Fajna seria z zakladaniem trawnika. Moglbys powiedziec tak mniej wiecej jaki koszt jest nawodnienia ?ile to trzeba liczyc w podobnej konfiguracji do Twojej ? 3-5 tys ?
Wydaje mi się że masz trochę za małe ciśnienie na tych głowicach MP to są MP rotatory te strumienie wody powinny sie poruszać a u Ciebie stoją w miejscu.
Moim zdaniem jest zbyt dużo zraszaczy na jednej sekcji. Przelicz wydatek wody potrzebny na dany zraszacz i zobacz jaki wydatek wody podaje pompa. Według mnie powinieneś dodać jeszcze jedną sekcję aby zmniejszyć ilość zraszaczy na sekcję.
Za dużo zraszaczy to jedno ale główna rura tylko 25 mm średnicy? Wężyki 16 mm daje się w krótkich odcinkach, a on poleciał przez pół ogródka przez to ma duży spadek ciśnienia. To co wspomniał o tej pompie, jak taka plątanina wężyków o małym przekroju może powodować właśnie "tykanie" pompy o większym ciśnieniu na hydrostacie. Powodzenia mu życzę bo wiem ile to roboty i pieniędzy. W takiej inwestycji nie ma co żydzić bo się tylko człowiek będzie później wkur... ł.
Dobry plan i dobre tłumaczenie... Ale! Jak to mój nauczyciel kiedyś powiedział... "Sam jesteś filter!!! FILTR k***a!" Nie no spoko, sam często tak gadam, ale nie mogłem się oprzeć... Dobra robota! 💪 Pozdr
Te siodła to takie ułatwienie, ale żeby to było jakieś super stabilne szczelne itp to bym nie powiedział. Normalny trójnik redukcyjny lepiej się moim zdaniem sprawdza i jest pewniejszy. Siodła to raczej awaryjnie jak chcemy dodać coś do istniejącej instalacji bez rozkopywania na większej długości. No i sam zraszacz lepiej na wężu elastycznym. Znowu wygodniej i pewniej. Ale każdy robi jak mu się podoba. Tylko to ma być na lata i jednocześnie uniwersalne, np. czasem trzeba coś rozkopać przesunąć o kilka cm to zraszacz na flexie można swobodnie przestawić a tutaj dużo gorzej. Nie warto oszczędzać na każdym kroku bo to robi się na lata. Taka wersja mocno podstawowa. Zresztą jak tylko dwa zawory to malutka instalacja. BTW Mówmy do końca jak coś mówimy. MP Rotatory mają standardowo czy zasięgo, ale każdy zasieg ma kilka wersji o różnym kącie wylewania. Dodatkowo jeszcze jest seria SR... niby coś auto wie ale tak nie do końca ;:) No i ustawienie pojedynczego zraszacza co do zasady nie wpływa na inne, to cecha MP Rotatorów, dlatego można je swobodnie łączyć i mieszać w jednym obwodzie (poza serią SR, która ma inny wydatek wody)
Trójnik? No chyba nie wiesz o czym mówisz. Takie "siodła" jak to nazywasz się właśnie montuje. Przy każdym odprowadzeniu na tryskacz chciałbyś dawać trójnik?
13:30 To fachowo nazywa się obejma siodłowa a nie szybkozłączka. 14:40 lepiej instalacje takową robić na wężach hft typu flex np. od huntera, jest on bardziej elastyczny, nie da się go łatwo zgiąć i łatwiej ustawić na nim zraszacz a co najlepsze potrafi wytrzymać ciśnienie do 8 bar
Lepiej byłoby dać funny pipe i rozchodzić się trójnikami z głównych linii. Za wysoko też zmontowany system, powinien byc ok 0,5m pod ziemią. Ciśnienie też jakieś małe, za mało sekcji, za dużo zraszaczy na jedną sekcję
Witam, sprawdzają się te statyczne zraszacze przy tym wietrze ? Zamówiłem rotacyjne właśnie po doswiadczeniach w podlewaniu trawnika zwyklymi zraszaczami do weza ogrodowego.
