Witam, jestem fachowcem z 35cio letnim stażem .Film jest zrobiony bardzo dobrze, nie męczy po minucie , nie przeciąga mało istotnych detali , wszystko jest pokazane według kolejności prac w przyspieszonym tempie co bardzo oszczędza czas poszukiwań materiałów na YT .Mimo że znam te prace na wyrywki to obejrzałem film do końca z przyjemnością . Pozdrawiam .
Szkoda ze tacy fachowcy wymierają ,odkąd buduje dom to doszedłem do wniosku że wolę sam zepsuć i zmarnować nisz za to samo psucie i marnowanie komuś zapłacić. Bardzo mi się podoba pana praca pozdrawiam i życzę porządnych zarobków
Oglądam Twoje filmiki gdzie wszystko starannie, czysto, równo i z pomyślunkiem, a później jadę na budowę i słyszę od szefa firmy budowlanej: "krzywo, prosto, oby ostro" i mam dysonans 😀
Łapka w górę. Mała dygresyjka też się znajdzie,a mianowicie chodzi mi o wysokość płyt fundamentowych ponad grunt. Jeśli ma tam być budynek murowany to nie ma tematu, ale jeśli to będzie z patyków i jeszcze z elewacją z szalówki lub balika, to temat długi jak wisła. W górę płyty panowie i na boki też xps.
Estetyka i poziom pracy na wysokim poziomie, jedynie zamiast piasku zastosował bym kliniec i Zagęscić lub chudziak by faktycznie gryzonie nie miały domku i po bokach szkoda że nie jest wypuszczona folia by zabezpieczyć styrodur ale to są szczegóły będzie stało lata, Fajny film łapka w górę :) pozdrawiam
fajnie ogarnąłeś betonowanie z obróbką jak na polskie warunki ;) nie wiem tylko czemu nikt takich konstrukcji nie rozszalowuje tego samego dnia, łatwo odchodzi, można poprawić na gotowo jakieś ubytki, raki na bokach, a naprawdę po 4-5 godzinach beton nie odleci w góre ;)
Oj tak. Niestety w mojej okolicy to typowe fachury samouki których trzeba pilnować bo chwilą nieuwagi i potrafią coś spieprzyć.... a pomysły na spieprzenie roboty mają cały czas. Jednej ekipie już podziękowałem za współpracę.
6:45 małe przejęzyczenie, bo chciałeś chyba powiedzieć wodoszczelny :P Pamiętasz może W dla tego betonu? Proces wiązania (tempo) zależy od tego co sobie inwestor zażyczy w porozumieniu z kierownikiem/osobą odpowiedzialną za prace. Nie jest regułą, że ten proces jest dłuższy, bo wystarczy poprosić o dodanie plastifikatora do przyśpieszania wiązania (już o klasie użytego cementu nie wspomnę). Ponadto są betony nie wymagające zagęszczania tzw. betony samozagęszczalne. Zważywszy na lokalne warunki i uzyskanie dodatkowo mrozoodporności nie do końca zgodzę się odnośnie "odpowietrzenia". Po to dodaje się odpowiednie domieszki aby napowietrzyć odpowiednio beton, który nie zostanie rozsadzony przy wahaniach temp. ~0°C ± kilka stopni w obie strony. Kwestia struktury betonu i między innymi budowy kapilar.
Panie Marcinie, wielki szacunek za ten filmik! Zastanawiałem się między fundamentem punktowym a płytą pod domek z konstrukcji drewnianej i wydaje mi się, że wybiorę płytę. Mam pytanie: w 7:20 zakrywacie rury betonem. Jak się później do nich Pan później dostał? Rozkuwa się posadzkę? Pozdrawiam!
