Zrobiłem to jeszcze prosciej , w ramach eksperymentu. Odstojnik do sprężonego powietrza. I tak został. Robi robotę. Woda z olejem się zbiera. Ten patent z obudowy siłownika mega fajny. Pozdrawiam.
Mamy oil catch tanka. Dobra rzecz w silnikach z wtryskiem bezpośrednim. Jeszcze brakuje remonciku turbosprężarki w pańskim wykonaniu ale może kiedyś...
Zrobiłem coś podobnego ale ze zwykłej litrowej bańki. Wpiąłem ja w przewód odmy. Dwa otwory w nakrętce, wlot sięga do połowy bańki wylot jest z 2 cm od góry. Po roku bańka była zapełniona w 1/3 szarym tawotem i uzupełniona woda. Zrobiłem to po zamarznięciu odmy i wywaleniu bagnetu. Modyfikacja dotyczyła citroena z silnikiem 1.8 tam dużo tworzy się pary.
@@marekkowalski3814 znakaxlem duża sztywna banku o szerokirj nakrętce, przdciolem odne w najniższym punkcie i oodkaczylem wężyk, wężyki włożyłem wo otworków w nakrętce tak aby jeden bul nizej a drygi wyżej, ten nizej szedł od bloku a ten syzej fo dolotu aby dolot nie wysysał zawartości . Poczytaj jak działa separator i zobacz schemat, wężyki fi 10mm
Haha. Kiedyś się oburzyłem, dowiedziawszy się, że opary oleju lecą do dolotu i głowicy w moim aucie. Pomyślałem aby zrobić coś podobnego, aby poprawić producenta. Okazuje się, że to wcale nie jest zły pomysł
Hahahaaa... stary dobry patent. Zastosowałem to rozwiązanie do Zastawy w 1988 roku. Dobrze działa, zdaje egzamin, tyle że na początku wymaga częstych obserwacji - ile tego i w jakim czasie się zbiera. Teraz mam 1.5 dci i myślę o założeniu tego ustrojstwa :). Pozdrawiam.
Zacząłem od pompy, ale z każdym odcinkiem, zaskakujesz mnie kolego coraz bardziej. Tym odcinkiem to do ekstazy mnie doprowadziłeś, bo poprostu nad tym myśle już dłuższy czas. To takie proste, a jednak potrzebowałem potwierdzenia merytorycznego.
Producenci aut nie stosują porządnych separatorów oleju bo one wymagają regularnej, częstej obsługi. Czy wyobrażasz sobie aby paniusia jeżdżąca dużym nowym autem w leasingu (z dużym silnikiem), na krótkich trasach po mieście, stale niedogrzanym silnikiem, u której stan techniczny auta i jego utrzymanie nie istnieją jako tematy przemyśleń - była zmuszana warunkami gwarancji do zaglądania pod maskę przynajmniej raz na miesiąc? W niedogrzanym silniku kondensuje się najwięcej wody. OCT wymagałby częstego opróżniania albo po prostu układu ogrzewania. Czyli po prostu potrzebny byłby kolejny element pod maską - tylko dlatego bo część kupujących wybiera sobie auta nieodpowiednie do faktycznego sposobu użytkowania. Nie wszystkim problemom z autami winni są ci mityczni źli producenci. Za część tych problemów odpowiadają prawdziwi ułomni mentalnie nabywcy.
Witam. Z tego co posiadam w pracy, mógłbym zbudować oil catch do lotniskowca. Poważnie, posiadam takie małe siłowniki i kto wie czy ten który kupiłem nie zastąpię własnoręcznie zrobionym. Jakby przemyśleć i potestować..., może być o dużo lepszy. Z serdecznymi pozdrowieniami:
nazywa się to Orzeszkowanie, zazwyczaj stosowane w okrętownictwie do czyszczenia strony ciepłej turbosprężarki, w niektórych przypadkach zwykła woda. Wszystko podane pod odpowiednim obciążeniem silnika i w odpowiedniej ilości.
Nie tutaj. Do tego procesu silnik musi być zatrzymany a wał ustawiony w takiej pozycji aby oba zawory ssące były zamknięte. Wtedy do konkretnego kanału dolotowego podaje się "ścierniwo" pod odpowiednim ciśnieniem i jednocześnie odsysa tą samą drogą, razem z zanieczyszczeniami. Nic nie dostaje się do cylindra. Proces troche upierdliwy, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.
