Ahoj Vidláku Děkuji za super video 👍. Nedávno jsem poprvé ochutnal rakytník co roste u základní školy, chuť je taková zdravá 😁. A určitě si ho pořídím , SuperSamce i SuperHolku. . Měj se krásně a Dobrou chuť .
Rakytník roste docela rychle. A než jsem ty plody sklidil, tak mě předběhly mrchy sýkorky. Takže nemusím si nemusím dělat žádné starosti. Jinak po dlouhé době jste natočil celkem pěkné video. A musím se přiznat, že plody rakytníku mi vůbec nechutnají. Takže vám dávám palec nahoru.
Rakytník si můžete dát místo citrónu do čaje se medem, tam se ta chuť zmírní. Jinak pane Rozkošný, blahopřeju, že jste po dlouhé době napsal nejedovatý komentář :-)
@@vidlak001 má žena dělá z rakytníku marmeládu a ta celkem újde. A já citron moc do čaje nedávám, já si raději dám rybízovou štávu a nebo také si také dávám do čaje malinovou štávu. A když mi je už opravdu špatně, tak si dávám do čaje hruškovici.
Ahoj Vidláku, moje dívka v rakytníku celkem 'jede', což pro mě znamená, že jí musím pomáhat se sklizní a s lisování. Zatímco lisování jsem už vychytal, tak sklizeň je stále moje černá můra a v podstatě ozobávám bobuli za bobulí. Je to několikadenní dřina s prémiově rozpíchanýma rukama. Takže očekávám, že tvá letošní sklizeň tě vybudí k nějakému geniálnímu vynálezu! Jinak šťávu stáčíme do 3dcl PETek a zmrazíme. Průběžně vždy jednu láhev přesuneme do chladničky, kde rozmrzne a my ji v průběhu týdne vypijeme.
Zdravím Vidláku je to už 2 roky co jsi vydal video. Chtěl jsem se zeptat zda roste na jílovitohlinitých půdách. Bydlím blízko Vltavy a tam po záplavách 2002 jsou naplaveniny jílu. Mám rakytníkový sirup na imunitu, když jsem byl před týdnem nemocný se zánětem dutin a nosohltanu. K videu o potravinové soběstačnosti dýně a kukuřice, je také užitečné právě když rostou ceny zeleniny nahoru. Na zahradě jsme měli dýni a na jedné rostlině jich bylo zhruba 15. Kromě zeleniny pěstuji medonosné a různé rostliny, např. Svazenka vratičolistá, Mák setý.(u máku mám nakřížené varianty od bílé, růžové, červené, karmínové, fialové či lososové barvy), včelky jak lítají z květu na květ tak mák je hmyzosnubný a samosprašný tím že včely přenášely jiný druh pylu z jiného květu máku mi ho nakřížily proto mi vznikly tento rok nádherné kultivary které bohužel nikdo nesežene. Jeden rostl u nádraží v suti a měl růžové květy jak pivoňka, ten jsem si vzal na semínka. Další rostliny co byly toto léto na zahradě: Slunečnice roční, len setý, měsíček lékařský, brutnák lékařský a další. Někde v Lahovičkách mají úly (Praha jih) i včely a je mi škoda nevyužít část záhonu pro hmyz nebo jako zelené hnojení. O zeleném hnojení jsem se dozvěděl i vyzkoušel dost osvědčených rad, že uzdravuje půdu má fytosanitární účinky likviduje choroby a plevele též obohacuje půdu o dusík a organickou hmotu a poskytne na podzim také potravu pro hmyz například svazenka, a hořčice setá likviduje půdní hlístice a háďátka. Je to prastarý způsob oživení a ozdravení půdy. krátce o brutnáku: Proč přitahuje hmyz: Brutnák lékařský je vynikající nektarodárnou i pylodárnou bylinou, která kvete dlouhou dobu. Nektar má cukernatost (především sacharózu) až 53 %. Také pyl je velmi výživný. Pro můj rok na zahradě je to vše. Ahoj.
