi chociaż 7 lat
W filmie brakuje mi jednego, prócz radosnej atmosfery z latania tym monstrum, nie wspomniałeś o papierologi jaką trzeba mieć by tym latać , w jakie kategorii o scenariuszach, ile czasu zajmuje zalatwienie zgody na lot, bo to mocno ogranicza możliwości zastosowania tego w standardowym scenariuszu uprawiania pola, gdzie rolnik wstaje rano widzi że jest dobra pogoda odpala ciagnik podpina opryskiwacz itp. i w ciągu kilkudziesięciu minut jest na polu. Juz widze zderzenie rolnika z ULCem kiedy okienko pogodowe to czesto jedna lub 2 doby ...
Z tego co kojarzę to aktualnie osoba prywatna nie może latać tym dronem
@@igorpopawski2909 to niech to będzie osoba prawna tylko jakie musi spełniać wymogi. Bo może i dałoby się to jakoś zastosować w trudnym terenie.
Tylko co z tego jak nie można tym lękajcie latać....
Tak, to fakt w większości przypadków, opisałem to w obszernym komentarzu. Niemniej jednak jak już masz SORE na dany obszar to możesz z niej korzystać adhoc. To że czas jest przy zabiegach istotny wiemy doskonale od Naszych klientów, i jeżeli ktoś ma zamiar latać legalnie najpierw musi pokusić się o analizę ryzyka SORA dla danego obszaru. Czy to jest efektywne? Nie i wszyscy dobrze wiemy. UE zabija rynek dronów w wielu absurdalnych regulacjach.
Papierów nie wyrobisz, bo oprysk dronem jest w Polsce zakazany przez PIORiN
tym razem kolega kolegi chyba nie latał ?:)
Bardzo fajne filmy robisz, dzięki Tobie wkręciłem się w droniarstwo i sam mam teraz Air'a 3 :)
Sprzęt robi wrażenie, generalnie ciekawe jest to, że na naszych oczach takie maszyny z przyszłości są dostępne, ale... No właśnie ale. Tym sprzętem nie można legalnie wykonywać oprysków środkami ochrony roślin, zaś zastosowanie do siewu nasion czy nawozów w czasach rolnictwa precyzyjnego, metody bezorkowej jest absurdalne. Jego jedyne zastosowanie to do miejscowego stosowania nawozów w płynie lub tradycyjnych, na niewielkich obszarach. Do użycia tego drona rolnik potrzebuje: samochodu dostawczego, przyczepy, agregatu, kilku baterii, mausera z wodą, miejsca do startu/lądowania i 2 ludzi. I to po to by na 1 baterii polatać 10 min (ze startem i lądowaniem). A i nie zapomnijmy o mavicu z licencją na pix4d. Tylko po to żeby, gdyby na jakiejś części pola wegetacja byłaby słabsza a byłoby za późno na wjazd tradycyjnym sprzętem to można by "podlecieć i podsypać ". Rzecz polega na tym, że plon się ostatecznie wyrówna, gleba nie jest jednolita, nawet na 1 polu może być różnie z zasobnością, wilgotnością itp. więc w niektórych miejscach jest po prostu słabiej, w innych lepiej, a ostatecznie wychodzi średnia i wszystko się wyrównuje. Koszt jaki trzeba ponieść, jest niewspółmierny do potencjalnych zysków. Zalety widzi tylko dystrybutor i pan od dofinansowania z UE. Warto się zastanowić, czy jest sens wydawać publiczne pieniądze na takie cele.
Tak, to fakt w większości przypadków, opisałem to w obszernym komentarzu.
Po prostu to jest sprzęt wieku dziecięcego. W stanach masowo robią to z samolotów i daje rade.
Tutaj potrzeba jeszcze sporo modernizacji.
Mysle,ze zrobie upgrade mojego Mini 4 Pro :D:D Na wakacje bedzie w sam raz!
Bardzo ciekawy sprzęt👍
A Kalwitter lata jakaś popierdółką air 3s, a nasz Łecina rolnictwa prawdziwa maszyna. Da sie go wylaczyc obracajac szybko dobgory nogami jak inne dji?
