Üdv Péter ! Nagyon várom a videóidat. Érhetően jól magyarázol jól vágott kis filmek. Nagyon sokan hisznek a gumihalas süllőzésnél a fehér színekben. Ha van kedvec színed melyik az amit mindig felteszel , rápróbálsz ( fehér és árnyalataira gondolok) Köszönöm a válaszod.
Kedves Ferenc! Köszönöm szépen ezek a visszajelzések lendületet adnak a filmek elkészítéséhez. Ami a fehéret illeti, amit a leggyakrabban használok, az sajnos Magyarországon még nem kapható kereskedelmi forgalomban, de dolgozunk rajta, hogy ez megváltozzon. Így ezzel kapcsolatban kis türelmedet szeretném kérni, nem szeretném előre lelőni a dolgot. Ami itthon beszerezhető, azok közül a kedvenceim: Keitech sight flash, Biwaa pearl white, és a klasszikus csontfehér, amit valamiért ezek a japán gyártók nem nagyon gyártanak, pedig nagyon fogós. pl. Mann's meg Relax klasszikus fehér gumihalai és twisterei. Ezekben nincs semmi extra, de a fehér szín esetében is igaz, hogy néha a kevesebb több:-) A sokak által kedvelt gyöngyház fehér nekem például kevésbé vált be.
Kiterhetnel esetleg majd a csalikat beindito sulyozasra! Mint peldaul, hogy egy 4’ easy shiner siman mozog esesi fazisban 2-3grammal, de egy 4’ awarunanak kell a min. 5g (Awaruna Dun mukodik mar 3grammal) Kivancsi lennek, hogy a biwa vagy mas altalad preferalt markak, tipusok ilyen szempontbol hogyan mukodnek.
Kedves Péter! Nagyszerűnek találom a videóitokat, mert hiteles, közérthető és nagyon hasznos még több mint 15 év pergetéssel a hátam mögött is. A gumik kapcsán nagyon érdekelne, mi a véleményed a videóban bemutatott (vagy hasonló típusú) gumik "szétcsomagolásáról", azaz jelent-e bármi problémát (okoz-e minőségvesztést), ha az ember a gyári műanyag csomagolásból kiszedi és dobozban tárolja őket? Szerintem ez utóbbi sokkal kényelmesebb, mint állandóan csörögni-zörögni a műanyag csomagolásokkal, nem is beszélve arról, hogy azokból milyen nehézkes a gumik ki-berakosgatása, sokkal nehezebb pakolni, több helyet foglalnak, ...stb. Köszönettel, Norbert
Kedves Norbert! Köszi, jól esik a pozitív visszajelzés. Privátban is megkaptam ezt a kérdést, többektől. A legtöbb prémium gumi is hőre lágyuló PVC, 5000 év múlva is ugyanolyan lesz zacskóban, meg dobozban is, ha nem éri UV, vagy olyan vegyi anyag, amivel reakcióba lép. A dobozt is összekeni, és pont ugyan olyan jól elvan. Nekem kb 7 éve van a készlet nagy része dobozban, semmi baja, fogja a halat. Olaj, műanyag és só ez az összetétele kb. a legtöbb gyári zacskós csomagolásnak így nem tud “kiszáradni” mert nincs olyan alkotóeleme, ami illékony. Ha lenne, akkor egyébként pont ugyan úgy elillanna a zacskóból, mint a dobozból, mert ennek a két csomagolásnak pont ugyan az az anyaga, csak a doboz még vastagabb is. Kevesen tudják, de minden olyan tasak, ami nincs kellően vastagon alumíniummal bevonva, átereszti a vizet, és minden annál kisebb molekulát, csak szép lassan. Egyéb iránt a sót is tartalmazó gumiknak, mint pl. a Keitech, a Daiwa és Crazy Fish, az egyetlen halála furcsa módon a víz. Ha beázik a doboz, mert pl. nyitva hagyod esőben, a só kioldódik, és megmarja. ez a zacskóban kevésbé fordul elő, mert nem lehet nyitva hagyni. Nekem ez a tapasztalat. Dobozolj nyugodtan, szerintem is sokkal kényelmesebb, és ami még fontosabb, sokkal jobban áttekinthető a készlet. Ha nem dobozban lenne, egy csomó variáció eszembe sem jutna.