Jak najbardziej podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi uwagami Ale faktycznie, spotkałem się z bocznym ociepleniem takiego fundamentu, od czego to zależy, że można tak i tak zrobić? Druga sprawa, trochę brakuje samego początku, czyli wstępne przygotowanie pod płytę, np jaki piasek, podsypki itp Pozdrawiam i pomyślności
Witam. Fajnie nagrany materiał. Krótko zwięźle i na temat. Mam natomiast dwa pytania. 1. Jakiej grubości była warstwa betonu? 2. Czy na tak przygotowanej płycie można śmiało murować np z keramzytu garaż dwustanowiskowy? Pozdrawiam serdecznie
@@MARCINBUDUJE Polecasz wzmocnić belkami wokół krawędzi i dać dwie warstwy siatki, czy uważasz że to pokazałeś spokojnie wystarczy na murowany garaż? Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest przygotowanie terenu pod płytę.
Bardzo ważnym elementem który tutaj jest pomijany to jest przygotowanie gruntu pod płytę ustalenie jego nośności jak również określenie występowania wody jeśli grunt jest suchy i nie zagrażało podmywanie wody to można to tak robić natomiast kiedy grunt jest słaby woda wysoko trzeba niestety do tego się przygotować przede wszystkim zebrać humus co najmniej 40 50 cm oczywiście pospółka i zagęszczenie przynajmniej zagęszczarkę 300 kg mową i większa tym lepsza Po dokładnym ubiciu konto trzeba wylać Chudziak 5 cm wystarczy na co dopiero folia Styrodur zbrojenie beton B25
90% youtuberow robi filmiki chociaz nie sa fachowcami. Ogladam wiele filmikow z zakresu budownictwa i instalacji oraz innych poza branza a sam jestem inz budownictwa to powiem pare slow: 1. Po co izolacja termiczna skoro garaz lub altana. 2. Izol termiczna jesli miala byc kiex sens musi byc tez z boku plyty. 3. Plyty nie zbroi sie w srodku tylko dolem a w miejscu zmiany momentow zginajacych takze gora
Czyli że zbrojenie nie powinno być w środku grubości płyty ? Tylko na dole ? A tam gdzie będą sciany również górą ? Czyli podwójnie? Dobrze zrozumiałem ? Czy pod garaż na piaskowym terenie daje sie xps czy nie?
W przypadku płyty fundamentowej - odwrotnie niż stropowej - zbrojenie przęsłowe (pomiędzy ścianami) powinno być ułożone na całości przy górnej powierzchni płyty. Grunt napiera od spodu na płytę. Dolne zbrojenie powinno być w strefach oparcia ścian. Styropian nie tylko ma chronić przed stratami ciepła od strony gruntu gdy budynek jest ogrzewany, ale także nie dopuścić do przemarzania gruntu pod fundamentem.
@@MARCINBUDUJE altanki i garaże bez problemu. Chyba że stawiasz tutaj budynek mieszkalny ciężki. Zresztą, znajomi postawili garaże na rozproszonym, i jeden parkuje tam ciągnik. Nic nie pęka.
jeżeli garaż jest nieogrzewany to ten styropian jest bez sensu, poza tym zbyt małe zakłady zbrojenia (w jednym kierunku tylko jedno oczko) - reszta super. Przy wibrowaniu należy pamiętać, że listwa ma zasięg do ok 10cm w głąb - jeżeli płyta grubsza trzeba buławą. Pielęgnować (podlewać) - w zależności od pogody 3-5dni - jeśli są upały polewać nawet kilka razy dziennie.
Witam bardzo dobrze to wygląda starannie to się ceni Mam pytanie układając xps i lejąc beton po usunięciu szalunku "widzimy "czoło xps co z tym ? Moze układac xps np 5cm od szalunku co Pan na to
Wszystko jest ok i jestem pod wrażeniem . Jednakże mam małą uwagę. Sam posiadam garaż i jednej rzeczy mi w nim brakuje szczególnie zimą i na tym filmie tteż tego elementu zabrakło. Jeżeli ma to być garaż to w podłodze powinien być odpływ gdzie mogłaby sokywac woda z topniejacego śniegu. Jak wiadomo samochodem zima widzimy mnóstwo śniegu i bez drenu woda nie ma gdzie splynac . Jeśli tego brakuje to później pozostaje mop i sporo zabawy .
szkoda ze nie podałeś grubości warstw, i nie jestem pewien hydroizolacji z foli przy wysokim poziomie wód gruntowych. Czy mógłbyś cos więcej o tym napisać ?