@@RemontidEalny Tak tak wiem, wspomniałem bardziej jak to wygląda w przypadku doładowanego silnika okrętowego i turbosprężarki, jeżeli nie jasno to przepraszam. Krzysztof mtronic ( czy jakoś tak ) pokazywał czyszczenie zaworów takie jak mówisz.
Nie byłoby dobrze dołożyć do tego układu jakiś zaworek bezpieczeństwa? Szczególnie jak ktoś ma turbo i duże mrozy. Alternatywnie montować jakoś blisko bloku albo kolektora wydechowego, żeby jak najszybciej odmrozić filtr?
Ja mam silnik benzynowy z pośrednim wtryskiem, przebieg 275 tys.km czy odma i EGR narozrabiały, czy po takim przebiegu kolektor ssący może być zawalony i warto go wyczyścić?
Witam. Ktoś podjął temat czyszczenia ...Tak sporo od tematu. Czyszczenie sodą? Tak. Trzeba jedynie wyprażyć na starej patelni, na kuchence gazowej zwykłą sodę oczyszczoną. Nie śmierdzi, podczas prażenia. To chyba węglan wapnia...Doskonały do czyszczenia. Doskonały do odrdzewiania elektrochemicznego. Z pozdrowieniami:
@@RemontidEalny No po to, zeby sie w oct zbieral olej i inny syf ale silnik nie dostawal z tego ani jednego procentu. W Twoim rozwiazaniu na pewno czesciowo nadal do dolotu dostaje sie syf a w propozycji kolegi 0
u mnie po zamontowaniu OC śmierdziało spalonym olejem i z wydechu szaro niebieski dym :/ możesz powiedzieć o co chodziło ? OC chiński z przewodem o małym przekroju to mogło być problemem ?
Z mojego skromnego doświadczenia to grzybki oblepiają się od spalin z EGR. Natomiast gazy z odmy obmywają zawory myjąc je. W dostawczaku z mocno zabrudzonym dolotem zaślepilem EGR i auto pokonało dwie trasy do Hiszpanii. Ten dystans wystarczył aby gazy z odby oczyściły układ dolotowy i zawory z twardego nagaru .
Ciekawe w takim razie opierając się na Twojej teorii, co syfi zawory w F5R700 i F5R740 W jednym jest EGR w drugim nie ma. Oba mają tak samo zrobioną odme i oba tak samo zasyfiony dolot po 30.000 od czyszczenia.... ;)
@@RemontidEalny Odpowiem tak samo tendencyjne jak Twój wpis. To co przemylo zawory i dolot w Transicie? A tak na serio, jeśli autem jeździ się do kościoła i z powrotem czyli nie rozgrzejemy go do nominalnej wartości to pewnie że pozaklejaja się zawory. I to nie tylko w silnikach Renaulta. Tak samo miał kolega w Astrze 2.
Raczej nie bardzo , jak się spojrzy co zostaje w OCT to w większości jest woda z niewielkim dodatkiem oleju + ciastolina z nagaru połączonego na stałe z olejem... Jak silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa lub dużo jeździ na LPG to nic nie rozpuszcza syfu na grzybkach zaworowych... Jeśli silnik jest zdrowy , turbina w porządku to spaliny z EGR powinny być suche i "nie powinny" oblepiać dolotu... Jak jest faktycznie, to jednak każdy widzi 😔... Ale to co idzie z odmy i tak zawiesiny olejowo-spalinowej nie rozpuści ... Czy OCT działa... zawsze to lepsze rozwiązanie niż sama fabryka, notabene która często się myli w swoich zalożeniach i poprawia swoje rozwiązania w nowszych rewizjach silników... Inna sprawa, że teraz fabryczne separatory już są nienaprawialne, na stałe połączone z pokrywami... A jakie są ceny nowych oryginałów to każdy widzi...😔
Miałem Oct w 1.8 turbo i wywaliłem po miesiącu. Gówno to daje i co chwilę trzeba czyścić. Poza tym po założeniu tego pojawiło mi się żółty nalot na bagnecie oleju. Jak wywaliłem wszystko wróciło do normy a dolot mam i tak czysty.
Nie wolno ! Niebezpieczne nie tylko dla ekologii. Można się zatruć jeśli będą przedostawały się do kabiny, a druga spraw - to są palne a wręcz wybuchowe gazy ! nie róbcie jaj ludzie...