Da. I na dłoni też wylądować potrafi 😂
Spoko film, brakuje mi jednak testu, czy udźwignie go pro =]
@@dzban3399 no jak, w 8:40 przecież ujęcie z podczepionym action jest 😅
Faktycznie jest takowe w filmie, zwracam honor, film jest kompletny😂
GoPro nie, ale DJI Action tak :D
Razem z operatorem , chyba ; )
no w końcu jakies pozyteczne zastosowanie. Podoba mi sie ten dron i opcje ktore posiada
Rolnicze drony dji są używane od kilku lat i skoro są firmy/ użytkownicy którzy z nich korzystają to znaczy że w ich przypadku ma to sens. Należy pamiętać że po za planowaniu misji nasza praca polega na wymianie płynu i baterii,, nie sterujęmy dronem. Jest więcej filmów na yt pokazujących realną pracę
Mam mini 3 i myślałem żeby w jakiś sposób zastosować go w rolnictwie. Są jakieś sposoby żeby np. skanować przy pomocy owego drona pole na ktorym wzrastają rośliny?
Da się coś przekombinować z kolorowymi foliami na obiektyw
kiedy recenzja air3s?
Witam, sorry ze trochę nie na temat ale mam mały problem z moim DJI mini 3. Miałeś może problem z pękającymi zaczepami baterii. Mój dron ma 2 miesiące a widzę że już drugą baterie mi szlak trafia. Trochę mnie to zaczyna denerwować bo jedna już kompletnie nie trzyma się drona a teraz zauważyłem że kolejna ma pęknięcie i pewnie niedługo też nie będzie się nadawała do użytku., dodam że z dronem obchodzę się jak z jajkiem i bardzo delikatnie wyciągam te baterie.
WOW
A kolega kolegi sprawdzał zasięg?
:))))
Na takim polu to lekko 7km w linie prostej. Byle nie było żadnych wzniesień czy dołków czy budynków Wtedy trzeba takie wzmacniacze sygnału jak na filmach montować
A jak by się sprawdził taki sprzęt w górach? W dostarczaniu towaru do schroniska?
Zobacz film o flycart
Do tego jest FlyCart, testowaliśmy to razem z TOPR w Tatrach w tym roku, wkrótce więcej info. Pisaliśmy też na blogu wiele testów po naszych szkoleniach dla TOPRu.
@@ironskypl jaki zasieg ma taki sprzęt?
Fajny
Eee , to kolega kolegi dziś miał wolne ? Szkoda.
Jestem ciekaw jak ustosunkowują się rolnicy do nowej zrewolucjonizowanej metody oprysku czy siania. Czy widzieliby w tym sens jako płatnicy którzy korzystaliby z takich usług od osób prywatnych.
Na ten moment nie. Za dużo zachodu w stosunku do wykonanej pracy.
Czyli pole musi mieć instalacje elektryczna?
W sumie większość pol ma
zastanawiam się nad dronem dla początkującego i nei wiem czy lepszy będzie ten czy mini 4 na początek przygody :D
Kup sobie awate 2. Kosztuje w wersji combo tyle co mini 4 pro a radości z latania co nie miara. Filmy i zdjęcia robi podobne ale nie jest nudny jak typowy dron. Pozatym sterowanie kontrolerem i gogle robią niesamowita wrażenie z lotu.
@@palmall22 nie no, pisałem dla beki ten komentarz. kupiłem Air 3 jakiś czas temu na 1go drona. Trochę polatałem, widzę pewne plusy i minusy. Avaty tez bym spróbował dla, ale nie wsyzstko na raz. Póki co musze podskilowac latanie zanim się przesiądę na cos innego. Pozdro!
Najlepszy będzie Agras T50 :P
OooTesla na dizla?
Z tych emocji podajesz nam prędkość w kilogramach :)
Prędkość rozsiewu nasion, 108kg na minutę 😄
W. Fizyce nie ma takiego pojęcia
@@promajster7107 oczywiście, że jest - nazywa się to przepływ masy w jednostce czasu
Kiedy dji inspire 3
Czy w tym roku bierzesz na ferie drona?