Czy ta pierwsza warstwa foli to obowiązek? Spotkałem się z opinią że nie dajemy jej pod XPS bo w razie jak wilgoć się tam pojawi to ma jak się osuszyć. Jaka jest prawda?
Cześć Marcin. Czy na płycie robiłeś spadek czy jest w idealnym poziomie. Będę wykonywał niedługo taką płytę pod zasądzoną altanę na której będzie drewniany taras. Dlatego nasuawa mi się pytanie odnośnie spadku. Czy jest obowiązkowy czy też nie jeśli taras i płyta będą zadaszone? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Witam. Mam troszkę podmokły teren. Jak głęboko wybrać ziemię czym po kolei wysypać aby na tym zrobić płytę fundantową (jaka grubość wylewki) ściany z cegły czerwonej rozbiórkowej. Wymiary 6 na 7 metra 42m2
Jak Pan wycenia zrobienie takiej płyty jak na filmie, pod domek drewniany całoroczny o powierzchni zabudowy 35 m/kw ?. I drugie moje pytanie w jaki sposób inwestor przygotował Panu grunt po płytę?
Witam . Jestem laikiem w temacie ale zauważyłem że wiele osób kopie po obwodzie opaski rów na szerokość ok 30cm i ok metra głębokości w którą wrzuca zbrojenie. Stąd moje pytanie do fachowców czy jest to potrzebne i czemu to służy?
Profesjonalna robota, zastanawiam się czy damy radę to we dwóch zrobić mniej profesjonalnymi narzędziami. Przy wylewaniu stropu zamówię o 2 - 3 metry więcej betonu i na przygotowane wcześniej miejsce wylejemy posadzkę. W moim przypadku może być powierzchnia delikatnie nierówna. Równać do wysokości szalunku będziemy zwykłą łatą, ale 'zwibrować' pewnie nie będziemy mieli jak. Macie jakieś pomysły jak to zrobić bez profesjonalnego 'wibratora'? Czy może nie robić wcale? Docelowo to będzie płyta pod garaż 35 m2 w podwórku i kiedyś tam stanie jakieś auto weekendowe.
Jaką otulinę z betonu zrobić ?? 2,5cm wystarczy?? Buduję garaż - chcę wylać płytę fundamentową o grubości 30cm, zbrojenie to wieniec z pręta 10mm + strzemiona z 6mm do środka dwie warstwy siatki z pręta fi 6mm. Chciałbym zrobić otulinę 2,5cm (płyta gruba bo chcę podnośnik wstawić do garażu. Czy taka konstrukcja będzie dobra ?? Z góry dzięki za rady ;)
Jaki rodzaj foli konkretnie dał Pan pod steropian a jką na steropian? Prosiłbym o w miare szybką odpowedź. A może ktoś z oglądaczy wie dokładnie jaką folię dać na piasek pod steropian a jaką na steropian pod beton?
Zobacz inne odcinki serii BUDOWA DOMU PARTEROWEGO OD A DO Z
ruclips.net/p/PL5oz5sSchxmQOvtDgmP2RsZsBBL43dPtm
Witam, jestem fachowcem z 35cio letnim stażem .Film jest zrobiony bardzo dobrze, nie męczy po minucie , nie przeciąga mało istotnych detali , wszystko jest pokazane według kolejności prac w przyspieszonym tempie co bardzo oszczędza czas poszukiwań materiałów na YT .Mimo że znam te prace na wyrywki to obejrzałem film do końca z przyjemnością . Pozdrawiam .
