Hagyományos palacsinta recept

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • Sokan nyűgként tekintenek a palacsinta készítésre, amin mindenképpen szeretnék változtatni, ezért mutatok 2 módszert a tészta bekeverésére és 2 módszert a kisütésére, amik nekem beváltak a palacsinta sütésre. A hagyományos palacsinta akkor finom, ha nem kartonosan száraz, de nem is gumiszerű, hanem pont jó az állaga. Vékony vagy vastag, az nálunk családtagonként változik, gondolom nálatok is. A pontos recept és készítése a leírásban, lentebb. ⬇
    📽️ A videóhoz felirat is elérhető, csak kapcsold be fent.
    Nézz még több receptet képekkel a weboldalamon itt: annuskam.hu/
    ◽ ◽ ◽ Még több tartalomért ◽ ◽ ◽
    Iratkozz fel a csatornámra itt: bit.do/e8KD6
    Ha megnyomod a 🔔 csengőt, kapsz értesítést az új videóról.
    Kövess Facebookon is itt: / wannuskam
    Kövess Instagramon is itt: / wannuskam
    💡 Tippek:
    ◽ A palacsinta tésztának külön jót tesz, ha áll egy órát sütés előtt, hogy a liszt meg tudjon duzzadni és rendesen felvegye a folyadékot. Nálunk csak nagyon ritkán fordul elő, hogy erre időt szánjunk. Olyan hatalmas különbség nincs, de tényleg finomabb, jobb az állaga annak, aminek a tésztája akár 1 órát, akár egy éjszakát állomásozott a hűtőben.
    ◽ Ez nem egy szponzorált poszt, és nem is ajánlok konkrét palacsintasütő-gépet. Az évek alatt már többet próbáltam, és minddel elégedett voltam. A bevonata nekem fontos, hogy a videón látható gránitos legyen, mert arra tényleg semmi nem tapad le. Öröm vele a munka.
    ◽ Ha véletlenül csomós lesz a tészta, akkor csak simán öntsd át egy szűrőn és süsd ki nyugodtan, mintha mi sem történt volna.
    ▶ RECEPT
    Hozzávalók 20 db palacsintához
    1 db tojás
    3 dl tej
    20 dkg liszt
    2 evőkanál cukor (3 dkg)
    1/2 teáskanál só
    2 dl szóda vagy szénsavas víz
    5 evőkanál olaj (plusz az első alá egy pici, ha serpenyőben sütöd)
    Elkészítés:
    1. Felütjük a tojást egy mérőkancsóba. Hozzáöntjük a tejet, beleszórjuk a lisztet, cukrot, a sót és botmixerrel összedolgozzuk. Beleöntjük a vizet és ezzel is elkeverjük. Végül jöhet az olaj és egy utolsó mixelés.
    2. Egy serpenyőt vagy palacsintasütőt a maximális fokozatra felhevítünk. Ha serpenyőt használunk, akkor az első alá tegyünk pár csepp olajat és már kezdhetjük is sütni a palacsintákat. Az első oldalt általában 1-1,5 percig sütöm, a másodikat átfordítás után csak fél-1 percig szoktam. Az átfordítással mindig megvárom, hogy körben a tészta széle barnás legyen, akkor tuti nem szakad el átfordítás közben.
    BOTMIXER VAGY TURMIX NÉLKÜL
    Ha nincs se botmixered, se turmixgéped, akkor mindent elő kell készíteni. Üssük fel a tojást. A lisztet, a cukrot és a sót keverjük össze egy közepes méretű keverőtálban. A kimért tejet folyamatos lassú keverés mellett a liszthez kezdjük önteni. Arra törekedj, hogy a széléről, mindig egy kevés lisztet keverj a közepére a tejbe. Ha úgy érzed, hogy híg részek is vannak benne, akkor ne adj hozzá addig több tejet, amíg nem keveredik egyenletes a sűrűségűre. Akkor apránként megint jöhet bele tej. Ha a már a szélén csak kevés liszt van, adjuk hozzá a tojást, és kavarjuk össze. A maradék tejjel pedig simán mixeljük simára. Jöhet az olaj, amivel addig kell keverni, amíg eltűnik a felszínéről. Végül a vízzel hígítsuk fel, így tuti csomómentes lesz.
    Ha közben megállnál tojást törni vagy mást csinálni, sajnos össze tud állni a tészta, ezért fontos az előkészítés és a folyadékok fokozatos adagolása.
    #annuskám #recept #palacsinta

Комментарии • 159