Witam. Silnik m47n2. Diesel BMW 2.0d. silnik po generalnym remoncie. Tylko tłoki zostały stare, pierścienie nowe. Silnik ten kuleje konstrukcyjnie bynajmniej tak mówią na przypadłość oleju w dolocie. Poszedł oct i olej dalej znajduje się w dolocie. W pewnym sensie wyłapuje oct lecz mimo to dalej w dolocie olej jest. Co robić? Jakie mogą być konsekwencje dalszej jazdy z zaolejonym dolotem? Turbina nowa oryginalna. Wtryski stare ale mieszczą się w normie. Czy jest się czym przejmować że ten olej wyrządzi jakąś krzywdę dla turbo albo dla wtryskow?
Oct powinno znacznie ograniczyć zjawisko. Chyba że słaby filtr lub źle założony. Nie znam silników BMW, mówiąc delikatnie dla mnie niemiecka motoryzacja mogłaby nie istnieć. Siedzę tylko we francuzach. Myślę ze jesli choć troche ograniczyłeś to zawsze lepiej.
@@RemontidEalny na zimnym silniku telepie go trochę. Aż złapie kompresję i ładnie pracuje. Przy odpaleniu kopci na biało przez chwilkę. Te silniki 2.0d BMW to porażka. Miałem klapki na oczach jak kupowałem ten samochód. Pozdrawiam. Dzięki za pomoc. WESOLYCH SWIAT!
@@s.t.a.l.k.e.r.360 No to coś tu jest grubo nie tak po tym remoncie... :( Wiesz, ja jestem fanem silników które są w opinii wielu "porażką". Zwykle wychodzi po czasie że silnik jednak spoko, tylko albo obsługa zła, albo mechanicy nie mają bladego pojęcia co robią a silnik jak silnik... Może i w Twoim przypadku ta sama historia... Zdrowych !
@@s.t.a.l.k.e.r.360 porażką to jak w większości przypadków są poprzedni właściciele, jest to bardzo udana konstrukcja, która przy minimum kultury technicznej robi duże przebiegi i nie ustaje większemu „bratu” o sześciu cylindrach :).
nic nie usuwasz w żadnym silniku -- po prostu dokładasz kolejny separator jakim jest OCT. Jego działanie będzie tym bardziej widoczne, im słabsze jest fabryczne rozwiązanie. Chyba że motor ma już dość bo jest zwyczajnie zajechany, wtedy zostaje tylko remont.
allegro.pl/oferta/czarny-separator-oleju-catch-tank-10mm-15mm-7562750450?reco_id=1d0ec1a3-4450-11ea-88f3-ecf4bbd0c010&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 łysy z mk to testował podobno dobre
A cyrk z brudem w dolocie zaczął vw.Pierścienie zamiast spasowania na zamku na ok 0,2-0,25 mają dziś luz 1-2mm.Czego?klijent na autobanie nie zakatuje,czesciej przyjedzie z egr do wymiany itd.CZYSTY ZYSK.Kultowe vw to dzis wieśwagen.
Przejdą lata i wieki przeminą zanim to w tym miejscu ruszy korozja elektrochemiczna. Miedziane króćce są wlutowane w niklowane nyple i wkręcone na teflon...
@@RemontidEalny płyn może zaczac działać jak elektrolit ...bardziej myślałem o nagrzewnicy chłodnicy bo tam jest cienki materiał bo głowica czy ten " separator " to rzeczywiscie lata wytrzyma
Bo nie jest to rozwiązanie bezobsługowe i może przysporzyć wiele problemów kiedy nieumiejętnie eksploatowane. Po co sobie na głowe ladować problem tysięcy niświadomych użytkowników..
Inżynierowie przestali mieć coś do powiedzenia, w fabrykach samochodów na etapie produkcji mercedesa w 124. Od tamtej pory w fabrykach rządzą księgowi.
Zrobiłem to jeszcze prosciej , w ramach eksperymentu. Odstojnik do sprężonego powietrza. I tak został. Robi robotę. Woda z olejem się zbiera. Ten patent z obudowy siłownika mega fajny. Pozdrawiam.
Mamy oil catch tanka. Dobra rzecz w silnikach z wtryskiem bezpośrednim. Jeszcze brakuje remonciku turbosprężarki w pańskim wykonaniu ale może kiedyś...
