Talán fél órát elmegy valós körülmények közt, ami nudli. Olyan aszály van, hogy napi 8-10 órát locsolok egy ezer m2-es kertet. Persze vezetékes szivattyúval, napelemről táplálva. Különben nem érné meg, többe lenne a villanyszámla, mint amit a kert ad.
a teszt alapján 100 percet bír ki a két akksival. Nem tudom, hogyan jött ki a fél óra. Nyilván nem egy akkora nagy terültre lett kitalálva, de azért locsolni nem hinném, hogy kell a 100% teljesítménye, ami azt jelenti, hogy az üzemidő is növekszik... Elhangzik a videóban, hogy 3000L/h a max, ami kb 8,3dl másodpercenként.
@@serestamas5004 A teszt alatt zéró a terhelés, gyakorlatilag csak forgatja a vizet. Valós körülmények közt több méter mélyről szívja a vizet (max. 8 méter ennél mélyebbről se kézzel se akár 4 ezer Wattos motor se tudja már felemelni a vízoszlopot ez fizika, amit te sosem tanultál) Tehát átlag kútnál 5-7 méter magas vízoszlopot kell szivattyúnak mozgásban tartani (felemelni) majd a készüléken áthaladva emelni. Ez úgy szokott kinézni, hogy 3 ezer liter hozam esetén a szívómélység 8 méter, még az emelő magasság 35 méter. Na de cseberből vödörbe esetén ez csak kerti szökőkút teljesítmény amire 2 ceruza elem is képes :-) Más példával élve, mint amikor a kamion motorja csak állóhelyzetben jár avagy a maga 40 Tonnás rakományával 8 %-os emelkedőn küzd felfelé. Mikor fogyaszt többet szerinted :-D Az látszik, hogy nem a legélesebb kés vagy technikai fiókban :-D Szóval legfeljebb elmegy fél órát. Továbbá az aksi nem lineárisan merül. Vagyis 60%-tól már jóval gyorsabban veszít a teljesítményéből, mint az felett. Ráadásul nem is meríthető le teljesen, a védelem jóval előbb letiltja. 30 perc amit tudhat érdemben valós felhasználói környezetben.
A hangjára kíváncsi lettem volna.
Kármentéskor jól jöhet, ha éppen víz kerül a pincébe, vagy alacsonyabban lévő garázsba úgy, hogy elment az áram.
Fúrott kútból fel tudja szívni a vizet? Benzines szivattyút vettem, de az nem szivja fel...
Azt nem tudtuk meg vègül hogy a 6 amperessel mennyi időt megy el. Fèl napot elmegy e?
5*20 perc=100 perc átváltva 1 óra 40 perc. Ki lehet számolni.
@ akkor 2 orát se. Az akkor semmire se elèg. 🙂
Talán fél órát elmegy valós körülmények közt, ami nudli.
Olyan aszály van, hogy napi 8-10 órát locsolok egy ezer m2-es kertet. Persze vezetékes szivattyúval, napelemről táplálva. Különben nem érné meg, többe lenne a villanyszámla, mint amit a kert ad.
a teszt alapján 100 percet bír ki a két akksival. Nem tudom, hogyan jött ki a fél óra. Nyilván nem egy akkora nagy terültre lett kitalálva, de azért locsolni nem hinném, hogy kell a 100% teljesítménye, ami azt jelenti, hogy az üzemidő is növekszik... Elhangzik a videóban, hogy 3000L/h a max, ami kb 8,3dl másodpercenként.
@@serestamas5004 A teszt alatt zéró a terhelés, gyakorlatilag csak forgatja a vizet. Valós körülmények közt több méter mélyről szívja a vizet (max. 8 méter ennél mélyebbről se kézzel se akár 4 ezer Wattos motor se tudja már felemelni a vízoszlopot ez fizika, amit te sosem tanultál)
Tehát átlag kútnál 5-7 méter magas vízoszlopot kell szivattyúnak mozgásban tartani (felemelni) majd a készüléken áthaladva emelni.
Ez úgy szokott kinézni, hogy 3 ezer liter hozam esetén a szívómélység 8 méter, még az emelő magasság 35 méter.
Na de cseberből vödörbe esetén ez csak kerti szökőkút teljesítmény amire 2 ceruza elem is képes :-)
Más példával élve, mint amikor a kamion motorja csak állóhelyzetben jár avagy a maga 40 Tonnás rakományával 8 %-os emelkedőn küzd felfelé. Mikor fogyaszt többet szerinted :-D
Az látszik, hogy nem a legélesebb kés vagy technikai fiókban :-D
Szóval legfeljebb elmegy fél órát.
Továbbá az aksi nem lineárisan merül. Vagyis 60%-tól már jóval gyorsabban veszít a teljesítményéből, mint az felett. Ráadásul nem is meríthető le teljesen, a védelem jóval előbb letiltja.
30 perc amit tudhat érdemben valós felhasználói környezetben.