Niestety na wiatr nie masz wpływu szczególnie gdy wsadzisz dysze od mp rotatora, bo są wodooszczędne i leją jak małe sikawki. Z doświadczenia również wiem, że jak wstawisz dysze typu pros to przy wietrze również możesz mieć problem typu, że leje na kostke itd. Niestety jedyny sposób, żeby nie mieć takich problemów to zostaje ci opcja typu czujnik wind albo stacja pogodowa, natomiast przy tygodniowych upałach z wiatrem to niekoniecznie jest świetna opcja. Mam nadzieję, że pomogłem
Ciężka sprawa w tym przypadku, rury 30 cm pod ziemią, sam filter ma z 15-18 cm, dotego dochodzi dł filtra wewnątrz, wychodziłoby że dół musiałby mieć z 60-70 cm żebym mógł filtr wyciągać, nie wiem czy by mi ręki wystarczyło.. .
@@kukeszko3534 Z tym filtrem chodzi o to że podczas wyciągania kiedy te pierścienie się poluzują ewentualny piasek czy inne zabrudzenia zesypią się do rury na dole. A gdybyś to miał od spodu to cały brud wyleje się z filtra .Moim zdaniem filtr zamontowany przynajmniej w poziomie spełniał by swoją rolę.Pozdro.
Tak może być. Pompa musi mieć też wstępny filtr więc się nie będzie to pływać w ziemi. Filtr ku górze jest ok natomiast ten zawór to porażka. Mogłeś chociaż założyć jedną przejściówkę/przedłużkę albo innego kształtu zawór. Kolejny głupi błąd zafundowany przez tych specjalistów od siedmiu boleści. 🤷
Oczywiście, że jest źle. W tej całej inwestycji cel jest jeden - ładny trawnik, a nie podniecanie się jak rura leży w ziemi. Nie wiem czym chce to chłop zasilać bo aby mieć w miarę zadbany trawnik będzie potrzebował ok 8000 - 10000 l wody tygodniowo. Wodą z dachu tego nie zasili. No chyba, że będzie miał zbiornik albo basen przeciwpożarowy na 60 tys. L. Poza tym ta ziemia.. Przy tym załozyc siatkę na krety, jakąś wymiana gruntu i wcześniej pod siatką warto pomyśleć aby nie rozsypać hydrożel.
@@misiagnoj5795 Rzeczywiście pytanie co chce osiągnąć i jakim kosztem, Na tą chwilę jedyne co wyszło to filmik na YT. Zbiornik na deszczówkę jakiś ma ale powinien pomyśleć o w studni.
@@misiagnoj5795 ,przyjmując ,że na 1m2 trawnika potrzeba 20 litrów miesięcznie -to już jest ilość po bandzie,to wychodzi 5m3 . Skąd takie wyliczenia przyjąłeś i jeszcze tygodniowo w swoim komentarzu. Czy wystarczy wody w zbiorniku ,może i nie wystarczy ale jeżeli oglądałeś cały film ,to zauważyłeś jak będzie uzupełniał zbiornik w czasie suszy. A poza tym deszcze też padają.
Za dużo zraszaczy na jedna sekcje. Widac to na zraszaczu ktory Ty kupiles. On powinien lać duzo lepiej i dalej. Ja tez robilem na mp rotatorach i wg mnie 6 zraszaczy na sekcje to max. Mam podlaczone pod wode z sieci, cisnienie 5 barów. Jakie cisnienie wytwarza Twoja pompa ? Poki jescze nie zakopane proponuje zrobic przerobke i rozdzielić to na minimum 3 lub nawet 4 sekcje. Koszy nie duzy a bedzie podlewać duzo lepiej. Pozdrawiam
Mam dwa duze trawniki połączone przejściem 15m x 1.7m że śliczna trawa. Ktoś ma pomysł jak zorganizować podlewanie tak waskiego trawnika ? Po jednej stronie tuje których nie chciał bym łac zimna woda a po drugiej dom gospodarczy sąsiada.