Ahoj Lukáši, rakytník je nenáročný, nejlepší je to zkusit, jestli se mu bude dařit a věřím, že jo. Jen musíš mít obě rostliny - samce a samici. Dýně jsme měli hodně druhů, ale ony se skřížily a výsledek nebyl dobrý, tak lepší je mít jen jednu pořádnou. Pěstování zdar!
No soudím, Vidláku, že krumpáč ani rýč pravda nebudeš potřebovat. Ale vypadá to na potřebu velkého hrnce, k uvaření silné praštěné slepičí polévky a pekáče k upečení praštěného kohoutka. Dobrou chuť! 👍
Ahoooj , celaskon tabletka je tiež oranžová 😉, nie biela 😁, neskúšal si ho aj sušiť a potom z neho robiť čaj? Alebo ho pridať k nejakému bilinkovému čaju?
Ona oranžová je hodně praktická, protože že se nářadí v zahradě snadno dohledá. Taky jsem se letos těšil na první úrodu z rakytníku, jenže sousedím s lesem a první úrodu zničili opeřenci!
Zdar a sílu Vidláku :) super video :) nad Rakytníkem taky přemýšlim. Člověče, dával bych si pozor na to zmražování, zmražovánim v běžných mrazničkách se poškozuje struktura látek a například vitaminy ztrácí svoje vlastnosti, proto je lepší veškerý ovoce zamražovat ve "vodní lázni". A pozor na předávkování Vitaminem C, sic je to v zásadě jen dost močopudný, ale ledvinám to moc neprospívá :) Sklízet se má po prvních mrazících, je to kvuli tomu, že obsahuje jakousi látku která je pro lidi jedovatá (myslim, že konkrétně ledviny a játra to poškozuje) pokud se nepletu, a mrazem se ta látka zničí.
@@vidlak001 Hádat se o tom nebudu, nicméně i tady cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_C o tom pár řádků je a na příbalových letácích taky. Když jsem psal o předávkování, neměl jsem na mysli fatální předávkování jako třeba ibalginem :D Pořídim pořídim, už hledám kde ho maj někde tady u nás poblíž za rozumný peníz.
S dovolením napíši vlastní zkušenost s rakytníkem. Mám jednoho samce a jednu samici. Samec roste velmi agresívně, takže ho udržuji stříháním v malé velikosti. Oba keře máme asi 6-7 let. Na samici se každým rokem postupně stěhují plody na konce větví, takže při loňské úrodě se větve váhou plodů ohýbaly až na zem. Odborně asi má docházet k nějakému zmlazování keře stříháním, aby plody nebyly dál a dál od kmene. Já jsem to vzal laicky (po vidlácku) a větvičky s plody jsem ostříhal. Tento rok pozoruji výrazné zmlazení keře, kdy obrůstají holá místa silných větví. Úroda ale bude mnohem nižší než loňská nadúroda. Příští rok to bude asi opět OK. Nevím, co jsem pořídil za druh rakytníku, ale nejpozději v červenci musíme sklízet, plody jsou zralé a měknou, později už začínají kvasit na stromě. Tudíž u nás sklizeň za mrazů nepřipadá do úvahy. Máme rakytník plný ostnů, sklizeň otrháváním je za trest. Dochází k mnoha popícháním a do toho když teče kyselá rakytníková šťáva, tak to pěkně štípe. Je asi lepší mít nějaké rukavice, ve kterých je cit v prstech. Takže v loni jsem poprvé ostříháním větviček s plody změnil techologii sklizně pomocí zamrazení. Větvičky jsem omyl, okapal a dal zamrazit. Z důvodu volného prostoru v mrazničce jsem to dělal postupně, neostříhal jsem vše naráz. Aby šly kuličky rakytníku dobře oddělovat od větviček, musí úplně promrznout. Proto jsem je zamrazoval do druhého dne. Při neúplném zamrazení to jde hůře