Kedves Péter! Hálásan köszönöm a részletes választ és hogy még egy fontos apró infóval is bővítetted a tudásom. Én minden horgászat alatt minden dobozomat gondosan kiszellőztetem, kiszárítom, de arra nem gondoltam, hogy ez az említett plasztikoknál még fontosabb. Köszönöm ezt a tippet is. Üdv., Norbi
Szia Péter. Nagyon szuper lett ez a videó is mint a többi. Lenne nekem is egy kérdésem gumihalazásnál mi a véleményed a plusz aromákról fújható vagy zselés “Illex”…. Van értelme az amúgy is aromázott gumiknál? (D’fin, Keitech stb) Köszönöm
@@GergőUher Szia, köszi! Az aromásítás, egy érdekes kérdés, és azt gondolom, pontosan nem lehet tudni, mennyit is számít valójában. Ez valószínűleg halfajonként is eltér, abban viszont biztos vagyok, hogy a legtöbb ragadozó képes érzékelni a vízben oldódó aminosavakat, és egyéb a táplálékra jellemző molekulákat akár nagyon alacsony koncentrációban is. Ha ez nem lenne így, nem lehetne halszelettel éjszaka süllőt fogni. Viszont a legtöbb gumihalas technika nagyon aktív csalitmozgatással jár, ami miatt a csali "szaga" nagyon nehezen követhető a ragadozók számára. Sok aromát teszteltem, és nagyon sok horgásszal gondolkodtunk erről a kérdésről közösen. Az meggyőződésem, hogy a klasszikus gumihalas horgászatban a szagosítás (ami valójában ízesítés) a legkevésbé számottevő szempont. De kb. 100 alkalomból 1-2 alkalommal a gyakorlatban is meghatározónak bizonyult, így azt, hogy semmi értelme, soha nem merném kijelenteni. Szerintem a sorrend a csailválasztásban fontosság szerint: Méretés forma, rezgés (annak frekvenciája, és erőssége), szín és csak végül íz. Ha viszont aromásítani szeretnél, nyugodtan aromásítsd a gyárilag már aromás csalikat is, mert ez felületi kezelés, és idővel szükségszerűen kopik.
ezek nem drága csalik Keitech nálunk 1€/csomag tól indul... De nem beszélsz más gyártók csalikról / Rapala gumik szerintem jobb és nagyon jó anyagot használtak fel / ott van még a Monkey Lures gumikról ott vannak az igazi süllös gumik a Nays gyártónak a csalija amit otthon nem árulnak
A legtöbb prémium gumi is hőre lágyuló PVC, 5000 év múlva is ugyanolyan lesz zacskóban, meg dobozban is, ha nem éri UV, vagy olyan vegyi anyag, amivel reakcióba lép. A dobozt is összekeni, és pont ugyan olyan jól elvan. Nekem kb 7 éve van a készlet nagy része dobozban, semmi baja, fogja a halat. Olaj, műanyag és só ez az összetétele kb. a legtöbb gyári zacskós csomagolásnak így nem tud “kiszáradni” mert nincs olyan alkotóeleme, ami illékony. Ha lenne, akkor egyébként pont ugyan úgy elillanna a zacskóból, mint a dobozból, mert ennek a két csomagolásnak pont ugyan az az anyaga, csak a doboz még vastagabb is. Kevesen tudják, de minden olyan tasak, ami nincs kellően vastagon alumíniummal bevonva, átereszti a vizet, és minden annál kisebb molekulát, csak szép lassan. Egyéb iránt a sót is tartalmazó gumiknak, mint pl. a Keitech, a Daiwa és Crazy Fish, az egyetlen halála furcsa módon a víz. Ha beázik a doboz, mert pl. nyitva hagyod esőben, a só kioldódik, és megmarja. ez a zacskóban kevésbé fordul elő, mert nem lehet nyitva hagyni. Nekem ez a tapasztalat. Dobozolj nyugodtan, szerintem is sokkal kényelmesebb, és ami még fontosabb, sokkal jobban áttekinthető a készlet. Ha nem dobozban lenne, egy csomó variáció eszembe sem jutna.
Ez egy nagyon jól feltett kérdés, erre szeretnék én is megoldást találni, zacskóban tárolom de kellene már egy pár doboz hogy átlátható legyen csak félek kiszárad
Ezeket a csalikat a japán gyártó így méretezi, ezért szinte minden boltban, és a csomagoláson is ez a mértékegység szerepel. Azért ezt mondom, mert így talán könnyebben megtalálja aki esetleg keresi. Mivel én sem szeretem ezt, a mi oldalunkon igyekszünk mindenhol odaírni mellé centiben is a méretet.
Üdv Péter ! Nagyon várom a videóidat. Érhetően jól magyarázol jól vágott kis filmek.
Nagyon sokan hisznek a gumihalas süllőzésnél a fehér színekben. Ha van kedvec színed melyik az amit mindig felteszel , rápróbálsz ( fehér és árnyalataira gondolok)
Köszönöm a válaszod.