Moim zdaniem nie ma co polecać „chłopaków”, bo projekt wykonany jest źle. Masz pełno niedolanych miejsc. Wszystko wyliczone na styk bez brania pod uwagę warunków jak np wiatr. Już teraz według planu są suche miejsca, a co będzie jak zacznie wiać? Złączki skręcane w skrzynce niepotrzebnie owijałeś teflonem, one mają swoje uszczelki. Pod skrzynką radzę wysypać sporo kamienia jako drenaż. Teraz przy mocnych deszczach są spore szanse, że Ci wszystko zaleje. Nic się nie stanie, ale ubłocone komponenty pożyją krócej i coroczny serwis jest bardziej kłopotliwy. Filtr przeciwpiaskowy powinien być kierowany nakrętką do dołu. Ty masz odwrotnie, podczas wyciągania do czyszczenia cały szlam spłynie do rur. Warto na końcu rury ssącej w zbiorniku na deszczówkę zamontować filtr siatkowy. Jak już musiałeś zrobić te złączki z wierceniem otworów, to trzeba było całość przekręcić o 90st by nie dawać kolanka. Miałbyś od razu złączkę prostą. Teraz masz tak naprawdę dwa kolanka i mega straty na przepływie. Oby służyło, bo poprawiać takie coś to dramat :)
Jestem właśnie na etapie planowania nawodnienia. Co jest nie tak w tym projekcie, żebym sam nie popełnil podobnego błędu? Jak zweryfikować potencjalne błędy, na co zwracać uwagę? Z góry dziękuję za pomoc
@@magusmephisto7736 jeśli masz trawnik składający się z prostokątów czy kwadratów i choćby kawałek trawnika zostaje pusty bez zasięgu zraszacza, to już jest błąd. Najprościej to pokazać na kwadracie gdzie powinno być minimum 4 zraszacze w każdym rogu + jeden na środku jeśli obszar jest większy. Na filmie w ujęciu planu widać te błędy i niedolane miejsca.
witam mam pewne obiekcje co założenia filtra dyskowego i raczej powinien on być założony tą dużą nakrętką co dostajemy się do wkładu do dołu jeśli tak właśnie jest to ok chociaż z filmu wynika że raczej nie
Tej no jak go jeszcze za ten "projekt" skasowali? Normalnie poczułbym się chyba jakbym poszedł do czarnej dzielnicy w stanach z napisem nie lubię murzynów... 🤦
Chcesz mieć tanio, jest tanio ale nie jest dobrze. Szczerze tych chłopaków których tak polecasz wysłałbym w kosmos za tak podstawowe błędy. Rura doprawadzajaca ma 25 mm i szczęście chyba, że założyłeś do tryskaczy 20 mm bo z 16 mm jak to te chłopaki proponowali by nie działało zbyt dobrze. Wąż 16 mm do tryskaczy dajesz minimalna ilość w cm , a nie przez pół ogródka do tryskacza. I powiedz lepiej co za artysta podzielił ci ten Twój ogródek o dość nieregularnych kształtach tylko na 2 sekcje??? Poza tym, czym ty chcesz zasilać? Tylko wodą z dachu? Myślisz, że Ci tej wody wystarczy? Tak na koniec to jedna rzecz. Tryskacze zakładasz po wyrównaniu terenu i zakopaniu, a nie teraz bo chcesz zobaczyć szybko jak ci woda sika. Życzę Ci oczywiście żeby to działało i żebyś nie miał z tym później problemów ale nikomu nie życzę takich artystów którzy ci to zaprojektowali bo to są chłopcy, którzy tylko kreski malują, a później jakoś to będzie.. Tak jak ty użyłeś słowa jakoś się tam połączy (kabelki). Nie wiem czy masz świadomości, że robisz to na wiele lat, a nie na jeden czy dwa sezony. Fajnie, że się pochwaliłeś jak to sam zrobiłeś ale lepiej niech się jakiś amator na takim filmiku nie uczy bo sobie tylko problemów narobi. Pozdrawiam serdecznie i życzę bezawaryjnej i owocnej pracy układu.
