Mam Yaesu 857d ( można powiedzieć że poprzednik ) - jest bardzo dobre minusem jest to że trzeba sobie rozszerzyć je o opcjonalne filtry, mały wyświetlacz oraz menu, które na początku jest uciążliwe poza tym ma wszystko KF/UKF/VHF no wszystkie modulację po dokupieniu modemu można pobawić się w emocje cyfrowe, do KF warto dokupić skrzynkę automatycznie. Nadaje się na bazę jak i do mobila, sprawdza się też na wypady z plecakiem - wędka jako maszt, skrzynka i kawał "druta" jako antena, jako aktywności terenowe polecam " SOTE"
Moje trzecie (w kolejności) radio ze stajni Y - po Y818ND i Y65E które pojawiły się wcześniej. Cała trójka działa bezbłednie - 891 cały HF + 6M a pozostałe to pasmo lotnicze (słuchanie) i oczywiście 2m/70cm . W kwestii 891 nie ma się do czego przyczepić - jak na razie same zalety - jak @RadiaSzynkowe napisał: bez skrzynki też działa świetnie - testowałem na EF na 20m i szło jak burza. Pozdrawiam serdecznie.
Oooo.. czekałem Andrzeju na tę recenzję od dawna.. Dziękuję. To świetne radio, ja uzytkuję swoje 891 bez skrzynki antenowej, za to z perfekcyjnym EndFedem. Nie znajduję wad tego Yaesu, a cieszę się nim już półtora roku🤩 Pozdrawiam
Trzeba dodać aby wyłączać radio prawidłowo , czyli przyciskiem i po zakończeniu pracy odłączyć radio od komputera, bo nieraz radio spotrafii świrować, i wszystkie wtyczki powinny być dokładnie wsadzone
@@ALFA_HOTEL a jak używasz radia tylko w SSB? Bo jak też w emisjach cyfrowych to nieraz jak nie będą odłączone przewody od komputera ,to podczas ponownego włączania radia zapali się tylko wyświetlacz i nic więcej Lekarstwem na to jest poodłaczać wszystko od radia nawet zasilanie i po podłączeniu zasilania ponownie , odpalić je i powinno pomóc
Uważam, że to radio jest doskonałe dla początkujących, ale początkujący dla pewności powinni również dokupić do niego skrzynkę antenową. To moje drugie radyjko i jestem mega zadowolony. Używam zarówno jako bazowe w domu, jak i w terenie POTA/SOTA, jak i w DIGI, tylko tu już wymaga dokupienia interfejsu (mam DigiRig). Dziurki w VFO używam bezproblemowo palcem wskazującym :) FT-891 ma genialne filtry cyfrowe, czego nie posiada FT-857 - syn/dziewięciolatek powiedział, że rozmowę słychać jak przez telefon. Moje krótkie wideo takiego zestawu stacjonarno-przenośno-cyfrowego: ruclips.net/video/ClRPcRCOH5s/видео.html
Słyszałem wiele takich niezbyt pochlebnych opinii o tej dedykowanej skrzynce ale szczerze nie wiem dlaczego. Mam, używam i sprawuje się świetnie, Pamięta jak została zestronjonana danym paśmie itd. Rozumiem że może w bezpośrednim porównaniu ceny do możliwości przegra ze skrzynką atu 100 ale to nie jest tak że to jest zła skrzynka.
Atu 100 jest ok ale tylko to łączności fonicznych. do digi 100W się nie sprawdzi - najpierw może się "spocić" a potem puścić "bąka" a wraz z nim może "bąka" puścić radio :) .
Mam dwie i dedykowaną i ATU-130. Dedykowana stroi dokładniej ale programowo ma ograniczony zakres strojenia do SWR nie wyższych niż 3. Czyli jeśli antena jest totalnie poza zakresem i SWR jest większe niż 3 to trzeba sięgnąć po chińską.
@@delta110atrzeba się postarać żeby uwalić 891. Radio w ułamku sekundy blokuje nadawanie jeżeli SWR jest za wysoki, więc przypadkowym naciśnięciem PTT nawet bez anteny nie spali się go tak od razu za pierwszym razem.
Mam 891 ale tylko dlatego że nie mogłem dostać 857 w dobrym stanie dlatego teraz targam 891 i ftm500 Co jest genialnym rozwiązaniem bo mogę zrobić crossbander lub słuchać jednocześnie mobile i hf. 891 potrzebuje skrzynki antenowej chociaż takiej za 200zł od chińczyka jak nie potrafi się zestroić profesjonalnie.
