Як правильно припаяти плату від одноразки Котроль заряду та розряду

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 дек 2024

Комментарии • 83

  • @СергейПустовойтенко-р7щ

    Лайк та коментар в підтримку каналу!

  • @Sergio_500.
    @Sergio_500. 11 месяцев назад

    Ааа дякую за те що ти сказав що можна ту платку зрізати до круглого в мене є такі 3

  • @КомфиКомфи-о4л
    @КомфиКомфи-о4л Год назад +1

    Вова добрий вечip. Скажи з яких вейпiв цi плати?

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад +1

      Привіт
      З різних )
      Ці маленькі з ельфбар самі компактні

  • @GariGari-gz9ed
    @GariGari-gz9ed 11 месяцев назад +2

    Цікаво а де КОНТРОЛЬ РОЗРЯДУ, в основній платі чи в датчику тяги? Датчик тяги це вмикач спіралі нагріву і таймер на 8-10 секунд, там полевік, який може також використовуватись для контролю току заряду. І куди підключать світлодіод фонарика, на плату зарядки, чи на датчик де 8-10 секунд.

  • @РоманКозыряцкий
    @РоманКозыряцкий 8 месяцев назад

    Підкажи будь ласка, можна встановити плату від одноразки до налобного ліхтаря, проблема в micro USB( більше п'яти рибалок не витримував)
    Type-c можна припаяти до акумулятора чи потрібно припаять на місце micro USB

    • @kepivova
      @kepivova  8 месяцев назад

      Так цю плату можна встановити за місце рідної що в ліхтарику , це все треба дивитись я так вам не скажу я ж не бачу це в живу)

  • @Iwanishen
    @Iwanishen Год назад +3

    Звертаюся до автора та тих кому цікаві такі плати
    Теж пробував розібратися з платами (прямокутна чорна де незадіяні піни) в мене нічого не вийшло. Там контролює відсікання навантаження не (мікрофон) а сама плата точніше той чіп з синьою полоскою на корпусі, через + -30 секунд спрацьовує відсікання навантаження навіть якщо випаяти (мікрофон). Стосовно незадіяних пінів: один +5 вольт, другий земля, ще два 2 (f+ f-) навантаження для другої спіралі (якої немає) пін mic йде на (мікрофон)....
    На мою думку потрібно дивитися біля схеми (з полоскою) там також є 5 пфінів VGPCD точно знаю що V це вхід напруги, G земля. Решта чат gpt припустив що P вихід навантадення або додатковий вхід
    , D лінія для передачі даних а C контроль. За точність розпіновки не ручаюся, документацію на схему знайти не можливо бо відсутнє маркування. Ще додам що схема JWHFJ 2513D (у якої 5 ніжок) це контролер заряду акумулятора (за розряд вона не відповідає, тому роблю висновок що цю роль виконує мікросхема з блакитною смужкою. Якщо хтось щось може підказати що до цих плат ласкаво прошу в коментарі. Якщо є якісь ідеї пишіть спробую перевірити. Гадаю разом зможемо зробити більше ніж по одинці...

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад +1

      Дякую за інформацію
      І згоден з вами на 💯,що потрібно разом розбиратись і тестити

  • @DimaDimatop
    @DimaDimatop Год назад +3

    я теж коли датчик затяжки убрав, у мене зірвався акамулятор. То я його залишаю.

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад

      Деякі люди мені пишуть що в них все супер баз датчика , ну незнаю , в мене також спочатку два рази зарядило а на третьому вздулось)

    • @BB-iv5rz8jc6f
      @BB-iv5rz8jc6f 11 месяцев назад +1

      Без датчику заряджати ні в якому разі не можна. Але, на мій погляд, їх надійність, так собі. 😞

  • @oleksandryunak9096
    @oleksandryunak9096 Год назад +1

    все одно не зрозуміло чому буде перезаряд у акумуляторів меншої ємності, адже заряд зупиняється по вольтажу 4,2 в?

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +1

      Хлопець просто не розібрався. Там класичний алгоритм - крапельний заряд -> заряд постійним струмом -> заряд постійною напругою. Ніякого перезаряду.