Zgadzam się z twoja opinia plus za mało sekcji na taką ilość zraszaczy. Jeżeli chodzi o wodę że zbiornika na deczcz to zawsze może dolać wodę do rewizji przy rynnach i używać pompę bo trzyma stałe ciśnienie i lepiej to sprawdza się niż ciśnienie z wodociągów bo te zawsze spada latem. Jedyny minus to monitorowanie poziomu wody w zbiorniku i jego ręczne uzupełnianie. Chyba że wymyślisz jakaś automatykę 😉
Mi też robili projekt, 8 sekcji, 37 zraszaczy i kropelkowe. Wszystko działa bez żadnych problemów, zrobione zgodnie z planem. Rury od 32 do 16, 3 studzienki, wszystko ładnie wytłumaczone i skompletowane.
Masakra, mp rotor który nie rotuje, jakies kowadelka zamiast trojników i kardynalny błąd- połączenie statycznego zwyklego ze statycznym rotorem, filmik jak się do tego nie zabierać i gdzie nie zamawiać projektu.
Konkurencja? Chyba tak. Roratory sie nie obracaly bo wlaczylem 2 sekcje na raz, wszystko opisane w kolejnym filmie, statyczne założyłem bo dostałem za mało rotatorów, mówię o tym później
@@kukeszko3534 odnioslem sie do tego co widzialem na filmiku, jesli jest tak jak Pan mówi to ok, poprostu nie chcialem żeby ktos popelnil podobne błędy :) Myślę, że można było pomyśleć jeszcze o 3 zaworze na linię kroplującą do nasadzeń, ale to można jeszcze dostawić.Pozdrawiam
Niedługo człowiek bez projektu to z łózka nie da rady wstać. Bo to panie można nogi pomylić, potknąć się, skurczu dostać... no nawet połamać się i będzie klops.
Przydatny film - dzięki. Właśnie jestem na etapie planowania podlewania.
Przydatny z serii jak tego nie robić..
Miło Cię widzieć i słyszeć.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Zajebisty sąsiad 😂 zazdro :)
Somsiad pierwsza klasa😆
Super film, fajnie, że pokazujesz co się nie udało, pozdrawiam!
Fajna seria z zakladaniem trawnika. Moglbys powiedziec tak mniej wiecej jaki koszt jest nawodnienia ?ile to trzeba liczyc w podobnej konfiguracji do Twojej ? 3-5 tys ?
Około 3k
Wydaje mi się że masz trochę za małe ciśnienie na tych głowicach MP to są MP rotatory te strumienie wody powinny sie poruszać a u Ciebie stoją w miejscu.
Moim zdaniem jest zbyt dużo zraszaczy na jednej sekcji. Przelicz wydatek wody potrzebny na dany zraszacz i zobacz jaki wydatek wody podaje pompa. Według mnie powinieneś dodać jeszcze jedną sekcję aby zmniejszyć ilość zraszaczy na sekcję.
Niektóre się poruszały, jeszcze będą regulacje wszystkich dysz
Za małe ciśnienie, za dużo zraszaczy na jednej sekcji. Coś te chłopaki Ci źle policzyli :)
Za dużo zraszaczy to jedno ale główna rura tylko 25 mm średnicy? Wężyki 16 mm daje się w krótkich odcinkach, a on poleciał przez pół ogródka przez to ma duży spadek ciśnienia. To co wspomniał o tej pompie, jak taka plątanina wężyków o małym przekroju może powodować właśnie "tykanie" pompy o większym ciśnieniu na hydrostacie. Powodzenia mu życzę bo wiem ile to roboty i pieniędzy. W takiej inwestycji nie ma co żydzić bo się tylko człowiek będzie później wkur... ł.