Brakuje elementu robienia kanalizacji a to jest też dość istotne, tak to było by 10/10
Szkoda ze tacy fachowcy wymierają ,odkąd buduje dom to doszedłem do wniosku że wolę sam zepsuć i zmarnować nisz za to samo psucie i marnowanie komuś zapłacić. Bardzo mi się podoba pana praca pozdrawiam i życzę porządnych zarobków
Pan jest PROFESJONALISTĄ. Szacunek za szacunek do pracy. Serdecznie pozdrawiam.
Bardzo dużo potrzebnej wiedzy. Dziękuję za ten odcinek. Właśnie stawiam płytę fundamentową i robię według filmu.
Oglądam Twoje filmiki gdzie wszystko starannie, czysto, równo i z pomyślunkiem, a później jadę na budowę i słyszę od szefa firmy budowlanej: "krzywo, prosto, oby ostro" i mam dysonans 😀
Jestem "ogladaczem" kanału od pewnego czasu, dzisiaj zasubilem ponieważ jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autora i przekazu, pozdrawiam
No BARDZO fajnie, bo od dłuższego czasu szukałem patentu na zrobienie płyty pod altankę.
Łapka w górę. Mała dygresyjka też się znajdzie,a mianowicie chodzi mi o wysokość płyt fundamentowych ponad grunt. Jeśli ma tam być budynek murowany to nie ma tematu, ale jeśli to będzie z patyków i jeszcze z elewacją z szalówki lub balika, to temat długi jak wisła. W górę płyty panowie i na boki też xps.
Merytorycznie krótko i na temat dziękuję za informację i dobry film
Miło się to ogląda. Wszystko jasno opowiedziane. Porządna praca.
Robota na 5. Te plastikowe podkladki pod siadke to super sprawa.🖒👏🍻
za karę napisz w domu 100* słowo : siatka
@@tomaszser470 bedzie siadał na niej
Estetyka i poziom pracy na wysokim poziomie, jedynie zamiast piasku zastosował bym kliniec i Zagęscić lub chudziak by faktycznie gryzonie nie miały domku i po bokach szkoda że nie jest wypuszczona folia by zabezpieczyć styrodur ale to są szczegóły będzie stało lata, Fajny film łapka w górę :) pozdrawiam
Kruszywo pod wylewkę to podstawa, nie potrafię tego zrozumieć czemu na tak wielu filmach dają piasek dla mrówek i myszy.
Bardzo ciekawy temat bardzo przydatny to tych domkuw,garaży,altany.trzeba to wiedziedz
super filmik dzięki za cenne wskazówki.
Super film .
Dzięki za podzielenie się wiedzą.
Szacun. Pozdrwienia dla człowieka dobrej roboty!
Witam Panie Marcinie oglodam Pana prace i jest pan świetnym fachowcem.duzo od Pana się nauczyłem.
fajnie ogarnąłeś betonowanie z obróbką jak na polskie warunki ;) nie wiem tylko czemu nikt takich konstrukcji nie rozszalowuje tego samego dnia, łatwo odchodzi, można poprawić na gotowo jakieś ubytki, raki na bokach, a naprawdę po 4-5 godzinach beton nie odleci w góre ;)
Ło Panie ale estetyka pracy pierwsza klasa 😎👍🏻👍🏻👍🏻
Witam fajnie się ogląda fachowca w akcji super robota
Krótko, zwięźle i na temat
Szacuneczek za pomysłowość i zaj.... Filmik Pozdrawiam 😉
Spoko tylko dawaj większą zakładkę na zbrojeniu . A i spojler do wyrownywania kozak bi na recznym lapska bola zajebiscie . Fajnie . Pozdrawiam
Fachowo dajesz . Miło się ogląda. Widać wyraźny rozwój kanału. Pozdrawiam
witam
kolego pod Styrodur zawsze trzeba dac beton .bo gryzonie zrobia wióry z niego.
Też nad tym sie zastanawiałem, co z myszami w styropianie
@@Ostin-bz7ww Jak to co mają się doskonale .
