Devops - Who is devops? How and why did he appear?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 янв 2025

Комментарии • 21

  • @ArtemGodlevskyi
    @ArtemGodlevskyi 2 года назад +3

    Ехх... Дуже прикро, але DevOps як _професія_ переміг :( Хоча це підхід, який передбачає, що Dev (а не якісь спеціально-навчені люди) вміють в Ops достатньо, щоб самим доставити свій код до бойових і інших оточень
    Але так працює індустрія, беремо вдалу ідею і калічимо її до невпізнаваності. Бо всім хочеться нову хайпову silver bullet, а часу (а не рідко й бажання) зрозуміти ідею нема.
    До матеріалу зауважень нема, гарна анімація, та й вміст відображає реальність, якою б прикрою та не була.
    Робіть відео ще %)

    • @viktoriiatopala7189
      @viktoriiatopala7189 2 года назад

      а можете трохи детальніше пояснити? про ідею саме. Тобто розробники мали б самі навчитися доставляти і розгортати код, але, неправильно зрозумівши ідею, менеджмент почав створювати нову професію?

    • @ArtemGodlevskyi
      @ArtemGodlevskyi 2 года назад

      @@viktoriiatopala7189 Ви правильно зрозуміли. В момент появи, DevOps був практикою/підходом, який передбачав що самі розробники знаються як то все запускати в бойовому оточенні. І самі це роблять. Першопричиною появи цього підходу було те, що адміни (Ops) дуже консервативний нарід, і через це встановлення додаткових залежностей займало багато часу, іноді місяці. А нештатні ситуації вирішувалися довше, бо адміни часто не могли самі діагностувати проблему, передавали стек-трейси девам і чекали пояснень. Та й просто команда адмінів, це інший підрозділ компанії, у якого свої цілі і метрики успішності :) Якщо ж розгортанням системи займалися самі розробники, ці всі моменти нівелювалися, бо вони знають як ця "марахайка" працює і що їй для цього треба. Ну, і раз вони розробники, то вони собі ще понаписували усіляких інструментів для автоматизації цього процесу (Docker, Ansible, Terraform - infrastructure as a code, оце ось все).
      Але через менеджмент (який на хайпі кинувся впроваджувати, не зрозумівши ідею), аутсорсерів (хто ж буде переконувати клієнта, що для впровадження достатньо людей підівчити, коли можна продати ще й DevOps-ів), а також ледачих розробників (які не хотіли розбиратися ще й в усяких ансіблах-докерах) все скотилося до того, що здебільшого DevOps це окрема позиція - glorified адмін, який вміє Jenkins підняти (його мало хвилює, що це одоробло не зручне розробникам, він іншого не бачив). Я бачив компаніїї, у яких є _окрема команда_ девопсів, які поводяться як одскульні адміни ("ми права доступу у вас позабирали щоб ви нічого не зламали", "ви нам напишіть, що вам треба поставити на сервер, ми в наступному спринті зробимо" [але це не точно], "цю базу даних ставити не можна, в ній є вразливість" [яка різниця, ця БД біжить в контейнері без доступу в Інтернетї], і тд. і тп.).
      P.S. Нікого не хотів образити, спрощував і утрирував для наглядності.

    • @DevopsOnWire
      @DevopsOnWire  2 года назад +3

      ​@@viktoriiatopala7189 в ІТ існує дуже багато холіварних тем. Визнечення девопсу, як і ci/cd/cd, належать до таких. Це тема, яка не має кінцевої істини)
      Спробуйте власноруч знайти відповіді на запитання: у чому цінність девопсу як набору практик і девопсу як професії.
      Віагру також спочатку було розроблено для лікування гіпертензії і стенокардії, а не для того, для чого зараз її використовують.
      Тому те, що втілення ідей чи їх розуміння може змінюватися - природньо і правильно, якщо кінцеві бенефіціари отримують від цього вигоду.

    • @DevopsOnWire
      @DevopsOnWire  2 года назад +1

      ​@@ArtemGodlevskyi Заради справедливості наголошу, що описана вище ситуація пов'язана з поганою міжособистісною взаємодією та нездоровою культурою в компанії. Якщо процеси налагоджені правильно і люди в команді притомні то таких ситуацій виникатиме мінімум, але якщо люди мудаки, то позиція на проєкті не має значення.
      Якби в наймі людини відповідальної за девопс практики не було сенсу, таких людей би не наймали. Час - найкращий суддя. Побачимо, що буде з девопсом у майбутньому. 😶‍🌫

    • @viktoriiatopala7189
      @viktoriiatopala7189 2 года назад +1

      @@ArtemGodlevskyi Дякую за відповідь) якось так виходить, що DevOps тоді не зовсім справжня професія

  • @Nikage23
    @Nikage23 2 года назад +6

    Круто чути такий контент українською. Максимальний респект.

  • @janevaski7573
    @janevaski7573 2 года назад

    Дуже цікаво та лаконічно, чекаю наступні відео)))

  • @AD-pe8wg
    @AD-pe8wg 2 года назад +1

    Все виконане дуже гарно, як завжди лайкосик, єдиний канал на якому в мене є дзвін. Так тримати!

  • @NewYork-i1z
    @NewYork-i1z 11 месяцев назад

    Шикарний відос😊👍

  • @viktoriiatopala7189
    @viktoriiatopala7189 2 года назад

    Дуже цікаво вас слухати. Саме навчаюся на DevOps, тому дуже рада, що й необхідний контент з'являється українською. Згодна, що в першу чергу ми маємо опанувати інструментарій англійською, але для входження/роз'яснення дуже класно, що є інформація рідною мовою.

    • @DevopsOnWire
      @DevopsOnWire  2 года назад

      Бажаю, щоб ваша наполегливість принесла хороші результати.

  • @sfif4585
    @sfif4585 2 года назад

    Дякую за чудове відео!

  • @koookumber
    @koookumber 2 года назад

    Чудове відео, дякую за вашу працю❤️ так продовжуйте, але звісно в своєму темпі:)

  • @Залітаємовайті
    @Залітаємовайті 2 года назад

    Дякую за відео! Ти є в спільноті українських ютуберів? Кузня Українських Ютуберів називається. Там з ІТ каналів тільки мій і все, а хочеться підіймати український ІТ ютуб разом з усіма :D

    • @DevopsOnWire
      @DevopsOnWire  2 года назад

      Привіт. Не знала про таке, обов'язково пошукаю. Спасибі за пораду :)
      Зацінила твій випуск про фронтенд, просто кайфую від подачі.
      Ще додам твоє відео про гіт до плейлиста на цьому каналі, якщо ти не проти. Най люди користуються прекрасним :))

    • @Залітаємовайті
      @Залітаємовайті 2 года назад

      @@DevopsOnWire дякую, дуже приємно таке чути від колег! Звичайно не проти!

  • @kost9kost
    @kost9kost 2 года назад

    Наайс