Dobry plan i dobre tłumaczenie... Ale! Jak to mój nauczyciel kiedyś powiedział... "Sam jesteś filter!!! FILTR k***a!" Nie no spoko, sam często tak gadam, ale nie mogłem się oprzeć... Dobra robota! 💪 Pozdr
Dzięki😉
Ten plan nie jest dobry.
@@misiagnoj5795 Sądzę, że jest to przemyślane, poza tym poparte wszystko jest jako takim projektem...
Te siodła to takie ułatwienie, ale żeby to było jakieś super stabilne szczelne itp to bym nie powiedział. Normalny trójnik redukcyjny lepiej się moim zdaniem sprawdza i jest pewniejszy. Siodła to raczej awaryjnie jak chcemy dodać coś do istniejącej instalacji bez rozkopywania na większej długości. No i sam zraszacz lepiej na wężu elastycznym. Znowu wygodniej i pewniej. Ale każdy robi jak mu się podoba. Tylko to ma być na lata i jednocześnie uniwersalne, np. czasem trzeba coś rozkopać przesunąć o kilka cm to zraszacz na flexie można swobodnie przestawić a tutaj dużo gorzej. Nie warto oszczędzać na każdym kroku bo to robi się na lata. Taka wersja mocno podstawowa. Zresztą jak tylko dwa zawory to malutka instalacja. BTW Mówmy do końca jak coś mówimy. MP Rotatory mają standardowo czy zasięgo, ale każdy zasieg ma kilka wersji o różnym kącie wylewania. Dodatkowo jeszcze jest seria SR... niby coś auto wie ale tak nie do końca ;:) No i ustawienie pojedynczego zraszacza co do zasady nie wpływa na inne, to cecha MP Rotatorów, dlatego można je swobodnie łączyć i mieszać w jednym obwodzie (poza serią SR, która ma inny wydatek wody)
Trójnik? No chyba nie wiesz o czym mówisz. Takie "siodła" jak to nazywasz się właśnie montuje. Przy każdym odprowadzeniu na tryskacz chciałbyś dawać trójnik?
@@misiagnoj5795 Tak chciałbym i wiem o czym mówię... Montuje się tak jak się chce jak widać. Wszystko tu jest "inaczej" :)
13:30 To fachowo nazywa się obejma siodłowa a nie szybkozłączka. 14:40 lepiej instalacje takową robić na wężach hft typu flex np. od huntera, jest on bardziej elastyczny, nie da się go łatwo zgiąć i łatwiej ustawić na nim zraszacz a co najlepsze potrafi wytrzymać ciśnienie do 8 bar
Jeżeli na złączkach są oringi to nie uszczelniamy ani teflonem ani pakułami. Przy teflonie też lubi pękać.
Na jakim Fi rury dałeś nawodnienie od rozdzielacza na koniec działki?
Lepiej byłoby dać funny pipe i rozchodzić się trójnikami z głównych linii. Za wysoko też zmontowany system, powinien byc ok 0,5m pod ziemią. Ciśnienie też jakieś małe, za mało sekcji, za dużo zraszaczy na jedną sekcję
Bardzo fajny materiał! Jesteście z okolic Bartoszyc?
Olsztyn😉
@@kukeszko3534 zmylila mnie rejestracja NBA, na mniejszym ;)
Czy te weze elastyczne nie ucierpialy po glebogryzarce separacyjnej?
Witam, sprawdzają się te statyczne zraszacze przy tym wietrze ? Zamówiłem rotacyjne właśnie po doswiadczeniach w podlewaniu trawnika zwyklymi zraszaczami do weza ogrodowego.
