As a chick fil a worker I agree they’re a bit overpriced, but when you think about it, we HANDMAKE each shake for you. We put in the shake base, then pour the ice cream in, and put in flavoring (strawberry, cookie crumbles, etc etc) and mix it BY HAND for you. It takes us way longer to make a shake than a fountain drink and sometimes we end up holding up a whole drive they line for families that order like 8 shakes (it’s horrible when that happens lol) but yeah. Basically shakes are made with love and ice cream and shake base is REALLY expensive to buy so that’s the cheapest we can give them to you! Okay I wasn’t expecting people to be arguing in the comments- everyone please be nice to each other.
@@kierap you didn’t have hers either so how do u know it was made with “love” 😂 goofy chick fil a is still better, idk what they use to make their milkshakes but its definitely 10x better then what jenny made i bet
Have been watching your videos for the past few weeks and I really think that this channel is going to blow up. The quality, content and editing is top notch. Great work!
Can both of y’all make me spicy chicken sandwiches for free??? 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺
@@GomezBro Dude it doesn't make sense to make something that costs 10$ to make cost something like 11$. That is 1$ profit and remember, you need to cover your expenses like eletricity and workers and maintenance. So you probably want to increase your profit to cover those things or otherwise you have to count on a lot of customers to both cover expenses and make a profit
For some people that's actually a lot especially for one milkshake if you can choose between spending two dollars for five milkshakes possibly more or spending five dollars on one milkshake...... Well Idk bout you but I'm not mental
Home made is always better especially if you use the better ice cream. Blue bell vanilla, buy fresh strawberry cut them and freeze then. Add ice cream,!frozen strawberries, some milk and cool whip mix it up and literally chiefs kiss I started making milk shakes because our family LOVES the home made ones and it’s affordable and makes a lot! I get vanilla and add the flavor in so we can make different flavors my fav is strawberry and then peanut butter! I want to make a Nutella one next tho and try that :)
Anyways… here’s the easiest chocolate milkshake recipe! 😋 (u can use hand mixer/blender or the actual blender) u will not regret making this! - 2 spoons of Nutella (optional idk) - milk based on how much chocolate u put (ask ur parent idk) - 2 spoons of vanilla ice cream (optional) And blend blend ❤ DONE ENJOY UR MILKSHAKE IM LITERALLY DRINKING IT RN! ❤️😋
what do you wanna see me remake next?? 🫡
Clickbait
Do a burrito from chipotle
Can we get more slapping burito content?? It really....slaps lol
I can't drink milk :(
i can’t either.. i’m lactose, sucrose, and maltose intolerant 💀
u took "we have food at home" to a whole other level 💀
Bro this deserves 10k likes💀
💀
ong bro 🗿
@@evan-kachow nah not really 🫤
@@evan-kachow no it doesn’t
Actual underrated keep up the good work!
262 likys but no 0 comments
620 likes and no comments lemme fix that (create a chain)
IM A GOofY Goober
5 comment and 1.1k likes let me change that
@@cool7000 100k ikes and 6 comments. lemme fix that
As a chick fil a worker I agree they’re a bit overpriced, but when you think about it, we HANDMAKE each shake for you. We put in the shake base, then pour the ice cream in, and put in flavoring (strawberry, cookie crumbles, etc etc) and mix it BY HAND for you. It takes us way longer to make a shake than a fountain drink and sometimes we end up holding up a whole drive they line for families that order like 8 shakes (it’s horrible when that happens lol) but yeah. Basically shakes are made with love and ice cream and shake base is REALLY expensive to buy so that’s the cheapest we can give them to you!
Okay I wasn’t expecting people to be arguing in the comments- everyone please be nice to each other.
True but still not worth a milkshake. A homemade milkshake can still be made with love and is cheaper.
hers was made with love too🥹
@@kierap chick fil a is better ngl
@@Ihave2000kidsinmybasement u never even had hers 😂so how could u compare
@@kierap you didn’t have hers either so how do u know it was made with “love” 😂 goofy
chick fil a is still better, idk what they use to make their milkshakes but its definitely 10x better then what jenny made i bet
As a Chick-fil-A employee, I can tell you we don’t put milk and ice cream in a blender to make a milk shake.
Give us the recipe then
@@newbestofthis4422 it’s secret
@@rectime1333 no please give me 😭
I thought this is how they make milkshake everywhere 😁
“it cost 0.2$”
her: expensive. i will make one but 0.1$ cheaper
What is 0.2$
its $5 and she made it 2$... thats 60% off...
when you get older, money matters a lot 🤷♂️
@Wag Fag for 5 shakes, for $10 at arbys you can only get 2, and it tastes better... are we watching the same video?
I’ll make it free..
*proceeds to steal the ingredients*
Have been watching your videos for the past few weeks and I really think that this channel is going to blow up.
The quality, content and editing is top notch.