FT891 to bardzo dobry wybor na KF/6m .Uniwersalny trx z DOBRYM odbiornikiem.Z wad troche duzy pobor pradu na odbiorze i ,dziwna, filozofia obslugi. Ale i tak polecam
Radio + skrzynka = ponad 5000 złotych... Na początek, to trochę drogo. Osobiście w tej cenie brałbym używanego, wypasionego Jaśka albo kombajn w stylu Kenwood ts-2000 kf. OK - fajny jest do aktywacji terenowych - ale który początkujący krótkofalowiec biega z radiem KF po terenie? To wszystko przychodzi z czasem i z doświadczeniem, którego nabiera się w ciszy swojego pokoju ;)
Ja biegam i dlatego od niego zacząłem - bo nada się i do pracy stacjonarnej, i terenowej :) a zamiast dedykowanej skrzynki kupiłem ATU-100, całość kosztowała mnie około 3200zł (wszystko nowe).
A nawiązując do tytułu filmu - jaka opcja byłaby lepsza na początek przygody z KF (również do zastosowań terenowych): 1) Yeasu FT-891 (brak skrzynki, brak wodospadu, za to 100W) i w perspektywie dokupienie skrzynki antenowej, czy 2) Xiegu G90 (wbudowana skrzynka antenowa, wodospad, ale 20W) i w perspektywie dokupienie zewnętrznego wzmacniacza?
@@ArturSN7I Dzięki za opinię. Czyli raczej punkt dla Yeasu. A jak to wygląda w praktyce - brak wodospadu i konieczność ręcznego przeszukiwania pasma mocno uprzykrza pracę czy to raczej kwestia przyzwyczajenia i "otrzaskania" się ze sprzętem?
@@janusz81 jak masz wodospad to już nie chcesz wracać do kręcenia gałą.. tu nie masz ani w jednym ani w drugim.. ale tak - xiegu g90 to loteria jakościowa - kolega kupił i sprzedał w pizdu bo a to gniazdo było "niepewne" a to coś się resetowało - i to po wyjęciu z pudełka na biurku a nie w terenie, a to przy próbach z jakimś modemem do FT8 - coś się sprzęgało czy inne problemy - jak to chińczyk - albo trafisz i będzie spoko, albo będziesz się wkurwiać i pluć w brodę nad "oszczędnością".. co do mocy - to oczywiście 100W to inna klasa.. skrzynka oczywiście pomocna ale jak zrobisz czy kupić endfeda na 5 pasm i posprawdzasz jak stroi to w zasadzie można się bez niej obejść w terenie.. odbiornik to oddzielna rzecz.. generalnie jak kupisz ksjegu to masz szanse być zadowolony, jak kupisz yaesu to będziesz ;).. ale jak masz kasę to kupuj 710 bo ma wodospad.. ale w teren czy na początek 891 to wypas..
jestem szczęśliwym posiadaczem (między innymi) 857 i bardzo polecam. Jeśli będzie ktoś miał możliwość zakupu to polecam 857 bo ma dodatkowo UHF i VHF. Lecz Jeśli ktoś chciałby używać w aucie dodatkowo na pasmo CB to radio słabo się spisuje w AM.
@@mlodypzl11 mam zapasowy panel i jeden wyświetlacz jest wyraźny a drugi jest kiepski. Niestety masz rację, mając wszystko w jednym trzeba iść na jakieś kompromisy
@@Slawek.. Ft 857 ma tragiczny wyświetlacz jak coś jest do wszystkiego to jest do ...... Nie zgadzam się, tak wyświetlacze padały i padają, ale radio spoko i wszystko w małym pudełku. Jakby zrobili nową wersję dzisiaj, to byłoby jeszcze lepsze! IMHO...
Yaesu 857d jest jednak lepszym wyborem ze względu na obsługiwane pasmo 2 m i 70 cm. To jest taki kombajn wszystkomający. A to radio na sam kf też fajne
857D było dobrym wyborem bo w produkcji już go nie ma od dawna - pozostaje oczywiście rynek wtórny gdzie można trafić coś w dobrym stanie albo "złom" po przejściach.