Życzyłbym sobie takich fachowców ...
Oj tak. Niestety w mojej okolicy to typowe fachury samouki których trzeba pilnować bo chwilą nieuwagi i potrafią coś spieprzyć.... a pomysły na spieprzenie roboty mają cały czas. Jednej ekipie już podziękowałem za współpracę.
Marcin podoba mi sie twoja robota pelna profeska.Pozdrawiam
Sztos material
6:45 małe przejęzyczenie, bo chciałeś chyba powiedzieć wodoszczelny :P Pamiętasz może W dla tego betonu? Proces wiązania (tempo) zależy od tego co sobie inwestor zażyczy w porozumieniu z kierownikiem/osobą odpowiedzialną za prace. Nie jest regułą, że ten proces jest dłuższy, bo wystarczy poprosić o dodanie plastifikatora do przyśpieszania wiązania (już o klasie użytego cementu nie wspomnę). Ponadto są betony nie wymagające zagęszczania tzw. betony samozagęszczalne. Zważywszy na lokalne warunki i uzyskanie dodatkowo mrozoodporności nie do końca zgodzę się odnośnie "odpowietrzenia". Po to dodaje się odpowiednie domieszki aby napowietrzyć odpowiednio beton, który nie zostanie rozsadzony przy wahaniach temp. ~0°C ± kilka stopni w obie strony. Kwestia struktury betonu i między innymi budowy kapilar.
Panie Marcinie, wielki szacunek za ten filmik! Zastanawiałem się między fundamentem punktowym a płytą pod domek z konstrukcji drewnianej i wydaje mi się, że wybiorę płytę. Mam pytanie: w 7:20 zakrywacie rury betonem. Jak się później do nich Pan później dostał? Rozkuwa się posadzkę?
Pozdrawiam!
Siema Marcin fajnie że coś budujesz, zdrówka
Szybko i fachowo👌👍💪 pozdrawiam 😉
Dobra robota
Pełna profeska i świetny przekaz wiedzy ,) chciałbym pana zaprosić do nas na działkę do supportu w pierwszej płycie,)
No i SUPEROWO 👍👍👍👍👍
Jak najbardziej podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi uwagami
Ale faktycznie, spotkałem się z bocznym ociepleniem takiego fundamentu, od czego to zależy, że można tak i tak zrobić?
Druga sprawa, trochę brakuje samego początku, czyli wstępne przygotowanie pod płytę, np jaki piasek, podsypki itp
Pozdrawiam i pomyślności
Witam. Fajnie nagrany materiał. Krótko zwięźle i na temat. Mam natomiast dwa pytania.
1. Jakiej grubości była warstwa betonu?
2. Czy na tak przygotowanej płycie można śmiało murować np z keramzytu garaż dwustanowiskowy?
Pozdrawiam serdecznie
Można bez problemu budować . Tu była warstwa 17 cm betonu
@@MARCINBUDUJE Polecasz wzmocnić belkami wokół krawędzi i dać dwie warstwy siatki, czy uważasz że to pokazałeś spokojnie wystarczy na murowany garaż?
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest przygotowanie terenu pod płytę.
Bardzo ważnym elementem który tutaj jest pomijany to jest przygotowanie gruntu pod płytę ustalenie jego nośności jak również określenie występowania wody jeśli grunt jest suchy i nie zagrażało podmywanie wody to można to tak robić natomiast kiedy grunt jest słaby woda wysoko trzeba niestety do tego się przygotować przede wszystkim zebrać humus co najmniej 40 50 cm oczywiście pospółka i zagęszczenie przynajmniej zagęszczarkę 300 kg mową i większa tym lepsza Po dokładnym ubiciu konto trzeba wylać Chudziak 5 cm wystarczy na co dopiero folia Styrodur zbrojenie beton B25
Pominięty ? Przecież nawet nie ma tu w filmie słowa o gruncie wiec co ty piszesz 😂
dzięki
Dobra robota Marcin. Pozdrawiam
Siema 🍺
Dobrze wykonana praca.
siemka , dlaczego po bokach nie jest dany styro?
