ТЄО 729 Ведучий - протоієрей Димитрій Макаров

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 апр 2024
  • 1:34 - 14-го квітня, у Неділю 4-у Великого посту, день пам'яті преподобного Іоанна Ліствичника, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив Божественну літургію в соборному храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря. У євангельському читанні цього недільного дня прозвучала розповідь про зцілення Іісусом Христом біснуватого юнака.
    3:50 - 17-го квітня у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси було звершено сповідь духовенства першого Одеського міського благочиння, після якої соборно звершено Літургію Передосвячених Дарів. Богослужіння очолив вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор.
    5:26 - Увечері 17-го квітня архієпископ Арцизький Віктор звершив утреню з читанням повного Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі. Після завершення богослужіння було звершено постриг насельниць монастиря в іночеський чин.
    8:20 - Наступний, 6-й, тиждень Великого посту Церква іменує «седмицею ваій», після якої настає свято Входу Господнього до Єрусалиму. А перед цим, 27-го квітня, ми молитовно відзначаємо Лазареву суботу. В Одеській духовній семінарії викладений на ютуб-каналі цикл відеолекцій «Весна духовна. Великий піст із богословами». У ньому викладачі духовної школи розповіли про значення цих і інших подій Великого посту.
    11:43 - У минулі кілька днів Спасо-Преображенський кафедральний собор Одеси, в якому продовжуються відновлювальні роботи, відвідали багато гостей, у тому числі делегації з Франції та США. 15-го квітня в соборі побував тимчасово виконуючий обов'язки міністра культури України Ростислав Карандєєв.
    13:02 - Двоє святих, що згадуються протягом усього Великого посту - прп. Андрій Критський та прп. Марія Єгипетська.
    Ці дві різні людини ніколи не зустрічалися в земному житті, проте їх нерідко зображують разом на іконі. Прп. Андрій Критський з 14 років у монастирі прп. Сави Освяченого, де навчався молитві і посту та проводив суворо чернече життя.
    Зовсім інше життя було у Марії Єгипетської, яка, будучи довгий час блудницею, захотіла увійти до храму, але якась сила утримувала її. Усвідомивши своє падіння, вона почала молитися перед іконою Богородиці, що була у притворі храму. Щире покаяння грішниці було прийнято: Божа Матір вказала Марії спасительний шлях.
    Відразу після цього колишня блудниця пішла в зайорданську пустелю, де прожила в молитві та покаянні кілька десятків років, переносячи всі поневіряння та страждання такого життя. Після цих багаторічних спокус пристрасті залишили її, закінчилася їжа, взята з Єрусалима, а одяг зітлів від старості, але, як розповідає її житіє, «з того часу сила Божа перетворила душу її і тіло».
    Що ж спільного між св. Андрієм Критським та св. Марією Єгипетською? Чому Церква поєднала їх у одній довгій службі? Один - праведник від юності, інша - грішниця, що покаялася.
    Обидва вони є великими вчителями покаяння, і приклад обох говорить про те, що покаяння необхідне всім. Немає нікого, хто б його не потребував. Чи прожив ти все життя в монастирі, чи провів його в безперервному гріху? Все одно ти потребуєш покаяння.
    Бо гріх не лише у вчинках людини. Він набагато глибший. Він у серці, і може, як черв'як яблуко, виїсти все серце зсередини, навіть без видимих зовнішніх проявів.
    І ще одну велику істину відкривають нам ці святі: нехай ніхто не впадає у відчай у спасінні. Бог слухає і праведника і грішника, і Він шукає, саме шукає бажання виправитися в найзапеклішому серці, чекає і з радістю приймає покаяння останнього грішника.

Комментарии •