    • @Iwanishen
      @Iwanishen Год назад +3

      Скоріше за все малося на увазі що буде завеликий струм для зарядки акумулятора. Акамулятори рекомендують заряджати струмом 0.5С від його ємності. тобто струм 1С = ємності акамулятора, наприклад якщо є акум на 350 маг то струм зарядки 1С = 0.35 ампера, а 0.5С буде 350/2=0.175 ампера, якщо 1000 маг то 0.5С буде 1000/2=500 маг (0.5 ампера). Цей рекомендований струм для різних акумуляторів може відрізняється і бути 1С і більше але вважається що 0.5С безпечний для всіх акамуляторів. Особисто я зазвичай заряджаю акуми від одноразок струмом 1С (акум при цьому холодний). Пробував 2С то акум був трохи теплим...

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад

      @@Iwanishen, у одноразових "смокталок" лише найменші акумулятори потраплялись з ємністю 290 mAh і тільки один найменьший плоский був 250 mAh. Основна маса була від 350 до 950. Були і під півтори ампер-години але то вже від дебеленьких не одноразових. Струм зарядки - десь від 200 mAh до 350 mAh в залежності від чіпа. Тобто зарядка 0,3C - 0,8C, що цілком прийнятно.

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад

      Не перезаряд а перегрів мав сказати🫣 ,і з цими платами буває і перезаряд , я всі провіряю перед монтажом , по попадались не раз які на заряд видають 4,3 -4.5 воль

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +3

      @@kepivova, перегріву не буде, якщо чіп цілий. Ті, що мають на виході більше 4,25 В - 100% китайський брак. Цілком можливо нечесними виробниками такий брак використовується в одноразових "парилках", де зарядка акумулятора не передбачена самою конструкцією парилки. Використав один раз і викинув.

  • @vpikooorka
    @vpikooorka Год назад +4

    Інструкція як зіпсувати акумулятор. подивіться почитайте що має бути захист акб. все що розказано в відео приведе до смерті акумулятора тому що там немає контролю розряду, акумулятори літієві заряджаються cc-cv ане через резистор видуманий. як мінімум туди потрібно додати контроллер захисту, це така плата як в акумуляторах від телефону, вона вбереже акум з одноразки і від розряду і перезаряду.

    • @iskatell
      @iskatell Год назад +2

      Контролер і заряду і розряду є в "таблетці" датчика затяжки. Не треба говорити те чого не знаєте 😅

    • @vpikooorka
      @vpikooorka Год назад

      @@iskatell як він захистить акумулятор від зниження напруги нижче 2.8 вольта?

    • @iskatell
      @iskatell Год назад +2

      @@vpikooorka елементарно, коли АКБ розряджається до вказаного рівня плата відключає АКБ ( покурити не вийде). Можеш перевірити.

    • @KALYAN19891
      @KALYAN19891 Год назад +1

      ​​@@iskatellну це якщо курити, то так (буде правильно розряджати). Розряд іде через синій провід, а він його відрізав. Тепер розкажи як датчик затяжки буде контролювати розряд?. Він то заряджає правильно а розряджати уже невміє

    • @KALYAN19891
      @KALYAN19891 Год назад

      Ти правий, але відео не про те як зберегти акум, тимбаче це акуми з одноразки яких нежалко. А якщо це робити для фонарика на білому світодіоді, то плата захисту несильно і потрібна, бо він садить акум до 2.5 в

  • @tigr63311
    @tigr63311 10 месяцев назад

    Вова добрий вечip куди підключать світлодіод фонарика, на плату зарядки, чи на датчик

    • @kepivova
      @kepivova  10 месяцев назад

      Привіт ,до акумулятора до плюса та мінуса

  • @bozhenko_ioann
    @bozhenko_ioann Год назад

    Підкажіть будь ласка, як можна зарядити такі ж самі акуми але на 360 mAh?

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад +1

      Просто берете 2 таких акумулятора, зєднюєте їх до купи паралельно ,і заряджаєте цею платкою два одночасно ,і тоді все буде нормально

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад

      В якості контролера зарядки акумулятора під 360 mAh він йде напряму без жодних обмежень. В "парилках" зустрічав акумулятори від 250 mAh до 1500 mAh. Струм зарядки десь від 200 mA до 360 mA в залежності від конкретного чіпа.

  • @neznajka1
    @neznajka1 Год назад +1

    Знайшов одноразки без можливості заряда. Чим можно замінити рідну плату заряда?

    • @fit1254
      @fit1254 Год назад +1

      В таких одноразках немає рідної плати зарядки. Є тільки датчик затяжки.

    • @fit1254
      @fit1254 Год назад +1

      А акумулятори заряджати током до 500 мАч любим зарядним пристроєм до 4.2 вольта.