Niestety na wiatr nie masz wpływu szczególnie gdy wsadzisz dysze od mp rotatora, bo są wodooszczędne i leją jak małe sikawki. Z doświadczenia również wiem, że jak wstawisz dysze typu pros to przy wietrze również możesz mieć problem typu, że leje na kostke itd. Niestety jedyny sposób, żeby nie mieć takich problemów to zostaje ci opcja typu czujnik wind albo stacja pogodowa, natomiast przy tygodniowych upałach z wiatrem to niekoniecznie jest świetna opcja. Mam nadzieję, że pomogłem
Według mnie filtr powinien być zamontowany zakrętką od spodu i jest to ważna sprawa.
Ciężka sprawa w tym przypadku, rury 30 cm pod ziemią, sam filter ma z 15-18 cm, dotego dochodzi dł filtra wewnątrz, wychodziłoby że dół musiałby mieć z 60-70 cm żebym mógł filtr wyciągać, nie wiem czy by mi ręki wystarczyło.. .
@@kukeszko3534 Z tym filtrem chodzi o to że podczas wyciągania kiedy te pierścienie się poluzują ewentualny piasek czy inne zabrudzenia zesypią się do rury na dole. A gdybyś to miał od spodu to cały brud wyleje się z filtra .Moim zdaniem filtr zamontowany przynajmniej w poziomie spełniał by swoją rolę.Pozdro.
Tak może być. Pompa musi mieć też wstępny filtr więc się nie będzie to pływać w ziemi. Filtr ku górze jest ok natomiast ten zawór to porażka. Mogłeś chociaż założyć jedną przejściówkę/przedłużkę albo innego kształtu zawór. Kolejny głupi błąd zafundowany przez tych specjalistów od siedmiu boleści. 🤷
@@misiagnoj5795 Jaka pompa ?
Fajny filmik ale chyba dobrze powiedziane leje lub pryska ale stanowczo nie zrasza. Coś chyba jest źle.
Oczywiście, że jest źle. W tej całej inwestycji cel jest jeden - ładny trawnik, a nie podniecanie się jak rura leży w ziemi. Nie wiem czym chce to chłop zasilać bo aby mieć w miarę zadbany trawnik będzie potrzebował ok 8000 - 10000 l wody tygodniowo. Wodą z dachu tego nie zasili. No chyba, że będzie miał zbiornik albo basen przeciwpożarowy na 60 tys. L. Poza tym ta ziemia.. Przy tym załozyc siatkę na krety, jakąś wymiana gruntu i wcześniej pod siatką warto pomyśleć aby nie rozsypać hydrożel.
@@misiagnoj5795 Rzeczywiście pytanie co chce osiągnąć i jakim kosztem, Na tą chwilę jedyne co wyszło to filmik na YT. Zbiornik na deszczówkę jakiś ma ale powinien pomyśleć o w studni.
@@misiagnoj5795 ,przyjmując ,że na 1m2 trawnika potrzeba 20 litrów miesięcznie -to już jest ilość po bandzie,to wychodzi 5m3 . Skąd takie wyliczenia przyjąłeś i jeszcze tygodniowo w swoim komentarzu. Czy wystarczy wody w zbiorniku ,może i nie wystarczy ale jeżeli oglądałeś cały film ,to zauważyłeś jak będzie uzupełniał zbiornik w czasie suszy. A poza tym deszcze też padają.
Z sieci masz wodę czy z pomy
Z pompy
Za dużo zraszaczy na jedna sekcje. Widac to na zraszaczu ktory Ty kupiles. On powinien lać duzo lepiej i dalej. Ja tez robilem na mp rotatorach i wg mnie 6 zraszaczy na sekcje to max. Mam podlaczone pod wode z sieci, cisnienie 5 barów. Jakie cisnienie wytwarza Twoja pompa ? Poki jescze nie zakopane proponuje zrobic przerobke i rozdzielić to na minimum 3 lub nawet 4 sekcje. Koszy nie duzy a bedzie podlewać duzo lepiej. Pozdrawiam
Mam dwa duze trawniki połączone przejściem 15m x 1.7m że śliczna trawa. Ktoś ma pomysł jak zorganizować podlewanie tak waskiego trawnika ? Po jednej stronie tuje których nie chciał bym łac zimna woda a po drugiej dom gospodarczy sąsiada.
