Halfajok és csalik 2. rész - Balinozás ősszel

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 ноя 2024

Комментарии • 16

  • @fetterattila4886
    @fetterattila4886 Год назад +5

    Nagyon tetszik ez a fajta tartalom, és az is, hogy 3/2 csalinál volt víz alatti felvétel arról, hogy hogyan mozog, kiváncsi lettem volna a minnow mozgására is. De így is ment a feliratkozás!

  • @viktorvarga131
    @viktorvarga131 Год назад +2

    Szia Péter!Tudnál ajánlani botot is wobblerezéshez 2,20-2,30m kb 3-10gr méretben max 120000-ig.Előre is köszi,ja és jók a videók! 🙂

    • @Bosanszky_Peter
      @Bosanszky_Peter Год назад +2

      Kedves Viktor, én az alábbi botokat nézném meg a helyedben, de ajánláshoz pár kérdést még tisztázni kellene (milyen víz, milyen wobbler):
      Daiwa Prorex AGS Light Spin 702UL 2sct, 3-12g, 2.10m
      Apia Grandage Lite 76 2.29m 1-12g
      De hívj fel nyugodtan, a webshopban lévő számon elérsz, szívesen segítek ha tudok (abban is, hogy beleférjen a keretbe...:-))

  • @albertpayer7226
    @albertpayer7226 Год назад +3

    Tisztelt Péter! Ryuki spearhead és Tiemco Laks csalikat bele tennéd egy top10-es balin csali listába vagy inkább nyári csaliknak tartod őket?
    Üdv, Albert

  • @Bosanszky_Peter
    @Bosanszky_Peter Год назад +6

    Kedves Albert! Mindkét említett csali nagyon jól fogja a balint. A Laks például kiváló alternatíva olyan helyeken, ahol a wise minnow már túlságosan ismert a halak számára. A ryuki pedig olykor mindent visz. Egyetlen hátrányuk, hogy ha a balinok épp nem az ideális mélységben táplálkoznak, ezekkel a csalikkal nehéz különböző vízmélységet meghorgászni, így nem univerzálisak, hanem inkább specialisták. De nem az évszak szerint. Ha csónakos partdobálós balinozásról beszélünk, nem a top10, hanem a top 5 csaliba is befér az említett két wobbler.

  • @fecodudas2830
    @fecodudas2830 Год назад +2

    Nagyon jó kis videó! Már hiányzott a halspecifikus repertoárból a balinozás!😊
    Nekem a top3-ban a Duo Ryuki, a Daiwa wise minnow és az Illex/Jackall Flat Tricolor 55s van benne!😊
    Bár én a Dunán dobálok, erős húzós vízben...

  • @Nadaly8888
    @Nadaly8888 Год назад +2

    Koszi király video es videok lesznek megegyszer koszi szépen! Üdv

  • @ZsoltPecze-Anderla
    @ZsoltPecze-Anderla 7 месяцев назад

    Szia Pèter!Te le szoktad venni a balinos wobblerek orráról a kulcskarikát, vagy az negatívan befolyásolja a csali mozgását?

  • @csabapanczel6500
    @csabapanczel6500 7 месяцев назад +1

    Kedves Péter,
    Folyóvízen (Duna) horgászom az esetek többségében partról és az utóbbi időben megtetszett a lágyabb, kisebb dobósúllyal rendelkező botokkal való horgászat, a célhal elsősorban a Balin lenne. Kicsit elvesztem a horgászbotok választékaiban, van esetleg kifejezett ajánlásod olyan 50-60 ezer Ft-ig bezárólag? Márkához nem ragaszkodom feltétlenül, szállíthatósághoz annál jobban! :)
    Előre is köszönöm a válaszod, jöhet még balinos content! 🤟
    Üdv,
    Csaba

  • @tiborkovacs5226
    @tiborkovacs5226 Месяц назад

    Szia olyan kérdésem lenne hogy a daiwa tournament wise minnow csali csak ősszel eredményes ?

  • @matemagyar6611
    @matemagyar6611 Год назад +1

    Szia Peti! Nagyon hasznos, informatív video és igencsak aktuális. Én is használom az említett " számolós " módszert, de bizonytalan vagyok azt illetően, hogy a pl 4m -re engedett csali egyenletes bevontatás mellet vajon " vonalban ", azonos mélységben közeledik felém, vagy viszonylag gyorsan elfoglal egy a kialakítás / méret / súlyból adódó kb fix mélységet? Érzésre a vasak ( spr asp, blade csalik ) inkább jönnek így , vonalban, de ez csak tipp. Ha emelekednek ezek is, ajánlott e a bevontatás időnkénti megszakítása, hogy a csali ismét a megfelelő mélységre álljon? Erről van tapasztalatod? Köszi

    • @Bosanszky_Peter
      @Bosanszky_Peter Год назад +4

      Szia Máté! Köszönjük szépen! Nincs olyan csali, ami azonos bevontatási sebesség, és bottartás mellett a felszínhez képest nem változtatja a mélységét ahogy közeledik feléd. Az emelkedés sebessége, erősen függ a dobástávtól és a zsinórvastagságtól is. Fix mélységet tehát semmiképp nem tudsz horgászni. A számolós módszer abban segít, hogy a lehető leghamarabb át tudd húzni az ideális mélységen, és ismételni tudd azt a görbét ami a kapást adta. Ha a cél az, hogy a lehető legtöbb időt töltse a csali azonos mélységben, akkor egyrészt a lehető legvékonyabb főzsinórt kell használni, másrészt a bottartással kell követni a bevontatást. Blade esetében pl. én gyakran fej fölött tartott bottal kezdem a bevontatást, és vízhez érintett spiccel fejezem be. Ez az én esetemben 5 m különbség. Így a zsinórszög csökkenését lassítani tudom, és tovább jön hasonló mélységben a csali. Az általad leírt megállítás a legtöbb csalit kibillenti a ritmusából, ezért nem annyira hatékony. (kivétel pl. pont a tail spiner, ami süllyedés közben is pörgeti a farkát, így nagyon gyakori a süllyedés közben is a kapás.) Wobblerek esetében a megállítás nagyon jó támadási pontot ad, de az egy másik téma. Készülünk egyébként kifejezetten a vezetési technikákról is egy sorozatot.

    • @matemagyar6611
      @matemagyar6611 Год назад

      Minden világos, köszi 👍@@Bosanszky_Peter

  • @TheDangeracid
    @TheDangeracid Год назад

    Ennyi pénzért nem ájultam el a wise minnow-tól
    elferdült vontató szemek:) Arról nem is beszélek, hogy egy kilós Balin kihajlítja a horgot rajta...Plusz a süllyedő verzió is max 1 méterre megy le nyári csali mindenképp.

  • @mendleradam631
    @mendleradam631 Год назад

    Szia süllő harcsás pergető tanácsokat örömmel látnék a csatornádon!

    • @Bosanszky_Peter
      @Bosanszky_Peter Год назад +3

      Készítjük mindkettőt. Nemsokára jönnek a süllős részek.