Kedves Ferenc! Köszönöm szépen ezek a visszajelzések lendületet adnak a filmek elkészítéséhez. Ami a fehéret illeti, amit a leggyakrabban használok, az sajnos Magyarországon még nem kapható kereskedelmi forgalomban, de dolgozunk rajta, hogy ez megváltozzon. Így ezzel kapcsolatban kis türelmedet szeretném kérni, nem szeretném előre lelőni a dolgot. Ami itthon beszerezhető, azok közül a kedvenceim: Keitech sight flash, Biwaa pearl white, és a klasszikus csontfehér, amit valamiért ezek a japán gyártók nem nagyon gyártanak, pedig nagyon fogós. pl. Mann's meg Relax klasszikus fehér gumihalai és twisterei. Ezekben nincs semmi extra, de a fehér szín esetében is igaz, hogy néha a kevesebb több:-) A sokak által kedvelt gyöngyház fehér nekem például kevésbé vált be.
Köszönöm a válaszod. Várom az új csalikat 😃és az új filmeket.
Üdv. Olyan kérdésem lenne.Milyen gyakran,kb hány dobás után cseréltek csalit?
Kiterhetnel esetleg majd a csalikat beindito sulyozasra! Mint peldaul, hogy egy 4’ easy shiner siman mozog esesi fazisban 2-3grammal, de egy 4’ awarunanak kell a min. 5g
(Awaruna Dun mukodik mar 3grammal)
Kivancsi lennek, hogy a biwa vagy mas altalad preferalt markak, tipusok ilyen szempontbol hogyan mukodnek.
Kedves Péter! Nagyszerűnek találom a videóitokat, mert hiteles, közérthető és nagyon hasznos még több mint 15 év pergetéssel a hátam mögött is.
A gumik kapcsán nagyon érdekelne, mi a véleményed a videóban bemutatott (vagy hasonló típusú) gumik "szétcsomagolásáról", azaz jelent-e bármi problémát (okoz-e minőségvesztést), ha az ember a gyári műanyag csomagolásból kiszedi és dobozban tárolja őket?
Szerintem ez utóbbi sokkal kényelmesebb, mint állandóan csörögni-zörögni a műanyag csomagolásokkal, nem is beszélve arról, hogy azokból milyen nehézkes a gumik ki-berakosgatása, sokkal nehezebb pakolni, több helyet foglalnak, ...stb.
Köszönettel,
Norbert
Kedves Norbert! Köszi, jól esik a pozitív visszajelzés. Privátban is megkaptam ezt a kérdést, többektől. A legtöbb prémium gumi is hőre lágyuló PVC, 5000 év múlva is ugyanolyan lesz zacskóban, meg dobozban is, ha nem éri UV, vagy olyan vegyi anyag, amivel reakcióba lép. A dobozt is összekeni, és pont ugyan olyan jól elvan. Nekem kb 7 éve van a készlet nagy része dobozban, semmi baja, fogja a halat. Olaj, műanyag és só ez az összetétele kb. a legtöbb gyári zacskós csomagolásnak így nem tud “kiszáradni” mert nincs olyan alkotóeleme, ami illékony. Ha lenne, akkor egyébként pont ugyan úgy elillanna a zacskóból, mint a dobozból, mert ennek a két csomagolásnak pont ugyan az az anyaga, csak a doboz még vastagabb is. Kevesen tudják, de minden olyan tasak, ami nincs kellően vastagon alumíniummal bevonva, átereszti a vizet, és minden annál kisebb molekulát, csak szép lassan. Egyéb iránt a sót is tartalmazó gumiknak, mint pl. a Keitech, a Daiwa és Crazy Fish, az egyetlen halála furcsa módon a víz. Ha beázik a doboz, mert pl. nyitva hagyod esőben, a só kioldódik, és megmarja. ez a zacskóban kevésbé fordul elő, mert nem lehet nyitva hagyni. Nekem ez a tapasztalat. Dobozolj nyugodtan, szerintem is sokkal kényelmesebb, és ami még fontosabb, sokkal jobban áttekinthető a készlet. Ha nem dobozban lenne, egy csomó variáció eszembe sem jutna.
Kedves Péter! Hálásan köszönöm a részletes választ és hogy még egy fontos apró infóval is bővítetted a tudásom. Én minden horgászat alatt minden dobozomat gondosan kiszellőztetem, kiszárítom, de arra nem gondoltam, hogy ez az említett plasztikoknál még fontosabb. Köszönöm ezt a tippet is.