jaki masz model pompy w tej studni na deszczowke ?
też proszę o odpowiedz, bo zastawiam się nad zakupem porządnej pompy do deszczówki właśnie pod nawadnianie
To nie zawór lecz filtr powinien być zamontowany do dołu. Pozdrawiam
Chyba za słabe ciśnienie idzie w układ, bo te zraszacze powinny obracać się.
dzisiaj sprawdzałem, 2 się nie obracają, będę regulował
Strasznie wysoko podiosles sobie działkę względem sąsiada
Moim zdaniem nie ma co polecać „chłopaków”, bo projekt wykonany jest źle. Masz pełno niedolanych miejsc. Wszystko wyliczone na styk bez brania pod uwagę warunków jak np wiatr. Już teraz według planu są suche miejsca, a co będzie jak zacznie wiać?
Złączki skręcane w skrzynce niepotrzebnie owijałeś teflonem, one mają swoje uszczelki.
Pod skrzynką radzę wysypać sporo kamienia jako drenaż. Teraz przy mocnych deszczach są spore szanse, że Ci wszystko zaleje. Nic się nie stanie, ale ubłocone komponenty pożyją krócej i coroczny serwis jest bardziej kłopotliwy.
Filtr przeciwpiaskowy powinien być kierowany nakrętką do dołu. Ty masz odwrotnie, podczas wyciągania do czyszczenia cały szlam spłynie do rur.
Warto na końcu rury ssącej w zbiorniku na deszczówkę zamontować filtr siatkowy.
Jak już musiałeś zrobić te złączki z wierceniem otworów, to trzeba było całość przekręcić o 90st by nie dawać kolanka. Miałbyś od razu złączkę prostą. Teraz masz tak naprawdę dwa kolanka i mega straty na przepływie.
Oby służyło, bo poprawiać takie coś to dramat :)
Jestem właśnie na etapie planowania nawodnienia. Co jest nie tak w tym projekcie, żebym sam nie popełnil podobnego błędu?
Jak zweryfikować potencjalne błędy, na co zwracać uwagę?
Z góry dziękuję za pomoc
@@magusmephisto7736 jeśli masz trawnik składający się z prostokątów czy kwadratów i choćby kawałek trawnika zostaje pusty bez zasięgu zraszacza, to już jest błąd. Najprościej to pokazać na kwadracie gdzie powinno być minimum 4 zraszacze w każdym rogu + jeden na środku jeśli obszar jest większy. Na filmie w ujęciu planu widać te błędy i niedolane miejsca.
witam mam pewne obiekcje co założenia filtra dyskowego i raczej powinien on być założony tą dużą nakrętką co dostajemy się do wkładu do dołu jeśli tak właśnie jest to ok chociaż z filmu wynika że raczej nie
cały kolektor z filtrem złożyli mi w sklepie, więc chyba wiedzą co i jak:)
wow
Przewod linka czy drut?
Jaki koszt projektu??