Great work!
thank you!! i appreciate that 🫡
@@JennyHoyos is Fortnite among us imposters blankets sus😮😮
@@flampgo7971 😐
@@flampgo7971 😐
@@flampgo7971 😐
Love the effort and consistency you put into your videos! Keep up the great work, it'll pay off soon
watch me beat other restaurants 😎
ruclips.net/p/PLA_qMHQzY5dMdohJGYaxmmq4a9T2bI0Tt
what is the background music
"And make a better milkshake"
CIA: *Interesting...*
Man, I really hope u go viral, ur channel is so awesome. I love the editing, quality content we need.
Its just like everyone’s don’t try it
@@Toastycarnoiis 😂
This was such a good video! Hope this goes viral you deserve it ❤
As someone who works at Chick-fil-A I applaud you for this. And yes our food is indeed overpriced😂
Fr😂
Can both of y’all make me spicy chicken sandwiches for free??? 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺
Maybe😏
@@claragiddings7823 😀😃😄😁🙂
It’s still extremely good
If they cost $2 to make, they need to sell than for a profit💀
It probably cost chicfila .25-.40 cents to make though...
@@GomezBro Dude it doesn't make sense to make something that costs 10$ to make cost something like 11$. That is 1$ profit and remember, you need to cover your expenses like eletricity and workers and maintenance. So you probably want to increase your profit to cover those things or otherwise you have to count on a lot of customers to both cover expenses and make a profit
Plot twist:Your mom picked a random one
You are one of the most underrated RUclipsrs on the platform, keep up the good work 👏👏
thank you so much! means a lot 🫡
“they’re too overpriced”
“$5”
bruh
That’s what I’m saying 💀
@@dolliclique your telling me I would waste 5 dollars on a smoothie? lmao is it even ur money that ur spending
@@alkv2307 well you have a choice and yeah it is my money.
When you’re an adult 5 is a lot for a milkshake🤣
For some people that's actually a lot especially for one milkshake if you can choose between spending two dollars for five milkshakes possibly more or spending five dollars on one milkshake......
Well Idk bout you but I'm not mental
Jenny tomorrow :
"3 dollar buggatti?"
Home made is always better especially if you use the better ice cream. Blue bell vanilla, buy fresh strawberry cut them and freeze then. Add ice cream,!frozen strawberries, some milk and cool whip mix it up and literally chiefs kiss I started making milk shakes because our family LOVES the home made ones and it’s affordable and makes a lot! I get vanilla and add the flavor in so we can make different flavors my fav is strawberry and then peanut butter! I want to make a Nutella one next tho and try that :)
I sadly cannot drink chick-fi-la milkshakes because I’m lactose intolerant 😔
im lactose intolerance but i still eat cheese and drink milk
“We all know Chick-fil-A has the best milkshakes”
Cookout: may I introduce myself
For some wired reason you are very inspiring to me LMAO 🤣🤣
love to hear it!
Great video, keep up the great work 👍
thanks!!
@@JennyHoyos NICE VIDEO ❤️👍
Chic fil a got the worst milkshakes. That’s why nobody even knows that they got milkshakes.
"you know chick fil a has he best milkshakes"
McDonald's: 😐
Dairy Queen: 😐
Chick-fil-a’s milkshake being 5$: “overpriced”
Her’s being 10$: 💀
Bro she can make 5 milkshakes with it so each cost 2 dollars dumbass bitch your 5 💀
Hers*
she can make 5 milkshakes worth 10 dollars do math idiot
Her's and it's for 5 so 10/5 =2
Each 2$ you dumb
10$ for all ingredient.
I didn’t even know Chick-fil-A had milkshakes😭👀
GIRLLLLLLLLLL
(btw my fav is the chocolate milkshake though)
Jenny gotta make this milkshake available to buy
Legit love your stuff its such good content, every editing choice and premise is on point
She totally didn’t tell her mom to pick that one 😂
When i say this i mean it, YOUR THE MOST MOST UNDERATED RUclipsR,EVER QUALITY IS AMAZING EDITING IS GREAT!!!!
THANKS!!!
Jesus loves you
I've never had a milkshake, not just a chickfila milkshake, but in general, never had one
its essential
Same,
I ordered a chic-fa-lay milkshake right before watching this lol 😂
Chick-fil-A lol
@@_mollyyy I swear I can't spell lol
Chic-fa-lay 🤣🤣
She said the word milkshake ten times bro 😂😂😂😂😂
"But they are so overpriced"
$5.....
“POV, you live in England” 👁👄👁
Nice milkshake but this song is giving me nostalgia 😢-
I bet you aint buying a milkshake in Chick Fille again.
i won’t..
@@JennyHoyos I know you probably will at somepoint lol
@@JennyHoyos Cheap and Smart
hey can we get some Chick-fil-A ? yea let’s go to my house!