oloupávat. Potom jsem si stoupnul k mrazničce, vytáhl pár větviček a oloupal kuličky do misky (promrzlé na kost to jde dobře). Pak jsem to nasypal do sáčku, který jsem dal zpět do mrazničky a vytáhl další větvičky pro oloupání. Až bylo hotovo, tak jsem si nastříhal na keři další várku a opakoval postup. Touto metodou jsem zvládl všechno sám, při obírání přímo na keři jsme to dělávali ve třech a bylo to hrozné. Z našeho 1 keře jsem měl 15 kg kuliček rakytníku a dalších několik kil jsem rozdal. Ještě uvedu, co s ním potom dělám. Koupil jsem si kamenný hmoždíř a každý den vezmu hrstku kuliček z mrazáku a ještě zmrzlé je podrtím na kaši. Pokud to uděláte rozmrzlé, bude to stříkat. Potom kaši přes sítko přepasíruji do konvice s ne horkým čajem. Nekupujeme citróny, rakytník je plně nahradil. Sladím čaj medem. No a protože v semínkách je cenný rakytníkový olej, tak co zbyde v sítku, tak rozkoušu a sním. Takže na závěr, rakytník je super, ale je potřeba počítat s prací při sklizni, není to jak otrhat jablka.
Ahoj, děkuju za zkušenosti. Na rakytníkové farmě nám říkali, že rakytník se zmrazí a kuličky se oklepou, netrhají se. Taky jsem viděl takové kleštičky na trhání, které časem vyrobím. Rakytníku zdar!
@@vidlak001 Každý si už zvolí svůj systém, při oklepávání ti to asi bude lítat kam nechceš. Špatně jsem to asi napsal, loupáním jsem nemyslel trhání kuličku po kuličce, ale hromadně to hrnu dolů. Chytneš zmrzlou větvičku do obou ruk, jednou rukou kroutíš jedním směrem a druhou opačně a padá to krásně dolů do misky. Ale velmi záleží na tom zmrazení, čím více je to zmrzlé, tím lépe to jde oddělit. Jestli mají na farmě průmyslové mrazáky na mínus nevím kolik, tak možná klepneš větvičkou a všechno to spadne. Však zkusíš a uvidíš. Ať se daří.
Zbytky po odšťavení nevyhazovat! Když se vysuší a zalijí nějakým dobrým olejem tak po čase vznikne parádní olej plný vitamínů a minerálů vhodný třeba jako zálivka salátu. V zimě a na jaře nejlépe "salátu" z kysaného zelí. A takový rakytník naložený v medu, to už je úplná pohádka.
Plody rakytníku používáme na okyselování pokrmů. Zmražené se rozmixují (na malém mixeru) a potom je použijeme do rajčatového nebo jiného salátu. Od sklizně v září vůbec nepoužíváme ocet a citron, když máme rakytník.
Jak je to s tim serezavanim starych 3 letych vetvi jak o tom mluvil pan Cvrcek? Pripadne ten radikalni rez celeho stromku? Mam na chate Rakytnik a docela me to zaskocilo ze mu tak brzo odumiraji vetve.
Ahoj, já uříznu jen co překáží. Zatím nic neumírá. Při řezání celých větví na stromu příští rok nic nenaroste, což je možná řešení pro velkopěstitele, co mají hodně stromů.
@@vidlak001 Ahoj, dik za odpoved. Tak tos me uklidnil, myslel sem ze budu mit nevzhledny strom a nebo ho ho budu muset vselijak rezat a nebude fungovat jako predpokladany zivy plot.
4 года назад+1
@@albrechtpacka6160 Projdi si kanál pěstitele Jana Urbánka. Dozvíš se vše co je třeba znát. V praktických ukázkách zároveň objasňuje veškerou potřebnou teorii. Je to dobrej borec... ruclips.net/channel/UCiocNmzEweh-4ND_y73k5Dg
wauuu Rakytník Vidlákový :)
Skvělé video, díky. U rodičů mám obsypaný strom a tak je na čase to sklidit. Nevěděl jsem, co s tím.