indywidualnie, w zależności od wielkości trawnika
Tej no jak go jeszcze za ten "projekt" skasowali? Normalnie poczułbym się chyba jakbym poszedł do czarnej dzielnicy w stanach z napisem nie lubię murzynów... 🤦
Chcesz mieć tanio, jest tanio ale nie jest dobrze. Szczerze tych chłopaków których tak polecasz wysłałbym w kosmos za tak podstawowe błędy. Rura doprawadzajaca ma 25 mm i szczęście chyba, że założyłeś do tryskaczy 20 mm bo z 16 mm jak to te chłopaki proponowali by nie działało zbyt dobrze. Wąż 16 mm do tryskaczy dajesz minimalna ilość w cm , a nie przez pół ogródka do tryskacza. I powiedz lepiej co za artysta podzielił ci ten Twój ogródek o dość nieregularnych kształtach tylko na 2 sekcje??? Poza tym, czym ty chcesz zasilać? Tylko wodą z dachu? Myślisz, że Ci tej wody wystarczy? Tak na koniec to jedna rzecz. Tryskacze zakładasz po wyrównaniu terenu i zakopaniu, a nie teraz bo chcesz zobaczyć szybko jak ci woda sika. Życzę Ci oczywiście żeby to działało i żebyś nie miał z tym później problemów ale nikomu nie życzę takich artystów którzy ci to zaprojektowali bo to są chłopcy, którzy tylko kreski malują, a później jakoś to będzie.. Tak jak ty użyłeś słowa jakoś się tam połączy (kabelki). Nie wiem czy masz świadomości, że robisz to na wiele lat, a nie na jeden czy dwa sezony. Fajnie, że się pochwaliłeś jak to sam zrobiłeś ale lepiej niech się jakiś amator na takim filmiku nie uczy bo sobie tylko problemów narobi. Pozdrawiam serdecznie i życzę bezawaryjnej i owocnej pracy układu.
Zgadzam się z twoja opinia plus za mało sekcji na taką ilość zraszaczy. Jeżeli chodzi o wodę że zbiornika na deczcz to zawsze może dolać wodę do rewizji przy rynnach i używać pompę bo trzyma stałe ciśnienie i lepiej to sprawdza się niż ciśnienie z wodociągów bo te zawsze spada latem. Jedyny minus to monitorowanie poziomu wody w zbiorniku i jego ręczne uzupełnianie. Chyba że wymyślisz jakaś automatykę 😉
To jaka firmę polecacie ? Co zrobi dobry projekt?
Mi też robili projekt, 8 sekcji, 37 zraszaczy i kropelkowe. Wszystko działa bez żadnych problemów, zrobione zgodnie z planem. Rury od 32 do 16, 3 studzienki, wszystko ładnie wytłumaczone i skompletowane.
@@MrHaszmanmożesz dać kontakt? Pozdrawiam
@@MrHaszman Na jakiej powierzchni?
No nie wiem czy zartowal bo masz podniesiana dzialke wzgledem niego
Dlaczego wszyscy nienawidzą prostych linii i próbują narysować gwiazdę Dawida.
Co ten sonsiad powiedzial bo nie zrozumialem 😂😂😂
Musisz na moją stronę lać😁
Masakra, mp rotor który nie rotuje, jakies kowadelka zamiast trojników i kardynalny błąd- połączenie statycznego zwyklego ze statycznym rotorem, filmik jak się do tego nie zabierać i gdzie nie zamawiać projektu.
Konkurencja? Chyba tak. Roratory sie nie obracaly bo wlaczylem 2 sekcje na raz, wszystko opisane w kolejnym filmie, statyczne założyłem bo dostałem za mało rotatorów, mówię o tym później
@@kukeszko3534 odnioslem sie do tego co widzialem na filmiku, jesli jest tak jak Pan mówi to ok, poprostu nie chcialem żeby ktos popelnil podobne błędy :) Myślę, że można było pomyśleć jeszcze o 3 zaworze na linię kroplującą do nasadzeń, ale to można jeszcze dostawić.Pozdrawiam
Błąd za błędem, jak zwykle. zbiornik na 1 może 2 podlewania, potem co?
Łaczenie przewodu bo wydawało się że wystarczy, po prostu śmiech
Potem zrobię dolewkę z sieci panie idealny, łączenie przewodów to faktycznie taki błąd że w gazetach będą o tym pisać przez lata....
Niedługo człowiek bez projektu to z łózka nie da rady wstać. Bo to panie można nogi pomylić, potknąć się, skurczu dostać... no nawet połamać się i będzie klops.
Debil
Nie mogłaś zamotowac 5004 plus zraszacz