Üdv.,
Norbi
Szia Péter.
Nagyon szuper lett ez a videó is mint a többi.
Lenne nekem is egy kérdésem gumihalazásnál mi a véleményed a plusz aromákról fújható vagy zselés “Illex”….
Van értelme az amúgy is aromázott gumiknál? (D’fin, Keitech stb)
Köszönöm
@@GergőUher Szia, köszi! Az aromásítás, egy érdekes kérdés, és azt gondolom, pontosan nem lehet tudni, mennyit is számít valójában. Ez valószínűleg halfajonként is eltér, abban viszont biztos vagyok, hogy a legtöbb ragadozó képes érzékelni a vízben oldódó aminosavakat, és egyéb a táplálékra jellemző molekulákat akár nagyon alacsony koncentrációban is. Ha ez nem lenne így, nem lehetne halszelettel éjszaka süllőt fogni. Viszont a legtöbb gumihalas technika nagyon aktív csalitmozgatással jár, ami miatt a csali "szaga" nagyon nehezen követhető a ragadozók számára. Sok aromát teszteltem, és nagyon sok horgásszal gondolkodtunk erről a kérdésről közösen. Az meggyőződésem, hogy a klasszikus gumihalas horgászatban a szagosítás (ami valójában ízesítés) a legkevésbé számottevő szempont. De kb. 100 alkalomból 1-2 alkalommal a gyakorlatban is meghatározónak bizonyult, így azt, hogy semmi értelme, soha nem merném kijelenteni. Szerintem a sorrend a csailválasztásban fontosság szerint: Méretés forma, rezgés (annak frekvenciája, és erőssége), szín és csak végül íz. Ha viszont aromásítani szeretnél, nyugodtan aromásítsd a gyárilag már aromás csalikat is, mert ez felületi kezelés, és idővel szükségszerűen kopik.
ezek nem drága csalik Keitech nálunk 1€/csomag tól indul... De nem beszélsz más gyártók csalikról / Rapala gumik szerintem jobb és nagyon jó anyagot használtak fel / ott van még a Monkey Lures gumikról ott vannak az igazi süllös gumik a Nays gyártónak a csalija amit otthon nem árulnak
Ha a gumihalat átteszem műanyag boxba… az ízesített cucc nem fog leszáradni róla? Hogyan kell tárolni?😊
A legtöbb prémium gumi is hőre lágyuló PVC, 5000 év múlva is ugyanolyan lesz zacskóban, meg dobozban is, ha nem éri UV, vagy olyan vegyi anyag, amivel reakcióba lép. A dobozt is összekeni, és pont ugyan olyan jól elvan. Nekem kb 7 éve van a készlet nagy része dobozban, semmi baja, fogja a halat. Olaj, műanyag és só ez az összetétele kb. a legtöbb gyári zacskós csomagolásnak így nem tud “kiszáradni” mert nincs olyan alkotóeleme, ami illékony. Ha lenne, akkor egyébként pont ugyan úgy elillanna a zacskóból, mint a dobozból, mert ennek a két csomagolásnak pont ugyan az az anyaga, csak a doboz még vastagabb is. Kevesen tudják, de minden olyan tasak, ami nincs kellően vastagon alumíniummal bevonva, átereszti a vizet, és minden annál kisebb molekulát, csak szép lassan. Egyéb iránt a sót is tartalmazó gumiknak, mint pl. a Keitech, a Daiwa és Crazy Fish, az egyetlen halála furcsa módon a víz. Ha beázik a doboz, mert pl. nyitva hagyod esőben, a só kioldódik, és megmarja. ez a zacskóban kevésbé fordul elő, mert nem lehet nyitva hagyni. Nekem ez a tapasztalat. Dobozolj nyugodtan, szerintem is sokkal kényelmesebb, és ami még fontosabb, sokkal jobban áttekinthető a készlet. Ha nem dobozban lenne, egy csomó variáció eszembe sem jutna.
Ez egy nagyon jól feltett kérdés, erre szeretnék én is megoldást találni, zacskóban tárolom de kellene már egy pár doboz hogy átlátható legyen csak félek kiszárad
A wobblerek ilyenkor nem jatszanak szerepet ?
Easy= ejtsd ..íízi
Miért beszélsz colban ?
Meg Inchben
Ezeket a csalikat a japán gyártó így méretezi, ezért szinte minden boltban, és a csomagoláson is ez a mértékegység szerepel. Azért ezt mondom, mert így talán könnyebben megtalálja aki esetleg keresi. Mivel én sem szeretem ezt, a mi oldalunkon igyekszünk mindenhol odaírni mellé centiben is a méretet.