Cena 857d na rynku wtórnym często przekracza cenę nowego 891. Ja poszedłem w 891, a do 2m/70cm można kupić np. CRT Micron, Hiroyasu, Retevisa albo inne dual-bandery.
To moje pierwsze radio na KF, używam go od ponad pół roku, zarówno stacjonarnie jak i w terenie. W połączeniu z ATU 100 i anteną EndFed obsługuje prawie wszystkie pasma na KF, ma wszystko co niezbędne i jeszcze parę bajerów jak np. filtrowanie szumów. Jakby miało UKF jak 857d to byłoby jeszcze fajniej, ale jego już nie produkują, ceny używanych nie raz przewyższają cenę nowego 891 a jak komuś zależy na tym paśmie to można kupić ręcznika albo małego dual-bandera w cenie do kilkuset zł. Do pełni szczęścia brakuje wodospadu którego mamy tylko protezę, ale kręcenie gałą w terenie też ma swój urok, a stacjonarnie nic nie stoi na przeszkodzie w włączeniu SDRa na laptopie. Wszyscy tak demonizują tą obsługę, a tak na prawdę w ciągu kilku godzin pracy z radiem można spokojnie nauczyć się go obsługiwać z niegorszą sprawnością niż inne radia. Rozważałem jeszcze xiegu, ale jednak wyższa moc u mnie wygrała i nie żałuję ani trochę.
@@PermanentnyZespolTourettea Napisałem,, kto co lubi,,?To co się wcinasz, kanał publiczny więc napisałem co myślę, nie jest obowiązkiem być tylko słodko pierdzącym w komentarzach.
Cześć, mam prośbę. Mógłby Pan podać link do programu Chirp i do kabelka za pomocą którego odblokuje częstotliwosci pmr w baofengu. W filmie o tym nie ma linków. Kupiłem pierwszy radiotelefon własnie Baofeng uv5r i się uczę, a dzięki temu nie będę łamać prawa.
@@ALFA_HOTEL owszem jest, znalazłem też kilka innych osób z tym problemem. Nie jestem w stanie ustawić częstotliwości odpowiednich do kroku 6,25(6,25 jest ustawione) Mam teorię, że to dotyczy nowych modeli, po 2019
Na początek to HW-100/101 od Heathkit, to tutaj radio świetne - dla zaawansowanych i zamożnych.
Great radio. Używam cały czas i nie ciągnie mnie do zmiany.
Fajny materiał :-)
Mam Yaesu 857d ( można powiedzieć że poprzednik ) - jest bardzo dobre minusem jest to że trzeba sobie rozszerzyć je o opcjonalne filtry, mały wyświetlacz oraz menu, które na początku jest uciążliwe poza tym ma wszystko KF/UKF/VHF no wszystkie modulację po dokupieniu modemu można pobawić się w emocje cyfrowe, do KF warto dokupić skrzynkę automatycznie. Nadaje się na bazę jak i do mobila, sprawdza się też na wypady z plecakiem - wędka jako maszt, skrzynka i kawał "druta" jako antena, jako aktywności terenowe polecam " SOTE"
" trzeba sobie rozszerzyć je o opcjonalne filtry" ??? Dlaczego trzeba? Na fabrycznych nie działa?
Moje trzecie (w kolejności) radio ze stajni Y - po Y818ND i Y65E które pojawiły się wcześniej. Cała trójka działa bezbłednie - 891 cały HF + 6M a pozostałe to pasmo lotnicze (słuchanie) i oczywiście 2m/70cm . W kwestii 891 nie ma się do czego przyczepić - jak na razie same zalety - jak @RadiaSzynkowe napisał: bez skrzynki też działa świetnie - testowałem na EF na 20m i szło jak burza. Pozdrawiam serdecznie.
Oooo.. czekałem Andrzeju na tę recenzję od dawna.. Dziękuję. To świetne radio, ja uzytkuję swoje 891 bez skrzynki antenowej, za to z perfekcyjnym EndFedem. Nie znajduję wad tego Yaesu, a cieszę się nim już półtora roku🤩 Pozdrawiam
Hej jaki masz endfed, gdzie kupiłeś
Kupiłem na pierwsze radio i jestem bardzo zadowolony :)
To bardzo dobry wybór
Trzeba dodać aby wyłączać radio prawidłowo , czyli przyciskiem i po zakończeniu pracy odłączyć radio od komputera, bo nieraz radio spotrafii świrować, i wszystkie wtyczki powinny być dokładnie wsadzone
Nigdy nie spotkałem się ze świrowaniem.