Dziękuję
90% youtuberow robi filmiki chociaz nie sa fachowcami. Ogladam wiele filmikow z zakresu budownictwa i instalacji oraz innych poza branza a sam jestem inz budownictwa to powiem pare slow: 1. Po co izolacja termiczna skoro garaz lub altana. 2. Izol termiczna jesli miala byc kiex sens musi byc tez z boku plyty. 3. Plyty nie zbroi sie w srodku tylko dolem a w miejscu zmiany momentow zginajacych takze gora
Czyli że zbrojenie nie powinno być w środku grubości płyty ? Tylko na dole ?
A tam gdzie będą sciany również górą ?
Czyli podwójnie?
Dobrze zrozumiałem ?
Czy pod garaż na piaskowym terenie daje sie xps czy nie?
W przypadku płyty fundamentowej - odwrotnie niż stropowej - zbrojenie przęsłowe (pomiędzy ścianami) powinno być ułożone na całości przy górnej powierzchni płyty. Grunt napiera od spodu na płytę. Dolne zbrojenie powinno być w strefach oparcia ścian.
Styropian nie tylko ma chronić przed stratami ciepła od strony gruntu gdy budynek jest ogrzewany, ale także nie dopuścić do przemarzania gruntu pod fundamentem.
Plyta, jak na altanke to az za profesjonalnie. Starczyłoby spokojnie zbrojenie rozproszone, szkoda czasu na robienie kratownicy . Film super
Nie prawda . Rozproszone nie starczy pod te domy które na tym są wybudowane !!!
@@MARCINBUDUJE altanki i garaże bez problemu. Chyba że stawiasz tutaj budynek mieszkalny ciężki.
Zresztą, znajomi postawili garaże na rozproszonym, i jeden parkuje tam ciągnik. Nic nie pęka.
Dobrze jest zalac beton woda I nalozyc na niego folie
Gratuluje :) krótko a dobrze :) pozdro :)
Ставлю лайк, дуже гарно знімаеш
Witam wszystkie osoby którym wyjebało na główną
Dzięki, bardzo pomocny materiał. Jaka grubość samej wylewki?
Super filmik. Dzięki :) Chciałbym z kimś takim zrobić pierwszy fundamet na Kaszubach :)
Ja też Kaszub 😉
@@MARCINBUDUJE super. Można się skontaktować jakoś na priv ? :)
kontakt@marcin-buduje.pl
@@MARCINBUDUJE Czy Pobierowo wchodzi w grę?
@@sebatianfarbiarz7856 cześć czytałem wiadomość ale nie było czasu odpisać . Podeslij nr tel na meila
jeżeli garaż jest nieogrzewany to ten styropian jest bez sensu, poza tym zbyt małe zakłady zbrojenia (w jednym kierunku tylko jedno oczko) - reszta super.
Przy wibrowaniu należy pamiętać, że listwa ma zasięg do ok 10cm w głąb - jeżeli płyta grubsza trzeba buławą.
Pielęgnować (podlewać) - w zależności od pogody 3-5dni - jeśli są upały polewać nawet kilka razy dziennie.
Witam bardzo dobrze to wygląda starannie to się ceni Mam pytanie układając xps i lejąc beton po usunięciu szalunku "widzimy "czoło xps co z tym ? Moze układac xps np 5cm od szalunku co Pan na to
Garaż 5x6 folia beton 25B bez zbrojenia nic nie pęka stoi już 3lata grubość między 15-20cm
Dawid G. Pod ścianami też niema zbrojenia?
@@elcoyote666 garaż stoii na 8 słupach gdzie jest zamontowana więźba pomiędzy osb nigdzie nie ma zbrojenia
Zależy gdzie mieszkasz ja mieszkam na śląsku a tu są tzw szkody górnicze i wszystko siada
brakuje tylko informacji ile piachu pod folią jest. ile inwestor wybrał ziemi.
elegancko! jaka powinna być średnica drutu zbrojeniowego bo budowe domku murowanego na działce 35m2? i jak gruba powinna być płyta fundamentowa?