Dzięki za film
Fajnie wszystko tłumaczysz 😉
Zrobiłem coś podobnego ale ze zwykłej litrowej bańki. Wpiąłem ja w przewód odmy. Dwa otwory w nakrętce, wlot sięga do połowy bańki wylot jest z 2 cm od góry. Po roku bańka była zapełniona w 1/3 szarym tawotem i uzupełniona woda.
Zrobiłem to po zamarznięciu odmy i wywaleniu bagnetu.
Modyfikacja dotyczyła citroena z silnikiem 1.8 tam dużo tworzy się pary.
Czy możesz jakiej objaśnić jak to zrobiłeś?
@@marekkowalski3814 znakaxlem duża sztywna banku o szerokirj nakrętce, przdciolem odne w najniższym punkcie i oodkaczylem wężyk, wężyki włożyłem wo otworków w nakrętce tak aby jeden bul nizej a drygi wyżej, ten nizej szedł od bloku a ten syzej fo dolotu aby dolot nie wysysał zawartości . Poczytaj jak działa separator i zobacz schemat, wężyki fi 10mm
SMC jest Ci bardzo znane...Mnie również. Automatyka przemysłowa...AKPiA...Z bardzo serdecznymi pozdrowieniami: Marcin Kasza Katowice.
Haha. Kiedyś się oburzyłem, dowiedziawszy się, że opary oleju lecą do dolotu i głowicy w moim aucie. Pomyślałem aby zrobić coś podobnego, aby poprawić producenta. Okazuje się, że to wcale nie jest zły pomysł
Hahahaaa... stary dobry patent. Zastosowałem to rozwiązanie do Zastawy w 1988 roku. Dobrze działa, zdaje egzamin, tyle że na początku wymaga częstych obserwacji - ile tego i w jakim czasie się zbiera.
Teraz mam 1.5 dci i myślę o założeniu tego ustrojstwa :).
Pozdrawiam.
RAFAŁEK KURWA WIDZIAŁEŚ? ??? PAKIET PREMIUM
Zacząłem od pompy, ale z każdym odcinkiem, zaskakujesz mnie kolego coraz bardziej. Tym odcinkiem to do ekstazy mnie doprowadziłeś, bo poprostu nad tym myśle już dłuższy czas. To takie proste, a jednak potrzebowałem potwierdzenia merytorycznego.
Ogólnie masz racje , miedzy innymi tak zwieksza sie żywotność silnika, czego w tych czasach nie robią producenci no z wiadomych przyczyn
Producenci aut nie stosują porządnych separatorów oleju bo one wymagają regularnej, częstej obsługi. Czy wyobrażasz sobie aby paniusia jeżdżąca dużym nowym autem w leasingu (z dużym silnikiem), na krótkich trasach po mieście, stale niedogrzanym silnikiem, u której stan techniczny auta i jego utrzymanie nie istnieją jako tematy przemyśleń - była zmuszana warunkami gwarancji do zaglądania pod maskę przynajmniej raz na miesiąc? W niedogrzanym silniku kondensuje się najwięcej wody. OCT wymagałby częstego opróżniania albo po prostu układu ogrzewania. Czyli po prostu potrzebny byłby kolejny element pod maską - tylko dlatego bo część kupujących wybiera sobie auta nieodpowiednie do faktycznego sposobu użytkowania.
Nie wszystkim problemom z autami winni są ci mityczni źli producenci. Za część tych problemów odpowiadają prawdziwi ułomni mentalnie nabywcy.
no nareszcie filmik :) pozdro
Bardzo dobry film
Witam. Z tego co posiadam w pracy, mógłbym zbudować oil catch do lotniskowca. Poważnie, posiadam takie małe siłowniki i kto wie czy ten który kupiłem nie zastąpię własnoręcznie zrobionym. Jakby przemyśleć i potestować..., może być o dużo lepszy. Z serdecznymi pozdrowieniami:
Ja stosuje takie wielkie filtry fazy lotnej od lpg.
nazywa się to Orzeszkowanie, zazwyczaj stosowane w okrętownictwie do czyszczenia strony ciepłej turbosprężarki, w niektórych przypadkach zwykła woda. Wszystko podane pod odpowiednim obciążeniem silnika i w odpowiedniej ilości.