@@ALFA_HOTEL a jak używasz radia tylko w SSB? Bo jak też w emisjach cyfrowych to nieraz jak nie będą odłączone przewody od komputera ,to podczas ponownego włączania radia zapali się tylko wyświetlacz i nic więcej
Lekarstwem na to jest poodłaczać wszystko od radia nawet zasilanie i po podłączeniu zasilania ponownie , odpalić je i powinno pomóc
@@grzegorzizowski5673 Ja używam tylko SSB
Interfejs z separacją galwaniczną pełną oraz uziemienie jeśli nadal jest problem to ja dziękuję za takie radio
Bardzo dobry film
Jak zwykle klasa! Pozdrawiam!
Uważam, że to radio jest doskonałe dla początkujących, ale początkujący dla pewności powinni również dokupić do niego skrzynkę antenową. To moje drugie radyjko i jestem mega zadowolony. Używam zarówno jako bazowe w domu, jak i w terenie POTA/SOTA, jak i w DIGI, tylko tu już wymaga dokupienia interfejsu (mam DigiRig). Dziurki w VFO używam bezproblemowo palcem wskazującym :)
FT-891 ma genialne filtry cyfrowe, czego nie posiada FT-857 - syn/dziewięciolatek powiedział, że rozmowę słychać jak przez telefon.
Moje krótkie wideo takiego zestawu stacjonarno-przenośno-cyfrowego: ruclips.net/video/ClRPcRCOH5s/видео.html
Powiem w prost. Budżetowo? Xiegu G90. Jeśli mamy kase o potrzebne 100W, to 891. Nie kupujcie dedukowanej skrzynki. Atu 100 jest, zdecydowanie lepsze.
Słyszałem wiele takich niezbyt pochlebnych opinii o tej dedykowanej skrzynce ale szczerze nie wiem dlaczego. Mam, używam i sprawuje się świetnie, Pamięta jak została zestronjonana danym paśmie itd. Rozumiem że może w bezpośrednim porównaniu ceny do możliwości przegra ze skrzynką atu 100 ale to nie jest tak że to jest zła skrzynka.
Atu 100 jest ok ale tylko to łączności fonicznych. do digi 100W się nie sprawdzi - najpierw może się "spocić" a potem puścić "bąka" a wraz z nim może "bąka" puścić radio :) .
Mam dwie i dedykowaną i ATU-130. Dedykowana stroi dokładniej ale programowo ma ograniczony zakres strojenia do SWR nie wyższych niż 3. Czyli jeśli antena jest totalnie poza zakresem i SWR jest większe niż 3 to trzeba sięgnąć po chińską.
@@delta110atrzeba się postarać żeby uwalić 891. Radio w ułamku sekundy blokuje nadawanie jeżeli SWR jest za wysoki, więc przypadkowym naciśnięciem PTT nawet bez anteny nie spali się go tak od razu za pierwszym razem.
Dzień dobry
@@adrian_sp6def Dobry!
Mam 891 ale tylko dlatego że nie mogłem dostać 857 w dobrym stanie dlatego teraz targam 891 i ftm500 Co jest genialnym rozwiązaniem bo mogę zrobić crossbander lub słuchać jednocześnie mobile i hf. 891 potrzebuje skrzynki antenowej chociaż takiej za 200zł od chińczyka jak nie potrafi się zestroić profesjonalnie.
Raczej na początku polecił bym coś z skrzynką antenową. Może Xiegu 90.
FT891 to bardzo dobry wybor na KF/6m .Uniwersalny trx z DOBRYM odbiornikiem.Z wad troche duzy pobor pradu na
odbiorze i ,dziwna, filozofia obslugi. Ale i tak polecam
bez przesady, da się zejść do poziomu 0.9A RX, jak na 100W nie jest tak złe.
Radio + skrzynka = ponad 5000 złotych... Na początek, to trochę drogo. Osobiście w tej cenie brałbym używanego, wypasionego Jaśka albo kombajn w stylu Kenwood ts-2000 kf. OK - fajny jest do aktywacji terenowych - ale który początkujący krótkofalowiec biega z radiem KF po terenie? To wszystko przychodzi z czasem i z doświadczeniem, którego nabiera się w ciszy swojego pokoju ;)
Ja biegam i dlatego od niego zacząłem - bo nada się i do pracy stacjonarnej, i terenowej :) a zamiast dedykowanej skrzynki kupiłem ATU-100, całość kosztowała mnie około 3200zł (wszystko nowe).