Cześć. Ciekawy materiał, czy mógłbyś opisać jakie zbrojenie zastosowałbyś pod płytę na dom ok 100m2 z waszych projektów ?
To trzeba zaprojektować a nie opisać .
elegancka robota jak zwykle :)
Czy nie trzeba też dać izolacji pionowej płyty fundamentowej? Jeśli tak, to czy może być z innego styropianu, nie xps?
Dobra robota.
Wszystko jest ok i jestem pod wrażeniem . Jednakże mam małą uwagę. Sam posiadam garaż i jednej rzeczy mi w nim brakuje szczególnie zimą i na tym filmie tteż tego elementu zabrakło. Jeżeli ma to być garaż to w podłodze powinien być odpływ gdzie mogłaby sokywac woda z topniejacego śniegu. Jak wiadomo samochodem zima widzimy mnóstwo śniegu i bez drenu woda nie ma gdzie splynac . Jeśli tego brakuje to później pozostaje mop i sporo zabawy .
Te płyty jak kolega może zaobserwować są pod domki . Takie jak stoją obok
Fachową robota. 👍
Zajebioza
Witam czy zbrojenie prętami można zastąpić włóknem stalowym lub polipropylenu.
widać, że fachowiec :D
Poznajesz po piasku pod płytę, czy styropianie na piasku bez zabezpieczenia przed gryzoniami?
szkoda ze nie podałeś grubości warstw, i nie jestem pewien hydroizolacji z foli przy wysokim poziomie wód gruntowych. Czy mógłbyś cos więcej o tym napisać ?
Masz suba i łapę! Super kanał!
Czy ta pierwsza warstwa foli to obowiązek? Spotkałem się z opinią że nie dajemy jej pod XPS bo w razie jak wilgoć się tam pojawi to ma jak się osuszyć. Jaka jest prawda?
Jaki koszt wykonania tak fachowej płyty 😁
a czy po obróbce betonu takim lizakiem nie trzeba go i tak zatrzeć pacą/zacieraczką???
Cześć Marcin. Czy na płycie robiłeś spadek czy jest w idealnym poziomie. Będę wykonywał niedługo taką płytę pod zasądzoną altanę na której będzie drewniany taras. Dlatego nasuawa mi się pytanie odnośnie spadku. Czy jest obowiązkowy czy też nie jeśli taras i płyta będą zadaszone? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Czy pod styropian nie trzeba dawac jakiegoś zabezpieczenia przed gryzoniem itp ?
Możesz podać szacunkowa ilość tych punktowych dystansów zużytych do budowy tej 35m płyty i jaki to rozmiar 50-60 czy 70-80mm?
Pominięta kwestia Czy Wibrowanie betonu odbywa się na tak zwanych rurkach czy bezpośrednio po betonie?
A widziałeś jakieś rurki ?
Witam. Mam troszkę podmokły teren. Jak głęboko wybrać ziemię czym po kolei wysypać aby na tym zrobić płytę fundantową (jaka grubość wylewki) ściany z cegły czerwonej rozbiórkowej. Wymiary 6 na 7 metra 42m2
fajnie,czy bedzie nastepny etap tej budowy
Na takie płycie można murować ściany z suporexu bez problemu czy tylko konstrukcje drewniane ?
Jak Pan wycenia zrobienie takiej płyty jak na filmie, pod domek drewniany całoroczny o powierzchni zabudowy 35 m/kw ?. I drugie moje pytanie w jaki sposób inwestor przygotował Panu grunt po płytę?
Jeszcze jak bys koszty pokazywał to byłoby idealnie 👌
I po co Ci te koszty ??