Ahoj, to jsou vitamíny skoro zadarmo :-)
Super Rakytník Vidláku
Borče, já tě strašně žeru! :D (cool)
:-DDD
Ahoj Vidláku
Děkuji za super video 👍. Nedávno jsem poprvé ochutnal rakytník co roste u základní školy, chuť je taková zdravá 😁. A určitě si ho pořídím , SuperSamce i SuperHolku. .
Měj se krásně a Dobrou chuť .
Ahoj, Jirko, přesně tak, z toho je to zdraví cítit :-)
Opět super podívaná. :-D Jen jsem se bál, jestli bobulky nepůjdu užívat i jako čípky. :-D
Ahoj, poslyš, co kdybys to vyzkoušel :-)))
Rakytník roste docela rychle. A než jsem ty plody sklidil, tak mě předběhly mrchy sýkorky. Takže nemusím si nemusím dělat žádné starosti. Jinak po dlouhé době jste natočil celkem pěkné video. A musím se přiznat, že plody rakytníku mi vůbec nechutnají. Takže vám dávám palec nahoru.
Rakytník si můžete dát místo citrónu do čaje se medem, tam se ta chuť zmírní.
Jinak pane Rozkošný, blahopřeju, že jste po dlouhé době napsal nejedovatý komentář :-)
@@vidlak001 má žena dělá z rakytníku marmeládu a ta celkem újde. A já citron moc do čaje nedávám, já si raději dám rybízovou štávu a nebo také si také dávám do čaje malinovou štávu. A když mi je už opravdu špatně, tak si dávám do čaje hruškovici.
Ahoj Vidláku,
moje dívka v rakytníku celkem 'jede', což pro mě znamená, že jí musím pomáhat se sklizní a s lisování. Zatímco lisování jsem už vychytal, tak sklizeň je stále moje černá můra a v podstatě ozobávám bobuli za bobulí. Je to několikadenní dřina s prémiově rozpíchanýma rukama. Takže očekávám, že tvá letošní sklizeň tě vybudí k nějakému geniálnímu vynálezu!
Jinak šťávu stáčíme do 3dcl PETek a zmrazíme. Průběžně vždy jednu láhev přesuneme do chladničky, kde rozmrzne a my ji v průběhu týdne vypijeme.
Ahoj Pavle, máte to hezky zmáknutý :-)
Jeden vynález na trhání už mám, není z mé hlavy, ale vypadá nadějně. Tak příští rok to zkusím.
@@vidlak001 Děkuji. A můžete alespoň naznačit? Čeká nás ještě obírání ze žebříku...
Zdravím Vidláku je to už 2 roky co jsi vydal video. Chtěl jsem se zeptat zda roste na jílovitohlinitých půdách. Bydlím blízko Vltavy a tam po záplavách 2002 jsou naplaveniny jílu. Mám rakytníkový sirup na imunitu, když jsem byl před týdnem nemocný se zánětem dutin a nosohltanu.
K videu o potravinové soběstačnosti dýně a kukuřice, je také užitečné právě když rostou ceny zeleniny nahoru.
Na zahradě jsme měli dýni a na jedné rostlině jich bylo zhruba 15. Kromě zeleniny pěstuji medonosné a různé rostliny, např. Svazenka vratičolistá, Mák setý.(u máku mám nakřížené varianty od bílé, růžové, červené, karmínové, fialové či lososové barvy), včelky jak lítají z květu na květ tak mák je hmyzosnubný a samosprašný tím že včely přenášely jiný druh pylu z jiného květu máku mi ho nakřížily proto mi vznikly tento rok nádherné kultivary které bohužel nikdo nesežene. Jeden rostl u nádraží v suti a měl růžové květy jak pivoňka, ten jsem si vzal na semínka.