Ba! Ja nim na ferie polecę!
Ten Matrice 30T to jednak malutka zabaweczka
Agras żywi się akumulatorami do Matrice 30 :D
Kiedy dji air 3s ????
Jak żyto urośnie
Wszystko fajnie, ale to jak narazie technologia do malutkich pól. Masę energii traci na powroty po zapasy energii i oprysku czy nasion. Po za tym powinien być już dod tego automatyczny dozownik oprysków czy nasion oraz wymiany baterii. Tak żeby można było uruchomić całą machine I przyjść pare godzin później na zrobione pole.
30 sekund opróżnia taki baniak? chyba ci się coś pomyliło!? lol
Chciałbym to zobaczyć!
Tak właśnie nie kminie. 30s to on pewnie zrzuca awaryjnie ładunek
@@mateuszbobinski7677 jedynie! inaczej nie da rady, tak mi sie wydaje
Kolego! Gdzie recenzja dji air 3s?
W rolnictwie na pewno nie znajdzie zastosowania, za mały za wolny i nie wydajny a dużo kosztuje, małego rolnika nie będzie stać na takie cudo a duzemu rolnikowi to jest strata czasu i pieniędzy, bo rewolucji to on nie zrobi. Dobry opryskiwacz zrobi za jednym przejazdem tyle co on miał by to robić cały dzień.
Dla dzieciaka na komunię się nada??
Taki dron jest dobry gdzie są ciężkie warunki terenowe. W klasycznym rolnictwie, czy "ekologii" to zabawka. Na małe gospodarstwo drogi gadżet. Chyba że ktoś ma jakieś warzywa, prowadzi doświadczenia, ma poletka doświadczalne wtedy się sprawdzi. U mnie przy 3 tyś. hektarów, sorry ale to nie ma prawa bytu.
fajny ale jak takiego bydlaka do plecaka schować na wakacje🤔🤔🤔🤔
Imponująca maszyna, rolnicy dostaną dofinansowania z Unji i beda latać, w Realu wizyta u rolnika, mam problem ze smartfonem, zrób mi to i to i tamto bo jak go jebne to mnie popamięta😂, temat dronów, no coś tam słyszałem ale ja sie na tym nie znam😅, rolnicy zatrudnia droniarzy do pracy na polu, szykuje mi sie wakat 😂
Dofinansowania już są. Podobno nawet 80%. Ale z tego co widać to Narazie nie ma co.
Już pewnie przemytnicy powykupowali. 40 kilo to sporo szlugów dźwignie 😀
Aby RTK działał potrzebne są dane korekcyjne. Czy gdzieś w miejscu pracy drona montowana jest stacja wytwarzająca dane korekcyjne?
Można się połączyć przez stację D-RTK2 lub przez internet np. przez darmowy dostęp przez ASG-EUPOS.
czy jest zapotrzebowanie na usługi wykonywane takim dronem w Polsce? ma ktoś doświadczenie? ciężko jest wyrobić uprawnienia?
ale bydlak ;)
120 tyś.zl to duzoyale dla rolnika to grosze. Zwlaszcza że obecnie ciagnik lub inna maszyna rolnicza potrafi kosztowac bańkę. Za parę lat zamiast opryskiwac ciagnikiem będą robili opryski dronami.
Tyśęcy?
Jakiego rolnika? Średnia krajowa gospodarstwa rolnego to gdzieś 14ha dochód z ha to jakieś parę tysi czyli masz mniej niż na etacie. Ciągnik lub inna maszyna rolnicza jak to ująles to jednak inna liga. Póki dron nie będzie w pełni samowystarczalny oraz czas lotu nie będzie dłuższy nie widzę zastosowania dla niego w rolnictwie ponieważ najzwyczajniej się nie zwróci.
I ani jednego nagrania jak on brzmi?