W WIMO można kupić to radio wraz ze skrzynką mAT-30 za około 4000 zł. Czasami są też promocje, więc nie jest tak źle.
A nawiązując do tytułu filmu - jaka opcja byłaby lepsza na początek przygody z KF (również do zastosowań terenowych):
1) Yeasu FT-891 (brak skrzynki, brak wodospadu, za to 100W) i w perspektywie dokupienie skrzynki antenowej, czy
2) Xiegu G90 (wbudowana skrzynka antenowa, wodospad, ale 20W) i w perspektywie dokupienie zewnętrznego wzmacniacza?
odpuść ksjegu - to loteria..
@@ArturSN7I Dzięki za opinię. Czyli raczej punkt dla Yeasu. A jak to wygląda w praktyce - brak wodospadu i konieczność ręcznego przeszukiwania pasma mocno uprzykrza pracę czy to raczej kwestia przyzwyczajenia i "otrzaskania" się ze sprzętem?
@@janusz81 jak masz wodospad to już nie chcesz wracać do kręcenia gałą.. tu nie masz ani w jednym ani w drugim.. ale tak - xiegu g90 to loteria jakościowa - kolega kupił i sprzedał w pizdu bo a to gniazdo było "niepewne" a to coś się resetowało - i to po wyjęciu z pudełka na biurku a nie w terenie, a to przy próbach z jakimś modemem do FT8 - coś się sprzęgało czy inne problemy - jak to chińczyk - albo trafisz i będzie spoko, albo będziesz się wkurwiać i pluć w brodę nad "oszczędnością".. co do mocy - to oczywiście 100W to inna klasa.. skrzynka oczywiście pomocna ale jak zrobisz czy kupić endfeda na 5 pasm i posprawdzasz jak stroi to w zasadzie można się bez niej obejść w terenie.. odbiornik to oddzielna rzecz.. generalnie jak kupisz ksjegu to masz szanse być zadowolony, jak kupisz yaesu to będziesz ;).. ale jak masz kasę to kupuj 710 bo ma wodospad.. ale w teren czy na początek 891 to wypas..
A co to tak z nienacka? Bez zapowiedzi? Jak ja się mam przygotować, żeby być pierwszy?
Przepraszam :)
@@SierraEcho wybaczam 😁
Szkoda że zaniechano produkcji FT-857.
jestem szczęśliwym posiadaczem (między innymi) 857 i bardzo polecam. Jeśli będzie ktoś miał możliwość zakupu to polecam 857 bo ma dodatkowo UHF i VHF. Lecz Jeśli ktoś chciałby używać w aucie dodatkowo na pasmo CB to radio słabo się spisuje w AM.
Ft 857 ma tragiczny wyświetlacz jak coś jest do wszystkiego to jest do ......
@@mlodypzl11 mam zapasowy panel i jeden wyświetlacz jest wyraźny a drugi jest kiepski. Niestety masz rację, mając wszystko w jednym trzeba iść na jakieś kompromisy
@@konian3794ft-857 było moim pierwszym KF-owym radiem i zachowałem je do dziś. Bardzo dzielnie służy mi w terenie. 👍
@@Slawek.. Ft 857 ma tragiczny wyświetlacz jak coś jest do wszystkiego to jest do ......
Nie zgadzam się, tak wyświetlacze padały i padają, ale radio spoko i wszystko w małym pudełku.
Jakby zrobili nową wersję dzisiaj, to byłoby jeszcze lepsze! IMHO...
Yaesu 857d jest jednak lepszym wyborem ze względu na obsługiwane pasmo 2 m i 70 cm. To jest taki kombajn wszystkomający. A to radio na sam kf też fajne
857D było dobrym wyborem bo w produkcji już go nie ma od dawna - pozostaje oczywiście rynek wtórny gdzie można trafić coś w dobrym stanie albo "złom" po przejściach.
Cena 857d na rynku wtórnym często przekracza cenę nowego 891. Ja poszedłem w 891, a do 2m/70cm można kupić np. CRT Micron, Hiroyasu, Retevisa albo inne dual-bandery.