Nie tutaj. Do tego procesu silnik musi być zatrzymany a wał ustawiony w takiej pozycji aby oba zawory ssące były zamknięte. Wtedy do konkretnego kanału dolotowego podaje się "ścierniwo" pod odpowiednim ciśnieniem i jednocześnie odsysa tą samą drogą, razem z zanieczyszczeniami. Nic nie dostaje się do cylindra. Proces troche upierdliwy, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.
@@RemontidEalny Tak tak wiem, wspomniałem bardziej jak to wygląda w przypadku doładowanego silnika okrętowego i turbosprężarki, jeżeli nie jasno to przepraszam.
Krzysztof mtronic ( czy jakoś tak ) pokazywał czyszczenie zaworów takie jak mówisz.
super
17tys km i tylko tyle wody i oleju ? 🤔 w zimę takie coś może się zebrać już po 3 tys
Nie byłoby dobrze dołożyć do tego układu jakiś zaworek bezpieczeństwa? Szczególnie jak ktoś ma turbo i duże mrozy. Alternatywnie montować jakoś blisko bloku albo kolektora wydechowego, żeby jak najszybciej odmrozić filtr?
dobre profesjonalne filtry mają taki zaworek;)
Ja mam silnik benzynowy z pośrednim wtryskiem, przebieg 275 tys.km czy odma i EGR narozrabiały, czy po takim przebiegu kolektor ssący może być zawalony i warto go wyczyścić?
Witam. Ktoś podjął temat czyszczenia ...Tak sporo od tematu. Czyszczenie sodą? Tak. Trzeba jedynie wyprażyć na starej patelni, na kuchence gazowej zwykłą sodę oczyszczoną. Nie śmierdzi, podczas prażenia. To chyba węglan wapnia...Doskonały do czyszczenia. Doskonały do odrdzewiania elektrochemicznego. Z pozdrowieniami:
proponuje poprowadzić jeszcze jakis odbojnik w dnie w którym bedzie sie to zbierało.
Gdyby miał Pan określić , tak plus minus, o ile zmniejsza się gromadzenie syfu? O połowę? 1/3?
80-90% w przypadku tego silnika z filmu.
Witam i potwierdzam. To lek na zawory dolotowe. Z pozdrowieniami:
Jak tylko się dowiedziałem o OCT to pomyślałem: Czemu producenci tego nie montują?
Montuja
Pomysł idEalny.
Super .... :)
Pytanko.. Dlaczego z OCT idzie kolejna rurka z powrotem do dolotu..? Nie prościej zaślepić ten otwór w dolocie a przewód z OCT wypuścić po za auto..🤔
Prościej ale nie wolno. Raz że ekologia, dwa to są palne i trujące gazy, trzy - w takim rozwiązaniu na cholere w ogóle oct?
@@RemontidEalny No po to, zeby sie w oct zbieral olej i inny syf ale silnik nie dostawal z tego ani jednego procentu. W Twoim rozwiazaniu na pewno czesciowo nadal do dolotu dostaje sie syf a w propozycji kolegi 0
@@przg354Jedna zima i zawalisz „wolną odme” szlamem nawet w przewodzie 16mm. Powrót do komory jednak generuje podciśnienie/nadciśnienie.
u mnie po zamontowaniu OC śmierdziało spalonym olejem i z wydechu szaro niebieski dym :/ możesz powiedzieć o co chodziło ? OC chiński z przewodem o małym przekroju to mogło być problemem ?
Nieszczelny albo źle zrobiony odpowietrznik
Z mojego skromnego doświadczenia to grzybki oblepiają się od spalin z EGR. Natomiast gazy z odmy obmywają zawory myjąc je. W dostawczaku z mocno zabrudzonym dolotem zaślepilem EGR i auto pokonało dwie trasy do Hiszpanii. Ten dystans wystarczył aby gazy z odby oczyściły układ dolotowy i zawory z twardego nagaru .
Ciekawe w takim razie opierając się na Twojej teorii, co syfi zawory w F5R700 i F5R740 W jednym jest EGR w drugim nie ma. Oba mają tak samo zrobioną odme i oba tak samo zasyfiony dolot po 30.000 od czyszczenia.... ;)
@@RemontidEalny
Odpowiem tak samo tendencyjne jak Twój wpis.
To co przemylo zawory i dolot w Transicie?
