@@attilakoczka1938 Igen! Oda is lehet hőhídmegszakítót (pl. passzívházaknál / alacsony energiás házaknál kell is), amelyik bírja a nagy terhelést (a falak és a rájutó födémek terhét)... ilyen anyag lehet a habüveg, a purenit is...
Kedves Attila, Erkélyek hőhídmentesítése a cél, viszont az erkélylemezek csak 10-11 cm vastagságúak, a leejtés rendben van, 1,5-2%. Egy építész azt javasolta, hogy csomagoljuk körbe xps-sel, majd betonozzuk, majd kenhető szigeteléssel vízszigeteljük, utána burkoljuk. Ajánlása szerint a betonozás előtt terheléspróbát kell végezni, négyzetméterenként 150 kg-mal. Ez rendben is lenne, de mi van, ha a lemez mégsem bírja el a plusz súlyt? Ránk szakad? Ezt a kockázatot nem merem vállalni. Milyen lehetőség lehet a felbeton helyett? Xps-t hálózva, glettelve(vagy építőlemez), megfelelő hajlaterősítést követően vízszigetelve Wpc fedés? Talpakon álló 2 cm-es burkolat? 11-12 cm áll rendelkezésre a betonlemezek fölött. Van ötlete megfelelő rétegrendre, amivel a vízszigetelés is korrektül megoldott lehet? Nagyon köszönöm, ha segít!
Utólag épített terasznál milyen hőhídmegszakítási lehetőségek vannak? Egyszerűen csak betonlemezbe ragasztott vas?
igen, csak utólag csomagolhatjuk be hôszigeteléssel...
Milyen anyag lehet ez a hőhíd megszakító elem?
Legtöbb esetben xps (extrudált polisztirolhab), rozsdamentes acél vasalatokkal (kedvezőbb képességű hőtechnikailag, mint a hgyományos acél)
Több gyártó is létezik... érdemes egyszerűen úgy rákeresni a neten, hogy “hőhídmegszakító elemek gyártó”...
@@attilafarsang4339 igen, látom, ránéztem. Van xps, fagyapot, ytong...stb. Ezek szerint ez a hőhíd megvan a sávalap és falazat között is?
@@attilakoczka1938
Igen!
Oda is lehet hőhídmegszakítót (pl. passzívházaknál / alacsony energiás házaknál kell is), amelyik bírja a nagy terhelést (a falak és a rájutó födémek terhét)... ilyen anyag lehet a habüveg, a purenit is...
Kedves Attila,
Erkélyek hőhídmentesítése a cél, viszont az erkélylemezek csak 10-11 cm vastagságúak, a leejtés rendben van, 1,5-2%. Egy építész azt javasolta, hogy csomagoljuk körbe xps-sel, majd betonozzuk, majd kenhető szigeteléssel vízszigeteljük, utána burkoljuk. Ajánlása szerint a betonozás előtt terheléspróbát kell végezni, négyzetméterenként 150 kg-mal. Ez rendben is lenne, de mi van, ha a lemez mégsem bírja el a plusz súlyt? Ránk szakad? Ezt a kockázatot nem merem vállalni.
Milyen lehetőség lehet a felbeton helyett? Xps-t hálózva, glettelve(vagy építőlemez), megfelelő hajlaterősítést követően vízszigetelve Wpc fedés? Talpakon álló 2 cm-es burkolat? 11-12 cm áll rendelkezésre a betonlemezek fölött. Van ötlete megfelelő rétegrendre, amivel a vízszigetelés is korrektül megoldott lehet?
Nagyon köszönöm, ha segít!
teljesen jó az irány!
a részleteket egyeztessük le mailben vagy telefonon:
agyogyitohaz@gmail.com