Mam to radio od 3 miesięcy, bardzo fajnie działa. Pozdrawiam
Mam to radio z ATAS120A- działa super. Fajne uchwyty boczne- gdzie można je kupić?
Ja te uchwyty w ErcomeR kupiłem...
Wydaje mi się, że to te - allegro.pl/oferta/estetyczny-uchwyt-do-yaesu-ft-891-ft-857d-szyny-zabezpieczajace-do-yaesu-15224909132?#
Ok fajny materiał. Czy to radio ma kody ctss bo splata ma . ?
mam Discovery TX-500. cj myskisz? ciekawie czy kogos zainteresuie
Andrzeju Bardzo fajny materiał dużo ludzi chwali sobie to radio 😊 73!
Mam go tez,ale nie robilem zadnej lacznosci
moim zdaniem na początek lepszy był by model FT-857 który miał większy zakres częstotliwości niż FT-891
A który trx nie nadaje się na pierwsze radio i dlaczego? 😗
Gdyby to radio miało pasmo 7cm i 2m to byłoby ono genialne! Tak czy siak jest fajne!
Jakby miało 2m/70cm to miałbyś 857D po liftingu :)
@@delta110a Właśnie tego chcę. A nawet nie lifting, a nawet kompletnie nowy twór:)
FT-891 - 3600pln, FT-710 - 5135pln (-430pln jak jest promocja yaesu, a jest kilka razy w roku) czyli 4705pln. Różnica "tylko" 1105pln.
drogie jak cholera.
To moje pierwsze radio na KF, używam go od ponad pół roku, zarówno stacjonarnie jak i w terenie. W połączeniu z ATU 100 i anteną EndFed obsługuje prawie wszystkie pasma na KF, ma wszystko co niezbędne i jeszcze parę bajerów jak np. filtrowanie szumów. Jakby miało UKF jak 857d to byłoby jeszcze fajniej, ale jego już nie produkują, ceny używanych nie raz przewyższają cenę nowego 891 a jak komuś zależy na tym paśmie to można kupić ręcznika albo małego dual-bandera w cenie do kilkuset zł. Do pełni szczęścia brakuje wodospadu którego mamy tylko protezę, ale kręcenie gałą w terenie też ma swój urok, a stacjonarnie nic nie stoi na przeszkodzie w włączeniu SDRa na laptopie. Wszyscy tak demonizują tą obsługę, a tak na prawdę w ciągu kilku godzin pracy z radiem można spokojnie nauczyć się go obsługiwać z niegorszą sprawnością niż inne radia. Rozważałem jeszcze xiegu, ale jednak wyższa moc u mnie wygrała i nie żałuję ani trochę.
Na tym radiu przez rok zrobiłem 2000 qso :)
Biere.
To jest argument 😂
Bardzo przeszkadza ten szum w tle
Podajesz wymiary jakimś ręcznikiem,a nie każdy go posiada.Nie prościej i bardziej normalnie byłoby podawać wymiary w cm, nie pajacować.
To tradycja kanału
To tradycja kanału - nie czepiałbym się. Wymiary widać poprzez proporcje względem dłoni.
Ciekawe czy na co dzień bronicie tych tradycyjnych wartości.Paczka zapałek byłaby znacznie lepsza, ale kto co lubi.
@@PermanentnyZespolTourettea Napisałem,, kto co lubi,,?To co się wcinasz, kanał publiczny więc napisałem co myślę, nie jest obowiązkiem być tylko słodko pierdzącym w komentarzach.
@@PermanentnyZespolTourettea Co do miana miary to mogą być i ,, łokcie,,
Cześć wszystkim
Hej
Cześć, mam prośbę. Mógłby Pan podać link do programu Chirp i do kabelka za pomocą którego odblokuje częstotliwosci pmr w baofengu. W filmie o tym nie ma linków. Kupiłem pierwszy radiotelefon własnie Baofeng uv5r i się uczę, a dzięki temu nie będę łamać prawa.
Nie ma w nim blokady
@@ALFA_HOTEL owszem jest, znalazłem też kilka innych osób z tym problemem. Nie jestem w stanie ustawić częstotliwości odpowiednich do kroku 6,25(6,25 jest ustawione) Mam teorię, że to dotyczy nowych modeli, po 2019
@@stachuhawudepe4652 Częstotliwość można ustawić co 10Hz na SSB