ZASUWKA PRZECIWROJOWA - Jej zasadność, efektywność i potrzeba zastosowania.
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- Opis filmu: O zastosowaniu zasuwki przeciwrojowej w ulu opowiada Błażej Burnat, posiadacz 700 pniowej pasieki który każdego roku ją stosuje. Zapraszam do wysłuchania argumentacji jej stosowania.
Opis kanału:
Cześć! Cieszę się bardzo, że odwiedziłeś mój kanał na RUclips. Na moim kanale znajdziesz treści związane z pszczelarstwem i wszystkimi aspektami dotyczącymi hodowli pszczół. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało w komentarzach, postaram się jak najszybciej na nie odpowiedzieć. Oprócz pszczelarstwa interesuję się także motoryzacją, zwłaszcza tą z czasów PRL. Pamiętaj, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych filmach na kanale, nie zapomnij subskrybować oraz oznaczyć dzwoneczek. Dzięki temu będziesz na bieżąco z treściami kanału.
Linki
PASIEKA ŁUKASZ WARYAS
lukaszwaryas
PSZCZELARSTWO WĘDROWNE
groups/1030498990725445
ŁUKASZ WARYAS
profile.php?id=100054519083826
Łukasz WARYAS
pasiekalukaszwaryas.business.site/?
#ROZMOWYOPSZCZOŁACH #PASIEKA #PSZCZOŁY #PASIEKI #WARYAS
Dziękujemy.
👍
Dziekuje Ci Łukasz za te filmiki z produktami od Burnata. Miedzy innymi dzieki Tobie zdecydowalem się na ule tej firmy. Mam nadzieje że chłopaki czyli Błażej i Kornel też podziekuja Ci za pokazanie właśnie ich produktów, bo napewno nie jestem jedyny który właśnie sie zdecydował na te ule. Polecam je każdemu dla mnie nie ma lepszych. Pozdrawiam Cie Łukaszu tak trzymaj 💪
Również po oglądaniu tej serii filmów zdecydowałem się na zakup uli firmy Burnat, na początku się wąchałem z powodu poławiacza pyłku ale zaryzykowałem i kupowałem, ajakie było moje szczęście jak pojawił się materiał o nowych poławiaczach pyłku, w grudniu planuje zakupić kolejne i myślę że będę wierny firmie Burnat za jakość za obsługę i profesjonalizm, raz zdażył mi się pęknięty korpus, uszkodzony podczas transportu, i bez problemu został mi wysłany kolejny, a żeby sam korpus nie jechał w przesyłce to dokupiłem jeszcze kolejne elementy, dziękuję
Bardzo ciekawy materiał kręć więcej pozdrawiam
👌
witam, świetne filmiki nagrywasz. 👍👍👍 nie wiedziałem zastosowania tego elementu i nie kupowałem , Pozdrawiam dzieki że pokazujesz nowinki w pszczelarstwie😃😃😀😀😀😀😀
Dziękuję bardzo za komentarz
Też byłem pod wielkim wrażeniem jak mi Błażej opowiedział w jaki sposób wykorzystują ten element
Pszczelarstwo jest niesamowite
Oglądam ten film
Do tej pory nie zdawałem sobie w pełni sprawy jak ważną rolę spełnia ten element.
W pierwszym roku użytkowania miałem okazję wypróbować było tak jak Błażej mówi rój się uwiązał i wrócił do ula . Mogłem skończyć pracę przy innej rodzinie i spokojnie przystąpić do przeglądu rodziny wyrojonej.
Dziękuję za cenny komentarz 👍
Ja mam dociete do dennic lysonia z kraty metalowej i uzywam od poczatku kilka lat
👍👍👍😃😃😃
🐝👌
Siema. Za ten sposób na rójki chłopaki z Burnata powinni dostać pszczelarskiego Nobla 😉 Co do pozostawienia zastawki przeciwrojowej na zimowanie mam wątpliwości. Czy przy zimowaniu na otwartej dennicy pozostawienie wylotka otwartego niemal na całą szerokość to nie za bogato z tą wentylacją? Pozdrawiam.
mam pytanko czy w ulach łysonia jest coś takiego jak ta kratka czy może ta zasuwka plastikowa z tym grzebieniem pełnić może taką rolę
Wszystkie ule mają podobne rozwiązania bardziej lub mniej przydatne dla pszczelarza.
Witam a zasufka pasuje tylko do uli burnat czy do innych producentów również będzie pasować?