Další rostliny co byly toto léto na zahradě: Slunečnice roční, len setý, měsíček lékařský, brutnák lékařský a další. Někde v Lahovičkách mají úly (Praha jih) i včely a je mi škoda nevyužít část záhonu pro hmyz nebo jako zelené hnojení.
O zeleném hnojení jsem se dozvěděl i vyzkoušel dost osvědčených rad, že uzdravuje půdu má fytosanitární účinky likviduje choroby a plevele též obohacuje půdu o dusík a organickou hmotu a poskytne na podzim také potravu pro hmyz například svazenka, a hořčice setá likviduje půdní hlístice a háďátka. Je to prastarý způsob oživení a ozdravení půdy.
krátce o brutnáku:
Proč přitahuje hmyz:
Brutnák lékařský je vynikající nektarodárnou i pylodárnou bylinou, která kvete dlouhou dobu. Nektar má cukernatost (především sacharózu) až 53 %. Také pyl je velmi výživný.
Pro můj rok na zahradě je to vše. Ahoj.
Ahoj Lukáši, rakytník je nenáročný, nejlepší je to zkusit, jestli se mu bude dařit a věřím, že jo. Jen musíš mít obě rostliny - samce a samici.
Dýně jsme měli hodně druhů, ale ony se skřížily a výsledek nebyl dobrý, tak lepší je mít jen jednu pořádnou.
Pěstování zdar!
Ahoj vidlaku! Ty mas vzacni kultivar VRŔ01 - (vidlakuv rakytnik ŕešetlakovy) 😋
No soudím, Vidláku, že krumpáč ani rýč pravda nebudeš potřebovat. Ale vypadá to na potřebu velkého hrnce, k uvaření silné praštěné slepičí polévky a pekáče k upečení praštěného kohoutka. Dobrou chuť! 👍
Ahoj, výborný postřeh :-)))
Ahoooj , celaskon tabletka je tiež oranžová 😉, nie biela 😁, neskúšal si ho aj sušiť a potom z neho robiť čaj? Alebo ho pridať k nejakému bilinkovému čaju?
Ahoj, za mojeho mlada byl nešumivý celaskon bílý. Mě ten sušený moc nechutná, je takový nijaký.
Už jen to hození s čímkoliv a následný zvuk drůbeže je důvod, proč si tohle pustit. 😂😂😂
:-)))
Ahoj Vidláku. Už jsi vyzkoušel sběr rakytníku tím přípravkem z drátu? Posílal jsem Vám na to video. Hezký den Zdeněk.
Ahoj Zdeňku, děkuju za ten tip, to zkusím příští rok, tohle video už jsem měl hotové.
Ona oranžová je hodně praktická, protože že se nářadí v zahradě snadno dohledá. Taky jsem se letos těšil na první úrodu z rakytníku, jenže sousedím s lesem a první úrodu zničili opeřenci!
Ahoj, to jo, oranžová je praktická, takové zrzavě rezavé kleště se špatně hledají...
Paráda
Zdar a sílu Vidláku :) super video :) nad Rakytníkem taky přemýšlim. Člověče, dával bych si pozor na to zmražování, zmražovánim v běžných mrazničkách se poškozuje struktura látek a například vitaminy ztrácí svoje vlastnosti, proto je lepší veškerý ovoce zamražovat ve "vodní lázni". A pozor na předávkování Vitaminem C, sic je to v zásadě jen dost močopudný, ale ledvinám to moc neprospívá :) Sklízet se má po prvních mrazících, je to kvuli tomu, že obsahuje jakousi látku která je pro lidi jedovatá (myslim, že konkrétně ledviny a játra to poškozuje) pokud se nepletu, a mrazem se ta látka zničí.
To si asi pleteš s jeřabinou.
@@MrKohba Myslim, že ne. Rostlin s jedlýma plodama až po prpjití mrazem je daleko víc druhů než jen jeřabina.
@@michalziska9558 tak jo no.
Ahoj Michale, vitamín C se nepředávkuje :-) ani nepřejí :-) Určitě si ho pořiď, je to vděčná rostlina.