The amount of times she said milkshake 🤨📈📈📈📈
You're so underrated
W video
🫡
Bruh I was like you got ripped off until you said I can make 5
Is 4 dollars normal for milk in America or is it just where she lives and the fact it's lactoce free
5? That is getting ripped off, usually I can make around 10-12
@@sensitiivv_ 10-12 milkshakes from one milk. That milkshakes prolly nasty🤮
@@tPeNnAcallmebyyourname I’m talking about 1 at a time, not all at once
Didn’t you have a couple of thousands of subs few months ago … Dayum your channel has grown a lot 😮
yeah, it’s crazyyyy
@@JennyHoyos :D! You deserve it!
Nahhh nothing can Beat chick-fil-A I’m sorry girl it’s unbeatable!❤😂
You Got this 😂❤ Don’t ever Give Up 🆙.
Great video ❤️ keep up the good work
thanks!!
5 mily views, when the long form vid? 😳
soon! i'm gonna get to 100k first 🔥
Home made is always better! 💕
ik its weird for me to realize this but she said milkshake 11 times in less than a minute
Anyways… here’s the easiest chocolate milkshake recipe! 😋 (u can use hand mixer/blender or the actual blender) u will not regret making this!
- 2 spoons of Nutella (optional idk)
- milk based on how much chocolate u put (ask ur parent idk)
- 2 spoons of vanilla ice cream (optional)
And blend blend ❤
DONE ENJOY UR MILKSHAKE IM LITERALLY DRINKING IT RN! ❤️😋
Nice i love milkshakes
me too but i’m lactose intolerant.. it’s a love hate relationship
The waffle house has found it’s new host
The Waffle House has found it's new host.
The Waffle House has found its new host
“Chick fil A has the best milkshakes”
It’s all gangsta until the lactose kicks in.
The moment u got the ice cream u knew u got scammed bc it was more than the 2 milkshakes combined😂
“2 dollar milkshake vs Chick Fil A”
Ice cream being 6 dollars and
Milk being 4 dollars-
Me: 👁👄👁
You have an iq of a gold fish
Yea 10dollars but it isnt 1 portion
@@breakingbadium3707 i cant believe this had to be explained🤦♀️
The mix of milk and ice cream is called
MilkShake 😂😂😂😂
"Ninja the blender" got me ☠️💀😭
Chick-fil-a exposed 💀🤣🤣😂
The mom always got the intense soundtrack when she taste testing 😂
"Homemade is always better"
-JennyHoyosLOL
Her “ima make it cheaper”
*wastes 10 dollars*
*the milkshake being 2 dollars there”👁👄👁
Wow you really had to write how stupid you are and let the world see
she said 10 dollars of ingredients offer 5 cup of her handmade milkshake focus 🤔
We have food at home 💀
5 dollars is like a dream price for a milkshake in my country
Technically you didn't even make ur own milkshake, you used STOREBOUGHT ice-cream
My mom said you should make the cheapest commercial you should try it 👍
"we got food at home" taken to another level
Wisconsin: Corection, we have the best milk shakes.
We have Chick-fil-A at home
The Chick-fil-A at home:
I love these videos that Jenny Hoyos makes they are the BEST
She legit is helping so many people with these RECIPES
Bro if i tell my mom to lift the cup she will and say mines beter too🤣
this look like the girl version of the absorber
Nah they don’t have the best milkshakes
"aight mom lift that one"
POV: the mom knew which one was chick fil a and thought that one was better but she chose the other one to encourage her daughter
No, i do not know they have better milkshakes as there is probably only like one or two of those if there even is any on england
"it's not a milkshake, it's horchata!"
Thanks for the song . Stuck in my mind
*mom picks the Chick-fil-A one*
“no mom your supposed to pick mine let's start over ready 123 go”
Her : I don't want to spend 5$
Also her : buys milkshake from chik-fill-a to test which one's better
Her: milkshake 10$ ingridients
Chick Fil A: 5$ milkshake
Me in Dubai: you guys have chick-fil-A?
POV: your bff works at Chick-fil-A and you get free food….. :)))🤭😊
You must work at CHICKFILA
FR REAL!!😆🤣
You know we use artificial milkshake powder 💀
Take a shot every time you hear milkshake in this clip
HOW MUCH FOR MILK TEN DOLLARS FOR BLUMMIN MILK AND ICE CREAM
ME BE LIKE
SHE NEEDS SOME MILK 🤣🤣🤣🤣
her:$2 milkshake
also her:hmm let's make it $10
“Your milkshake was better than theirs!” *Damn right its better than theirs*
Her: mom here's 5 dollars to say mines better' mom: ok
"Everyone knows chick fila has the best milkshakes" me and babies be like: what the heck we never been to chick fila before 💀
Girl we all know that ain't yours😂
Nothing at all beats the strawberry thick jack in the box milkshakes 💀
Behind the scenes:
Mom your reaction wasnt good enough
Pringles or lays or chips I love your vids or prime keep up the good work😃
It's every single time the mom always picks hers❤
Me trying to copy the recipe of KFC be like 😂😂
when she realizes that if she gets 5 Chick-fil-A milkshakes it would still be 10 dollars
Making your own at home really hits different.
5dollars only?!? In my county they are 18-35