... bo nie wiem ile Bitcoin'a wypłacić 🤭💰
Witam . Jestem laikiem w temacie ale zauważyłem że wiele osób kopie po obwodzie opaski rów na szerokość ok 30cm i ok metra głębokości w którą wrzuca zbrojenie. Stąd moje pytanie do fachowców czy jest to potrzebne i czemu to służy?
Jaka grubość jest potrzebna ławy fundamentowej?
Witam Panie Marcinie czy może mi pan powiedzieć jak wykonać taką płyte na gruncie gliniastym ? Byłbym bardzo wdzięczny.
Jaka wysokość zalewanej płyty? Przyszedł styropian, to chyba jakaś mega gruba nie jest? Albo chociaż ile m3 betonu poszło na te 35m2 powierzchni?
@marcinbuduje Masz może pomysł jak wbić kontrłaty do przytrzymania szalunku, gdy pod spodem jest gruz :(? zamienić drewno na szpilki?
Profesjonalna robota, zastanawiam się czy damy radę to we dwóch zrobić mniej profesjonalnymi narzędziami. Przy wylewaniu stropu zamówię o 2 - 3 metry więcej betonu i na przygotowane wcześniej miejsce wylejemy posadzkę. W moim przypadku może być powierzchnia delikatnie nierówna. Równać do wysokości szalunku będziemy zwykłą łatą, ale 'zwibrować' pewnie nie będziemy mieli jak. Macie jakieś pomysły jak to zrobić bez profesjonalnego 'wibratora'? Czy może nie robić wcale? Docelowo to będzie płyta pod garaż 35 m2 w podwórku i kiedyś tam stanie jakieś auto weekendowe.
Poradzisz sobie 👍. Nie zawibrujesz tragedia się nie stanie . Zawsze można zrobić coś w stylu tapowania grabiami lub innym narzędziem
@@MARCINBUDUJE racja, dzięki za pomysł z grabiami :)
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i masz zageszczarkę
super kolego
siemka elo
Super
Jaki koszt tej płyty zbrojenie plus beton?
A gdzie chusty beton pod xps? Powodzenia jak sie nornice lub myszy zadomowią!
Zastosował nowoczesną folię "myszoodporną" i tym samym zaoszczędził na flaszkę, rezygnując z chudego betonu
Dobra robota. Czy ta płyta jest wystarczająca pod dom 35m2 murowany? Jaka grubość tej płyty?
Podpinam się z pytaniem ,jak grubość płyty pod garaz?
Marcin Buduje
witam .płyta pod domek szkieletowy parterowy czy z poddaszem??
Witam, tak zazbrojona płytę nacina się w celu dylatacji??
Jaką otulinę z betonu zrobić ?? 2,5cm wystarczy?? Buduję garaż - chcę wylać płytę fundamentową o grubości 30cm, zbrojenie to wieniec z pręta 10mm + strzemiona z 6mm do środka dwie warstwy siatki z pręta fi 6mm. Chciałbym zrobić otulinę 2,5cm (płyta gruba bo chcę podnośnik wstawić do garażu. Czy taka konstrukcja będzie dobra ?? Z góry dzięki za rady ;)
Jaki rodzaj foli konkretnie dał Pan pod steropian a jką na steropian? Prosiłbym o w miare szybką odpowedź. A może ktoś z oglądaczy wie dokładnie jaką folię dać na piasek pod steropian a jaką na steropian pod beton?
Folia budowlana 0,2 dostępna praktycznie w każdej hurtowni
Witam, prosiłbym o informację jaka jest grubość tej płyty ???
Czy ocieplenie styropianem jest konieczne? I czy nie powinnien być pod plyte wykop 20-30 cm zrobiony?
Jak to się ma później z mrozem ? Nie popęka ?
Panie Marcinie. Czy pod garaż wolnostojący można odpuścić sobie styrodur?
Oczywiście
@@MARCINBUDUJE Opaskę płyty fundamentowej zrobić z EPSu ? Jest sens dawać na zagęszczony piasek chudziaka, papę, folię i dopiero płytę?
Pozdrawiam