@@vidlak001 Hádat se o tom nebudu, nicméně i tady cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_C o tom pár řádků je a na příbalových letácích taky. Když jsem psal o předávkování, neměl jsem na mysli fatální předávkování jako třeba ibalginem :D Pořídim pořídim, už hledám kde ho maj někde tady u nás poblíž za rozumný peníz.
Zvláštní pavouk tenhle vidlak 😀
Můžeš natočit video o pěstování marihuany ;)
Ahoj, já jí nepěstuju, mám dobrou náladu i bez ní :-)
Jinak zdraví prospěšné vlastnosti mají i listy a čaj z nich je hodně podobný čaji zelenému 😉
Ahoj, děkuju za tip. Prý je celá ta rostlina účinná.
juuuuuuu.super barva.taky ji miluji a mooooc
Vidláku zalej si ten rakytník medom. Je to dobrota.
Ahoj, děkuju za tip. Nebo se potkají se v čaji :-)
Jej
Nemam rad nazev superpotravina nebo bio je to marketingovy trik 😉
Ano, ale lidi jsou dnes tak zhlouplí, že raději kupují vitamíny v tabletkách. Takže mne toto označení vůbec nevadí.
@@josefmusil2307 mě to taky je jedno když maj na to penize ale aspon utracet s rozumem
S dovolením napíši vlastní zkušenost s rakytníkem. Mám jednoho samce a jednu samici. Samec roste velmi agresívně, takže ho udržuji stříháním v malé velikosti. Oba keře máme asi 6-7 let. Na samici se každým rokem postupně stěhují plody na konce větví, takže při loňské úrodě se větve váhou plodů ohýbaly až na zem. Odborně asi má docházet k nějakému zmlazování keře stříháním, aby plody nebyly dál a dál od kmene. Já jsem to vzal laicky (po vidlácku) a větvičky s plody jsem ostříhal. Tento rok pozoruji výrazné zmlazení keře, kdy obrůstají holá místa silných větví. Úroda ale bude mnohem nižší než loňská nadúroda. Příští rok to bude asi opět OK. Nevím, co jsem pořídil za druh rakytníku, ale nejpozději v červenci musíme sklízet, plody jsou zralé a měknou, později už začínají kvasit na stromě. Tudíž u nás sklizeň za mrazů nepřipadá do úvahy. Máme rakytník plný ostnů, sklizeň otrháváním je za trest. Dochází k mnoha popícháním a do toho když teče kyselá rakytníková šťáva, tak to pěkně štípe. Je asi lepší mít nějaké rukavice, ve kterých je cit v prstech. Takže v loni jsem poprvé ostříháním větviček s plody změnil techologii sklizně pomocí zamrazení. Větvičky jsem omyl, okapal a dal zamrazit. Z důvodu volného prostoru v mrazničce jsem to dělal postupně, neostříhal jsem vše naráz. Aby šly kuličky rakytníku dobře oddělovat od větviček, musí úplně promrznout. Proto jsem je zamrazoval do druhého dne. Při neúplném zamrazení to jde hůře oloupávat. Potom jsem si stoupnul k mrazničce, vytáhl pár větviček a oloupal kuličky do misky (promrzlé na kost to jde dobře). Pak jsem to nasypal do sáčku, který jsem dal zpět do mrazničky a vytáhl další větvičky pro oloupání. Až bylo hotovo, tak jsem si nastříhal na keři další várku a opakoval postup. Touto metodou jsem zvládl všechno sám, při obírání přímo na keři jsme to dělávali ve třech a bylo to hrozné. Z našeho 1 keře jsem měl 15 kg kuliček rakytníku a dalších několik kil jsem rozdal. Ještě uvedu, co s ním potom dělám. Koupil jsem si kamenný hmoždíř a každý den vezmu hrstku kuliček z mrazáku a ještě zmrzlé je podrtím na kaši. Pokud to uděláte rozmrzlé, bude to stříkat. Potom kaši přes sítko přepasíruji do konvice s ne horkým čajem. Nekupujeme citróny, rakytník je plně nahradil. Sladím čaj medem. No a protože v semínkách je cenný rakytníkový olej, tak co zbyde v sítku, tak rozkoušu a sním. Takže na závěr, rakytník je super, ale je potřeba počítat s prací při sklizni, není to jak otrhat jablka.