Raczej tylko do uli burnat
Już nie pamiętam czy ktoś mi to powiedział czy gdzieś czytałem o tym że pierwsza matka która się wygryzie i jest dorodna idzie zaciukać pozostałe niewygryzione mateczniki i nie ma między nimi żadnej walki. To jak to w końcu jest?
Jest i tak jak piszesz i tak jak mówimy... To są pszczoły😉
Czy zdarzylo sie ze wszystkie matki zostały martwe przy wylotku i rodzina mogła być bezmateczna?
Kładę kratę odgrodową na dennicę. Lub między korpusy. Krata ma dużą powierzchnię, więc nie stratują trutni. Pewnie taka wkladka wygodniejsza, ale to chyba nie jest jakis nowy wynalazek.
Chodzi o dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
a jak to się ma gdy matula odchudzi się
odwłok nie ma znaczenia, chudsz czy grubsza, szerokość głowy się nie zmienia i dlatego matki NU też nie powinny wyjść i nie wychodzą.
W tym roku nie miałem ani jednego matecznika rojowego A przydałby się Bo z takich matecznikow odklady robię
U mnie też w tym roku nie chciały się roić
Witam ja stosuję inną metodę ta z kratką to jest ostateczność, ja stosuję inną metodę przycinam matce jedno skrzydełka rój wyjdzie ale matka spadnie przed wylotek pszczoly wrócą do ula matka będzie przed wylotem z gromadką pszczół , w najgorszym wypadku gdy nie będę tego dnia w pasiece to stracę matkę ale pszczoly zostaną. Gdy się zaklada kratkę na wylotek to wylotek blokują trutnie to pogarsza nastroj rojowy . Jedna uwaga matki w pasiece muszą być wrzyskie matki przyciete skrzydelka a to wymaga duzego doswiadczenia ja to robię od 40 lat a mam duże pasieki i najważniejsze ze roje jak wejdą w nastroj rojowy to nie uciekną
Trzeba pamiętać rodziny wchodzą nastrój rojowy w maju gdy rój ucieknie to już miodu w tym sezonie wtej rodzinie nie będzie, a gdy zrobimy odklad to też będzie strata w miodzie. Najlepiej zapobiegać wcześniej żeby nie weszły w nastrój rojowy a to wymaga dużego doświadczenia.
Od kilku lat podcinam matką skrzydełka, też jest ok rójka daleko nie poleci.
Ale jednak wyleci i być może nie jeden ...
@waryasbeekeeper zgoda. Pomyśl super. Ja mam ule drewniane i nie mam możliwości zastosowania Zasuwek Burnata.
@@michalempart8386możesz założyć kratę ogrodowa na wylotek, ten sam efekt. Mój dziadek robił to już 70 lat temu.
@@Barcol84przez kratę matka przejdzie.Wiem bo testowałem.Lepsze wg.mnie lotkowanie.
Trzeba umieć podcinać skrzydełko wtedy nie poleci
Muchozol z Gromnika :/
Gdzie tu miłość do pszczół?
Co powiesz o szerszeniu błękitnym azjatyckim , który zbliża się do Polski ??????
Jeżeli się pojawi to będzie trzeba stosować przed nim zabezpieczenia... Bo co pszczelarz może więcej?
Co jak młoda matka zetnie starom,a jest nieunasienniona.???
@@wodzimierzys1986 mówimy o tym...
ZAMIAST STOSOWAĆ KRAT /TO NA CHWIĘ ALE NIE MOZNA ZBYT DŁUGO / LEPIEJ POZNAĆ DOBRZE PSZCZOŁY I STOSOWAĆ METODY ZGODNE Z ICH NATURĄ ; JA STOSUJĘ MATKI ROCZNE /MAŁO TRUTNI ,SZYBKI ROZWÓJ I MATKI Z REGÓŁY NIEROJLIWE /.DO TEGO POSZERZENIE GNIAZDA I JEST SPOKÓJ .
No, no tylko gdzie szukać tej wiedzy? Może na Facebooku tam zawsze jest gorąca dyskusja... Błażej ma tylko 700 rodzin i prowadzi pasiekę wielopokoleniową a wiedzy ciągle mało...
@@waryasbeekeeper W SZKOŁACH /FIZYKA CHEMIA ,BIOCHEMIA ,NAUKA O ZIEMII; POWODZENIA ŻYCZĘ.
Rozumiem że Ty masz niezbędną wiedzę z wymienionego zakresu. Szukam takich ludzi jak Ty właśnie żeby porozmawiać z nimi i dzielić się tą wiedzą z innymi.