PIEC NA PELLET DEFRO 10kW (cz.11) SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE I ZAWORY ZWROTNE.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 ноя 2024

Комментарии • 39

  • @SimonNovaTV
    @SimonNovaTV 28 дней назад

    Dobrze ogarniasz temat😉Pozdrawiam z Danii.

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  28 дней назад +1

      @@SimonNovaTV jednemu z Danii pomagam

  • @pawestodulski2234
    @pawestodulski2234 2 года назад

    Super dziękuję za pomoc.

  • @marek-mt6zy
    @marek-mt6zy 11 месяцев назад

    Ciekawie opowiadasz. Pompa krótkiego obiegu chodzi na stałe czy jest czymś sterowana? Pozdrawiam

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  11 месяцев назад

      Załanczana może być ze Sterownika Pieca jeżeli Sterownik obsługuje tyle pomp lub (bieda edition) kupujemy sterownik od "śmieciucha" CO i czujnik montujemy na górze pieca i ta pompka ma się załączać jako pierwsza. Odsyłam do filmu nr.21 (Pompki w instalacji)

  • @pawestodulski2234
    @pawestodulski2234 2 года назад

    Witam fajnie omówione o działaniu instalacji co ,cwu zawory zwrotne .Faktycznie daje do myślenia . Mam pytanie co do sprzęgła na grzejniki można stosować takie sprzęgło hydrauliczne , gdzie szukać schematów instalacji z sprzęgłem.Pozdrawiam.

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  2 года назад

      Polecam filmy "Karluk Hydraulik", tam fajnie kolega opowiada i demonstruje zastosowanie sprzęgła. Wcześniej montował instalacje tylko na zaworach.
      Można też podejżeć kanał "AFRISO"

  • @aparatowypl
    @aparatowypl 3 года назад

    Zawory zwrotne to podstawa przy instalacji z kilkoma obiegami grzewczymi. Moja taka drobna sugestia ZW na obiegu cwu zamontujcie sobie bezpośrednio na wejściu do bojlera

  • @ManiekBasick
    @ManiekBasick Год назад

    Dzięki za film. Pytanie czy do sprzęgła powinno zawsze stosować się zawór ATV czy można sobie odpuścić?

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  Год назад

      Są dwie szkoły (FALENICKA i OTWOCKA), jedni mówią, że trzeba, a drudzy twierdzą, że pod pewnymi warunkami nie ma potrzeby. Jeżeli nie montujesz zaworu ATV, to muszisz na "pompie kotłowej" wygenerować przepływy równe innym pompą w układzie. Czasami może być to trudne, przy grzejnikach i dużym zładzie wody w instalacji.

    • @ManiekBasick
      @ManiekBasick Год назад

      @@jarekmay2556 Dzieki za szybką odpowiedź. Pytam bo mam sprzęgło ale majstry nie założyli ATV bo nawet nie wiedzieli co to jest. A że chciałem sprzęgło to byli zdziwieni. Mam instalacje mieszaną temperaturę pomiędzy zasilaniem a powrotne jest od 5* do 10*różnicy (w zależy jaka temperatura idzie na grzejniki) i zastanawiam czy warto dołożyć zawór ATV. Czy oprócz ochrony powrotu (przy rozpalania tz staru kotła zimnego) zyskam coś coś jeszcze.
      Oglądam twoje filmy z zaciekawieniem wszystko łatwo i prosto tłumaczysz.

    • @Darek80
      @Darek80 Год назад

      Warto dodać że opory przepływu przez sprzęgło są dużo mniejsze niż np przez grzejniki lub podłogówkę.

    • @darius199220
      @darius199220 10 месяцев назад

      ​@@jarekmay2556a co jeżeli mam zawór ATV oraz zawór 3d bez sprzęgła?

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  10 месяцев назад

      @@darius199220 to jest OK. Zawór 3dr z siłownikiem (obowiązkowo), w ustawieniach zaworu wyłączasz ochrone powrotu (bo robi to ATV) i cieszysz się ciepłem. Oczywiście trzeba wystopniować załanczanie pomp.

  • @kamilkielmann8753
    @kamilkielmann8753 2 года назад

    Witam. Mam pytanie do Pana właśnie zostałem nabywcą pieca defro delta 5 20kw ze sprzeglem czy może pokazać Pan pracę kotła tzn wykres jak to wygląda?