Ahoj, děkuju za zkušenosti. Na rakytníkové farmě nám říkali, že rakytník se zmrazí a kuličky se oklepou, netrhají se. Taky jsem viděl takové kleštičky na trhání, které časem vyrobím.
Rakytníku zdar!
@@vidlak001 Každý si už zvolí svůj systém, při oklepávání ti to asi bude lítat kam nechceš. Špatně jsem to asi napsal, loupáním jsem nemyslel trhání kuličku po kuličce, ale hromadně to hrnu dolů. Chytneš zmrzlou větvičku do obou ruk, jednou rukou kroutíš jedním směrem a druhou opačně a padá to krásně dolů do misky. Ale velmi záleží na tom zmrazení, čím více je to zmrzlé, tím lépe to jde oddělit. Jestli mají na farmě průmyslové mrazáky na mínus nevím kolik, tak možná klepneš větvičkou a všechno to spadne. Však zkusíš a uvidíš. Ať se daří.
Zbytky po odšťavení nevyhazovat! Když se vysuší a zalijí nějakým dobrým olejem tak po čase vznikne parádní olej plný vitamínů a minerálů vhodný třeba jako zálivka salátu. V zimě a na jaře nejlépe "salátu" z kysaného zelí.
A takový rakytník naložený v medu, to už je úplná pohádka.
Ahoj, ještě je dobrý to po usušení podrtit, aby se to dobře vylouhovalo.
To mám aj ja doma super vec😍
Jojo :-)
Plody rakytníku používáme na okyselování pokrmů. Zmražené se rozmixují (na malém mixeru) a potom je použijeme do rajčatového nebo jiného salátu. Od sklizně v září vůbec nepoužíváme ocet a citron, když máme rakytník.
Ahoj, dobrý nápad, děkuju :-)
Rakytník pestujem aj ja no tých 2 metre zatiaľ ma a boli aj plody 😅👍
ten obsag vit. C hodně kolísa, jednak podle polohy, a pak po přezrání rychle klesá.
Ahoj, taky prý záleží na odrůdě rakytníku.
@@vidlak001 je mnohem víc faktorů, ale co jsem psal, tak to může mít rozdíl v řádu až v řádech. Jak markantní je odrůda, netuším.
Jak je to s tim serezavanim starych 3 letych vetvi jak o tom mluvil pan Cvrcek? Pripadne ten radikalni rez celeho stromku? Mam na chate Rakytnik a docela me to zaskocilo ze mu tak brzo odumiraji vetve.
Ahoj, já uříznu jen co překáží. Zatím nic neumírá. Při řezání celých větví na stromu příští rok nic nenaroste, což je možná řešení pro velkopěstitele, co mají hodně stromů.
@@vidlak001 Ahoj, dik za odpoved. Tak tos me uklidnil, myslel sem ze budu mit nevzhledny strom a nebo ho ho budu muset vselijak rezat a nebude fungovat jako predpokladany zivy plot.
@@albrechtpacka6160 Projdi si kanál pěstitele Jana Urbánka. Dozvíš se vše co je třeba znát. V praktických ukázkách zároveň objasňuje veškerou potřebnou teorii. Je to dobrej borec... ruclips.net/channel/UCiocNmzEweh-4ND_y73k5Dg
@ diky, vypada to jako clovek ze stare skoly. Vedomosti ktere uz spousta lidi zapomelo.
Kilo za 8eur predávam a to som myslel ze burina
Rakytník je dobrý. ale nacha na předávkování toho vitamínu C je tam opravdu hodně
Ahoj, ten se nedá předávkovat, protože se vyčůrá :-)