A tak na serio, jeśli autem jeździ się do kościoła i z powrotem czyli nie rozgrzejemy go do nominalnej wartości to pewnie że pozaklejaja się zawory. I to nie tylko w silnikach Renaulta. Tak samo miał kolega w Astrze 2.
Raczej nie bardzo , jak się spojrzy co zostaje w OCT to w większości jest woda z niewielkim dodatkiem oleju + ciastolina z nagaru połączonego na stałe z olejem... Jak silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa lub dużo jeździ na LPG to nic nie rozpuszcza syfu na grzybkach zaworowych... Jeśli silnik jest zdrowy , turbina w porządku to spaliny z EGR powinny być suche i "nie powinny" oblepiać dolotu... Jak jest faktycznie, to jednak każdy widzi 😔... Ale to co idzie z odmy i tak zawiesiny olejowo-spalinowej nie rozpuści ... Czy OCT działa... zawsze to lepsze rozwiązanie niż sama fabryka, notabene która często się myli w swoich zalożeniach i poprawia swoje rozwiązania w nowszych rewizjach silników... Inna sprawa, że teraz fabryczne separatory już są nienaprawialne, na stałe połączone z pokrywami... A jakie są ceny nowych oryginałów to każdy widzi...😔
Miałem Oct w 1.8 turbo i wywaliłem po miesiącu. Gówno to daje i co chwilę trzeba czyścić. Poza tym po założeniu tego pojawiło mi się żółty nalot na bagnecie oleju. Jak wywaliłem wszystko wróciło do normy a dolot mam i tak czysty.
Poszła ci uszczelka pod głowicą
A gdy by tak te przefiltrowane gazy z odmy puścić w atmosferę zamiast w kolektor ssący ?
Nie wolno !
Niebezpieczne nie tylko dla ekologii. Można się zatruć jeśli będą przedostawały się do kabiny, a druga spraw - to są palne a wręcz wybuchowe gazy ! nie róbcie jaj ludzie...
Jeździłem z odpięta odmą przez chwilę, syf w komorze silnika już po kilku kilometrach o smrodzie spalin i oleju w kabinie nie wspominając
Jeszcze przydalby sie podgrzewacz w tym separatorze
Dobry plan, ja go zrobiłem z mat grzewczych od podłogi na 12V i działa super w starym mercu kaczce
Witam. Silnik m47n2. Diesel BMW 2.0d. silnik po generalnym remoncie. Tylko tłoki zostały stare, pierścienie nowe. Silnik ten kuleje konstrukcyjnie bynajmniej tak mówią na przypadłość oleju w dolocie. Poszedł oct i olej dalej znajduje się w dolocie. W pewnym sensie wyłapuje oct lecz mimo to dalej w dolocie olej jest. Co robić? Jakie mogą być konsekwencje dalszej jazdy z zaolejonym dolotem? Turbina nowa oryginalna. Wtryski stare ale mieszczą się w normie. Czy jest się czym przejmować że ten olej wyrządzi jakąś krzywdę dla turbo albo dla wtryskow?
Oct powinno znacznie ograniczyć zjawisko. Chyba że słaby filtr lub źle założony. Nie znam silników BMW, mówiąc delikatnie dla mnie niemiecka motoryzacja mogłaby nie istnieć. Siedzę tylko we francuzach. Myślę ze jesli choć troche ograniczyłeś to zawsze lepiej.
@@RemontidEalny na zimnym silniku telepie go trochę. Aż złapie kompresję i ładnie pracuje. Przy odpaleniu kopci na biało przez chwilkę. Te silniki 2.0d BMW to porażka. Miałem klapki na oczach jak kupowałem ten samochód. Pozdrawiam. Dzięki za pomoc. WESOLYCH SWIAT!
@@s.t.a.l.k.e.r.360 No to coś tu jest grubo nie tak po tym remoncie... :( Wiesz, ja jestem fanem silników które są w opinii wielu "porażką". Zwykle wychodzi po czasie że silnik jednak spoko, tylko albo obsługa zła, albo mechanicy nie mają bladego pojęcia co robią a silnik jak silnik... Może i w Twoim przypadku ta sama historia...
Zdrowych !
@@RemontidEalny i sub za całokształt i ten komentarz 👍
@@s.t.a.l.k.e.r.360 porażką to jak w większości przypadków są poprzedni właściciele, jest to bardzo udana konstrukcja, która przy minimum kultury technicznej robi duże przebiegi i nie ustaje większemu „bratu” o sześciu cylindrach :).