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад +1

      Це що я на відео показував тим і заряджай
      Це з одноразок які дозаряджаються

    • @АлександрСоловей-й5э
      @АлександрСоловей-й5э Год назад +2

      Все доступно розповідає🎉тупо ЛАЙК та все😊😊😊😊😊😊😊

    • @neznajka1
      @neznajka1 Год назад

      @@kepivova я не палю. Після відео про ліхтарик почав шукати ці одноразки. Поки знайшов без роз'єма заряду. Замовив кнопки, діоди. Але чим все це заряджати? Не сунути ж туди 4056 з 1А.

  • @UB5KHD
    @UB5KHD Год назад +7

    Те, що зайнявся корисною утилізацією парилок-курилок, то - добре. Але крикливо, сумбурно і безсистемно. Це - не дуже добре. Певно, дещо бракує знань. Можу деякі абсолютно конкретні речі підказати. Що не зовсім зрозумілим буде - Гугл у поміч.
    Чому можу дещо підказати? Бо довелось самому з цими предметами розбиратись. Не так давно племінник приніс дебелу купу одноразових (серед них була пара багаторазових) парилок. Чим вони можуть бути корисними? 1. - літій-полімерним акумулятором на ємність десь від 0,25 до 1,5 Ah. 2. - кругленькою штуковиною, схожою на електретний мікрофон.
    З акумуляторами все нормально, оскільки вони використовуються у одноразових парилках лише раз, а у багаторазових не дуже багато разів, то їхня ємність практично відповідає вказаній на акумуляторові, лише один екземпляр виявився зовсім дохлим.
    Стосовно "мікрофона". Хоча та таблетка і схожа на мікрофон, але жодного стосунку до мікрофона не має, про це - далі. Оговорюсь, в основній масі ці таблетки - триконтактні, хоча є й п'ятиконтактні, в багаторазових парилках. Про це теж далі. То що ж там всередині і як воно функціонує?
    Почнемо з того, що там знаходяться спеціально розроблені мікросхеми контролерів парилок. Колись і кимось розроблені, а потім клоновані купою китайських виробників.
    Ось вони: CT811Q, S085, S085L, SG803H, SY031, SY313236A, SY322343B, SY323229, TYO310. Зрозуміло, що це не всі китайські клони, але це те, що мені зустрілось. Можливо у них є якісь свої індивідуальні особливості, але в основному вони - брати-близнюки. Самі мікросхеми зустрічав в корпусах SOT-23-5, DFN6, DFN8.
    Можу дати посилання на цікаву сторінку, присвячену цим контролерам, хоча там писане німецькою, але GoogleTranslate чудово перекладе її на українську. Оскільки RUclips страшенно ревнивий і не любить посилань на сторінки, обдурю його підставивши спереду і ззаду кирилицю замість латини: ввв.elektronik-labor.de/Notizen/Dampfer.хтмл.
    (далі буде)

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +4

      (продовження)
      Що є у триконтактних таблетках? Алюмініевий корпус, маленька друкована плата, знадвору - 3 контакти для підпайки, світлодіод (синій чи зелений), всередині - сам чіп, конденсатор і/або діод, ємнісний датчик смоктання. Один зовнішній контакт - чорний, це мінус акумулятора і корпус таблетки. Другий червоний - плюс акумулятора. Третій синій - нагрівач і (увага!) заодно він є контактом для підмикання зовнішнього джерела для зарядки акумулятора (4,5 - 6V), у одноразових парилках ця функція просто не використовується.
      Датчик смоктання - тоненька полімерна плівочка зі струмопровідним покриттям, яка розташована поблизу денця корпусу. В денці - дірочки. Коли смокчеш, плівочка наближається до денця, ємність цього конденсатора (десь десятки пікофарад) збільшується, контролер реагує на збільшення ємності і вмикає нагрівач. Ось так і відбувається процес смоктання парилки. Але він нам не до потреби. Нас цікавить інше - як скористатись функцією заряджання акумулятора?
      Якщо між синім і чорним проводами не ввімкнено нагрівач, від акумулятора контролер споживає у режимі чекання струм десь близько 2,5 мікроамперів. Якщо смоктонеш датчик, контролер прокинеться і на деякий час почне споживати дещо більший струм, з ввімкненим нагрівачем - десь максимум до одного ампера.
      Але якщо до синього проводу підключити плюс зовнішнього джерела 4,5-6V, то функція "парильного" контролера зміниться, він стане контролером зарядки акумулятора.
      Причому з правильним алгоритмом зарядки - нижче 2,7 вольтів на акумуляторі - "крапельна" зарядка, вище - звичайна зарядка постійним струмом у 200-350 міліамперів (залежить від чіпа), при досягненні напруги 4,2 вольти - зарядка при постійній напрузі і зниженні струму. Доки йде зарядка, світлодіод світиться, коли акумулятор заряджений, світлодіод вимикається. Це і все, що нам треба.
      (закінчення буде)

