Pompa ciepła z klimatyzatora, demolka jednostki wewnętrznej

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 фев 2025
  • Witam wszystkich
    W dzisiejszym filmie pokaże co będzie trzeba, wyciągnąć z jednostki wewnętrznej , żeby można było wykorzystać do sterowania jednostką zewnętrzną. W nowym projekcje pompy ciepła na klimatyzacji on/off 7kw.
    #adamadamo
    #pompaciepła
    #offgrid
    #easun
    #lifepo4
    ‪@RafalWrobelGO‬
    ‪@EkoNiezalezny‬
    ‪@netinstal‬
    ‪@franekgolas4891‬

Комментарии • 8

  • @ksawerydunikowski515
    @ksawerydunikowski515 Год назад

    Adam Jak chce Ci się bawić to proponuję zrobić tak. Trochę szkoda, że rozebrałeś jednostkę wewnętrzną, no ale była ona trochę sfatygowana. Jak wymiennik jest szczelny to spróbuj tak. Połącz JZ grubą rurką do wymiennika płytowego. Z wymiennika płytowego jedziemy grubą rurką do JW a w tym przypadku już tylko do wymiennika. Z JW jedziemy już cienką rurką do JZ.
    Co to da. Przy pracy jako pompa ciepła to można powiedzieć nie za wiele, ale jeszcze można dochłodzić trochę czynnik w postaci ciekłej i odzyskać ciut energii, która może ogrzać kotłownię, czy jak to teraz się nazywa maszynownię. Przy defroście JW będzie robiła za źródło ciepła do defrostu, tak jak w zwykłym klimatyzatorze. Podgrzany już czynnik wejdzie do wymiennika płytowego, ale już o temperaturze znacznie wyższej i nie powinien zamrażać wymiennika płytowego. Potem powędruje do JZ i zrobi swoje czyli rozmrozi wymiennik JZ a my możemy spać spokojnie.
    W zasadzie nie potrzeba rozbebeszać JW aby zrobić pompę ciepła z klimatyzatora. Wystarczy w grubą rurkę wpiąć wymiennik płytowy pompkę obiegową i bangla. Nie trzeba skrzyneczki na klamoty wystarczy przenieść czujnik temperatury wewnętrznej z JW do domu i cieszymy się pompą ciepła. Pompkę obiegową podpinamy pod zasilanie z i tu trzeba jeszcze nad tym popracować aby pompka włączała się jak nasza pompa ciepła pracuje.
    To jest mój jak na razie pomysł teoretyczny ale oparty na doświadczeniach. Wykonałem bowiem już dwie pompy ciepła. Możesz zobaczyć na moim kanale.

    • @DIYAdamAdamo
      @DIYAdamAdamo  Год назад

      W tamtym roku była o takim rozwiązaniu mowa na moim kanale, wykorzystanie JW oryginalnej do defrostów itd.
      W tym przypadku nie chodzi mi o zrobienie PC do użytku, tylko przerobieniu tego wymiennika celem poprawy wydajności i przeprowadzeniu testów w tym temacie. Po testach wszystko zostanie rozebrane. Jak mam wywalić ten wymiennik rurowy na złom to chce się pobawić i po doświadczać.
      ruclips.net/video/AAKDfsODEBQ/видео.htmlsi=lQQSAaAL2i3Na7Nf

    • @ksawerydunikowski515
      @ksawerydunikowski515 Год назад

      Adam, oglądałem to rozwiązanie ale ono jest skomplikowane. Ja proponuję włączyć wymiennik płytowy szeregowo pomiędzy JZ i JW na grubej rurce. Jest to rozwiązanie proste bez wielkich kombinacji.
      Co do wymiennika rurowego i jego "przeinaczenia" czyli woda na zewnątrz a gaz środkiem, to wydaje mi się, nie poprawisz tym wiele albo nic. W tych wymiennikach jest po prostu za mała powierzchnia wymiany i tyle. Można by zrobić taką hybrydę. JZ gruba rurka wymiennik płytowy potem wymiennik rurowy i cienka rurka do JZ. Przy defroście pierwsze uderzenie czynnika dostał by rurowy który nie boi się niskich temperatur.@@DIYAdamAdamo

    • @DIYAdamAdamo
      @DIYAdamAdamo  Год назад

      @ksawerydunikowski515 ja to rozumiem ale w tym projekcje jest, czy będzie tylko chiński wymiennik rurowy.

    • @ksawerydunikowski515
      @ksawerydunikowski515 Год назад

      OK, dodaj wziernik na cienkiej czyli wylocie z wymiennika, zobaczysz czy zdąży skroplić czynnik. @@DIYAdamAdamo

  • @nikodemwuwu6382
    @nikodemwuwu6382 7 месяцев назад

    Kiedy kolejny film z tej klimy