  • @adamgasz8928
    @adamgasz8928 2 года назад

    Poczytaj najpierw DTR'ke kotła 😁, co producent zaleca. Ja robię tak, że montuję zawór ATV termostatyczny zabezpieczający powrót, pompa krótkiego obiegu, potem sprzęgło i rozdzielam na obiegi. Każdy obieg ma zawór 3drogowy z silownikiem, pompę i koniecznie zawór zwrotny na każdy obieg. Działa. Zawsze. Unikniesz walki pomp i podciągania powrotów. Np. Automatyka Techa w nowych kotłach Defro ogarnia to bez problemu. Obsługa sprowadza się do napełnienia zasobnika ekogroszkiem.

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  2 года назад

      DTR przeczytana i instalacja odebrana przez Instalatora Defro. Żebyś widział z jakimi "babolami" się spotykam, to byś rence załamał i za to ludzie pieniądze biorą. To co pokazuje na tym kanale, to nie są filmy instruktażowe, tylko poglądowe, żeby przyszli inwestorzy nie dali się zrobić w "konia" przez hydraulików. A jeżeli już to nastąpiło, to żeby wiedzieli gdzie mogą mieć problem, lub gdzie Go szukać. Sam widzisz na końcu fimu jakie "kwiatki" mają ludzie pozakładane. Piętą Ahillesową instalacji jest brak ochrony powrotu.

    • @9003seba
      @9003seba 2 года назад

      Ja mam tak zrobione z kotłem kostrzewa bardzo fajnie to chodzi i cwu mam przed sprzęgłem

    • @adamgasz8928
      @adamgasz8928 2 года назад

      @@jarekmay2556 widzę to na codzień 😁

  • @andrzejguz9292
    @andrzejguz9292 2 года назад

    Panie Jarku czy przy tym kotle wymagana jest pompa kotłowa do uzyskania gwarancji?

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  2 года назад

      Warunkiem gwarancji, jest dogrzanie powrotu. Ciężko Go uzyskać bez pompy kotłowej.

  • @TataBorata
    @TataBorata 10 месяцев назад

    Panie Kochany grzejniki mi się zapowietrzają i woda się cofa w grzejnikach na piętrze, ludzie na forach mówią , że to przez to , że hydraulik mi nie zamontował zaworów zwrotnych. Prawda to?

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  10 месяцев назад

      Układ zamknęty czy otwartym. Jeżeli otwarty, to na jakiej wysokości od ostatniego grzejnika jest naczynie przelewowe i czy jest ocieplone i jest w nim woda. Jeżeli układ zamknięty: to jakie jest ciśnienie w membranie (wentylek) i jakie w układzie wody.

    • @TataBorata
      @TataBorata 10 месяцев назад

      @@jarekmay2556 układ otwarty, naczynie wyrównawcze jest około 1m nad ostatnim, najwyżej położonym grzejnikiem.Nie jest ocieplone ale jest w pomieszczeniu w domu gdzie temperatura nie spada ponizej 17 stopni.Woda jest, przy dopuszczaniu i odpowietrzeniu jakiś czas jest dobrze a potem wodanjakby się cofa. Przy pełnym odpowietrzeniu na otwartch termostatach na 5 jest cicho po czym po zredukowaniu na termostatcie na 3 jest bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym.

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  10 месяцев назад

      @@TataBorata jest gdzieś błąd w instalacji. Z zasady za każdą pompą daje się zawór zwrotny. Ale coś mi nie pasuje z tym naczyniem przelewowym. Czy masz odpowietrznik na naczyniu lub jakąś rurkę, przez którą do naczynia dostaje się powietrze? Wejdź na moim profilu w zak£adkę "społeczność" ( na gorze w listewce tam gdzie "wideo" itd) tam są zdjęcia i jest zdjęcie poprawnie wykonanej instalacji naczynia. Podejrzewam, że u ciebie w naczyniu niema wody. (Przewierć otwór lub odkręć zaślepkę na górze naczynia i włóż patyki lub drut).

    • @jarekmay2556
      @jarekmay2556  10 месяцев назад

      @@TataBorata dodam jeszcze, że może być błędnie zamontowane naczynie w całym układzie. Naczynie powinno być zamontowane na powrocie do pieca (na dole). Hydraulicy montują je na górze pieca i to generuje kilka problemów. Pierwszy to duża temperatura wody wypiera wode z naczynia a drugi problem to pompy obiegowe mogą cisnąć wode w naczynie i ją z nich wyrzucać .

    • @TataBorata
      @TataBorata 10 месяцев назад

      @@jarekmay2556 ale ja mam w układzie otwartym instalacje