@@kubenq zobacz film o flycart tam były lepsze warunki do nagrań 😊
Jako syn rolnika nie widze sensu w tym dronie. Rolnik nie ma czasu na zabawe gdy trzeba obsiac kilkaset hektarow. A jeszcze w obliczu tego ze UE zwija rolnictwo w Polsce to i nisza sie bedzie zmniejszac na to urzadzenie
Dlatego ciągle jesteś synem rolnika a nie rolnikiem ...
Przecież planujesz szybko trasę i dron sam sieje albo roznosi płyn automatycznie
Ten oprysk to chyba w sądownictwie jedynie bo na polu to połowa leci w innym kierunku a tu potrzeba precyzji w opryskiwaniu i dozowaniu oprysku.
@@jakubromanski2242tyle że ciągnikiem z dyszami do natrysków- ma 5 razy większą powierzchnię pokrycia i nie musi co 5 minut zlatywać do bazy żeby zalać preparat i wymienić baterię..
Tak samo z pojemnikiem na ziarno - co po zbiorniku na 50kg jak do siewnika wchodzi 10 razy tyle..
Gdzie ma tym siać - na graniach gdzie nie wjedzie ciągnikiem? A potem jak to zbierze..
@@ukaszzakrzewski3645 tylko jak takim ciągnikiem zrobisz na górzystym terenie? Plus… ile kosztuje taki ciągnik? Wraz z utrzymaniem? 😅
wytestuj dji agras 40
albo reazar 40
Jaki kosztowny nonsens
Martwię się o kolegę kolegi. Żyje?
Być może niedługo sie pojawi
Kolega kolegi nie był potrzebny, bo IRONSKY ma decyzję administracyjną z ULC na wykonywanie lotów tymi potworami :) Ale to fakt Szczepan, kolega kolegi mamy nadzieję, że ma się dobrze i wkrótce będzie o nim wzmianka :)
Ciekawe czy Ukraińcom by się przydał
Ukraina na potęgę korzysta z dronó rolniczych, bo nie mają zjeba*%ch EU regulacji. Jeśli chodzi o założenia okołomilitarne to na potęgę wykorzystywane są wszystkie drony z serii Mavic 3.
Hehe ten drugi ,,baniak'' jest chyba do rozsiewania nawozu, a nie nasion 😉
Pierwszy
Dobry dron do zrzucania granatów na Ukrainie.
W Polsce jest zakaz stosowania środków ochrony roślin przy użyciu drona lub samolotu. :)
rozumiem że nic specjalistycznego, ale mogłeś dać choć minimum info. wystarczyło przeczytać na necie czy co kolwiek. To tak jak byś poszedł na premiere wozów strażackich i powiedział że nie znasz się ale ogólnie to tym się jeździ jak osobówką ale troche inaczej a, no i jest duży...
@@Zbieniu oglądałeś ten film w całości?😅 masz podstawowe parametry rozsiewania i oprysku, systemy mapowania terenu, tworzenie operacji, czas lotu, opis baterii + pokazanie drona w akcji. To nie film gdzie ktoś wysyła mi drona na 2 tygodnie żebym się nim pobawił i na spokojnie przygotował materiał tylko szybki test podczas eventu gdzie był prezentowany
Mi tylko zabrakło informacji jak mocny musi być agregat / przenośny akumulator żeby podładować te aku od Dji, bo jeśli ok. 2-3kW, to nie powinno być problemu podłączyć zwykły agregat jednofazowy o takiej mocy :) , a w filmie dowiedziałem się tylko że potrzebuje dużo mocy
@@michasochaczewski4302 Potrzebny jest agregat 12kW do T50 lub 9kW do T25.
@@Tradadada ok, dziękuję za informację, czyli pewnie potrzebny agregat 3 fazowy na 16A, jeśli ta ładowarka obsługuje 4 fazy 400V
@@SzczepanKosiba Owszem oglądałem całość, poprostu brakowało mi informacji typu. Ile zajmie opryskanie całego pola zakładając jakieś tam czasy na zmiane baterii i zalewanie. Ile cykli baterii pochłonie nawiezienie pola zakładając że używamy 3 na zmiane, jaka jest żywotność pakietów. No i najważniejsze jak prawnie wyglądają loty takim gigantem. Poza tym film bardzo fajny i czekam na kolejne.