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +5

      (закінчення)
      Оскільки функція "смоктання" не потрібна, я розібрав таблетки, акуратно зрізавши край алюмінієвого корпусу, викинув все окрім платки з чіпом і світлодіодом. Промив у воді з рідким милом, потім у спирті, щоб вимити звідти продукти "паріння". Потім акуратно підпаяв 1 вивід чіпа з 2 виводом - вивід датчика з мінусом чіпа. Це дало додаткове зменшення струма у режимі сну з 2,5 до 1,8 мікроампера (це як кому потрібна додаткова економія).
      Ну, от і все, що треба знати про те, як задіяти контролер парилки в якості контролера зарядки акумулятора. Зараз дуже поширені плати зарядки на чіпах TP4056, але контролери від парилок для невеликих акумуляторів заряджають аж ніяк не гірше.
      PS: на вказаній мною сторінці з німецького сайту є посилання на дейташит одного з таких контролерів, якщо цікаво, можете глянути.

    • @vpikooorka
      @vpikooorka Год назад

      @@UB5KHD величезне дяку. це було дуже пізнавально і зрозуміло.

  • @vpikooorka
    @vpikooorka Год назад +1

    Народ ану знайдіть відео чи статтю як працює той капсуль що вмикається від затяжки, скиньте посилання

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +2

      Я трохи описав роботу "смоктального" контролера і дав посилання на сторінку з німецького сайту у своєму коменті.

  • @Сергей1-з1е
    @Сергей1-з1е Год назад

    Добре що почув, первий раз таке. Але перепитаю. Якщо плата розрахована тільки на АКБ 350mAh так аааа як же так, якщо стоїть контролер заряду і розряду (плата і мікрофон) то вони ж самі регулюють!? Щось я не вїхав?😮

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад +1

      Дивись кожна плата робиться під певну ємність акумулятора
      Наприклад , в нас є акумулятор 1000mAh
      Номіналом 3.7 вольта
      Номінал щитаєтся середнє по волтьтажу
      Тобто мінімальний розряд для акумулятора щоб він добре працював і вислужив свій ресурс має бути 2.5-2.7 вольт а краще 2.9-3.0 воль Максимальний ток заряду не має перевищиувати 4.1-4.2 вольта З цим ми розібрались
      Тепер ампери сила току з якою має заряджати плата цей акум , має бути не більше 1 ампер , а краще 0.5 ампер а
      Для того щоб акумулятор при заряді неперегрівався , і не деградував , або вздувся - взірвався
      Тепер підсумуємо якщо я візьму плату яка зроблена під 850 mAh яка видає 0.4 ампера, і підключу акумулятор який має 350 mAh , це по току зарядки буде йому забагато ,і він може вздутись , або взірватися Навіть якщо він по вольажу одинаковий з 850mAh . сила току важливий момент

    • @frankpiston7945
      @frankpiston7945 Год назад

      @@kepivova Привіт! А можна заряжати акуми від одноразок платкою TP4056 із захистом?

    • @kepivova
      @kepivova  Год назад

      Так звичайно

    • @frankpiston7945
      @frankpiston7945 Год назад +1

      @@kepivova Дякую!

    • @UB5KHD
      @UB5KHD Год назад +1

      @@frankpiston7945 , можна. Але контролер від "смокталки" заряджає аж ніяк не гірше. Хоча на платці з TP4056 резистором можна змінювати струм зарядки (по замовчанню там 1А), а зі "смокталки" струм змінювати нічим, він там десь від 200 до 350 міліамперів, в залежності від самого чіпа, можна поміряти, який конкретно струм який чіп дає.

  • @valerysobovn1305
    @valerysobovn1305 9 месяцев назад

    Нема там контролю розряду ! Що буде відсікати батарею якщо вона припаяна на пряму до світлодіода. Хіба-що вимикач.