A co z separatorem w 2.0 dci, po założeniu tego ,,wytentegować" czy jak...?
nic nie usuwasz w żadnym silniku -- po prostu dokładasz kolejny separator jakim jest OCT. Jego działanie będzie tym bardziej widoczne, im słabsze jest fabryczne rozwiązanie. Chyba że motor ma już dość bo jest zwyczajnie zajechany, wtedy zostaje tylko remont.
@@RemontidEalny 2008r i 155k dopiero. Nic oprócz zamka kierowcy nie chce się popsuć to z nudów coś by się pogrzebało.
@@MrKrys38 no to modzić, grzebać kombinować i obserwować ;)
Parxajd Lidl Górą!!
Można się śmiać, ale to badziewko zwróciło mi się ze 3 razy już. Robi robote mimo że tanie.
Zgadzam się ja też polecam tą firmę, tylko wiertarek stołowych to nie polecam
Czyści się takimi tajemniczymi granulkami z tunapa ale ja myśle że to soda aktywna .
Oszywiście. Sodowanie też wchodzi w gre.
idE, to jest generacja dieselka?
nie, to jest pierwszy europejski seryjnie produkowany silnik benzynowy o bezpośrednim wtrysku. 2 litry, 140 KM
Posiadam Renault Laguna II 1.9 dci 120 km silnik f9q750
Czy moze mi Pan doradzic jaki oil catch tank kupic na allegro
Lub jak wybrac model ?? Dzieki
Nie potrafię. Zrobiłem swoje wersje, sprawdzają się i nie miałem potrzeby kupować gotowego ;(
Może ktoś z widzów stosuje i podpowie.
allegro.pl/oferta/czarny-separator-oleju-catch-tank-10mm-15mm-7562750450?reco_id=1d0ec1a3-4450-11ea-88f3-ecf4bbd0c010&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 łysy z mk to testował podobno dobre
A cyrk z brudem w dolocie zaczął vw.Pierścienie zamiast spasowania na zamku na ok 0,2-0,25 mają dziś luz 1-2mm.Czego?klijent na autobanie nie zakatuje,czesciej przyjedzie z egr do wymiany itd.CZYSTY ZYSK.Kultowe vw to dzis wieśwagen.
Wszystko OK. Do puki niema mrozu to wszystko działa ale jak zamarznie to już nie jest tak fajne koledze węże zamarzały nie sam separator.
"puki niema", jak niema to niema...
Miedź i aluminium? To chyba blad
Przejdą lata i wieki przeminą zanim to w tym miejscu ruszy korozja elektrochemiczna. Miedziane króćce są wlutowane w niklowane nyple i wkręcone na teflon...
@@RemontidEalny płyn może zaczac działać jak elektrolit ...bardziej myślałem o nagrzewnicy chłodnicy bo tam jest cienki materiał bo głowica czy ten " separator " to rzeczywiscie lata wytrzyma
Pytanie się nasuwa, dlaczego producent nas tak traktuje i nie montuje w fabryce tego.
Bo nie jest to rozwiązanie bezobsługowe i może przysporzyć wiele problemów kiedy nieumiejętnie eksploatowane. Po co sobie na głowe ladować problem tysięcy niświadomych użytkowników..
Remont idEalny 👏🏻👏🏻
Inżynierowie przestali mieć coś do powiedzenia, w fabrykach samochodów na etapie produkcji mercedesa w 124. Od tamtej pory w fabrykach rządzą księgowi.
Pewnie dlatego, że dużo osób ,a zwłaszcza panie , nie sprawdzają podstawowych płynów ,a co dopiero coś takiego.
Odkąd zaczęli księgowi projektować samochody, dużo rzeczy się zmieniło ;)
Nie można w tym filtrze zrobić "nie ekologicznego" otworu którym cały ten maraz spływalby rurką w asfalt ?
Przedmuchy są toksyczne i wybuchowe....
Kiedyś pod Polonezem to był "normalny" widok....;)
@@RemontidEalny Nawet o tym nie wiedziałem ale wychodzi na to że mógłbym zostać konstruktorem nowej polskiej motoryzacji haha ;)
Odpowitrzenie na zewnątrz to mam w zetor5320